Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#12851 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by itekako »

Akibh wrote: 10/04/2020 13:47
daddy-kool wrote: 10/04/2020 12:27
itekako wrote: 10/04/2020 10:03
postavio si pravo pitanje, ko treba biti nadlezan da donosi mjere!?
u drzavi u kojoj 30 godina vlada bezvlasce, u drzavi koju vode imbecili, u drzavi u kojoj se struka radja na travnickom ili sokolackom univerzitetu jedni nadlezan za mjere sam ja sam sebi!
da mozda necu slusati Solaka, mozda Bakira, Dragana ili Milorada, Fahrudina ili Sebiju ili jednu cijelu plejadu njihovih poltrona i poslusnika?!?

sve odluke donosim sam i samo te odluke postujem!
:thumbup:

Upravo tako.
Steta sto nema zakona za online preseravanje, odmah kazna pet stoja pa ne bi vise sigurmo
pravi predstavnik demokratskih akcija
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#12852 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dječak sa šibicama »



dok svoje gradjane zele zatvoriti u podrume, migranti po Bihacu setaju kako im se svidi
User avatar
pepeljara
Posts: 6564
Joined: 22/08/2003 00:00

#12853 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pepeljara »

Raja, znal se moze li se sutra kretati kroz RS ?

naobdan sto bi rekli, trebam do gorazda i nazad iz KS :)
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#12854 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by animus »

Ni nama niko ne moze ugoditi. Hvala im sto su nabavili respiratore i testove jer to je pravi podvig. Ko imalo prati svjetsko trziste i otimacinu slozit ce se sa mnom. Cijena jednostavno nema uticaj. Placa se ovo mimo svake logike. Cak drzave kradu jedna drugoj. Zato imaju moje postovanje i ne treba sada oko toga puno talasati.
Ono za sta nemaju moju podršku to je sto ih ne upotrebljavaju koliko treba. Dajte vise ta testiranja pojacajte. Federacija bi trebala ici na 1000 dnevno. To nam moze potrajati jos 6 mjeseci a do tada ce ovo proci. Nema potrebe da stedimo jer umamo vise nego dovoljno.
Dajte vise te mobilne timove za testiranje.
Dajte drive in testiranje.
Dajte obdukcije kad treba.
Upotrijebite respiratore kad treba, nismo ih kupovali da ih gledamo.
Ne prepisujte od Vucica nista jer radi pogresno.
Ostavite ovake mjere ali vise kaznjavajte prekrsioce. Narocito ove bez maske sto hodaju. Jer oni na taj nacin ugrozavaju druge i pokazuju koliko su bezobrazni.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#12855 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Maraschino »

sumirprimus wrote: 10/04/2020 13:42 ovde nam samo senad sa nekim gostom strucnjakom moze pomoci :D
jedino tako, gost strucnjak slusa dok senad objasnjava. :thumbup: :D
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12856 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

pepeljara wrote: 10/04/2020 14:00 Raja, znal se moze li se sutra kretati kroz RS ?

naobdan sto bi rekli, trebam do gorazda i nazad iz KS :)
po nekoj logici, nemres jer nije zabrana za stanovnistvo PCija nego za entitet, sto znaci svi koji se u tom entitetu nalaze a nemaju posebne dozvole, mogu ih rebnut... e sad :?
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#12857 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by itekako »

uranili zoru prevarili
to su ti strucnjaci, pripreme, spremnost...
Direktor Doma zdravlja KS: Razmatramo na koji način ćemo organizirati COVID ambulante

https://www.klix.ba/vijesti/bih/direkto ... /200410102
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12858 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JThomas »

animus wrote: 10/04/2020 14:02 Ni nama niko ne moze ugoditi. Hvala im sto su nabavili respiratore i testove jer to je pravi podvig. Ko imalo prati svjetsko trziste i otimacinu slozit ce se sa mnom. Cijena jednostavno nema uticaj. Placa se ovo mimo svake logike. Cak drzave kradu jedna drugoj. Zato imaju moje postovanje i ne treba sada oko toga puno talasati.
Ono za sta nemaju moju podršku to je sto ih ne upotrebljavaju koliko treba. Dajte vise ta testiranja pojacajte. Federacija bi trebala ici na 1000 dnevno. To nam moze potrajati jos 6 mjeseci a do tada ce ovo proci. Nema potrebe da stedimo jer umamo vise nego dovoljno.
Dajte vise te mobilne timove za testiranje.
Dajte drive in testiranje.
Dajte obdukcije kad treba.
Upotrijebite respiratore kad treba, nismo ih kupovali da ih gledamo.
Ne prepisujte od Vucica nista jer radi pogresno.
Ostavite ovake mjere ali vise kaznjavajte prekrsioce. Narocito ove bez maske sto hodaju. Jer oni na taj nacin ugrozavaju druge i pokazuju koliko su bezobrazni.
bila je već jedna tura gdje je sporazum zaključen (i plaćena akontacija), a respiratori nisu došli. jer, jebiga, u ovoj situaciji nije dovoljno za takvu robu imati firmu koja je samo protočni bojler za provizije i "kafu" uključenih, kako je dovoljno inače. ako jesu nabavljeni ne znam šta je problem odgovoriti od koga i kako. odgovornosti svakako nema ni kad "ludnica" jeste ni kad nije. mislim da je to glavna poenta.
User avatar
Ludzak
Posts: 5490
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#12859 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ludzak »

Ili nam je zdravstvo u totalnom kolapsu, ili zbog neznanja dijagnostike svaki ko umre pripišu Koroni. Od 830 zaraženih umrlo nam 35, to ni Kamerun nema toliko.
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#12860 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by itekako »

kaze autoritet,
inace odgovoran i zreo covjek koji je u zivotu tri puta promjenio ime i prezime. bezbeli to nisu bile glupe ideje besposlenog covjeka nego nasusna potreba u borbi za goli opstanak.
Skupština KS: Marić zamolio kolege da se ne oglašavaju sa "glupim idejama"

"I onda ne znaju šta će sa sobom, pa na društvenim mrežama se oglašavaju kao neodgovorni, nezreli ljudi i nude peticije da se izvode djeca negdje. Sve do jučer su se žalili kako nemaju vremena za djecu, sad ne znaju šta će sa djecom", kazao je Marić

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... -ks/373387
Last edited by itekako on 10/04/2020 14:23, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12862 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

Ludzak wrote: 10/04/2020 14:14 Ili nam je zdravstvo u totalnom kolapsu, ili zbog neznanja dijagnostike svaki ko umre pripišu Koroni. Od 830 zaraženih umrlo nam 35, to ni Kamerun nema toliko.
4,7 % jedino nas makedonija sije preko 5% sto se tice regijona, italija i dalje na prvom mjestu 15% ima negdje tabela na klixu
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#12863 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Akibh »

itekako wrote: 10/04/2020 14:22 kaze autoritet,
inace odgovoran i zreo covjek koji je u zivotu tri puta promjenio ime i prezime. bezbeli to nisu bile glupe ideje besposlenog covjeka nego nasusna potreba u borbi za goli opstanak.
Skupština KS: Marić zamolio kolege da se ne oglašavaju sa "glupim idejama"

"I onda ne znaju šta će sa sobom, pa na društvenim mrežama se oglašavaju kao neodgovorni, nezreli ljudi i nude peticije da se izvode djeca negdje. Sve do jučer su se žalili kako nemaju vremena za djecu, sad ne znaju šta će sa djecom", kazao je Marić

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... -ks/373387
Ti se prepoznao odmah?
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#12864 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by itekako »

evo jos jednog autoriteta koji je bulaznio o kineskoj finansijskoj manipulaciji dok sam ja uredno pravio zalihu maski i svega ostalog.
danas mi taj autoritet odredjuje sta cu i kako cu.

Image
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#12865 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tambure »

imas san marino 33/334 .. 10% smrtnost
alžir 14%
egipat 7%
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#12866 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

itekako wrote: 10/04/2020 14:11 uranili zoru prevarili
to su ti strucnjaci, pripreme, spremnost...
Direktor Doma zdravlja KS: Razmatramo na koji način ćemo organizirati COVID ambulante

https://www.klix.ba/vijesti/bih/direkto ... /200410102
Mora da se ova strategija ne prilazite nam pacijenti i ne zovite nas nije pokazala efikasnom?
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#12867 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zomri »

piupiu wrote: 10/04/2020 14:22
Lakse dobiti Neleta u program preko babe :lol:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#12868 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Industrialyzer »

pici wrote: 10/04/2020 14:28
Ludzak wrote: 10/04/2020 14:14 Ili nam je zdravstvo u totalnom kolapsu, ili zbog neznanja dijagnostike svaki ko umre pripišu Koroni. Od 830 zaraženih umrlo nam 35, to ni Kamerun nema toliko.
4,7 % jedino nas makedonija sije preko 5% sto se tice regijona, italija i dalje na prvom mjestu 15% ima negdje tabela na klixu
Taj procenat predstavlja jedno veliko nista, apsolutno irelevantan pokazatelj i samo moze ljudima dici pritisak. Nema teoretske sanse da smrtnost bude veca od 1% od broja zarazenih, ne testiranih nego zarazenih.
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12869 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

Veća grupa studenata koji su iz Njemačke stigli u BiH i već nekoliko dana se nalaze u karantinu u Hotelu Tuzla sinoć su prekršili pravila izolacije. Organizirano su odvalili barijere na vratima soba iz kojih su izašli te su organizirali druženje u grupama.
odmah u satorske karantine zicu oko njih boljikavu i vojnike sa dugim cijevima da ih cuvaju sa kerovima... u minKen pa se qurČite, stoko neodgojena... jeboli vas babo koji vas napravi
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#12870 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by itekako »

Akibh wrote: 10/04/2020 14:29
itekako wrote: 10/04/2020 14:22 kaze autoritet,
inace odgovoran i zreo covjek koji je u zivotu tri puta promjenio ime i prezime. bezbeli to nisu bile glupe ideje besposlenog covjeka nego nasusna potreba u borbi za goli opstanak.
Skupština KS: Marić zamolio kolege da se ne oglašavaju sa "glupim idejama"

"I onda ne znaju šta će sa sobom, pa na društvenim mrežama se oglašavaju kao neodgovorni, nezreli ljudi i nude peticije da se izvode djeca negdje. Sve do jučer su se žalili kako nemaju vremena za djecu, sad ne znaju šta će sa djecom", kazao je Marić

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... -ks/373387
Ti se prepoznao odmah?
aha, prokazao me lazni bosnjak, lazni hrvat i lazni srbin Bajram Zvonko Radivojevic
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#12871 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by bunk »

Moje teorija je da je virus prosao kroz najmanje 1/3 populacije Europe do sad.
Ove brojevi testiranih nista ne predstavljaju. Da se testiramo svi.
Onda bi imale smisao.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#12872 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

pici wrote: 10/04/2020 14:34
Veća grupa studenata koji su iz Njemačke stigli u BiH i već nekoliko dana se nalaze u karantinu u Hotelu Tuzla sinoć su prekršili pravila izolacije. Organizirano su odvalili barijere na vratima soba iz kojih su izašli te su organizirali druženje u grupama.
odmah u satorske karantine zicu oko njih boljikavu i vojnike sa dugim cijevima da ih cuvaju sa kerovima... u minKen pa se qurČite, stoko neodgojena... jeboli vas babo koji vas napravi
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#12873 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Maraschino »

pici wrote: 10/04/2020 14:34
Veća grupa studenata koji su iz Njemačke stigli u BiH i već nekoliko dana se nalaze u karantinu u Hotelu Tuzla sinoć su prekršili pravila izolacije. Organizirano su odvalili barijere na vratima soba iz kojih su izašli te su organizirali druženje u grupama.
odmah u satorske karantine zicu oko njih boljikavu i vojnike sa dugim cijevima da ih cuvaju sa kerovima... u minKen pa se qurČite, stoko neodgojena... jeboli vas babo koji vas napravi
to i jesu babina djeca...nasa bi pod sator
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12874 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

bunk wrote: 10/04/2020 14:37 Moje teorija je da je virus prosao kroz najmanje 1/3 populacije Europe do sad.
Ove brojevi testiranih nista ne predstavljaju. Da se testiramo svi.
Onda bi imale smisao.
mojne tvojijeH teorija bOkira ti...
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#12875 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

bunk wrote: 10/04/2020 14:37 Moje teorija je da je virus prosao kroz najmanje 1/3 populacije Europe do sad.
Ove brojevi testiranih nista ne predstavljaju. Da se testiramo svi.
Onda bi imale smisao.
Ma samo da hoce pronaci vakcinu
Locked