Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#31476 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Mogy87 wrote: 20/10/2020 15:20
biglebovski wrote: 20/10/2020 15:03
daddy-kool wrote: 20/10/2020 14:36 Ko na ovim korona temama na forumu zagovara oštre mjere?
Prvi ti si pljeskao Dodiku i šatorima na granici, može se to naći, ako nisi kao i Mogy što voli raditi, pročistio malo te postove. Sve ovo sada je posljedica u istoriji neviđene kampanje širenja straha i panike od virusa koju su pokrenuli mediji i na koju si se i ti primio.

Kome je do kafe, šopinga, putovanja kada sa svih strana urlaju da možeš umrijeti ako ne nosiš masku na otvorenom ili kad ti, još gore, udaraju na psihu govoreći da možeš nekoga ubiti ako ne nosiš masku u šumi.
Sram te bilo. Apsolutno ni jedan post nisam editovala na taj nacin. Editujem ako se sjetim jos nesto da dopisem jer sam brzopleta, ili ako fulim koje slovo jer pisem sa telefona. Uostalom, vidi se kad je editovano pa te molim da postavis te postove.

Ali nista osim prljave igre nisam od tebe ni ocekivala :thumbup:
Evo sam se sav zacrvenio od srama te osjećam blagu nadutost u stomaku; aktivnost koju sam naveo je prvi primjetio kolega forumaš i nemam razloga da mu ne vjerujem kao ni namjeru da nešto tražim.
Horke
Posts: 517
Joined: 20/11/2019 13:43

#31477 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Horke »

biglebovski wrote: 20/10/2020 15:25
Horke wrote: 20/10/2020 15:05 Kakve veze imaju maske i postivanja mjera sa tim? Svaki dan sam isla na posao (realni sektor) i nikakve beneficije nisam dobila. Lock down za mene je bio horor, jer sam isla svaki dan na posao, kad se vratim cekala me online nastava. Nigdje ove godine nismo putovali, djeca su mi sludjena i stalno pitaju kad ce proci corona. Jos jedan lock down bi presavrnuli svi. Ali pazim da se ne zarazim, nosim masku i imam "strah" od virusa. Tj vise bojazan.
Evo sam gore za maske odgovorio. Ostalo, sve se slažem, vjerovatno ti posao gdje radiš nije žigosan kao bezvrijedan i bespotreban te niste bili prisilno zatvarani. Beneficije su išle sa dva nivoa, federalni je pokrio 70% minimalnih doprinosa za sve firme čiji je promet za 20% bio manji u aprilu, maju i junu 2020 u odnosu na isti period prošle godine. Mi smo iskoristili ovu pomoć za april i maj, u junu nam je promet bio veći od prošlogodišnjeg jer smo prošli juni bili zatvoreni desetak dana radi godišnjeg te je ovaj ispao petnaest posto slabiji te stoga nismo ni dobili za taj mjesec. Kantonalne vlade su pokrivale minimalne plate za april i maj zaposlenima u zabranjenim djelatnostima, uz uslove koje na žalost, dosta subjekata nije mogao ispuniti. Dosta ljudi još čeka na te isplate.
Pazi se, čuvaj se, nemam šta drugo da ti kažem osim da ostaneš zdravog razuma te da ti poželim puno sreće i dobrog zdravlja.

:thumbup: hvala, takodjer.

Edit: pod beneficije sam mislila bonus ili nagradu od firme, ne od drzave.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#31478 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

biglebovski wrote: 20/10/2020 15:38
Mogy87 wrote: 20/10/2020 15:20
biglebovski wrote: 20/10/2020 15:03

Prvi ti si pljeskao Dodiku i šatorima na granici, može se to naći, ako nisi kao i Mogy što voli raditi, pročistio malo te postove. Sve ovo sada je posljedica u istoriji neviđene kampanje širenja straha i panike od virusa koju su pokrenuli mediji i na koju si se i ti primio.

Kome je do kafe, šopinga, putovanja kada sa svih strana urlaju da možeš umrijeti ako ne nosiš masku na otvorenom ili kad ti, još gore, udaraju na psihu govoreći da možeš nekoga ubiti ako ne nosiš masku u šumi.
Sram te bilo. Apsolutno ni jedan post nisam editovala na taj nacin. Editujem ako se sjetim jos nesto da dopisem jer sam brzopleta, ili ako fulim koje slovo jer pisem sa telefona. Uostalom, vidi se kad je editovano pa te molim da postavis te postove.

Ali nista osim prljave igre nisam od tebe ni ocekivala :thumbup:
Evo sam se sav zacrvenio od srama te osjećam blagu nadutost u stomaku; aktivnost koju sam naveo je prvi primjetio kolega forumaš i nemam razloga da mu ne vjerujem kao ni namjeru da nešto tražim.
Po starom dobrom obicaju kad nemas argumente iznosis neistine, a kad te neko uhvati u tome onda skrenes pricu na nesto drugo :thumbup:
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#31479 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

@laik1981
Ne znam. Ne donosim odluke niti učestvujem u kreiranju politika. Pokušao sam ti objasniti koliko mogu sa neke stručne strane. Meni je žao našeg naroda i svijeta. Uostalom i sam prolazim kroz sve kao i svi normalni ljudi. Ali ja sam ovo očekivao još u martu, znao sam s čime mi kao država, kao društvo raspolažemo i nisam imao ni najmanje dvojbe šta će se desiti. Kada đavo dođe po svoje, on dolazi kad je njemu ćejf ne nama.
Npr mi smo još krajem maja izolovali "naš" soj ovoga virusa, sa našim resursima uglavnom. Nismo ništa kasnili ni za Hrvatskom ni za Srbijom. Nevjerojatan uspjeh. To je veoma važno u izradi nekih strategija za borbu protiv ove pandemije.
4 mjeseca nakon toga stvari stoje kako stoje jer nema para za dalje ispitivanje i država više nije ni marke dala. A sad skontaj npr koliko je para bačeno na one respiratore. . .
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#31480 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

daddy-kool wrote: 20/10/2020 15:37
biglebovski wrote: 20/10/2020 15:30
daddy-kool wrote: 20/10/2020 15:18 Misliš li da bi drugačiji pristup bio bolji: da se ignoriše virus ili da se narod potiče na češće izlaske?
Mislim da bi bolji pristup bio da se opasnost od virusa po generalnu populaciju realno prikazuje. Mislim da je lockdown ogromna greška kao i to što se dozvoljava bogaćenje medijima koji šire paniku i strah. To je to što mislim.
Virus jeste opasan, čini mi se da mnogi to zaboravljaju zbog umora od medijske priče i mjera.

Lockdown iz ove perspektive jeste bila greška jer je samo odgodio širenje virusa, ali mi tu nismo imali izbora čitava Evropa je bila u lockdownu. Nažalost to se nije propratilo eradikacijom virusa na kontinentu, kao što je to urađeno na istoku Azije.
Opet u ostatku Evrope lockdown nije potpuno protraćen jer je većina zemalja imala epidemiološki mirno ljeto.
Jeste opasan, ali za koga? I nemoj molim te da ko Mogy kreneš priče kako smo svi zdravstveno ugroženi od virusa jer smo svi debeli dijabetičari sa srčanim problemima. Slažem se da nisu imali puno izbora, teško je poslije Njemačke i Angele nešto izmišljati, ali imali smo i primjer druge države, toliko osporavan od zagovornika lockdown-a i teških mjera. Ne želim da zvučim kao general poslije bitke, samo želim da prenesem svoje mišljenje da nas neproporcionalne mjere i širenje straha i panike ekonomski uništavaju bez ikakvih poboljšanja u smislu situacije sa virusom. Nakon svega što znamo o virusu, mi svakodnevno svjedočimo širenju istog na mjestima gdje se to ne bi smjelo dešavati, bolnicama i staračkim domovima. O čemu onda pričamo?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#31481 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

biglebovski wrote: 20/10/2020 15:50

Jeste opasan, ali za koga? I nemoj molim te da ko Mogy kreneš priče kako smo svi zdravstveno ugroženi od virusa jer smo svi debeli dijabetičari sa srčanim problemima.
Opasan je za ljude, što su ljudi stariji, virus je opasniji. Ja sam mišljenja da se treba čuvati, ali cijenim ako neko želi da doprinese imunitetu krda svjesnim povećanjem šanse da se zarazi.
biglebovski wrote: 20/10/2020 15:50 Ne želim da zvučim kao general poslije bitke, samo želim da prenesem svoje mišljenje da nas neproporcionalne mjere i širenje straha i panike ekonomski uništavaju bez ikakvih poboljšanja u smislu situacije sa virusom. Nakon svega što znamo o virusu, mi svakodnevno svjedočimo širenju istog na mjestima gdje se to ne bi smjelo dešavati, bolnicama i staračkim domovima. O čemu onda pričamo?
Mediji imaju svoju priču koja je motivisana klikovima i profitom.
Vlasti imaju priču da su propisali preporuke i neke opšte mjere toliko da skinu odgovornost sa sebe.
Realnost je da smo prepušteni svako sebi da se čuva koliko ko hoće i može.
Last edited by daddy-kool on 20/10/2020 16:03, edited 1 time in total.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#31482 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Mogy87 wrote: 20/10/2020 15:40
biglebovski wrote: 20/10/2020 15:38
Mogy87 wrote: 20/10/2020 15:20

Sram te bilo. Apsolutno ni jedan post nisam editovala na taj nacin. Editujem ako se sjetim jos nesto da dopisem jer sam brzopleta, ili ako fulim koje slovo jer pisem sa telefona. Uostalom, vidi se kad je editovano pa te molim da postavis te postove.

Ali nista osim prljave igre nisam od tebe ni ocekivala :thumbup:
Evo sam se sav zacrvenio od srama te osjećam blagu nadutost u stomaku; aktivnost koju sam naveo je prvi primjetio kolega forumaš i nemam razloga da mu ne vjerujem kao ni namjeru da nešto tražim.
Po starom dobrom obicaju kad nemas argumente iznosis neistine, a kad te neko uhvati u tome onda skrenes pricu na nesto drugo :thumbup:
Ono kad ti spin-majstor priča o negativnostima spinovanja. Čini mi se da je kolega Naslovnica primjetio tvoje aktivnosti, izvinjavam se ako griješim.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#31483 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

biglebovski wrote: 20/10/2020 16:03

Ono kad ti spin-majstor priča o negativnostima spinovanja. Čini mi se da je kolega Naslovnica primjetio tvoje aktivnosti, izvinjavam se ako griješim.
Vidi, post možeš mijenjati dok se ne pojavi naredi post nakon toga ostaje zabilježeno kada i koliko puta je mijenjan post. Često i ja kliknem na submit pa onda ponovo pročitam i ispravim greške.
User avatar
geralt
Posts: 5199
Joined: 14/09/2017 12:45

#31484 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by geralt »

Bolnice i staracki domovi ne postoje u nekoj paralelnoj dimenziji koja se moze izolovati od ostatka drustva, jer ako se virus siri u drustvu, sirice se i kod njih. Njegovateljica u domu zivi s muzem koji izlazi u kafanu sa jaranom koji je sjedio u tramvaju kraj zarazenog. I eto virusa u dom.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#31485 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

daddy-kool wrote: 20/10/2020 16:04
biglebovski wrote: 20/10/2020 16:03

Ono kad ti spin-majstor priča o negativnostima spinovanja. Čini mi se da je kolega Naslovnica primjetio tvoje aktivnosti, izvinjavam se ako griješim.
Vidi, post možeš mijenjati dok se ne pojavi naredi post nakon toga ostaje zabilježeno kada i koliko puta je mijenjan post. Često i ja kliknem na submit pa onda ponovo pročitam i ispravim greške.
Hvala na objašnjenju. Živ i zdrav bio, oženio se.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#31486 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

geralt wrote: 20/10/2020 16:06 Bolnice i staracki domovi ne postoje u nekoj paralelnoj dimenziji koja se moze izolovati od ostatka drustva, jer ako se virus siri u drustvu, sirice se i kod njih. Njegovateljica u domu zivi s muzem koji izlazi u kafanu sa jaranom koji je sjedio u tramvaju kraj zarazenog. I eto virusa u dom.
Zato imamo epidemiologe i ostale naučnike i javno-zdravstvene radnike koje plaćamo kako bi razvili malo složenije procedure zaštite najugroženijih članova društva. Ali avaj, trenutno su se svi oni upregnuli dokazati kako je maska i zatvaranje kafića jedino rješenje i kako nas možda, vjerovatno, moguće, čeka pomor koji će krenuti od, pretpostavljaju, frizerskih salona.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#31487 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by invincible1921 »

Luciano88 wrote: 20/10/2020 13:58
invincible1921 wrote: 20/10/2020 13:36
Luciano88 wrote: 20/10/2020 12:55

Tek nas ceka ludilo.... A sve zavhaljujuci ublehašima u foteljama.
A foteljasi su krivi za sirenje zaraze...kako tacno ?
Ne, nisu oni krivi za širenje zaraze. Krivi su za sve ostalo, a najvise su krivi za ekonomski krah koji nas izvjesno ceka. Hvala Bogu pa ne spadam u rizicnu kategoriju (misli na ekonomski rizicnu) ali mi se zeludac okrene kad cujem komentar kao tvoj, okreni se malo oko sebe, pogledaj koliko ljudi zivi od ugostiteljstva, turizma i slicnih djelatnosti. Zamisli porodicu gdje jedno radi kao kuhar a drugo na recepciji hotela recimo, dodaj tu stambeni kredit i jedno dijete koje se skolule. Mozes li zamisliti scenarij ?
To apsolutno ...samo lupaju mjere. Ja sam od prvog dana bio protiv drasticnih mjera jer smo njima dosta syebali a nista nismk dobili...al nisu ti to krivi toliko ni foteljasi ustvari jesu koliko je i raja. Pa pogledaj postove..uzivaju u brojevima o crnjacima.

Sjecam se da u Ks dosta vremna njje bio niko zarazen ovdje pjenili DAJ AKO TREBA UVEZITE IZ ITALIJE AL MORA DA IMA. Pa nisam ja dzaba onolko panicario i brasno kupovo a da nema nijedno..

Al ovdje se u ovom postu konkretno krivi neko sto se povecao broj zarazenih i sto ce bitj 1000 za koji dan..sto nema veze s mozgom

Edit: Ja sam bio protiv mjera zbog svih razloga sto navodite kad su mnogi ovdje koji se sad kao dice nekom sirom slikom ekonomije zagovaralk caki potpuni lockdown...
Last edited by invincible1921 on 20/10/2020 16:38, edited 1 time in total.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#31488 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by invincible1921 »

biglebovski wrote: 20/10/2020 15:30
daddy-kool wrote: 20/10/2020 15:18 Misliš li da bi drugačiji pristup bio bolji: da se ignoriše virus ili da se narod potiče na češće izlaske?
Mislim da bi bolji pristup bio da se opasnost od virusa po generalnu populaciju realno prikazuje. Mislim da je lockdown ogromna greška kao i to što se dozvoljava bogaćenje medijima koji šire paniku i strah. To je to što mislim.

Mediji se moraju pozvati na odgovornost...ok shvatili smo nije virus sprdancija al de ohanite malo.To sto na n1 pustaju 0/24 horore i sto klix objavi sve zivo u vezi korone nece pomoci nego naprotiv...
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#31489 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Trappist wrote: 20/10/2020 13:40 TO sto je sad lose ne znaci da treba da bude jos gore...Ili mozda u vasim ocima to nema veze jer vas ne dotice (drzavna sisulja)
Ja se apsolutno slažem sa ovim stavom, ali mi od rata ka ovamo samo idemo ka dole. U stvari lažem, ne od rata, od 2006. godine i obaranja aprilskog paketa. Od tada su se i "stranci" počeli primjenjivati hands-off pristup sa nama i manje se uplitati u interne stvari države i od tada kreće naš slobodni pad. Samo pogledajte koji su to značajniji zakoni ili koje su to reforme provedene od cca 2009.-2010. do danas i usporedite sa periodom 2000.-2010.

Korona je samo ogolila i pokazala kolika smo mi karina, prvo kao društvo (pojedinačno i kolektivno), a posljedično tome i kakva je ovo karina koju je karina društvo napravilo. To mislim i znam i prije korone, a tako će biti i poslije korone, samo još gore. Korona je ubrzala trulež i jasno pokazala sav hamelj društva.
Medobrundo25 wrote: 20/10/2020 13:52 Ja i kakve su to glupe izjave? Ako smo bili siromasni ne mora znaciti da nas treba baciti u glad i bukvalno borbu za zivot. Daj uozbiljite se botovi.
Kakve glupe izjave? Šta je pogrešno? Izjava je bila sarkastična jer smo bili rupa i prije korone, a i takvi ćemo ostati i poslije korone. Sebija, Branković, Asim i ini će ostati i kad korona kao korona prođe. Šta ćemi mi uraditi? Ništa i dalje će se samo gledati individualno da se pobjegne u Njemačku i to je to.
Zox wrote: 20/10/2020 15:22 Ja sam ja mislim BUKVALNO prvi u BiH ostao bez posla zbog corone. Posla kojeg sam radio skoro 11 godina.
Od tada freelanceam, prihodi su mi se sveli na trecinu i sta sad da radim? Imam 10 prstiju, snaći ću se kao što sam cijeli život. Danas su me evo zvali da sam prošao u drugi krug za pravo dobar posao.
Zalažem za oštrije mjere BAŠ ZBOG EKONOMIJE. Ko će ti raditi kad se pola stanovništva porazbolijeva? Znate li koliko traje oporavak osobe sa srednje teškim simptomima? Ko će liječiti ljude? Ali, prije svega, ako nam brojke nastave rasti, znate li kad će nas opet pustiti u EU? Znate li kad će nam se vratiti ti turisti? Znate li koliko nam vanjski lockdown guši ekonomiju?

@Horke, nisi nigdje putovala, nisam ni ja, ne zbog mjera naše vlasti, već što nam ne daju nigdje. I ja sam sluđen, kao i moja porodica. Zato i želim da ovo traje što kraće i ostavi što manje posljedica. Ali, kako smo krenuli, bojim se da će ostati na željama.
Zox, to je suština cijele priče o ličnoj odgovornosti. Ako ću ja pomoći da nam ekonomija koliko-toliko funkcioniše tako što ću nositi jebenu masku i nasred Velikog polja, uradit ću to. Ljudi ne shvataju da su ove trenutne mjere neka zlatna sredina koja omogućava kakav-takav život i kakav takav rad u uvjetima PANDEMIJE.

Mrtvi ljudi imaju nula ekonomskog učinka, a bolesni negativan uticaj.
splinter wrote: 20/10/2020 15:43 @laik1981
Ne znam. Ne donosim odluke niti učestvujem u kreiranju politika. Pokušao sam ti objasniti koliko mogu sa neke stručne strane. Meni je žao našeg naroda i svijeta. Uostalom i sam prolazim kroz sve kao i svi normalni ljudi. Ali ja sam ovo očekivao još u martu, znao sam s čime mi kao država, kao društvo raspolažemo i nisam imao ni najmanje dvojbe šta će se desiti. Kada đavo dođe po svoje, on dolazi kad je njemu ćejf ne nama.
Npr mi smo još krajem maja izolovali "naš" soj ovoga virusa, sa našim resursima uglavnom. Nismo ništa kasnili ni za Hrvatskom ni za Srbijom. Nevjerojatan uspjeh. To je veoma važno u izradi nekih strategija za borbu protiv ove pandemije.
4 mjeseca nakon toga stvari stoje kako stoje jer nema para za dalje ispitivanje i država više nije ni marke dala. A sad skontaj npr koliko je para bačeno na one respiratore. . .
Moj splinter, da je pameti i da je države ko što nije... A da bi imao državu moraš imati ljude koji žele nešto više od puke lične koristi. Ali svi smo mi takvi, to je naš genetski kod izgleda...
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#31490 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

invincible1921 wrote: 20/10/2020 16:30
Luciano88 wrote: 20/10/2020 13:58
invincible1921 wrote: 20/10/2020 13:36

A foteljasi su krivi za sirenje zaraze...kako tacno ?
Ne, nisu oni krivi za širenje zaraze. Krivi su za sve ostalo, a najvise su krivi za ekonomski krah koji nas izvjesno ceka. Hvala Bogu pa ne spadam u rizicnu kategoriju (misli na ekonomski rizicnu) ali mi se zeludac okrene kad cujem komentar kao tvoj, okreni se malo oko sebe, pogledaj koliko ljudi zivi od ugostiteljstva, turizma i slicnih djelatnosti. Zamisli porodicu gdje jedno radi kao kuhar a drugo na recepciji hotela recimo, dodaj tu stambeni kredit i jedno dijete koje se skolule. Mozes li zamisliti scenarij ?
To apsolutno ...samo lupaju mjere. Ja sam od prvog dana bio protiv drasticnih mjera jer smo njima dosta syebali a nista nismk dobili...al nisu ti to krivi toliko ni foteljasi ustvari jesu koliko je i raja. Pa pogledaj postove..uzivaju u brojevima o crnjacima.

Sjecam se da u Ks dosta vremna njje bio niko zarazen ovdje pjenili DAJ AKO TREBA UVEZITE IZ ITALIJE AL MORA DA IMA. Pa nisam ja dzaba onolko panicario i brasno kupovo a da nema nijedno..

Al ovdje se u ovom postu konkretno krivi neko sto se povecao broj zarazenih i sto ce bitj 1000 za koji dan..sto nema veze s mozgom

Edit: Ja sam bio protiv mjera zbog svih razloga sto navodite kad su mnogi ovdje koji se sad kao dice nekom sirom slikom ekonomije zagovaralk caki potpuni lockdown...
Čuj kriva raja...
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#31491 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by invincible1921 »

Za uvodjenje mjera itekako...jer kod nas se uglavnom ide niz dlaku raji samo nek ne puca...

Uostalom ako se dobro sjecam ti si bio jedan od ovih sto su trazili mjere...znaci hoces mjere svim srcem,solak ti ih uvede i onda je on kriv i budala nesposobna a ti si pamentan ?
laik1981
Posts: 13008
Joined: 05/12/2012 13:04

#31492 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

splinter wrote: 20/10/2020 15:43 @laik1981
Ne znam. Ne donosim odluke niti učestvujem u kreiranju politika. Pokušao sam ti objasniti koliko mogu sa neke stručne strane. Meni je žao našeg naroda i svijeta. Uostalom i sam prolazim kroz sve kao i svi normalni ljudi. Ali ja sam ovo očekivao još u martu, znao sam s čime mi kao država, kao društvo raspolažemo i nisam imao ni najmanje dvojbe šta će se desiti. Kada đavo dođe po svoje, on dolazi kad je njemu ćejf ne nama.
Npr mi smo još krajem maja izolovali "naš" soj ovoga virusa, sa našim resursima uglavnom. Nismo ništa kasnili ni za Hrvatskom ni za Srbijom. Nevjerojatan uspjeh. To je veoma važno u izradi nekih strategija za borbu protiv ove pandemije.
4 mjeseca nakon toga stvari stoje kako stoje jer nema para za dalje ispitivanje i država više nije ni marke dala. A sad skontaj npr koliko je para bačeno na one respiratore. . .
Pa hajde sto kod nas ne istrazuju, nismo ni ocekivali, ali izgleda da na dosta pitanja ni svjetska nauka ne nudi odgovore.. A te strategije su tek ulehe.. Nismo mi izolovani sa nebulozama.. Veci dio evrope je u slicnoj situaciji.. Dzaba mjere, dzaba zabrane, brojevi im divljaju i kukaju kako su zdravstveni sistemi pred pucanjem.. Razlika je sto u evropi sebi mogu priustiti lockdowne i zabrane, dok nas to vodi u ponor iz kojeg nema cupanja.. Evropske drzave ce dobiti stotine milijardi iz raznoraznih fondova, a mi cemo dobiti neki sitni kredit kojim ce vlast sebi kupiti jos koju godinu u kojoj ce pustositi sve sto mogu..
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#31493 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by avenija »

Prvo fond koji ce se puniti tako sto ce se smanjiti primanja svim budzetskim korisnicima pa onda ako ima neki hajvan da zatvori neke radnje onda neka zatvara ali da se garantuje isplata pune plate radniku iz zatvorene radnje iz fonda koji ce puniti uhljebi od Čerkeza do portira.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#31494 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by invincible1921 »

avenija wrote: 20/10/2020 17:40 Prvo fond koji ce se puniti tako sto ce se smanjiti primanja svim budzetskim korisnicima pa onda ako ima neki hajvan da zatvori neke radnje onda neka zatvara ali da se garantuje isplata pune plate radniku iz zatvorene radnje iz fonda koji ce puniti uhljebi od Čerkeza do portira.
Spomenimo i licemjerstvo opozicije...predloze smanjenje plata parlamentarcima a znaju da nema od tog nista pa zato i predlazu i onda kazu eto nisu nam dali...umjesto da im je fkt do toga stalo da sami sebi doborovljno smanje i izvrse pritisak
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#31495 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

Emela na N1 napada bukvalno Čerkeza sto nema lockdowna :shock: :shock:
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#31496 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by He1972 »

Nivelacija wrote: 20/10/2020 17:46 Emela na N1 napada bukvalno Čerkeza sto nema lockdowna :shock: :shock:
emela (lamela).... tuka
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#31497 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by L u c i f e r »

""Čudi me da toliko dugo ponavljamo iste stvari i stalno se nailazi na nerazumijevanje. Držati distancu, nositi maksu i prati ruke... zar je to teško? Međutim, ljudi idu u svatove, na koncerte, predizborne skupove, dišu jedni drugima za vrat, neozbiljno shvataju situaciju i ovo je posljedica toga", istakao je Mandić."

Retardirana seljacka stoka, ministre, u tome je problem...
MMM1977
Posts: 4617
Joined: 15/07/2009 12:56

#31498 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MMM1977 »

Ja mislim da, što se ekonomije tiče, slobodno mogu uvesti lockdown. I ovako 80% biznisa grca, a sada bi trebalo da se stvaraju neke zalihe za zimu. Zima će nas povaliti i sa lockdownom i bez njega.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#31499 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kakavdanakneiskustvu »

L u c i f e r wrote: 20/10/2020 18:03 ""Čudi me da toliko dugo ponavljamo iste stvari i stalno se nailazi na nerazumijevanje. Držati distancu, nositi maksu i prati ruke... zar je to teško? Međutim, ljudi idu u svatove, na koncerte, predizborne skupove, dišu jedni drugima za vrat, neozbiljno shvataju situaciju i ovo je posljedica toga", istakao je Mandić."

Retardirana seljacka stoka, ministre, u tome je problem...

i meni nije jasno da je tako teško drzati distanci i nositi masku
,danas u bingu u zenici cura,ili žena,ko zna, se praktički zalijepila za stariju ženu čekajući pred kasom,normalno bez maske
NelsonM
Posts: 190
Joined: 10/06/2013 14:03

#31500 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by NelsonM »

Hm updejt iz dijaspore, znam da su vam ti najdrazi XD Nijemci su u panici sto se tice ekonomije, stedi se, samo se o tome prica, skuplje prodavnice i restorani su prazni. kolege iz ostalih zemalja (uglavnom juznijih koje ovise od turizma) ocekuju totalni potop ekonomija i da ce uskoro ljudi morati u njemacku iz istih razloga kao balkanci (ne zbog vecih plata vec radi prezivljavanja). a azijati koji naravno i dalje dolaze ovdje bjeze od nas i ponasaju se kao da smo sugavi. ironija zivota.
Locked