Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#8376 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by emigrazione »

Logovan wrote: 27/03/2020 23:48

Sramota! Žalosno!
Ovo se veceras na Poljinama gleda uz vino i morske plodove...fakticki ubili ženu, ko će odgovarati zbog ovoga?
User avatar
ejjus
Posts: 205
Joined: 23/07/2015 20:52

#8377 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ejjus »

tap3ah75 wrote: 28/03/2020 00:03 Imal' ko e-bankarstvo?
Da uplati u moje ime 100 markica kantonu za borbu protiv ove pošasti.
Vraćam čim ovo sve prođe prvi put kad se vidimo.
jel ko u mogucnosti da sutra staviti sergiju ispred njihove zgrade?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#8378 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by O'zone »

Prolazi vatrogasni kamion ulicom i pršće sredstvo za dezinfekciju
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#8379 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dzipalo »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 27/03/2020 23:36
Ripicipi wrote: 27/03/2020 21:45
Hakiz wrote: 27/03/2020 21:41

Otkud to nepovjerenje, samo da mi je znati...
Samo da mi je znati otkud taj drski bezobrazluk da sve medicinske radnike stavljate u isti koš.
Zbog jebene Seke pljujete po svim ovim koji sad rade sa zarazenim ljudima, takvi idu kuci svojim porodicama, vracaju se iz penzija...

Ljudi su govna najveca
Ljudi su strasno bezobrazni kada je u pitanju generalizacija. Zbog jednog ili nekolicine optuzuju sve. :(

Bolje da se informisu koliko medicinskih radnika strada na prvoj liniji odbrane tokom epidemija.
Koliko vidimo kod nas na prvoj liniji odbrane su oni sto se javljaju na telefon i govore "neka te kuci nije ti nista". Ja ne vidim da se ista drugo korisno radi bar sto se doktora tice. Moze li neki primjer?

EDIT: Ustvari vidio sam danas u Zenici da su oprisali pacijenta koji je zarazen koronom. Jedan dobar primjer, svaka cast na tome.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#8380 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Vitezanin »

Nažalost, ova agresivna medijska izvještavanja o virusu kao i priča o objavljivanju spiska onih koji su u izolaciji pa onda uklanjanju spiska itd., kreirala je opasnu atmosferu stigmatizacije i osude potencijalno zaraženih ili oboljelih. Kao neki lov na vještice. Totalno ludilo.

Pogledajte samo komentare oko povratka naših državljana iz Rima, znači zgadilo mi se šta ljudi pišu. Da imaju moć, ja sam siguran da bi ih neki idiot stavio u gasne komore ili bi ih strpao u zatvor jer zaboga, otkud im ideja da budu vani. Znači, ide se toliko daleko da, na samu činjenicu da se neko naš se zatekao vani za vrijeme krize, da im redom j... majku. Mediji fakat trebaju razmisliti o veličini svoje uloge u stvaranju panike, prvi evo Klix kojem ogroman broj članaka o virusu prije izgleda kao pisanje Expressa, Sveta i slične žute štampe.
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#8381 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aerodinamika »

izvrsni direktor wrote: 27/03/2020 23:19
moa wrote: 27/03/2020 22:55
dječak sa šibicama wrote: 27/03/2020 22:39 Pogledaj do kraja, prakticno potrvrdjuje teze doktora Markovskog da Talijani preagresivno lijece ljude i tako ih ubijaju
Sjecam se svoje upale sinusa kad su mi dali miks tableta da mi je cura koja je farmaceut rekla da sam hodajuca bomba, srecom jos sam ziv. Tako je i ovo u Italiji. Mislim da ih je panika uhvatila jer ne znaju kako i sta da rade pa samo bubaj pa ko prezivi pricat ce. zato je u njemackoj dobro stanje jer su doktori realni. Znam sigurno da ne testiraju sve ljude.
Njemacka je drzava koja najvise testiranja na koronu u europi ima. Dosli su do brojke od 12 000 dnevno. Cilj je pocetkom aprils 100 000 testova dnevno, i povecavanje kapaciteta do 200 000 ako bude potrebno. Dnevno!
Imaju svugdje mobilne punktove, gdje dodjes sa autom i kroz prozot ti uzmu briseve i rezultate posalju na kucnu adresu. Pored toga, svjetska zdravstve organizscija kaze"testiranje testiranje testiranje".
Sta se u bosni desava? Ne treba testirati, nema potrebe.
testira se prema potrebi kako sam shvatio, sta bi dobio time sto bi testirao svakog covjeka u drzavi? osim bacanja para, kod nas se ide da se utvrdi sa kim je zarazeni imao kontakte i onda se vrsi jedno istrazivanje i kontakti se izoliraju
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#8382 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tap3ah75 »

Jesam li dobro skontao .. da ni u jednoj državi djeci nije apsolutno zabranjen izlazak osim kod nas? U fbih?
Čak ni u republici srpskoj ne važi to?
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7329
Joined: 12/03/2012 18:04

#8383 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Logovan wrote: 27/03/2020 23:48

Sramota! Žalosno!
Troje od cetvoro umrlih su testirani posthumno. Dvoje sigurno, ne znam za vozaca iz Konjica su umrli izvan bolnica. Porodice umrlih nisu testirane, osim kcerke gospodje iz Hrasnice, radne kolege ili kontakti takodjer nisu testirani. Hitna pomoc odbija intervencije. Epidemiolozi ne daju naloge za testiranje. Sin one zene sto je primljena kaze da se zena 12 dana patila prije nego sto je primljena u bolnicu. 12 jebenih dana.

Epska borba sa Koronom se vodi u Sarajevu tako sto u bolnice ne primaju, haman, nikoga, skoro niko se ne testira, pet klastera i cak devetoro zarazenih.

Al epska borba se vodi, zajebana situacija. Smijesno. Raspad, kurcevog, zdravstvenog sistema na DESET potvrdjenih slucajeva Korone. Sta bi bilo da bude 200 slucajeva ?

Sve ih poslati u pizdu materinu i zdravstvo privatizovati. 300 miliona godisnjeg budzeta rezultira odbijanjem intervencija Hitne pomoci, odbijanjem lijecenja i netestiranjem.

Sta ce nam onda. Bolje da nama ostave te pare i da biramo gdje da se lijecimo.

O reakciji politike, vladajucih je suvisno govoriti. Vijece Ministara ne postoji. Federalna Vlada takodjer. Setovi ekonomskih mjera ne postoje. Vlada KS ima milijardu budzeta i umjesto da pomaze ljudima, privredi oni traze sadaku od naroda koji masovno ostaje i ostajace bez posla. Svi, potpuno, odrodjeni od realnosti. Kad je problem nema ih na mapi, al kada se treba naplatiti tu su prvi, nemoj slucajno da zafali, njima.

Vladajuce garniture su gore posasti od svih virusa, bakterija i ostalih pizda materina zajedno. Situacija je vrlo jasna, stranacki uhljebi vs ostali. Dok se to ne rascisti nema nama naprijed. Ko misli drugacije, odrodjen je od realnosti ili ne zivi ovdje.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7329
Joined: 12/03/2012 18:04

#8384 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

aerodinamika wrote: 28/03/2020 00:48
izvrsni direktor wrote: 27/03/2020 23:19
moa wrote: 27/03/2020 22:55

Sjecam se svoje upale sinusa kad su mi dali miks tableta da mi je cura koja je farmaceut rekla da sam hodajuca bomba, srecom jos sam ziv. Tako je i ovo u Italiji. Mislim da ih je panika uhvatila jer ne znaju kako i sta da rade pa samo bubaj pa ko prezivi pricat ce. zato je u njemackoj dobro stanje jer su doktori realni. Znam sigurno da ne testiraju sve ljude.
Njemacka je drzava koja najvise testiranja na koronu u europi ima. Dosli su do brojke od 12 000 dnevno. Cilj je pocetkom aprils 100 000 testova dnevno, i povecavanje kapaciteta do 200 000 ako bude potrebno. Dnevno!
Imaju svugdje mobilne punktove, gdje dodjes sa autom i kroz prozot ti uzmu briseve i rezultate posalju na kucnu adresu. Pored toga, svjetska zdravstve organizscija kaze"testiranje testiranje testiranje".
Sta se u bosni desava? Ne treba testirati, nema potrebe.
testira se prema potrebi kako sam shvatio, sta bi dobio time sto bi testirao svakog covjeka u drzavi? osim bacanja para, kod nas se ide da se utvrdi sa kim je zarazeni imao kontakte i onda se vrsi jedno istrazivanje i kontakti se izoliraju
Troje od cetvoro koji su umrli su testirani POSTHUMNO. Covjek umro u Konjicu, niko od porodice nije testiran. Zena umrla u Sarajevu, samo kcerka testirana nakon sto je zena umrla, niko drugi, kolege, komsija koji je pomogao da se nosi ( hitna odbila da posalje ekipu, samo vozaca poslali ), niko.

Covjek 12 dana mole da mu majku testiraju koja se
bori za zivot. Covjek u Zenici objavi razgovor gdje trazi da bude testiran i dobije kaznu zbog toga.

Sta ti nije jasno ?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#8385 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by O'zone »

tap3ah75 wrote: 28/03/2020 00:52 Jesam li dobro skontao .. da ni u jednoj državi djeci nije apsolutno zabranjen izlazak osim kod nas? U fbih?
Čak ni u republici srpskoj ne važi to?
Aha
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#8386 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zposao »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 28/03/2020 01:01
aerodinamika wrote: 28/03/2020 00:48 testira se prema potrebi kako sam shvatio, sta bi dobio time sto bi testirao svakog covjeka u drzavi? osim bacanja para, kod nas se ide da se utvrdi sa kim je zarazeni imao kontakte i onda se vrsi jedno istrazivanje i kontakti se izoliraju
Troje od cetvoro koji su umrli su testirani POSTHUMNO. Covjek umro u Konjicu, niko od porodice nije testiran. Zena umrla u Sarajevu, samo kcerka testirana nakon sto je zena umrla, niko drugi, kolege, komsija koji je pomogao da se nosi ( hitna odbila da posalje ekipu, samo vozaca poslali ), niko.

Covjek 12 dana mole da mu majku testiraju koja se
bori za zivot. Covjek u Zenici objavi razgovor gdje trazi da bude testiran i dobije kaznu zbog toga.

Sta ti nije jasno ?

Jesam li ono zbog tebe popušio ban prije heftu zbog ružnih riječi koje smo uputili jedan drugome?
Ništa, ugledah poznat nick pa reko da se javim i poselamim.

A ovako je bilo prije heftu:
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 20/03/2020 21:23
invincible1921 wrote: 20/03/2020 21:19 Eto docekali ste da ima i u Sarajevu, jel vam dusa na mjestu
Tek sada ide panika i apokalipticna prica. Ebola je pickin dim za ovo :run:

Jest narod uplasen i slab, ne vjerujem.

Treba se pripaziti, niko to ne spori, ko spori budala je, ali ovoliko uplasenih i uspanicenih :skoljka:
Kad sam ja prije samo 7 dana pisao da mi nismo bolji ni pametniji od ostatka svijeta, sve šsta se događa vani, doći će i do nas, ljudi me vrijeđali i prozivali. Kad sam rekao da smo mi kao drzava karina, i samo nas Bog ili neka luda sreca može spasiti, prozvan sam paničarem...
Mislim i danas da je situacija gora nego vidimo u medijima. (Ne, ne mislim da je apokaliptična, nego lošija nego što mislimo)
Nas će sahraniti politika, ne virus.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7329
Joined: 12/03/2012 18:04

#8387 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

zposao wrote: 28/03/2020 01:13
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 28/03/2020 01:01
aerodinamika wrote: 28/03/2020 00:48 testira se prema potrebi kako sam shvatio, sta bi dobio time sto bi testirao svakog covjeka u drzavi? osim bacanja para, kod nas se ide da se utvrdi sa kim je zarazeni imao kontakte i onda se vrsi jedno istrazivanje i kontakti se izoliraju
Troje od cetvoro koji su umrli su testirani POSTHUMNO. Covjek umro u Konjicu, niko od porodice nije testiran. Zena umrla u Sarajevu, samo kcerka testirana nakon sto je zena umrla, niko drugi, kolege, komsija koji je pomogao da se nosi ( hitna odbila da posalje ekipu, samo vozaca poslali ), niko.

Covjek 12 dana mole da mu majku testiraju koja se
bori za zivot. Covjek u Zenici objavi razgovor gdje trazi da bude testiran i dobije kaznu zbog toga.

Sta ti nije jasno ?

Jesam li ono zbog tebe popušio ban prije heftu zbog ružnih riječi koje smo uputili jedan drugome?
Ništa, ugledah poznat nick pa reko da se javim i poselamim.

A ovako je bilo prije heftu:
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 20/03/2020 21:23
invincible1921 wrote: 20/03/2020 21:19 Eto docekali ste da ima i u Sarajevu, jel vam dusa na mjestu
Tek sada ide panika i apokalipticna prica. Ebola je pickin dim za ovo :run:

Jest narod uplasen i slab, ne vjerujem.

Treba se pripaziti, niko to ne spori, ko spori budala je, ali ovoliko uplasenih i uspanicenih :skoljka:
Kad sam ja prije samo 7 dana pisao da mi nismo bolji ni pametniji od ostatka svijeta, sve šsta se događa vani, doći će i do nas, ljudi me vrijeđali i prozivali. Kad sam rekao da smo mi kao drzava karina, i samo nas Bog ili neka luda sreca može spasiti, prozvan sam paničarem...
Mislim i danas da je situacija gora nego vidimo u medijima. (Ne, ne mislim da je apokaliptična, nego lošija nego što mislimo)
Nas će sahraniti politika, ne virus.
Gledaj, stojim iza svake rijeci ( osim uvrede, to mi nije trebalo, ne radi bana, to me ne zanima nego sto to se ne radi preko foruma ispadam smijesan, a nije ni kulturno, nije dotle doslo ) i sve je pisano na temi Korona Svijet, a ne ovdje.

I dalje tvrdim da ce nas korona vise potopiti sto se tice ekonomije nego sto se tice demografije ( ruzno reci, al je tako ). Problem nastupa kada nas raspadnuti zdravstveni sistem nije stanju da se izbori sa "desetak" slucajeva Korone i rade sto rade. Normalan narod bi to kaznio prvom prilikom. Sto mi nismo, na zalost.

Bez medijske panike, panike naroda i panike politicara koji ne znaju sta rade ovo bi bila zajebanija gripa od koje fasujes upalu pluca, a nase zdravstvo bi i dalje bilo odron kakav jeste i ubijalo ljude, jer su uhljebi i jer su nesposobni ( vecina ). Mi sve ovo radimo da sakrijemo koliko smo se raspali ko sistem.

Da mi sacekamo da ovo prodje pa da se podvuce linija gdje smo i sta smo. I da se prebrojimo ako treba. Preko 5000 ljudi je vec ostalo bez posla, uskoro ce biti 50.000 ( gluho bilo ), vidjecemo onda mozel' se zivjeti sa koronom ili ne moze.

Ps. Vidjecemo i Italiju, njima je 2018 prosjek smrti dnevno bio cca 1726, a u Martu 2019 ih je umrlo cca 57.000 odnosno cca 1.900 dnevno. Usput, neki doktori tvrde da koronu lijece preagresivno i neki izvjestaji kazu da vise kriticnih slucajeva umre na respiratorima nego bez njih, a imaju "iste" klinicke slike.

Zajebano je, treba se pricuvati, al da je apokalipsa kakvom se predstavlja bas i nije.

Znam, lako je meni pricati kad se meni i mojima to nije desilo. Toga sam svjestan. Samo bojim se da ce mnogi zaplakati, od gladi, uskoro, ako se ovo nastavi.

Lp

Boldirano, politika i nesposobnost. Ne moze biti tacnije :thumbup:

To nisi onda napisao :D
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#8388 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hakiz »

Ripicipi wrote: 27/03/2020 21:45
Hakiz wrote: 27/03/2020 21:41
palermo wrote: 27/03/2020 21:16 ja nesto mislim da je nakon ovako glaano izrecenog forumskog nepovjerenja u zdrastvene radnike, cak bi se reklo jednog prezira spram njih najpametnije pozvati Torabija u pomoc. Ako nece i ne znaju doktori ima ko zna. A vjerujem da bi i forumaska elita bila zadovoljnija
Otkud to nepovjerenje, samo da mi je znati...
Samo da mi je znati otkud taj drski bezobrazluk da sve medicinske radnike stavljate u isti koš.
Zbog jebene Seke pljujete po svim ovim koji sad rade sa zarazenim ljudima, takvi idu kuci svojim porodicama, vracaju se iz penzija...

Ljudi su govna najveca
NIko ne stavlja sve u isti koš, to je jedno.

Drugo, nije Seka razlog nepovjerenja.
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#8389 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zposao »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 28/03/2020 01:32 Gledaj, stojim iza svake rijeci ( osim uvrede, to mi nije trebalo, ne radi bana, to me ne zanima nego sto to se ne radi preko foruma ispadam smijesan, a nije ni kulturno, nije dotle doslo ) i sve je pisano na temi Korona Svijet, a ne ovdje.

I dalje tvrdim da ce nas korona vise potopiti sto se tice ekonomije nego sto se tice demografije ( ruzno reci, al je tako ). Problem nastupa kada nas raspadnuti zdravstveni sistem nije stanju da se izbori sa "desetak" slucajeva Korone i rade sto rade. Normalan narod bi to kaznio prvom prilikom. Sto mi nismo, na zalost.

Bez medijske panike, panike naroda i panike politicara koji ne znaju sta rade ovo bi bila zajebanija gripa od koje fasujes upalu pluca, a nase zdravstvo bi i dalje bilo odron kakav jeste i ubijalo ljude, jer su uhljebi i jer su nesposobni ( vecina ). Mi sve ovo radimo da sakrijemo koliko smo se raspali ko sistem.

Da mi sacekamo da ovo prodje pa da se podvuce linija gdje smo i sta smo. I da se prebrojimo ako treba. Preko 5000 ljudi je vec ostalo bez posla, uskoro ce biti 50.000 ( gluho bilo ), vidjecemo onda mozel' se zivjeti sa koronom ili ne moze.

Ps. Vidjecemo i Italiju, njima je 2018 prosjek smrti dnevno bio cca 1726, a u Martu 2019 ih je umrlo cca 57.000 odnosno cca 1.900 dnevno.

Zajebano je, treba se pricuvati, al da je apokalipsa kakvom se predstavlja bas i nije.

Znam, lako je meni pricati kad se meni i mojima to nije desilo. Toga sam svjestan. Samo bojim se da ce mnogi zaplakati, od gladi, uskoro, ako se ovo nastavi.

Lp
Mogu se složiti sa tobom. Mene najviše nervira i brine dvvije vrste reakcija u nas. Ili apokalitična panika bez imalo razuma. Ili totalna ignorancija i nesposobnost.
Realno, svijetom hara jaka epidemija koja nije bezazlena ni zdravstveno ni ekonomski. U nas se povlače (vecinom sa zakasnjenjem) suludi potezi. A tamo gdje treba pravodobno reagovat tu izostaje svaka reakcija.
Primjere si i ti naveo da na aamom početku u nas ima skoro veći broj umrlih nego oboljelih. A oboljeli se potvrde posthumno. Raspad sistema totalni. U sred epidemije se raspušta krizni štab, ne zna se ko kosi a ko vodu nosi. Ne zna se ko smije uči u zemlju i na koji način. Svađaju se nadlezni, prebacuju odgovornost sa sebe na druge.
Nejasni nivoi odgovornosti i djelovanja.

Bojim se i ja da će korona samo izbaciti na površinu sve što smo godinama sakrivali. I nas će dokrajčiti taj nepotizam, korupcija, javašluk, lijenost, podobnost, nered...korona će biti samo katalizator.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#8390 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pinkman »

aerodinamika wrote: 28/03/2020 00:48
izvrsni direktor wrote: 27/03/2020 23:19
moa wrote: 27/03/2020 22:55

Sjecam se svoje upale sinusa kad su mi dali miks tableta da mi je cura koja je farmaceut rekla da sam hodajuca bomba, srecom jos sam ziv. Tako je i ovo u Italiji. Mislim da ih je panika uhvatila jer ne znaju kako i sta da rade pa samo bubaj pa ko prezivi pricat ce. zato je u njemackoj dobro stanje jer su doktori realni. Znam sigurno da ne testiraju sve ljude.
Njemacka je drzava koja najvise testiranja na koronu u europi ima. Dosli su do brojke od 12 000 dnevno. Cilj je pocetkom aprils 100 000 testova dnevno, i povecavanje kapaciteta do 200 000 ako bude potrebno. Dnevno!
Imaju svugdje mobilne punktove, gdje dodjes sa autom i kroz prozot ti uzmu briseve i rezultate posalju na kucnu adresu. Pored toga, svjetska zdravstve organizscija kaze"testiranje testiranje testiranje".
Sta se u bosni desava? Ne treba testirati, nema potrebe.
testira se prema potrebi kako sam shvatio, sta bi dobio time sto bi testirao svakog covjeka u drzavi? osim bacanja para, kod nas se ide da se utvrdi sa kim je zarazeni imao kontakte i onda se vrsi jedno istrazivanje i kontakti se izoliraju
Ovaj momak na Face TV veceras kaze da nisu testirali njegovu porodicu osim sestre. Dakle, ni dijete nije testirano. Ako kazu nemaju simptoma pa ne moze, kako onda da nisu testirali porodicu borca u Konjicu, pa tek pritiska boraca jesu? Da li su im dosli simptomi ili nisu, ali jesu radi pritiska?
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#8391 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hakiz »

avenija wrote: 27/03/2020 22:22
konektovan wrote: 27/03/2020 22:16
avenija wrote: 27/03/2020 22:00 WHO: Omogućiti da živimo s koronavirusom dok se ne pojavi vakcina

Apelirao je na prelazak na mjere koje će "nam omogućavaju da živimo s ovim virusom dok se ne pojavi vakcina", javio je AP.
Daj neki link, zvanicno ili se neko igra who....na forumu??
Evo link

https://www.klix.ba/vijesti/bih/who-omo ... /200327230
Logično.

Teško je psihički izdržati biti zatvoren mjesecima, fizički takođe, ljudi će početi obolijevati zbog nekretanja, a ekonomske posljedice su već prisutne.

Ako ne znamo koliko će ovo trajati, moramo imati plan za suživot sa virusom, alternativa suživota je izolacija koja donosi ekonomsku propast pa čak i glad. Šta ako se ovo produži 6 mjeseci, 2 godine itd?
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#8392 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hakiz »

O'zone wrote: 28/03/2020 01:03
tap3ah75 wrote: 28/03/2020 00:52 Jesam li dobro skontao .. da ni u jednoj državi djeci nije apsolutno zabranjen izlazak osim kod nas? U fbih?
Čak ni u republici srpskoj ne važi to?
Aha
Ja sam ubijeđen da neke mjere, ako ne same mjere onda njihova restriktivnost, nisu donesene da se sačuvaju građani nego da institucije imaju manje i lakši posao.

E, sad, da li su institucije toliko uništene korupcijom u ovih 30 godina pa nije moglo drugačije, realno ne mogu odgovoriti svim izazovima koje bi više "kretanja" donijelo, ili su ovi iz institucija lijeni pa im restrikcije odgovaraju da manje rade, to ne znam.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7329
Joined: 12/03/2012 18:04

#8393 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Hakiz wrote: 28/03/2020 01:52
avenija wrote: 27/03/2020 22:22
konektovan wrote: 27/03/2020 22:16

Daj neki link, zvanicno ili se neko igra who....na forumu??
Evo link

https://www.klix.ba/vijesti/bih/who-omo ... /200327230
Logično.

Teško je psihički izdržati biti zatvoren mjesecima, fizički takođe, ljudi će početi obolijevati zbog nekretanja, a ekonomske posljedice su već prisutne.

Ako ne znamo koliko će ovo trajati, moramo imati plan za suživot sa virusom, alternativa suživota je izolacija koja donosi ekonomsku propast pa čak i glad. Šta ako se ovo produži 6 mjeseci, 2 godine itd?
Nas plan, odnosno Sebijin i Solakov je "nece valjda" i krepajte kod kuce, a ekonomski planovi su vec predstavljeni, odgodi koji mjesec placanja ( mozda ), moratorij na kredite ( ako banka odluci) i milja-dvije poticaja i to ne svima. To im je domet. Sumnjam da mogu i hoce nesto bolje.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#8394 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hakiz »

Lalena wrote: 27/03/2020 23:25
Federalni štab civilne zašite danas (20. marta ) izdao je naredbu o zabrani kretanja osobama mlađim od 18 godina i starijim od 65 godina na području Federacije BiH.

Ova naredba stupa na snagu danom donošenja i primjenjuje se do 31. marta 2020. godine.
Nisam nigdje našla da govore o produženju ove zabrane, doduše, možda je malo prerano...
Ali, fakat mi je pretjerano... Jedanaest dana ne izaći iz stana! I da se ne zaraze, pitanje je koliko će biti zdravi, i fizički i psihički!
Sada kada smo svi dovoljno isprepadani i svjesni ozbiljnosti stanja, trebali bi makar ublažiti ovu mjeru, ako ne ukinuti...
Ako sam dobro upratio, na (već jučerašnjoj) press konferenciji, Milićević je rekla da 14 donesenih mjera koje su trebale trajati do 31. 3. će se poslije tog dana produžiti do daljeg. I baš je to mjeru zabrane izlaska mlažima od 18 i starijim od 65 spomenula kao primjer.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7329
Joined: 12/03/2012 18:04

#8395 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

zposao wrote: 28/03/2020 01:43
Mogu se složiti sa tobom. Mene najviše nervira i brine dvvije vrste reakcija u nas. Ili apokalitična panika bez imalo razuma. Ili totalna ignorancija i nesposobnost.
Realno, svijetom hara jaka epidemija koja nije bezazlena ni zdravstveno ni ekonomski. U nas se povlače (vecinom sa zakasnjenjem) suludi potezi. A tamo gdje treba pravodobno reagovat tu izostaje svaka reakcija.
Primjere si i ti naveo da na aamom početku u nas ima skoro veći broj umrlih nego oboljelih. A oboljeli se potvrde posthumno. Raspad sistema totalni. U sred epidemije se raspušta krizni štab, ne zna se ko kosi a ko vodu nosi. Ne zna se ko smije uči u zemlju i na koji način. Svađaju se nadlezni, prebacuju odgovornost sa sebe na druge.
Nejasni nivoi odgovornosti i djelovanja.

Bojim se i ja da će korona samo izbaciti na površinu sve što smo godinama sakrivali. I nas će dokrajčiti taj nepotizam, korupcija, javašluk, lijenost, podobnost, nered...korona će biti samo katalizator.
Nekada i nije lose da sjebes sve do temelja i pocnes iz pocetka. Nas nema previse, lakse bi se izgradili.

Vjeruj da bi pristao na katastrofu po svaku cijenu, taman ja krepao ( moje misljenje ) da dodjemo pameti tipa da se svaki pedalj zemlje pocne obradjivati, da vladaju sposobni, a ne podobni i tako dalje.

Bojim se da ljudi ne shvataju da bi mi doslovno krepavali od gladi i ubijali se medjusobno da se stvarno desi neka kriza koja bi potrajala godinu dana, jer za pocetak mi ne mozemo sebe da prehranimo, a o potrebnim lijekovima je suludo pricati.

:skoljka:
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#8396 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hillbill »

Prpa.ba wrote: 27/03/2020 22:55
palermo wrote: 27/03/2020 22:04 hocea reci forumska elita ce razumjeti.....vjerujem......al palermo ne moze razumjeti mentalne sklopove pojedinih indovidua koji obitavaju na ocom forumu...
a ako se ti slazes sa njima.....bogami si duboko zaglibio
Stvarno, kakav mentalni sklop moze ista zamjeriti nasem sistemu koji se odlicno nosi sa zdravstvenim i ekonomskim posljedicama pandemije, pa i mnogo vece i jace drzave padaju. Pajel. :mrgreen:
pogledaj senada......pametnom dosta......samo ti se kaze...pa to je ubistvo....
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#8397 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gnjev »

Logovan wrote: 27/03/2020 23:48

Sramota! Žalosno!
Na 18:48 kada je Senad pita jel imala kontakt sa nekim iz Italije ne bih da dušu griješim Al po reakciji 90% laže
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#8398 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pinkman »

gnjev wrote: 28/03/2020 02:22
Logovan wrote: 27/03/2020 23:48

Sramota! Žalosno!
Na 18:48 kada je Senad pita jel imala kontakt sa nekim iz Italije ne bih da dušu griješim Al po reakciji 90% laže
Ne vidim svrhu laganja kad u pasosu imaju pecati. Ok, nasi nekad ne udare pecat, ali EU drzave uvijek.

Ali eto i da laze, to opet nije razlog da se zeni ne pomogne.
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#8399 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gnjev »

Ustvari nije 90 posto nego laže 100 posto. Pogled u stranu i obaranje pogleda pa njeni drhtavo ''ne znam'' i obrambeni mehanizam u vidu ovih argumenata donijet ću vam pasoš. Mislim da se viđala sa nekim iz Italije, predpostavljam. I naravno da to ne opravdava ove ubice u bijelom. Stoka je to sitnog zuba.
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#8400 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zposao »

gnjev wrote: 28/03/2020 02:30 Ustvari nije 90 posto nego laže 100 posto. Pogled u stranu i obaranje pogleda pa njeni drhtavo ''ne znam'' i obrambeni mehanizam u vidu ovih argumenata donijet ću vam pasoš. Mislim da se viđala sa nekim iz Italije, predpostavljam. I naravno da to ne opravdava ove ubice u bijelom. Stoka je to sitnog zuba.
De mi reci kakva bi tebi bila reakcija da na televiziji upravo pricaš kako ti je majka umrla na rukama nakon što danima niko iz zdravstvenig sistema nije htio prstom maknut. I trenutno ne zna niko šta će ni sa tijelom. I slušaš priče kako si ti kriv i tvoja umrla majka jer ste pokušavali "prevarit sistem"?

Koja bi tvona reakcija bila?
Jel svarno bitno ko je gdje bio u ovoj situaciji kad je žena umrla a niko joj nije ni pokušao pomoći?
Stvarno?
Locked