Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#7951 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

MaidR wrote: 03/11/2021 10:09
Ateista wrote: 03/11/2021 10:03

Masku ne nosi ni policija unurar stanice, iako je zvanicno obavezna u zatvorenim prostorima i oni bi trebali da kaznjavaju ko ne nosi masku...
masku skoro više niko nigdje ne nosi, bar je ranije bilo po Bingu
mislim da su tome najviše kumovali vakcinisani, kao ono"šta će mi maska, ja sam vakcinisan" s jedne strane
i s druge, urođeni inat (glupost) balkanca "'ta će on meni nešto naređivat..." neke maske...

elem, nabijem ppf 2/3 i zaboli me za čobanima koji neće da nose
Tako je, nigdje se skoro ne nose, ovih dana hodam po doktorima zbog problema od jebene vakcine koji ne prolaze ni 6 mjeseci poslije, ni u svim zdravstvenim ustanovama doktori i sestre ne nose maske.

To i jeste rjesenje, ko zeli neka nosi kvalitetnu masku i zastiti se, ko nece ne mora, isto bi i za vakcinu trebalo.
Karikaturist
Posts: 3793
Joined: 20/12/2020 10:03

#7952 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Karikaturist »

Ateista wrote: 03/11/2021 10:03
Karikaturist wrote: 03/11/2021 09:16

Ali i meni nije jasno ovo hvalisanje po forumu.
Razumijem da je dole nenormalno da se nose maske po Bingetu ali hvaliti se da je to neko postignuce na jebenon forumu.. :-)
Masku ne nosi ni policija unurar stanice, iako je zvanicno obavezna u zatvorenim prostorima i oni bi trebali da kaznjavaju ko ne nosi masku...
Ja, i?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#7953 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Ateista wrote: 03/11/2021 10:03
Karikaturist wrote: 03/11/2021 09:16

Ali i meni nije jasno ovo hvalisanje po forumu.
Razumijem da je dole nenormalno da se nose maske po Bingetu ali hvaliti se da je to neko postignuce na jebenon forumu.. :-)
Masku ne nosi ni policija unurar stanice, iako je zvanicno obavezna u zatvorenim prostorima i oni bi trebali da kaznjavaju ko ne nosi masku...
Lijepo uslikas i prijavis.
Nisu iznad zakona.

Ali ne, lakse je reci,.ne nose oni, zasto bih ja?
User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#7954 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

Karikaturist wrote: 03/11/2021 10:22
Ateista wrote: 03/11/2021 10:03

Masku ne nosi ni policija unurar stanice, iako je zvanicno obavezna u zatvorenim prostorima i oni bi trebali da kaznjavaju ko ne nosi masku...
Ja, i?
Pa kako neko ocekuje da se maske nose ako je ne nosi ni onaj ko bi trebao biti primjer postovanja zakona.
Karikaturist
Posts: 3793
Joined: 20/12/2020 10:03

#7955 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Karikaturist »

Ateista wrote: 03/11/2021 10:28
Karikaturist wrote: 03/11/2021 10:22

Ja, i?
Pa kako neko ocekuje da se maske nose ako je ne nosi ni onaj ko bi trebao biti primjer postovanja zakona.
Pretpostaviti cu da si sarkastican pa cu zaobici dalje repliciranje..
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#7956 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

MaidR wrote: 03/11/2021 10:29
skafiskafsnjak wrote: 03/11/2021 10:23

Lijepo uslikas i prijavis.
Nisu iznad zakona.

Ali ne, lakse je reci,.ne nose oni, zasto bih ja?
Don Kihot i borba s vjetrenjačama, čitav dan bi se moglo provest slikajući
i šta?
oni koji treba da rade svoj poso i nadziru provođenje još uvijek važećih mjera neće kurcom mrdnut
jer su svakako po službenoj dužnosti dužni da rade svoj posao i bez prijava
Pa dobro, idioti krse mnoga druga pravila... Sto na cesti sto van nje...pa jel vi to.isto radite ? Ili samo se maske drzite...?
User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#7957 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

Karikaturist wrote: 03/11/2021 10:30
Ateista wrote: 03/11/2021 10:28

Pa kako neko ocekuje da se maske nose ako je ne nosi ni onaj ko bi trebao biti primjer postovanja zakona.
Pretpostaviti cu da si sarkastican pa cu zaobici dalje repliciranje..
Sta imam biti sarkastican? U vrijeme lockdown-a dok su svi sjedili u kuci, predstavnici vlasti organizuju dernek i svirku uzivo, sad policija ne nosi maske, drzavni slubenici isto tako. Mi kao treba da postujemo tu vlast i njihove odluke koje su lao za nase dobro?
Karikaturist
Posts: 3793
Joined: 20/12/2020 10:03

#7958 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Karikaturist »

Ateista wrote: 03/11/2021 10:35
Karikaturist wrote: 03/11/2021 10:30

Pretpostaviti cu da si sarkastican pa cu zaobici dalje repliciranje..
Sta imam biti sarkastican? U vrijeme lockdown-a dok su svi sjedili u kuci, predstavnici vlasti organizuju dernek i svirku uzivo, sad policija ne nosi maske, drzavni slubenici isto tako. Mi kao treba da postujemo tu vlast i njihove odluke koje su lao za nase dobro?
Ma ne trebas ti nista, samo da se malo opustis jer nervoza i ogorcenje izbijaju iz svake tvoje rijeci.. Nece ti to nista dobro donijeti.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#7959 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

MaidR wrote: 03/11/2021 10:36
skafiskafsnjak wrote: 03/11/2021 10:32

Pa dobro, idioti krse mnoga druga pravila... Sto na cesti sto van nje...pa jel vi to.isto radite ? Ili samo se maske drzite...?
idioti za druge stvari krše i budu ili ne budu sankcionisani
kršenje mjera protiv pandemije je postalo masovno i počinioci uopšte ne budu sankcionisani, ni z ajebenu masku, ni za prekobrojno okupljanje u zatvorenim objektima i za ne držanje distance...
Pa bude neko i za maske kaznjen...kako znas da nije?
Ja lijepo pitam, jel krsis i ostala pravila ili sano za maske.ovo?
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#7960 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ali_G »

splinter wrote: 03/11/2021 10:15
Ali_G wrote: 03/11/2021 10:03

To bi trebala biti neka druga viroza. Ja slicne probleme imam svake godine u ovim prelaznim periodima. Razlika je sto mi ove godine to duze traje, i sto ti kazes jos dosta ljudi ima slicne probleme.
Među djecom je katastrofa ali to mi više baca Norovirus ili Rotavirus, a nešto manje Coxsackie virus. Muka živa. Ali ovo je bilo očekivano, poslije popuštanja mjera opao je imunutet na neke druge sezonske viruse koji su prošle sezone " izostali".
Vjerujem da ima i Corone i dosta koinfekcija (kod odraslih) više virusa jer se Corona općenito "dobro slaže" sa većinom ovih virusa.
Toplo vrijeme uz to sve još i eto belaja.
Eh da, coxaki je tu. Kod malca koksaki, u vrticu jos 4-5 djece.
Na poslu mjesecima kaslju, kisu…
Mislis li da je dobro sto se vracaju obicn viroze u smislu da ce corona da se smanjuje?
User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#7961 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

Karikaturist wrote: 03/11/2021 10:37
Ateista wrote: 03/11/2021 10:35

Sta imam biti sarkastican? U vrijeme lockdown-a dok su svi sjedili u kuci, predstavnici vlasti organizuju dernek i svirku uzivo, sad policija ne nosi maske, drzavni slubenici isto tako. Mi kao treba da postujemo tu vlast i njihove odluke koje su lao za nase dobro?
Ma ne trebas ti nista, samo da se malo opustis jer nervoza i ogorcenje izbijaju iz svake tvoje rijeci.. Nece ti to nista dobro donijeti.
Pa jeli trebamo slusati i pratiti vlast i struku ili ne?

Naravno da izbija ogorcenje nakon besmislenih zatvaranja i svega sto se desavalo, dijete mi bezveze 2 mjeseca sjedilo u kuci i razcilo brojne strahove, onda sto mi je vakcina koju sam primio unistila zdravlje, a primio sam je pod pritiskom da mogu normalno putovati u eu sto mi treba zbog posla, i sad opet ne mogu jer ne prihvataju samo jednu a drugu ne smijem primiti, ne daju qr kod jer nuspojave ne priznaju, da ne govorim o drugim slucajevima za koje znam sta su sve ljudi prozivljavali zbog debilnih mjeta, ima slucaj trudnice koja se zbog lockdowna morala poroditi u stranoj zemlji i biti potpuno sama sa bebom duzi period, ni muzu ni nikom nisu dali da udje u drzavu niti je oba mogla izaci, i jos puno slicnih slucajeva, kako ne biti ogorcen kad debili unistavaju zivote ljudi...
Karikaturist
Posts: 3793
Joined: 20/12/2020 10:03

#7962 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Karikaturist »

Ateista wrote: 03/11/2021 11:13
Karikaturist wrote: 03/11/2021 10:37

Ma ne trebas ti nista, samo da se malo opustis jer nervoza i ogorcenje izbijaju iz svake tvoje rijeci.. Nece ti to nista dobro donijeti.
Pa jeli trebamo slusati i pratiti vlast i struku ili ne?

Naravno da izbija ogorcenje nakon besmislenih zatvaranja i svega sto se desavalo, dijete mi bezveze 2 mjeseca sjedilo u kuci i razcilo brojne strahove, onda sto mi je vakcina koju sam primio unistila zdravlje, a primio sam je pod pritiskom da mogu normalno putovati u eu sto mi treba zbog posla, i sad opet ne mogu jer ne prihvataju samo jednu a drugu ne smijem primiti, ne daju qr kod jer nuspojave ne priznaju, da ne govorim o drugim slucajevima za koje znam sta su sve ljudi prozivljavali zbog debilnih mjeta, ima slucaj trudnice koja se zbog lockdowna morala poroditi u stranoj zemlji i biti potpuno sama sa bebom duzi period, ni muzu ni nikom nisu dali da udje u drzavu niti je oba mogla izaci, i jos puno slicnih slucajeva, kako ne biti ogorcen kad debili unistavaju zivote ljudi...
Ja ti kazem stari ti si ogorcen i to je vidljivo. Nerviranje i prepiske po internetu ti nece pomoci, rijesiti neces nista. Ali mozes razmisliti o tome da sljedeci put kad krenes na to putovanje van BiH da povedes djecu i zenu i probas ostati tamo, mozda ali samo mozda ti bude bolje u drugom sistemu.
splinter
Posts: 7427
Joined: 08/10/2011 12:28

#7963 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

Ali_G wrote: 03/11/2021 11:05
splinter wrote: 03/11/2021 10:15

Među djecom je katastrofa ali to mi više baca Norovirus ili Rotavirus, a nešto manje Coxsackie virus. Muka živa. Ali ovo je bilo očekivano, poslije popuštanja mjera opao je imunutet na neke druge sezonske viruse koji su prošle sezone " izostali".
Vjerujem da ima i Corone i dosta koinfekcija (kod odraslih) više virusa jer se Corona općenito "dobro slaže" sa većinom ovih virusa.
Toplo vrijeme uz to sve još i eto belaja.
Eh da, coxaki je tu. Kod malca koksaki, u vrticu jos 4-5 djece.
Na poslu mjesecima kaslju, kisu…
Mislis li da je dobro sto se vracaju obicn viroze u smislu da ce corona da se smanjuje?
Što je najgore i ne smanjuje se toliko, mada je bolje nego prošle godine u ova doba ipak.
Nama je ovdje sve problem jer nam je zdravstveni sistem takav kakav jeste. Opet su domovi zdravlja prenatrpani, samo sada druga etiologija preovladava.
Valjda je ovo taj prelazni period u pandemiji dok Corona ne ustabili svoje mjesto u godišnjem kalendaru viroza.
User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#7964 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

Karikaturist wrote: 03/11/2021 11:20
Ateista wrote: 03/11/2021 11:13
Pa jeli trebamo slusati i pratiti vlast i struku ili ne?

Naravno da izbija ogorcenje nakon besmislenih zatvaranja i svega sto se desavalo, dijete mi bezveze 2 mjeseca sjedilo u kuci i razcilo brojne strahove, onda sto mi je vakcina koju sam primio unistila zdravlje, a primio sam je pod pritiskom da mogu normalno putovati u eu sto mi treba zbog posla, i sad opet ne mogu jer ne prihvataju samo jednu a drugu ne smijem primiti, ne daju qr kod jer nuspojave ne priznaju, da ne govorim o drugim slucajevima za koje znam sta su sve ljudi prozivljavali zbog debilnih mjeta, ima slucaj trudnice koja se zbog lockdowna morala poroditi u stranoj zemlji i biti potpuno sama sa bebom duzi period, ni muzu ni nikom nisu dali da udje u drzavu niti je oba mogla izaci, i jos puno slicnih slucajeva, kako ne biti ogorcen kad debili unistavaju zivote ljudi...
Ja ti kazem stari ti si ogorcen i to je vidljivo. Nerviranje i prepiske po internetu ti nece pomoci, rijesiti neces nista. Ali mozes razmisliti o tome da sljedeci put kad krenes na to putovanje van BiH da povedes djecu i zenu i probas ostati tamo, mozda ali samo mozda ti bude bolje u drugom sistemu.
Ni ne mislim da ce mi pomoci, pisem da iznesem i drugu stranu price oko vakcina o kojoj se malo prica.

Sumnjam da bi i negdje drugo bilo bolje, sto se tice ovog sranja cijeli svijet je zapao u ogromno ludilo, jos sam i sretan sto nisam zavrsio u australiji ili novom zelandu, a postojala je mogucnost nekad da odem tamo, sreca pa ne bi nista od toga.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#7965 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

MaidR wrote: 03/11/2021 12:50
skafiskafsnjak wrote: 03/11/2021 10:39

Pa bude neko i za maske kaznjen...kako znas da nije?
Ja lijepo pitam, jel krsis i ostala pravila ili sano za maske.ovo?
pričamo o pandemiji i mjerama za spriječavanje i kršenje istih, tj. nenošenja mski
o prolascima kroz crveno, vožnji 120 km/h po gradu i 70 miliona KM neplačenih kazni u saobraćaju na drugoj temi možemo prenivljat

by the way, šta i od koje si vakcine najebo
Ni od jedne. Nevakcinisan
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#7966 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

laik1981 wrote: 03/11/2021 09:50 @splinter Jesi li u toku sa ovim trenutnim desavanjima u Sa? Masovni slucajevi dugotrajnog suhog kaslja, grlobolje i promuklosti, a testovi po pravilu negativni. I medju djecom i medju odraslima. Bez temperature i drugih simptoma.. Do cega bi moglo biti? Da nije zbog naglog pada temperature i povecane zagadjenosti koju smo imali u proteklom periodu ili se vrzma i neki drugi virus ili bakterija? Evo i mene safatalo. Glas mi ko posle derbija :mrgreen:
Kod nas u krajini isto stanje, a nema zagađenja.
Mislim da je ovo rezultat prošlogodišnjeg zatvaranja, gdje se virus nije širio kao inače, pa sad buknulo da namiri za prošlu godinu.
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#7967 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ali_G »

splinter wrote: 03/11/2021 11:35
Ali_G wrote: 03/11/2021 11:05

Eh da, coxaki je tu. Kod malca koksaki, u vrticu jos 4-5 djece.
Na poslu mjesecima kaslju, kisu…
Mislis li da je dobro sto se vracaju obicn viroze u smislu da ce corona da se smanjuje?
Što je najgore i ne smanjuje se toliko, mada je bolje nego prošle godine u ova doba ipak.
Nama je ovdje sve problem jer nam je zdravstveni sistem takav kakav jeste. Opet su domovi zdravlja prenatrpani, samo sada druga etiologija preovladava.
Valjda je ovo taj prelazni period u pandemiji dok Corona ne ustabili svoje mjesto u godišnjem kalendaru viroza.
Naravno, i dalje je covid aktuelan ali je prilicno stabilan sto se tice hospitaliziranih i to je tako vec 2mjeseca.
A to sto spominjes prelazni period, na to sam otprilike i mislio. Prosle godine u ovo doba nije bilo toliko bolesne djece uopste, a sada ih je masa sto korona sto njihove “normalne” viroze.
Mislim da bi se poslije perioda mart/april situacija trebala dobro dobro smirti
User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#7968 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

MaidR wrote: 03/11/2021 12:56
Ateista wrote: 03/11/2021 11:50

Ni ne mislim da ce mi pomoci, pisem da iznesem i drugu stranu price oko vakcina o kojoj se malo prica.

Sumnjam da bi i negdje drugo bilo bolje, sto se tice ovog sranja cijeli svijet je zapao u ogromno ludilo, jos sam i sretan sto nisam zavrsio u australiji ili novom zelandu, a postojala je mogucnost nekad da odem tamo, sreca pa ne bi nista od toga.
možda su mučkali/tresli umjesto ninanja, pa umjesto da je bace, tebi dali :-)

Sta god da su uradili ja sam najebo, a iako nisu tako cesti slucajevi nisam jedini.
User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#7969 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

MaidR wrote: 03/11/2021 15:06
Ateista wrote: 03/11/2021 14:17

Sta god da su uradili ja sam najebo, a iako nisu tako cesti slucajevi nisam jedini.
kakve konkretno imaš probleme
Herpes i neuralgija, strasni bolovi oko 3 sedmice, povuklo se ali i dalje imam neke cudne bolove na drugim mjestima koji dodju i odu sami od sebe, vec 5-6 mjeseci nikako da me skroz prodje.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#7970 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Ateista wrote: 03/11/2021 15:55
MaidR wrote: 03/11/2021 15:06
kakve konkretno imaš probleme
Herpes i neuralgija, strasni bolovi oko 3 sedmice, povuklo se ali i dalje imam neke cudne bolove na drugim mjestima koji dodju i odu sami od sebe, vec 5-6 mjeseci nikako da me skroz prodje.
Jel fajzer?
User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#7971 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

laik1981 wrote: 03/11/2021 16:01
Ateista wrote: 03/11/2021 15:55

Herpes i neuralgija, strasni bolovi oko 3 sedmice, povuklo se ali i dalje imam neke cudne bolove na drugim mjestima koji dodju i odu sami od sebe, vec 5-6 mjeseci nikako da me skroz prodje.
Jel fajzer?
Nije, primio sam AZ u beogradu.
Cuo sam da se neuralgije najvise vezu za rajfajzen.
-M84-
Posts: 127
Joined: 06/03/2021 12:42

#7972 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by -M84- »

Primio sam 3 Pfajzerove vakcine zadnju prije 3 dana i ja i moja stara nikom nista nije bilo.Ovi sto pisu kako im je vakcina unistila zdravlje sigurno lazu da isprepadaju narod.Moze te biti alergicni ali ne moze vas to ubiti pa ljudi su alergicni na kikiriki.Veoma je mali broj sa nekim nuspojavama.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#7973 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

-M84- wrote: 03/11/2021 22:24 Primio sam 3 Pfajzerove vakcine zadnju prije 3 dana i ja i moja stara nikom nista nije bilo.Ovi sto pisu kako im je vakcina unistila zdravlje sigurno lazu da isprepadaju narod.Moze te biti alergicni ali ne moze vas to ubiti pa ljudi su alergicni na kikiriki.Veoma je mali broj sa nekim nuspojavama.
Ne budi smijesan. Niciji organizam nije isti i ima x razloga da neko drugacije odreaguje.
User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#7974 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

-M84- wrote: 03/11/2021 22:24 Primio sam 3 Pfajzerove vakcine zadnju prije 3 dana i ja i moja stara nikom nista nije bilo.Ovi sto pisu kako im je vakcina unistila zdravlje sigurno lazu da isprepadaju narod.Moze te biti alergicni ali ne moze vas to ubiti pa ljudi su alergicni na kikiriki.Veoma je mali broj sa nekim nuspojavama.
I ja znam puno ljudi oko sebe koji su primili istu vakcinu i istu seriju (isti dan na istom mjestu) i nemaju nikakvih nuspojava, sto kaze skafiskafnjak ljudi razlicito odreaguju na razne stvari, pa tako i na vakcinu, to sto ti nisi imao nuspojave ne znaci da neko nema, nemam razloga da lazem i izmisljam, da sam antivakser ne bih ni tu otisao da primim.
Nisam ni rekao da me ubilo, samim tim sto pisem ocito da nije.
Tacno je da je mali broj nuspojava, ali su problem upravo takve reakcije kao tvoje, gdje ljudi po automatizmu optuzuju one koji govore o nuspojavama da lazu, sto se o tome malo prica i prikriva se, sto i vecina doktora i pored ocigledne uzrocno-posljedicne veze govori pa ne mora znaciti da je od vakcine, a ja prije vakcine ne pamtim kad sam kod ljekara otisao...
Stvara se takva atmosfera da ne smijes reci nista protiv vakcine, vecina doktora i ljudi generalno ne gledaju objektivno i kriticki na vakcinu i mogucnost posljedica koliko god rijetke bile, svakom se i pod svaku cijenu savjwtuje vakcinacija, meni je nekoliko doktora i pored svih nalaza i preporuke moje doktorice da se ne bih trebao revakcinisati, reklo ma slobodno primi i drugu.
akcija007
Posts: 2847
Joined: 17/05/2008 23:50

#7975 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by akcija007 »

Da li je moguce da 49,9% u potpunosti vakcinisanih u KS "drzi" epidemiju pod kontrolom ? Dnevno imamo po 200 , nije pritisak na bolnice. Bolnice rade normalno i za covid i ne covid. A u regiji bukti korona. A kada pogledate oko sebe nema nekih mjera .

U drugim gradovima je veci haoss . U Splitu bolnica prima samo covid i zivotno ugrozene ne covid . Dubrovnik isto + operacije ne covid djece s posebnim potrebama.
Locked