Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#42001 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

Medobrundo25 wrote: 07/06/2021 09:18
geralt wrote: 06/06/2021 17:42
spinel_ wrote: 06/06/2021 16:52

Nego. Kako je u Texasu, jel ih kupe bagerima?
Mislis u Texasu u kojem je 36% stanovnistva potpuno, a 45% djelimicno vakcinisano? Super, kako je kod tebe?
Ja i ? U DE vakcinisano preko 50% pa i dalje zive ko u logorima, najgore mjere i dalje na snazi. U TX zivot normala vec mjesecima, na Floridi koncerti pice kao da nista nije bilo a Svabo ne moze otici u Zaru. :run:
pošto pratim NBA, u prenosima se vidi koje države imaju mjere a koje ne. dvorane dallasa, sunsa, miami-ja (dok je bio in) pune ko šibica, po 25k ljudi i svi bez maske. dvorana lac i lal prazne kad igraju oni kući.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#42002 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

Naslovnica wrote: 08/06/2021 12:32 Ravage - cause severe and extensive damage to.
8-)
ma ovaj lik sere po tweeteru i kardashianke što slikaju guzice po instagramu. isti attention whore mentalitet
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#42003 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Medobrundo25 wrote: 07/06/2021 09:18
geralt wrote: 06/06/2021 17:42
spinel_ wrote: 06/06/2021 16:52

Nego. Kako je u Texasu, jel ih kupe bagerima?
Mislis u Texasu u kojem je 36% stanovnistva potpuno, a 45% djelimicno vakcinisano? Super, kako je kod tebe?
Ja i ? U DE vakcinisano preko 50% pa i dalje zive ko u logorima, najgore mjere i dalje na snazi. U TX zivot normala vec mjesecima, na Floridi koncerti pice kao da nista nije bilo a Svabo ne moze otici u Zaru. :run:
Odakle ti info za Deu? Ne lupaj gluposti.
Ev ja sad u trznom bio... Kupio tene i kafu popio u kaficu
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#42004 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Trappist wrote: 10/06/2021 15:01 Da je napuhan i za 0.01% to nije u redu i treba biti istrazeno. 25% nije mala cifra, a sto se to uradilo, treba dobro istraziti.
Smijali ste se kad je ovdje bilo price da se sve stavlja pod koronu, sad opet ismijavate cifru od minimalno 25%.
SMijali ste se kad su ljudi govorili da prirodni imunitet traje duze od 6 mjeseci, pa evo rijetko ko oboli opet i nakon godinu i vise.
Smijali ste se kad se govorilo da je virus vjestacki, pa evo i Biden sad hoce opet da se istrazi porijeklo a evo i ovo "Lideri G7 će zahtijevati novu istragu o porijeklu koronavirusa"
Smijali ste se kad se govorilo da lockdown ima ili nikakav ili minimalan ucinak na brojeve novozarazenih, pa eno njemci odradili istrazivanje koje je potvrdilo da smanjenje brojeva nema nikakve veze sa lockdownom.
I mozemo ovako jos nabrajati...
:izet:
Ko smo to "mi", a ko ste to "vi"?

Nijedna od tih stvari nije crno-bijela.

U zadnjih godinu i po smo X puta vidjeli da su se brojke za neka podrucja, gradove, okruge, drzave, zemlje, kalibrirale. Nekad u jednom, nekad u drugom smjeru. Nije valjda da prvi put to vidis? Pa na silnim sajtovima koji pokazuju kojekakve grafove cesto mozes vidjeti fusnote o takvim stvarima. U ovom slucaju gore konkretno, jedan okrug u Kaliforniji je kalibrirao podatke da budu vise u skladu sa smjernicama drzave Kalifornije.

Sto se tice prirodnog imuniteta, ja licno o tome nikad nisam komentarisao jer ne znam. Tesko je znati koliko ce trajati imunitet unaprijed.

Ja se nisam smijao o porijeklu virusa, no poenta je da je mala vjerovatnoca da je pusten namjerno. Sada, je li pobjegao iz laboratorija ili iz prirode, ne vidim da je uopste bitno. Znamo da je dosao iz Wuhana. Valjda.

Lockdown ko lockdown je tako sirok pojam da je doveden do besmisla. Logicno je da ce neke mjere tipa nosenje maski u zatvorenom imati svrhu, a da neke tipa policijski sat nikakvu. Isto kao sto je i logicno bilo da ce sve ovo vrijeme biti puno gresaka, od strane institucija i od strane zdravstvenih radnika, kada se sve radi u hodu. No opet to ne znaci da mi znamo bolje od njih. Ali jebiga tesko to skontati nekima.

Ja isto tako mogu reci "smijali ste se na pocetku da je virus samo malo jaca gripa". Dobro se sjecam rasprava kako gripa godisnje ubije X ljudi, a ovaj virus nije ni toliko (kad je bilo globalno ispod pola miliona). Sad je evo broj zrtava na 3-4 miliona, koliko vec.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#42005 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

DObro se zna ko smo "mi" a ko "vi". Pod vi pogotovo mislim na one hobi naucnike koji sa visine gledaju na bilo koje podijeljeno misljenje i bilo kakvo drugaciije misljenje osim onog sto im drljevic, cerkez i slicni kazu.
Pa oduzmi 25% od tih miliona :D
I samo budala se i gripi moze smijati, jer i gripa moze biti smrtonosna za ljude sa tezim oboljenima.
Otac_Porfirije
Posts: 30
Joined: 06/06/2021 18:20

#42006 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Otac_Porfirije »

jeza u ledja wrote: 10/06/2021 15:48
Trappist wrote: 10/06/2021 15:01 Da je napuhan i za 0.01% to nije u redu i treba biti istrazeno. 25% nije mala cifra, a sto se to uradilo, treba dobro istraziti.
Smijali ste se kad je ovdje bilo price da se sve stavlja pod koronu, sad opet ismijavate cifru od minimalno 25%.
SMijali ste se kad su ljudi govorili da prirodni imunitet traje duze od 6 mjeseci, pa evo rijetko ko oboli opet i nakon godinu i vise.
Smijali ste se kad se govorilo da je virus vjestacki, pa evo i Biden sad hoce opet da se istrazi porijeklo a evo i ovo "Lideri G7 će zahtijevati novu istragu o porijeklu koronavirusa"
Smijali ste se kad se govorilo da lockdown ima ili nikakav ili minimalan ucinak na brojeve novozarazenih, pa eno njemci odradili istrazivanje koje je potvrdilo da smanjenje brojeva nema nikakve veze sa lockdownom.
I mozemo ovako jos nabrajati...
:izet:
Ko smo to "mi", a ko ste to "vi"?

Nijedna od tih stvari nije crno-bijela.

U zadnjih godinu i po smo X puta vidjeli da su se brojke za neka podrucja, gradove, okruge, drzave, zemlje, kalibrirale. Nekad u jednom, nekad u drugom smjeru. Nije valjda da prvi put to vidis? Pa na silnim sajtovima koji pokazuju kojekakve grafove cesto mozes vidjeti fusnote o takvim stvarima. U ovom slucaju gore konkretno, jedan okrug u Kaliforniji je kalibrirao podatke da budu vise u skladu sa smjernicama drzave Kalifornije.

Sto se tice prirodnog imuniteta, ja licno o tome nikad nisam komentarisao jer ne znam. Tesko je znati koliko ce trajati imunitet unaprijed.

Ja se nisam smijao o porijeklu virusa, no poenta je da je mala vjerovatnoca da je pusten namjerno. Sada, je li pobjegao iz laboratorija ili iz prirode, ne vidim da je uopste bitno. Znamo da je dosao iz Wuhana. Valjda.

Lockdown ko lockdown je tako sirok pojam da je doveden do besmisla. Logicno je da ce neke mjere tipa nosenje maski u zatvorenom imati svrhu, a da neke tipa policijski sat nikakvu. Isto kao sto je i logicno bilo da ce sve ovo vrijeme biti puno gresaka, od strane institucija i od strane zdravstvenih radnika, kada se sve radi u hodu. No opet to ne znaci da mi znamo bolje od njih. Ali jebiga tesko to skontati nekima.

Ja isto tako mogu reci "smijali ste se na pocetku da je virus samo malo jaca gripa". Dobro se sjecam rasprava kako gripa godisnje ubije X ljudi, a ovaj virus nije ni toliko (kad je bilo globalno ispod pola miliona). Sad je evo broj zrtava na 3-4 miliona, koliko vec.
Joj al trolaš, nevjerovatno...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#42007 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Trappist wrote: 10/06/2021 16:09 DObro se zna ko smo "mi" a ko "vi". Pod vi pogotovo mislim na one hobi naucnike koji sa visine gledaju na bilo koje podijeljeno misljenje i bilo kakvo drugaciije misljenje osim onog sto im drljevic, cerkez i slicni kazu.
Pa oduzmi 25% od tih miliona :D
I samo budala se i gripi moze smijati, jer i gripa moze biti smrtonosna za ljude sa tezim oboljenima.
Da oduzmes 75% opet bi bilo gore od obicne gripe.

Najvise hobi naucnika na ovim temama dolazi od strane onih koji ne vjeruju naucnim institucijama. Ovi ostali ih uzaludno pokusavaju racionalnim argumentovanjem uvjeriti u suprotno. Ne vjeruje se institucijama, ne vjeruje se doktorima, pa se onda vrte alternativni izvori i alternativne brojke. To su oni koji su ovdje hobi naucnici. BIlo kakve brojke oko korone su komplikovane, kao i kod svake druge bolesti. I ono sto se cini jednostavnim je komplikovanije nego sto izgleda.
Ja citam i slusam naucnike koji te brojke interpretiraju za mene. "Vasi" hobi naucnici su ti koji imaju najvecu potrebu za alternativnom interpretacijom istih.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#42008 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Otac_Porfirije wrote: 10/06/2021 16:14
jeza u ledja wrote: 10/06/2021 15:48
Trappist wrote: 10/06/2021 15:01 Da je napuhan i za 0.01% to nije u redu i treba biti istrazeno. 25% nije mala cifra, a sto se to uradilo, treba dobro istraziti.
Smijali ste se kad je ovdje bilo price da se sve stavlja pod koronu, sad opet ismijavate cifru od minimalno 25%.
SMijali ste se kad su ljudi govorili da prirodni imunitet traje duze od 6 mjeseci, pa evo rijetko ko oboli opet i nakon godinu i vise.
Smijali ste se kad se govorilo da je virus vjestacki, pa evo i Biden sad hoce opet da se istrazi porijeklo a evo i ovo "Lideri G7 će zahtijevati novu istragu o porijeklu koronavirusa"
Smijali ste se kad se govorilo da lockdown ima ili nikakav ili minimalan ucinak na brojeve novozarazenih, pa eno njemci odradili istrazivanje koje je potvrdilo da smanjenje brojeva nema nikakve veze sa lockdownom.
I mozemo ovako jos nabrajati...
:izet:
Ko smo to "mi", a ko ste to "vi"?

Nijedna od tih stvari nije crno-bijela.

U zadnjih godinu i po smo X puta vidjeli da su se brojke za neka podrucja, gradove, okruge, drzave, zemlje, kalibrirale. Nekad u jednom, nekad u drugom smjeru. Nije valjda da prvi put to vidis? Pa na silnim sajtovima koji pokazuju kojekakve grafove cesto mozes vidjeti fusnote o takvim stvarima. U ovom slucaju gore konkretno, jedan okrug u Kaliforniji je kalibrirao podatke da budu vise u skladu sa smjernicama drzave Kalifornije.

Sto se tice prirodnog imuniteta, ja licno o tome nikad nisam komentarisao jer ne znam. Tesko je znati koliko ce trajati imunitet unaprijed.

Ja se nisam smijao o porijeklu virusa, no poenta je da je mala vjerovatnoca da je pusten namjerno. Sada, je li pobjegao iz laboratorija ili iz prirode, ne vidim da je uopste bitno. Znamo da je dosao iz Wuhana. Valjda.

Lockdown ko lockdown je tako sirok pojam da je doveden do besmisla. Logicno je da ce neke mjere tipa nosenje maski u zatvorenom imati svrhu, a da neke tipa policijski sat nikakvu. Isto kao sto je i logicno bilo da ce sve ovo vrijeme biti puno gresaka, od strane institucija i od strane zdravstvenih radnika, kada se sve radi u hodu. No opet to ne znaci da mi znamo bolje od njih. Ali jebiga tesko to skontati nekima.

Ja isto tako mogu reci "smijali ste se na pocetku da je virus samo malo jaca gripa". Dobro se sjecam rasprava kako gripa godisnje ubije X ljudi, a ovaj virus nije ni toliko (kad je bilo globalno ispod pola miliona). Sad je evo broj zrtava na 3-4 miliona, koliko vec.
Joj al trolaš, nevjerovatno...
Ti jos nisi banovan?
Otac_Porfirije
Posts: 30
Joined: 06/06/2021 18:20

#42009 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Otac_Porfirije »

jeza u ledja wrote: 10/06/2021 16:17
Otac_Porfirije wrote: 10/06/2021 16:14
jeza u ledja wrote: 10/06/2021 15:48

Ko smo to "mi", a ko ste to "vi"?

Nijedna od tih stvari nije crno-bijela.

U zadnjih godinu i po smo X puta vidjeli da su se brojke za neka podrucja, gradove, okruge, drzave, zemlje, kalibrirale. Nekad u jednom, nekad u drugom smjeru. Nije valjda da prvi put to vidis? Pa na silnim sajtovima koji pokazuju kojekakve grafove cesto mozes vidjeti fusnote o takvim stvarima. U ovom slucaju gore konkretno, jedan okrug u Kaliforniji je kalibrirao podatke da budu vise u skladu sa smjernicama drzave Kalifornije.

Sto se tice prirodnog imuniteta, ja licno o tome nikad nisam komentarisao jer ne znam. Tesko je znati koliko ce trajati imunitet unaprijed.

Ja se nisam smijao o porijeklu virusa, no poenta je da je mala vjerovatnoca da je pusten namjerno. Sada, je li pobjegao iz laboratorija ili iz prirode, ne vidim da je uopste bitno. Znamo da je dosao iz Wuhana. Valjda.

Lockdown ko lockdown je tako sirok pojam da je doveden do besmisla. Logicno je da ce neke mjere tipa nosenje maski u zatvorenom imati svrhu, a da neke tipa policijski sat nikakvu. Isto kao sto je i logicno bilo da ce sve ovo vrijeme biti puno gresaka, od strane institucija i od strane zdravstvenih radnika, kada se sve radi u hodu. No opet to ne znaci da mi znamo bolje od njih. Ali jebiga tesko to skontati nekima.

Ja isto tako mogu reci "smijali ste se na pocetku da je virus samo malo jaca gripa". Dobro se sjecam rasprava kako gripa godisnje ubije X ljudi, a ovaj virus nije ni toliko (kad je bilo globalno ispod pola miliona). Sad je evo broj zrtava na 3-4 miliona, koliko vec.
Joj al trolaš, nevjerovatno...
Ti jos nisi banovan?
Zašto bi bio, dal si našo nešto loše po tebe, al istinito, za tvoje kriptocionističke sponzore :D nema na kojoj ih temi ne braniš od politike do vakcine, more odjebi, ja sam to davno provalio! fO
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#42010 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Otac_Porfirije wrote: 10/06/2021 17:13
Zašto bi bio, dal si našo nešto loše po tebe, al istinito, za tvoje kriptocionističke sponzore :D nema na kojoj ih temi ne braniš od politike do vakcine, more odjebi, ja sam to davno provalio! fO
Kod nas u Bosni se ne kaze "more". :wink:
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#42011 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Medobrundo25 »

skafiskafsnjak wrote: 10/06/2021 15:28
Medobrundo25 wrote: 07/06/2021 09:18
geralt wrote: 06/06/2021 17:42
Mislis u Texasu u kojem je 36% stanovnistva potpuno, a 45% djelimicno vakcinisano? Super, kako je kod tebe?
Ja i ? U DE vakcinisano preko 50% pa i dalje zive ko u logorima, najgore mjere i dalje na snazi. U TX zivot normala vec mjesecima, na Floridi koncerti pice kao da nista nije bilo a Svabo ne moze otici u Zaru. :run:
Odakle ti info za Deu? Ne lupaj gluposti.
Ev ja sad u trznom bio... Kupio tene i kafu popio u kaficu
Jesi nakon sto je 7 dnevna incidenca pala ispod 50. Sto nisi prosle sedmice isto uradio? Sto si 7 mjeseci camio po kuci? Citate li vi dijasporasi lokalne vijesti gore ili samo visite po klixu?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#42012 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Medobrundo25 wrote: 11/06/2021 09:28
skafiskafsnjak wrote: 10/06/2021 15:28
Medobrundo25 wrote: 07/06/2021 09:18

Ja i ? U DE vakcinisano preko 50% pa i dalje zive ko u logorima, najgore mjere i dalje na snazi. U TX zivot normala vec mjesecima, na Floridi koncerti pice kao da nista nije bilo a Svabo ne moze otici u Zaru. :run:
Odakle ti info za Deu? Ne lupaj gluposti.
Ev ja sad u trznom bio... Kupio tene i kafu popio u kaficu
Jesi nakon sto je 7 dnevna incidenca pala ispod 50. Sto nisi prosle sedmice isto uradio? Sto si 7 mjeseci camio po kuci? Citate li vi dijasporasi lokalne vijesti gore ili samo visite po klixu?
incidenca je odavno ispod..sad je 18 kod mene. Doduse, velika je Njemacka .
Svakako lupas gluposti .... Vakcinisano preko 50% pa i dalje zive ko u logorima. Neutemeljena laz . Za tih 50% vakcinisanih samo maska u zatvorenom je pravilo, kakva god incidenca bila.

Cuj sto sam 7 mjeseci camio po kuci ...pa camilo se i u Bosni kad je kriticna situacija bila. Ne vidim problem .... Jbg dole je vecina raje fasovala, pa se sad imunitet dobio. Ja npr vaamo dosta raje znam , vise ih nije bilo bolesno nego sto jeste .... A dole.... 80% ljudi koje znam je prebolovalo...

A vidim ti se u USA jel ?
pa i tamo su kukali jbt kriticna situacija bila.... najvecoj svjetskoj sili donacije stizale od Rusije i dr zemalja . NJemacka je drzala te mjere bas da ne bi doslo do sranja takvog. Naravno, ne svidjaju se nikome i volio bih da nije tako....ali eto , rezultat toga je da je manje ljudi fasovalo nego sto bi bilo bez mjera.
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#42013 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Medobrundo25 »

skafiskafsnjak wrote: 11/06/2021 09:39
Medobrundo25 wrote: 11/06/2021 09:28
skafiskafsnjak wrote: 10/06/2021 15:28
Odakle ti info za Deu? Ne lupaj gluposti.
Ev ja sad u trznom bio... Kupio tene i kafu popio u kaficu
Jesi nakon sto je 7 dnevna incidenca pala ispod 50. Sto nisi prosle sedmice isto uradio? Sto si 7 mjeseci camio po kuci? Citate li vi dijasporasi lokalne vijesti gore ili samo visite po klixu?
incidenca je odavno ispod..sad je 18 kod mene. Doduse, velika je Njemacka .
Svakako lupas gluposti .... Vakcinisano preko 50% pa i dalje zive ko u logorima. Neutemeljena laz . Za tih 50% vakcinisanih samo maska u zatvorenom je pravilo, kakva god incidenca bila.

Cuj sto sam 7 mjeseci camio po kuci ...pa camilo se i u Bosni kad je kriticna situacija bila. Ne vidim problem .... Jbg dole je vecina raje fasovala, pa se sad imunitet dobio. Ja npr vaamo dosta raje znam , vise ih nije bilo bolesno nego sto jeste .... A dole.... 80% ljudi koje znam je prebolovalo...

A vidim ti se u USA jel ?
pa i tamo su kukali jbt kriticna situacija bila.... najvecoj svjetskoj sili donacije stizale od Rusije i dr zemalja . NJemacka je drzala te mjere bas da ne bi doslo do sranja takvog. Naravno, ne svidjaju se nikome i volio bih da nije tako....ali eto , rezultat toga je da je manje ljudi fasovalo nego sto bi bilo bez mjera.
Opet lupetas, sta ti gore uopste radis nije mi jasno. Vakcinisani i oni koji su prebolili samo imaju par prednosti ako je incidenca izmedju 50-100, onda se ne moraju testirati da bi sjeli u kafic ili usli u radnju, a ostalo Cim incidenca predje 100 sve se zatvara bez obzira bio vakcinisan ili ne. I tako je vec 7 mjeseci, s tim da je incidenca pocela padati ispod 100 tek prije mozda 2-3 sedmice. I nisam ja ni u kakvoj USA , blize smo mi nego sto mislis. I hajmo se kladiti da na jesen opet ide ista prica sa zatvaranjem? Uzivaj u ljetu dok mozes :thumbup: i da drzali au mjere da bi na miru ukrali milijardu eura na maskama koje idu na spaljivanje, na milion laznih testova itd itd valjda citas lokalne vijesti i upoznat si sa svim aferama. :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#42014 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Budemo vidjeli, citiram.te :thumbup:

A da, za preboljele i bocane ne vazi, kolika god incidencija bila. Samo trebaju dokaz sa sobom nositi :thumbup:
Nemaju ogranicenja sastajanja i ostajanja poslije 22h.
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#42015 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Medobrundo25 »

skafiskafsnjak wrote: 11/06/2021 19:37 Budemo vidjeli, citiram.te :thumbup:

A da, za preboljele i bocane ne vazi, kolika god incidencija bila. Samo trebaju dokaz sa sobom nositi :thumbup:
Nemaju ogranicenja sastajanja i ostajanja poslije 22h.
Prijatelju informisi se da dzaba ne popijes kaznu. Pravila vrijede za sve i striktno su vezana za incidencu. Preko 100, klapna na sve, bez obzira bio vakcinisan ili ne. Neke pokrajine su se zalile, jedni ovamo jedni tamo vuku , uglavnom negdje je taj prag 150 negdje 100 ali je prag. Cujemo se na jesen :thumbup:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#42016 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

Jedan zanimljiv post sa drugog foruma:

Mene čudi da ovdje nitko ne spominje “Event 201”, simulaciju globalne pandemije Corona virusa održanu u listopadu 2019, samo dva mjeseca prije službenog stvarnog izbijanja iste, https://www.centerforhealthsecurity.org/event201/. Obavezno pogledati tko su bili učesnici (“playeri”), za koje firme i organizacije rade, te tko je tu “vježbu” organizirao.

Pa onda da je Njemačka vlada prvo 2016 (https://www.google.de/amp/s/amp.welt.de ... legen.html) pa onda 2017 ( https://www.google.de/amp/s/amp.focus.d ... 51676.html), pa zatim 2019 pozvala stanovništvo da kod kuće stvori zalihe hrane i vode za sve ukućane za barem 14 dana?



Treba li nas zabrinuti činjenica da se ove godine u UAE održava simulacija "velike nuklearne katastrofe" na kojoj će sudjelovati predstavnici 170 zemalja? https://www.google.de/amp/s/english.ala ... cise-drill
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#42017 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Medobrundo25 wrote: 12/06/2021 08:11
skafiskafsnjak wrote: 11/06/2021 19:37 Budemo vidjeli, citiram.te :thumbup:

A da, za preboljele i bocane ne vazi, kolika god incidencija bila. Samo trebaju dokaz sa sobom nositi :thumbup:
Nemaju ogranicenja sastajanja i ostajanja poslije 22h.
Prijatelju informisi se da dzaba ne popijes kaznu. Pravila vrijede za sve i striktno su vezana za incidencu. Preko 100, klapna na sve, bez obzira bio vakcinisan ili ne. Neke pokrajine su se zalile, jedni ovamo jedni tamo vuku , uglavnom negdje je taj prag 150 negdje 100 ali je prag. Cujemo se na jesen :thumbup:
Pa dobro, logicno,.kad se sve zatvori da ne mozes nigdje :lol:

Ja ovdje nigdje ne vidim da spominju incidencu

Image
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#42018 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Medobrundo25 »

skafiskafsnjak wrote: 12/06/2021 10:27
Medobrundo25 wrote: 12/06/2021 08:11
skafiskafsnjak wrote: 11/06/2021 19:37 Budemo vidjeli, citiram.te :thumbup:

A da, za preboljele i bocane ne vazi, kolika god incidencija bila. Samo trebaju dokaz sa sobom nositi :thumbup:
Nemaju ogranicenja sastajanja i ostajanja poslije 22h.
Prijatelju informisi se da dzaba ne popijes kaznu. Pravila vrijede za sve i striktno su vezana za incidencu. Preko 100, klapna na sve, bez obzira bio vakcinisan ili ne. Neke pokrajine su se zalile, jedni ovamo jedni tamo vuku , uglavnom negdje je taj prag 150 negdje 100 ali je prag. Cujemo se na jesen :thumbup:
Pa dobro, logicno,.kad se sve zatvori da ne mozes nigdje :lol:

Ja ovdje nigdje ne vidim da spominju incidencu

Image
Covjece da bi se to ista otvorilo incidenca mora biti ispod 100. Sta ti tu nije jasno? Kad je ispod 100 onda vaze ova pravila (mislim da je u par regija prag podignut na 150). Ispade milioni njemaca budale sjedili po kucama 7 mjeseci. Tek ova pravila vaze unazad mjesec btw.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#42019 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Medobrundo25 wrote: 12/06/2021 13:00
skafiskafsnjak wrote: 12/06/2021 10:27
Medobrundo25 wrote: 12/06/2021 08:11

Prijatelju informisi se da dzaba ne popijes kaznu. Pravila vrijede za sve i striktno su vezana za incidencu. Preko 100, klapna na sve, bez obzira bio vakcinisan ili ne. Neke pokrajine su se zalile, jedni ovamo jedni tamo vuku , uglavnom negdje je taj prag 150 negdje 100 ali je prag. Cujemo se na jesen :thumbup:
Pa dobro, logicno,.kad se sve zatvori da ne mozes nigdje :lol:

Ja ovdje nigdje ne vidim da spominju incidencu

Image
Covjece da bi se to ista otvorilo incidenca mora biti ispod 100. Sta ti tu nije jasno? Kad je ispod 100 onda vaze ova pravila (mislim da je u par regija prag podignut na 150). Ispade milioni njemaca budale sjedili po kucama 7 mjeseci. Tek ova pravila vaze unazad mjesec btw.
Pa tek nedavno su donjeli pravila za vakcinisane i preboljele...
Prije 7 mjeseci je bilo svejedno jesi bocan ili ne. Sad nije!

Incidenca je bitna za ostale, a nakon 150 svakako zatvaraju sve pa je svejedno jes bocan ili ne.

"Außerdem gilt für vollständig Geimpfte und Genesene die nächtliche Ausgangssperre nicht und auch die Kontaktbeschränkungen sind für sie ausgesetzt."

Trebal.prevest? Nebitna incidenca, bilo policijskog ili ne, oni nisu obuhvaceni . Da je bitna incidenca, pisalo bi to. Al ne pise.... Ne znam kako jos da ti dokazem...?
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#42020 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

Tesla Edison wrote: 12/06/2021 09:39 Jedan zanimljiv post sa drugog foruma:

Mene čudi da ovdje nitko ne spominje “Event 201”, simulaciju globalne pandemije Corona virusa održanu u listopadu 2019, samo dva mjeseca prije službenog stvarnog izbijanja iste, https://www.centerforhealthsecurity.org/event201/. Obavezno pogledati tko su bili učesnici (“playeri”), za koje firme i organizacije rade, te tko je tu “vježbu” organizirao.

Pa onda da je Njemačka vlada prvo 2016 (https://www.google.de/amp/s/amp.welt.de ... legen.html) pa onda 2017 ( https://www.google.de/amp/s/amp.focus.d ... 51676.html), pa zatim 2019 pozvala stanovništvo da kod kuće stvori zalihe hrane i vode za sve ukućane za barem 14 dana?



Treba li nas zabrinuti činjenica da se ove godine u UAE održava simulacija "velike nuklearne katastrofe" na kojoj će sudjelovati predstavnici 170 zemalja? https://www.google.de/amp/s/english.ala ... cise-drill
Slučajnost.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#42022 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

escobar__ wrote: 12/06/2021 17:33
Tesla Edison wrote: 12/06/2021 09:39 Jedan zanimljiv post sa drugog foruma:

Mene čudi da ovdje nitko ne spominje “Event 201”, simulaciju globalne pandemije Corona virusa održanu u listopadu 2019, samo dva mjeseca prije službenog stvarnog izbijanja iste, https://www.centerforhealthsecurity.org/event201/. Obavezno pogledati tko su bili učesnici (“playeri”), za koje firme i organizacije rade, te tko je tu “vježbu” organizirao.

Pa onda da je Njemačka vlada prvo 2016 (https://www.google.de/amp/s/amp.welt.de ... legen.html) pa onda 2017 ( https://www.google.de/amp/s/amp.focus.d ... 51676.html), pa zatim 2019 pozvala stanovništvo da kod kuće stvori zalihe hrane i vode za sve ukućane za barem 14 dana?



Treba li nas zabrinuti činjenica da se ove godine u UAE održava simulacija "velike nuklearne katastrofe" na kojoj će sudjelovati predstavnici 170 zemalja? https://www.google.de/amp/s/english.ala ... cise-drill
Slučajnost.
Slučajnost ne postoji.
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#42023 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

Naslovnica wrote: 12/06/2021 18:01 Ode UK jope u 3 lijepe, džaba vakcine i sve.
:?
https://www.index.hr/clanak.aspx?id=2282994

Image
Krene li ovo opet gore i u zemljama poput UK koje bilježe visok procenat vakcinisanih rekao sam sebi da vakcinu neću ni primat, jebi je.
Naslovnica
Posts: 27884
Joined: 20/03/2013 15:38

#42024 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Nadajmo se da neće divljati brojevi jer nakon ovoliko vakcinisanih u UK to bi bilo zaista poražavajuće.
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#42025 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by konektovan »

Ako je sad sranje u UK, sta ce biti onda kod nas?
Locked