Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#1076 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Gerro wrote: 04/03/2021 15:16 Nije nesposoban nego ih je strah objaviti odluku koju su donijeli obzirom kakva je nasa rulja.

Ajmo protestvovati jer ne mogu dudlati sisu, ali necemo protesvovati sto nas drzava yebe 25 + godina
Trolu, na bosanskom trolu se piše "hajmo".
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#1077 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by He1972 »

Gerro wrote: 04/03/2021 15:16 Nije nesposoban nego ih je strah objaviti odluku koju su donijeli obzirom kakva je nasa rulja.

Ajmo protestvovati jer ne mogu dudlati sisu, ali necemo protesvovati sto nas drzava yebe 25 + godina
vala ja sisu dudlam jedino kad sam kod kuće pod mjerama, a i žena se ne buni :lol:
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#1078 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Iker C »

Uhljebi zele sljedece mjere:
- zabrana rada svih drzavnih institucija uz punu platu zaposlenika
- dozvola rada ugostiteljskim objektima u toku dana kako bi mogli ispijati kafe u bastama kafica.
U ovo vrijeme se vidi nas mentalitet, hocemo mjere ali da ne ugrozavaju mene licno a druge ko j...
sitni svercer
Posts: 995
Joined: 08/09/2018 14:43

#1079 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by sitni svercer »

User987 wrote: 04/03/2021 14:40 Komentari određenih osoba bi najednom zamrli ili se okrenuli za 360 stepeni samo kada bi Vlada uradila ono što je davno trebala. A trebala je i morala smanjiti plate u državnom sektoru i državnim firmama bar 20%. Osim te mjere, Vlada je morala i provesti radikalnu mjeru otpuštanja 20 do 30% administrativnog osoblja u svim državnim firmama. Višek je i veći i to znaju svi koji rade ili imaju veze sa državnim firmama. Ovako prisustvujemo iživljavanju uhljeba i prazita koji u radno vrijeme neumorno tipkaju i dijele lekcije o zaključavanju, o nedostatku empatije. Standardna rečenica im je: "A kako bi bilo da umreš ti ili neko tvoj"? Evo, ja pitam "ZUBI" i slične: "A kako bi bilo da ostaneš bez pola plate ili čak bez posla ti koja godinu dana u radno vrijeme tipkaš o koroni i propagiraš lockdown? Teško je razgovarati sa osobama koje je parazitizam u državnoj firmi iskvario do te mjere da non stop sa nepodnošljivom lakoćom savjetuju ostavljaju bez posla radnike u realnom sektoru. Zatvoriti ovo i ono, a Vlada će dići još jedan kredit kod MMF-a da paraziti mogu i dalje lagodno živjeti. Možete kako hoćete, ali nećete moći dokle hoćete. Zaigrat će vam mečka pred vratima.
KATASTROFA!!! to sto predlazes bi smanjilo ekonomski krug a rezultat bi bio smajvanje priliva sredstava u kasi pa bi onda opet isli na smanjivanje i vise nas nebi bilo na karti 8) ako nemas ideju za povecanje ekonomskog kruga ili u najmanju ruku stagnaciju kruga onda molim lijepo 8)
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20531
Joined: 12/08/2013 12:51

#1080 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by insaneinthebrain »

User987 wrote: 03/03/2021 20:36
insaneinthebrain wrote: 03/03/2021 19:11
User987 wrote: 03/03/2021 18:02

Mene vala ne možeš iznervirati. Ali, reci gdje vidiš neodgovorne pojedince? Ja ih ne vidim. Naprotiv, ljudi se pridržavaju distance, mnogi nose maske. Zato ne laži, kako te nije sram i stid. Radi se jednostavno o tome da postojeće mjere ne pomažu jer ovo nije karantenska bolest. Ne pomažu ove mjere, je li čuješ na oba uha. I ako pomognu malo, uskoro se sve vraća na početak. Treba pustiti sticanje prirodnog imuniteta. Dosta je više terora zbog 1% ugroženih. Veliki broj ljudi nam umire od drugih bolesti zbog zatvorenih ambulanti i bolnica. Pomrijećemo od kardiovaskularnih i kancera vodeći borbu protiv vjetrenjača. Interesantna je jedna činjenica. Najveći zagovornici lockdowna nisu stariji nego sve ljudi u naponu snage. Zar to nije sumnjivo?
Cuj gdje. Udji u bilo kojo tramvaj, autobus ili trzni centar. A za kafane da ne spominjem. Maske se ne nose, ili su ispod brade. Da se tako gace nose mnogi iz kuca ne bi izlazili. Kakav crni prirodni imunitet. Jesi spao s Marsa ili si jucer cuo za coronu. Ti ako ti se ne nosi maska ne nosi je. Niko te ne moze natjerati. Ni vlast. Al ako se zarazis ili nekog svog ne zovi doktore. Cekaj da se sam izlijecis. A ko zna mozda se i ne uspijes. :zzzz:
Moj isprepadani mišu, ja sam prošao rat i ranjavanje pa ako mi je sudjeno da poginem od gripe, neka bude. Brinem se zbog tebe. Zato brnjicu na lice, zaključaj se, gutaj C, D, cink, peri rukice, kafiće obilazi u širokom luku, radi online u državnoj firmi i čekaj vakcinaciju.
ako si ranjen u ratu mislis da si pokupio svu pamet svijeta. prosao sam i ja rat kao i mnogi drugi. pa nemaju retardirano i glup razmisljanje kao ti. al ne moze svako ni da bude pametan. treba i takvih ko sto si ti upucen i ranjen u ratu da nam objasni kako da se ponasamo u doba epidemije. sta znaju doktori i svjetski naucnici. dajte nam vise takvih kao ti, sto su ranjeni u ratu i prezivjeli pa sad bi da pobiju sto vise drugih svojim retardiranim ponasanjem. idi lizi stange po tramvajima. takve su stvorene za tebe :thumbup:
User987
Posts: 309
Joined: 26/01/2021 02:05

#1082 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by User987 »

zubi wrote: 04/03/2021 15:39 Sto se mojih komentara tice na tvoje forumske upise, imam dobro pamcenje, Zijo, i jako se dobro sjecam sta si sve pisao i izjavljivao. A ne, neces promjeniti misljenje, jer nemas kapaciteta za to, malo te promjenjene okolnosti tjeraju na neke korekcije, ali tu si gdje si bio i prije godinu dana...
I ja odlično pamtim tvoje kratke ironične komentare i kezove bezveze. Vrijeme će potvrditi ko je u pravu. Nekompetentne neznalice će pokušati sakriti svoje tragove i krivicu, ali isuviše je ovo daleko otišlo da bi im se oprostilo. Inače, ovo kažem nevezano za tebe. Kada Krizni štab donese odluku da se nekome obustavlja rad od kojeg žive on i njegova porodica, ima da mu isplate svaku marku. U protivnom, opravdam čak i nasilje. Zatvaranjem određenih djelatnosti, penzije sve više dolaze u pitanje. Penzioneri koje vlastodršci i Krizni štabovi kobajagi tretiraju kao ugroženu kategoriju, umiru od malih penzija koje im ne dozvoljavaju luksuz kupovine suplemenata i lijekova, voća i povrća, od lošeg zdravstva itd. Ali, samo da ne umre od strašnog virusa. Zato, zatvaraj sve. Živio lockdown. Da imam tu moć, ja bih im dozvolio da uvedu potpuni lockdown mjesec dana. Ali, ako se korona uprkos tome, opet vrati? E onda bih pohapsio sve Krizne štabove i epidemiologe.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#1083 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by bersK »

Zabrana okupljanja je mjera koju je nemoguće suzbiti. Sa zatvaranjem kafana ne postižu ništa. Iz kafane će se okupiti negdje drugo, iz kafića, svejedno. Dovoljan dokaz je i poligon na Ilidži koji je KRCAT svaku noć, a da ne spominjem svaku pumpu na glavnoj džadi.

Forto će sa dodatnim mjerama samo sebi staviti omču oko vrata jer je zadnjim mjerama digao pritisak svima i pravi se lud, a već mu za glavom pušu ugostitelji i još masa grupica nezadovoljnih ljudi.

Ako ukine maske na otvorenom, nije dovoljno. Sumnjam da će ih ukinuti, jer tO nIjE mJeRa kOjU smO mI uVeLi vEć fEdeRaCija.

Vidjećemo šta su zakuhali i jesu li stvarno rješeni da potpišu kapitulaciju sebi, a tek su zasjeli.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#1084 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Industrialyzer »

Login7777 wrote: 04/03/2021 16:05 Image
Niti je sjednica zavrsena, niti su svi isti. Ovi su bolji od tvojih i ti imas naredbu da "energicno" dokazes kako to nije tako. Nema veze sto nemas nijednu cinjenicu na svojoj strani, naredba je naredba.
sitni svercer
Posts: 995
Joined: 08/09/2018 14:43

#1085 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by sitni svercer »

Login7777 wrote: 04/03/2021 16:05 Image
kantonalna vlada je katastrofalna!!! populisti su interesantni za vrijeme izborne kampanje a poslije katastrofa i nista drugo 8)
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#1086 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

aldinjo wrote: 04/03/2021 15:49
TESLA_EDISON wrote: 04/03/2021 14:30
Casual's wrote: 04/03/2021 14:16

Spasimo budžetlije! Budi odgovoran, ostani kući!
:lol: :lol: :lol:

A jesu iskočili posljenjih par dana ko hemeroidi.
Iz kakvih sve "rupa"! :lol: Paničari, "uhljebi", profesionalni i amaterski trolovi, depresivci i ostali. :skoljka: :run:
A ti i dalje guslas jedno te isto, nisi se jos pomakao od marta 2020. Kako tad tako i danas. I dalje su ti "brnjice" nepoznanica, a panicari i uhljebi krivi za sve.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#1087 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Freamon Lester »

Zabrana rada kladionicama. Za pocetak. Poslije toga ovo diranje pjevaljke masnim prstima....

Sramota me da par UZPovaca sa domacim izdajnicima ubijaju vlastiti narod zbog kladionica.
sitni svercer
Posts: 995
Joined: 08/09/2018 14:43

#1088 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by sitni svercer »

Login7777 wrote: 04/03/2021 16:05 Image
mi smo krivi i odgovorni za katastrofu jerbo smo dozvolili ucitelju fizickog da vodi kanton pa evo nam ga sad 8)
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#1089 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Gerro »

aldinjo wrote: 04/03/2021 15:46
Gerro wrote: 04/03/2021 14:19
Casual's wrote: 04/03/2021 14:16

Spasimo budžetlije! Budi odgovoran, ostani kući!
Nisam budzetlija, ali zdravlje je najprece u doba smrtonosnog virusa.
Ti si trol koji se pojavio ovdje kada su brojke počele "rasti".
To sto stavljas "rasti" pod znake navodnika jasno mi je o kakvoj vrsti ljudi je rijec.

Oni sto po citav dan po kladionici raspravljaju kako je korona laz i da hoce da nas cipuju.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#1090 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Gerro wrote: 04/03/2021 16:39
aldinjo wrote: 04/03/2021 15:46
Gerro wrote: 04/03/2021 14:19
Nisam budzetlija, ali zdravlje je najprece u doba smrtonosnog virusa.
Ti si trol koji se pojavio ovdje kada su brojke počele "rasti".
To sto stavljas "rasti" pod znake navodnika jasno mi je o kakvoj vrsti ljudi je rijec.

Oni sto po citav dan po kladionici raspravljaju kako je korona laz i da hoce da nas cipuju.
Ti si jednostavno rečeno trol koji ni bosanski jezik ne poznaje kako treba.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#1091 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Login7777 »

sitni svercer wrote: 04/03/2021 16:37
Login7777 wrote: 04/03/2021 16:05 Image
mi smo krivi i odgovorni za katastrofu jerbo smo dozvolili ucitelju fizickog da vodi kanton pa evo nam ga sad 8)
Ili narod ili Sebija. Izbor je takav. Eksperti odlučili ko je kriv.
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#1092 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Al se ovaj login i svercer slomi replicirajuci sam sebi :lol:

Jebo majku ni botove ne mogu naci vise..
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#1093 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

Ima li neko ozbiljan da nam fakat pojasni ovo oko vakcina.

Da li imaju efekta ?

Izrael, Srbija, Engleska?

Jel krivulja ide dole ili isto kao i prije bez vakcina.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#1094 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Iker C »

Vakcine imaju efekta protuv prvobitnog virusa, danas se borimo protiv novog virusa, britanskog, juznoafr, ceskog virusa, koji je imun na vakcinu.
User avatar
escobar__
Posts: 8876
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#1095 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

Danas na Indexu čitam o njujorškom soju. 😂 Korona kao stranke kod nas, svaka mahala će još malo pa imat svoj soj.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#1096 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Industrialyzer »

Nivelacija wrote: 04/03/2021 17:02 Ima li neko ozbiljan da nam fakat pojasni ovo oko vakcina.

Da li imaju efekta ?

Izrael, Srbija, Engleska?

Jel krivulja ide dole ili isto kao i prije bez vakcina.
Jedini Izrael je vakcinisao dovoljno da se moze nesto govoriti o ucinku vakcina. Odluka da se u aprilu vracaju u normalan zivot ti sve govori.
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#1097 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by tukizahou »

escobar__ wrote: 04/03/2021 17:10 Danas na Indexu čitam o njujorškom soju. 😂 Korona kao stranke kod nas, svaka mahala će još malo pa imat svoj soj.
pa sta ti to kaze nego suplja,oni nemaju pojma o virusu nego izmisljaju sojeve :lol:
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#1098 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Dok im nigerijska mutacija ne uleti s ledja..
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#1099 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

Industrialyzer wrote: 04/03/2021 17:11
Nivelacija wrote: 04/03/2021 17:02 Ima li neko ozbiljan da nam fakat pojasni ovo oko vakcina.

Da li imaju efekta ?

Izrael, Srbija, Engleska?

Jel krivulja ide dole ili isto kao i prije bez vakcina.
Jedini Izrael je vakcinisao dovoljno da se moze nesto govoriti o ucinku vakcina. Odluka da se u aprilu vracaju u normalan zivot ti sve govori.
Znas li brojke danas njihove i naprimjer od prije 3 mjeseca. Cinjenice da vidimo broj pozitivnih i umrlih da usporedimo.
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#1100 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by emmir1 »

Evidenatan je veliki rast zaraženih u cijeloj Evropi.Uvijek kada je tako bilo u EU bilo je i kod nas.

Vjerovatno da ima veze sa novim sojevima koji se brže šire.

Kao i prethodni valovi očekujem da i ovaj traje oko 20 dana prije nego krene krivulja da pada.

Takodje evidentno je da ovaj soj brže puni bolnice.


Mislim da zaključavanje nema smisla i da nije rješenje uzimajući u obzir sve negativne efekte.


Vlada ne može mnogo da uradi, donose se mjere koje rijetki poštuju.
Vlada treba energiju da usmjeri na vakcine.


Što ste mene tiče, svaki put do sada kada je dolazilo do ubrzanog širenja zaraze podizao sam opreznost na maksimum.

Ne idem na mjesta velike frekvencije ljudi, dezinfekciju koristim nakon svakog kontakta sa rizicnim predmetima, držim distancu u prodavnici, u lift ne ulazim ni s kim, ne rukujem se sa ljudima i svodim kontakte na minimum....

Popijem svaki dan kafu u kaficima, ima ih koji imaju dovoljan razmak izmedju stolova i ne vidim razlog da ih zatvaraju.

Trebaju da kontrolisu kafice i nargila barove u kojima se okuplja omladina i koji ne postuju mjere, znamo ih dosta takvih.

Naravno savjetujem svima opreznost koliko mogu da budu oprezni s obzirom na dnevne obaveze i opis posla.
Locked