Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#57001 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

Point. wrote: 07/12/2021 11:43 Gledaj antivaxerskih neradnika i besposličara, dvije stranice gluposti u doba kad ljudi rade.

Ili se youtube i Twitter research računa kao radni odnos?
dok istovremeno ti postujes na forumu u toku radnog vremena. :lol:
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#57002 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

biglebovski wrote: 07/12/2021 12:01
adsubzero wrote: 07/12/2021 11:36 Laganom pretragom kljucnih rijeci se moze saznati da niko nije neironicno pominjao bagere, vec bas ti. Dakle isto guslanje vec godinu i po :lol:
Ti si dadijev alter-ego ili šta? Pitam te fino, može li se u Špionicu ili je još uvijek odsječena od svijeta, imam nekog posla gore pa ako nemaš kakvu pouzdanu informaciju pružiti, ne znam ni zašto se javljaš?

Zadnje informacije govore

Nakon što je u Zavodu za mikrobiologiju Univerzitetsko-kliničkog centra u Tuzli potvrđen prvi slučaj zaraze 61-godišnje ženske osobe s područja Srebrenika, Krizni štab Civilne zaštite na vanrednoj sjednici je donio odluku o stavljanju kompletnog naselja Srednja Špionica u karantin, javlja Anadolu Agency (AA).

Krizni štab je donio odluku da se stanovništvu Srednje Špionice isporuči 460 zaštitnih maski i 460 pari rukavica te da se obavi detaljna dezinfekcija kompletnog naselja.
Javljam se radi tih bagera o kojima guslate konstantno. Imaginarni argument koji ste sami napravili da mozete srati.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57003 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

adsubzero wrote: 07/12/2021 12:28
biglebovski wrote: 07/12/2021 12:01

Ti si dadijev alter-ego ili šta? Pitam te fino, može li se u Špionicu ili je još uvijek odsječena od svijeta, imam nekog posla gore pa ako nemaš kakvu pouzdanu informaciju pružiti, ne znam ni zašto se javljaš?

Zadnje informacije govore

Nakon što je u Zavodu za mikrobiologiju Univerzitetsko-kliničkog centra u Tuzli potvrđen prvi slučaj zaraze 61-godišnje ženske osobe s područja Srebrenika, Krizni štab Civilne zaštite na vanrednoj sjednici je donio odluku o stavljanju kompletnog naselja Srednja Špionica u karantin, javlja Anadolu Agency (AA).

Krizni štab je donio odluku da se stanovništvu Srednje Špionice isporuči 460 zaštitnih maski i 460 pari rukavica te da se obavi detaljna dezinfekcija kompletnog naselja.
Javljam se radi tih bagera o kojima guslate konstantno. Imaginarni argument koji ste sami napravili da mozete srati.
Pa kad vi možete guslati o strašnom i opasnom i nadasve brzom virusu koji je ogromna opasnost za čovječanstvo već dvije godine, što mi nebi mogli guslati o omiljenim mašinama inicijalnih širitelja straha i panike poput dadija i mogy?
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#57004 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

biglebovski wrote: 07/12/2021 12:47
adsubzero wrote: 07/12/2021 12:28

Javljam se radi tih bagera o kojima guslate konstantno. Imaginarni argument koji ste sami napravili da mozete srati.
Pa kad vi možete guslati o strašnom i opasnom i nadasve brzom virusu koji je ogromna opasnost za čovječanstvo već dvije godine, što mi nebi mogli guslati o omiljenim mašinama inicijalnih širitelja straha i panike poput dadija i mogy?
Zato sto virus jeste opasan, a bageri su imaginarni argument.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#57005 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dr Kova »

saint_mirad wrote: 07/12/2021 12:13
Point. wrote: 07/12/2021 11:43 Gledaj antivaxerskih neradnika i besposličara, dvije stranice gluposti u doba kad ljudi rade.

Ili se youtube i Twitter research računa kao radni odnos?
dok istovremeno ti postujes na forumu u toku radnog vremena. :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:
Image
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57006 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

adsubzero wrote: 07/12/2021 13:04
biglebovski wrote: 07/12/2021 12:47

Pa kad vi možete guslati o strašnom i opasnom i nadasve brzom virusu koji je ogromna opasnost za čovječanstvo već dvije godine, što mi nebi mogli guslati o omiljenim mašinama inicijalnih širitelja straha i panike poput dadija i mogy?
Zato sto virus jeste opasan, a bageri su imaginarni argument.
Tu se slažemo, virus jeste opasan. Britanci su izračunali da im je prosjek godina umrlih od ovog virusa neke 83 godine, dok im je prosjek života 81 godina tako da se logički može zaključiti da ti i dadi, ukoliko ste u poznim godinama, imate razlog za zabrinutost jer u tim godinama tek oko 95% zaraženih ljudi preživi virus. Nadam se da, u isto vrijeme, niste pretili jer je američki CDC javio da nekih 78% hospitalizovanih i umrlih zbog virusa je bilo pretilo, te se isto tako nadam da nam se ne javljaš iz staračkog doma iz američke države New York, ili Rhode Island, New Jersey, Massachusetts ili Connecticut gdje je većina preminulih usljed kovida živjela u domovima za stara lica, nekih 1500-1800 na deset hiljada stanara domova za stara lica, na žalost, nije uspjelo preživjeti u ovim perjanicama američkih demokrata koji imaju nauku na svojoj strani. U svakom slučaju, nadam se da će do proljeća virus izumrijeti u tolikoj mjeri da ćeš smoći snage i nastaviti živjeti bez straha od, ne daj bože nikome, glavobolje ili umora.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#57007 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

biglebovski wrote: 07/12/2021 13:28
adsubzero wrote: 07/12/2021 13:04
Zato sto virus jeste opasan, a bageri su imaginarni argument.
Tu se slažemo, virus jeste opasan. Britanci su izračunali da im je prosjek godina umrlih od ovog virusa neke 83 godine, dok im je prosjek života 81 godina tako da se logički može zaključiti da ti i dadi, ukoliko ste u poznim godinama, imate razlog za zabrinutost jer u tim godinama tek oko 95% zaraženih ljudi preživi virus. Nadam se da, u isto vrijeme, niste pretili jer je američki CDC javio da nekih 78% hospitalizovanih i umrlih zbog virusa je bilo pretilo, te se isto tako nadam da nam se ne javljaš iz staračkog doma iz američke države New York, ili Rhode Island, New Jersey, Massachusetts ili Connecticut gdje je većina preminulih usljed kovida živjela u domovima za stara lica, nekih 1500-1800 na deset hiljada stanara domova za stara lica, na žalost, nije uspjelo preživjeti u ovim perjanicama američkih demokrata koji imaju nauku na svojoj strani. U svakom slučaju, nadam se da će do proljeća virus izumrijeti u tolikoj mjeri da ćeš smoći snage i nastaviti živjeti bez straha od, ne daj bože nikome, glavobolje ili umora.
Tako je moj dobri druze. Jer jedine dvije opcije su:
a) prezivjeti
b) umrijeti
To sto ces dugorocno imati posljedice, ma jebo to.

Prosjecna starost nista ne znaci. Naravno da je virus najopasniji za starije ili one sa hronicnin oboljenjima, to ne znaci da je bezopasan za generalnu populaciju. A vec smo prezvakali to sta se desava kad je previse ljudi bolesno istovremeno - niko nece dobiti adekvatnu pomoc.

Moze li covjek biti zabrinut bez da ga strah da pomoli nos napolje? Ima li ta kategorija? Ili je samo potpuni strah protiv potpuno-me-boli-briga?

Nisam uopste htio da udjem u ovu raspravu, nemam se namjeru gadjati cinjenicama do iznemoglosti, samo sam replicirao na "bagere". Uzmem malo da pretrazim temu, kad vidi cuda, bagere niko nije spominjao osim vas u ironicnom kontekstu.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#57008 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

cassius wrote: 07/12/2021 11:05 Sljedece 2 sedmice su kljucne. ! btw. satnica ide dok ovo pisem. Da se odmah ogradim od ove americke brigade besposlenika ;)
Novi sat, nova nafaka.

Saće praseći divizioni u napad.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2429
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#57009 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ZyzzSar »

biglebovski wrote: 07/12/2021 11:35
nosara wrote: 07/12/2021 10:37 Budući da Pfizer naplaćuje 22 funte po dozi, ovo predstavlja maržu od 3.000 posto u odnosu na proizvodnu cijenu.


https://www.klix.ba/vijesti/svijet/pfiz ... /211207034
Budući da Pfizer naplaćuje 22 funte po dozi, ovo predstavlja maržu od 3.000 posto u odnosu na proizvodnu cijenu. Pfizer je poručio da su procjene krajnje netačne te da se nisu uzeti u obzir klinička istraživanja, proizvodnja na masovnom nivou te globalna distribucija.

Mora se biti iskren i priznati da je marža stvarno manja. Niko ne uzima u obzir kako klinička istraživanja i globalnu distribuciju, tako i, ovih dana dosta skupi marketing (nije isto plaćati manekenku ili nekog naučnika ili univerzitet da te reklamira dvije godine), te džepove raznoraznih stožeraža, predsjednika vlada, ministara zdravstva, uvoznika, komesara i komesarica, faktečekera nekakvih... Ima tu troškova tako da ja vjerujem Pfizeru kada kažu da su procjene krajnje netačne.
koliko je tek silnog novca donirano u istrazivanje i razvoj vakcina, a ne zele da pomenu, gdje li su to pronevjerili
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57010 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

adsubzero wrote: 07/12/2021 13:39 Moze li covjek biti zabrinut bez da ga strah da pomoli nos napolje? Ima li ta kategorija? Ili je samo potpuni strah protiv potpuno-me-boli-briga?
Čovjek definitivno ima pravo da bude zabrinut, i da se ponaša u skladu sa tim. Ali teško da ima pravo da svojom zabrinutosti poziva na ograničavanja prava drugih ljudi koji ne dijele takvu zabrinutost te im, konstantnim širenjem zabrinutosti, ugrožava opstanak.
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#57011 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

adsubzero wrote: 07/12/2021 13:39
biglebovski wrote: 07/12/2021 13:28

Tu se slažemo, virus jeste opasan. Britanci su izračunali da im je prosjek godina umrlih od ovog virusa neke 83 godine, dok im je prosjek života 81 godina tako da se logički može zaključiti da ti i dadi, ukoliko ste u poznim godinama, imate razlog za zabrinutost jer u tim godinama tek oko 95% zaraženih ljudi preživi virus. Nadam se da, u isto vrijeme, niste pretili jer je američki CDC javio da nekih 78% hospitalizovanih i umrlih zbog virusa je bilo pretilo, te se isto tako nadam da nam se ne javljaš iz staračkog doma iz američke države New York, ili Rhode Island, New Jersey, Massachusetts ili Connecticut gdje je većina preminulih usljed kovida živjela u domovima za stara lica, nekih 1500-1800 na deset hiljada stanara domova za stara lica, na žalost, nije uspjelo preživjeti u ovim perjanicama američkih demokrata koji imaju nauku na svojoj strani. U svakom slučaju, nadam se da će do proljeća virus izumrijeti u tolikoj mjeri da ćeš smoći snage i nastaviti živjeti bez straha od, ne daj bože nikome, glavobolje ili umora.
Tako je moj dobri druze. Jer jedine dvije opcije su:
a) prezivjeti
b) umrijeti
To sto ces dugorocno imati posljedice, ma jebo to.

Prosjecna starost nista ne znaci. Naravno da je virus najopasniji za starije ili one sa hronicnin oboljenjima, to ne znaci da je bezopasan za generalnu populaciju. A vec smo prezvakali to sta se desava kad je previse ljudi bolesno istovremeno - niko nece dobiti adekvatnu pomoc.

Moze li covjek biti zabrinut bez da ga strah da pomoli nos napolje? Ima li ta kategorija? Ili je samo potpuni strah protiv potpuno-me-boli-briga?

Nisam uopste htio da udjem u ovu raspravu, nemam se namjeru gadjati cinjenicama do iznemoglosti, samo sam replicirao na "bagere". Uzmem malo da pretrazim temu, kad vidi cuda, bagere niko nije spominjao osim vas u ironicnom kontekstu.
"Prema izvješću KBC-a Split u protekla 24 sata preminule su četiri osobe – jedna muška osoba stara 66 godina, jedna ženska osoba stara 52 godine, jedna ženska osoba stara 87 godina i jedna muška osoba stara 78 godina.

Osobe su uz brojne komorbiditete bile pozitivne i na COVID infekciju."
"Preminula je jedna muška osoba iz Konavala (rođ. 1943.g.)."
"U OB Koprivnica preminule su tri osobe (1952. i 1961. i 1996. godište) s pozitivitetom na koronavirus koje su u kliničkoj anamnezi imale druge pridružene bolesti te nisu bile cijepljene protiv koronavirusa."
"U Općoj bolnici Zadar s koronavirusom preminula je 83-godišnja žena, a u Specijalnoj bolnici za ortopediju Biograd na Moru muškarac u dobi od 94 godine."
"Preminule su dvije osobe, žene 1933. godište, koje su osim infekcije koronavirusom imale i brojne komorbiditete."
"Nažalost, u Općoj bolnici Pula preminule su tri COVID-19 pozitivne osobe (1934., 1935. i 1936. godište) s pridruženim kroničnim bolestima."
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57012 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

ZyzzSar wrote: 07/12/2021 13:52 koliko je tek silnog novca donirano u istrazivanje i razvoj vakcina, a ne zele da pomenu, gdje li su to pronevjerili
Pojeli i popili vukovi sa Wall Street-a!
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#57013 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

U POSLJEDNJA 24 sata od covida ili s njim preminulo je 60 osoba.

Od 60 preminulih, kako doznaje Index, njih 49 nije bilo cijepljeno nijednom dozom, a 52 osobe nisu završile cijepljenje, što iznosi 86.7 posto.

Dvanaest najmlađih među 60 preminulih nije bilo cijepljeno.

Najmlađi preminuli imao je, doznajemo, 25 godina i nije bio cijepljen.

Jučer je preminula 51 osoba. Među njima 40 (78.4%) nije završilo cijepljenje.


Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#57014 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Point. wrote: 07/12/2021 14:25
U POSLJEDNJA 24 sata od covida ili s njim preminulo je 60 osoba.

Od 60 preminulih, kako doznaje Index, njih 49 nije bilo cijepljeno nijednom dozom, a 52 osobe nisu završile cijepljenje, što iznosi 86.7 posto.

Dvanaest najmlađih među 60 preminulih nije bilo cijepljeno.

Najmlađi preminuli imao je, doznajemo, 25 godina i nije bio cijepljen.

Jučer je preminula 51 osoba. Među njima 40 (78.4%) nije završilo cijepljenje.


Neces da procitas citav clanak a ? To je vjerovatno ovaj 1996 godiste koji je imao pridruzene bolesti.

"U OB Koprivnica preminule su tri osobe (1952. i 1961. i 1996. godište) s pozitivitetom na koronavirus koje su u kliničkoj anamnezi imale druge pridružene bolesti te nisu bile cijepljene protiv koronavirusa."
ja71
Posts: 5390
Joined: 31/03/2006 14:45

#57015 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

Nermina Hurić (21) iz Živinica preminula je jutros u Univerzitetskom kliničkom centru Tuzla.
Nermininu smrt objavili su i njeni prijatelji na društvenim mrežama.
Oni nezvanično navode da je Nermina Hurić preminula od virusa korona.
"Tužnim i žalosnim srcem javljamo da je naša Nermina Hurić preminula", napisali su u objavi.
Nermina je inače humanista, majka iza koje je ostala devetomjesečna beba i muž Mustafa.

https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... ric/694990
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#57016 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

biglebovski wrote: 07/12/2021 14:02
adsubzero wrote: 07/12/2021 13:39 Moze li covjek biti zabrinut bez da ga strah da pomoli nos napolje? Ima li ta kategorija? Ili je samo potpuni strah protiv potpuno-me-boli-briga?
Čovjek definitivno ima pravo da bude zabrinut, i da se ponaša u skladu sa tim. Ali teško da ima pravo da svojom zabrinutosti poziva na ograničavanja prava drugih ljudi koji ne dijele takvu zabrinutost te im, konstantnim širenjem zabrinutosti, ugrožava opstanak.
Tu se opet razilazimo. Itekako da ima pravo, a to nije moje misljenje niti sam ja nalozio da bude tako. Ako strucna oblast smatra da postoji prijetnja po javno zdravlje, onda naravno da ce postojati ogranicenja. Ne mozes ti svojim ponasanjem nekoga ugroziti.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57017 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

adsubzero wrote: 07/12/2021 14:42
biglebovski wrote: 07/12/2021 14:02

Čovjek definitivno ima pravo da bude zabrinut, i da se ponaša u skladu sa tim. Ali teško da ima pravo da svojom zabrinutosti poziva na ograničavanja prava drugih ljudi koji ne dijele takvu zabrinutost te im, konstantnim širenjem zabrinutosti, ugrožava opstanak.
Tu se opet razilazimo. Itekako da ima pravo, a to nije moje misljenje niti sam ja nalozio da bude tako. Ako strucna oblast smatra da postoji prijetnja po javno zdravlje, onda naravno da ce postojati ogranicenja. Ne mozes ti svojim ponasanjem nekoga ugroziti.
Je li tvoje zdravlje moj problem? Ako si toliko neodgovaran i nesposoban da sam čuvaš svoje zdravlje, kako ti iko drugi može pomoći? I koja je to stručna oblast koju spominješ? Matematika, meterologija, astrologija, sportska prognoza, bacanje graha? Onaj matematičar što je izračunao da možda može umrijeti 150.000 ljudi u BiH ukoliko se ne uvedu mjere ili stručnjak Fahrudin Solak, doktor za rokenrol, ili glavni federalni epidemiolog od kojeg u dvije godine pandemije nismo čuli ni riječ? Ima naučnika koji procjenjuju da nas može spićiti asteroid, što je kudikamo veća opasnost za čovječanstvo, pa nešto ne vidim da se grade bunkeri i zatvaraju ljudi i poslovi zbog te mogućnosti.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2429
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#57018 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ZyzzSar »

Image
4 doze za manje od 12 mjeseci, idemo :D
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#57019 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

biglebovski wrote: 07/12/2021 14:58
adsubzero wrote: 07/12/2021 14:42

Tu se opet razilazimo. Itekako da ima pravo, a to nije moje misljenje niti sam ja nalozio da bude tako. Ako strucna oblast smatra da postoji prijetnja po javno zdravlje, onda naravno da ce postojati ogranicenja. Ne mozes ti svojim ponasanjem nekoga ugroziti.
Je li tvoje zdravlje moj problem? Ako si toliko neodgovaran i nesposoban da sam čuvaš svoje zdravlje, kako ti iko drugi može pomoći? I koja je to stručna oblast koju spominješ? Matematika, meterologija, astrologija, sportska prognoza, bacanje graha? Onaj matematičar što je izračunao da možda može umrijeti 150.000 ljudi u BiH ukoliko se ne uvedu mjere ili stručnjak Fahrudin Solak, doktor za rokenrol, ili glavni federalni epidemiolog od kojeg u dvije godine pandemije nismo čuli ni riječ? Ima naučnika koji procjenjuju da nas može spićiti asteroid, što je kudikamo veća opasnost za čovječanstvo, pa nešto ne vidim da se grade bunkeri i zatvaraju ljudi i poslovi zbog te mogućnosti.
Cuj sad bacanje graha, astrologija, ne lupaj ziv bio. Niko ne kaze da je moje zdravlje tvoja briga, ali isto tako tvoja sloboda da radis sta hoces nije moja briga, ako si prijetnja za nekog drugog.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57020 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

adsubzero wrote: 07/12/2021 15:29
biglebovski wrote: 07/12/2021 14:58

Je li tvoje zdravlje moj problem? Ako si toliko neodgovaran i nesposoban da sam čuvaš svoje zdravlje, kako ti iko drugi može pomoći? I koja je to stručna oblast koju spominješ? Matematika, meterologija, astrologija, sportska prognoza, bacanje graha? Onaj matematičar što je izračunao da možda može umrijeti 150.000 ljudi u BiH ukoliko se ne uvedu mjere ili stručnjak Fahrudin Solak, doktor za rokenrol, ili glavni federalni epidemiolog od kojeg u dvije godine pandemije nismo čuli ni riječ? Ima naučnika koji procjenjuju da nas može spićiti asteroid, što je kudikamo veća opasnost za čovječanstvo, pa nešto ne vidim da se grade bunkeri i zatvaraju ljudi i poslovi zbog te mogućnosti.
Cuj sad bacanje graha, astrologija, ne lupaj ziv bio. Niko ne kaze da je moje zdravlje tvoja briga, ali isto tako tvoja sloboda da radis sta hoces nije moja briga, ako si prijetnja za nekog drugog.
Pa što bi ja bio prijetnja tebi ili drugom? Ja sam zdrav i odgovoran građanin koji izmiruje porezne obaveze i nema krivični dosije. Ako nešto uradim, postoji krivični zakon po kojem me društvo može optužiti i osuditi, ako utvrdi moju odgovornost, ipak je ovo 21 vijek.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#57021 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

biglebovski wrote: 07/12/2021 15:42
adsubzero wrote: 07/12/2021 15:29

Cuj sad bacanje graha, astrologija, ne lupaj ziv bio. Niko ne kaze da je moje zdravlje tvoja briga, ali isto tako tvoja sloboda da radis sta hoces nije moja briga, ako si prijetnja za nekog drugog.
Pa što bi ja bio prijetnja tebi ili drugom? Ja sam zdrav i odgovoran građanin koji izmiruje porezne obaveze i nema krivični dosije. Ako nešto uradim, postoji krivični zakon po kojem me društvo može optužiti i osuditi, ako utvrdi moju odgovornost, ipak je ovo 21 vijek.
Zato i neces u zatvor, ali imas ogranicenja ako ne poduzmes korake da sprijecis sirenje zaraze. To tvoje "ja se dobro osjecam, nije meni nista" ne vrijedi kad se zna da se virus siri asimptomatski. Ti ako to ne mozes prihvatiti to je tvoj problem, bit ces ogranicen, jer pandemija jos uvijek traje. Kad se uspijemo izboriti sa ovim, pa bude na nivou sezonske gripe, onda nek se boca ko zeli i nek se cuva ko zeli.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57022 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

adsubzero wrote: 07/12/2021 15:49
biglebovski wrote: 07/12/2021 15:42

Pa što bi ja bio prijetnja tebi ili drugom? Ja sam zdrav i odgovoran građanin koji izmiruje porezne obaveze i nema krivični dosije. Ako nešto uradim, postoji krivični zakon po kojem me društvo može optužiti i osuditi, ako utvrdi moju odgovornost, ipak je ovo 21 vijek.
Zato i neces u zatvor, ali imas ogranicenja ako ne poduzmes korake da sprijecis sirenje zaraze. To tvoje "ja se dobro osjecam, nije meni nista" ne vrijedi kad se zna da se virus siri asimptomatski. Ti ako to ne mozes prihvatiti to je tvoj problem, bit ces ogranicen, jer pandemija jos uvijek traje. Kad se uspijemo izboriti sa ovim, pa bude na nivou sezonske gripe, onda nek se boca ko zeli i nek se cuva ko zeli.
Nemam ja druže nikakva ograničenja. Nasmijan, pristojan i vedar sam svugdje dobrodošao. A vi se nastavite boriti sa ovim, nadam se scenariju iz Uttar Pradesha, jer, kako vam ide ove dvije godine, slaba vam je ta vaša borba.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#57023 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

adsubzero wrote: 07/12/2021 15:49
biglebovski wrote: 07/12/2021 15:42

Pa što bi ja bio prijetnja tebi ili drugom? Ja sam zdrav i odgovoran građanin koji izmiruje porezne obaveze i nema krivični dosije. Ako nešto uradim, postoji krivični zakon po kojem me društvo može optužiti i osuditi, ako utvrdi moju odgovornost, ipak je ovo 21 vijek.
Zato i neces u zatvor, ali imas ogranicenja ako ne poduzmes korake da sprijecis sirenje zaraze. To tvoje "ja se dobro osjecam, nije meni nista" ne vrijedi kad se zna da se virus siri asimptomatski. Ti ako to ne mozes prihvatiti to je tvoj problem, bit ces ogranicen, jer pandemija jos uvijek traje. Kad se uspijemo izboriti sa ovim, pa bude na nivou sezonske gripe, onda nek se boca ko zeli i nek se cuva ko zeli.
Halooo, cijepljeni nisu ugroženi, već necijepljeni, ne može virus nestati ni prekonoći, čak i da je cijela planeta cijepljena.

Prisilno cijepljene cijepivima koja nisu nikad primjenjena na ljudima je jednako protivzakonito.

Sad izlaze nova cijepiva klasićne tehnologije, a koju će rado primiti mnogi poput mene. :sad:
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#57024 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

biglebovski wrote: 07/12/2021 16:05 Nemam ja druže nikakva ograničenja. Nasmijan, pristojan i vedar sam svugdje dobrodošao. A vi se nastavite boriti sa ovim, nadam se scenariju iz Uttar Pradesha, jer, kako vam ide ove dvije godine, slaba vam je ta vaša borba.
Slaba zbog onih koji se svim silama opiru, jer hoce da su specijalni, jer im je neugodno staviti masku i ne mogu da disu, jer nema njima ko reci kako ce oni da zive i gdje da se krecu, jer "nisam ludjak da perem ruke 20 puta dnevno", jer "vakcine su smuckane, hoce da nas pobiju" i tako dalje.
Ako nemas super, tako i treba da razmislja zdrava osoba. Ali nemoj misliti da nece krenuti i kod nas ogranicenja kao u ostatku Europe i svijeta.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#57025 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

KraljicaIzJajca wrote: 07/12/2021 16:06
adsubzero wrote: 07/12/2021 15:49

Zato i neces u zatvor, ali imas ogranicenja ako ne poduzmes korake da sprijecis sirenje zaraze. To tvoje "ja se dobro osjecam, nije meni nista" ne vrijedi kad se zna da se virus siri asimptomatski. Ti ako to ne mozes prihvatiti to je tvoj problem, bit ces ogranicen, jer pandemija jos uvijek traje. Kad se uspijemo izboriti sa ovim, pa bude na nivou sezonske gripe, onda nek se boca ko zeli i nek se cuva ko zeli.
Halooo, cijepljeni nisu ugroženi, već necijepljeni, ne može virus nestati ni prekonoći, čak i da je cijela planeta cijepljena.

Prisilno cijepljene cijepivima koja nisu nikad primjenjena na ljudima je jednako protivzakonito.

Sad izlaze nova cijepiva klasićne tehnologije, a koju će rado primiti mnogi poput mene. :sad:
Jebes me ako to nije najveci oksimoron koji sam cuo. Pa na kome je onda primijenjeno? Na kome je testirano? :lol:
Locked