Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7101 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Truba »

poruka na koju odgovoriš sa
da
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#7102 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

odes u srbiju i posaljes im tri prsta sa kalimegdana...HaJa
Ci-Nick
Posts: 5070
Joined: 15/03/2015 17:38

#7103 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ci-Nick »

Njemačka nas i sve ostale zemlje Balkana danas skinula sa liste rizičnih..
Može se u Njemačku bez testa.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#7104 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

EU: Ublažavanju pravila za putovanja, ne važe za Veliku Britaniju i zemlje Balkana

Image

Sistem bi trebao biti spreman za primjenu 1. jula

Zemlje članice EU-a dogovorile su se petak o ublažavanju restrikcija putovanja tijekom ljeta te će u potpunosti vakcinisani turisti biti oslobođeni cijepljenja ili izolacije, dok će se proširiti popis evropskih regija iz kojih je “sigurno putovati”, kazali su diplomati, prenosi Reuters.

Ambasadori iz 27 članica EU-a odobrili su modificirani prijedlog Evropske komisije po kojemu osobe, koje su primile zadnju dozu vakcina prije 14 ili više dana, ne bi trebale imati ograničenja putovanja u drugu evropsku zemlju, kazala su tri evropska diplomata.

Restrikcije za druge putnike trebale bi biti utemeljene na epidemiološkoj situaciji u zemlji iz koje se putuje.

Nešto više od četvrtine odrasle populacije u EU potpuno je vakcinisano protiv covida.

Revidirane smjernice donesene su u vrijeme kada EU uvodi certifikate kojima će se potvrđivati je li opoba vakcinisana ili je stekla imunitet pošto je preboljela covid ili je pak testirana negativno na koronavirus.

Kako se proces procjepljivanja ubrzava, evropski blok olabavit će ograničenja za zone koje označava različitim bojama.

“Zelene” regije tako sada trebaju imati manje od 25 slučajeva na 100.000 stanovnika u 14 dana, te udio pozitivnih testova ispod 4 posto.

Djeca od 12 godina ili više mogu biti testirana, ali će morati u karantenu samo ako mora i odrasla osoba koja je u njihovoj pratnji.

Zemlje članice EU-a moći će povući i “hitnu ručnu kočnicu” te zabraniti ulazak svih putnika iz regije u kojoj se pokaže porast zaraznije varijante bolesti.

Sistem je osmišljen i da se primijeni na države koje nisu članice EU-a, ali su u sastavu šengenske zone otvorenih granica: na Island, Lihtenštajn, Norvešku i Švicarsku, ali ne zelje Blakana i na Veliku Britaniju, bivšu članicu Unije.

Posjetitelji iz drugih zemalja također mogu dolaziti ako dokažu da su vakcinisani.

huuuu dobrom je englezi su sunama...
nekome
Posts: 2880
Joined: 17/05/2011 10:41

#7105 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by nekome »

Je li iko isao u beograd na vakcinaciju? Gdje tacno, iskustva, guzve, procedura?
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#7106 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

pici wrote: 11/06/2021 13:15
EU: Ublažavanju pravila za putovanja, ne važe za Veliku Britaniju i zemlje Balkana

Image

Sistem bi trebao biti spreman za primjenu 1. jula

Zemlje članice EU-a dogovorile su se petak o ublažavanju restrikcija putovanja tijekom ljeta te će u potpunosti vakcinisani turisti biti oslobođeni cijepljenja ili izolacije, dok će se proširiti popis evropskih regija iz kojih je “sigurno putovati”, kazali su diplomati, prenosi Reuters.

Ambasadori iz 27 članica EU-a odobrili su modificirani prijedlog Evropske komisije po kojemu osobe, koje su primile zadnju dozu vakcina prije 14 ili više dana, ne bi trebale imati ograničenja putovanja u drugu evropsku zemlju, kazala su tri evropska diplomata.

Restrikcije za druge putnike trebale bi biti utemeljene na epidemiološkoj situaciji u zemlji iz koje se putuje.

Nešto više od četvrtine odrasle populacije u EU potpuno je vakcinisano protiv covida.

Revidirane smjernice donesene su u vrijeme kada EU uvodi certifikate kojima će se potvrđivati je li opoba vakcinisana ili je stekla imunitet pošto je preboljela covid ili je pak testirana negativno na koronavirus.

Kako se proces procjepljivanja ubrzava, evropski blok olabavit će ograničenja za zone koje označava različitim bojama.

“Zelene” regije tako sada trebaju imati manje od 25 slučajeva na 100.000 stanovnika u 14 dana, te udio pozitivnih testova ispod 4 posto.

Djeca od 12 godina ili više mogu biti testirana, ali će morati u karantenu samo ako mora i odrasla osoba koja je u njihovoj pratnji.

Zemlje članice EU-a moći će povući i “hitnu ručnu kočnicu” te zabraniti ulazak svih putnika iz regije u kojoj se pokaže porast zaraznije varijante bolesti.

Sistem je osmišljen i da se primijeni na države koje nisu članice EU-a, ali su u sastavu šengenske zone otvorenih granica: na Island, Lihtenštajn, Norvešku i Švicarsku, ali ne zelje Blakana i na Veliku Britaniju, bivšu članicu Unije.

Posjetitelji iz drugih zemalja također mogu dolaziti ako dokažu da su vakcinisani.

huuuu dobrom je englezi su sunama...
Fašistička bagra iz EU.
Bumblebee
Posts: 72
Joined: 27/05/2010 12:48

#7107 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Bumblebee »

nekome wrote: 11/06/2021 14:31 Je li iko isao u beograd na vakcinaciju? Gdje tacno, iskustva, guzve, procedura?
Bili mi prije 2 dana. U petak otišli iz Sarajeva, stigli tamo oko 4 popodne. Taj dan iskoristili za šetnju i shopping. U subotu otišli u Ušće shopping centar i primili vakcinu. Nigdje živog roba. Ljudi se tačno iznenadili kad su nas vidjeli.
Revakcinacija za 21 dana, s tim da smo birali drugo mjesto jer taj punkt zatvaraju (valjda nema dovoljno zainteresovanih ljudi pa zjapi prazno).
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#7108 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Ovo kobajagi nesto eksperementisu, a sirom drzave pice koncerti sa po nekoliko hiljada ljudi :lol:
https://www.klix.ba/magazin/muzika/pozn ... /210614068
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#7109 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Matijevic_Vlado »

laik1981 wrote: 14/06/2021 14:45 Ovo kobajagi nesto eksperementisu, a sirom drzave pice koncerti sa po nekoliko hiljada ljudi :lol:
https://www.klix.ba/magazin/muzika/pozn ... /210614068
Pa moramo i zvanicno od sebe praviti budale kao i ostali.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#7110 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

laik1981 wrote: 14/06/2021 14:45 Ovo kobajagi nesto eksperementisu, a sirom drzave pice koncerti sa po nekoliko hiljada ljudi :lol:
https://www.klix.ba/magazin/muzika/pozn ... /210614068
Kakve su ovo gluposti? :? :skoljka: :run:
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#7111 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Jel jos ima likova (a vidim da ima idiota vani) sto nose brnjice?
Meni lik iako smo sami bili u prostranom prostoru rekao da ne mogu biti u shoppingu bez brnjice. Kao strah ga inspekcije a on je kao "nosi". I izadjoh sta cu. Ne bih je stavio da mi dijeli djaba.
Dokad ce trajati ovo maltretiranje?
nekome
Posts: 2880
Joined: 17/05/2011 10:41

#7112 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by nekome »

spinel_ wrote: 18/06/2021 17:45 Jel jos ima likova (a vidim da ima idiota vani) sto nose brnjice?
Meni lik iako smo sami bili u prostranom prostoru rekao da ne mogu biti u shoppingu bez brnjice. Kao strah ga inspekcije a on je kao "nosi". I izadjoh sta cu. Ne bih je stavio da mi dijeli djaba.
Dokad ce trajati ovo maltretiranje?
ne seri, stavii masku
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#7113 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

nekome wrote: 18/06/2021 17:57
spinel_ wrote: 18/06/2021 17:45 Jel jos ima likova (a vidim da ima idiota vani) sto nose brnjice?
Meni lik iako smo sami bili u prostranom prostoru rekao da ne mogu biti u shoppingu bez brnjice. Kao strah ga inspekcije a on je kao "nosi". I izadjoh sta cu. Ne bih je stavio da mi dijeli djaba.
Dokad ce trajati ovo maltretiranje?
ne seri, stavii masku
:lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#7114 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

spinel_ wrote: 18/06/2021 17:45 Jel jos ima likova (a vidim da ima idiota vani) sto nose brnjice?
Meni lik iako smo sami bili u prostranom prostoru rekao da ne mogu biti u shoppingu bez brnjice. Kao strah ga inspekcije a on je kao "nosi". I izadjoh sta cu. Ne bih je stavio da mi dijeli djaba.
Dokad ce trajati ovo maltretiranje?
Nekome kao da odgovara da traje još određeno vrijeme. Treba pitati one ublehaše iz federalnog kriznog štaba.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#7115 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by NediM17 »

Bas nek' te otjer'o. Ja sam danas dvije balavice izbacio iz lifta u jednoj poslovnoj zgradi. :thumbup:
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#7116 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by topss »

spinel_ wrote: 18/06/2021 17:45 Jel jos ima likova (a vidim da ima idiota vani) sto nose brnjice?
Meni lik iako smo sami bili u prostranom prostoru rekao da ne mogu biti u shoppingu bez brnjice. Kao strah ga inspekcije a on je kao "nosi". I izadjoh sta cu. Ne bih je stavio da mi dijeli djaba.
Dokad ce trajati ovo maltretiranje?
Ispadas glup da ne mozes uci u radnju jer ti je problem bilo ponijeti masku sa sobom koja stvarno nije teska.
Ako si jedan od one "ma sta ce virus" grupice onda barem idi do kraja pa odbij da izadjes.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#7117 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Teska maska ...da se nosi 15min. Strasno.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#7118 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Van Halen »

Covjek ima radnju i u svojoj radnji postavlja pravila. Ako ti se ne svidja izadjes. To je isto ko da si nekom u kucu ušao. Ako ti se ne svidjaju pravila koje postavi domacin ti fino kazes hvala lijepo i izadjes, i tada ne nosis "brnjicu"
Last edited by Van Halen on 18/06/2021 21:10, edited 1 time in total.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20399
Joined: 12/08/2013 12:51

#7119 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by insaneinthebrain »

samo brnjica bajo moj. kome se ne svidja marsh napolje pa tamo landaraj bez maske :thumbup:
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#7120 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

I vama je to sve normalno jel?
Udjes u trzni centar npr Bingo i sve krcato niko ne nosi brnjicu.
Udjes u neku radnju koja skoro da nema musterija i kaze ti stavi masku misleci valjda da istu imam uz sebe i da cu je staviti. Necu i tacka. Idem dalje gdje me nece vratiti s vrata.
I gdje tu logika da je jedan trzni centar pun i gdje niko ne nosi masku a ovamo vape za musterijama a hoce brnjicu da mu nabijem samo eto da ne bi inspekcija provirila!? Zasto u Bingo inspekcija ne zalazi?
I nije stvar da li je tezak komad platna vec princip.
Sutra ce se i vama desiti isto a bicete npr vakcinisani s obje doze. Nek j...sve ali ja maske ne nosim.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#7121 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by NediM17 »

Koliko znam maske su ukinute na otvorenom i to kad se moze ispostovati distanca, u zatvorenom su jos uvijek obavezne. :thumbup:
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#7122 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by red evil »

spinel_ wrote: 18/06/2021 20:45 I vama je to sve normalno jel?
Udjes u trzni centar npr Bingo i sve krcato niko ne nosi brnjicu.
Udjes u neku radnju koja skoro da nema musterija i kaze ti stavi masku misleci valjda da istu imam uz sebe i da cu je staviti. Necu i tacka. Idem dalje gdje me nece vratiti s vrata.
I gdje tu logika da je jedan trzni centar pun i gdje niko ne nosi masku a ovamo vape za musterijama a hoce brnjicu da mu nabijem samo eto da ne bi inspekcija provirila!? Zasto u Bingo inspekcija ne zalazi?
I nije stvar da li je tezak komad platna vec princip.
Sutra ce se i vama desiti isto a bicete npr vakcinisani s obje doze. Nek j...sve ali ja maske ne nosim.
Naravno da je normalno, da svi nosimo maske i da smo odgovorni pandemije bi se riješili ali zbog par neodgovornih nećemo se nikad riješiti pandemije.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#7123 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by seoBIH »

@spinel_ zato sto inspekcija kažnjava male, a velikima prolazi. Jedna kazna radnji može znatno uzdrmati finansije, dok tržnom centru ništa ne znači.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#7124 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

red evil wrote: 18/06/2021 22:08
spinel_ wrote: 18/06/2021 20:45 I vama je to sve normalno jel?
Udjes u trzni centar npr Bingo i sve krcato niko ne nosi brnjicu.
Udjes u neku radnju koja skoro da nema musterija i kaze ti stavi masku misleci valjda da istu imam uz sebe i da cu je staviti. Necu i tacka. Idem dalje gdje me nece vratiti s vrata.
I gdje tu logika da je jedan trzni centar pun i gdje niko ne nosi masku a ovamo vape za musterijama a hoce brnjicu da mu nabijem samo eto da ne bi inspekcija provirila!? Zasto u Bingo inspekcija ne zalazi?
I nije stvar da li je tezak komad platna vec princip.
Sutra ce se i vama desiti isto a bicete npr vakcinisani s obje doze. Nek j...sve ali ja maske ne nosim.
Naravno da je normalno, da svi nosimo maske i da smo odgovorni pandemije bi se riješili ali zbog par neodgovornih nećemo se nikad riješiti pandemije.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#7125 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

spinel_ wrote: 18/06/2021 20:45 I vama je to sve normalno jel?
Udjes u trzni centar npr Bingo i sve krcato niko ne nosi brnjicu.
Udjes u neku radnju koja skoro da nema musterija i kaze ti stavi masku misleci valjda da istu imam uz sebe i da cu je staviti. Necu i tacka. Idem dalje gdje me nece vratiti s vrata.
I gdje tu logika da je jedan trzni centar pun i gdje niko ne nosi masku a ovamo vape za musterijama a hoce brnjicu da mu nabijem samo eto da ne bi inspekcija provirila!? Zasto u Bingo inspekcija ne zalazi?
I nije stvar da li je tezak komad platna vec princip.
Sutra ce se i vama desiti isto a bicete npr vakcinisani s obje doze. Nek j...sve ali ja maske ne nosim.
Ja mislim da se neki pitaju da se većina mjera ne bi još ukinula, barem još cijelo ljeto. Bolje ti je da se ne raspravljaš, u tom slučaju se vjerovatno nećeš nervirati.
Locked