Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#1676 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by poostar »

Gledam sad ovaj "protest" pred vladom.
Ovi protestanti, bik do bika. .
Standardna priča, "ja sam bio u ratu"
Nabijem i vas i rat na qrac više.
Nije učešće u ratu dozvola da radiš sta hoćeš i da si uzvišen iznad svega.
Znaci treba pustiti pandemiju da hara zato sto si bio u ratu?!
Halo konjine, ovo je globalna pandemija.
Kafići su zatvoreni svagdje. .
Jos skandiraju "kupite vakcinu" a kladim se da svakodnevno furaju priče zavjere i kako je kovid izmisljotina zapada itd.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1677 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by invincible1921 »

Freamon Lester wrote: 09/03/2021 00:58
Pandakonda wrote: 09/03/2021 00:02 Virus se siri tamo gdje ljudi najvise pokazuju da ih boli briga.

1. javni prevoz niko ziv ne nosi masku, milion ljudi u njima i jos kad ukazes na krsenje ljudi te napadnu. Svjedocio sam situaciji gdje je starija gospođa sjedila na stolici koja je oznacena sa zelenom kvakom i stavila stvari pored sebe gdje je zabranjeno sjediti, da bi dosla neka zena i rekla joj da skloni stvari. Ova njoj kaze da se mora drzati distanca i je fino oznaceno gdje se sjedi na sta ova njoj kaze idi vozaj se taksijem ako hoces da se izolujes...

2. skijalista jesu zariste ali ne onako kako ljudi misle. Na samom skijanju nema toliko zaraze, ali je problem sto ogroman broj ljudi pobjegne na planinu u zatvoren prostor da partija ili jednostavno stranci dođu da skijaju i onda se spuste u sarajevo gdje donesu virus. Trebalo je istrajati u pravilu da se u drzavu moze uci samo sa negativnim pcr testom....

3. dosta ljudi ne nosi maske i sve vise cujem ljudi koji ne nosenje maske pravdaju kako to nije ustavno i kako ce na sud ic ako im napisu kaznu...
Pametan narod je to davno shvatio. Budale padaju pod utjecaj placenih trolova od ugostitelja i kladionica. Nije ovo od juce. Ischlag je valjda svima pokazao kako se stvari krecu sa skijanjem. Biti onako neozbiljan je fascinantno.
Kako objasnjavate da u najvecoj spici na planinama decembar/januar nije bilo porasta?
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#1678 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by last mohicans »

invincible1921 wrote: 09/03/2021 01:17
Freamon Lester wrote: 09/03/2021 00:58
Pandakonda wrote: 09/03/2021 00:02 Virus se siri tamo gdje ljudi najvise pokazuju da ih boli briga.

1. javni prevoz niko ziv ne nosi masku, milion ljudi u njima i jos kad ukazes na krsenje ljudi te napadnu. Svjedocio sam situaciji gdje je starija gospođa sjedila na stolici koja je oznacena sa zelenom kvakom i stavila stvari pored sebe gdje je zabranjeno sjediti, da bi dosla neka zena i rekla joj da skloni stvari. Ova njoj kaze da se mora drzati distanca i je fino oznaceno gdje se sjedi na sta ova njoj kaze idi vozaj se taksijem ako hoces da se izolujes...

2. skijalista jesu zariste ali ne onako kako ljudi misle. Na samom skijanju nema toliko zaraze, ali je problem sto ogroman broj ljudi pobjegne na planinu u zatvoren prostor da partija ili jednostavno stranci dođu da skijaju i onda se spuste u sarajevo gdje donesu virus. Trebalo je istrajati u pravilu da se u drzavu moze uci samo sa negativnim pcr testom....

3. dosta ljudi ne nosi maske i sve vise cujem ljudi koji ne nosenje maske pravdaju kako to nije ustavno i kako ce na sud ic ako im napisu kaznu...
Pametan narod je to davno shvatio. Budale padaju pod utjecaj placenih trolova od ugostitelja i kladionica. Nije ovo od juce. Ischlag je valjda svima pokazao kako se stvari krecu sa skijanjem. Biti onako neozbiljan je fascinantno.
Kako objasnjavate da u najvecoj spici na planinama decembar/januar nije bilo porasta?
Mozda nije bio dovoljno rasprostranjen ovaj novi soj. Očigledno se brže širi. Ko ce ga znati, ne mogu ni veliki epidemiolozi da daju odgovor. Strogi lockdown ga ne umiruje, a ne naše mjere koje su bile šega. Samom meni je bilo drago da se zimska sezona dobro iščupala, ali izgleda da ce cijena biti visoka.. Samo skijanje nije problem, ali jeste sve ono ostalo, kafici,restorani,silazak dijaspore iz regiona u grad, miksanje,početak škole za maturante,više ljudi u prevozu,generalno u zatvorenom prostoru, dobijes ovo sto imamo. On ima svoje prirodne skokove i padove, ako na koje ne odgovoris s mjerama mozes dobiti katastrofu u najavi.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#1679 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Freamon Lester »

last mohicans wrote: 09/03/2021 01:02
Od jednog medicinskog radnika iz UKC, a iz OB su mi slično rekli, da jesmo bosanska Lombardija, samo nismo još shvatili. Da ne bude kasno. Nekontrolisano se širi i po školama, veliki broj djece, članova porodica i nastavnog osoblja je oboljelo. Kad uzmemo u obzir da ce za 10 dana biti jos masu hospitaliziranih, a upitno je koliko ce ih biti otpušteno. Otuda i opravdana bojazan i strah. Ni približno nije bilo jesenas, a kamoli ljetos. Situacija je zaista kritična.
Vrlo vjerovatno i gore nego Bergamo prosle godine.

Mjere moraju odmah i sad biti PRIMJENJENE. Svaki sekund je uvecavanje katastrofe. Distanca, maske, pranje ruku i provjetravanje prostorija. 4 osnovne mantre za sprjecavanje ovog ludila. Ostalo je sve vec vidjeno kod ovakvih situacija.

Kafane i objekte u kojima se masovno okuplja zatvoriti odmah ili samo baste da rade uz DISTANCU. Ali vec sama basta je dovoljno jer se sjedi na otvorenom. Nema okupljanja i koncerata.

Skola se mora prebaciti na online nastavu odmah. Trzni centri pod kljuc ili maksimalno kontrolisati broj ljudi. I ono sto je najvaznije hitno traziti od EU pomoc. Ako nista da interventno dostave odredjen broj vakcina da bi se mogli zdravstveni radnici vakcinisati. Oni kad puknu onda je gotovo.

I sve je ovo bespotrebno ako bi se ljudi drzali 4 osnovna principa. Smanji kontakte uz ova 4 i problem ce se rjesiti. Ali problem je sto svaka ova mjera daje rezultata tek za 15 dana.

I nadati se da je dio gradjana od ljetos zadrzao imunitet.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#1680 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Freamon Lester »

invincible1921 wrote: 09/03/2021 01:17
Kako objasnjavate da u najvecoj spici na planinama decembar/januar nije bilo porasta?
Ista stvar se dogodila u Ischlagu prosle godine kada se raznjelo po komplet Evropi. Od Ischlaga u prvom mjesecu do Bergama je proslo mjesec i kusur. Vrijeme. Broj slucajeva se multiplicira. 1 zarazi jos 1 danas. Sutra 2 zaraze jos 2. Prekosutra 4 zaraze jos 4 itd. itd. I onda prevalis granicu kad je zarazena i teta u vrticu i vozac u tramvaju. Zadesi ti se 2-3 slucaja u kojima je neko pola tramvaja zarazio ili dirao pokretnu traku u sopingu i gotovo.

Ovo je vec vidjen scenarijo od prosle godine u istom terminu. Ako neko sumnja u postojanje zaraze bujrum do mjesta za testiranje. Pogledajte svojim ocima red.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#1681 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by bersK »

Kad se sjetim početka pandemija pa onog autobusa Kineza, pa kad je bio jedan zaražen i gledalo se u njega ko u vanzemaljca do današnjeg dana kada stotinu stvari znamo o virusu, a tada ništa.

Očigledno se nema načina da se smisli princip stopiranja saznanja o virusu, pa se izmišljaju novi sojevi o kojima se opet ništa ne zna. Hvatanje raje na neznanje i čudnovatost, pa na tu kartu ubaciti i strah je sve što se ovim projektom želi postići.

Držanje naroda u stanju zablude koja će po automatizmu stvoriti strah i asocijalizirat kompletno društvo jedno od drugog.

U nekim mjerama uspijeva, ali ne koliko je želja. Zato će se ići dalje i dalje u tome i kad osjete uspjeh - stat će.

Isto ko da kažeš azerbejdžanski soj side...

Može neko da mi objasni koja to fatalna bolest nestaje poslije 15 dana?

A ovi koji donose mjere nisu se nijednom počešali oko psihološkog stanja stanovništva i makar da pokušaju spustiti tenzije nego ono samo više i više nabija pritisak na narod kojeg na kraju i optužuje za širenje.

Doneseš retardirane mjere i poslije narod kriv što nisu uspjele.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#1682 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Koliko se pojavilo profila na ovih nekoliko tema? Nekoliko mjeseci ih nema i u zadnjih dvije sedmica brojni se pojaviše. Što li?
Nošenje brnjice na otvorenom prostoru je besmisleno i nije mi jasno zašto to neko želi opravdati? :? :skoljka: :run:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#1683 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Freamon Lester »

bersK wrote: 09/03/2021 01:36 Kad se sjetim početka pandemija pa onog autobusa Kineza, pa kad je bio jedan zaražen i gledalo se u njega ko u vanzemaljca do današnjeg dana kada stotinu stvari znamo o virusu, a tada ništa.

Očigledno se nema načina da se smisli princip stopiranja saznanja o virusu, pa se izmišljaju novi sojevi o kojima se opet ništa ne zna. Hvatanje raje na neznanje i čudnovatost, pa na tu kartu ubaciti i strah je sve što se ovim projektom želi postići.

Držanje naroda u stanju zablude koja će po automatizmu stvoriti strah i asocijalizirat kompletno društvo jedno od drugog.

U nekim mjerama uspijeva, ali ne koliko je želja. Zato će se ići dalje i dalje u tome i kad osjete uspjeh - stat će.

Isto ko da kažeš azerbejdžanski soj side...

Može neko da mi objasni koja to fatalna bolest nestaje poslije 15 dana?
Vidimo Premier kladionica ima i 3 smjenu. Imas temu teorije zavjere pa mozes tamo dnevnicu zaraditi.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#1684 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Freamon Lester wrote: 09/03/2021 01:30
last mohicans wrote: 09/03/2021 01:02
Od jednog medicinskog radnika iz UKC, a iz OB su mi slično rekli, da jesmo bosanska Lombardija, samo nismo još shvatili. Da ne bude kasno. Nekontrolisano se širi i po školama, veliki broj djece, članova porodica i nastavnog osoblja je oboljelo. Kad uzmemo u obzir da ce za 10 dana biti jos masu hospitaliziranih, a upitno je koliko ce ih biti otpušteno. Otuda i opravdana bojazan i strah. Ni približno nije bilo jesenas, a kamoli ljetos. Situacija je zaista kritična.
Vrlo vjerovatno i gore nego Bergamo prosle godine.

Mjere moraju odmah i sad biti PRIMJENJENE. Svaki sekund je uvecavanje katastrofe. Distanca, maske, pranje ruku i provjetravanje prostorija. 4 osnovne mantre za sprjecavanje ovog ludila. Ostalo je sve vec vidjeno kod ovakvih situacija.

Kafane i objekte u kojima se masovno okuplja zatvoriti odmah ili samo baste da rade uz DISTANCU. Ali vec sama basta je dovoljno jer se sjedi na otvorenom. Nema okupljanja i koncerata.

Skola se mora prebaciti na online nastavu odmah. Trzni centri pod kljuc ili maksimalno kontrolisati broj ljudi. I ono sto je najvaznije hitno traziti od EU pomoc. Ako nista da interventno dostave odredjen broj vakcina da bi se mogli zdravstveni radnici vakcinisati. Oni kad puknu onda je gotovo.

I sve je ovo bespotrebno ako bi se ljudi drzali 4 osnovna principa. Smanji kontakte uz ova 4 i problem ce se rjesiti. Ali problem je sto svaka ova mjera daje rezultata tek za 15 dana.

I nadati se da je dio gradjana od ljetos zadrzao imunitet.
Kako te nije stid više ovdje širiti paniku? :skoljka: :run:
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#1685 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Kaligrafija »

Niste vi ni svjesni, koliko je narod kretenski...Masa njih sa gubitkom mirisa i ukusa, nece da se testira, a imaju lakse simptome,znam ih dosta licno, jer se boje da ce biti zatvoreni na deset dana i onda takvi zarazeni, svjesno idu na posao, kafice, kod prijatelja, pa cak mogu reci namjerno sire zarazu...!
Najveći izvor zaraze je gradski prevoz i trzni centri...ali sve zbog ovih idiota, koje svi imamo medju nazovi prijateljima...! Jedino totalni lockdown od mjesec dana bi pomogao, ovako mrka kapa...Nazalost...
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#1686 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Freamon Lester »

aldinjo wrote: 09/03/2021 01:44 Koliko se pojavilo profila na ovih nekoliko tema? Nekoliko mjeseci ih nema i u zadnjih dvije sedmica brojni se pojaviše. Što li?
Nošenje brnjice na otvorenom prostoru je besmisleno i nije mi jasno zašto to neko želi opravdati? :? :skoljka: :run:
Do sad koliko si puta postavio pitanje "Nije mi jasno" na ovom forumu da si zelio saznati mogao si naci nacina do pola infektologa i epidemiologa u Bosni doci. Ali valjda ne placaju ugostitelji i kladionice putne troskove... :izet:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#1687 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

dječak sa šibicama wrote: 08/03/2021 23:05 Ali Dzevad Topic i Amar Trbovic kao predstavnici ugostitelja.

Top lista nadrealista.
Pa nećeš ti biti predstavnik? Zašto se ti brineš?
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#1688 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

laik1981 wrote: 08/03/2021 23:06
invincible1921 wrote: 08/03/2021 22:39 Da mjere djeluju ja ne bih imao nista protiv, al ocigledno i pumo strozije od ovih ne djeluju..

Uostalom ko kaze da su kafici izvor zaraze?

Zgrazavali ste se nad black fridayom pa nista..

Zgrazavali se na planine ..pa decembar i jaunar nista..nemos rec sad odjednom eto to je radi planina.

Ja iskreno ne vidim nikakvu svrhu ni u jednoj mjeri koju su do sad donijeli, kako ova tako i prosla vlada...bukvalno samo da ispadne da rade nesto.

Takodjer mislim da se mjere u BiH najvise postuju u Sarajevu
Prodaju nam muda pod bubrege i degradiraju i ono malo digniteta sto imaju. Od pocetka znaju gdje se virus najvise siri i odakle potice najvise klastera ali ne smiju uperiti prst u te osinjake. Mjere jedino ne postoje u kancelarijama javnih ustanova. Kazne te ako sam bez maske sjedis na klupi dok u uhljebske jazbine niko ne smije ni pomisliti da udje.. Uhljebima ne smiju ni pomisliti da smanje plate dok ih za ostale boli neka stvar.. I onda se pitaju sto narod nece da postuje. Nesto im kao nije jasno..
:thumbup:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#1689 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Freamon Lester »

Kaligrafija wrote: 09/03/2021 01:45 Niste vi ni svjesni, koliko je narod kretenski...Masa njih sa gubitkom mirisa i ukusa, nece da se testira, a imaju lakse simptome,znam ih dosta licno, jer se boje da ce biti zatvoreni na deset dana i onda takvi zarazeni, svjesno idu na posao, kafice, kod prijatelja, pa cak mogu reci namjerno sire zarazu...!
Najveći izvor zaraze je gradski prevoz i trzni centri...ali sve zbog ovih idiota, koje svi imamo medju nazovi prijateljima...! Jedino totalni lockdown od mjesec dana bi pomogao, ovako mrka kapa...Nazalost...
Ovako ide patnja dok se ne ispuca bazen ljudi koji se ne cuvaju ili nemaju mogucnost cuvati od zaraze. Kada virus ne bude imao gdje da se siri onda se gasi i kraj price.

Nazalost problem je i u drzavi koja nije u stanju urediti naknadu i obaveze za period bolovanja. Ljudi cesto zbog par stotina maraka nalaze opravdanja u trolovima placenim od ugostitelja i kladionica da bi otisli na posao. Nekome tih par stotina maraka znaci egzistenciju.

Upravo zbog toga je bilo potrebno se pridrzavati mjera (pranje ruku, maska, distanca, provjetravanje) ali mora Premier i ostale kladionice zaraditi od klosara i ovisnika, a ugostitelji svoj "krvavi" kruh zaraditi. Usput receno pola radnika kod ugostitelja nije ni osigurano. Tako i da se razboli ne moze nista.
Last edited by Freamon Lester on 09/03/2021 01:50, edited 1 time in total.
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#1690 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by last mohicans »

Kaligrafija wrote: 09/03/2021 01:45 Niste vi ni svjesni, koliko je narod kretenski...Masa njih sa gubitkom mirisa i ukusa, nece da se testira, a imaju lakse simptome,znam ih dosta licno, jer se boje da ce biti zatvoreni na deset dana i onda takvi zarazeni, svjesno idu na posao, kafice, kod prijatelja, pa cak mogu reci namjerno sire zarazu...!
Najveći izvor zaraze je gradski prevoz i trzni centri...ali sve zbog ovih idiota, koje svi imamo medju nazovi prijateljima...! Jedino totalni lockdown od mjesec dana bi pomogao, ovako mrka kapa...Nazalost...
Ako se ovi novi sojevi brze šire, a to vidimo,jel.. Najprije treba gradski prevoz obustaviti. Ja znam da je to tesko, mnogo o njemu ovise, ali mislim da su daleko veca žarišta nego i sami ugostiteljski objekti i trzni centri koji svakako doprinose cjelokupnoj slici.
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#1691 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by el_bake007 »

MorningStar wrote: 08/03/2021 20:33
aldinjo wrote: 08/03/2021 20:30
el_bake007 wrote: 08/03/2021 20:23 Mislim da se ovdje vise radi o psiholoskom aspektu da je sve sto je "zabranjeno" automatski sladje i privlacnije ali i djelom sto nema nekog konkretnog ucinka ova mjera, da su uvedene propusnice za napustanje kantona u druge kantone ili RS onda bi mogli pricati o nekoj efikasnosti. Slicno kao sto su hrvati imali do zemljotresa u Petrinji.
Propusnice napuštanje Kantona Sarajevo? Još nisam čuo za takav aušvajs. :skoljka: :run:
Evo ima vec oprobano kako mogu :
Image

Propusnica bi imala smisla,zaustavljas ljude koji bez puke potrebe (posao,dobivanje medicinske usluge) pokusavaju uci u kanton/napustiti ga. Onda bi imao malog efekta ovaj mini lockdown od 2 dana. Zaustavio bi izlete u hercegovinu i PC. A ova slika i poredjenje situacije ,takav reach da je to :-)
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#1692 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

akcija007 wrote: 08/03/2021 23:34 Da li je moguce da Tuzpanski kanton kao najmnogolkudniji kanton u Federaciji ima danas samo 21 novozarazenog ? Testirali 151 i 21 je + u uzorku od 151 .
Ne testira se dovoljno. Ma nema sanse ovo.
KS oko 1500 testira dnevno zadnjih 7 dana

Sutra je sjednica Vlade Federaciji, otisli u prijedlozi Federalnog kriznog staba
1. Rad kafica samo na terasama /bastama vanjskim (kao u hrvatskoj od 01 03)
2. Svi na online nastavu
3. U teretanama 15 ljudi moze biti u isto vrijeme
Da mu neko sjedi napolju na hladnoći. :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run: Bolje da su predložili da se skoz zatvore objekti. :lol: Interesuje me šta će Premijer FBiH na ovo reči? Pogotovo što će od sutra još više protestanata biti pred Vladom KS.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#1693 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Freamon Lester wrote: 09/03/2021 01:46
aldinjo wrote: 09/03/2021 01:44 Koliko se pojavilo profila na ovih nekoliko tema? Nekoliko mjeseci ih nema i u zadnjih dvije sedmica brojni se pojaviše. Što li?
Nošenje brnjice na otvorenom prostoru je besmisleno i nije mi jasno zašto to neko želi opravdati? :? :skoljka: :run:
Do sad koliko si puta postavio pitanje "Nije mi jasno" na ovom forumu da si zelio saznati mogao si naci nacina do pola infektologa i epidemiologa u Bosni doci. Ali valjda ne placaju ugostitelji i kladionice putne troskove... :izet:
Ja te pitao a ti ne odgovori. Problem?
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#1694 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Freamon Lester »

aldinjo wrote: 09/03/2021 01:56
akcija007 wrote: 08/03/2021 23:34 Da li je moguce da Tuzpanski kanton kao najmnogolkudniji kanton u Federaciji ima danas samo 21 novozarazenog ? Testirali 151 i 21 je + u uzorku od 151 .
Ne testira se dovoljno. Ma nema sanse ovo.
KS oko 1500 testira dnevno zadnjih 7 dana

Sutra je sjednica Vlade Federaciji, otisli u prijedlozi Federalnog kriznog staba
1. Rad kafica samo na terasama /bastama vanjskim (kao u hrvatskoj od 01 03)
2. Svi na online nastavu
3. U teretanama 15 ljudi moze biti u isto vrijeme
Da mu neko sjedi napolju na hladnoći. :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run: Bolje da su predložili da se skoz zatvore objekti. :lol: Interesuje me šta će Premijer FBiH na ovo reči? Pogotovo što će od sutra još više protestanata biti pred Vladom KS.
Trolu sam sebe citiras i sam sebi odgovaras. :roll: Zaboravis vise sa kojeg profila lupas.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#1695 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Freamon Lester wrote: 09/03/2021 01:44
bersK wrote: 09/03/2021 01:36 Kad se sjetim početka pandemija pa onog autobusa Kineza, pa kad je bio jedan zaražen i gledalo se u njega ko u vanzemaljca do današnjeg dana kada stotinu stvari znamo o virusu, a tada ništa.

Očigledno se nema načina da se smisli princip stopiranja saznanja o virusu, pa se izmišljaju novi sojevi o kojima se opet ništa ne zna. Hvatanje raje na neznanje i čudnovatost, pa na tu kartu ubaciti i strah je sve što se ovim projektom želi postići.

Držanje naroda u stanju zablude koja će po automatizmu stvoriti strah i asocijalizirat kompletno društvo jedno od drugog.

U nekim mjerama uspijeva, ali ne koliko je želja. Zato će se ići dalje i dalje u tome i kad osjete uspjeh - stat će.

Isto ko da kažeš azerbejdžanski soj side...

Može neko da mi objasni koja to fatalna bolest nestaje poslije 15 dana?
Vidimo Premier kladionica ima i 3 smjenu. Imas temu teorije zavjere pa mozes tamo dnevnicu zaraditi.
A bi li ti mogao kakvu dnevnicu zaraditi na širenju panike na ovom pdf-u?
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#1696 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Freamon Lester wrote: 09/03/2021 02:00
aldinjo wrote: 09/03/2021 01:56
akcija007 wrote: 08/03/2021 23:34 Da li je moguce da Tuzpanski kanton kao najmnogolkudniji kanton u Federaciji ima danas samo 21 novozarazenog ? Testirali 151 i 21 je + u uzorku od 151 .
Ne testira se dovoljno. Ma nema sanse ovo.
KS oko 1500 testira dnevno zadnjih 7 dana

Sutra je sjednica Vlade Federaciji, otisli u prijedlozi Federalnog kriznog staba
1. Rad kafica samo na terasama /bastama vanjskim (kao u hrvatskoj od 01 03)
2. Svi na online nastavu
3. U teretanama 15 ljudi moze biti u isto vrijeme
Da mu neko sjedi napolju na hladnoći. :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run: Bolje da su predložili da se skoz zatvore objekti. :lol: Interesuje me šta će Premijer FBiH na ovo reči? Pogotovo što će od sutra još više protestanata biti pred Vladom KS.
Trolu sam sebe citiras i sam sebi odgovaras. :roll: Zaboravis vise sa kojeg profila lupas.
Ne laži. Nikada trol nisam bio na forumu.
Nema vas mjesecima i onda navalite na teme u velikom broju. Slučajno?
trotecnr1
Posts: 204
Joined: 19/01/2021 17:32

#1697 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by trotecnr1 »

Freamon Lester wrote: 09/03/2021 01:30
last mohicans wrote: 09/03/2021 01:02
Od jednog medicinskog radnika iz UKC, a iz OB su mi slično rekli, da jesmo bosanska Lombardija, samo nismo još shvatili. Da ne bude kasno. Nekontrolisano se širi i po školama, veliki broj djece, članova porodica i nastavnog osoblja je oboljelo. Kad uzmemo u obzir da ce za 10 dana biti jos masu hospitaliziranih, a upitno je koliko ce ih biti otpušteno. Otuda i opravdana bojazan i strah. Ni približno nije bilo jesenas, a kamoli ljetos. Situacija je zaista kritična.
Vrlo vjerovatno i gore nego Bergamo prosle godine.

Mjere moraju odmah i sad biti PRIMJENJENE. Svaki sekund je uvecavanje katastrofe. Distanca, maske, pranje ruku i provjetravanje prostorija. 4 osnovne mantre za sprjecavanje ovog ludila. Ostalo je sve vec vidjeno kod ovakvih situacija.

Kafane i objekte u kojima se masovno okuplja zatvoriti odmah ili samo baste da rade uz DISTANCU. Ali vec sama basta je dovoljno jer se sjedi na otvorenom. Nema okupljanja i koncerata.

Skola se mora prebaciti na online nastavu odmah. Trzni centri pod kljuc ili maksimalno kontrolisati broj ljudi. I ono sto je najvaznije hitno traziti od EU pomoc. Ako nista da interventno dostave odredjen broj vakcina da bi se mogli zdravstveni radnici vakcinisati. Oni kad puknu onda je gotovo.

I sve je ovo bespotrebno ako bi se ljudi drzali 4 osnovna principa. Smanji kontakte uz ova 4 i problem ce se rjesiti. Ali problem je sto svaka ova mjera daje rezultata tek za 15 dana.

I nadati se da je dio gradjana od ljetos zadrzao imunitet.
A jest Seka aktivirala članove stranke, nakotili ste se ko na dugme. :mrgreen:
Valja opravdati buĐetski rad od kuće. :oops:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#1698 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Freamon Lester »

aldinjo wrote: 09/03/2021 02:01
A bi li ti mogao kakvu dnevnicu zaraditi na širenju panike na ovom pdf-u?
Samo tvoje postojanje je poraz drzave Bosne i Hercegovine. Da jedna mala interesna grupa u stanju je jahati medijskim prostorom mjesecima bez da vas obavjestajni sektor dotuce je velika sramota.

Ljudi umiru zbog toga da bi vama klosari mogli donjeti pare u kladionice. :thumbup: To jos nije zabiljezeno.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#1699 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Freamon Lester »

trotecnr1 wrote: 09/03/2021 02:02
A jest Seka aktivirala članove stranke, nakotili ste se ko na dugme. :mrgreen:
Valja opravdati buĐetski rad od kuće. :oops:
Rece neko registrovan 19.01.2021. :lol: Kako je u Grudama? Jel ugrijalo? Puca li se?
trotecnr1
Posts: 204
Joined: 19/01/2021 17:32

#1700 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by trotecnr1 »

Freamon Lester wrote: 09/03/2021 02:05
trotecnr1 wrote: 09/03/2021 02:02
A jest Seka aktivirala članove stranke, nakotili ste se ko na dugme. :mrgreen:
Valja opravdati buĐetski rad od kuće. :oops:
Rece neko registrovan 19.01.2021. :lol: Kako je u Grudama? Jel ugrijalo? Puca li se?
Budžetski parazitu, šta pišeš ovo po forumu, mokri snovi o 1984.? :izet: :izet:
Freamon Lester wrote: 09/03/2021 02:04
Samo tvoje postojanje je poraz drzave Bosne i Hercegovine. Da jedna mala interesna grupa u stanju je jahati medijskim prostorom mjesecima bez da vas obavjestajni sektor dotuce je velika sramota.

Ljudi umiru zbog toga da bi vama klosari mogli donjeti pare u kladionice. :thumbup: To jos nije zabiljezeno.
Locked