Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#44301 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JohnnyS »

Kako je u Indiji usporila delta varijanta, nisu se valjda svi cijepili?
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#44302 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Progorila kroz stanovništvo
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#44303 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JohnnyS »

Eto, sljedeća dva mjeseca su ključna
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#44304 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

BadBoy wrote: 29/07/2021 14:22 Progorila kroz stanovništvo
Progorila a samo 2% stanovnistva imalo koronu tamo u ove haman dvije godine,sta bi s onim 70% :skoljka:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#44305 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Trappist wrote: 29/07/2021 13:17 Kakve veze ima ko je pisao? Ima li sta pogresno u ovome? Je li to nije BIden rekao prije 2 mjeseca da ce se moci hodati bez maske ?
Jeste. I Hodalo se bez maske 2 mjeseca. Sad se vise ne hoda jer opet imamo novi val i jer nemamo dovoljno vakcinisanih. Nije tesko shvatiti.

Neko je pitao za CDC....oni samo daju preporuke, a na osnovu njih razliciti nivoi vlasti, te privatni biznisi, odlucuju da li uvesti mjere ili ne. Ne moze Biden odrediti okrugu u Oregonu nista. (medjupoliticki odnosi izmedju dva dijela Oregona su posebna prica i za to ovaj kreten na TV-u to spominje)

U vecem dijelu Amerike osim nosenja maski nikakvih mjera nije bilo, a i to nosenje maski se nije postovalo kako treba.

Treba otici u Missouri, Arkansas, Alabamu, Louisianu ili sjevernu Floridu, gdje je najgore trenutno, nigdje nikakvih mjera nema, pa pitati ljude jel uzivaju u tim oazama slobode, jel izlaze po zatvorenim restoranima, idu na posao, grle se, ljube, sve bez maski, u istoj mjeri kao prije par mjeseci. :oops:

Kaze republikanska guvernerka Alabame neki dan "krivite nevakcinisane ljude" za porast zaraza (drzava sa najmanje vakcinisanih). Na pitanje sta je ona uradila da se poveca broj vakcinisanih kaze uradila je sve sto je mogla (par mjeseci ranije je poletila da potpise zakon o zabrani bilo kakvih vakcina-pasosa). Cudi me da idiot Tucker Carlson nije o njoj napravio reportazu. :?
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#44306 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

JohnnyS wrote: 29/07/2021 14:21 Kako je u Indiji usporila delta varijanta, nisu se valjda svi cijepili?
Usporila kao sto su usporile i sve ostale varijante u ostatku svijeta..
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#44307 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

jeza u ledja wrote: 29/07/2021 14:35
Trappist wrote: 29/07/2021 13:17 Kakve veze ima ko je pisao? Ima li sta pogresno u ovome? Je li to nije BIden rekao prije 2 mjeseca da ce se moci hodati bez maske ?
Jeste. I Hodalo se bez maske 2 mjeseca. Sad se vise ne hoda jer opet imamo novi val i jer nemamo dovoljno vakcinisanih. Nije tesko shvatiti.

Neko je pitao za CDC....oni samo daju preporuke, a na osnovu njih razliciti nivoi vlasti, te privatni biznisi, odlucuju da li uvesti mjere ili ne. Ne moze Biden odrediti okrugu u Oregonu nista. (medjupoliticki odnosi izmedju dva dijela Oregona su posebna prica i za to ovaj kreten na TV-u to spominje)

U vecem dijelu Amerike osim nosenja maski nikakvih mjera nije bilo, a i to nosenje maski se nije postovalo kako treba.

Treba otici u Missouri, Arkansas, Alabamu, Louisianu ili sjevernu Floridu, gdje je najgore trenutno, nigdje nikakvih mjera nema, pa pitati ljude jel uzivaju u tim oazama slobode, jel izlaze po zatvorenim restoranima, idu na posao, grle se, ljube, sve bez maski, u istoj mjeri kao prije par mjeseci. :oops:

Kaze republikanska guvernerka Alabame neki dan "krivite nevakcinisane ljude" za porast zaraza (drzava sa najmanje vakcinisanih). Na pitanje sta je ona uradila da se poveca broj vakcinisanih kaze uradila je sve sto je mogla (par mjeseci ranije je poletila da potpise zakon o zabrani bilo kakvih vakcina-pasosa). Cudi me da idiot Tucker Carlson nije o njoj napravio reportazu. :?
57% ti nije dovoljno vakcinisanih? U drzavi od 328 miliona? Naravno da uzivaju ljudi u tim slobodama, pa da ne uzivaju sami bi ostali kuci, ne bi cekali da im jebivjetar fauci kaze da ne smiju izlaziti. 100 puta sam to rekao, da se sutra svuda u svijetu ukinu sve mjere, 99% ljudi bi se isti dan vratilo starom zivotu.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#44308 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JohnnyS »

Nažalost taj broj ljudi je kudikamo manji. Oni koji su psihički izmijenjeni pa su im maske i home office nešto normalno čine sigurno veći broj od 1%
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#44309 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

JohnnyS wrote: 29/07/2021 14:55 Nažalost taj broj ljudi je kudikamo manji. Oni koji su psihički izmijenjeni pa su im maske i home office nešto normalno čine sigurno veći broj od 1%
Ma druze gdje god su mjere ukinute, u 00:00 doslovno su ljudi izasli i proslavili to. u VB su cekali 00:00 da otvore diskoteke i klubove i cijelu noc bili vani. U grckoj i italiji kad su u maju sve otvorili kazu nije se mjesto u kaficu moglo naci. Kod nas ista situacija. Nego imaginarno se hoce stvoriti da ljudi zele da im se nametnu mjere kako bi kao zastitili druge ljude. To je i pilo vode prvih par mjeseci dok se nije znalo koliko je opasna bolest. Sad hem znamo da nije opasna koliko se mislilo, hem imamo milijarde datih vakcina. STa se sad tacno ceka da se ukinu sve mjere? Pfizerova treca doza :-)
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#44310 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Maxxtro »

hladan.preminger wrote: 29/07/2021 14:04
Maxxtro wrote: 29/07/2021 11:54

Jesi ti dobar? Kao sto rekoh, ne da mi se vise od minute provesti demantujuci idiote poput Tuckera, a podatak sam nasao na iducoj stranici:
https://globalepidemics.org/key-metrics ... ppression/

Izgleda da to ipak nije CDC chart na koji se ovaj referira, al nije bitno postavicu i to. Na ovoj od Oregon Healt Authority (OHA) sam takodje nasao da je Union County pri vrhu, mada mislim da ovi podaci obuhvataju duzi vremenski period: https://public.tableau.com/app/profile/ ... esbyCounty

Ovdje takodje pokazuje da je risk level medju vecim u usporedbi sa ostalim counties: https://covidactnow.org/us/oregon-or/co ... s=21111035

Konacno, evo CDC chart, sa podacima za Union County: https://covid.cdc.gov/covid-data-tracker/#county-view

Tesko je porediti brojeve izmedju ovih razlicitih charts, jer npr. onaj prvi navodi Daily new cases per 100k, a recimo ovaj CDC navodi cases per 100k. Medjutim kako god, svi se manje vise slazu da je Union County pri vrhu po opasnosti od Covid-a. Ti tvrdis da nema zarazenih? Daj izvor neki.
Drug, balkon je svemir za tebe.
Moja greska. Sa tvojim drskim upadom i uvredama nisam odmah znao procijeniti koja si vrsta idiota, ona koja se malo muci sa brojevima, statistikama i kritickim razmisljanjem ili pak ona koja je toliko duboko zaglibila u teorije zavjere kako je svaka rasprava uzaludna. Da sam znao da vise naginjes ovim drugima ne bih ni replicirao. Zivio.
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#44311 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Maxxtro »

Trappist wrote: 29/07/2021 13:17 Kakve veze ima ko je pisao? Ima li sta pogresno u ovome? Je li to nije BIden rekao prije 2 mjeseca da ce se moci hodati bez maske ?
Odgovorio na prethodnoj stranici. Citaj malo vise sa razumijevanjem, ne reaguj na prvu.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#44312 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

jeza u ledja wrote: 29/07/2021 14:35
Neko je pitao za CDC....oni samo daju preporuke, a na osnovu njih razliciti nivoi vlasti, te privatni biznisi, odlucuju da li uvesti mjere ili ne. Ne moze Biden odrediti okrugu u Oregonu nista. (medjupoliticki odnosi izmedju dva dijela Oregona su posebna prica i za to ovaj kreten na TV-u to spominje)
Pa imaju preporuke a imaju i requirements kao npr na aerodromima i avionima, etc
Pretpostavlja spram nadležnosti federalnog nivoa.
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#44313 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Maxxtro wrote: 29/07/2021 15:07
Trappist wrote: 29/07/2021 13:17 Kakve veze ima ko je pisao? Ima li sta pogresno u ovome? Je li to nije BIden rekao prije 2 mjeseca da ce se moci hodati bez maske ?
Odgovorio na prethodnoj stranici. Citaj malo vise sa razumijevanjem, ne reaguj na prvu.
Druze, Biden, predsjednik prve svjetske sile je prije 2 mjeseca rekao da se sto prije treba vakcinisati kako bi skinuli maske i javno rekao da vakcinisani ne moraju nositi maske. TO nije tako bilo?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#44314 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Kakva je danas situacija u Izraelu s cca 90% cijepljenih.

Pitam za druga.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#44315 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Trappist wrote: 29/07/2021 14:53
jeza u ledja wrote: 29/07/2021 14:35

Jeste. I Hodalo se bez maske 2 mjeseca. Sad se vise ne hoda jer opet imamo novi val i jer nemamo dovoljno vakcinisanih. Nije tesko shvatiti.

Neko je pitao za CDC....oni samo daju preporuke, a na osnovu njih razliciti nivoi vlasti, te privatni biznisi, odlucuju da li uvesti mjere ili ne. Ne moze Biden odrediti okrugu u Oregonu nista. (medjupoliticki odnosi izmedju dva dijela Oregona su posebna prica i za to ovaj kreten na TV-u to spominje)

U vecem dijelu Amerike osim nosenja maski nikakvih mjera nije bilo, a i to nosenje maski se nije postovalo kako treba.

Treba otici u Missouri, Arkansas, Alabamu, Louisianu ili sjevernu Floridu, gdje je najgore trenutno, nigdje nikakvih mjera nema, pa pitati ljude jel uzivaju u tim oazama slobode, jel izlaze po zatvorenim restoranima, idu na posao, grle se, ljube, sve bez maski, u istoj mjeri kao prije par mjeseci. :oops:

Kaze republikanska guvernerka Alabame neki dan "krivite nevakcinisane ljude" za porast zaraza (drzava sa najmanje vakcinisanih). Na pitanje sta je ona uradila da se poveca broj vakcinisanih kaze uradila je sve sto je mogla (par mjeseci ranije je poletila da potpise zakon o zabrani bilo kakvih vakcina-pasosa). Cudi me da idiot Tucker Carlson nije o njoj napravio reportazu. :?
57% ti nije dovoljno vakcinisanih? U drzavi od 328 miliona? Naravno da uzivaju ljudi u tim slobodama, pa da ne uzivaju sami bi ostali kuci, ne bi cekali da im jebivjetar fauci kaze da ne smiju izlaziti. 100 puta sam to rekao, da se sutra svuda u svijetu ukinu sve mjere, 99% ljudi bi se isti dan vratilo starom zivotu.

Vakcinisano je manje od 50% stanovnistva, a 70% apsolutno nije dovoljno, a ne 57%. Ne znam zasto spominjes broj ljudi od 328 miliona, ali tako velik broj moze biti samo kontra tvog argumenta, a ne za. Sto miliona odraslih ljudi nije vakcinisano. I naravno, posto se radi o ogromnoj drzavi, postoci drasticno odskacu u razlicitim regijama.

Ovo u vezi Alabame, ocigledno nisi skonto. Fauci ne odredjuje sta ce Alabama raditi. Mjere su ukinute davno, mjere su sirom Amerike ukinute davno. Raja poletila, pije, jede, druzi se. Medjutim zbog male stope vakcinacije u Alabami i u slicnim drzavama sad su bolnice prepune ljudi.
Zatvarao ti ili ne, ljudi nece sjediti po restoranima i izlaziti u kina u istom broju kao prije mjesec dana, ako je ovoliki porast ljudi u bolnicama. Pogotovo ako nisi vakcinisan.

Shvatam ja da je nekom ko je mlad i ko ne razmislja o svom zdravlju previse bas ono truba ako ne moze sjedit na kafama ili pivama.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#44316 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

daddy-kool wrote: 29/07/2021 15:10
jeza u ledja wrote: 29/07/2021 14:35
Neko je pitao za CDC....oni samo daju preporuke, a na osnovu njih razliciti nivoi vlasti, te privatni biznisi, odlucuju da li uvesti mjere ili ne. Ne moze Biden odrediti okrugu u Oregonu nista. (medjupoliticki odnosi izmedju dva dijela Oregona su posebna prica i za to ovaj kreten na TV-u to spominje)
Pa imaju preporuke a imaju i requirements kao npr na aerodromima i avionima, etc
Pretpostavlja spram nadležnosti federalnog nivoa.
Tako je. A velika vecina ljudi u 99% vremena ima vrlo malo ili nikako kontakta sa bilo cim nad cim federalna vlast ima kontrolu. Sumnjam da u tom malom okrugu u Oregonu postoji bilo kakav federal office ili aerodrom, osim poste ili wc-a na autoputu.
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#44317 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

spinel_ wrote: 29/07/2021 15:22 Kakva je danas situacija u Izraelu s cca 90% cijepljenih.

Pitam za druga.
Image

Napeto je k'o u debelom crijevu.
8-)
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#44318 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

jeza u ledja wrote: 29/07/2021 15:30
Trappist wrote: 29/07/2021 14:53
57% ti nije dovoljno vakcinisanih? U drzavi od 328 miliona? Naravno da uzivaju ljudi u tim slobodama, pa da ne uzivaju sami bi ostali kuci, ne bi cekali da im jebivjetar fauci kaze da ne smiju izlaziti. 100 puta sam to rekao, da se sutra svuda u svijetu ukinu sve mjere, 99% ljudi bi se isti dan vratilo starom zivotu.

Vakcinisano je manje od 50% stanovnistva, a 70% apsolutno nije dovoljno, a ne 57%. Ne znam zasto spominjes broj ljudi od 328 miliona, ali tako velik broj moze biti samo kontra tvog argumenta, a ne za. Sto miliona odraslih ljudi nije vakcinisano. I naravno, posto se radi o ogromnoj drzavi, postoci drasticno odskacu u razlicitim regijama.

Ovo u vezi Alabame, ocigledno nisi skonto. Fauci ne odredjuje sta ce Alabama raditi. Mjere su ukinute davno, mjere su sirom Amerike ukinute davno. Raja poletila, pije, jede, druzi se. Medjutim zbog male stope vakcinacije u Alabami i u slicnim drzavama sad su bolnice prepune ljudi.
Zatvarao ti ili ne, ljudi nece sjediti po restoranima i izlaziti u kina u istom broju kao prije mjesec dana, ako je ovoliki porast ljudi u bolnicama. Pogotovo ako nisi vakcinisan.

Shvatam ja da je nekom ko je mlad i ko ne razmislja o svom zdravlju previse bas ono truba ako ne moze sjedit na kafama ili pivama.
50% full a 57% sa jednom, sto je odlicno za toliku zemlju. Kako moze biti kontra, pa nije isto vakcinisati 10 miliona i 320 :-) I to nisu procenti o odraslim vakcinisanim, nego % stanovnistva koliko ja znam, tako da ti je laz ta da sto miliona odraslih nije vakcinisano. U jebenoj malti je vakcinisano preko 70% stanovnistva pa eto pogledaj im grafikon, duplo i troduplo veci brojevi novozarazenih nego u istom periodu prosle godine, o cemu mi bolan vise pricamo?
Kakve bolnice prepune ljudi, alabama ima 5 miliona stanovnika, a imaju 5-6 mrtvih ljudi dnevno od covida.
Jeste, prodji sad ferhadijom samo omladina seta, sve ispod 30 godina, nijednog starijeg neces vidjeti ,aha :-) jeste li vi svjesni kakve nebuloze pisete? U kakvom vi imaginarnom svijetu zivite? Naravno da ljudi hoce da imaju slobodan zivot i provode se, ja ne vidim nista lose u tome ako je vakcina ponudjena svakome. Mladi ne trebaju u skole i na fakultete ici jer se dede i nane od 80+ godina nisu htjeli vakcinisati?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#44319 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Trappist wrote: 29/07/2021 15:48
jeza u ledja wrote: 29/07/2021 15:30


Vakcinisano je manje od 50% stanovnistva, a 70% apsolutno nije dovoljno, a ne 57%. Ne znam zasto spominjes broj ljudi od 328 miliona, ali tako velik broj moze biti samo kontra tvog argumenta, a ne za. Sto miliona odraslih ljudi nije vakcinisano. I naravno, posto se radi o ogromnoj drzavi, postoci drasticno odskacu u razlicitim regijama.

Ovo u vezi Alabame, ocigledno nisi skonto. Fauci ne odredjuje sta ce Alabama raditi. Mjere su ukinute davno, mjere su sirom Amerike ukinute davno. Raja poletila, pije, jede, druzi se. Medjutim zbog male stope vakcinacije u Alabami i u slicnim drzavama sad su bolnice prepune ljudi.
Zatvarao ti ili ne, ljudi nece sjediti po restoranima i izlaziti u kina u istom broju kao prije mjesec dana, ako je ovoliki porast ljudi u bolnicama. Pogotovo ako nisi vakcinisan.

Shvatam ja da je nekom ko je mlad i ko ne razmislja o svom zdravlju previse bas ono truba ako ne moze sjedit na kafama ili pivama.
50% full a 57% sa jednom, sto je odlicno za toliku zemlju. Kako moze biti kontra, pa nije isto vakcinisati 10 miliona i 320 :-) I to nisu procenti o odraslim vakcinisanim, nego % stanovnistva koliko ja znam, tako da ti je laz ta da sto miliona odraslih nije vakcinisano. U jebenoj malti je vakcinisano preko 70% stanovnistva pa eto pogledaj im grafikon, duplo i troduplo veci brojevi novozarazenih nego u istom periodu prosle godine, o cemu mi bolan vise pricamo?
Kakve bolnice prepune ljudi, alabama ima 5 miliona stanovnika, a imaju 5-6 mrtvih ljudi dnevno od covida.
Jeste, prodji sad ferhadijom samo omladina seta, sve ispod 30 godina, nijednog starijeg neces vidjeti ,aha :-) jeste li vi svjesni kakve nebuloze pisete? U kakvom vi imaginarnom svijetu zivite? Naravno da ljudi hoce da imaju slobodan zivot i provode se, ja ne vidim nista lose u tome ako je vakcina ponudjena svakome. Mladi ne trebaju u skole i na fakultete ici jer se dede i nane od 80+ godina nisu htjeli vakcinisati?
Jbg ti ne citas uopste sta ljudi pisu samo ko iz topa pucas...
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#44320 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Pa jako mi je zao sto citam ove nebuloze koje ti i slicni tebi pisete. Pandemija je do sada trebala biti stvar proslosti, dosle su cudesne vakcine (koju sam i ja primio), ponudjene su svima koji su htjeli, a eto kazu javno vakcine te spasavaju od smrti haman 100%. Sta se onda ceka? Ako nas vakcine ne mogu spasiti, sta je sljedece sto cekamo? Nakon kljucne 2 sedmice i onda kljucnih vakcina, sad opet nesto novo kljucno cekamo? Da nas nece mozda lockdown spasiti kao australiju :-)
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#44321 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

#budiodgovoran
#ostanidoma
NA APARATIMA :lol:

NIJEMCI se u sve većem broju vraćaju raditi u urede i na druga radna mjesta, a samo četvrtina nastavlja barem djelomično raditi od kuće, izvijestio je u četvrtak ekonomski institut Ifo.

Nakon godinu i pol dana pandemije koronavirusa četvrtina (25.5 posto) Nijemaca u srpnju je još uvijek radila dio posla od kuće, procijenio je Ifo. To je nešto manje od lipanjskog rezultata od 28.4 posto.

Institut je izvijestio da rezultat nije takav samo zbog toga što je krajem lipnja istekla obveza koju je vlada nametnula tvrtkama da dozvole svojim zaposlenicima rad od kuće.

"Ljudi ponovno traže osobni kontakt u uredima", rekao je ekonomist Ifoa Jean-Victor Alipour.


Radnici u uslužnom sektoru nastavljaju raditi od kuće u većem broju, a to je osobito u medijima, utvrdio je Ifo.

Ipak, i u tom je sektoru došlo do naglog pada jer je u srpnju povremeno od kuće radilo 37 posto zaposlenih, što je gotovo upola manje nego u lipnju.


Sram ih bilo, ljudi traže kontakt. Kakav kontakt, važno je držati socijalnu distancu, samo kontakti preko Skype dolaze u obzir!
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#44322 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Trappist wrote: 29/07/2021 15:56 Pa jako mi je zao sto citam ove nebuloze koje ti i slicni tebi pisete. Pandemija je do sada trebala biti stvar proslosti, dosle su cudesne vakcine (koju sam i ja primio), ponudjene su svima koji su htjeli, a eto kazu javno vakcine te spasavaju od smrti haman 100%. Sta se onda ceka? Ako nas vakcine ne mogu spasiti, sta je sljedece sto cekamo? Nakon kljucne 2 sedmice i onda kljucnih vakcina, sad opet nesto novo kljucno cekamo? Da nas nece mozda lockdown spasiti kao australiju :-)
Pises gluposti.
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#44323 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

jeza u ledja wrote: 29/07/2021 16:03
Trappist wrote: 29/07/2021 15:56 Pa jako mi je zao sto citam ove nebuloze koje ti i slicni tebi pisete. Pandemija je do sada trebala biti stvar proslosti, dosle su cudesne vakcine (koju sam i ja primio), ponudjene su svima koji su htjeli, a eto kazu javno vakcine te spasavaju od smrti haman 100%. Sta se onda ceka? Ako nas vakcine ne mogu spasiti, sta je sljedece sto cekamo? Nakon kljucne 2 sedmice i onda kljucnih vakcina, sad opet nesto novo kljucno cekamo? Da nas nece mozda lockdown spasiti kao australiju :-)
Pises gluposti.
Pa hajde reci sta sam pogrijesio, kad bi ti proglasio kraj ovog sranja i vratio ljudima normalan zivot ?
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#44324 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Medobrundo25 »

Trappist wrote: 29/07/2021 16:13
jeza u ledja wrote: 29/07/2021 16:03

Pises gluposti.
Pa hajde reci sta sam pogrijesio, kad bi ti proglasio kraj ovog sranja i vratio ljudima normalan zivot ?
On nikada, jer mu je ovo prilika da "odozgo" posmatra i pametuje. Prosipa woke-izam , ovo mu je vrhunac zivota. :thumbup:
Locked