Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#44876 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MorningStar »

Opet samo da naglasim a i pitam retoricki :D


Moze li vakcinisana osoba da prenosi virus ?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44877 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

MorningStar wrote: 03/08/2021 21:37
homer2go wrote: 03/08/2021 21:33

Slažem se sa tvojim izborom i podržavam da imaš tu slobodu izbora. Pogotovo u trenutnoj situaciji kada dostupne vakcine nisu u stanju spriječiti infekciju i širenje zaraze u većem broju. Nadam se da svoju odluku nećeš previše skupo platiti.

Ono što mene interesuje jeste, zašto ti misliš da je to bitno i važno forumu. Po čemu si ti poseban i važan. Zašto bi te bilo tko pratio u tvojim odlukama. Zašto misliš da si u pravu i da druge treba ubijediti da slijede tvoj primjer. Možda čak i po cijenu života.
Ako se ne stvori kriticna masa ljudi koji su protiv - onda on nece imati uopste pravo izbora tj. Ako se nitko ne buni onda ide mandatorno javite se u ponedeljak u bolnicu ili zatvor.

Sale jel pomazem ? :mrgreen:

Moze li vakcinisana osoba prenositi virus - moze.

Sto tjerati onda da se ljudi vakcinisu koji prihvataju rizik da umru ako se ne vakcinisu - a virus prenosi se vakcinisan bio ili ne ?
:thumbup:

Dodao bih jos i to da kome god se nije upalila lampica nakon dozvole vakcinisanim (vakcinama "odabranih") da nesmetano putuju po svijetu i sire zarazu, dok svi ostali, pa i oni koji su prelezali zarazu, ali nisu bili "zavedeni", ili im je "istekao" taj nekakav rok od nekoliko mjeseci, uredno i redovno moramo biti testirani. A to nam sada zele uvesti za normalno funkcionisanje i ne samo za putovanja, tome nikada nista jasno biti nece...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44878 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Dead Man Walking wrote: 03/08/2021 21:49
salik79 wrote: 03/08/2021 21:36
Tako je, puno manje ostalih sranja kojima smo svjedoci za sve ostale.
Sta je pisac htio reci?
salik79 wrote: 03/08/2021 21:36
Sta velis za onig profesora sa Stanforda - blage veze nema, jelde?! Pravi sarlatan. :oops:

Bas k'o i onaj levat Ioannidis.
Vjeruj da nemam pojma o kome pitas ni sta su rekli. Iznenadio bi se koliko me boli k da po cijeli dan to pratim. :D

Nego, sto mi nikad ne odgovori za ono pitanje iz licnog iskustva, a toliko se volis razmetati primjerima iz licnog zivota?
Apsolutno sve trpi zbog Covid Hajpa. To ko ne vidi, nije dozivio, ili ne zna - onda je svakako izolovan.




Nemam pojma o cemu govoris...
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#44879 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

salik79 wrote: 03/08/2021 21:59
Nemam pojma o cemu govoris...
Evo po cetvrti put, koliko ti licno znas umrlih od korone a koliko umrlih od vakcine? Iz svog grada, svog okruzenja?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44880 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Dead Man Walking wrote: 03/08/2021 22:01
salik79 wrote: 03/08/2021 21:59
Nemam pojma o cemu govoris...
Evo po cetvrti put, koliko ti licno znas umrlih od korone a koliko umrlih od vakcine? Iz svog grada, svog okruzenja?
Od vakcine znam licno jednog, a od korone par njih (do 10). Od pocetka pandemije.

Ako zelis, izvjestavat cu te od sada za svakog ko je nadrljao od vakcine, a ko od korone. Moze?

Sada bi bio red da mi odgovoris je li ovaj covjek iznad sarlatan, frizer, vodoinstalater, automehanicar, ili ugledni profesor sa Stanforda?
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#44881 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

salik79 wrote: 03/08/2021 22:05
Od vakcine znam licno jednog, a od korone par njih (do 10). Od pocetka pandemije.
Znaci 10:1 samoiz tvog iskustva, ali pusti nek se siri? I za tog jednog me zanima je li u BiH ili negdje drugo?
salik79 wrote: 03/08/2021 22:05 Sada bi bio red da mi odgovori je li ovaj covjek iznad sarlatan, frizer, vodoinstalater, automehanicar, ili ugledni profesor sa Stanforda?
Naravno, do danas nisam cuo za njega uopste, ali ne sumnjam da je profesor sa Stanforda, zasto mislis da sumnjam? I da budem do kraja iskren, uopste nisam ni pogledao video niti imam namjeru, jer u moru ovakvih koje postavljate, i oni koji mozda imaju smisla su unaprijed diskreditovani i nemam ih namjeru gledati. I ako 99 profesora tvrdi nesto, a nadje se 1 ugledni koji kaze suprotno, ja ipak biram da vjerujem sta kaze 99. Ti s druge strane vjerujes da je 99 placenika a 1 borac za ljudska prava. Svaka cast, imas pravo da vjerujes u to, ne branim ti, samo nemoj ocekivati od mene da vjerujem to isto.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#44882 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

salik79 wrote: 03/08/2021 20:55
daddy-kool wrote: 03/08/2021 13:32

Nije mi jasno šta ovaj Malone predlaže umjesto vakcinacije?
Izvini, nije mi pokazalo u porukama da si me citirao, vjerovatno sto sam bio na temi... Cesto mi ne ostane notifikacija :-?

Dr. Malone je protiv ovih tzv. genskih terapija, jer i sam odustao u razvoju istih, zbog mase negativnih stvari...

Nije protiv staromodnih, oprobanih vakcina, s umrtvljenim virusom.

Strogo je protiv nametanja vakcinacije.

Uprati ga na tweeteru pa iscitaj ono sto te interesuje.
Koliko vidim on je primio moderninu vakcinu? :thumbup:

https://www.logically.ai/articles/scien ... ert-malone
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#44883 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

madner wrote: 03/08/2021 20:59 Vakcine nisu jedini nacin da se izborimo. Posto svi znaju rizik, pustiti virus da cirkulise i za godinu dana ce biti gotov sam od sebe.
To se i radi u zemljama gdje postoji dovoljno vakcina gdje svako ko zeli moze da se vakcinise.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44884 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Dead Man Walking wrote: 03/08/2021 22:12
salik79 wrote: 03/08/2021 22:05
Od vakcine znam licno jednog, a od korone par njih (do 10). Od pocetka pandemije.
Znaci 10:1 samoiz tvog iskustva, ali pusti nek se siri? I za tog jednog me zanima je li u BiH ili negdje drugo?
salik79 wrote: 03/08/2021 22:05 Sada bi bio red da mi odgovori je li ovaj covjek iznad sarlatan, frizer, vodoinstalater, automehanicar, ili ugledni profesor sa Stanforda?
Naravno, do danas nisam cuo za njega uopste, ali ne sumnjam da je profesor sa Stanforda, zasto mislis da sumnjam? I da budem do kraja iskren, uopste nisam ni pogledao video niti imam namjeru, jer u moru ovakvih koje postavljate, i oni koji mozda imaju smisla su unaprijed diskreditovani i nemam ih namjeru gledati. I ako 99 profesora tvrdi nesto, a nadje se 1 ugledni koji kaze suprotno, ja ipak biram da vjerujem sta kaze 99. Ti s druge strane vjerujes da je 99 placenika a 1 borac za ljudska prava. Svaka cast, imas pravo da vjerujes u to, ne branim ti, samo nemoj ocekivati od mene da vjerujem to isto.
Zaboli me, ba, briga kome ces ti vjerovati ili ne. Bitno mi je samo da mi ne namecete svoja pravila. Zivite svoj zivot, ja cu svoj i sve super. Usput, ne moras ni gledati, dovoljno je da procitas sta veli. Cuj, ti nisi cuo za njega :D A za koga si to cuo? :lol:

Rekao sam do 10 i to od pocetka pandemije. A kada je ono pocela vakcinacija kod nas?! Neki dan sam pisao odakle znam covjeka.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#44885 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by red evil »

salik79 wrote: 03/08/2021 21:05
madner wrote: 03/08/2021 20:59 Vakcine nisu jedini nacin da se izborimo. Posto svi znaju rizik, pustiti virus da cirkulise i za godinu dana ce biti gotov sam od sebe.
Ja sam 100% za ovu opciju i za prirodnim jacanjem imuniteta.

A ko god zeli da se vakcinise - bujrun, samo bez mene, k'o domina.
Odlična ideja da se vrtimo u krug i dobijemo neke sojeve koji nas mogu pokositi. Kad budu požari budu ma samo pustiti da ide svojim tokom ima da stane nekad.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44870
Joined: 29/12/2005 01:20

#44886 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

daddy-kool wrote: 03/08/2021 22:19
salik79 wrote: 03/08/2021 20:55

Izvini, nije mi pokazalo u porukama da si me citirao, vjerovatno sto sam bio na temi... Cesto mi ne ostane notifikacija :-?

Dr. Malone je protiv ovih tzv. genskih terapija, jer i sam odustao u razvoju istih, zbog mase negativnih stvari...

Nije protiv staromodnih, oprobanih vakcina, s umrtvljenim virusom.

Strogo je protiv nametanja vakcinacije.

Uprati ga na tweeteru pa iscitaj ono sto te interesuje.
Koliko vidim on je primio moderninu vakcinu? :thumbup:

https://www.logically.ai/articles/scien ... ert-malone
:lol: :lol:

A ima i ova:

https://www.tandfonline.com/doi/full/10.4161/hv.25611

Image

Image

Toliko o borcu za oprobane i istrazene vakcine.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#44887 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

salik79 wrote: 03/08/2021 22:22
Dead Man Walking wrote: 03/08/2021 22:12

Znaci 10:1 samoiz tvog iskustva, ali pusti nek se siri? I za tog jednog me zanima je li u BiH ili negdje drugo?



Naravno, do danas nisam cuo za njega uopste, ali ne sumnjam da je profesor sa Stanforda, zasto mislis da sumnjam? I da budem do kraja iskren, uopste nisam ni pogledao video niti imam namjeru, jer u moru ovakvih koje postavljate, i oni koji mozda imaju smisla su unaprijed diskreditovani i nemam ih namjeru gledati. I ako 99 profesora tvrdi nesto, a nadje se 1 ugledni koji kaze suprotno, ja ipak biram da vjerujem sta kaze 99. Ti s druge strane vjerujes da je 99 placenika a 1 borac za ljudska prava. Svaka cast, imas pravo da vjerujes u to, ne branim ti, samo nemoj ocekivati od mene da vjerujem to isto.
Zaboli me, ba, briga kome ces ti vjerovati ili ne. Bitno mi je samo da mi ne namecete svoja pravila. Zivite svoj zivot, ja cu svoj i sve super. Usput, ne moras ni gledati, dovoljno je da procitas sta veli. Cuj, ti nisi cuo za njega :D A za koga si to cuo? :lol:

Rekao sam do 10 i to od pocetka pandemije. A kada je ono pocela vakcinacija kod nas?! Neki dan sam pisao odakle znam covjeka.
Haha vidim kako ti nije bitno, postavio si milion nekakvih linkova i slika ovdje, sumknjvog porijekla to say the least. :D Naravno da nisam cuo, sta ocekujes da znam svakog profesora poimenicno? Nisam zivot posvetio antivax ideologiji ko ti da sam sa njima na mrsupm. :izet:

A tek ovo gore da se idejni vodja bocao Modernom, ma nije moguce. :lol: :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44888 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

red evil wrote: 03/08/2021 22:23
salik79 wrote: 03/08/2021 21:05

Ja sam 100% za ovu opciju i za prirodnim jacanjem imuniteta.

A ko god zeli da se vakcinise - bujrun, samo bez mene, k'o domina.
Odlična ideja da se vrtimo u krug i dobijemo neke sojeve koji nas mogu pokositi. Kad budu požari budu ma samo pustiti da ide svojim tokom ima da stane nekad.
Bas kao i gripa, koju nikada niko nije uspio iskorijeniti, niti ce.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44870
Joined: 29/12/2005 01:20

#44889 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Imaju li gdje podaci koliko je u BiH umrlo ljudi od vakcine? Bas i mene zanima.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44890 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Dead Man Walking wrote: 03/08/2021 22:26
salik79 wrote: 03/08/2021 22:22

Zaboli me, ba, briga kome ces ti vjerovati ili ne. Bitno mi je samo da mi ne namecete svoja pravila. Zivite svoj zivot, ja cu svoj i sve super. Usput, ne moras ni gledati, dovoljno je da procitas sta veli. Cuj, ti nisi cuo za njega :D A za koga si to cuo? :lol:

Rekao sam do 10 i to od pocetka pandemije. A kada je ono pocela vakcinacija kod nas?! Neki dan sam pisao odakle znam covjeka.
Haha vidim kako ti nije bitno, postavio si milion nekakvih linkova i slika ovdje, sumknjvog porijekla to say the least. :D Naravno da nisam cuo, sta ocekujes da znam svakog profesora poimenicno? Nisam zivot posvetio antivax ideologiji ko ti da sam sa njima na mrsupm. :izet:

A tek ovo gore da se idejni vodja bocao Modernom, ma nije moguce. :lol: :lol:
Navedi jedan sumnjivog porijekla, pa da se iskljucim iz diskusije.

Imas njegov twitter nalog pa provjeri cime se bocao. Doduse, jednom su mu i nalog hakovali. :roll:
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#44891 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

jeza u ledja wrote: 03/08/2021 22:29 Imaju li gdje podaci koliko je u BiH umrlo ljudi od vakcine? Bas i mene zanima.
Ima taj jedan slucaj sto ga salik zna, ali nece da se razmece tim podatkom sad da stalno ponavlja, da neko ne pomisli da je antivaxer i da prepada ljude.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44892 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

daddy-kool wrote: 03/08/2021 22:19
salik79 wrote: 03/08/2021 20:55

Izvini, nije mi pokazalo u porukama da si me citirao, vjerovatno sto sam bio na temi... Cesto mi ne ostane notifikacija :-?

Dr. Malone je protiv ovih tzv. genskih terapija, jer i sam odustao u razvoju istih, zbog mase negativnih stvari...

Nije protiv staromodnih, oprobanih vakcina, s umrtvljenim virusom.

Strogo je protiv nametanja vakcinacije.

Uprati ga na tweeteru pa iscitaj ono sto te interesuje.
Koliko vidim on je primio moderninu vakcinu? :thumbup:

https://www.logically.ai/articles/scien ... ert-malone
Nekakav link koji se satra srusiti njegovu reputaciju i to je rekevantno, dok su linkovi koje ja postavljam sumnjivi?! :roll:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44893 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Dead Man Walking wrote: 03/08/2021 22:34
jeza u ledja wrote: 03/08/2021 22:29 Imaju li gdje podaci koliko je u BiH umrlo ljudi od vakcine? Bas i mene zanima.
Ima taj jedan slucaj sto ga salik zna, ali nece da se razmece tim podatkom sad da stalno ponavlja, da neko ne pomisli da je antivaxer i da prepada ljude.
Pisao sam neki dan o slucaju. Ako treba i ime da navedem?

Maloprije medo obrisa pod s vama, pa rekoh da ne bude puno...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44894 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote: 03/08/2021 22:29 Imaju li gdje podaci koliko je u BiH umrlo ljudi od vakcine? Bas i mene zanima.
U Njemackoj se zataskava, a da nece kod nas...
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#44895 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

jeza u ledja wrote: 03/08/2021 22:29 Imaju li gdje podaci koliko je u BiH umrlo ljudi od vakcine? Bas i mene zanima.
Od vakcine ili sa vakcinom :wink:
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#44896 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Jedan normalan doktor iz Hrvatske kaze:
"Indexov novinar: Ljudi koji su se cijepili posebno su frustrirani situacijom. Oni ne vide razloga zašto bi bili zatočenici necijepljenih, zašto se život za njih ne bi normalizirao. Koja bi opcija bila najbolja – da se sve mjere ukinu pa neka oni koji se ne žele cijepiti i njihovi bližnji prihvate posljedice ili da se neke stvari poput pristupa nekim zbivanjima, restoranima, kazalištima i sl. uvjetuju covid-putovnicama, odnosno propusnicama? S jedne strane, ako se sve otvori za sve, necijepljeni neće dobiti motivaciju koja im nedostaje za cijepljenje, a s druge strane ako se stvari uvjetuju i dalje nećemo imati ozbiljniju normalizaciju života već se nastaviti napetosti. Treba li našem narodu ponovno širenje virusa u novom valu i još puno mrtvih da bi se u većem broju odazvao na cijepljenje?

Natko Beck: Mislim da smo taj vlak već propustili. Mislim da je problem nedostatnog cijepljenja problem cijelog društva. Mi smo u Hrvatskoj nedovoljno obrazovani u tom smislu, a ono što je još važnije, povjerenje u institucije koje nam govore da bi se trebalo cijepiti narušeno je već 30 godina i nastavlja se narušavati. Danas ono nije ništa bolje nego što je bilo prije. To opravdano nepovjerenje i sustavno neulaganje u edukaciju rezultiralo je ovako niskim stopama procijepljenosti. Ne znam stvarno kako uvjeriti ljude koji su u dubokom neznanju ili su u velikom strahu koji je rezultat infodemije protiv koje se i vi borite, svaka vam čast. Trebamo imati na umu da na odluke ljudi djeluju porivi koji su često jači od razuma, tu je na djelu amigdala. Ako ljudi nemaju dovoljnu snagu perifrontalnog korteksa, amigdala pojede racionalne argumente.

Ako takvim ljudima prijetite, nalažete sankcije itd., nastat će veliki problemi. Ljudi na periferiji gradova žive od šoping centara, oni su im i trgovine i tržnice i mjesta za druženje. Kada bismo im uvjetovali odlazak u šoping centre covid-propusnicama, mi bismo se petljali izravno u njihov život. Tu se onda postavljaju pitanja demokracije. Ovo razdoblje je stoga vrlo škakljivo. Trenutno je važno pokušati izaći narodu u susret, no to ne znači da mu podilazimo tamo gdje ne treba. Trebamo se staviti u poziciju onog socio-ekonomski najugroženijeg čovjeka kako bismo vidjeli kako bi on preživio ono što mislimo napraviti. Sve što se radi ima reperkusije na ljude u Hrvatskoj na koje često zaboravljamo.

Primjerice, mi govorimo o tome kako ne možemo ići u restorane. Sfera manjka luksuza mene uopće ne zanima, ali me zanima kako neki ljudi koji žive negdje na periferiji neće moći kupiti kruh ili ići na posao. U ovoj situaciji elita sociologije i psihologije trebala bi donositi najbolja rješenja. U pandemiji je teško naći najbolji put jer je uključeno jako puno faktora koji utječu na život ljudi. Ponekad se stoga donose krive odluke jer se čine pametnima, a ne donose se prave jer se čine glupima. Ja bih htio biti na strani najranjivijih, volio bih da su svi procijepljeni, no to jednostavno nije tako. Ja one najranjivije ne držim odgovornima za to. Mislim da je odgovorno cijelo društvo. "

A neki dan kad sam nesto slicno napisao za svedsku i kako su se puno cjepili jer vjeruju svojoj drzavi, onaj stručnjak neki se nadovezao nije to tako.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#44897 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

rizično kako god okreneš :run:
Image
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44870
Joined: 29/12/2005 01:20

#44898 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: 03/08/2021 22:40
jeza u ledja wrote: 03/08/2021 22:29 Imaju li gdje podaci koliko je u BiH umrlo ljudi od vakcine? Bas i mene zanima.
U Njemackoj se zataskava, a da nece kod nas...
Kako se zvao covjek o kojem govoris? Samo mi nemoj reci da nije iz BiH.

Nije da se takve stvari ne desavaju, samo me zanima ima li neko u BiH da je stradao.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#44899 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

pre par dana umrla žena od 36 godina u sarajevu,samo dan nakon što se vakcinisala. nijedan medij nije izvestio niti smije.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44900 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote: 03/08/2021 22:47
salik79 wrote: 03/08/2021 22:40

U Njemackoj se zataskava, a da nece kod nas...
Kako se zvao covjek o kojem govoris? Samo mi nemoj reci da nije iz BiH.

Nije da se takve stvari ne desavaju, samo me zanima ima li neko u BiH da je stradao.
Iz BiH, iz Sarajeva, neki dan sam pisao o tome, Adil se zvao.
Locked