Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#36101 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

Ovaj 'zvabicni' brojac zarazenih je najveca ubleha... Iz mog okruzenja ima bar 10 tak ljudi sto su imali simptome, a nisu se testirali nikako, a uz to imam 4 njih testirani imaju simptome, a rezultati negativni...

Brojaci su bez ikakve svrhe...
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#36102 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

spinel_ wrote: 27/11/2020 13:15 https://www.klix.ba/vijesti/bih/kada-ci ... /201127059
Jednom bijeda, zauvijek bijeda.
E ovo fakat nije normalno, majke mi ja ne znam šta je ovim ljudima.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#36103 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Jedina svrha brojaca je da zastrasuje narod koji ce pri tome jos vise oboliti. Stres je gori od zaraze.
adsubzero
Posts: 3006
Joined: 08/02/2013 15:52

#36104 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

spinel_ wrote: 27/11/2020 13:44 Ma covid je najopasniji sta radi i koliko ubija. Sve ostale bolesnice su nebitne i maciji kasalj :thumbup:
U USA je trenutno treci najveci uzrocnik smrti. U Engleskoj u oktobru je uzrocnik broj 1!
Kao sto je neko vec pitao da se ponovi: sta treba da se dogodi da se situacija shvati ozbiljno?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#36105 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

Svake sedmice pad 20 posto

r faktor daleko ispod 1

ne trebaju nam blek frajdeji.

talas se u fbih gasi do 15.12

steta sto nisu zatvorene granice sa hrv i srb ali eto ne moze komsije iako nas samo oni mogu ugroziti pored ovih blek frajdeja

od 15 ponovo kao preko ljeta mirni smo jedno do februara
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#36106 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

Nivelacija wrote: 27/11/2020 13:56 Svake sedmice pad 20 posto

r faktor daleko ispod 1

ne trebaju nam blek frajdeji.

talas se u fbih gasi do 15.12

steta sto nisu zatvorene granice sa hrv i srb ali eto ne moze komsije iako nas samo oni mogu ugroziti pored ovih blek frajdeja

od 15 ponovo kao preko ljeta mirni smo jedno do februara
E hajde da vidimo i to mada ja ne mislim tako.
avijon
Posts: 1533
Joined: 20/08/2012 22:10

#36108 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by avijon »

insaneinthebrain wrote: 27/11/2020 13:59 A Corona zadovoljno trlja ruke. Navali narode ko mutav :-)

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kada-ci ... /201127059
Sta je sa vama, pa ko se boji ne ide na ovakva mjesta. Ko se nije bojao vec se zarazio velikom vecinom ovdje bi mogli biti svi koji su prebolovali.
Ljudi se plaše i sigurno neces naci ovdje vas koji panicarite da stojite tamo u redu.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#36109 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

adsubzero wrote: 27/11/2020 13:52
spinel_ wrote: 27/11/2020 13:44 Ma covid je najopasniji sta radi i koliko ubija. Sve ostale bolesnice su nebitne i maciji kasalj :thumbup:
U USA je trenutno treci najveci uzrocnik smrti. U Engleskoj u oktobru je uzrocnik broj 1!
Kao sto je neko vec pitao da se ponovi: sta treba da se dogodi da se situacija shvati ozbiljno?
A sta mislis pod tim ozbiljno?
Jel opet karantena? Jel treba opet da gledamo starije ljude kako ne smiju izadju jer mogu nesto vani pokupiti dok u isto vrijeme ih zatvoris medju 4 zida?
Ne kazem da se trebaju ljudi u trznim centrima gurati za komad odjece, ali zar nije besmisleno zatvarati ih i time im uskracujes i zivot i pravo na zivot.
A planine i sume cemo ostaviti zivotinjama.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#36110 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

insaneinthebrain wrote: 27/11/2020 13:59 A Corona zadovoljno trlja ruke. Navali narode ko mutav :-)

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kada-ci ... /201127059
Konzumerizam je gora bolest nego COVID.

Ja i u najboljim vremenima ne mogu zamisliti da stojim u redu par sati da bih kupio sfušerene pantole u ZARA-i koje će se ofucati za godinu dana.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#36111 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by nosara »

zara-za
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#36112 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

avijon wrote: 27/11/2020 14:02
insaneinthebrain wrote: 27/11/2020 13:59 A Corona zadovoljno trlja ruke. Navali narode ko mutav :-)

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kada-ci ... /201127059
Sta je sa vama, pa ko se boji ne ide na ovakva mjesta. Ko se nije bojao vec se zarazio velikom vecinom ovdje bi mogli biti svi koji su prebolovali.
Ljudi se plaše i sigurno neces naci ovdje vas koji panicarite da stojite tamo u redu.
Nije stvar da li se bojiš ili ne već je stvar životnog stava, promišljanja i kulture življenja. Siguran sam da niko od ovih neće preminuti zbog komada garderobe koji nema u ormaru a siguran sam i to da svi ovi sa slike imaju dovoljno u ormarima da provedu udobno i toplo ovu zimu. Koja je logika izlagati se opasnosti da pokupiš virus i da zaraziš drugog, člana porodice, kolegu, prijateja...i da taj drugi možda premine? Zbog čega? Da bi neki topuz mogao reći da ga nije strah i da ima novu majicu kupljeno na "crni petak". Ovi svi u redu su glupaci za koje nije život u gradu, polusvijet. U stvari to su oni koji vjerovatno lože ugalj i drva, voze G2, jedva sastavljaju kraj s krajem ali eto potrebna je još jedan donji dio Kappa trenerke...na sniženju bona u onoj zgradi što svijetli. Kontaš? Kontaš ti malo sutra...
BadBoy wrote: 27/11/2020 14:06
Konzumerizam je gora bolest nego COVID.

Ja i u najboljim vremenima ne mogu zamisliti da stojim u redu par sati da bih kupio sfušerene pantole u ZARA-i koje će se ofucati za godinu dana.
Ma volim i ja u shoping, pogotovo vani gdje kupiš stvari koje u Sarajevu ne možeš ni pojmiti. I to što kažeš u najbolja vremena sam gledao da ne stojim u redu jer mi fakat mrsko čekati a kamo li na ovom kjametu, zagađen vazduh, COVID, ne možeš nigdje normalno izaći ali papak ostaje papak, životni stav papaka je takav, siromašan, nema mogućnost da salgeda malo širu sliku jer iz zabiti iz koje dolazi preživljava se dan za dan pa takav svoj stav prenosi i u gradske sredine, daj sada jer sutra vukovi sa planine mogu poklati čitavo stado. Zato i jesmo crna rupa Evrope.
Last edited by Milenkov buraz on 27/11/2020 14:19, edited 1 time in total.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#36113 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Milenkov buraz wrote: 27/11/2020 14:13
avijon wrote: 27/11/2020 14:02
insaneinthebrain wrote: 27/11/2020 13:59 A Corona zadovoljno trlja ruke. Navali narode ko mutav :-)

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kada-ci ... /201127059
Sta je sa vama, pa ko se boji ne ide na ovakva mjesta. Ko se nije bojao vec se zarazio velikom vecinom ovdje bi mogli biti svi koji su prebolovali.
Ljudi se plaše i sigurno neces naci ovdje vas koji panicarite da stojite tamo u redu.
Nije stvar da li se bojiš ili ne već je stvar životnog stava, promišljanja i kulture življenja. Siguran sam da niko od ovih neće preminuti zbog komada garderobe koji nema u ormaru a siguran sam i to da svi ovi sa slike imaju dovoljno u ormarima da provedu udobno i toplo ovu zimu. Koja je logika izlagati se opasnosti da pokupiš virus i da zaraziš drugog, člana porodice, kolegu, prijateja...i da taj drugi možda premine? Zbog čega? Da bi neki topuz mogao reći da ga nije strah i da ima novu majicu kupljeno na "crni petak". Ovi svi u redu su glupaci za koje nije život u gradu, polusvijet. U stvari to su oni koji vjerovatno lože ugalj i drva, voze G2, jedva sastavljaju kraj s krajem ali eto potrebna je još jedan donji dio Kappa trenerke...na sniženju bona u onoj zgradi što svijetli. Kontaš? Kontaš ti malo sutra...
Mislim da je generalni sentiment prema koroni najlakše usporediti sa stavom spram loženja svega i svačega. Šta me boli briga što gušim druge sugrađane, bitno je da je meni toplo.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#36114 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

laik1981 wrote: 27/11/2020 13:33 Restrikcije i protokoli u zdravstvenim sistemima, odgodjene operacije i propustene dijagnoze su ubile vise nego korona. To se moze vidjeti i iz ovih podataka koje lazna empaticarka postavlja. Da je samo znati kako se dodje u stadij da empatiju mozes rezervisati samo za one koje je covid ostetio..
I medicinski radnici to primjećuju, ovi nešto hrabriji i pokušavaju usmjeriti. Strategija već viđena toliko puta, ako neko spomene nešto u suprotnosti sa korona narativom, kreće val uvreda, omalovažavanja, obesmišljavanja izjava i dovođenja u pitanje integriteta osobe koja takve izjave daje. Ovaj doktor to naziva "ubitačni medijski presing".

"Šta hoću da kažem? Imamo neprosvjećeno stanovništvo i ubitačan presing medija već osam mjeseci. Pretprošle godine u Federaciji BiH, prema statističkim podacima, umrlo je između 17 i 19 hiljada ljudi. Ove godine nije ništa više, ali ako se svakodnevno piše koliko je umrlo ljudi, i najhrabriji će pokleknuti".

Pa ne znam ima li ko da pomogne medicinskim radnicima, da je nadležan za ovo raspirivanje straha i panike, tužilaštvo, policija, OSA, da se istraži ko stoji iza tih medija i anonimnih internet botova koji 24h dnevno kreiraju atmosferu straha i panike? Razumijem da postoji neki urođeni strah od smrti u svima nama, ali podgrijavati taj strah 24h dnevno, već osam mjeseci ne bi trebalo biti u redu.

Evo se pričalo da Rusi imaju prste u tome..

Ruski mediji pokrenuli su "značajnu kampanju dezinformacija" protiv Zapada kako bi pogoršali uticaj koronavirusa, stvorili paniku i sijali nepovjerenje, navodi se u dokumentu Evropske unije koji je vidio Reuters.

https://www.reuters.com/article/us-heal ... SKBN21518F
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#36115 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

biglebovski wrote: 27/11/2020 14:22
laik1981 wrote: 27/11/2020 13:33 Restrikcije i protokoli u zdravstvenim sistemima, odgodjene operacije i propustene dijagnoze su ubile vise nego korona. To se moze vidjeti i iz ovih podataka koje lazna empaticarka postavlja. Da je samo znati kako se dodje u stadij da empatiju mozes rezervisati samo za one koje je covid ostetio..
I medicinski radnici to primjećuju, ovi nešto hrabriji i pokušavaju usmjeriti. Strategija već viđena toliko puta, ako neko spomene nešto u suprotnosti sa korona narativom, kreće val uvreda, omalovažavanja, obesmišljavanja izjava i dovođenja u pitanje integriteta osobe koja takve izjave daje. Ovaj doktor to naziva "ubitačni medijski presing".

"Šta hoću da kažem? Imamo neprosvjećeno stanovništvo i ubitačan presing medija već osam mjeseci. Pretprošle godine u Federaciji BiH, prema statističkim podacima, umrlo je između 17 i 19 hiljada ljudi. Ove godine nije ništa više, ali ako se svakodnevno piše koliko je umrlo ljudi, i najhrabriji će pokleknuti".

Pa ne znam ima li ko da pomogne medicinskim radnicima, da je nadležan za ovo raspirivanje straha i panike, tužilaštvo, policija, OSA, da se istraži ko stoji iza tih medija i anonimnih internet botova koji 24h dnevno kreiraju atmosferu straha i panike? Razumijem da postoji neki urođeni strah od smrti u svima nama, ali podgrijavati taj strah 24h dnevno, već osam mjeseci ne bi trebalo biti u redu.

Evo se pričalo da Rusi imaju prste u tome..

Ruski mediji pokrenuli su "značajnu kampanju dezinformacija" protiv Zapada kako bi pogoršali uticaj koronavirusa, stvorili paniku i sijali nepovjerenje, navodi se u dokumentu Evropske unije koji je vidio Reuters.

https://www.reuters.com/article/us-heal ... SKBN21518F
Osim ono povecanje od 15% u broju umrlih od juna do septembra u odnosu na proslu godinu. A trend od 40-70 mrtvih dnevno je zapoceo u novembru.
Znam da si upratio jer si trazio izvor :wink:

Jeste, svako ko ne relativizira ozbiljnost bolesti je ruski placenik. Upravo si optuzio 90% ljekara i zvanicnika. Nije ti prvi put. Samo je finansijer ovaj put razlicit. :thumbup:
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#36116 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Mislim, jasno je meni za medije, klikovi donose profit, New York Times ni vremensku prognozu besplatno ne objavljuje, smrt izgleda bolje prodaje i od seksa, jasna mi je želja za informacijama i strah koji određeni ljudi ispoljavaju, ali uprijet se svim silama da bi uvećao značaj nečega što doživljavamo svako nekoliko godina, i to raditi osam mjeseci, šesnest sati dnevno, iz neke kao zabrinutosti, nikako mi nije jasno. I još biti svjestan štete koju činiš ljudima na prvoj liniji, što onaj doktor kaže, bože sačuvaj.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#36117 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

biglebovski wrote: 27/11/2020 14:38 Mislim, jasno je meni za medije, klikovi donose profit, New York Times ni vremensku prognozu besplatno ne objavljuje, smrt izgleda bolje prodaje i od seksa, jasna mi je želja za informacijama i strah koji određeni ljudi ispoljavaju, ali uprijet se svim silama da bi uvećao značaj nečega što doživljavamo svako nekoliko godina, i to raditi osam mjeseci, šesnest sati dnevno, iz neke kao zabrinutosti, nikako mi nije jasno. I još biti svjestan štete koju činiš ljudima na prvoj liniji, što onaj doktor kaže, bože sačuvaj.
Ti si očito mnogo labilna ličnost koju je vrlo lako uznemiriti. Prestani čitati vijesti o koroni i olakšaj sebi.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#36118 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by invincible1921 »

AmirBaa wrote: 27/11/2020 12:39
zubi wrote: 27/11/2020 12:36
invincible1921 wrote: 27/11/2020 10:57 Pa ja sam imo temp 40 nisam mogo preko sobe se prevuc, al skidas temp kontas proci ce gripa , cajevi ha hu i fkt proslo za 4/5 dana....sad kad se razbolis odma DAJ TESTIRAJ ME ZZAVEDI ME U STATISTIKE , odma panika te hvata jer su ti glavu napunili i vise nego je potrebno ..sa prvim kasljucanem i temp 37 vecina je prva pomisao kod 95% ljudi je da mogu umrijeti...
A to je, naravno, laz, niko nije umro i nemoguce je umrijeti... ako si ti ovako prosao, svi ce, u jeeeeee...
Moguce je umrijeti. Moguce je i da ce te danas grom udariti.
Upravo :-) ja sam htio rec da ljudi odma idu s tom pretpoatavkom...ako mu je pozitivan test vec gleda dje bi bilo dobro da ga ukopaju
User avatar
geralt
Posts: 5203
Joined: 14/09/2017 12:45

#36119 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by geralt »

biglebovski wrote: 27/11/2020 14:38 nečega što doživljavamo svako nekoliko godina
Mozes li nam malo elaborirati, sta to tacno dozivljavamo svako nekoliko godina?
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#36120 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

AmirBaa wrote: 27/11/2020 12:59 TI si kraljica izvrtanja price. Zasto nisi odgovorila sa profila koji sam citirao? Mislim da trebas popricati sa psiholohom. Na ignore ides.
:lol:

Moj amire, na ovom forumu si zapravo samo ti i mogy... ona je ko valter...svi smo mi mogy :D
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#36121 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

biglebovski wrote: 27/11/2020 14:38 Mislim, jasno je meni za medije, klikovi donose profit, New York Times ni vremensku prognozu besplatno ne objavljuje, smrt izgleda bolje prodaje i od seksa, jasna mi je želja za informacijama i strah koji određeni ljudi ispoljavaju, ali uprijet se svim silama da bi uvećao značaj nečega što doživljavamo svako nekoliko godina, i to raditi osam mjeseci, šesnest sati dnevno, iz neke kao zabrinutosti, nikako mi nije jasno. I još biti svjestan štete koju činiš ljudima na prvoj liniji, što onaj doktor kaže, bože sačuvaj.
Ma da...kad nema argumenata prelazi se na aluzije vezano za forumase.

Evo druge najvece panicarke pored mene, "senilne starice" kako si je jednom prilikom nazvao Angelu Merkel:

"Poentirala je da je pandemija koronavirusa za svijet najveći izazov poslije Drugog svjetskog rata i da se ljudi ne smiju uljuljkati u lažni osjećaj sigurnosti."

Kako li se njemacki ljekari jadni nose sa pritiskom kad im kancelarka ovako nesto izjavi :roll:

A jesi ono ti govorio da su clanovi znanstvenog savjeta RH jedini objektivni jer nisu "na platnoj listi farmaceutske industrije"?

"Gospodine Beroš, molim vas, nemojte blatite druge osobe nego odgovorite: Tko je u sukobu interesa kao član znanstvenog savjeta i privatnik koji dobro zarađuje od brzih antigenih testiranja. Zašto testovi nisu uvedeni u sustav HZJZ?" napisao je Đikić uz priloženi tekst iz Večernjeg lista koji možete pročitati OVDJE.

https://m.vecernji.hr/vijesti/dikic-zes ... ahM7SNy9sI - m.vecernji.hr
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#36122 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

zubi wrote: 27/11/2020 14:49
AmirBaa wrote: 27/11/2020 12:59 TI si kraljica izvrtanja price. Zasto nisi odgovorila sa profila koji sam citirao? Mislim da trebas popricati sa psiholohom. Na ignore ides.
:lol:

Moj amire, na ovom forumu si zapravo samo ti i mogy... ona je ko valter...svi smo mi mogy :D
Juce sam bila daddy-kool. :lol:
Moram reci da mi je cast sto me mijesa sa odredjenim forumasima, a ne s nekim drugim, ako me razumijes :mrgreen:
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#36123 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

Nivelacija wrote: 27/11/2020 13:56 Svake sedmice pad 20 posto

r faktor daleko ispod 1

ne trebaju nam blek frajdeji.

talas se u fbih gasi do 15.12

steta sto nisu zatvorene granice sa hrv i srb ali eto ne moze komsije iako nas samo oni mogu ugroziti pored ovih blek frajdeja

od 15 ponovo kao preko ljeta mirni smo jedno do februara
De nam i ti jedan prorocanski grafik kako ce krivulja da pada, ko edison onomad... bolje je kad je to slikovito :P
Last edited by zubi on 27/11/2020 14:53, edited 1 time in total.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#36124 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

Mogy87 wrote: 27/11/2020 14:51
zubi wrote: 27/11/2020 14:49
AmirBaa wrote: 27/11/2020 12:59 TI si kraljica izvrtanja price. Zasto nisi odgovorila sa profila koji sam citirao? Mislim da trebas popricati sa psiholohom. Na ignore ides.
:lol:

Moj amire, na ovom forumu si zapravo samo ti i mogy... ona je ko valter...svi smo mi mogy :D
Juce sam bila daddy-kool. :lol:
Moram reci da mi je cast sto me mijesa sa odredjenim forumasima, a ne s nekim drugim, ako me razumijes :mrgreen:
:lol:
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#36125 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

geralt wrote: 27/11/2020 14:49
biglebovski wrote: 27/11/2020 14:38 nečega što doživljavamo svako nekoliko godina
Mozes li nam malo elaborirati, sta to tacno dozivljavamo svako nekoliko godina?
Povećanu smrtnost uzrokovanu bogtepitoćim. Eno u Hrvatskoj prije par godina imali 2-3 hiljade više umrlih u dva mjeseca pa niko ništa, da su bar ljude zamolili da pripaze, ništa, normala, ljudi umiru, idemo dalje. 2017 u Italiji 28.000 više umrlih od nekakve gripoštine, pa niko ništa, sad slične brojke, to zabrane kretanja, maske, testiranja nekakva, i opet isto, ljudi umiru.
Locked