Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#41051 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

Strasan broj i danas pa vi kako god...
elcaliente
Posts: 4530
Joined: 13/06/2012 15:52

#41052 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by elcaliente »

Sanjarko wrote: 15/04/2021 21:59 Izasla statistika, bilo na dnevniku, u Bosni je 2019 umrlo oko 39.000 ljudi, 2020 oko 42.000. +3.000 nije puno s obzirom na sve i demografski staru populaciju i ovo sr*nje.
Kilo gore, kilo dole.
Ili sto bi se reklo od viska glava ne boli.
Fadil i PIO/MIO likes your post.
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#41053 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

U hrvatskoj i dalje haman duplo veci brojevi novozarazenih a i vise od duplo manje umrlih. :roll:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#41054 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

elcaliente wrote: 17/04/2021 09:29
Sanjarko wrote: 15/04/2021 21:59 Izasla statistika, bilo na dnevniku, u Bosni je 2019 umrlo oko 39.000 ljudi, 2020 oko 42.000. +3.000 nije puno s obzirom na sve i demografski staru populaciju i ovo sr*nje.
Kilo gore, kilo dole.
Ili sto bi se reklo od viska glava ne boli.
Fadil i PIO/MIO likes your post.
Ko je to rekao. A vidim prozvali ste nas da smo i kao Staljin, i da nemamo empatije/emocija. Izaslo na dnevniku Nova BH da je za 5 godina doslo do povecanja umrlih sa 35.000, na 42.000. +7.000 za 5 godina, znaci i prije Korone i da je trend da raste broj umrlih. Izaslo ako se nevaram 2016: 35.000, 2017: 37.000, 2018: 39.000, 2019:? [iako sam ja napisao 39.000 ali mozda je bilo 40.000 ili 41.000], 2020: 42.000.

Mart da je 2021 najlosiji po broju umrlih. Napisao sam da je s obzirom na sve i sr*nje ovo s Koronom, nisam napisao a trebao napisat i lose zdrastvo i javasluk u istom, zagadzenost zraka i okoline i sto sta jos, i s obzirom da nam je populacija stara demografski gledano i da zbog toga treba da bude sve veci broj umrlih, da ovo i nije lose i da smo dobro i prosli.

PS. Samo skok penzionera treba ako se nevaram da bude s 600.000 na 750.000 u narednim godinama. To nam govori koliko smo demografski gledano stara nacija i koliko imamo staru populaciju.

PPS. Sve cifre su priblizne/oko.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13410
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#41055 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JohnnyS »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/hercego ... /210418035

Kakav medijski mrak u Hercegovini, skoro kao sjeverna Koreja. Ljudi nisu ni svjesni da nema gore regije u Europi u ovom momentu
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#41056 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

JohnnyS wrote: 18/04/2021 14:32 https://www.klix.ba/vijesti/bih/hercego ... /210418035

Kakav medijski mrak u Hercegovini, skoro kao sjeverna Koreja. Ljudi nisu ni svjesni da nema gore regije u Europi u ovom momentu
Da malo uporedimo sarajevo i hercegovinu...
Sarajevo s mjerama i Hercegovinu... Kada su strucnjaci govorili da su mjere bezze...u Mostaru sve radi..
Eto vam.odgovora
User avatar
manuchao91
Posts: 1363
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#41057 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by manuchao91 »

ZA PRODUŽENJE MJERA
Krizni štab FBiH traži da policijski sat od 21 sat ostane i u narednih sedam dana

Super,ovo je odlicna vijest .Nadam se da ce policijski sat ostati cijeli ramazan kako se ljudi ne bi skupljali po iftarima i dobro poznatim kaficama poslije iftara sto bi dodatno ugrozilo epid.sliku BiH

Ostanimo kod kuce jos ovaj ramazan i Bajram i ne sirimo zarazu.

Zasto da je sada ugrozavamo kada je počela opadati..Puna podrska Cerkezu ,Vladi FBIH i Kriznim stabovima svih kantona FBIH.

gdje bi ste vi to hodali poslije 21h ..lose vrijeme,razamazan,nema se kud stvarno
armin071
Posts: 5265
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#41058 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

manuchao91 wrote: 19/04/2021 15:11 ZA PRODUŽENJE MJERA
Krizni štab FBiH traži da policijski sat od 21 sat ostane i u narednih sedam dana

Super,ovo je odlicna vijest .Nadam se da ce policijski sat ostati cijeli ramazan kako se ljudi ne bi skupljali po iftarima i dobro poznatim kaficama poslije iftara sto bi dodatno ugrozilo epid.sliku BiH

Ostanimo kod kuce jos ovaj ramazan i Bajram i ne sirimo zarazu.

Zasto da je sada ugrozavamo kada je počela opadati..Puna podrska Cerkezu ,Vladi FBIH i Kriznim stabovima svih kantona FBIH.

gdje bi ste vi to hodali poslije 21h ..lose vrijeme,razamazan,nema se kud stvarno
Ma ne samo za ramazan. To ostaviti najmanje još 3 godine. Jer eto ti sezone odmora i to je odmah belaj, pa zimska idila opet belaj pa onda proljeće 2022 i opet idu bašte opet belaj. Ovako raja će se za ove 2-3 odviknuti od bezveznog hodanja u “gluho doba” i onda nam policijski neće više ni trebati. Manje posla i za doktore i za policiju a i manje smoga na zimu u gradu. Sada imamo donaciju od 50 tona hurmi znači nema potrebe ni da se ide u kupovinu i bezveze troše pare. Konačno se vidi svjetlo na kraju tunela....
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#41059 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

Incidenca u kantonima s bošnjačkom većinom, s izuzetkom TK, bolja nego u većini Evrope. Ali jok, daj ti nama jedinstvene mjere :-)
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#41060 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

mistek wrote: 19/04/2021 16:34 Incidenca u kantonima s bošnjačkom većinom, s izuzetkom TK, bolja nego u većini Evrope. Ali jok, daj ti nama jedinstvene mjere :-)
Nisam saznao za ovu vijest danas, a pomislio sam da će predložiti da se produži policijski sat. S obzirom ko se nalazi u kriznom štabu ne bi me čudilo da do ljeta produžuju.
el-weedo
Posts: 72
Joined: 20/05/2013 00:45

#41061 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by el-weedo »

manuchao91 wrote: 19/04/2021 15:11 ZA PRODUŽENJE MJERA
Krizni štab FBiH traži da policijski sat od 21 sat ostane i u narednih sedam dana

Super,ovo je odlicna vijest .Nadam se da ce policijski sat ostati cijeli ramazan kako se ljudi ne bi skupljali po iftarima i dobro poznatim kaficama poslije iftara sto bi dodatno ugrozilo epid.sliku BiH

Ostanimo kod kuce jos ovaj ramazan i Bajram i ne sirimo zarazu.

Zasto da je sada ugrozavamo kada je počela opadati..Puna podrska Cerkezu ,Vladi FBIH i Kriznim stabovima svih kantona FBIH.

gdje bi ste vi to hodali poslije 21h ..lose vrijeme,razamazan,nema se kud stvarno
sta te boli qrac gdje cu ja hodat ili necu hodati.. ako se neko naumio okupit mislis da ce nekog policijski sprijecit.. :roll:
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#41062 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Johnny_x »

Kada bi ove nase vlasti sve zatvorile za prvi maj to bi bilo odlicno, prvo iz postovanja prema svim radnicima, a drugo to bi svakako umanjilo broj okupljanja medju ljudima, ali kod nas ce svi marketi raditi i protok ljudi ce biti jako velik. Vrijeme je da i radnici u marketima ne radi za prvi maj.
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#41063 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

A šta treba da urade za prvi maj konkretno? :-) Kakva korist od zatvaranja svega? Evo opet se vraćam na Sarajevo. Bašte ko bašte će biti popunjene, prvi maj ili bilo koji datum. Više od toga ne može stati svakako. Popunjene su ako je lijepo vrijeme i ponedjeljak, i srijedu, i subotu. Kakva je razlika za prvi maj?

Ko obilježava prvi maj, sazvat će raju na vikendicu, skupljati se po kućama, izletištima, zajebavati. Kako će to spriječiti? Pa koliko ja znam, za prvi maj bude najmanje raje u gradu, po kafanama. Više ljudi će biti 30. aprila na planiranju 01. maja po Pazariću, Nišićima, Kobiljači, Jahorini, Bjelašnici i sl. :D

A policijski sat u 21h ništa ne znači ni u tom smislu. Ko će naobdan slaviti, naobdan će, do 21h je gotovo. Ko se zapije i noći, provest će oba dana na tim vikendicama i to je to.
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#41064 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

Johnny_x wrote: 19/04/2021 20:32 Kada bi ove nase vlasti sve zatvorile za prvi maj to bi bilo odlicno, prvo iz postovanja prema svim radnicima, a drugo to bi svakako umanjilo broj okupljanja medju ljudima, ali kod nas ce svi marketi raditi i protok ljudi ce biti jako velik. Vrijeme je da i radnici u marketima ne radi za prvi maj.
Kad mi ne radimo, sto bi i marketi radili :thumbup:

Iako je, je li, praznik rada :D
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#41065 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

mistek wrote: 19/04/2021 21:06 A šta treba da urade za prvi maj konkretno? :-) Kakva korist od zatvaranja svega? Evo opet se vraćam na Sarajevo. Bašte ko bašte će biti popunjene, prvi maj ili bilo koji datum. Više od toga ne može stati svakako. Popunjene su ako je lijepo vrijeme i ponedjeljak, i srijedu, i subotu. Kakva je razlika za prvi maj?

Ko obilježava prvi maj, sazvat će raju na vikendicu, skupljati se po kućama, izletištima, zajebavati. Kako će to spriječiti? Pa koliko ja znam, za prvi maj bude najmanje raje u gradu, po kafanama. Više ljudi će biti 30. aprila na planiranju 01. maja po Pazariću, Nišićima, Kobiljači, Jahorini, Bjelašnici i sl. :D

A policijski sat u 21h ništa ne znači ni u tom smislu. Ko će naobdan slaviti, naobdan će, do 21h je gotovo. Ko se zapije i noći, provest će oba dana na tim vikendicama i to je to.
Ma dzaba pises, vidis da su ovo asocijalni ljudi koji nemaju pojma uopste kako drustveni zivot izgleda. Cuj zatvoriti prodavnice za prvi maj jer ce se ljudi skupljati :lol: :lol: pa u kupovinu se svakako ide dan-dva prije, a za prvi maj po vikendicama i izletistima. :-)
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#41066 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Johnny_x »

Trappist wrote: 19/04/2021 22:08
mistek wrote: 19/04/2021 21:06 A šta treba da urade za prvi maj konkretno? :-) Kakva korist od zatvaranja svega? Evo opet se vraćam na Sarajevo. Bašte ko bašte će biti popunjene, prvi maj ili bilo koji datum. Više od toga ne može stati svakako. Popunjene su ako je lijepo vrijeme i ponedjeljak, i srijedu, i subotu. Kakva je razlika za prvi maj?

Ko obilježava prvi maj, sazvat će raju na vikendicu, skupljati se po kućama, izletištima, zajebavati. Kako će to spriječiti? Pa koliko ja znam, za prvi maj bude najmanje raje u gradu, po kafanama. Više ljudi će biti 30. aprila na planiranju 01. maja po Pazariću, Nišićima, Kobiljači, Jahorini, Bjelašnici i sl. :D

A policijski sat u 21h ništa ne znači ni u tom smislu. Ko će naobdan slaviti, naobdan će, do 21h je gotovo. Ko se zapije i noći, provest će oba dana na tim vikendicama i to je to.
Ma dzaba pises, vidis da su ovo asocijalni ljudi koji nemaju pojma uopste kako drustveni zivot izgleda. Cuj zatvoriti prodavnice za prvi maj jer ce se ljudi skupljati :lol: :lol: pa u kupovinu se svakako ide dan-dva prije, a za prvi maj po vikendicama i izletistima. :-)
I radnicima u prodavnicama je prvi maj, zasto tako ne gledamo, krajnje je vrijeme da za prvi maj rade samo hitne sluzbe i nista vise. Korona nam moze pomoci da uspostavimo to, pa sljedece godine mozda nece biti korone, ali i tada ne bi trebalo nista da radi. Ja sam apsolutni protivnik bilo kakvog zatvaranja, kakvo smo imali, ali za prvi maj bi volio da je sve zatvoreno iz postovanja prema radnicima.
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#41067 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Johnny_x wrote: 20/04/2021 10:01
Trappist wrote: 19/04/2021 22:08
mistek wrote: 19/04/2021 21:06 A šta treba da urade za prvi maj konkretno? :-) Kakva korist od zatvaranja svega? Evo opet se vraćam na Sarajevo. Bašte ko bašte će biti popunjene, prvi maj ili bilo koji datum. Više od toga ne može stati svakako. Popunjene su ako je lijepo vrijeme i ponedjeljak, i srijedu, i subotu. Kakva je razlika za prvi maj?

Ko obilježava prvi maj, sazvat će raju na vikendicu, skupljati se po kućama, izletištima, zajebavati. Kako će to spriječiti? Pa koliko ja znam, za prvi maj bude najmanje raje u gradu, po kafanama. Više ljudi će biti 30. aprila na planiranju 01. maja po Pazariću, Nišićima, Kobiljači, Jahorini, Bjelašnici i sl. :D

A policijski sat u 21h ništa ne znači ni u tom smislu. Ko će naobdan slaviti, naobdan će, do 21h je gotovo. Ko se zapije i noći, provest će oba dana na tim vikendicama i to je to.
Ma dzaba pises, vidis da su ovo asocijalni ljudi koji nemaju pojma uopste kako drustveni zivot izgleda. Cuj zatvoriti prodavnice za prvi maj jer ce se ljudi skupljati :lol: :lol: pa u kupovinu se svakako ide dan-dva prije, a za prvi maj po vikendicama i izletistima. :-)
I radnicima u prodavnicama je prvi maj, zasto tako ne gledamo, krajnje je vrijeme da za prvi maj rade samo hitne sluzbe i nista vise. Korona nam moze pomoci da uspostavimo to, pa sljedece godine mozda nece biti korone, ali i tada ne bi trebalo nista da radi. Ja sam apsolutni protivnik bilo kakvog zatvaranja, kakvo smo imali, ali za prvi maj bi volio da je sve zatvoreno iz postovanja prema radnicima.
Kakve to veze sa koronom ima ?
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#41068 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Johnny_x »

Trappist wrote: 20/04/2021 10:06
Johnny_x wrote: 20/04/2021 10:01
Trappist wrote: 19/04/2021 22:08

Ma dzaba pises, vidis da su ovo asocijalni ljudi koji nemaju pojma uopste kako drustveni zivot izgleda. Cuj zatvoriti prodavnice za prvi maj jer ce se ljudi skupljati :lol: :lol: pa u kupovinu se svakako ide dan-dva prije, a za prvi maj po vikendicama i izletistima. :-)
I radnicima u prodavnicama je prvi maj, zasto tako ne gledamo, krajnje je vrijeme da za prvi maj rade samo hitne sluzbe i nista vise. Korona nam moze pomoci da uspostavimo to, pa sljedece godine mozda nece biti korone, ali i tada ne bi trebalo nista da radi. Ja sam apsolutni protivnik bilo kakvog zatvaranja, kakvo smo imali, ali za prvi maj bi volio da je sve zatvoreno iz postovanja prema radnicima.
Kakve to veze sa koronom ima ?
Nikakve, za prvi maj treba biti sve zatvoreno iz postovanja prema radnicima, a ne zbog korone. Ako su mogli zatvorati zbog korone, mogu i za praznik rada, za to svi treba da se borimo, cak i kad ovo prodje, lockdawn za prvi maj svima i uvijek. Korona nam samo moze pomoci da uspostavimo tu tradiciiju.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#41069 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

@Trappist to je ironija i sarkazam sta pise *Jonny*. Neko spomenu asocijalni su za mjere. Ja sam asocijalan i zeljan socijalizacije ali zbog bolesti i kokuzluka ja nemogu nikog da pratim ni u cemu pa se ni ne druzim, pa nisam za mjere ove i slicne. Podrska za prijedlog da se za 1 Maj sve zatvori. +1 :mrgreen:
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#41070 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

"U Zapadnohercegovačkoj županiji (ZHŽ) od srijede, 21. travnja ograničenje kretanja je od 23 sata, a moguća je i organizacija većih skupova, uz dopuštenje Zavoda za javno zdravstvo ZHŽ-a."

:izet: :izet: :izet:
User avatar
Casual's
Posts: 5713
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#41071 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Casual's »

Bravo! Seri po fadilu i kriznom štabu
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#41072 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

Trappist wrote: 20/04/2021 15:18 "U Zapadnohercegovačkoj županiji (ZHŽ) od srijede, 21. travnja ograničenje kretanja je od 23 sata, a moguća je i organizacija većih skupova, uz dopuštenje Zavoda za javno zdravstvo ZHŽ-a."

:izet: :izet: :izet:
To je to što pričam. Kad njima odgovara, ne jebu FBiH 2%, ali će zato vrlo rado da donose mjere da nama zagorčavaju život. Apsurdno, incidenca je tamo 3x veća nego u Sarajevu.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#41073 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

mistek wrote: 20/04/2021 17:27
Trappist wrote: 20/04/2021 15:18 "U Zapadnohercegovačkoj županiji (ZHŽ) od srijede, 21. travnja ograničenje kretanja je od 23 sata, a moguća je i organizacija većih skupova, uz dopuštenje Zavoda za javno zdravstvo ZHŽ-a."

:izet: :izet: :izet:
To je to što pričam. Kad njima odgovara, ne jebu FBiH 2%, ali će zato vrlo rado da donose mjere da nama zagorčavaju život. Apsurdno, incidenca je tamo 3x veća nego u Sarajevu.
Ljudino ljudi su proglasili stanje prirodne nesreće...

Kad KS to uradi i oni ce moci pomjeriti..

Ali nema potrebe, ove mjere se moraju drzati do kraja ramazana. Danas 90 umrlih strasno
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#41074 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

Kako ih konkretno proglašenje stanja prirodne nesreće amnestira od ove naredbe Vlade FBiH?
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#41075 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Nivelacija wrote: 20/04/2021 17:45
mistek wrote: 20/04/2021 17:27
Trappist wrote: 20/04/2021 15:18 "U Zapadnohercegovačkoj županiji (ZHŽ) od srijede, 21. travnja ograničenje kretanja je od 23 sata, a moguća je i organizacija većih skupova, uz dopuštenje Zavoda za javno zdravstvo ZHŽ-a."

:izet: :izet: :izet:
To je to što pričam. Kad njima odgovara, ne jebu FBiH 2%, ali će zato vrlo rado da donose mjere da nama zagorčavaju život. Apsurdno, incidenca je tamo 3x veća nego u Sarajevu.
Ljudino ljudi su proglasili stanje prirodne nesreće...

Kad KS to uradi i oni ce moci pomjeriti..

Ali nema potrebe, ove mjere se moraju drzati do kraja ramazana. Danas 90 umrlih strasno
Sto, bojis se muslimana poslije 21:00 ? av av grizu, pazi se. Ako pomjere sat obavezno se seli u podrum svaku noc od 21:00 da te ne zakaci koji musliman sa iftara.
Locked