Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20376
Joined: 12/08/2013 12:51

#5876 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by insaneinthebrain »

i konacno ispod dvocifrenog br preminulih. nadamo se da ide na bolje :thumbup:
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#5877 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by CikCikCikPogodi »

Leon16v wrote: 08/04/2021 18:15 Zna li se kad ovi naši ublehaši zasjedaju, da li će produžiti mjere ili popustiti
Nece
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#5878 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Challenger_ »

Stigla donacija 10.000 vakcina iz Srbije za Kanton Sarajevo
:arrow: LINK
User avatar
zubi
Posts: 5127
Joined: 16/07/2009 00:27

#5879 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-saraj ... /210409093

U Sarajevu se od ponedjeljka otvaraju bašte kafića, kao i teretane i bazeni
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20376
Joined: 12/08/2013 12:51

#5880 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by insaneinthebrain »

corona likes this :evil:
mistek
Posts: 3371
Joined: 23/05/2010 15:16

#5881 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

O kakvom policijskom satu od 21h pričaju? Jesu li normalni?

Kakve bolesne odluke. Naprosto jedva čekam da sjašu s vlasti, taman da su mi iz oka kanuli. Polagane ogromne nade u njih, a ovo je očaj.
Umrite!
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#5882 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by gdesi bre »

zubi wrote: 09/04/2021 17:49 https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-saraj ... /210409093

U Sarajevu se od ponedjeljka otvaraju bašte kafića, kao i teretane i bazeni
To smo vec sami najavili cim su pocele mjere,popustanje pred ramazan.
laik1981
Posts: 12895
Joined: 05/12/2012 13:04

#5883 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

mistek wrote: 09/04/2021 18:02 O kakvom policijskom satu od 21h pričaju? Jesu li normalni?

Kakve bolesne odluke. Naprosto jedva čekam da sjašu s vlasti, taman da su mi iz oka kanuli. Polagane ogromne nade u njih, a ovo je očaj.
Umrite!
Policijski je na snazi od strane federalnog KS. To je na Cerkezu, kao i maske na otvorenom..
Labirint
Posts: 1956
Joined: 24/06/2013 14:37

#5884 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Labirint »

Pa možda je i mislio na polaganje nada u fadilove :D
mistek
Posts: 3371
Joined: 23/05/2010 15:16

#5885 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

Za Fadila i njegove već znam da si ljaga. Eh da, ima Čerkez, on je gori od svih svakako, najveća ubleha. Mislio sam na sve one koji učestvuju u ovom teroru, a razočarenje za ove u KS.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#5886 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

mistek wrote: 09/04/2021 19:54 Za Fadila i njegove već znam da si ljaga. Eh da, ima Čerkez, on je gori od svih svakako, najveća ubleha. Mislio sam na sve one koji učestvuju u ovom teroru, a razočarenje za ove u KS.
Ološ i ublehe "iz temelja" "prebacuju" odgovornost ograničenog kretanja od 21 sat na federalni nivo, a na njihovo traženje je uveden u FBiH. Ovo znači da se neće moći klanjati jacija i teravih namaz u džamiji u toku Ramazana, iako će otvoriti džamije.
A ono da trebaju ugostiteljski objekti biti otvoreni sa tri strane je posebno besmisleni. Ali od ublehaša nije ništa za iznenaditi.
mistek
Posts: 3371
Joined: 23/05/2010 15:16

#5887 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

Ma ukinut će u FBiH to. Čak, nisam siguran ni da vrijedi to u FBiH? Ima odluka 23.03. koja vrijedi 14 dana? To je prošlo. Helem, javit će se brzo i neće oni to držati sigurno, manje su debilni što se ovog tiče od ovih u kantonu.

Ma normalno da su debilne mjere. Da su pametni ovi ugostitelji, iznijeli bi stolove na ulicu, pa nek kažnjavaju ako im se da, samo u znak protesta. Čisto preseravanje. OK mi je ideja samo bašta, ali ove odluke su samo da se ugodi vlastitim interesima (od godišnjih do ovog).

Maska na otvorenom i policijski sat moraju biti ukinuti.

I šteta je što se sve gleda kroz političko prepucavanje i što svi donose sud o mjerama na taj način. Ja recimo za SDA ne bih glasao, taman da je jednopartijski sistem. Glasao sam u kantonu za Četvorku, vjerujući u promjene, ali mi je ovo do sada i više nego razočaravajuće. Čisto politikanstvo, ništa smisleno ne rade. Isti klinac je radila i SDA vlast. U biti, rade ista sranja, samo je fazon ko će više napasti drugog i opravdati se. Nikakve ja pomake ne vidim, a stvarno pozitivistički gledam na situaciju i nadam se da će se izvaditi.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#5888 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hakiz »

mistek wrote: 09/04/2021 22:22 Ma ukinut će u FBiH to. Čak, nisam siguran ni da vrijedi to u FBiH? Ima odluka 23.03. koja vrijedi 14 dana? To je prošlo. Helem, javit će se brzo i neće oni to držati sigurno, manje su debilni što se ovog tiče od ovih u kantonu.

Ma normalno da su debilne mjere. Da su pametni ovi ugostitelji, iznijeli bi stolove na ulicu, pa nek kažnjavaju ako im se da, samo u znak protesta. Čisto preseravanje. OK mi je ideja samo bašta, ali ove odluke su samo da se ugodi vlastitim interesima (od godišnjih do ovog).

Maska na otvorenom i policijski sat moraju biti ukinuti.

I šteta je što se sve gleda kroz političko prepucavanje i što svi donose sud o mjerama na taj način. Ja recimo za SDA ne bih glasao, taman da je jednopartijski sistem. Glasao sam u kantonu za Četvorku, vjerujući u promjene, ali mi je ovo do sada i više nego razočaravajuće. Čisto politikanstvo, ništa smisleno ne rade. Isti klinac je radila i SDA vlast. U biti, rade ista sranja, samo je fazon ko će više napasti drugog i opravdati se. Nikakve ja pomake ne vidim, a stvarno pozitivistički gledam na situaciju i nadam se da će se izvaditi.
Maska na otvorenom mora ostati. Staneš negdje u red a neki levat stane uz tebe. Nisam jednom tjerao ljude da se odmaknu jer su bili preblizu.
mistek
Posts: 3371
Joined: 23/05/2010 15:16

#5889 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

Pa nek uvedu "maska na otvorenom u situacijama kad ima neko 2 metra od tebe", nikakav problem. Ili nek ostave masku na otvorenom, ali nek ne kažnjavaju narod koji šeta sam, nigdje nikoga. Apsolutno podržavam masku u situacijama koje si ti naveo i sam ih se pridržavam. Ili, ako šetam uskom ulicom gdje ima naroda, po čaršiji i slično, obavezno stavim masku. Ali, šta će mi maska u izletu sa porodicom u Umoljanima ili na Velikom polju na Igmanu, šta će mi maska na Bijambarama, šta će maska ljudima koji pješke idu uz Soukbunar, Širokaču, Vratnik i sl. :D A nije zajebancija, takve najviše kažnjavaju, valjda jer ih je najlakše uočiti (ili jer ljudi u ovakvim situacijama najmanje i nose).

Dok, recimo, koliko kazni je napisano za nenošenje maske po SCC? Nisam siguran da ijedna. Murija se voza naokolo i pišu ovako bezvezne slučajeve, a unutra je sve na čast i poštenje :)
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#5890 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hakiz »

mistek wrote: 10/04/2021 11:27 Pa nek uvedu "maska na otvorenom u situacijama kad ima neko 2 metra od tebe", nikakav problem. Ili nek ostave masku na otvorenom, ali nek ne kažnjavaju narod koji šeta sam, nigdje nikoga. Apsolutno podržavam masku u situacijama koje si ti naveo i sam ih se pridržavam. Ili, ako šetam uskom ulicom gdje ima naroda, po čaršiji i slično, obavezno stavim masku. Ali, šta će mi maska u izletu sa porodicom u Umoljanima ili na Velikom polju na Igmanu, šta će mi maska na Bijambarama, šta će maska ljudima koji pješke idu uz Soukbunar, Širokaču, Vratnik i sl. :D A nije zajebancija, takve najviše kažnjavaju, valjda jer ih je najlakše uočiti (ili jer ljudi u ovakvim situacijama najmanje i nose).

Dok, recimo, koliko kazni je napisano za nenošenje maske po SCC? Nisam siguran da ijedna. Murija se voza naokolo i pišu ovako bezvezne slučajeve, a unutra je sve na čast i poštenje :)
Zato što je policiji lakše raditi kada su maske obavezne svuda nego da policajci razmišljaju da li je u konkretnoj situaciji napravljen prekršaj. Ne prave se mjere da narod lakše živi u ovom belaju nego da institucijama posao bude što lakši. 30 godina od pada komunizma a mentalitet ostao isti, ljudi služe da institucije imaju posla, ne služe institucije da ljudi bolje žive.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#5891 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sociolog »

Hvala Bogu, konacna fina vijest, drzi se profesore...tvoj plivac iz generacije 88

http://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna-i ... sno/413184
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#5892 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by mO k3 »

komercionala wrote: 24/03/2021 19:55
mO k3 wrote: 24/03/2021 19:54 Rece mi sada rodjak da u Sarajevu preminulo 81 od korone imali tu istine?? :shock:
Ima u prethodnih 2 mjeseca
Post sam postavio 24.3 ...reko mi je rodjak da je u jednom danu 81 njih preselio .... znaci bilo je istine
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#5893 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

mO k3 wrote: 10/04/2021 12:11
komercionala wrote: 24/03/2021 19:55
mO k3 wrote: 24/03/2021 19:54 Rece mi sada rodjak da u Sarajevu preminulo 81 od korone imali tu istine?? :shock:
Ima u prethodnih 2 mjeseca
Post sam postavio 24.3 ...reko mi je rodjak da je u jednom danu 81 njih preselio .... znaci bilo je istine
Nikad u Sarajevu nije preselilo 81 osoba... Na nivou drzave se desilo nekoliko puta...
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#5894 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sociolog »

Pokoj mu dushi, umro onaj bilder Damir mlad ,38 godina, tek 2 maksuma dobio nemaju ni 3 godine.
Steta, bio krupan i snazan ko zemlja.

Ovo klizi u humanitarnu katastrofa.
Ako je iko altruistican od politicara da se napravi Fond za ovu djecu, ispod 16, koja ostaju bez roditelja, nazalost , ovo postaje katastrofa
sagitariusZE
Posts: 104
Joined: 28/06/2013 23:22

#5895 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by sagitariusZE »

mistek wrote: 09/04/2021 18:02 O kakvom policijskom satu od 21h pričaju? Jesu li normalni?

Kakve bolesne odluke. Naprosto jedva čekam da sjašu s vlasti, taman da su mi iz oka kanuli. Polagane ogromne nade u njih, a ovo je očaj.
Umrite!
Druze svugdje se uvodi policijski sad, ev i u Njemackoj ako na 100000 stanovnika imas 100 zarazeni odmah policijski od 21 do 5.Znaci nije to samo do nasi politicara
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#5896 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Hakiz wrote: 10/04/2021 11:18
mistek wrote: 09/04/2021 22:22 Ma ukinut će u FBiH to. Čak, nisam siguran ni da vrijedi to u FBiH? Ima odluka 23.03. koja vrijedi 14 dana? To je prošlo. Helem, javit će se brzo i neće oni to držati sigurno, manje su debilni što se ovog tiče od ovih u kantonu.

Ma normalno da su debilne mjere. Da su pametni ovi ugostitelji, iznijeli bi stolove na ulicu, pa nek kažnjavaju ako im se da, samo u znak protesta. Čisto preseravanje. OK mi je ideja samo bašta, ali ove odluke su samo da se ugodi vlastitim interesima (od godišnjih do ovog).

Maska na otvorenom i policijski sat moraju biti ukinuti.

I šteta je što se sve gleda kroz političko prepucavanje i što svi donose sud o mjerama na taj način. Ja recimo za SDA ne bih glasao, taman da je jednopartijski sistem. Glasao sam u kantonu za Četvorku, vjerujući u promjene, ali mi je ovo do sada i više nego razočaravajuće. Čisto politikanstvo, ništa smisleno ne rade. Isti klinac je radila i SDA vlast. U biti, rade ista sranja, samo je fazon ko će više napasti drugog i opravdati se. Nikakve ja pomake ne vidim, a stvarno pozitivistički gledam na situaciju i nadam se da će se izvaditi.
Maska na otvorenom mora ostati. Staneš negdje u red a neki levat stane uz tebe. Nisam jednom tjerao ljude da se odmaknu jer su bili preblizu.
:lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#5897 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

sagitariusZE wrote: 10/04/2021 14:43
mistek wrote: 09/04/2021 18:02 O kakvom policijskom satu od 21h pričaju? Jesu li normalni?

Kakve bolesne odluke. Naprosto jedva čekam da sjašu s vlasti, taman da su mi iz oka kanuli. Polagane ogromne nade u njih, a ovo je očaj.
Umrite!
Druze svugdje se uvodi policijski sad, ev i u Njemackoj ako na 100000 stanovnika imas 100 zarazeni odmah policijski od 21 do 5.Znaci nije to samo do nasi politicara
Koga briga za Njemačku i onu diktatorku? Ima ih ovdje koji bi i čitavo ljeto držali neustavno ograničeno kretanje. Valjda ima neko normalan da shvati da ne bi onda niko normalan došao kao turista u Sarajevo i Bosnu i Hercegovinu.
mistek
Posts: 3371
Joined: 23/05/2010 15:16

#5898 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

sagitariusZE wrote: 10/04/2021 14:43
mistek wrote: 09/04/2021 18:02 O kakvom policijskom satu od 21h pričaju? Jesu li normalni?

Kakve bolesne odluke. Naprosto jedva čekam da sjašu s vlasti, taman da su mi iz oka kanuli. Polagane ogromne nade u njih, a ovo je očaj.
Umrite!
Druze svugdje se uvodi policijski sad, ev i u Njemackoj ako na 100000 stanovnika imas 100 zarazeni odmah policijski od 21 do 5.Znaci nije to samo do nasi politicara
Kakva je korist od tih mjera? Ja ne znam što je za sve referentna tačka Njemačka, koja se ne može porediti s nama. Njemci imaju plan vakcinisati cijelu populaciju do septembra. Kad mi napravimo plan da jebenih milion ljudi koji su željni vakcine vakcinišemo u nekom realnom roku, nek onda prave mjere koje će značiti relaksaciju. Mi udaramo mjere bez smisla, bez analize, tek tako, jer "isto radi Njemačka" ili ne radi niko, ali eto mi ćemo. To se u najvećoj mjeri odnosi na maske na otvorenom i policijski sat.

Ja opet pitam - za koji klinac je bitno i koga ja ugrožavam, ako se autom vraćam od nekud (nevažno odakle) i to radim u 23:00h? Znači, u svom autu, nikoga ne ugrožavam, dovezem se do kuće i uđem. Je li vama to fakat ljudi normalno? I to samo zato što država ne može da radi svoj posao, pa da ne bi slučajno radili i ganjali gdje ljudi derneče, hajde da ovo sredimo ovako.

I najvažnija posljedica ovih mjera je njihov kontraefekat, ali to niko živ ne smije da primijeti. Ljudi, izbezumljeni mjerama, jer im ne vjeruju, jer vide da su besmislene, traže rupe kako da ih ne poštuju. Odlazak u druge kantone, druženja na razne načine, a najgore od svega - svjesni i zaraženi idu na posao i šire zarazu. Navodio sam primjere za to, ali mislim da svako od vas zna ovakve ljude, koji su neodgovorni. Njihova neodgovornost je posljedica glupavih mjera.

Sljedećeg vala neće biti u ovom obimu, jer velika većina ljudi u kantonu ima razvijen imunitet, dio se testirao ili će se testirati i jesen ćemo dočekati spremniji. Ali, kada bi i bilo masovnih zaraza, ja garantujem da će broj onih koji se odu testirati biti manji nego prije, jer ljudi sve više i svuda izbjegavaju testiranje ukoliko se ne radi o težim oblicima bolesti. Masa ljudi koji izgube čula mirisa i ukusa, koji imaju kratkotrajno temperaturu i slične blage simptome, sami sebi propišu izolaciju 3-4 dana i dalje se nastave kretati najnormalnije. Sve to je posljedica nakaradnih mjera, bez ikakve analize i bez ikakvog smisla.

I opet da ponovim, pošto najviše pljujem mjere o odluke koje donose krizni štabovi - kad naprave racionalne analize i pokažu da neka mjera ima smisla, apsolutno podržavam. Ali, mjere reda radi, mjere da bi se kupili politički poeni, a narod psihički zlostavljao - zadnje im bilo. Ovi ad hoc argumenti, kao "imalo efekta" mogu mačku o rep, jer su to efekti utemeljeni na šupljiranju i odokativnoj metodi, gdje uzima kako ko hoće. Onaj ko hoće da kaže da su mjere urodile plodom kaže evo vidite pad brojeva, onaj koji je kontra kaže nije bilo mjera drugdje, pa padaju isto, onaj koji je za mjere kaže Sarajevo je veliki grad, onaj koji je protiv kaže i Zagreb je, pa ne uvode ovakve gluposti, onda krenu cifre kako kome ćejf.

Ali evo danas pozitivna najava o daljoj relaksaciji mjera :thumbup: Nadam se da će FBiH donijeti razumnu odluku o potpunom ukidanju policijskog sata, a da će nakon toga uslijediti i druge relaksacije. Nije pošteno da Sarajevo, koje je bilo zatvoreno 20 dana ranije u odnosu na ostale, ostaje zatvoreno i dalje.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#5899 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Industrialyzer »

aldinjo wrote: 10/04/2021 15:26
sagitariusZE wrote: 10/04/2021 14:43
mistek wrote: 09/04/2021 18:02 O kakvom policijskom satu od 21h pričaju? Jesu li normalni?

Kakve bolesne odluke. Naprosto jedva čekam da sjašu s vlasti, taman da su mi iz oka kanuli. Polagane ogromne nade u njih, a ovo je očaj.
Umrite!
Druze svugdje se uvodi policijski sad, ev i u Njemackoj ako na 100000 stanovnika imas 100 zarazeni odmah policijski od 21 do 5.Znaci nije to samo do nasi politicara
Koga briga za Njemačku i onu diktatorku? Ima ih ovdje koji bi i čitavo ljeto držali neustavno ograničeno kretanje. Valjda ima neko normalan da shvati da ne bi onda niko normalan došao kao turista u Sarajevo i Bosnu i Hercegovinu.
Jos nisi procitao odluku US BiH o ustavnosti mjera? Aman sto covjek bjezi od citanja :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31485
Joined: 16/04/2011 18:46

#5900 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Industrialyzer wrote: 10/04/2021 15:40
Jos nisi procitao odluku US BiH o ustavnosti mjera? Aman sto covjek bjezi od citanja :lol:
Ne zamjeri mu... SDA... :lol:
Locked