Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11776 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

JanuaryJones wrote: 07/04/2020 14:55 https://www.klix.ba/vijesti/bih/obdukci ... /200407113
"Ne radimo obdukcije zaraženih koronavirusom. Nemamo uslova, prostorija, opreme... Nema ništa", rekao je.
:bih:
Nema sta nema. Pa na sta mjesec dva prirpema potrosise?e ovo su ublehe.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11777 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

Tomahawk11 wrote: 07/04/2020 14:57
sumirprimus wrote: 07/04/2020 14:52 E zato nam i jeste kako jeste. Suti i trpi.
Izdrzo je mujo i gore. Sabur.dace bog i to.
Nista onda pazite se i gledajte da ne dodjete u situqciju da ih morate zvat. :thumbup:
Pa to važi i za tebe i za mene i svakog Božijeg insana u BiH.
I svi mi šutimo i trpimo.
Zbog nečeg ili eto onako, svi pa i mi.
I ja. I ti.
Bogme kod nas bar prime u ukc. Da uadrzim fokus na ove pozive i prijem corona sumnjivih.
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#11778 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by last mohicans »

Bloo wrote: 07/04/2020 14:12
Tomahawk11 wrote: 07/04/2020 13:39
Kolega je primljen na kliniku Podhrastovi tj. dovezen vozilom doma zdravlja 1. aprila 2020. godine u 17:35, bez prethodne najave

Porodica zna ko ga je privatno liječio skoro 13 dana, mi ne znamo
Nisi zaveo i ko da se nije ni desilo.

Normala sve, čovjeka više nema.

Znaš ti nas jebo ti nas.
Supruga moze, mozda, dati novinarima spisak poziva (fiksni, mobilni)....tek onda bi bilo interesantno vidjeti reakcije.
Kao da im neko vjeruje. Pa objavio je dokt.Stankovic da je iscenirao slučaj i okretao brojeve, cijelih 37 puta, ni manje ni vise. Jos ova Pilav ima obraza reci dobro rade, eto tu i tamo se desi propust. Fuj, nema druge riječi.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11779 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tomahawk11 »

sumirprimus wrote: 07/04/2020 14:59
Tomahawk11 wrote: 07/04/2020 14:57
sumirprimus wrote: 07/04/2020 14:52 E zato nam i jeste kako jeste. Suti i trpi.
Izdrzo je mujo i gore. Sabur.dace bog i to.
Nista onda pazite se i gledajte da ne dodjete u situqciju da ih morate zvat. :thumbup:
Pa to važi i za tebe i za mene i svakog Božijeg insana u BiH.
I svi mi šutimo i trpimo.
Zbog nečeg ili eto onako, svi pa i mi.
I ja. I ti.
Bogme kod nas bar prime u ukc. Da uadrzim fokus na ove pozive i prijem corona sumnjivih.
I sve super?
Koliko su provjera uradili?
Koliko realno stanje odgovara onom koje je prezentovano?
Ti bogami ko da živiš u Luksemburgu a ja u BiH.
Sve je to u pet deka.
Da bogdo nije.
User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#11780 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ladacoko »

palermo wrote: 07/04/2020 10:15
ladacoko wrote: 07/04/2020 10:04
pustopoljina wrote: 07/04/2020 08:44
To je smjena generacija. To vise nisu oni ljudi.
Danas se cekaju zastitna odjela da se dodje po pacijenta.
I znam kako zvuci- zar trebaju sebe izlagati..ne trebaju. Ali...ne mora sve biti iz fabrike...moze se i improvizirati.
Poslije rata su nasi doktori isli pokazivati po svijetu kako su sanirali povrede, kakvim prirucnim sredstvima su spasavali dijelove tijela, zivote..a danas se samo ceka neka pomoc iz vana i necija pomoc. Gdje su zastitna odijela bila zdravstvenim radnicima pri epidemijama proslih vremena.
kakva zastitna odjela ? dovoljni su face shield,n95 maska,rukavice i gowns

bosnjo i dalje trazi izgovore za nase zdravstvo jbt.Ovo sad ocima nisu vidjeli onih heroja tokom rata a citavo nase drustvo je truhlo
fascinatna je kolicina licemjerstva naseg covjeka. Ovdje se od zdravstvenih radnika trazi da budu heroji i improviziraju sa zastitnim odijelima i istovremeno se potpisuju peticije za pustanje vani djece ispod 18 godina.
o cemu pricas ? improvizuju s odijelima lol.To sto su kinezi koristili hazmat odijela ne znaci da su zaista potrebna.

samo izgovori za bosnju, evo ja sam vec nekoliko puta boravio u sobama s pacijentima koji su pozitivni na covid pa me evo ziv i zdrav.Ljudi se najnormalnije primaju u bolnice u ER,s ovom standardnom zastitom.Itekako dobro poznajem nurses u ER i jos nijedna jos nije dobila covid s standardnom zastitom a prve su u doticaju s potencijalnim covid pacijentima
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11781 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

Naravno da nisam zadovoljan. Ali je sokatno kako se u sarajevu lose odradjuje posao u vezi korone.
Umjesto za primjer ostalim sredinama. Primjer al u negstivnom smislu kako ne treba.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11782 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Logovan »

sumirprimus wrote: 07/04/2020 13:53 Zar nema niko od vas dole javno da digne glas protiv te zene?novinari da javno pitaju za njenu odgo ornost?bilo sta?
Ma sumire sve mrtvo, niko da digne glas, jedino što radimo je ovako preko foruma i društvenih mreža. :D Novinari ili ne smiju pitati ili ako pitaju ne dobiju odgovore. Ili im se kaže šta smiju pitati i šta ne smiju.

Isto je i za političare. :roll: Niko ništa.

Nekad pomislim da sve nas prskaju sa nečim da budemo mirni, šutljivi. :roll: :lol:
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#11784 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by LSD »

sumirprimus wrote: 07/04/2020 14:57
LSD wrote: 07/04/2020 14:53 Neko neko objasni Sumiru da Seka nabija nogom doktore ko prljave čarape, na desetine otpuštenih, i to one najviđenije najpoznatije...svaki koji joj je pokušao stati na crtu je bio pregažen i nogiran....momak je potpuno neinformisan.

Ovo cisto da ne postavlja više sumanuta pitanja i neko ublehaško čuđenje.
Nisam ja momak . a odlicno sam informiran. Uhljebljena i podmirena sad i jednom hanumom isprepadana sredina ne moze bit zdrava da ga jbes. Tu se otkaz sam od sebe daje
Neka mi neko objasni da nema jedan mudonja medju njima s moodima ko majevica da nju nabije? Jbo te poso.
Sta je reci ?
Bilo je par mudonja koji su se zaletili na nju, ali su završili ko kurbani, šutnuti bez pardona i kasnije cvilili kod Senada na Face TV :place1:
Toliko o moodima i bitnosti istih u ovoj prici :wink: ne kontaš šta je sila, moć, ambicija, šta je biti žena predsjednika...džabe je ovdje krečim, tebi ništa nije jasno.
Hajd cao :run:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11785 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tomahawk11 »

sumirprimus wrote: 07/04/2020 15:03 Naravno da nisam zadovoljan. Ali je sokatno kako se u sarajevu lose odradjuje posao u vezi korone.
Umjesto za primjer ostalim sredinama. Primjer al u negstivnom smislu kako ne treba.
Pa sad bi valjda trebala da bude jasna i ona priča o političkom Sarajevu.
Vidiš kakvih se sve govana slilo u to političko Sarajevo.
Šta misliš, pustiš jednom vodu i ode sve?!
Hoće vraga.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#11786 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Haris.ba »

Imaju fantasticne knjige Solzenjicina koje opisuju taj drustveni sistem gdje neke osobe imaju ogromnu sistemsku moc.

I tu je smijesno, i ustvari je provokacija pitati gdje su hrabri ljudi.

Krenes sa jedne strane umrtvi te birokratija, krenes preko suda, doceka te neki zarez, krenes u javnost, e to je tek zanimljivo. Jer se ne razumije da je to i reklama. Ti se iskukas u javnosti, i javnost vidi da sistem ne da ti ne pomaze, vec te sprda. I sta ce javnost da zakljuci?

Mozes li kriviti obicnog covjeka sto kalkulise, ako se pobunim i kasnije razbolim, sta da radim? Evo granice zatvorene, nema ni onima sa lovom tek tako u prekogranicne bolnice.

Imala je moc i prije. Sada ima apsolutnu moc.
Last edited by Haris.ba on 07/04/2020 15:09, edited 2 times in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11787 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tomahawk11 »

LSD wrote: 07/04/2020 15:05
sumirprimus wrote: 07/04/2020 14:57
LSD wrote: 07/04/2020 14:53 Neko neko objasni Sumiru da Seka nabija nogom doktore ko prljave čarape, na desetine otpuštenih, i to one najviđenije najpoznatije...svaki koji joj je pokušao stati na crtu je bio pregažen i nogiran....momak je potpuno neinformisan.

Ovo cisto da ne postavlja više sumanuta pitanja i neko ublehaško čuđenje.
Nisam ja momak . a odlicno sam informiran. Uhljebljena i podmirena sad i jednom hanumom isprepadana sredina ne moze bit zdrava da ga jbes. Tu se otkaz sam od sebe daje
Neka mi neko objasni da nema jedan mudonja medju njima s moodima ko majevica da nju nabije? Jbo te poso.
Sta je reci ?
Bilo je par mudonja koji su se zaletili na nju, ali su završili ko kurbani, šutnuti bez pardona i kasnije cvilili kod Senada na Face TV :place1:
Toliko o moodima i bitnosti istih u ovoj prici :wink: ne kontaš šta je sila, moć, ambicija, šta je biti žena predsjednika...džabe je ovdje krečim, tebi ništa nije jasno.
Hajd cao :run:
Upravo to.
Svi su oni poslužili za primjer ostalima.
Sad ko je spreman da rizikuje svoje, djecu...treba malo širu sliku gledati.
samoTEgledam
Posts: 721
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#11788 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by samoTEgledam »

Svi odgovori na trenutno i buduće stanje u svim sferama su ovdje https://www.izbori.ba/Documents/2019/11 ... i_2018.pdf
Pogotovo zadnja kolona prve strane.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18329
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#11789 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

LSD wrote: 07/04/2020 15:05
sumirprimus wrote: 07/04/2020 14:57
LSD wrote: 07/04/2020 14:53 Neko neko objasni Sumiru da Seka nabija nogom doktore ko prljave čarape, na desetine otpuštenih, i to one najviđenije najpoznatije...svaki koji joj je pokušao stati na crtu je bio pregažen i nogiran....momak je potpuno neinformisan.

Ovo cisto da ne postavlja više sumanuta pitanja i neko ublehaško čuđenje.
Nisam ja momak . a odlicno sam informiran. Uhljebljena i podmirena sad i jednom hanumom isprepadana sredina ne moze bit zdrava da ga jbes. Tu se otkaz sam od sebe daje
Neka mi neko objasni da nema jedan mudonja medju njima s moodima ko majevica da nju nabije? Jbo te poso.
Sta je reci ?
Bilo je par mudonja koji su se zaletili na nju, ali su završili ko kurbani, šutnuti bez pardona i kasnije cvilili kod Senada na Face TV :place1:
Toliko o moodima i bitnosti istih u ovoj prici :wink: ne kontaš šta je sila, moć, ambicija, šta je biti žena predsjednika...džabe je ovdje krečim, tebi ništa nije jasno.
Hajd cao :run:
Popularna kletva medju novinarima, dabogda kod Senada gostovao :D
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11790 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

Tomahawk11 wrote: 07/04/2020 15:06
sumirprimus wrote: 07/04/2020 15:03 Naravno da nisam zadovoljan. Ali je sokatno kako se u sarajevu lose odradjuje posao u vezi korone.
Umjesto za primjer ostalim sredinama. Primjer al u negstivnom smislu kako ne treba.
Pa sad bi valjda trebala da bude jasna i ona priča o političkom Sarajevu.
Vidiš kakvih se sve govana slilo u to političko Sarajevo.
Šta misliš, pustiš jednom vodu i ode sve?!
Hoće vraga.
Ma nece jasno je to.
Al pamtim i hrabrije saraj3vo drug moj. Od ovog. Ovo sad ko i sve ostalo tuga.jad.bijeda i cemer.
Jbte baketa nidje a elene se svi boje ccc.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11791 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tomahawk11 »

sumirprimus wrote: 07/04/2020 15:11
Tomahawk11 wrote: 07/04/2020 15:06
sumirprimus wrote: 07/04/2020 15:03 Naravno da nisam zadovoljan. Ali je sokatno kako se u sarajevu lose odradjuje posao u vezi korone.
Umjesto za primjer ostalim sredinama. Primjer al u negstivnom smislu kako ne treba.
Pa sad bi valjda trebala da bude jasna i ona priča o političkom Sarajevu.
Vidiš kakvih se sve govana slilo u to političko Sarajevo.
Šta misliš, pustiš jednom vodu i ode sve?!
Hoće vraga.
Ma nece jasno je to.
Al pamtim i hrabrije saraj3vo drug moj. Od ovog. Ovo sad ko i sve ostalo tuga.jad.bijeda i cemer.
Jbte baketa nidje a elene se svi boje ccc.
Sve ti bude jasno poslije izbora.
Ovi što su nekakva građanska struja, nekakve promjene se podijele u 100 partija i onda opet ovi dobiju.
I pišaj nas sve.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#11792 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by plain vanilla »

Zasticena ko medjed, inace ne bi bila tu gdje jeste.

Sumire, kod nas klinika za srce najveci klaster, plus skandal s doktoratom, i iz klinike niko nista.
Oni objavili kako su vazda strucni bili, narod im hvalospjeve pise.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#11793 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by O'zone »

Dr. Marjanović o kupljenih 150.000 testova: Znate li šta ste nabavili?


Poznati gentičar i doktor, te zastupnik u Skupštini KS, Damir Marjanović komentirao je nabavku 150.000 testova za koronavirus koji su danas stigli.


Testove je, kako se pohvalio premijer Fadil Novalić, kupila Vlada FBiH, a stigli su iz Južne Koreje.



Pitam se premijeru da li znate šta ste nabavili? Koliko je meni poznato najmanje 6, ako ne i 7 kantona, nemaju laboratorije na svojoj teritoriji u kojima bi mogli obaviti genetička testiranja (volio bih da griješim). Stoga mi nije jasno zašto planirate testove distribuirati po kantonalnim zavodima za javno zdravstvo? Dajte ljudi uozbiljite se više!!!”, napisao je Marjanović.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11794 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Logovan »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-saraj ... /200407113

Nemamo uslova, prostorije i opreme za obdukcije, nemamo opremu za obilazak ljudi koji su možda zaraženi, nemamo briseva, nemamo ovo, nemamo ono.

A sa druge strane, spremno smo dočekali virus, sve smo obezbijedili, sve imamo, ništa nam ne fali, Sebija rekla sve lijepo i krasno, a i još su svi zdravstveni radnici hrabri i učinit će sve da spase naše živote, bla, bla, bla....
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#11795 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by O'zone »

Logovan wrote: 07/04/2020 15:15 https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-saraj ... /200407113

Nemamo uslova, prostorije i opreme za obdukcije, nemamo opremu za obilazak ljudi koji su možda zaraženi, nemamo briseva, nemamo ovo, nemamo ono.

A sa druge strane, spremno smo dočekali virus, sve smo obezbijedili, sve imamo, ništa nam ne fali, Sebija rekla sve lijepo i krasno, a i još su svi zdravstveni radnici hrabri i učinit će sve da spase naše živote, bla, bla, bla....
Nijet je bitan
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#11796 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by LSD »

Tomahawk11 wrote: 07/04/2020 15:07

Upravo to.
Svi su oni poslužili za primjer ostalima.
Sad ko je spreman da rizikuje svoje, djecu...treba malo širu sliku gledati.
Naravno.
Kada crnogorka bez pardona nabije nogom jednog Ismeta Gavrankapetanovića nakon toliko godina službe (a on je imao status legende UKC Sarajevo) - to je svima redom jasna poruka šta ih slijeduje ako se kojim slucajem pobune i uskurche :-)
On je pokazao muda (ovo što Sumir ocekuje :lol: ) i završio kod Senada plačući nad sudbinom :place1:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11797 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

Gluho i corisavo bilo al sta imamo od opreme onda?
:-)
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11798 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

LSD wrote: 07/04/2020 15:16
Tomahawk11 wrote: 07/04/2020 15:07

Upravo to.
Svi su oni poslužili za primjer ostalima.
Sad ko je spreman da rizikuje svoje, djecu...treba malo širu sliku gledati.
Naravno.
Kada crnogorka bez pardona nabije nogom jednog Ismeta Gavrankapetanovića nakon toliko godina službe (a on je imao status legende UKC Sarajevo) - to je svima redom jasna poruka šta ih slijeduje ako se kojim slucajem pobune i uskurche :-)
On je pokazao muda (ovo što Sumir ocekuje :lol: ) i završio kod Senada plačući nad sudbinom :place1:
Ako je plako onda nije moodonja. Zalim slucaj.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#11799 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Matzan »

Ne bih da vam kvarim ćeif istresanja na direktoricu KCUS-a, ali mnogi ovdje ne vide ili ne žele da vide da ima očeglednih i ogromnih propusta i na nižim nivoima zdravstvene zaštite - ambulante i domovi zdravlja.
Ne vidim problem u tome da se bilo čiji rad kojeg plaćaju građani ove države podvrgne preispitivanju i kritici, ali ne predstavlja jedna osoba kompletan zdravstveni sistem.
Slučajevi Avdije Kanlić iz Hrasnice i dr. Šefika Pašagića podosta govore o primarnom i sekundarnom nivou zdravstvene zaštite u KS.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11800 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tomahawk11 »

sumirprimus wrote: 07/04/2020 15:18 Gluho i corisavo bilo al sta imamo od opreme onda?
:-)
I to je nebitno kad ide ovo što LSD kaže, obračun sa neistomišljenicima, a aparat na njenoj strani.
Zato sam se ja ibretio tebi ko da si iz Luxa a ne iz Tuzle.
Ili kod vas nema ovog?
Locked