Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#36276 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

konektovan wrote: 30/11/2020 16:06
Mogy87 wrote: 30/11/2020 16:04
konektovan wrote: 30/11/2020 16:02

Pa vjerovatno sto su sklepane brzinski,..mislim da nema drugog razloga..

Ps. Od tebe ocekujemo Black Friday special edition report :mrgreen: od srijede nekad ako moze...
Valjda nece biti crnog scenarija, ako nista, nosile su se maske masovno.. :-)
I ja se nadam. Plus (ovo je sad potpuno nagadjanje) razmisljam ako ti je naumpao BF da svakako zivis “rizicno” pa da je bar dio prebolovao ranije.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#36277 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by banjaluka078 »

red evil wrote: 30/11/2020 15:58 Definitvno može problem stvarati ako i medicinski radnici ne budu htjeli da se vakcinišu. Kao što sam već govorio da na jednom drugom forumu osoba koja je medicinski radnik i radi sa kovid bolesnicima i nije baš za vakcinaciju. Koliko god mi govorili da je sigurno i efikasno oko vakcine ako medicinski radnici nisu sigurni sve to pada u vodu.

Na Kliničkom centru u BL su radnici Infektivne klinike jedini obavezni da se vakcinišu protiv gripe, recimo. I imali su nekoliko slučajeva da su tehničari prebacivani na druge klinike, jer nisu htjeli primiti vakcinu.
Ja sam lično imala ljekara koji je otvoreno anti-vax, iako nema bilo kakvo lično iskustvo, čak je i profesor na medicinskom fakultetu i načelnik je klinike.
Moj kardiolog je zaustio da priča o 5G, pa sam ga prekinula i rekla da će mi pozliti od te priče i da ću morati mijenjati ljekara. Kao "Vi baš vjerujete u nauku". Kontam se, tužno da sam ja ta koja vjeruje od nas dvoje. (Sad bih ga vjerovatno iskulirala, ali to je bilo taman kad je proča o pet ge bila u jeku i baš nisam imala živaca za to.)
S bratom radi ljekar ravnozemljaš...
Kod većine je u ordinaciji neko vjersko obilježje, ikona, nešto...

Ne bih ja uopšte rekla da su oni imuni na teorije zavjera kao i običan svijet.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#36278 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

@banjaluka078 ne znam da li si upratila postavljala sam ovaj tekst na Engleskom, evo sada su ga preveli.

Meni je pojasnio mnoge stvari vezano za “ubrzani” razvoj, a pisao ga je ljekar koji izvodi klinicka ispitivanja za vakcine.

Na nasem:

https://imunizacija.hr/elementor-1661/

Original:

https://theconversation.com/less-than-a ... SmPJwwbIsA
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#36279 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

banjaluka078 wrote: 30/11/2020 16:07
BadBoy wrote: 30/11/2020 15:49 To je taj problem širih razmjera koji imamo - anti-intelektualizam. Jesu li barem naveli razloge što se ne žele vakcinisati? Bilo ko od tih protivnika vakcinacije?

Ok mi je imati određene rezerve spram ovih vakcina koje su nešto brže razvijene (iako je Oxforodva vakcina u razvoju od 2014. godine). Ali kategorički odbijati mi je domen anti-vaxxera
Neće da "ih truju". Ne vjeruju u bilo šta. To je sve neki eksperiment na ljudima. Niko čak i ne spominje taj brzi razvoj, koji je nešto što ću ja, recimo, ispratiti koliko god mi informacije budu dostupne. Jednostavno "ne pada mi na um" i to je to.

Imale smo nedavno situaciju, odvezla sam majku na kontrolu kardiologu i u čekaonici se našla gospođa približnih godina koja kuka kako joj je dosadila maska i sve ovo. Mama kaže, tako nam je kako nam je, proći će i ovo, a evo i vakcine. Žena se uspravi, brecnu, "ne pada mi na pamet da se vakcinišem", eto kao da joj je mati rekla da zavrne rukav...
Utjerace plebs u suru ako se tako odluci, ali ionako trebace vremena da se vakcinisu najugorzenije kategorije prvo.
Niko ne voli ni vizu traziti, da mu neko rovi po zivotu, pa raja stoji u redovima.
Prvi korak je da se vrjerovatno nece moci letjeti avionom ukoliko nisi vakcinisan.
Vjerovatno ce se vakcinisanima olaksati i prelazak kopnenih granica.
Jedino ce biti problem sa ovima kojima ne pada na pamet da se maknu dalje od svoje mahale.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#36280 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by banjaluka078 »

Mogy87 wrote: 30/11/2020 16:15 @banjaluka078 ne znam da li si upratila postavljala sam ovaj tekst na Engleskom, evo sada su ga preveli.

Meni je pojasnio mnoge stvari vezano za “ubrzani” razvoj, a pisao ga je ljekar koji izvodi klinicka ispitivanja za vakcine.

Na nasem:

https://imunizacija.hr/elementor-1661/

Original:

https://theconversation.com/less-than-a ... SmPJwwbIsA
Hvala!
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#36281 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

konektovan wrote: 30/11/2020 16:00
aldinjo wrote: 30/11/2020 15:37
konektovan wrote: 30/11/2020 11:22 Nece niko da propusti jednu slavu, bajram, božić, novu godinu, black friday, weekend....nazalost, i eto belaja...
Možda bi trebali propustiti desetak Bajrama.
Pa zbog zdravlja i 20 ako treba..
Pa naravno. Samo reci koliko još godina treba sačekati, pet ili deset godina? Nije problem.
Last edited by aldinjo on 30/11/2020 16:35, edited 1 time in total.
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#36282 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

banjaluka078 wrote: 30/11/2020 16:14
red evil wrote: 30/11/2020 15:58 Definitvno može problem stvarati ako i medicinski radnici ne budu htjeli da se vakcinišu. Kao što sam već govorio da na jednom drugom forumu osoba koja je medicinski radnik i radi sa kovid bolesnicima i nije baš za vakcinaciju. Koliko god mi govorili da je sigurno i efikasno oko vakcine ako medicinski radnici nisu sigurni sve to pada u vodu.

Na Kliničkom centru u BL su radnici Infektivne klinike jedini obavezni da se vakcinišu protiv gripe, recimo. I imali su nekoliko slučajeva da su tehničari prebacivani na druge klinike, jer nisu htjeli primiti vakcinu.
Ja sam lično imala ljekara koji je otvoreno anti-vax, iako nema bilo kakvo lično iskustvo, čak je i profesor na medicinskom fakultetu i načelnik je klinike.
Moj kardiolog je zaustio da priča o 5G, pa sam ga prekinula i rekla da će mi pozliti od te priče i da ću morati mijenjati ljekara. Kao "Vi baš vjerujete u nauku". Kontam se, tužno da sam ja ta koja vjeruje od nas dvoje. (Sad bih ga vjerovatno iskulirala, ali to je bilo taman kad je proča o pet ge bila u jeku i baš nisam imala živaca za to.)
S bratom radi ljekar ravnozemljaš...
Kod većine je u ordinaciji neko vjersko obilježje, ikona, nešto...

Ne bih ja uopšte rekla da su oni imuni na teorije zavjera kao i običan svijet.
Vecina taj odnos i stav nosi iz familija u kojima su odrasli, mnogi nisu spremni da evoluiraju od onog sto ih je ucila "stara majka"
Prebranac2
Posts: 64
Joined: 28/11/2020 21:05

#36283 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Prebranac2 »

licni primjer ... radije ću prebolovati virus nego se vakcinisati.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#36284 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by banjaluka078 »

Prebranac2 wrote: 30/11/2020 16:19 licni primjer ... radije ću prebolovati virus nego se vakcinisati.

Ja sam ga prebolovala. Niko mi ne garantuje da se opet neću zaraziti, uz sve mjere kojih se pridržavam, kao ni prošlog puta. A reprizirala ovo zlo ne bih.
Prebranac2
Posts: 64
Joined: 28/11/2020 21:05

#36285 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Prebranac2 »

banjaluka078 wrote: 30/11/2020 16:20
Prebranac2 wrote: 30/11/2020 16:19 licni primjer ... radije ću prebolovati virus nego se vakcinisati.

Ja sam ga prebolovala. Niko mi ne garantuje da se opet neću zaraziti, uz sve mjere kojih se pridržavam, kao ni prošlog puta. A reprizirala ovo zlo ne bih.
stvar licnog ubjeđenja. imas mnogo ljudi koji se vakcinisu protiv gripe pa je opet dobiju.
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#36286 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

Prebranac2 wrote: 30/11/2020 16:22
banjaluka078 wrote: 30/11/2020 16:20
Prebranac2 wrote: 30/11/2020 16:19 licni primjer ... radije ću prebolovati virus nego se vakcinisati.

Ja sam ga prebolovala. Niko mi ne garantuje da se opet neću zaraziti, uz sve mjere kojih se pridržavam, kao ni prošlog puta. A reprizirala ovo zlo ne bih.
stvar licnog ubjeđenja. imas mnogo ljudi koji se vakcinisu protiv gripe pa je opet dobiju.
Ali sa kudikamo blazim simptomima.
Meni je vakcina za gripu koju sam prvi put slucajno primio, ono doktor ponudio, jako pomogla, ne zbog same gripe, nego upala grla kojima sam sklon.
Nema gripe koja ionako dodje i prodje, ali nema ni upala grla.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#36287 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by muhafuca »

Edin H. wrote: 30/11/2020 16:15
banjaluka078 wrote: 30/11/2020 16:07
BadBoy wrote: 30/11/2020 15:49 To je taj problem širih razmjera koji imamo - anti-intelektualizam. Jesu li barem naveli razloge što se ne žele vakcinisati? Bilo ko od tih protivnika vakcinacije?

Ok mi je imati određene rezerve spram ovih vakcina koje su nešto brže razvijene (iako je Oxforodva vakcina u razvoju od 2014. godine). Ali kategorički odbijati mi je domen anti-vaxxera
Neće da "ih truju". Ne vjeruju u bilo šta. To je sve neki eksperiment na ljudima. Niko čak i ne spominje taj brzi razvoj, koji je nešto što ću ja, recimo, ispratiti koliko god mi informacije budu dostupne. Jednostavno "ne pada mi na um" i to je to.

Imale smo nedavno situaciju, odvezla sam majku na kontrolu kardiologu i u čekaonici se našla gospođa približnih godina koja kuka kako joj je dosadila maska i sve ovo. Mama kaže, tako nam je kako nam je, proći će i ovo, a evo i vakcine. Žena se uspravi, brecnu, "ne pada mi na pamet da se vakcinišem", eto kao da joj je mati rekla da zavrne rukav...
Utjerace plebs u suru ako se tako odluci, ali ionako trebace vremena da se vakcinisu najugorzenije kategorije prvo.
Niko ne voli ni vizu traziti, da mu neko rovi po zivotu, pa raja stoji u redovima.
Prvi korak je da se vrjerovatno nece moci letjeti avionom ukoliko nisi vakcinisan.
Vjerovatno ce se vakcinisanima olaksati i prelazak kopnenih granica.
Jedino ce biti problem sa ovima kojima ne pada na pamet da se maknu dalje od svoje mahale.
ovo je vrh intelektualizma

pro-vaxer formulishe pitanje na taj nacin da zeli odgovor od pro-vaxera.

pro-vaxer mu odgovara sa klasicnim laznim floskulama.

treci pro-vaxer ulece da "potvrdi"

::::::::::::::::::::

a da si samo zavrtio par strana nazad odgovor (koji te ustvari i ne interesuje) bi dobio bez uopste postavljenog pitanja.

znaci "show-za-narod je bitan" a ne toboznja briga i toboznji anti-intelektualizam


a sve toboznji intelektualac do intelektualca medju pro-vaxerima.

slusaju TV do 12h pa onda popdne na forum sa pokupljenim talking-points-ima
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#36288 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by red evil »

Mogy87 wrote: 30/11/2020 16:00
red evil wrote: 30/11/2020 15:58 Definitvno može problem stvarati ako i medicinski radnici ne budu htjeli da se vakcinišu. Kao što sam već govorio da na jednom drugom forumu osoba koja je medicinski radnik i radi sa kovid bolesnicima i nije baš za vakcinaciju. Koliko god mi govorili da je sigurno i efikasno oko vakcine ako medicinski radnici nisu sigurni sve to pada u vodu.
Mozes li nam napisati koje argumente je ta osoba iznijela?
I ja sam pitao zašto jer me zanimaju razlozi ali nisam dobio ništa detaljno osim da nije dovoljno ispitana vakcina i da njima ne mogu govoriti da se ubrzani proces može novcem mimoići jer oni znaju šta i kako to se izvodi. Čovjek ne radi u BiH i nije teoretičar zavjere, i ovo je bitno da se zna. :lol: Ja ću pratiti šta rade doktori ali šta rade u većem procentu i tako kreirati mišljenje kao što sam i za ovo do sad jer ako je 90% na jednoj strani a 10% na drugoj jasno je gdje je istina. :D
banjaluka078 wrote: 30/11/2020 16:14
red evil wrote: 30/11/2020 15:58 Definitvno može problem stvarati ako i medicinski radnici ne budu htjeli da se vakcinišu. Kao što sam već govorio da na jednom drugom forumu osoba koja je medicinski radnik i radi sa kovid bolesnicima i nije baš za vakcinaciju. Koliko god mi govorili da je sigurno i efikasno oko vakcine ako medicinski radnici nisu sigurni sve to pada u vodu.

Na Kliničkom centru u BL su radnici Infektivne klinike jedini obavezni da se vakcinišu protiv gripe, recimo. I imali su nekoliko slučajeva da su tehničari prebacivani na druge klinike, jer nisu htjeli primiti vakcinu.
Ja sam lično imala ljekara koji je otvoreno anti-vax, iako nema bilo kakvo lično iskustvo, čak je i profesor na medicinskom fakultetu i načelnik je klinike.
Moj kardiolog je zaustio da priča o 5G, pa sam ga prekinula i rekla da će mi pozliti od te priče i da ću morati mijenjati ljekara. Kao "Vi baš vjerujete u nauku". Kontam se, tužno da sam ja ta koja vjeruje od nas dvoje. (Sad bih ga vjerovatno iskulirala, ali to je bilo taman kad je proča o pet ge bila u jeku i baš nisam imala živaca za to.)
S bratom radi ljekar ravnozemljaš...
Kod većine je u ordinaciji neko vjersko obilježje, ikona, nešto...

Ne bih ja uopšte rekla da su oni imuni na teorije zavjera kao i običan svijet.
Naravno, ima i njih koji nemaju pojma o svom poslu. Bar u Bosni ne znači pozicija ništa jer kod nas se ide linijom podobnosti a ne sposobnosti i ti teoretičari su večinom oni koji jedva završe fax pa onda žele da ispadnu pametni.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#36289 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by banjaluka078 »

Prebranac2 wrote: 30/11/2020 16:22
stvar licnog ubjeđenja. imas mnogo ljudi koji se vakcinisu protiv gripe pa je opet dobiju.
Ne volim ni gripu. Ali protiv nje se ne vakcinišem. Dođe nam jako mala količina i "plane". A nisam inače sklona ni gripi ni virozama, do korone se ne sjećam da sam šmrcnula godinama unazad.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#36290 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

red evil wrote: 30/11/2020 16:33
Mogy87 wrote: 30/11/2020 16:00
red evil wrote: 30/11/2020 15:58 Definitvno može problem stvarati ako i medicinski radnici ne budu htjeli da se vakcinišu. Kao što sam već govorio da na jednom drugom forumu osoba koja je medicinski radnik i radi sa kovid bolesnicima i nije baš za vakcinaciju. Koliko god mi govorili da je sigurno i efikasno oko vakcine ako medicinski radnici nisu sigurni sve to pada u vodu.
Mozes li nam napisati koje argumente je ta osoba iznijela?
I ja sam pitao zašto jer me zanimaju razlozi ali nisam dobio ništa detaljno osim da nije dovoljno ispitana vakcina i da njima ne mogu govoriti da se ubrzani proces može novcem mimoići jer oni znaju šta i kako to se izvodi. Čovjek ne radi u BiH i nije teoretičar zavjere, i ovo je bitno da se zna. :lol: Ja ću pratiti šta rade doktori ali šta rade u većem procentu i tako kreirati mišljenje kao što sam i za ovo do sad jer ako je 90% na jednoj strani a 10% na drugoj jasno je gdje je istina. :D
banjaluka078 wrote: 30/11/2020 16:14
red evil wrote: 30/11/2020 15:58 Definitvno može problem stvarati ako i medicinski radnici ne budu htjeli da se vakcinišu. Kao što sam već govorio da na jednom drugom forumu osoba koja je medicinski radnik i radi sa kovid bolesnicima i nije baš za vakcinaciju. Koliko god mi govorili da je sigurno i efikasno oko vakcine ako medicinski radnici nisu sigurni sve to pada u vodu.

Na Kliničkom centru u BL su radnici Infektivne klinike jedini obavezni da se vakcinišu protiv gripe, recimo. I imali su nekoliko slučajeva da su tehničari prebacivani na druge klinike, jer nisu htjeli primiti vakcinu.
Ja sam lično imala ljekara koji je otvoreno anti-vax, iako nema bilo kakvo lično iskustvo, čak je i profesor na medicinskom fakultetu i načelnik je klinike.
Moj kardiolog je zaustio da priča o 5G, pa sam ga prekinula i rekla da će mi pozliti od te priče i da ću morati mijenjati ljekara. Kao "Vi baš vjerujete u nauku". Kontam se, tužno da sam ja ta koja vjeruje od nas dvoje. (Sad bih ga vjerovatno iskulirala, ali to je bilo taman kad je proča o pet ge bila u jeku i baš nisam imala živaca za to.)
S bratom radi ljekar ravnozemljaš...
Kod većine je u ordinaciji neko vjersko obilježje, ikona, nešto...

Ne bih ja uopšte rekla da su oni imuni na teorije zavjera kao i običan svijet.
Naravno, ima i njih koji nemaju pojma o svom poslu. Bar u Bosni ne znači pozicija ništa jer kod nas se ide linijom podobnosti a ne sposobnosti i ti teoretičari su večinom oni koji jedva završe fax pa onda žele da ispadnu pametni.
Ako te zanima procitaj one linkove koje sam maloprije postavila. Ljekar koji radi na klinickim ispitivanjima je pojasnio sta su ubrzali.

Ps. Vidim da ti je tata pozitivan, drzim fige da ostanete svi na tim simptomima :thumbup:
BadBoy
Posts: 8087
Joined: 01/11/2005 21:55

#36291 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

muhafuca wrote: 30/11/2020 16:29

ovo je vrh intelektualizma

pro-vaxer formulishe pitanje na taj nacin da zeli odgovor od pro-vaxera.

pro-vaxer mu odgovara sa klasicnim laznim floskulama.

treci pro-vaxer ulece da "potvrdi"

::::::::::::::::::::

a da si samo zavrtio par strana nazad odgovor (koji te ustvari i ne interesuje) bi dobio bez uopste postavljenog pitanja.

znaci "show-za-narod je bitan" a ne toboznja briga i toboznji anti-intelektualizam


a sve toboznji intelektualac do intelektualca medju pro-vaxerima.

slusaju TV do 12h pa onda popdne na forum sa pokupljenim talking-points-ima
Sve ćemo da vas pelcujemo, džaba se koprcate.
laik1981
Posts: 13006
Joined: 05/12/2012 13:04

#36292 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zdravst ... /201130093
Zdravstveni radnici u Hercegovini 10. decembra idu u generalni štrajk
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#36293 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by red evil »

Mogy87 wrote: 30/11/2020 16:35 Ako te zanima procitaj one linkove koje sam maloprije postavila. Ljekar koji radi na klinickim ispitivanjima je pojasnio sta su ubrzali.

Ps. Vidim da ti je tata pozitivan, drzim fige da ostanete svi na tim simptomima :thumbup:
Jašta nego da me zanima, hvala za link. :thumbup:

Jesmo mislim svi pozitivni, nemamo teže simptome, valjda sve na ovom i ostane a i na vrijeme smo se javili, što je sigurno sigurno je. :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#36294 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

Ovo sedmice odobrenje u Americi za pocetak vakcinacije?

Za mene kada prvi amerikanac primi vakcinu to je kraj epidemije.
Prebranac2
Posts: 64
Joined: 28/11/2020 21:05

#36295 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Prebranac2 »

Bice zanimljivo gledati lude amere kako se marisu za vakcinu ... ocekuje. Kampovanja 2 dana pred domom zdravlja prije boce.
User avatar
arman1
Posts: 5339
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#36296 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by arman1 »

TESLA_EDISON wrote: 30/11/2020 14:53
arman1 wrote: 30/11/2020 14:23
TESLA_EDISON wrote: 30/11/2020 14:21

Kad dođe vakcina, može biti milion valova, gotovo je sa pandemijom.
Pod uslovom da bude efikasna. Prevelik broj je onih koji oboljevaju po drugi put da bihh bio optimista s obzirom da su mi ljudi u bijelom objasnili sistem kako funkcioniše vakcina.
Ma jašta. Travnički doktori i forumski stručnjaci znaju bolje od zvaničnih studija koje govore da su vakcine 95% efikasne.

Ništa te studije ne važe dok travnički doktori i lažni specijalisti to ne potvrde.
Pa nisam baš u kontaktu sa Travničkom klasom. Ali nek ti bude. Ja sam samo skeptik. Sve vakcine rade farmaceutske kuće poznate po karitativnosti.
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#36297 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

laik1981 wrote: 30/11/2020 15:48 Zna li se otprilike koji je procenat ljudi u BiH koji se vakcinisu protiv gripe?
I mene interesuje koliko se ljudi u BiH revakciniše protiv tetanusa, preporuka je svakih 10 godina.
:lol:
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#36298 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by muhafuca »

Nivelacija wrote: 30/11/2020 17:41 Ovo sedmice odobrenje u Americi za pocetak vakcinacije?

Za mene kada prvi amerikanac primi vakcinu to je kraj epidemije.
nek si nam rekao bash sta je za tebe kraj epidemije

u mahali ovamo sve pita raja sta je nivelacija rekao kad je kraj
laik1981
Posts: 13006
Joined: 05/12/2012 13:04

#36299 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Naslovnica wrote: 30/11/2020 19:00
laik1981 wrote: 30/11/2020 15:48 Zna li se otprilike koji je procenat ljudi u BiH koji se vakcinisu protiv gripe?
I mene interesuje koliko se ljudi u BiH revakciniše protiv tetanusa, preporuka je svakih 10 godina.
:lol:
Poznajes li ikoga ko se revakcinisao protiv tetanusa bez da se radilo o nekoj povredi? Ja ne poznajem nikoga.

A protiv gripe ne vjerujem da se vakcinise i 1% stanovnistva, a i to se svodi na starce i ljude u zdravstvenom sistemu.. Nevjerovatno mi je kako neki paraju usi sa nekom novokomponovanom pameti, a vjerujem da se nikad u zivotu nisu vakcinisali protiv gripe.. Neka izmisljena i nazor odgovornost izbija iz mnogih..
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#36300 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

laik1981 wrote: 30/11/2020 20:35
Naslovnica wrote: 30/11/2020 19:00
laik1981 wrote: 30/11/2020 15:48 Zna li se otprilike koji je procenat ljudi u BiH koji se vakcinisu protiv gripe?
I mene interesuje koliko se ljudi u BiH revakciniše protiv tetanusa, preporuka je svakih 10 godina.
:lol:
Poznajes li ikoga ko se revakcinisao protiv tetanusa bez da se radilo o nekoj povredi? Ja ne poznajem nikoga.

A protiv gripe ne vjerujem da se vakcinise i 1% stanovnistva, a i to se svodi na starce i ljude u zdravstvenom sistemu.. Nevjerovatno mi je kako neki paraju usi sa nekom novokomponovanom pameti, a vjerujem da se nikad u zivotu nisu vakcinisali protiv gripe.. Neka izmisljena i nazor odgovornost izbija iz mnogih..
Naravno da ne poznajem nikoga ko se redovno revakciniše protiv tetanusa.
Ne poznajem nikoga iz moje okoline ko se vakciniše protiv sezonske gripe. Ne kažem da u tome ima nešto loše, dapače, ali ljudi se u apsolutnom broju ne vakcinišu i to je fakt. Jbjga, opet većina preživi nekako. 8-)
Ja sam se jednom vakcinisao zato što sam morao, vojna baza. 8-)
Doduše, kod nas nisam ni išao od čovjeka do čovjeka i raspitivao se da li si se vakcinisao protiv tetanusa ili ne. 8-)
Siguran sam da bi me u DZ blijedo pogledali kada bih tražio da me revakcinišu protiv tetanusa. :lol:
Eto, neka neko proba pa neka nam javi.
Nema ništa loše u revakcinaciji, ha ja, šta me gledate tako začuđeno, zavrnem rukav i čekam. Jbte, pa nema onih antitetanus injekcija ili šta već ide kada te šćene ugrize, a ne vakcina za revakcinaciju prdonja.
Locked