Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
JohnnyS
Posts: 13651
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#18776 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JohnnyS »

tomhagen wrote: 12/06/2020 13:09 Ja u kuci imam roditelje od kojih je jedno srčani bolesnik i šećeraš, drugo plućni bolesnik, nanu od osamdeset koja isto ima par kritičnih hroničnih bolesti i trudnu ženu. Niko na dunjaluku ne zna kako ovaj virus sve i na sta moze djelovat. Prvo su otkrili da razara pluca, tek kasnije da zgrusnjava krv pa su kardio bolesnici jako ugrozeni, za godinu ce otkriti nesto peto. Ni za žive i odrasle dakle ne znaju kakve posljedice mogu biti, a da znaju za nerođenu djecu. Ko može garantovati da za 5 godina ako ljudima masovno počnu otkazivati bubrezi nece skotati da je to od današnje korone od koje su kao ozdravili.

Roditelji ne moraju otici ni do granapa, otici cu ja, ali zena mora na posao, ja moram na posao, roditelji moraju katkad otici doktoru. Dakle, nemoguce je da se u potpunosti izoluju. Najmanje sto mi treba je da organizujem tri dzenaze il da mi trudna zena oboli ako mi to govno uđe u kuću. Jebo mene u cijeloj priči, mlad sam, jak sam, odbolovacu ko gripu ko što kažu dežurni mudroseri koji sve znaju što ljudi koji su cijeli život posvetili izučavanju virusa ne znaju.

I zato nemojte biti sebični, bezobrazni i govna od ljudi, mislite i na druge i prestanite srati s pričom "nije to nista", "izmišljeno" i kojekakvim drugim glupim teorijama. Shvatite da niste sami na svijetu i pazite na zdravlje drugih.

Neki dan se lik zali sto su prekinuli fudbalsku ligu, on zivi za stadion, reko' goni se u pi*ku materinu i ti i stadion. Evo smo u Sarajevu imali Bajram i dva protesta gdje se nisu poštovale mjere i pun ku*ac šupljatora tipa "nije to ništa, izmišljaju, ne postoji virus, nabijaju brojke zbog političkih razloga, ne treba testirati, treba to pustiti nek se širi obična je prehlada" i dvije hefte kasnije Sarajevo postavi rekord u broju oboljelih za jedan dan. Aferim samoživi "stručnjaci" jeble vas teorije zavjere. Otiđi porodicama ovih 157 umrlih u BiH pa reci da nije to ništa. Nego njemu mjere ugrožavaju komociju, ne more ono u kafanu, na utakmicu, u shoping centar da landara, ma gonite se u 3pm!

De nam reci, od čega da žive ljudi koji rade u kafićima i u šoping centru? Od čega da žive ljudi u tvornicama sokova i pržionicama kafe ako je nitko ne naručuje jer kafići ne rade? Od čega da žive kamiondžije koji tu kafu i sokove prevoze od tvornica do kafića? Žao mi je, ali suludo je i sebično sve zatvarati jer netko ima nekog doma bolesnog. Ja imam djecu koju treba prehraniti, i deseci tisuća drugih, zašto ugrožavati njihov život zbog tvojih roditelja?
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#18777 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tambure »

sirok krug ljudi imam oko sebe, porodica prijatelji rodbina kolege poslovni partneri .... svima je jedna stvar zajedinčka - niko ne zna konkretno nekoga ko je zaražen.
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#18778 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by piupiu »

made_in_sarajevo wrote: 11/06/2020 20:10
piupiu wrote: 11/06/2020 20:05 Imamo i zaraženog medicinskog radnika u Vrazovoj.
Koji odjel, prosle 2 hefte sam svaki dan isao do porodicnog doktora?
I ja kod porodičnog, i rekoše mi na ulasku stavi masku, itd, imamo jednu zaraženu sestru.

Nisam ništa dalje pitala.
Last edited by piupiu on 12/06/2020 13:52, edited 1 time in total.
tomhagen
Posts: 357
Joined: 16/10/2017 14:43

#18779 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tomhagen »

JohnnyS wrote: 12/06/2020 13:40
De nam reci, od čega da žive ljudi koji rade u kafićima i u šoping centru? Od čega da žive ljudi u tvornicama sokova i pržionicama kafe ako je nitko ne naručuje jer kafići ne rade? Od čega da žive kamiondžije koji tu kafu i sokove prevoze od tvornica do kafića? Žao mi je, ali suludo je i sebično sve zatvarati jer netko ima nekog doma bolesnog. Ja imam djecu koju treba prehraniti, i deseci tisuća drugih, zašto ugrožavati njihov život zbog tvojih roditelja?
Dragi Johnny, bojim se da me nisi razumio. Ne propagiram ja zatvaranje ekonomije, firmi, radnji, kafića niti bilo čega. Sve to može da radi, ali da se mi odgovorno ponašamo. Nažalost, velika većina se previše opustila. Vidimo rezultat, raste broj zaraženih opet. Ja polazim od sebe i činim koliko mogu da ne zarazim ni sebe (najviše zbog ukućana, jebo mene), ali da ne zarazim ni druge. Očigledno je bilo da će kao posljedica okupljanja, veceg i prisnijeg druzenja i skupova gdje ljudi ne paze na druge doci do novog rasplamsavanja virusa. Evo šta sam ja, za primjer, uradio za Bajram. Nosio masku. Nisam se rukovao s ljudima kad im čestitam. Na Bajram ušao svojim i ženinim roditeljima s kojima se inače viđamo sve ovo vrijeme. Ostale kuće kojima inače idem na Bajram sve obišao, al nikom nisam ulazio, došao na vrata i tetkama, dajdžama, amidžama, komšijama, prijateljima i s vrata čestitao, ostavio djeci bajramluke da djeca ne trpe, s onima s kojima se moglo sjesti na otvorenom uz distancu, sjeo na avlijama i podruzio se, bez kontakata. Ako sam ja nosao taj virus za Bajram nikom ga nisam donio u kuću, a sve ih vidio i obišao i čestitao. Zbog njih sve tako, više nego zbog sebe. Ponavljam, nije me strah za sebe, strah me za druge koji su ugroženi. Malo empatije i odgovornosti i sve može funkcionisati. Poenta, moramo naučiti zivjeti s virusom dok se ne pronađe lijek, a ne pričati gluposti kako virus ne postoji i biti neodgovorni.
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#18780 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

GAU8 wrote: 12/06/2020 12:29
freelancerBIH wrote: 12/06/2020 11:38
laik1981 wrote: 12/06/2020 10:51 Korona i ako je bila opasna, ona to vise nije.. Sada je to na nivou obicne prehlade sa blagim ili umjerenim simptomima i slabija je od virusa gripe..
A na osnovu cega to tvrdis ?
On je poznati Dr. pametologije.
A ti si trol koji na konkretno pitanje izbjegava odgovoriti nego se pokusavas praviti pametan..

O virusu dovoljno govori popustanje mjera u citavoj evropi i svijetu, pa i u onim najpogodjenijim zaristima.. U tim potezima drzava ti leze svi odgovori.. Ocito da vi karantinci ispranih mozgova niste u stanju prepoznati te odgovore analizirajuci poteze tih drzava.. Evo i kod nas imamo slucaj rasta zarazenih gdje nema onih sa tezim simptomima.. 99% asimptomatski ili sa blagim simptomima, poput blago povisene temperature ili gubitka cula okusa i mirisa.. Ja ne znam u cemu se, sudeci po simptomima ovih novozarazenih, ovo trenutno kino razlikuje od ostalih korona virusa koji uzrokuju prehlade.. O vracanju restriktivnih mjera ce se pricati kada bude 150 zarazenih na 100000 stanovnika, tj. da u FBiH imamo 3600 aktivnih zarazenih, a ako pricamo o citavoj BiH preko 5200 aktivnih zarazenih.. To bi znacilo da u narednih mjesec dana, na nivou drzave, svakodnevno biljezimo preko 175 novih slucajeva.. Vas nekoliko koji kukate iz dana u dan se samoizolujte, brojite novozarazene i navijajte da cifre narastu.. Ostali ce se bave svojim svakodnevnim obavezama.. Sreca pa je nolifera 1%..
Last edited by laik1981 on 13/06/2020 09:50, edited 1 time in total.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#18781 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

Opustili se širom Evrope, pa što ne bismo i mi?

Šta ste se uspaničili jebo te kao da raja fakat umire po ulici.
tomhagen
Posts: 357
Joined: 16/10/2017 14:43

#18782 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tomhagen »

Tambure wrote: 12/06/2020 13:46 sirok krug ljudi imam oko sebe, porodica prijatelji rodbina kolege poslovni partneri .... svima je jedna stvar zajedinčka - niko ne zna konkretno nekoga ko je zaražen.
Ja nažalost znam 3. Dvoje imalo blažu sliku, kao malo jača gripa. Treća osoba težu ali nije zaglavila na respiratoru. Ta treca osoba iako je ozdravila prije mjesec jos se nije do kraja dozvala i veli da ima mnogo manje snage i kuveta nego ranije. Pjevala u nekim horovima, kaze ne moze jos uvijek, fali joj zraka.
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#18783 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by piupiu »

tomhagen wrote: 12/06/2020 13:52
Tambure wrote: 12/06/2020 13:46 sirok krug ljudi imam oko sebe, porodica prijatelji rodbina kolege poslovni partneri .... svima je jedna stvar zajedinčka - niko ne zna konkretno nekoga ko je zaražen.
Ja nažalost znam 3. Dvoje imalo blažu sliku, kao malo jača gripa. Treća osoba težu ali nije zaglavila na respiratoru. Ta treca osoba iako je ozdravila prije mjesec jos se nije do kraja dozvala i veli da ima mnogo manje snage i kuveta nego ranije. Pjevala u nekim horovima, kaze ne moze jos uvijek, fali joj zraka.
I ja imam poznanika, izgubio čovjek 30kg, bio u bolnici mjesec dana.
User avatar
plonker
Posts: 251
Joined: 30/01/2010 20:21

#18784 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by plonker »

Pa pobogu ste ljudi, da li vi shvatate da mi živimo u zemlji gdje ljudi još uvijek misle da se virus prehlade može dobiti "s nogu". Otvoriš prozor, malo puhne promaja i eto ti ga, kaže prehladio se. Ovakvo razmišljanje nije kod priprostog puka, dosta ljudi, obrazovanih, koji imaju pristup svim informacijama, misle ovako. Rekoh neki dan djeca u vrtiću se prehlade ako samo jedno dođe bolesno, ma jok kaže mi kolega, to one tete ostavljaju otvorene prozore i vrata. A svašta rekoh
E sad kako takvom svijetu objasniti kako se korona, odnosno virusi prenose. Jedni shvataju preozbiljno pa sjede sami u kući sa maskom preko lica i zaštitnim rukavicama, dok drugi opet gledaju samo da nisu na promaji pritome se nemilice grle i ljube.
Ovdje treba neko da objasni ovim prvima, a posebno ovim drugima šta je to virusna zaraza i načine prenošenja. Svijet da ostane smiren i saburli ovo bi sve prošlo, ne bismo ni primjetili.
Danas korona, sutra nešto drugo, ali ako naučimo neke osnovne stvari i način ponašanja u ovakvim situacijama nećemo imati problema. Ljudi u par dana organizovaše dva velika okupljanja sa hiljadama prisutnih, gusto sabijenih jedni uz druge i to prođe bez ikakvih očitovanja nadležnih. Pa dobro boggajebo jesmo li mi normalni, da li je to opšteprihvaćeno ponašanje u periodu epidemije. Da li je iko odgovarao za navedeno.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#18785 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by P308 »

escobar__ wrote: 12/06/2020 13:51 Opustili se širom Evrope, pa što ne bismo i mi?

Šta ste se uspaničili jebo te kao da raja fakat umire po ulici.
Navodno vecina novozarazenih ima blage ili nikakve simptome. Ipak, nije nekako ugodno gledati u ove brojke pogotovo poslije par relativno mirnih dana ili cak sedmica.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#18786 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

P308 wrote: 12/06/2020 14:44
escobar__ wrote: 12/06/2020 13:51 Opustili se širom Evrope, pa što ne bismo i mi?

Šta ste se uspaničili jebo te kao da raja fakat umire po ulici.
Navodno vecina novozarazenih ima blage ili nikakve simptome. Ipak, nije nekako ugodno gledati u ove brojke pogotovo poslije par relativno mirnih dana ili cak sedmica.
Ma naravno, nelagodno jest. Ja i dan-danas nosim masku i poštujem one smjernice iako možda djeluje da mi je sva ova priča zajebancija ali valja nastavit živjeti s ovim đubretom.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#18787 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dalmatinka »

tomhagen wrote: 12/06/2020 13:52
Tambure wrote: 12/06/2020 13:46 sirok krug ljudi imam oko sebe, porodica prijatelji rodbina kolege poslovni partneri .... svima je jedna stvar zajedinčka - niko ne zna konkretno nekoga ko je zaražen.
Ja nažalost znam 3. Dvoje imalo blažu sliku, kao malo jača gripa. Treća osoba težu ali nije zaglavila na respiratoru. Ta treca osoba iako je ozdravila prije mjesec jos se nije do kraja dozvala i veli da ima mnogo manje snage i kuveta nego ranije. Pjevala u nekim horovima, kaze ne moze jos uvijek, fali joj zraka.
Ista stvar. Član šire porodice hvala bogu s lakšim simptomima. Dvoje poznanika na respiraturu. Jedan je uspio, a drugi na žalost nije. Trebao je živjeti još 20-30 godina.
Danas sam ponovo stavila masku nakon nekoliko tjedana. Gužva u trgovini kao što je i inače u ovo doba godine. Nemam pojma od kuda su izronili ti ljudi najedanput. :roll:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#18788 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Banksy »


U cijeloj BiH od jutros su registrovana 42 nova slučaja zaraze koronavirusom.

Mašala.

A šta će biti za 24h.
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#18789 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

escobar__ wrote: 12/06/2020 13:51 Opustili se širom Evrope, pa što ne bismo i mi?

Šta ste se uspaničili jebo te kao da raja fakat umire po ulici.
Ja nisam nijedan trenutak paničio, ali sam na samom početku imao nešto više straha nego sada, ali više od posljedica virusa po čovječanstvo, nego od posljedica konkretno po zdravlje.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7435
Joined: 16/01/2007 23:38

#18790 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by banjaluka078 »

piupiu wrote: 12/06/2020 13:57
I ja imam poznanika, izgubio čovjek 30kg, bio u bolnici mjesec dana.
Ja neki dan nisam prepoznala ženu koju viđam zbog posla. Sigurno -20 kg. Bila na mehaničkoj ventilaciji, kaže da ne može opisati tu stravu. Imala je strašne halucinacije, ni sama ne zna zbog čega, da li od temperature, lijekova, nesvijesti. Inače nije bolesna, nije imala neka prethodna stanja.
A porodični prijatelj koji inače ima hronični problem s plućima, prošao s temperaturom oko 38 par dana.
Valjda kako koga zakači.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#18791 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

Miss Moonlight wrote: 12/06/2020 13:32

Ma znam... Svi imamo nekog iz rizične skupine u porodici ili bliskim ljudima. Očito da se ovo ne moze trajno izbjeći. Zato mislim da je kontrolisana imunizacija bolja opcija.
Takvu strategiju su imali Britanci i Šveđani na početku.
Britanci odustali, Šveđani i dalje meljaju i stigli su do 5-6% na nivou države.

Kakva crna imunizacija odbolovanjem bolesti kada svaki stoti umre.
Čuvati se do vakcine, strpljivo i razumno.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#18792 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by breba »

laik1981 wrote: 11/06/2020 18:29 ... , a mnogim starim su atrofirali misici do te mjere da se jedva krecu..
A mozda padaju i zbog ovoga.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40828
Joined: 29/06/2011 23:39

#18793 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dječak sa šibicama »

Ne mogu ni znati tacan broj zarazenih kad ona sa KCUS odbija testirati uzorke iz Opce bolnice, sad traze privatnu kliniku da odrade testove a u medjuvremenu svi uposlenici navodno zatvorenog odjela pedijatrije, idu na posao.

Jebe lud zbunjenog.

Elena radi sta hoce, a ovamo nam prosipaju pricu o broju zarazenih, za ventilatore niko ne odgovara niti ce, svi znaju da je na vrhu odgovornosti upravo ona, ali ona je nedodirljiva. I i dalje radi sta hoce, opca samovolja.
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1085
Joined: 23/02/2020 14:50

#18794 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ANamelessGhoul »

dječak sa šibicama wrote: 12/06/2020 16:57 Ne mogu ni znati tacan broj zarazenih kad ona sa KCUS odbija testirati uzorke iz Opce bolnice, sad traze privatnu kliniku da odrade testove a u medjuvremenu svi uposlenici navodno zatvorenog odjela pedijatrije, idu na posao.

Jebe lud zbunjenog.

Elena radi sta hoce, a ovamo nam prosipaju pricu o broju zarazenih, za ventilatore niko ne odgovara niti ce, svi znaju da je na vrhu odgovornosti upravo ona, ali ona je nedodirljiva. I i dalje radi sta hoce, opca samovolja.
Ne idu. Naređeno im je kući da ostanu.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1605
Joined: 11/06/2011 07:36

#18795 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Kiki_Musampa »

arminvlv wrote: 12/06/2020 13:50
JohnnyS wrote: 12/06/2020 13:40
tomhagen wrote: 12/06/2020 13:09 Ja u kuci imam roditelje od kojih je jedno srčani bolesnik i šećeraš, drugo plućni bolesnik, nanu od osamdeset koja isto ima par kritičnih hroničnih bolesti i trudnu ženu. Niko na dunjaluku ne zna kako ovaj virus sve i na sta moze djelovat. Prvo su otkrili da razara pluca, tek kasnije da zgrusnjava krv pa su kardio bolesnici jako ugrozeni, za godinu ce otkriti nesto peto. Ni za žive i odrasle dakle ne znaju kakve posljedice mogu biti, a da znaju za nerođenu djecu. Ko može garantovati da za 5 godina ako ljudima masovno počnu otkazivati bubrezi nece skotati da je to od današnje korone od koje su kao ozdravili.

Roditelji ne moraju otici ni do granapa, otici cu ja, ali zena mora na posao, ja moram na posao, roditelji moraju katkad otici doktoru. Dakle, nemoguce je da se u potpunosti izoluju. Najmanje sto mi treba je da organizujem tri dzenaze il da mi trudna zena oboli ako mi to govno uđe u kuću. Jebo mene u cijeloj priči, mlad sam, jak sam, odbolovacu ko gripu ko što kažu dežurni mudroseri koji sve znaju što ljudi koji su cijeli život posvetili izučavanju virusa ne znaju.

I zato nemojte biti sebični, bezobrazni i govna od ljudi, mislite i na druge i prestanite srati s pričom "nije to nista", "izmišljeno" i kojekakvim drugim glupim teorijama. Shvatite da niste sami na svijetu i pazite na zdravlje drugih.

Neki dan se lik zali sto su prekinuli fudbalsku ligu, on zivi za stadion, reko' goni se u pi*ku materinu i ti i stadion. Evo smo u Sarajevu imali Bajram i dva protesta gdje se nisu poštovale mjere i pun ku*ac šupljatora tipa "nije to ništa, izmišljaju, ne postoji virus, nabijaju brojke zbog političkih razloga, ne treba testirati, treba to pustiti nek se širi obična je prehlada" i dvije hefte kasnije Sarajevo postavi rekord u broju oboljelih za jedan dan. Aferim samoživi "stručnjaci" jeble vas teorije zavjere. Otiđi porodicama ovih 157 umrlih u BiH pa reci da nije to ništa. Nego njemu mjere ugrožavaju komociju, ne more ono u kafanu, na utakmicu, u shoping centar da landara, ma gonite se u 3pm!

De nam reci, od čega da žive ljudi koji rade u kafićima i u šoping centru? Od čega da žive ljudi u tvornicama sokova i pržionicama kafe ako je nitko ne naručuje jer kafići ne rade? Od čega da žive kamiondžije koji tu kafu i sokove prevoze od tvornica do kafića? Žao mi je, ali suludo je i sebično sve zatvarati jer netko ima nekog doma bolesnog. Ja imam djecu koju treba prehraniti, i deseci tisuća drugih, zašto ugrožavati njihov život zbog tvojih roditelja?
Zato nema opravdanja. Niko im nije onemogucio da se skoluju i zavrse faultete kako bi radili u kancelariji a sada od kuce. Zbog takvih mi savjesni i odgovorni gradani moramo da strahujemo. zdravlje je najbitnije.

#OstaniDoma #BudiOdgovoran
Ovo je najgluplji post koji sam procitao od pocetka koristenja interneta.
No comment
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#18796 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nadzorna_ploca »

Jesu li podijelili i jednu jedinu masku od milijardu doniranih koje su dosle u BiH? :shock:
Ima li iko informaciju gdje idu te maske, kome, zasto? Ne mogu nikako da ukapiram o cemu se tu radi.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#18797 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Kako ovi "corona denieri" nikako ne razumiju da sve što ljudi traže je malo zdravog razuma i suosjećanja za druge? Niko ne traži 100% karantin (osim ovog trolla) ili zatvaranje svega, šta vam je? Samo se govori o opštoj neodgovornosti ljudi koji:

1. ne drže distancu,
2. ne nose maske,
3. vjerovatno slabije i peru ruke (ako se ne pridržavaju prva dva pravila razumno je očekivati i da ne poštuju ovo treće),
4. ne smanjuju svoje nepotrebno kretanje.

To je sve što je INDIVIDUALNO potrebno da uradimo kako bi što bezbolnije prevazišli pandemiju.

Šta je od ovoga teško uraditi na invidiualnom nivou? Šta od ovoga predstavlja toliki teret da nemaš sekunde empatije prema slabijim segmentima društva?? Zbog čega je neko ko poštuje ove četiri stvari "paničar" i treba se zazidati u kuću?

A da ljudi ne poštuju ove četiri stvari možete vidjeti na apsolutno svakoj ulici. Sad otiđite do Metropolisa u Ferhadiji i vidite da se ne poštuje niti jedna od ove četiri stavke. I nebitno je uopšte jel ovo govno "obična gripa" ili ne, sve dok ljudi mogu završiti na respiratoru zbog toga, naša je dužnost i obaveza da damo svoj doprinos da se to ne širi dalje. A na respiratoru mogu završiti i stari i mladi, eno danas mlađi momak iz Tuzle je završio na istom.

Prestanite sa ad hominem napadima i ako baš želite dajte da uđemo u normlanu i zdravu debatu o tome zašto vi mislite da su ove četiri stvari glupost.
User avatar
pici
Posts: 43589
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18798 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

BadBoy wrote: 12/06/2020 17:57 Kako ovi "corona denieri" nikako ne razumiju da sve što ljudi traže je malo zdravog razuma i suosjećanja za druge? Niko ne traži 100% karantin (osim ovog trolla) ili zatvaranje svega, šta vam je? Samo se govori o opštoj neodgovornosti ljudi koji:

1. ne drže distancu,
2. ne nose maske,
3. vjerovatno slabije i peru ruke (ako se ne pridržavaju prva dva pravila razumno je očekivati i da ne poštuju ovo treće),
4. ne smanjuju svoje nepotrebno kretanje.

To je sve što je INDIVIDUALNO potrebno da uradimo kako bi što bezbolnije prevazišli pandemiju.

Šta je od ovoga teško uraditi na invidiualnom nivou? Šta od ovoga predstavlja toliki teret da nemaš sekunde empatije prema slabijim segmentima društva?? Zbog čega je neko ko poštuje ove četiri stvari "paničar" i treba se zazidati u kuću?

A da ljudi ne poštuju ove četiri stvari možete vidjeti na apsolutno svakoj ulici. Sad otiđite do Metropolisa u Ferhadiji i vidite da se ne poštuje niti jedna od ove četiri stavke. I nebitno je uopšte jel ovo govno "obična gripa" ili ne, sve dok ljudi mogu završiti na respiratoru zbog toga, naša je dužnost i obaveza da damo svoj doprinos da se to ne širi dalje. A na respiratoru mogu završiti i stari i mladi, eno danas mlađi momak iz Tuzle je završio na istom.

Prestanite sa ad hominem napadima i ako baš želite dajte da uđemo u normlanu i zdravu debatu o tome zašto vi mislite da su ove četiri stvari glupost.
:thumbup: ne mozes tVump tumpsonima dokazati nista... to su teoreticari zavjera i za njih covjek nije sletio na mjesec i zemlja je ravna ploha... to su prikaze sa smanjenim IQ i psihickom poremecenoscu... samo ih na ignore, to je jedini lijek.
winpin
Posts: 849
Joined: 16/05/2020 17:08

#18800 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by winpin »

Nakon što sam ovih dana čitao da obična pamučna maska propušta 97% čestica, a hirurška oko 40%, sada se evo pojavila uputa od Svjetske zdravstvene organizacije u kojoj se kaze:
WHO: Zaštitne maske moraju biti troslojne da bi spriječile ulazak koronavirusa

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/who- ... m1iGWlZE9E
Ne znam onda za koji smo klinac do sada glumili kerove sa brnjicama :-D
Locked