Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#41176 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Trappist wrote: 27/04/2021 14:35 A u pm sta ova pandemija uradi da se moram sloziti i pohvaliti neku inicijativu SDA:
"- U skladu sa članom 11. Poslovnika Zastupničkog doma Parlamenta Federacije BiH, Klub zastupnika SDA podnosi inicijativu da se izvrši dodatna analiza o epidemiološkoj situaciji na području Federacije BiH, kao i analize o svrsishodnosti uvođenja mjere ograničenog kretanja na ovom području, te u konačnici razmotrite mogućnost pomjeranja vremena ograničenog kretanja na period od 23 sata. Dakle, iniciramo da ograničite kretanje stanovništva na cijelom teritoriju Federacije BiH u vremenu od 23 do pet sati ujutro narednog dana - navodi se u inicijativi i dodaje:

- Podsjećamo da je Klub zastupnika u Zastupničkom domu Parlamenta FBiH dana 12.4.2021. godine uputio identičnu inicijativu, te vas ovom prilikom ponovo pozivamo da izvršite dodatne analize i inicijativu usvojite. Također predlažemo da se izvrši dodatna analiza svrsishodnosti uvođenja mjere ograničenja kretanja, te razmotri njeno potpuno ukidanje."
Oni to.rade samo da bi bili kontra onih sto su ih donjeli
User avatar
manuchao91
Posts: 1364
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#41177 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by manuchao91 »

Trappist wrote: 27/04/2021 14:35 A u pm sta ova pandemija uradi da se moram sloziti i pohvaliti neku inicijativu SDA:
"- U skladu sa članom 11. Poslovnika Zastupničkog doma Parlamenta Federacije BiH, Klub zastupnika SDA podnosi inicijativu da se izvrši dodatna analiza o epidemiološkoj situaciji na području Federacije BiH, kao i analize o svrsishodnosti uvođenja mjere ograničenog kretanja na ovom području, te u konačnici razmotrite mogućnost pomjeranja vremena ograničenog kretanja na period od 23 sata. Dakle, iniciramo da ograničite kretanje stanovništva na cijelom teritoriju Federacije BiH u vremenu od 23 do pet sati ujutro narednog dana - navodi se u inicijativi i dodaje:

- Podsjećamo da je Klub zastupnika u Zastupničkom domu Parlamenta FBiH dana 12.4.2021. godine uputio identičnu inicijativu, te vas ovom prilikom ponovo pozivamo da izvršite dodatne analize i inicijativu usvojite. Također predlažemo da se izvrši dodatna analiza svrsishodnosti uvođenja mjere ograničenja kretanja, te razmotri njeno potpuno ukidanje."
inicijativa nije podržana.Policijski sat Hvala Bogu ostaje od 21 do 05 ujutru.Kantoni mogu samo pooštravati mjere a nikako popuštati.Drago mi je sto su tako odlucili pogotovo sad za ramazan kad bi se okupljali svi poslije iftara.Ovako koliko god malo ce smanjiti
mistek
Posts: 3384
Joined: 23/05/2010 15:16

#41178 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

Trappist wrote: 27/04/2021 12:59 Ovo sa policijskim je vec postao cisti bezobrazluk i izivljavanje, a pogotovo nad muslimanskim stanovnistvom. Da nije ramazan 1000% sam uvjeren da bi ga cak i ukinuli, a ovako hdz namjerno nece da ni pomjeri na 23:00 sata. Pišam vam se na krizni stab, pandemiju i sve mjere koje ste ikad donijeli, jer nijedna mjera nikad kod nas nije imala cilj spasiti zivot ni jednog covjeka.
Ne pita se HDZ, nego ministri SDA u vladi. Dovoljno je samo da ne produže mjere.
mistek
Posts: 3384
Joined: 23/05/2010 15:16

#41179 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

manuchao91 wrote: 27/04/2021 14:48 inicijativa nije podržana.Policijski sat Hvala Bogu ostaje od 21 do 05 ujutru.Kantoni mogu samo pooštravati mjere a nikako popuštati.Drago mi je sto su tako odlucili pogotovo sad za ramazan kad bi se okupljali svi poslije iftara.Ovako koliko god malo ce smanjiti
Inicijativa nije ni razmatrana još ;-) Mjere u besmislene i ove nemaju nikakav utjecaj na širenje pandemije. One su dobre samo policiji i sličnim institucijama koje imaju uživanciju u jednoj smjeni. Pretpostavljam da si ti jedan od njih. Ljudi se okupljaju poslije iftara svakako.

A svi vi koji želite policijski sat, da Bog da vam do kraja bio, u krevetu.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#41180 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

mistek wrote: 27/04/2021 14:49
Trappist wrote: 27/04/2021 12:59 Ovo sa policijskim je vec postao cisti bezobrazluk i izivljavanje, a pogotovo nad muslimanskim stanovnistvom. Da nije ramazan 1000% sam uvjeren da bi ga cak i ukinuli, a ovako hdz namjerno nece da ni pomjeri na 23:00 sata. Pišam vam se na krizni stab, pandemiju i sve mjere koje ste ikad donijeli, jer nijedna mjera nikad kod nas nije imala cilj spasiti zivot ni jednog covjeka.
Ne pita se HDZ, nego ministri SDA u vladi. Dovoljno je samo da ne produže mjere.
Naravno da se pita SDA. Ne daj boze da je vlada KS uvela ove mjere. Ovo upiranje prsta samo u HDZ je obicni spin.. HDZ je vec skratio policijski u kantonima gdje oni odlucuju..
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#41181 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

I zar vlada FBiH ne odlučuje u četvrtak na sjednici? I kakvih 14 dana spominju ovi u federalnoj vladi? Pa dosada je vlada FBiH odlučivala svakih sedam dana o mjerama. A ovo "iživljavanje" sa ograničenim kretanjem možda i jeste radi Ramazana.
Last edited by aldinjo on 27/04/2021 22:44, edited 1 time in total.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#41182 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ProgramskiJezik »

Trappist wrote: 27/04/2021 14:20
ProgramskiJezik wrote: 27/04/2021 14:09
Trappist wrote: 27/04/2021 14:04
:thumbup:

kad mi neko kaze "KAKO U NJEMACKOJ" pljunuo bih ga u lice odmah. Idi odmah sad u njemacku jebala te ona vise.
Mislim, fkt ne mozes poredit njemacku i Bosnu, ali pazi ovo, (U nas u Njemackoj :D) su odmah rekli zatvaraj firme manje i dobit ces od drzave plate za radnike. Da mi nismo pogan mogli bi isto uraditi i tako napraviti jedan fin lockdown od 2 sedmice da se stanje normalizuje.. ali opet u mene stari radi za 600KM kod privatnika ima preko 50 godina, riziko grupa, i sta ce sad.. mora radit, to sto ako se zarazi moze nedaj Boze nastradati niko ne haje.. "drzava" zakazala maximalno
Ma znam druze ali sta ces, tako je kako ti je. Nece tvoj stari koji ima preko 50 godina "dizati revoluciju" i ugledati se na njemacku, on da 2 mjeseca ne radi pitanje je bi li imao za hljeba (bez uvrede, tako zivi 80% ljudi u BiH, ni ja sam nisam daleko jbg). Kad se trebaju uvoditi porezi, lockdowni, pi**** materine, tad se ugleda na njemacku, a kad se trebaju graditi putevi, infrastruktura, plate, uslovi, tad se usute.
100% ovo.. nazalost gledaju kako njemacka radi lockdown al ne znaju da njemacka placa mjesec dana prihoda firmama da nikog ne otpuste.
Aldzo
Posts: 28
Joined: 22/04/2021 12:21

#41183 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Aldzo »

aldinjo wrote: 27/04/2021 22:11 I zar vlada FBiH ne odlučuje u četvrtak na sjednici? I kakvih 14 dana spominju ovi u federslnoj vladi? Pa dosada je vlada FBiH odlučivala svakih sedam dana o mjerama. A ovo "iživljavanje" sa ograničenim kretanjem možda i jeste radi Ramazana.
Kome se ćejfne daje nekakve odluke i prijedloge, ne bih me čudilo da i neka mjesna zajednica se ubrzo javi i da svoje prijedloge. Ja bih volio vidjeti osobu koja je upratila zapravo do kada su ove mjere jer se svako 2 dana neko javi i da nove malo na 7 dana malo na 14 dana..
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#41184 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Aldzo wrote: 27/04/2021 22:42
aldinjo wrote: 27/04/2021 22:11 I zar vlada FBiH ne odlučuje u četvrtak na sjednici? I kakvih 14 dana spominju ovi u federslnoj vladi? Pa dosada je vlada FBiH odlučivala svakih sedam dana o mjerama. A ovo "iživljavanje" sa ograničenim kretanjem možda i jeste radi Ramazana.
Kome se ćejfne daje nekakve odluke i prijedloge, ne bih me čudilo da i neka mjesna zajednica se ubrzo javi i da svoje prijedloge. Ja bih volio vidjeti osobu koja je upratila zapravo do kada su ove mjere jer se svako 2 dana neko javi i da nove malo na 7 dana malo na 14 dana..
Vlada FBiH se sastaje svakih sedam dana i odlučuje o mjerama.
Aldzo
Posts: 28
Joined: 22/04/2021 12:21

#41185 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Aldzo »

aldinjo wrote: 27/04/2021 22:44
Aldzo wrote: 27/04/2021 22:42
aldinjo wrote: 27/04/2021 22:11 I zar vlada FBiH ne odlučuje u četvrtak na sjednici? I kakvih 14 dana spominju ovi u federslnoj vladi? Pa dosada je vlada FBiH odlučivala svakih sedam dana o mjerama. A ovo "iživljavanje" sa ograničenim kretanjem možda i jeste radi Ramazana.
Kome se ćejfne daje nekakve odluke i prijedloge, ne bih me čudilo da i neka mjesna zajednica se ubrzo javi i da svoje prijedloge. Ja bih volio vidjeti osobu koja je upratila zapravo do kada su ove mjere jer se svako 2 dana neko javi i da nove malo na 7 dana malo na 14 dana..
Vlada FBiH se sastaje svakih sedam dana i odlučuje o mjerama.
Ma znam ja to ali odakle sad da je federalni parlament o tome poceo odlucivati. Nebuloze a i treba nam ovako :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#41186 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dječak sa šibicama »

Covjek bi rekao da ce se ovoliko energije uloziti u pritisak na odgovorne da nabave vakcine konacno, a ne oko toga hoce li policijski biti od 21 ili 23 h :-)
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#41187 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

dječak sa šibicama wrote: 27/04/2021 22:53 Covjek bi rekao da ce se ovoliko energije uloziti u pritisak na odgovorne da nabave vakcine konacno, a ne oko toga hoce li policijski biti od 21 ili 23 h :-)
Kako da ne! Ograničeno kretanje od pola godine je za tebe očigledno nebitno.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#41188 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Humljanin »

Trappist wrote: 27/04/2021 12:59 Ovo sa policijskim je vec postao cisti bezobrazluk i izivljavanje, a pogotovo nad muslimanskim stanovnistvom. Da nije ramazan 1000% sam uvjeren da bi ga cak i ukinuli, a ovako hdz namjerno nece da ni pomjeri na 23:00 sata. Pišam vam se na krizni stab, pandemiju i sve mjere koje ste ikad donijeli, jer nijedna mjera nikad kod nas nije imala cilj spasiti zivot ni jednog covjeka.

2 katolicka Bozica i 2 katolicka Uskrsa su prošla u lovkdownu i policijskom satu.

Procitaj malo sta je bilo prosle godine kada je potpuni lockdown i zabrana bila za katolicki Uskrs, a par tjedana nakon za ramazan popuštanje mjera.

I nitko nije pravio nacionalni/vjerski problem.

Ove godine umalo da bude ista stvar. I sad Hrvati krivi sto i muslimane kače restrikcije zbog pandemije.

De malo razuma bez dezinformacija i ostrašćenosti. Više su dosad propustili katolici nego muslimani.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#41189 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Humljanin wrote: 28/04/2021 00:42
Trappist wrote: 27/04/2021 12:59 Ovo sa policijskim je vec postao cisti bezobrazluk i izivljavanje, a pogotovo nad muslimanskim stanovnistvom. Da nije ramazan 1000% sam uvjeren da bi ga cak i ukinuli, a ovako hdz namjerno nece da ni pomjeri na 23:00 sata. Pišam vam se na krizni stab, pandemiju i sve mjere koje ste ikad donijeli, jer nijedna mjera nikad kod nas nije imala cilj spasiti zivot ni jednog covjeka.

2 katolicka Bozica i 2 katolicka Uskrsa su prošla u lovkdownu i policijskom satu.

Procitaj malo sta je bilo prosle godine kada je potpuni lockdown i zabrana bila za katolicki Uskrs, a par tjedana nakon za ramazan popuštanje mjera.

I nitko nije pravio nacionalni/vjerski problem.

Ove godine umalo da bude ista stvar. I sad Hrvati krivi sto i muslimane kače restrikcije zbog pandemije.

De malo razuma bez dezinformacija i ostrašćenosti. Više su dosad propustili katolici nego muslimani.
Ma sta velis? Policijski sat od 21:00 uveden kad je u ks bilo po 800 zarazenih a na nivou drzave preko 2000. Sad u ks 40, na nivou drzave ispod 1000 i treba iste mjere drzati samo jer je bio policijski za uskrs? A to sto je ZHK pomjerio policijski do 23;00 to nista, jesu i tu katolici popustili? Sto u rs-u nema tog famoznog policijskog ako toliko spasava zivote ?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#41190 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Humljanin »

Trappist wrote: 28/04/2021 11:03
Humljanin wrote: 28/04/2021 00:42
Trappist wrote: 27/04/2021 12:59 Ovo sa policijskim je vec postao cisti bezobrazluk i izivljavanje, a pogotovo nad muslimanskim stanovnistvom. Da nije ramazan 1000% sam uvjeren da bi ga cak i ukinuli, a ovako hdz namjerno nece da ni pomjeri na 23:00 sata. Pišam vam se na krizni stab, pandemiju i sve mjere koje ste ikad donijeli, jer nijedna mjera nikad kod nas nije imala cilj spasiti zivot ni jednog covjeka.

2 katolicka Bozica i 2 katolicka Uskrsa su prošla u lovkdownu i policijskom satu.

Procitaj malo sta je bilo prosle godine kada je potpuni lockdown i zabrana bila za katolicki Uskrs, a par tjedana nakon za ramazan popuštanje mjera.

I nitko nije pravio nacionalni/vjerski problem.

Ove godine umalo da bude ista stvar. I sad Hrvati krivi sto i muslimane kače restrikcije zbog pandemije.

De malo razuma bez dezinformacija i ostrašćenosti. Više su dosad propustili katolici nego muslimani.
Ma sta velis? Policijski sat od 21:00 uveden kad je u ks bilo po 800 zarazenih a na nivou drzave preko 2000. Sad u ks 40, na nivou drzave ispod 1000 i treba iste mjere drzati samo jer je bio policijski za uskrs? A to sto je ZHK pomjerio policijski do 23;00 to nista, jesu i tu katolici popustili? Sto u rs-u nema tog famoznog policijskog ako toliko spasava zivote ?

Ne da mi se nadjebavat sa nekim vjerskim fanatikom.

Provjeri slobodno, zadnja dva Bozica i dva Uskrsa su prošla u restrikcijama.

Prosle godine za Uskrs lockdown, nemoze se nigdje ni kakav obred. Dva tjedna iza popuštanje mjera zbog ramazana.

I to je sve u redu.

Ove godine se pokušalo opet zbog ramazana popustiti mjere, nije uspjelo, hvala doviđenja.

To ne bi trebalo biti vjersko ni nacionalno pitanje nego zdravstveno.

Ali nekima je očito to prvenstveno meuđunacionalno.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#41191 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Humljanin wrote: 28/04/2021 11:30
Trappist wrote: 28/04/2021 11:03
Humljanin wrote: 28/04/2021 00:42


2 katolicka Bozica i 2 katolicka Uskrsa su prošla u lovkdownu i policijskom satu.

Procitaj malo sta je bilo prosle godine kada je potpuni lockdown i zabrana bila za katolicki Uskrs, a par tjedana nakon za ramazan popuštanje mjera.

I nitko nije pravio nacionalni/vjerski problem.

Ove godine umalo da bude ista stvar. I sad Hrvati krivi sto i muslimane kače restrikcije zbog pandemije.

De malo razuma bez dezinformacija i ostrašćenosti. Više su dosad propustili katolici nego muslimani.
Ma sta velis? Policijski sat od 21:00 uveden kad je u ks bilo po 800 zarazenih a na nivou drzave preko 2000. Sad u ks 40, na nivou drzave ispod 1000 i treba iste mjere drzati samo jer je bio policijski za uskrs? A to sto je ZHK pomjerio policijski do 23;00 to nista, jesu i tu katolici popustili? Sto u rs-u nema tog famoznog policijskog ako toliko spasava zivote ?

Ne da mi se nadjebavat sa nekim vjerskim fanatikom.

Provjeri slobodno, zadnja dva Bozica i dva Uskrsa su prošla u restrikcijama.

Prosle godine za Uskrs lockdown, nemoze se nigdje ni kakav obred. Dva tjedna iza popuštanje mjera zbog ramazana.

I to je sve u redu.

Ove godine se pokušalo opet zbog ramazana popustiti mjere, nije uspjelo, hvala doviđenja.

To ne bi trebalo biti vjersko ni nacionalno pitanje nego zdravstveno.

Ali nekima je očito to prvenstveno meuđunacionalno.
Policijski sat u FBIH je ukinut 24 aprila kad je bilo 40 novozarazenih u citavoj BiH. Sram i stid da ih bude ! Taj policijski nikad nije ni trebao biti, ni tada ni sad, da se razumijemo. Kako dva Bozica, pa nije bilo restrikcija u decembru 2019? I hajd mi reci koje su to restrikcije bile u decembru 2020? Nemoj da ti stavljam slike iz mostara u decembru, ne pravi se lud. A za vjerski fanatik bih ti svasta rekao, ali zao mi ban dobiti nesto. Islamska zajednica ni u jednom trenutku nije pravila pritisak zbog mjera, cak stavise uvijek su govorili da se svi vjernici trebaju pridrzavati mjera. Za razliku od ovih promocitelja europskih vrijednosti:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#41192 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Cuj @Trappist vjerski fanatik. :roll: Ovaj @Humljanin daje sebi svasta za pravo.
Sefket007
Posts: 166
Joined: 26/04/2021 17:29

#41193 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sefket007 »

Treba biti pošten i reci da je, Islamska zajednica u BIH, sama zatvorila vjerske objekte kada se povecao broj zarazenih i da vjernike staljno opominju u vezi razmaka, maske i distance. Pa i sam oblik molitve u dzematu je izmjenjen radi virusa.

Ne može niko Islamskoj zajednici ništa prigovoriti.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#41194 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Humljanin »

Trappist wrote: 28/04/2021 11:45 ...

U pravu si 1 katolički Božić i 2 katolička Uskrsa su prosla u restrikcijama i nitko nije od toga pravio nekakvu "katolikofobiju".

Ja ti govorim o Uskrsu, a ti kačiš video iz podmilačja sa početka ljeta kada su svugdje već prethodno popustile mjere.

Vrati se prošle godine za vrijeme katolickog Uskrsa pa pogledaj kakve su mjere bile na snazi, pa onda par tjedana poslje pogledaj kakve su mjere bile na snazi za vrijeme ramazana.

I tako isto su muslimani tražili u ove godine. Upućen čak i zahtjev federalnom stožeru za ublažavanje mjera zbog ramazana.

Ako ti to ne vidiš da su mjere dosad popuštane uglavnom pred muslimanske vjerske praznike onda si ili vjerski fanatik ili teški nacionalist.

A za lokalno pridrzavanje/nepridržavanje mjera nećemo sad...ima primjera u svim gradovima i selima gdje se pridržava i gdje se krši.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#41195 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Humljanin »

Sefket007 wrote: 28/04/2021 12:19 Treba biti pošten i reci da je, Islamska zajednica u BIH, sama zatvorila vjerske objekte kada se povecao broj zarazenih i da vjernike staljno opominju u vezi razmaka, maske i distance. Pa i sam oblik molitve u dzematu je izmjenjen radi virusa.

Ne može niko Islamskoj zajednici ništa prigovoriti.
Izmjenjena je liturgija i u KC. Broj vjernika u crkvama više nego prepolovljen. Dosta blagdana, obreda, liturgija otkazano, ili drasticno promijenjeno.

Biskupi i scecenici redovito upozoravaju na poštivanje mjera i suzdržavanje.
Pa opet nitko ne traži da se čitavu korizmu i Uskrs ublaže mjere samo zbog katolika.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#41197 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by un1ted »

Mjere trebaju biti sve dok se ne provede vakcinacija.

Sramite se, vjera vas uci da budete strpljivi, a vi kontra. Bez strpljivosti i brige o drugome. Sramota!
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#41198 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by drag_gost »

un1ted wrote: 28/04/2021 12:32 Mjere trebaju biti sve dok se ne provede vakcinacija.

Sramite se, vjera vas uci da budete strpljivi, a vi kontra. Bez strpljivosti i brige o drugome. Sramota!
:thumbup:

Citam i ne vjerujem.
Sefket007
Posts: 166
Joined: 26/04/2021 17:29

#41199 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sefket007 »

Humljanin wrote: 28/04/2021 12:30
Sefket007 wrote: 28/04/2021 12:19 Treba biti pošten i reci da je, Islamska zajednica u BIH, sama zatvorila vjerske objekte kada se povecao broj zarazenih i da vjernike staljno opominju u vezi razmaka, maske i distance. Pa i sam oblik molitve u dzematu je izmjenjen radi virusa.

Ne može niko Islamskoj zajednici ništa prigovoriti.
Izmjenjena je liturgija i u KC. Broj vjernika u crkvama više nego prepolovljen. Dosta blagdana, obreda, liturgija otkazano, ili drasticno promijenjeno.

Biskupi i scecenici redovito upozoravaju na poštivanje mjera i suzdržavanje.
Pa opet nitko ne traži da se čitavu korizmu i Uskrs ublaže mjere samo zbog katolika.
Pa tako i treba da bude, ali broj zaraženih tada i sada je neuporediv, evo u Sarajevu danas 40 zaraženih, ako to nije razlog da se mjere krenu ublažavat onda ne znam šta jeste.

Ali treba da budes svjestan da su mjestima gdje su katolici vecina mjere kriznog staba ne postuju. U Zapadnoj Hercegovini posebno, a Bogami i Mostar nije ništa bolji, a uz to i Kiseljak u kojem smo imali javno derneke i raja iz Sarajrva išla tamo dok su mjere važile.

Odmah da se razumijemo nije ništa bolje ni u Vakufu, Bugojnu, Kaknju tu muslimani i katolici zajedno bojkotuju mjere, kao i u Mostaru, tamo teravije i kretanje ljudi ide normalno :D
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#41200 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Humljanin »

Sefket007 wrote: 28/04/2021 12:49
Humljanin wrote: 28/04/2021 12:30
Sefket007 wrote: 28/04/2021 12:19 Treba biti pošten i reci da je, Islamska zajednica u BIH, sama zatvorila vjerske objekte kada se povecao broj zarazenih i da vjernike staljno opominju u vezi razmaka, maske i distance. Pa i sam oblik molitve u dzematu je izmjenjen radi virusa.

Ne može niko Islamskoj zajednici ništa prigovoriti.
Izmjenjena je liturgija i u KC. Broj vjernika u crkvama više nego prepolovljen. Dosta blagdana, obreda, liturgija otkazano, ili drasticno promijenjeno.

Biskupi i scecenici redovito upozoravaju na poštivanje mjera i suzdržavanje.
Pa opet nitko ne traži da se čitavu korizmu i Uskrs ublaže mjere samo zbog katolika.
Pa tako i treba da bude, ali broj zaraženih tada i sada je neuporediv, evo u Sarajevu danas 40 zaraženih, ako to nije razlog da se mjere krenu ublažavat onda ne znam šta jeste.

Ali treba da budes svjestan da su mjestima gdje su katolici vecina mjere kriznog staba ne postuju. U Zapadnoj Hercegovini posebno, a Bogami i Mostar nije ništa bolji, a uz to i Kiseljak u kojem smo imali javno derneke i raja iz Sarajrva išla tamo dok su mjere važile.

Odmah da se razumijemo nije ništa bolje ni u Vakufu, Bugojnu, Kaknju tu muslimani i katolici zajedno bojkotuju mjere, kao i u Mostaru, tamo teravije i kretanje ljudi ide normalno :D
Slažem se :thumbup: razumjeli smo se

Samo sam reagirao na izjave koje čitam po tko zna koji put da Hrvati ne daju muslimanima da iftare i slične debilizme...

Mjere bi trebale isključivo zdravstveno pitanje, ne vjersko ni političko.
Locked