Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
NediM17
Posts: 21687
Joined: 05/11/2009 11:49

#6526 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by NediM17 »

Javi Čerkezu i Drljeviću i reci FOOOdilu i Biseniji da ne troše džaba pare i vrijeme na nabavku vakcina. :-)
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#6527 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by ruud »

Ne mislim da je 60% stanovništa prebolovalo.

Znam ljude koji su se u roku od mjesec, pola godine a evo i godinu reinficirali.
Istini za volju neki prođu lakše a neki isto, rijetki teže, mada nikome ne bude svejedno.
Naslovnica
Posts: 27919
Joined: 20/03/2013 15:38

#6528 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

akcija007 wrote: 18/04/2021 20:32 Bojim se da ce se od Bajrama ponovo rasplamsati . Ljudi ce se opustiti i 1 maj ide Neko ce i otputovati. Sada se u HR moze i sa brzim antigenakim uci. Neum. Crna Gora.
Mi smo osim zdravstvene i u teskoj ekonomskoj krizi. Ovo samo moze vakcinacija izvuci.
Najiskrenije, više me ne interesuje hoće li se rasplamsati ili neće poslije 1 maja, poslije Bajrama ili bilo kada.
Ja odoh za 1.maj 3 dana na more i ne pada mi na pamet da razmišljam na način na koji mnogi ovdje razmišljaju.
Postoje mjere zaštite, ja ih se pridržavam i to je to. Šta više mogu da uradim od toga?
Budi odgovoran, ostani doma?! Bježi ba....
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#6529 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

Naslovnica wrote: 19/04/2021 09:30
akcija007 wrote: 18/04/2021 20:32 Bojim se da ce se od Bajrama ponovo rasplamsati . Ljudi ce se opustiti i 1 maj ide Neko ce i otputovati. Sada se u HR moze i sa brzim antigenakim uci. Neum. Crna Gora.
Mi smo osim zdravstvene i u teskoj ekonomskoj krizi. Ovo samo moze vakcinacija izvuci.
Najiskrenije, više me ne interesuje hoće li se rasplamsati ili neće poslije 1 maja, poslije Bajrama ili bilo kada.
Ja odoh za 1.maj 3 dana na more i ne pada mi na pamet da razmišljam na način na koji mnogi ovdje razmišljaju.
Postoje mjere zaštite, ja ih se pridržavam i to je to. Šta više mogu da uradim od toga?
Budi odgovoran, ostani doma?! Bježi ba....
Ti si bioterorista, treba te prijaviti da te SIPA pretrese i uhapsi :P

Sram te bilo ubico :P :D
Naslovnica
Posts: 27919
Joined: 20/03/2013 15:38

#6530 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

TESLA_EDISON wrote: 19/04/2021 09:45
Naslovnica wrote: 19/04/2021 09:30
akcija007 wrote: 18/04/2021 20:32 Bojim se da ce se od Bajrama ponovo rasplamsati . Ljudi ce se opustiti i 1 maj ide Neko ce i otputovati. Sada se u HR moze i sa brzim antigenakim uci. Neum. Crna Gora.
Mi smo osim zdravstvene i u teskoj ekonomskoj krizi. Ovo samo moze vakcinacija izvuci.
Najiskrenije, više me ne interesuje hoće li se rasplamsati ili neće poslije 1 maja, poslije Bajrama ili bilo kada.
Ja odoh za 1.maj 3 dana na more i ne pada mi na pamet da razmišljam na način na koji mnogi ovdje razmišljaju.
Postoje mjere zaštite, ja ih se pridržavam i to je to. Šta više mogu da uradim od toga?
Budi odgovoran, ostani doma?! Bježi ba....
Ti si bioterorista, treba te prijaviti da te SIPA pretrese i uhapsi :P

Sram te bilo ubico :P :D
Znam da se šališ. :lol:
Mislim, šta ja to radim pogrešno? Apsolutno ništa.
Da, svjestan sam da sam ja odgovoran pojedinac, kao i da je veliki broj onih koji neće biti kao ja.
Ja razumijem zabrinutost i strahove onih koji su zaista najranjiviji. Evo, sa majkom se nisam poljubio i izgrlio od kada je počela korona, obiđem je, pridržavamo se mjera i to je to.
Ali, opet ponavljam, svjestan sam da sam to samo ja.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#6531 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

Naslovnica wrote: 19/04/2021 09:51
TESLA_EDISON wrote: 19/04/2021 09:45
Naslovnica wrote: 19/04/2021 09:30

Najiskrenije, više me ne interesuje hoće li se rasplamsati ili neće poslije 1 maja, poslije Bajrama ili bilo kada.
Ja odoh za 1.maj 3 dana na more i ne pada mi na pamet da razmišljam na način na koji mnogi ovdje razmišljaju.
Postoje mjere zaštite, ja ih se pridržavam i to je to. Šta više mogu da uradim od toga?
Budi odgovoran, ostani doma?! Bježi ba....
Ti si bioterorista, treba te prijaviti da te SIPA pretrese i uhapsi :P

Sram te bilo ubico :P :D
Znam da se šališ. :lol:
Mislim, šta ja to radim pogrešno? Apsolutno ništa.
Da, svjestan sam da sam ja odgovoran pojedinac, kao i da je veliki broj onih koji neće biti kao ja.
Ja razumijem zabrinutost i strahove onih koji su zaista najranjiviji. Evo, sa majkom se nisam poljubio i izgrlio od kada je počela korona, obiđem je, pridržavamo se mjera i to je to.
Ali, opet ponavljam, svjestan sam da sam to samo ja.
Ma jok, gdje ću ja to :P

Džaba pišeš, džaba govoriš. To što sam iznad napisao govore panikpotine. Takvi imaju neograničen pristup društvenim medijima te kreiraju javno mnjenje.

Ovdje na forumu ih je bar oko 80%, od toga, omjer uhljebi-tinejdžeri je 70-30.

Sad ja tebe pitam, šta takvom mentalnom sklopu objasniti i šta očekivati?
mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#6532 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

Ma to što su za restriktivne mjere mi je jasno, vođeni su ličnim interesom. To je objašnjivo. Ali, kako sad objasniti ovaj strah da se ne smije nigdje ići, ništa raditi? :D
noviforumas
Posts: 3001
Joined: 12/08/2016 22:28

#6533 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by noviforumas »

Al kaze mjere ne donose rezultate, ovo samo od sebe doslo:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-je ... /210419047
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#6534 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by jahh »

noviforumas wrote: 19/04/2021 12:38 Al kaze mjere ne donose rezultate, ovo samo od sebe doslo:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-je ... /210419047
Koje su mjere uvedene u novembru pa je broj slucajeva naglo opao?

https://cln.sh/OUMh9Z
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#6535 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Juni »

jahh wrote: 19/04/2021 12:41
noviforumas wrote: 19/04/2021 12:38 Al kaze mjere ne donose rezultate, ovo samo od sebe doslo:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-je ... /210419047
Koje su mjere uvedene u novembru pa je broj slucajeva naglo opao?

https://cln.sh/OUMh9Z
možda vraćanje starije djeca na online nastavu
noviforumas
Posts: 3001
Joined: 12/08/2016 22:28

#6536 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by noviforumas »

Uopste niije diskutabilno da li mjere donose rezultate ili ne: donose. Ne mora se gledati samo BiH, pogledati bilo gdje drugo. Druga stvar je da li su mjere isplative, da li vrijedi zrtvovati ekonomiju i u kojoj mjeri se to moze uraditi itd. To je sasvim legitimna diskusija.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#6537 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

noviforumas wrote: 19/04/2021 12:50 Uopste niije diskutabilno da li mjere donose rezultate ili ne: donose. Ne mora se gledati samo BiH, pogledati bilo gdje drugo. Druga stvar je da li su mjere isplative, da li vrijedi zrtvovati ekonomiju i u kojoj mjeri se to moze uraditi itd. To je sasvim legitimna diskusija.
Kratko i jasno:

NE VRIJEDI!

Zašto?

Pa i u novembru je bila ista situacija i sve se smirilo bez lockdown-a.

Ova situacija me podsjeća na mjere od prije 5 godina kada su bile uvedene par-nepar tablice zbog zagađenja. Danas uvedeno pravilo, sutra zapuhalo jugo, a vlada na TV-u, puna hvale kaže: "Mjere su dale rezultate".

Jesu, jesu, jašta su. Kako da ne.

I da je sve isto ostalo, i da nije bilo mjera, danas bi imali iste brojke (jedino bi Seka malo više kukala i to je sve).
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#6538 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

TESLA_EDISON wrote: 19/04/2021 14:17
noviforumas wrote: 19/04/2021 12:50 Uopste niije diskutabilno da li mjere donose rezultate ili ne: donose. Ne mora se gledati samo BiH, pogledati bilo gdje drugo. Druga stvar je da li su mjere isplative, da li vrijedi zrtvovati ekonomiju i u kojoj mjeri se to moze uraditi itd. To je sasvim legitimna diskusija.
Kratko i jasno:

NE VRIJEDI!

Zašto?

Pa i u novembru je bila ista situacija i sve se smirilo bez lockdown-a.

Ova situacija me podsjeća na mjere od prije 5 godina kada su bile uvedene par-nepar tablice zbog zagađenja. Danas uvedeno pravilo, sutra zapuhalo jugo, a vlada na TV-u, puna hvale kaže: "Mjere su dale rezultate".

Jesu, jesu, jašta su. Kako da ne.

I da je sve isto ostalo, i da nije bilo mjera, danas bi imali iste brojke (jedino bi Seka malo više kukala i to je sve).
Kao da žele opravdati to što su zatvorili ugostiteljske objekte i kladionice, oni su ispali kao glavni krivci, bez ijednog dokaza.
User avatar
Casual's
Posts: 5737
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#6539 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Casual's »

Ima li negdje spisak clanova kriznog staba FBIH?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#6540 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

manuchao91 wrote: 19/04/2021 15:10 ZA PRODUŽENJE MJERA
Krizni štab FBiH traži da policijski sat od 21 sat ostane i u narednih sedam dana

Super,ovo je odlicna vijest .Nadam se da ce policijski sat ostati cijeli ramazan kako se ljudi ne bi skupljali po iftarima i dobro poznatim kaficama poslije iftara sto bi dodatno ugrozilo epid.sliku BiH

Ostanimo kod kuce jos ovaj ramazan i Bajram i ne sirimo zarazu.

Zasto da je sada ugrozavamo kada je počela opadati..Puna podrska Cerkezu ,Vladi FBIH i Kriznim stabovima svih kantona FBIH.

gdje bi ste vi to hodali poslije 21h ..lose vrijeme,razamazan,nema se kud stvarno
Preksinoć kod mene party, preko 40 osoba, i umjesto da se razilazimo u 23, razišli se tek u 6 ujutro :izet: :izet: :izet:

Samo produžavaj policijski, meni odgovara :izet:
Trappist
Posts: 4296
Joined: 12/09/2020 08:52

#6541 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

manuchao91 wrote: 19/04/2021 15:10 ZA PRODUŽENJE MJERA
Krizni štab FBiH traži da policijski sat od 21 sat ostane i u narednih sedam dana

Super,ovo je odlicna vijest .Nadam se da ce policijski sat ostati cijeli ramazan kako se ljudi ne bi skupljali po iftarima i dobro poznatim kaficama poslije iftara sto bi dodatno ugrozilo epid.sliku BiH

Ostanimo kod kuce jos ovaj ramazan i Bajram i ne sirimo zarazu.

Zasto da je sada ugrozavamo kada je počela opadati..Puna podrska Cerkezu ,Vladi FBIH i Kriznim stabovima svih kantona FBIH.

gdje bi ste vi to hodali poslije 21h ..lose vrijeme,razamazan,nema se kud stvarno
Kako si naporan, a sto je najzalosnije mislis da si nekome zanimljiv.
User avatar
Casual's
Posts: 5737
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#6542 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Casual's »

U mene sjedilo nas 80 na vikendici, i sašli u grad, i kašljucali po ljudima.
mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#6543 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

Ako zaista ostave policijski sat od 21h i dalje, svakome ko učestvuje u donošenju tih debilnih odluka želim što skoriju zarazu najtežim oblikom ove bolesti. Ovo je čisto iživljavanje nad stanovnicima Kantona Sarajevo.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#6544 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by gdesi bre »

mistek wrote: 19/04/2021 15:54 Ako zaista ostave policijski sat od 21h i dalje, svakome ko učestvuje u donošenju tih debilnih odluka želim što skoriju zarazu najtežim oblikom ove bolesti. Ovo je čisto iživljavanje nad stanovnicima Kantona Sarajevo.
Smecari,teroristi

od veceras za mene policijski ne postoji pa samo nek pisu
hurmasica
Posts: 1003
Joined: 18/03/2011 08:51

#6545 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by hurmasica »

Kad se na granicama uspostavi kontrola ulazaka uz dokaz o vakcinaciji ili preboovani covid, tek tada ce se moci zivjeti mirno. U februaru su nam.koronu donijeli u grad skijasi iz srbiji koji du okupirali carsiju i cevabdzinici tokom cijelog februara, ko li ce nam donijeti sljedeci val.
mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#6546 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

Zaboli ih neka stvar, oni rade šta hoće, kreću se kako hoće, na budžetskoj sisi. U ovom mulju samo dodatno mogu raditi šta žele, traumiraju narod, a njima ljepota.

Kakve debilne mjere, a znaju da neće odgovarati. A i debilan narod koji se na sve samo poklopi po ušima.

Na čast svakome ko učestvuje u donošenju ovakvih mjera. Fakat bez imalo empatije od srca bih volio da svako od njih skonča na respiratoru kolege im Fadila.
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#6547 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

hurmasica wrote: 19/04/2021 15:59 Kad se na granicama uspostavi kontrola ulazaka uz dokaz o vakcinaciji ili preboovani covid, tek tada ce se moci zivjeti mirno. U februaru su nam.koronu donijeli u grad skijasi iz srbiji koji du okupirali carsiju i cevabdzinici tokom cijelog februara, ko li ce nam donijeti sljedeci val.
Nemaju nam je sta donositi kada je i kod nas bilo na svakom cosku. Korona odradi sta je naumila taman da svi na glavi dubimo..

Evo grafikon za Kanton Sarajevo. Krivulja pokazuje da je prosli val bio slican ovom i da je trajao otpilike isto, a okolnosti su bile drugacije i sto se mjera tice, a i skijalista..

Image
Last edited by laik1981 on 19/04/2021 16:22, edited 2 times in total.
mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#6548 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

I vala su smiješni i ovi iz četvorke ili trojke ili šta su već kada nisu u stanju izvršiti pritisak i promijeniti mjere u Kantonu Sarajevo. U ZHK niko živ ne jebe odluke vlade FBiH kda im nije po ćejfu, ali u kantonu Sarajevo se kao mora poštovati, mada su mjere maksuz uperene na iživljavanje kontra Kantona Sarajevo.

Evo već ih privrednici intenzivnije deru zbog mjera, zbog toga što im ne uplaćuju ništa, jedini pušači su ovdje oni. SDA će se svakako izvući iz svega, prebaciti odgovornost i jebe im se.
Naslovnica
Posts: 27919
Joined: 20/03/2013 15:38

#6549 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Trappist wrote: 19/04/2021 15:29
manuchao91 wrote: 19/04/2021 15:10 ZA PRODUŽENJE MJERA
Krizni štab FBiH traži da policijski sat od 21 sat ostane i u narednih sedam dana

Super,ovo je odlicna vijest .Nadam se da ce policijski sat ostati cijeli ramazan kako se ljudi ne bi skupljali po iftarima i dobro poznatim kaficama poslije iftara sto bi dodatno ugrozilo epid.sliku BiH

Ostanimo kod kuce jos ovaj ramazan i Bajram i ne sirimo zarazu.

Zasto da je sada ugrozavamo kada je počela opadati..Puna podrska Cerkezu ,Vladi FBIH i Kriznim stabovima svih kantona FBIH.

gdje bi ste vi to hodali poslije 21h ..lose vrijeme,razamazan,nema se kud stvarno
Kako si naporan, a sto je najzalosnije mislis da si nekome zanimljiv.
Trola lik.
nadezdakov
Posts: 252
Joined: 21/01/2021 21:20

#6550 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by nadezdakov »

laik1981 wrote: 19/04/2021 16:18 Evo grafikon za Kanton Sarajevo. Krivulja pokazuje da je prosli val bio slican ovom i da je trajao otpilike isto, a okolnosti su bile drugacije i sto se mjera tice, a i skijalista..

Image
Ovo su fake news, nadam se da će te forumski fact-checking timovi i njihovi nadređeni banovati pošto vidim da je to postala praksa ''argumentirane forumske diskusije''.

:oops:
Locked