Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#42376 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

Sad mijenjamo strategiju. Svako ko ima imalo mozga vidi koja je ovo sve ubleha, pa hajmo da neprovjerene članke postavljamo, igramo na kartu empatije, a niko ne upita od čega su ti ljudi preminuli? Sve nešto "prijatelji kažu korona", "priča se da je zaražen",...

Ne razumijem ljudi koji vam je? Šta sad treba sve umrle ikad ovdje lijepiti i postavljati da bi pokazali šta? Da ljudi ipak mogu umrijeti ili?

Jest sve je ovo tuga, mlade osobe, ali odvadite malo. Niti su od korone (100% da je potvrđeno) niti znamo bilo šta dodatno, kakve su komplikacije imali, jesu li umrli od nečeg drugog ili ne, jesu li bili bolesni od nečeg drugog...

Bez veze ovo radite. Niti ćete šta primijeniti, niti ćete uzrokovati vraćanje lockdown-a, niti bilo šta slično. Korona je ovdje prošlost, džabe to radite. Više se niko ne obazire ni 5% na brojke, izvještaje, niti bilo šta slično. Svako se vratio hroničnim problemima i svakodnevnici, koronu niko više ne uzima za ozbiljno. Još kad se sjetimo ubleha o "supervalu" od augusta (koji se evo lagano završava), pa na kraju ne bi ništa, ne znam onda koliko moraš biti ograničen da bilo šta od "struke" uzimao za ozbiljno.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31486
Joined: 16/04/2011 18:46

#42377 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Jao Tesla :lol:
Ti si vala gori od njih :lol:
Last edited by skafiskafsnjak on 07/10/2021 08:00, edited 1 time in total.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#42378 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

Tesla Edison wrote: 07/10/2021 07:30 Sad mijenjamo strategiju. Svako ko ima imalo mozga vidi koja je ovo sve ubleha, pa hajmo da neprovjerene članke postavljamo, igramo na kartu empatije, a niko ne upita od čega su ti ljudi preminuli? Sve nešto "prijatelji kažu korona", "priča se da je zaražen",...

Ne razumijem ljudi koji vam je? Šta sad treba sve umrle ikad ovdje lijepiti i postavljati da bi pokazali šta? Da ljudi ipak mogu umrijeti ili?

Jest sve je ovo tuga, mlade osobe, ali odvadite malo. Niti su od korone (100% da je potvrđeno) niti znamo bilo šta dodatno, kakve su komplikacije imali, jesu li umrli od nečeg drugog ili ne, jesu li bili bolesni od nečeg drugog...

Bez veze ovo radite. Niti ćete šta primijeniti, niti ćete uzrokovati vraćanje lockdown-a, niti bilo šta slično. Korona je ovdje prošlost, džabe to radite. Više se niko ne obazire ni 5% na brojke, izvještaje, niti bilo šta slično. Svako se vratio hroničnim problemima i svakodnevnici, koronu niko više ne uzima za ozbiljno. Još kad se sjetimo ubleha o "supervalu" od augusta (koji se evo lagano završava), pa na kraju ne bi ništa, ne znam onda koliko moraš biti ograničen da bilo šta od "struke" uzimao za ozbiljno.
:thumbup:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#42379 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by banjaluka078 »

Tesla Edison wrote: 07/10/2021 07:30
Jest sve je ovo tuga, mlade osobe, ali odvadite malo. Niti su od korone (100% da je potvrđeno) niti znamo bilo šta dodatno, kakve su komplikacije imali, jesu li umrli od nečeg drugog ili ne, jesu li bili bolesni od nečeg drugog...
Neprovjerene? Imamo smrtovnice u gradu. Član moje porodice radi s jednim od Filipovih roditelja.
Filip je imao astmu, od ostalih bolesti. Bio je na ECMO, pa je bio bolje i onda sepsa.
Milica nije imala nikakvih zdravstvenih problema. Umrla je na respiratoru.
Bila bi tuga i da su bili bolesni od bilo čega drugog, težeg, ali nisu.
Mene ne interesuje lockdown, radila sam sve vrijeme i za vrijeme onog prvog. Iskreno, nije me više briga ni za kolektiv ni za društvo ni zajednicu, ne govorim nikom da nosi masku, da se vakciniše...samo za to da ostanem zdrava, ja i oni koje volim.

Dobra vijest je da je ovdje broj prijema u bolnicu u stagnaciji, biće da su novembarski i martovski talas odradili svoje što se tiče imunizacije.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31486
Joined: 16/04/2011 18:46

#42380 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

banjaluka078 wrote: 07/10/2021 08:10
Tesla Edison wrote: 07/10/2021 07:30
Jest sve je ovo tuga, mlade osobe, ali odvadite malo. Niti su od korone (100% da je potvrđeno) niti znamo bilo šta dodatno, kakve su komplikacije imali, jesu li umrli od nečeg drugog ili ne, jesu li bili bolesni od nečeg drugog...
Neprovjerene? Imamo smrtovnice u gradu. Član moje porodice radi s jednim od Filipovih roditelja.
Filip je imao astmu, od ostalih bolesti. Bio je na ECMO, pa je bio bolje i onda sepsa.
Milica nije imala nikakvih zdravstvenih problema. Umrla je na respiratoru.
Bila bi tuga i da su bili bolesni od bilo čega drugog, težeg, ali nisu.
Mene ne interesuje lockdown, radila sam sve vrijeme i za vrijeme onog prvog. Iskreno, nije me više briga ni za kolektiv ni za društvo ni zajednicu, ne govorim nikom da nosi masku, da se vakciniše...samo za to da ostanem zdrava, ja i oni koje volim.

Dobra vijest je da je ovdje broj prijema u bolnicu u stagnaciji, biće da su novembarski i martovski talas odradili svoje što se tiče imunizacije.
Ma pusti Teslu.... Bezveze se trudis :thumbup:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#42381 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

Image
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#42382 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

Joj da hoće kakav super soj, pa opet lockdown jedno dva mjeseca, da se ova politička situacija smiri. Kebemu sve, ako nije korona, onda prijeti rat, a ako nema rata, onda je sve ostalo.

U PM ovo sve ode......

Solak vrati se, sve ti halalim.
BadBoy
Posts: 8041
Joined: 01/11/2005 21:55

#42383 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

banjaluka078 wrote: 06/10/2021 10:21
banjaluka078 wrote: 05/10/2021 12:50
Jesu, i opet mlada osoba na respiratoru.

https://www.banjaluka.com/drustvo/hitno ... banjaluke/
Nažalost.

https://atvbl.com/vijesti/banja-luka/pr ... -6-10-2021
A jbt... Delta je dva puta smrtonosnija od izvornog soja, ali se to ne smije reći nigdje...

Vakcinište se ljudi
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31486
Joined: 16/04/2011 18:46

#42384 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Cuj ne smiju rec...pa potrcali bi da kazu :lol:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#42385 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by banjaluka078 »

BadBoy wrote: 10/10/2021 11:49 A jbt... Delta je dva puta smrtonosnija od izvornog soja, ali se to ne smije reći nigdje...

Vakcinište se ljudi
Ne smiješ na forumu tako pisati i pozivati ljude na genetsko modifikovanje i ubrizgavanje eksperimentalne tekućine u sebe. A posebno ne smiješ napisati da je u tvom gradu za 4 dana umrlo 3 ljudi (3. je mladi čovjek od 32 godine koji je tokom zadnje godine izgudio oba roditelja, pa je porodica sa 4 člana pala na samo jednog brata od 28 godina koji je ostao iza njih) u tridesetim godinama, od kojih niko nije bio onkološki, hematološki ili kardiološki pacijent.
Dežurne šaljivžije odmahe krenu s prozivkama.

Tako da...samo veselo, ako ko napiše da podržava vakcinu ili, ne daj Bože masku, samo mu kažeš da je paničar ili fašista, zavisi u kojem si fazonu i pičiš dalje.

Čuvaj zdravlje, mani se foruma, bude bolje.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13390
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42386 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JohnnyS »

BadBoy wrote: 10/10/2021 11:49
A jbt... Delta je dva puta smrtonosnija od izvornog soja, ali se to ne smije reći nigdje...

Vakcinište se ljudi

Totalna neistina.
homer2go
Posts: 544
Joined: 19/06/2018 22:45

#42387 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by homer2go »

BadBoy wrote: 10/10/2021 11:49
A jbt... Delta je dva puta smrtonosnija od izvornog soja, ali se to ne smije reći nigdje...

Vakcinište se ljudi

Malo sam zbunjen, ovim korokodilskim suzama. Jesu li to u BL preminula 4 antivaxera ili ?
Žao mi je svakog bespotrebno izgubljenog života, ali ovo je licemjerstvo na n-tu potenciju.
Hladno, svakog dana premine od Corone dvadeset penzića i starijih građana BiH i to vam je postalo OK.
Gori ste od najgoreg antivaxera.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31486
Joined: 16/04/2011 18:46

#42388 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

U BiH je svaki soj najsmrtonosniji .... Sta reci....
BadBoy
Posts: 8041
Joined: 01/11/2005 21:55

#42389 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

homer2go wrote: 10/10/2021 14:04
BadBoy wrote: 10/10/2021 11:49

A jbt... Delta je dva puta smrtonosnija od izvornog soja, ali se to ne smije reći nigdje...

Vakcinište se ljudi

Malo sam zbunjen, ovim korokodilskim suzama. Jesu li to u BL preminula 4 antivaxera ili ?
Žao mi je svakog bespotrebno izgubljenog života, ali ovo je licemjerstvo na n-tu potenciju.
Hladno, svakog dana premine od Corone dvadeset penzića i starijih građana BiH i to vam je postalo OK.
Gori ste od najgoreg antivaxera.
Sta si ti htio uopste reci?? Nemas ni sam pojma al je bitno da se nesto sere
homer2go
Posts: 544
Joined: 19/06/2018 22:45

#42391 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by homer2go »

BadBoy wrote: 10/10/2021 14:09
homer2go wrote: 10/10/2021 14:04


Malo sam zbunjen, ovim korokodilskim suzama. Jesu li to u BL preminula 4 antivaxera ili ?
Žao mi je svakog bespotrebno izgubljenog života, ali ovo je licemjerstvo na n-tu potenciju.
Hladno, svakog dana premine od Corone dvadeset penzića i starijih građana BiH i to vam je postalo OK.
Gori ste od najgoreg antivaxera.
Sta si ti htio uopste reci?? Nemas ni sam pojma al je bitno da se nesto sere
Licemjerje, dvoličnost ili hipokrizija je ljudska osobina u kojem pojedine osobe ili skupine navode da se drže pojedinih vjerovanja, standarda, kvaliteta, vrlina, ponašanja, vrijednosti ili nekih drugih karakteristika, a u stvari njih sustavno krše. To je čin kojim se osuđuje ili poziva na osuđivanje drugoga dok je kritičar i sam kriv za ono za što osuđuje drugoga, te praksa vršenja nekih radnji kojima se ta osoba ili skupine izričito protive i otvoreno kritiziraju. Dvoličnost je dakle nepraćenje onih vrlina koje neka osoba ili skupine otvoreno pridikuju.[1] Označava nemoralno ponašanje kojem se osoba predstavlja drugačije nego što je u stvarnosti.

Nadam se da licemjerje neće preči u saučesništvo.
BadBoy
Posts: 8041
Joined: 01/11/2005 21:55

#42392 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

homer2go wrote: 10/10/2021 15:11
BadBoy wrote: 10/10/2021 14:09

Sta si ti htio uopste reci?? Nemas ni sam pojma al je bitno da se nesto sere
Licemjerje, dvoličnost ili hipokrizija je ljudska osobina u kojem pojedine osobe ili skupine navode da se drže pojedinih vjerovanja, standarda, kvaliteta, vrlina, ponašanja, vrijednosti ili nekih drugih karakteristika, a u stvari njih sustavno krše. To je čin kojim se osuđuje ili poziva na osuđivanje drugoga dok je kritičar i sam kriv za ono za što osuđuje drugoga, te praksa vršenja nekih radnji kojima se ta osoba ili skupine izričito protive i otvoreno kritiziraju. Dvoličnost je dakle nepraćenje onih vrlina koje neka osoba ili skupine otvoreno pridikuju.[1] Označava nemoralno ponašanje kojem se osoba predstavlja drugačije nego što je u stvarnosti.

Nadam se da licemjerje neće preči u saučesništvo.
Koji kurac kakve veze ova definicija ima sa bilo čim što se pričalo ovdje??? Bitno je samo seruckat da se zadovoljo ego trip o nekoj pameti.

Kakvo licemjerje, što pozivamo ljude da se vakcinišu???!?!?!
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#42393 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Johnny_x »

Nivelacija wrote: 07/10/2021 12:51 Image
I treba da se zna da je Ismeta postavila petak 13 vlada, trojki mozemo jedino zamjeriti sto ga nije smjenila.
laik1981
Posts: 12895
Joined: 05/12/2012 13:04

#42394 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Mislim da bi ovo sa vakcinacijom bolje islo sa obrnutom psihologijom.. Za pocetak odrediti rok nakon kojeg se vise nece moci vakcinisati. Npr. staviti 15.11. kao datum posle kojeg ce se moci samo revakcinisati.. Ja mislim da bi se za mjesec vakcinisalo dodatnih bar 30% ljudi.. Pravih antivaksera nema puno i bezveze se raspreda o njima.. Puno je vise onih kojima je jednostavno mrsko da odu da se vakcinisu.. Potrebno je nesto da ih pokrene.. Mislim da bi mnogima odredjivanje roka bilo dovoljno..
BadBoy
Posts: 8041
Joined: 01/11/2005 21:55

#42395 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

JohnnyS wrote: 10/10/2021 13:50
BadBoy wrote: 10/10/2021 11:49

A jbt... Delta je dva puta smrtonosnija od izvornog soja, ali se to ne smije reći nigdje...

Vakcinište se ljudi

Totalna neistina.
Ne baš.

Delta variant 133% more deadly than original COVID strain: Canadian study

Jedna studija ne čini istinu, ali podaci lagano upućuju u tom smjeru.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13390
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42396 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JohnnyS »

BadBoy wrote: 10/10/2021 20:42
JohnnyS wrote: 10/10/2021 13:50


Totalna neistina.
Ne baš.

Delta variant 133% more deadly than original COVID strain: Canadian study

Jedna studija ne čini istinu, ali podaci lagano upućuju u tom smjeru.

Ma to je kao ona šuplja: ima preko 40 stupnjeva vanka, ali ne smiju reći (tako u Mostaru, sumnjam da je negdje drugo tako često preko 40 :D ). Da je to istina vidio bi se porast smrti širom svijeta jer je delta postala dominantna na cijelom planetu, a nije baš. Smrtnost je otprilike ista
BadBoy
Posts: 8041
Joined: 01/11/2005 21:55

#42397 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

JohnnyS wrote: 10/10/2021 21:00
BadBoy wrote: 10/10/2021 20:42

Ne baš.

Delta variant 133% more deadly than original COVID strain: Canadian study

Jedna studija ne čini istinu, ali podaci lagano upućuju u tom smjeru.

Ma to je kao ona šuplja: ima preko 40 stupnjeva vanka, ali ne smiju reći (tako u Mostaru, sumnjam da je negdje drugo tako često preko 40 :D ). Da je to istina vidio bi se porast smrti širom svijeta jer je delta postala dominantna na cijelom planetu, a nije baš. Smrtnost je otprilike ista
Jebiga, istraživanja su još u toku. A ako podaci kažu da jeste, naše vjerovanje ili nevjerovanje u to nema veze s tim. I smrtnost možda jeste ista ali danas puno više ljudi ima neku vrstu imuniteta. Znači ako je smrtnost ista, situacija je gora jer na manji broj zaraženih ljudi umire isto ili više...
homer2go
Posts: 544
Joined: 19/06/2018 22:45

#42398 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by homer2go »

laik1981 wrote: 10/10/2021 20:39 Mislim da bi ovo sa vakcinacijom bolje islo sa obrnutom psihologijom.. Za pocetak odrediti rok nakon kojeg se vise nece moci vakcinisati. Npr. staviti 15.11. kao datum posle kojeg ce se moci samo revakcinisati.. Ja mislim da bi se za mjesec vakcinisalo dodatnih bar 30% ljudi.. Pravih antivaksera nema puno i bezveze se raspreda o njima.. Puno je vise onih kojima je jednostavno mrsko da odu da se vakcinisu.. Potrebno je nesto da ih pokrene.. Mislim da bi mnogima odredjivanje roka bilo dovoljno..
To za mlađe, međutim katastrofa je što za starije ne spremamo već treći krug vakcinacije. A ovi stariji 65+ su skroz u rukama države, svi oni primaju neku socijalu, penziju, moraju doktoru po terapiju. Život im zavisi od ove idiotske države.
I ona nije u stanju, ne da nije u stanju. Ona neće da mrdne guzicu i da ove natjera da se vakcinišu. Da ode u selo i bocne ljude.
Ni ovdje na forumu niko ne priča o ovoj najugroženijoj grupi.
Sramota i licemjerje.
User avatar
Ateista
Posts: 46230
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42399 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

BadBoy wrote: 10/10/2021 21:18
JohnnyS wrote: 10/10/2021 21:00


Ma to je kao ona šuplja: ima preko 40 stupnjeva vanka, ali ne smiju reći (tako u Mostaru, sumnjam da je negdje drugo tako često preko 40 :D ). Da je to istina vidio bi se porast smrti širom svijeta jer je delta postala dominantna na cijelom planetu, a nije baš. Smrtnost je otprilike ista
Jebiga, istraživanja su još u toku. A ako podaci kažu da jeste, naše vjerovanje ili nevjerovanje u to nema veze s tim. I smrtnost možda jeste ista ali danas puno više ljudi ima neku vrstu imuniteta. Znači ako je smrtnost ista, situacija je gora jer na manji broj zaraženih ljudi umire isto ili više...
Koliko znam u pitanju je veca zaraznost koja u konacnici moze imati veci broj smrtnih slucajeva samim tim sto se vise ljudi zarazi, ali to svejedno ne znaci da je smrtonosniji sam virus, vecina dosadasnjih istrazivanja je imala takve rezultate koliko sam upratio.
BadBoy
Posts: 8041
Joined: 01/11/2005 21:55

#42400 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Ateista wrote: 11/10/2021 09:58
BadBoy wrote: 10/10/2021 21:18

Jebiga, istraživanja su još u toku. A ako podaci kažu da jeste, naše vjerovanje ili nevjerovanje u to nema veze s tim. I smrtnost možda jeste ista ali danas puno više ljudi ima neku vrstu imuniteta. Znači ako je smrtnost ista, situacija je gora jer na manji broj zaraženih ljudi umire isto ili više...
Koliko znam u pitanju je veca zaraznost koja u konacnici moze imati veci broj smrtnih slucajeva samim tim sto se vise ljudi zarazi, ali to svejedno ne znaci da je smrtonosniji sam virus, vecina dosadasnjih istrazivanja je imala takve rezultate koliko sam upratio.
Istraživanja će pokazati šta i kako. Ja sam postavio jednu studiju koja ukazuje na to. Ali to je samo jedna studija. Vidjećemo još šta će daljnja istraživanja pokazati.
Locked