Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#31526 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

channel10 wrote: 20/10/2020 22:48 Banujte covjeka... Posaljite molbu telekom operateru da mu iskljuce net.. Nije ovo za njega...
U čemu je problem? Nije za mene internet! Ali jeste za vas paničare, pesimiste koji više od sedam mjeseci ovdje na ovom pdf-u širite svjesno paniku? Koji jedva čekate da objave neki novi rekord. Koji niste, mnogi od vas, uopšte društvene osobe, ne družite se ni sa kim, koji sjedite u kućama i stanovima i pišete raznorazne gluposti. Vi koji nemate uopšte osjećaje za druge ljude koji su ostali bez zaposlenja, i za mnoge koji bi tek mogli ostati bez zaposlenja ako ubrzo uslijedi zaključavanje koji bi vi jedva dočekali jer mislite da vas ne dotiče. Sebični, licemjerni i bezobrazni. Jednostavno rečeno asocijalne osobe.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#31527 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by channel10 »

aldinjo wrote: 20/10/2020 23:01
channel10 wrote: 20/10/2020 22:48 Banujte covjeka... Posaljite molbu telekom operateru da mu iskljuce net.. Nije ovo za njega...
U čemu je problem? Nije za mene internet! Ali jeste za vas paničare, pesimiste koji više od sedam mjeseci ovdje na ovom pdf-u širite svjesno paniku? Koji jedva čekate da objave neki novi rekord. Koji niste, mnogi od vas, uopšte društvene osobe, ne družite se ni sa kim, koji sjedite u kućama i stanovima i pišete raznorazne gluposti. Vi koji nemate uopšte osjećaje za druge ljude koji su ostali bez zaposlenja, i za mnoge koji bi tek mogli ostati bez zaposlenja ako ubrzo uslijedi zaključavanje koji bi vi jedva dočekali jer mislite da vas ne dotiče. Sebični, licemjerni i bezobrazni. Jednostavno rečeno asocijalne osobe.
Pretpostavka je majka svih zajeba, tako da...
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#31528 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by CikCikCikPogodi »

aldinjo wrote: 20/10/2020 23:01
channel10 wrote: 20/10/2020 22:48 Banujte covjeka... Posaljite molbu telekom operateru da mu iskljuce net.. Nije ovo za njega...
U čemu je problem? Nije za mene internet! Ali jeste za vas paničare, pesimiste koji više od sedam mjeseci ovdje na ovom pdf-u širite svjesno paniku? Koji jedva čekate da objave neki novi rekord. Koji niste, mnogi od vas, uopšte društvene osobe, ne družite se ni sa kim, koji sjedite u kućama i stanovima i pišete raznorazne gluposti. Vi koji nemate uopšte osjećaje za druge ljude koji su ostali bez zaposlenja, i za mnoge koji bi tek mogli ostati bez zaposlenja ako ubrzo uslijedi zaključavanje koji bi vi jedva dočekali jer mislite da vas ne dotiče. Sebični, licemjerni i bezobrazni. Jednostavno rečeno asocijalne osobe.
Bolan idi na hladenje vise, moze li se neko nasaliti ovdje a da ti to ne shvatis ozbiljno.
Iskreno ne zanimaju mene ljudi koji su ostali bez posla, ostajalo se i tokom ekonomski kriza, ali ti ljudi trebaju pogledati sebe u ogledalo i odluciti hoce li ostati za sankom raditi, ili ce postati nesto bolje.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#31529 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

CikCikCikPogodi wrote: 20/10/2020 23:09
aldinjo wrote: 20/10/2020 23:01
channel10 wrote: 20/10/2020 22:48 Banujte covjeka... Posaljite molbu telekom operateru da mu iskljuce net.. Nije ovo za njega...
U čemu je problem? Nije za mene internet! Ali jeste za vas paničare, pesimiste koji više od sedam mjeseci ovdje na ovom pdf-u širite svjesno paniku? Koji jedva čekate da objave neki novi rekord. Koji niste, mnogi od vas, uopšte društvene osobe, ne družite se ni sa kim, koji sjedite u kućama i stanovima i pišete raznorazne gluposti. Vi koji nemate uopšte osjećaje za druge ljude koji su ostali bez zaposlenja, i za mnoge koji bi tek mogli ostati bez zaposlenja ako ubrzo uslijedi zaključavanje koji bi vi jedva dočekali jer mislite da vas ne dotiče. Sebični, licemjerni i bezobrazni. Jednostavno rečeno asocijalne osobe.
Bolan idi na hladenje vise, moze li se neko nasaliti ovdje a da ti to ne shvatis ozbiljno.
Iskreno ne zanimaju mene ljudi koji su ostali bez posla, ostajalo se i tokom ekonomski kriza, ali ti ljudi trebaju pogledati sebe u ogledalo i odluciti hoce li ostati za sankom raditi, ili ce postati nesto bolje.
E ovo što si napisao je dokaz koliko si sebičan čovjek.
A ti idi na "hlađenje" jer si poznat kao trol a ne ja.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#31530 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by CikCikCikPogodi »

aldinjo wrote: 20/10/2020 23:12
CikCikCikPogodi wrote: 20/10/2020 23:09
aldinjo wrote: 20/10/2020 23:01
U čemu je problem? Nije za mene internet! Ali jeste za vas paničare, pesimiste koji više od sedam mjeseci ovdje na ovom pdf-u širite svjesno paniku? Koji jedva čekate da objave neki novi rekord. Koji niste, mnogi od vas, uopšte društvene osobe, ne družite se ni sa kim, koji sjedite u kućama i stanovima i pišete raznorazne gluposti. Vi koji nemate uopšte osjećaje za druge ljude koji su ostali bez zaposlenja, i za mnoge koji bi tek mogli ostati bez zaposlenja ako ubrzo uslijedi zaključavanje koji bi vi jedva dočekali jer mislite da vas ne dotiče. Sebični, licemjerni i bezobrazni. Jednostavno rečeno asocijalne osobe.
Bolan idi na hladenje vise, moze li se neko nasaliti ovdje a da ti to ne shvatis ozbiljno.
Iskreno ne zanimaju mene ljudi koji su ostali bez posla, ostajalo se i tokom ekonomski kriza, ali ti ljudi trebaju pogledati sebe u ogledalo i odluciti hoce li ostati za sankom raditi, ili ce postati nesto bolje.
E ovo što si napisao je dokaz koliko si sebičan čovjek.
A ti idi na "hlađenje" jer si poznat kao trol a ne ja.
Nije to tako, nego moje rame ne sluzi da neko place na njemu. To sto se ja mogu snaci, to moj nije problem, niti je moj problem sto ljudi hoce da ostanu robovi i ne zele da skupe hrabrosti i urone u nesto novo.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#31531 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by L u c i f e r »

aldinjo wrote: 20/10/2020 22:42
L u c i f e r wrote: 20/10/2020 18:03 ""Čudi me da toliko dugo ponavljamo iste stvari i stalno se nailazi na nerazumijevanje. Držati distancu, nositi maksu i prati ruke... zar je to teško? Međutim, ljudi idu u svatove, na koncerte, predizborne skupove, dišu jedni drugima za vrat, neozbiljno shvataju situaciju i ovo je posljedica toga", istakao je Mandić."

Retardirana seljacka stoka, ministre, u tome je problem...
Nisi ti ništa bolji od starog majoriziranog ublehaša!
Jesam jesam :zaraza:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#31532 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

CikCikCikPogodi wrote: 20/10/2020 23:15
aldinjo wrote: 20/10/2020 23:12
CikCikCikPogodi wrote: 20/10/2020 23:09

Bolan idi na hladenje vise, moze li se neko nasaliti ovdje a da ti to ne shvatis ozbiljno.
Iskreno ne zanimaju mene ljudi koji su ostali bez posla, ostajalo se i tokom ekonomski kriza, ali ti ljudi trebaju pogledati sebe u ogledalo i odluciti hoce li ostati za sankom raditi, ili ce postati nesto bolje.
E ovo što si napisao je dokaz koliko si sebičan čovjek.
A ti idi na "hlađenje" jer si poznat kao trol a ne ja.
Nije to tako, nego moje rame ne sluzi da neko place na njemu. To sto se ja mogu snaci, to moj nije problem, niti je moj problem sto ljudi hoce da ostanu robovi i ne zele da skupe hrabrosti i urone u nesto novo.
Pa kako ti znas ko sta zeli ili ne zeli ... I sto je najbitnije ko sta moze ili ne moze.
Nije svak bistar i snalazljiv kao ti.

A i sebican...
gvozderkov
Posts: 75
Joined: 22/12/2010 00:49

#31533 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gvozderkov »

Ljudi, ideja je nositi maske i drzati distancu, izbjegavati nepotrebna sakupljanja dok se ne pojavi vakcina, to je jedini spas ekonomije. Jedan oboli, citava firma se zatvara. Jedna firma, sto firmi i to ode u nedogled...

Meni se cini da su maske vise udar na ego, jer je javno mijenje vec odlucilo, ovo je prevara, novi svjetski poredak, cipovanje, izbori, gates, kina. i ovo nije slucaj samo kod nas, gledam index,hr isti su komentari prilagodjeni njihovoj politickoj situaciji. Svaka kafana ima svoju interpretaciju problema, ako neko nosi masku znaci da je debil, ovca, brnjicar etc ...

Po meni, najbollji potez kriznog staba bi bio: Obavezne maske svugdje uz jako debelu kaznu ko ne nosi, ko moze raditi od kuce nek radi, online nastava. Sve ostalo otvoreno, uz postovanje epidemiolskih mjera i to da traje, nebitno jel imamo 10 ili 1000 zarazenih sve dok se ne pojavi vakcina.

Ako mozemo pojas svezati, staviti naocare, mozemo i masku nositi neko vrijeme.


Nikakvih mjera nece biti osim ako brojevi hospitaliziranih ne podivljaju. Najmanje od nas sto mozemo, je da ispostujemo osnovne postulate zastite od epidemije resipiratornog virusa distanca i maska . Zar je to prevelika zrtva ?
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#31534 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by He1972 »

gvozderkov wrote: 21/10/2020 01:29 Ljudi, ideja je nositi maske i drzati distancu, izbjegavati nepotrebna sakupljanja dok se ne pojavi vakcina, to je jedini spas ekonomije. Jedan oboli, citava firma se zatvara. Jedna firma, sto firmi i to ode u nedogled...

Meni se cini da su maske vise udar na ego, jer je javno mijenje vec odlucilo, ovo je prevara, novi svjetski poredak, cipovanje, izbori, gates, kina. i ovo nije slucaj samo kod nas, gledam index,hr isti su komentari prilagodjeni njihovoj politickoj situaciji. Svaka kafana ima svoju interpretaciju problema, ako neko nosi masku znaci da je debil, ovca, brnjicar etc ...

Po meni, najbollji potez kriznog staba bi bio: Obavezne maske svugdje uz jako debelu kaznu ko ne nosi, ko moze raditi od kuce nek radi, online nastava. Sve ostalo otvoreno, uz postovanje epidemiolskih mjera i to da traje, nebitno jel imamo 10 ili 1000 zarazenih sve dok se ne pojavi vakcina.

Ako mozemo pojas svezati, staviti naocare, mozemo i masku nositi neko vrijeme.


Nikakvih mjera nece biti osim ako brojevi hospitaliziranih ne podivljaju. Najmanje od nas sto mozemo, je da ispostujemo osnovne postulate zastite od epidemije resipiratornog virusa distanca i maska . Zar je to prevelika zrtva ?
Ne piši ovdje ubaci se u tim za donošenje mjera pa propisujte brnjice, lockdowne i slične gluposti...... :lol:
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#31535 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Officer Crabtree »

gvozderkov wrote: 21/10/2020 01:29 Najmanje od nas sto mozemo, je da ispostujemo osnovne postulate zastite od epidemije resipiratornog virusa distanca i maska . Zar je to prevelika zrtva ?
Ne možeš od neukog svijeta očekivati to, pokazalo se od početka. Neuk svijet koji zamah dobiva na socijalnim mrežama i zbog medija koji se bave senzacionalizmom sa motivom zarade.

Naučna pitanja treba ostaviti nauci, vidiš da je dovoljan uslov da se diskutuje o bolestima samo to da registruješ profil na forumu.

Svi smo postali eksperti, a u biti niko nije.

Čuvajte sebe, tamo gdje ima puno ljudi u zatvorenom izbjegavajte, distanca... mislim čak da nema korone ovo bi bio savjet, ko na kraju krajeva i iz stotinu drugih razloga i želi biti u blizini takvih ljudi.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#31536 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by L u c i f e r »

Promijenio sam misljenje.

Podrzavao sam nosenje maski, ali vise ne.

Lijepo objasnjeno:
Ljubo2 wrote: 21/10/2020 01:37
L u c i f e r wrote: 18/10/2020 16:58 Ljubo

Sta ti mislis o ovoj koroni

Treba li nositi maske prema zakonu postojanja?
Ne treba nositi maske već Božiji simbol tj. simbol Svijesti ("JA+7"). To je simbol protiv svakog Zla, pa i korone. Koronu su napravili Zli ljudi da njome pobiju Dobre ljude. Kažu, ovi se Dobri mnogo nakotili i treba ih pobiti da za nas, Zle, bude više prostora. Pa kad pobijemo sve Dobre, onda mi Zli ćemo i sami međusobno na miru da se poubijamo. Zli su u ovom trenutku jako dobro organizovani i moćni. Izgleda kao da im Dobri ne mogu ništa.

Ipak mogućnost da se Dobri spase, postji. Njihova slabost je sada u tome što nisu i oni organizovani. Dakle, da bi se spasili od Zlih ljudi i nihovih zala i Dobri treba da se organizuju. Snaga je uvijek u ORGANIZACIJI.

Postavlja se pitanje kako Dobri mogu da se organizuju, ko to treba da počne, i gdje?

To je lako. Može da počne bilo ko i bilo gdje, pa i u Bosni. Konkretno u Sarajevu. Svaki Sarajlija to može da počne. Samo sebe obilježi TROJEDNIM, žuto-crveno-plavim simbolom i svugdje sa njim ide da svi vide. I da drugim ljudima objašnjava šta taj simbol znači. To nije samo simbol Svijesti - BOGA - već i simbol Božijeg najboljeg principa i rješenja samoodržanja, po kojem je On, Bog, stvarao cijeli Univerzum, pa i ljude. To je simbol jedinstva svijeta, mira, reda, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravedne podjele rada i rezultata rada. To je simbol protiv svake vrste Zla, pa i protiv korene i moćnih Zlih ljudi u Svijetu koji su je proizveli. Sa kojima su se urotili i pomažu im korumpirani svjetski političari, vojska i policija.

Lako ih je spriječiti u tome i pobijediti. Neka sve Sarajlije, na primjer, umjesto maski, obilježe sebe Trojedim trobojnim simbolom DOBRA i neka svi kažu da je to znak protiv svakog Zla, pa i protiv korone i niko im neće moći ništa. Bez obzira što je taj POKRET DOBRIH LJUDI nastao sponatano, sam od sebe, bez vođe i neorganizovano. Važno je samo da postane što prije masovan. Pojedinca je lako skloniti s puta, a masu, nikako.

Svakako, Dobri ljudi mogu i da se organizuju, ali ne kao POKRET u smislu da to bude nekakva institucija koja ima svog vođu, već samo u svrhu činjenja DOBRA, tj. uzajamnog pomaganja. Mogu to biti i organizovane radne zajednice , čiji vlasnici će da budu svi ljudi koji su u njima zaposleni, koji će jednako da dijele dobit stečenu svojim radom, bez obzira na kojem radnom mjestu se nalaze i koji posao vrše. Takvu jednu radnu zajednicu ni jedan pojedinac nema pravo da koristi više od rugih pojedinaca koji su u njoj zaposleni i pomoću nje se bogati.

Konkretno, u ovom trenutku, kad je riječ o Trojednom simbolu, neka posluži samo kao znak proteste protiv korone, injekcija i ćipovanja koje su svijetu namjerno nametnuli svjetski mafijaši i korumpirani političari. Protiv čipovanja obavezno, a maske i injekcije mogu samo ako to lokalne zdravstvene službe odobre i preporučuju, bez ikakvog uplitanja političke vlasti, v ojske i policije, kojoj to i nije posao. I da te maske i injekcije budu bez ikakve obaveze ili sankcija.

I kada bi se, recimo, ovo što ja predlažem, pokrenulo u Sarajevu, vijest o tome bi odmah otišla u cijeli svijet i pokret Dobra protiv svakog ljudskog Zla bi se veoma brzo proširio na cijeli svijet.

Uz napomenu da ovakva vrsta svjetskog pokreta, baš i nije moja idela. Svi poznati svjetski proroci su najavili pojavu ovakvog pokreta, koji su već čak prije dvije hiljade godina planirala "svjetlosna bića", koji treba da se desi u kritično vrijeme razvoja Čovječanstva, kada ono više ne bude moglo da opstane živeći po principu podjele, konkurencije, mržnje i borbe, a da da se ne samouništi. Tj. treba da se desi u vrijeme kada će Čovječanstvo morati da počne da živi po principu jedinstva, mira, reda, ljubavi i pravednosti, ako želi da preživi i da se spasi. A to je upravo ovo naše, sadašnje vrijeme.

Nije teško napraviti ovakvu vrstu pokreta. Od Dobrih pojedinaca, za početak, se ne traži ništa drugo do samo da sebe obilježe simbolom jedinstva svijeta i principa Dobra. Što je moguće prije. Po mogućnosti, ODMAH.
Image
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#31537 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by isx »

Samo po dzepu, hladno i ustrajno. Svi ti cobani ce se nauciti postovati mjere, vjeruj.
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#31538 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by He1972 »

isx wrote: 21/10/2020 07:14 Samo po dzepu, hladno i ustrajno. Svi ti cobani ce se nauciti postovati mjere, vjeruj.
da da, takvom logikom se vodio i upravnik aušvica samo hladno i ustrajno :-)
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#31539 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by L u c i f e r »

He1972 wrote: 21/10/2020 07:21
isx wrote: 21/10/2020 07:14 Samo po dzepu, hladno i ustrajno. Svi ti cobani ce se nauciti postovati mjere, vjeruj.
da da, takvom logikom se vodio i upravnik aušvica samo hladno i ustrajno :-)
Takoe
I pojaseve u autima treba ukinuti
Cisti nacizam
Ugrozavanje ljudskih sloboda
Hendrix
Posts: 4112
Joined: 27/02/2004 00:00

#31540 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hendrix »

L u c i f e r wrote: 21/10/2020 07:39
Takoe
I pojaseve u autima treba ukinuti
Cisti nacizam
Ugrozavanje ljudskih sloboda
Zamisli da je tada postojao internet...Amerikanci zavrsili borbu s pojasom u osamdesetim, nasi se jos bore energicno.

https://www.businessinsider.com.au/when ... ?r=US&IR=T

Ili mozda ovo... https://fee.org/articles/the-fraud-of-seat-belt-laws/

Totalno ista prica kao i s vakcinama i maskama... da istina da spasavaju zivote ali imamo ovih ovde par primjera gdje nisu i zato to treba ukinuti. Jer spasavanje 1% da bi ostalih 99% umrlo radi "sloboda" je totalno super ideja.

While the hundreds of millions of dollars spent in support of seat-belt laws has been a horrendous financial burden to society, the greatest cost is really not money. It’s the loss of freedom. Seat-belt laws infringe a person’s rights as guaranteed in the Fourth, Fifth, and the Ninth Amendments, and the civil rights section of the Fourteenth Amendment. Such laws are an unwarranted intrusion by government into the personal lives of citizens; they deny through prior restraint the right to determine one’s own individual personal health-care standard.

While seat-belt use might save some people in certain kinds of traffic accidents, there is ample evidence that in other kinds, people have been more seriously injured and even killed only because they used seat belts. Some people have been saved from death in certain kinds of accidents only because a seat belt was not used. In those cases, the malicious nature of seat-belt laws is further revealed: such persons are subject to fines for not dying in the accident while using a so-called safety device arbitrarily chosen by politicians.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#31541 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

channel10 wrote: 20/10/2020 22:33
daddy-kool wrote: 20/10/2020 20:47
sutra rekord
Ode ovo u pm i nece se ko zna koliko smiriti. Za koji dan ce biti redovan izvjestaj preko milje i ici ce samo gore.

Jedino jedan restart od mjesec dana zatvaranja moze pomoci, mada i to tesko...
Kako smo se tokom ljeta bili stabilizovali na 200-300 dnevno, možda nam zimska tarifa bude 700-800 i tako da vozimo do proljeća.
Zatvaranja nema, da ponovim opet, iz nekoliko razloga a dva najvažnija su nema para i nema sistema koji će to uraditi. Mišljenja sam da neće biti ništa mijenjano što se tiče mjera.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#31542 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by CikCikCikPogodi »

isx wrote: 21/10/2020 07:14 Samo po dzepu, hladno i ustrajno. Svi ti cobani ce se nauciti postovati mjere, vjeruj.
I ti si nam nesto ljut....
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#31543 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

daddy-kool wrote: 21/10/2020 08:07
channel10 wrote: 20/10/2020 22:33
daddy-kool wrote: 20/10/2020 20:47

sutra rekord
Ode ovo u pm i nece se ko zna koliko smiriti. Za koji dan ce biti redovan izvjestaj preko milje i ici ce samo gore.

Jedino jedan restart od mjesec dana zatvaranja moze pomoci, mada i to tesko...
Kako smo se tokom ljeta bili stabilizovali na 200-300 dnevno, možda nam zimska tarifa bude 700-800 i tako da vozimo do proljeća.
Zatvaranja nema, da ponovim opet, iz nekoliko razloga a dva najvažnija su nema para i nema sistema koji će to uraditi. Mišljenja sam da neće biti ništa mijenjano što se tiče mjera.
Ma nek ide komotno i 2k dnevno, ali da je stabilno i ne raste dalje. Ja mislim da je važniji broj hospitaliziranih i da on ne izmakne kontroli. Brojke novoinficiranih ionako više ne pomažu jer se ne prate kontakti...
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#31544 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

GAU8 wrote: 21/10/2020 08:35 Brojke novoinficiranih ionako više ne pomažu jer se ne prate kontakti...
Eno i u Hrvatskoj su objavili novo uputstvo gdje će novozaraženi sami obavještavati svoje kontakte da bi trebali ići u samoizolaciju.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#31545 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... obe-598860
Izvještaj sa KCUS-a / Crni rekord u Sarajevu: Više od 200 zaraženih, preminule tri osobe

62% pozitivnost, ta će Argentina...
pyrocool1
Posts: 310
Joined: 21/07/2020 09:08

#31546 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pyrocool1 »

daddy-kool wrote: 21/10/2020 08:56 https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... obe-598860
Izvještaj sa KCUS-a / Crni rekord u Sarajevu: Više od 200 zaraženih, preminule tri osobe

62% pozitivnost, ta će Argentina...
Licni stav (od pocetka) je da broj zarazenih nije nikakav pokazatelj opasnosti. Samo broj onih koji trebaju bolnicko zbrinjavanje jeste bitan. Zato sam spominjao onaj otklon od 2-3 sedmice. Dok prodje maksimalan period koji pokazuje da li je tok bolesti blag ili tezak. I starosna dob onih koji razvijaju tezi oblik. Ljudi narusenog zdravlja su svakako u riziku. Jbg, realnost kod ovoga ili gripe pa cak i prehlade. Ako ti brojevi ne budu rapidno rasli kao posljedica skoka broja pozitivnih, same cifre novopozitivnih, cini mi se, ne predstavljaju problem. Potreba za oprezom svakako postoji ali za panikom nikako.
Panika je jednako losa kao i ignorisanje virusa.
Edit: prije svega pozabaviti za medijima jer pumpanjem senzacionalnim naslovima stvaraju i paniku a i zabludu da je virus izmisljotina. Oboje su prirodne reakcije ljudi na nesto sto vecina ne razumije kako nastaje i funkcionise niti se susrela sa icim slicnim u zivotu.
Last edited by pyrocool1 on 21/10/2020 09:31, edited 1 time in total.
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#31547 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Dovoljna prokuzenost virusa je jedini nacin da se ovom kinu stane u kraj.. Stvarni brojevi pozitivnih su prema nekim epidemiolozima i do 30 puta veci od prezentiranih.. Po tome je hipoteticki u Sarajevu trenutno preko 30000 aktivnih slucajeva.. S obzirom da ne mogu da prate kontakte i testiraju dovoljno, te ako dodamo konstantne visoke brojeve u zadnjih par mjeseci mozemo pretpostaviti da nismo toliko daleko od potrebne prokuzenosti koja ce zaustaviti lokalni prijenos zaraze..
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#31548 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

daddy-kool wrote: 21/10/2020 08:56 https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... obe-598860
Izvještaj sa KCUS-a / Crni rekord u Sarajevu: Više od 200 zaraženih, preminule tri osobe

62% pozitivnost, ta će Argentina...
Plus je na Podhrastovima trenutno 60 ljudi... polako se puni...
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#31549 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Zox »

He1972 wrote: 21/10/2020 04:41
gvozderkov wrote: 21/10/2020 01:29 Ljudi, ideja je nositi maske i drzati distancu, izbjegavati nepotrebna sakupljanja dok se ne pojavi vakcina, to je jedini spas ekonomije. Jedan oboli, citava firma se zatvara. Jedna firma, sto firmi i to ode u nedogled...

Meni se cini da su maske vise udar na ego, jer je javno mijenje vec odlucilo, ovo je prevara, novi svjetski poredak, cipovanje, izbori, gates, kina. i ovo nije slucaj samo kod nas, gledam index,hr isti su komentari prilagodjeni njihovoj politickoj situaciji. Svaka kafana ima svoju interpretaciju problema, ako neko nosi masku znaci da je debil, ovca, brnjicar etc ...

Po meni, najbollji potez kriznog staba bi bio: Obavezne maske svugdje uz jako debelu kaznu ko ne nosi, ko moze raditi od kuce nek radi, online nastava. Sve ostalo otvoreno, uz postovanje epidemiolskih mjera i to da traje, nebitno jel imamo 10 ili 1000 zarazenih sve dok se ne pojavi vakcina.

Ako mozemo pojas svezati, staviti naocare, mozemo i masku nositi neko vrijeme.


Nikakvih mjera nece biti osim ako brojevi hospitaliziranih ne podivljaju. Najmanje od nas sto mozemo, je da ispostujemo osnovne postulate zastite od epidemije resipiratornog virusa distanca i maska . Zar je to prevelika zrtva ?
Ne piši ovdje ubaci se u tim za donošenje mjera pa propisujte brnjice, lockdowne i slične gluposti...... :lol:
Kad bi sad Marsovac sletio bez ikakvog znanja o coroni, ima li je ili je nema, treba li nositi masku ili ne treba, ton ove dvije poruke bi mu odmah razjasnio stvari
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#31550 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

60 pacijenata je daleko od nekog uzasavajuceg broja za teritoriju koja broji blizu pola miliona ljudi.. Imali smo i preko 80 u nekim momentima.. Ono sto jeste porazavajuce je da je na raspolaganju svega 100 kreveta tako da je taj tzv. pritisak na zdravstveni sistem uzrokovan nekim drugim cimbenicima, a ne samom epidemijom..
Locked