Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#6851 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by hamos »

skafiskafsnjak wrote: 05/05/2021 12:33
Nivelacija wrote: 05/05/2021 11:02 Ovako je Indija proglasila prije 2 mjeseca pobjedu nad PANDEMIJOM pa festivali vjerski i evo ga spaljuju mrtve na lomačama..

Treba pratiti Erdogana i za Bajram zabraniti kretanje 4 dana pa barem poslije 18 sati.

Iduci talas Ce doci sigurno pitanje je vremena a kod nas jos i u ovom talasu umire 60 ljudi dnevno.
Odvadi malo. Nijedna drzava na svijetu se ne moze sa Indijom porediti i to zbog velikog broja stanovnika, gustine naseljenosti i nehigijene tog naroda.
sva poenta bajrama je "bajram barecoolaaa" i zagrljaj ,2 ili 4 poljubca pa ruka

i sve tako

bajram ce biti i coroni,ali bukvalno :D
destroyerUS
Posts: 25
Joined: 05/05/2021 10:50

#6852 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by destroyerUS »

skafiskafsnjak wrote: 05/05/2021 14:09
Casual's wrote: 05/05/2021 14:07
skafiskafsnjak wrote: 05/05/2021 13:58 Jos jedan epidemiolog, infektolog , prof dr mrc prc :D

Ev npr Minhen. Prije otprilike 20 dana bila incidenca 165 ... Uvedem policijski , danas je cca 110... U padu zadnjih 20 dana.

Sta reci ? Ili to nema veze, lazu nas za cifre...ili je slucajno.

Sto se KS tice...vjerovatno hoce da vakcinisu sto vise raje , pa da onda ukinu mjere...
Minhen, kojeg uzimaš za primjer je zatvoren već 5 mjeseci. Policijski u FBiH je na snazi 7 mjeseci. Po tvojoj logici mi bi trebali imati incidencu u minusu?
Ma kakvi...bili su dobro popustili. Soping otvorili, sve osim kafana :D
ma 'ta zna Švabo
čuj nije otvorio kafane
nije se posavjetovo sa sarajevskim konobarima... cccc..
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#6853 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Casual's »

skafiskafsnjak wrote: 05/05/2021 14:09 Ma kakvi...bili su dobro popustili. Soping otvorili, sve osim kafana :D
Nisu se nikad otvorili na nivou na kojem smo mi. Otvarali su samo određene djelatnosti.
Koliko znam ni sad nemaju policijski nego nešto tipa da se ne smiju različite porodice okupljati.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6854 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Casual's wrote: 05/05/2021 14:26
skafiskafsnjak wrote: 05/05/2021 14:09 Ma kakvi...bili su dobro popustili. Soping otvorili, sve osim kafana :D
Nisu se nikad otvorili na nivou na kojem smo mi. Otvarali su samo određene djelatnosti.
Koliko znam ni sad nemaju policijski nego nešto tipa da se ne smiju različite porodice okupljati.
Pa nisu, rekoh nisu kafane. Ali nisu imali incidenciju 500 :D
Policijski je od 22 do 05.
Sefket007
Posts: 166
Joined: 26/04/2021 17:29

#6855 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sefket007 »

skafiskafsnjak wrote: 05/05/2021 13:02
Sefket007 wrote: 05/05/2021 12:53 Ljudi bez ikakvih dokaza i dalje vjeruju da policijski sat pomaže :-)

Broj zarazenih pada u svm mjestima bez obzira da li imaju ili ne policijski sat.

Isto tako pada i u mjestima koja se nikako nisu pridrzavala policijskog sata.

Znaci policijski sat nema veze nikakve...
Sta si ti? Infektolog? Epidemiolog? Bilo.koji doktor ili samo si kontra svega?

'Vidi mu glave' argument.

Ako nešto imas reci onda napiši to, ovo što pišeš je smiješno.

Cinjenica je da je u RSu pao broj zaraženih bez policijskog sata, kao i u Sarajevu sa policijskim satom.

Cinjenica je da se u mnogim mjestima širom FBIH ne poštuje policijski sat i isto tako pada broj zaraženih.

Isto je cinjenica da je tokom dana broj kontakata, druženja nemjerljivo veci nego tokom noci, tako da policijski sat u suštini utice na smanjenje kontakata u dijelu dana gdje su kontakti sami po sebi smanjeni, posebno ako ne rade kafici i restorani.

I na kraju svaki put kad su uvodili policijski sat ti pravi strucnjaci, govorili su da to nije epidemioloska mjera nego sigurnosna koja je na snazi od 10 novembra.

Ta mjera nije u drugom talasu ( oktobar, novembar) nista pomogla, i na snazi je bila kada je krenuo 3 talas... Jednostavno ni u jednom aspektu policijski sat ne pokazuje nikakve rezultate, osim da se maltretiraju građani, drži stanje panike i da policajci spavaju 3cu smjenu više nego prije.

Tako sa ako imas sta pametno napisati napisi, a ove djecije suplje price ostavi za svojih ukucana.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6856 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Ne znam kakva suplja? Pitao sam te jednostavno pitanje. Sta si se upalio ko kutnjak.

Logicno da policijski direkt na utice na virus... Ali sprijecit ce neka druzenja do kasno i slicne stvari. Ako se vec ljudi po danu druze, onda nek se smanji navecer. Nek 50% ljudi postuje, dobro je. A siguran sam da ima onih koji postuju.

Al jok, tastatura epidemiolozi najbolje znaju.

A to za suplju i ukucane ti sebi u kucu ostavi. Kad vec administracija dopusta.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#6857 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by perfect_guy »

hamos wrote: 05/05/2021 14:14 sva poenta bajrama je "bajram barecoolaaa" i zagrljaj ,2 ili 4 poljubca pa ruka

i sve tako

bajram ce biti i coroni,ali bukvalno :D
je li bio prošle godine?
Sefket007
Posts: 166
Joined: 26/04/2021 17:29

#6858 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sefket007 »

skafiskafsnjak wrote: 05/05/2021 15:26 Ne znam kakva suplja? Pitao sam te jednostavno pitanje. Sta si se upalio ko kutnjak.

Logicno da policijski direkt na utice na virus... Ali sprijecit ce neka druzenja do kasno i slicne stvari. Ako se vec ljudi po danu druze, onda nek se smanji navecer. Nek 50% ljudi postuje, dobro je. A siguran sam da ima onih koji postuju.

Al jok, tastatura epidemiolozi najbolje znaju.

A to za suplju i ukucane ti sebi u kucu ostavi. Kad vec administracija dopusta.

Smanjit ce se kontakti koji se svakako smanjuju sami po sebi tokom noci više od 50% od onih po danu... I to je razlog da cijelu naciju držis u psihološkoj torturi pod prijetnjom kazni.

Meni to nije nikakav razlog, to mi je isto da kolješ kravu jer to treba kila mesa.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6859 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Sefket007 wrote: 05/05/2021 18:44
skafiskafsnjak wrote: 05/05/2021 15:26 Ne znam kakva suplja? Pitao sam te jednostavno pitanje. Sta si se upalio ko kutnjak.

Logicno da policijski direkt na utice na virus... Ali sprijecit ce neka druzenja do kasno i slicne stvari. Ako se vec ljudi po danu druze, onda nek se smanji navecer. Nek 50% ljudi postuje, dobro je. A siguran sam da ima onih koji postuju.

Al jok, tastatura epidemiolozi najbolje znaju.

A to za suplju i ukucane ti sebi u kucu ostavi. Kad vec administracija dopusta.

Smanjit ce se kontakti koji se svakako smanjuju sami po sebi tokom noci više od 50% od onih po danu... I to je razlog da cijelu naciju držis u psihološkoj torturi pod prijetnjom kazni.

Meni to nije nikakav razlog, to mi je isto da kolješ kravu jer to treba kila mesa.
Pa od tih 50% koji se svakako smanje bez policijskog...nek se i ta cifra prepolovi ( a hoce jer ce neko postovati) , onda ima koristi.
mistek
Posts: 3384
Joined: 23/05/2010 15:16

#6860 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

Još je fantastičnija logika: uveli policijski, pao broj zaraženih=policijski djeluje.
To je nivo zaključivanja kao da kažem da narod više drka, pada broj zaraženih=drkajte i nestat će korone.

Policijski je besmislen. Jenjavanje korone je prirodna stvar, svakako bi uslijedilo, što vidimo svuda. Koristi od istog ne postoje, a pogotovo ne sada kada niko skoro nije zaražen. Čista tortura.

I jedva čekam bajram, čisto da vidite da neće doći do skoka u brojevima ni za milimetar. Taman da se svi ližemo ta 3 dana, nema skoka u broju zaraženih. Besmislene mjere koje su nametnuli ovi na vlasti iz ličnih interesa, a najgluplja nacija u Evropi vjeruje da su korisne :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6861 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Bosnje antikorona najpametniji. Pola Evrope glupo.... Tacno se nekad zapitam zasto smo tu gdje jesmo :roll:
Moly87
Posts: 30
Joined: 05/05/2021 15:21

#6862 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Moly87 »

Policijski sat daje efekat, u to nema sumnje. Nema derneka, okupljanja, samim tim, manje zaraženih.

Međutim, sa ovom sad incidencom, policijski sat je besmislen.
mistek
Posts: 3384
Joined: 23/05/2010 15:16

#6863 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

Ma da, u RS je pad također posljedica policijskog sata ili?

I nije Evropa glupa, jer policijskog sata gotovo nigdje nema. Ta mjera je glupost i s njom i bez nje zaraza se širi isto. Druge mjere imaju smisla (npr. zatvaranje kafana).
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6864 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Ma.ja...policijski samo u FBIH... :thumbup:
A sto ja u Minhenu ne smijem.nakon 22h....to.nije policijski. Njemci inace glupa nacija...
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#6865 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Gerro »

13 anestiziologa dalo otkaz, sve naginje ka novom lockdownu, ne moze ni Forto protiv više sile :bih:
Moly87
Posts: 30
Joined: 05/05/2021 15:21

#6866 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Moly87 »

Trebalo bi kod nas uvesti mehanizam ručne kočnice, kao u Njemačkoj i aktivirati ga neovisno o koroni. To je dobar mehanizam i za gripu kao i ostale viruse i buduće pandemije/epidemije.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#6867 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Do kad li ces glumatati :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72773
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#6868 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Velkoski »

policijski sat je ludilo, pogotovo ovako dugo :-)
mistek
Posts: 3384
Joined: 23/05/2010 15:16

#6869 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

skafiskafsnjak wrote: 05/05/2021 20:22 Ma.ja...policijski samo u FBIH... :thumbup:
A sto ja u Minhenu ne smijem.nakon 22h....to.nije policijski. Njemci inace glupa nacija...
Njemačka očajne poteze vuče. Eh sad, druga stvar što je ovdje Njemačka pojam za sve ovdje. Kakvo je stanje u drugim državama, de nam reci? De nam reci kako je moguće da je broj zaraženih gotovo savršeno koreliran u FBiH i RS, a u RS nema policijskog sata? Jednostavno, ne postoji matematički i statistički test i dokaz koji će potvrditi korist od policijskog sata.

I čuj ti govnara i lockdown :lol: Fakat mi ne bi bilo sekunde mrsko da takvi na respiratorima završe.

Opet da ponovim, čisto da se ne sikirate previše: Većeg rasta broja zaraženih neće biti više NIKADA :)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6870 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Jah... Svabe se trebaju na Bosance ugledati...u svemu :lol:
A meni ne bi bilo mrsko da takvi kao ti isto fasuju pa da ih Sebija lijeci :thumbup:
Moly87
Posts: 30
Joined: 05/05/2021 15:21

#6871 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Moly87 »

mistek wrote: 06/05/2021 00:13
skafiskafsnjak wrote: 05/05/2021 20:22 Ma.ja...policijski samo u FBIH... :thumbup:
A sto ja u Minhenu ne smijem.nakon 22h....to.nije policijski. Njemci inace glupa nacija...
Njemačka očajne poteze vuče. Eh sad, druga stvar što je ovdje Njemačka pojam za sve ovdje. Kakvo je stanje u drugim državama, de nam reci? De nam reci kako je moguće da je broj zaraženih gotovo savršeno koreliran u FBiH i RS, a u RS nema policijskog sata? Jednostavno, ne postoji matematički i statistički test i dokaz koji će potvrditi korist od policijskog sata.

I čuj ti govnara i lockdown :lol: Fakat mi ne bi bilo sekunde mrsko da takvi na respiratorima završe.

Opet da ponovim, čisto da se ne sikirate previše: Većeg rasta broja zaraženih neće biti više NIKADA :)
Svaka restriktivna mjera ima opravdanje i dobro je došla. Mi kao krhki sistem sljedeći val ćemo teško izdržati, pogotovo ovaj indijskog tipa, i ako se ostvare predviđanja naučnika o njemu”, rekao je u Danu uživo.

“Sada, kada imamo najbolju situaciju u Evropi sa incidencom, dozvoljava se popuštanje mjera”, dodao je, ali i rekao:

“Na FBiH imamo neusklađene mjere, oni nisu radili. A na državnom nivou nemamo ništa. Ovdje se može doći bez PCR testa, to je nedopustivo. Virus ne poznaje susjedne zemlje i građane BiH. Svi mogu donijeti virus”, izjavio je.

Sada je potrebno držatise mjera koje su preostale, i tu nema diskusije, jasno je kazao Ednan Drljević.
Sefket007
Posts: 166
Joined: 26/04/2021 17:29

#6872 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sefket007 »

Ma vi sto lafo podržavate policijski sat samo trolate i ložite raju jer nema šanse da bilo ko racionalan podržava to.

Jednostavno ne postoji ni jedan argument za policijski sat, a ako nešto i napišete broj zaraženih u RSu vas odmah demantuje.

Ni jedan logicki sljed razmisljanja ne dovodi do zakljucka da policijski sat treba ostaviti.
Moly87
Posts: 30
Joined: 05/05/2021 15:21

#6873 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Moly87 »

Sefket007 wrote: 06/05/2021 03:04 Ma vi sto lafo podržavate policijski sat samo trolate i ložite raju jer nema šanse da bilo ko racionalan podržava to.

Jednostavno ne postoji ni jedan argument za policijski sat, a ako nešto i napišete broj zaraženih u RSu vas odmah demantuje.

Ni jedan logicki sljed razmisljanja ne dovodi do zakljucka da policijski sat treba ostaviti.
Dakle, ja treba da vjerujem tebi a ne jednom stručnjaku kakav je dr. Drljević?
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#6874 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by hadzinicasa »

mistek wrote: 06/05/2021 00:13
skafiskafsnjak wrote: 05/05/2021 20:22 Ma.ja...policijski samo u FBIH... :thumbup:
A sto ja u Minhenu ne smijem.nakon 22h....to.nije policijski. Njemci inace glupa nacija...
Njemačka očajne poteze vuče. Eh sad, druga stvar što je ovdje Njemačka pojam za sve ovdje. Kakvo je stanje u drugim državama, de nam reci? De nam reci kako je moguće da je broj zaraženih gotovo savršeno koreliran u FBiH i RS, a u RS nema policijskog sata? Jednostavno, ne postoji matematički i statistički test i dokaz koji će potvrditi korist od policijskog sata.

I čuj ti govnara i lockdown :lol: Fakat mi ne bi bilo sekunde mrsko da takvi na respiratorima završe.

Opet da ponovim, čisto da se ne sikirate previše: Većeg rasta broja zaraženih neće biti više NIKADA :)
Bih Akademija nauka je imala jedan projekat u kojem su prikazali zvoisnosti izmedju razlicitih mjera i broja oboljelih uz naucnu a ne "youtube dr nauka za svasta" metodologiju. Moze se pogledati na njihovoj stranici koga zanima. Pa predlazem da pogledas statisticke i matematicke testove i dokaze. s tim da metodoligija uzima u obzir i otklon od trenutka zarazenosti do manifestacije simptopma (sto mnogi "forumski strucnjaci" sto raspredaju o mjerama i efektima gube iz vida - odlozeni efekat)

koliko god ti tako s visine "ponavljao da se ne sIkiramo" - zakljucci koje izvodis nisu tacni jednostavno jer nisi uzeo sve premise u obzir. mozda i nece biti veceg rasta broja zarazenih ali zbog drugih faktora.
User avatar
pepeljara
Posts: 6560
Joined: 22/08/2003 00:00

#6875 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by pepeljara »

Porediti nas i njemacku :-) :-) :-) :lol:
Mi smo specijalci u svakom slucaju.
U Istoj toj Njemackoj dobijas djeciji dohodak 200€ mjesecno po djetetu, imas top sistem i ekonomiju, najbolje plate, i naravno da mogu da rade sta hoce, kad su najjaci.

Mi mozemo samo da se molimo da ce biti dobro, jer od vlasti, drzave, uhljeba i ove mehanizacije koja je 50% budzeta usmjerila na administraciju nema nista.
Locked