Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65915
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#51601 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by _BataZiv_0809 »

Thorgerson wrote: 26/09/2021 01:23

Ja sam obavio svoje. Kad je bilo gusto radili od kuce. I od kuce sam u citavom ovom periodu radio samo mjesec i pol. Da li bih volio sa sam npr mart i april proveo radeci od kuce, kad je bilo 100 mrtvih u Sarajevu samo, pa volio bih, al me niko nije pitao. Dok dodjem do posla saznam za 10 ljudi da je pozitivno.

Nosio masku, prao ruke, dezinfekcija, razmak kolko mozes. Kad je bilo nekih dodira, izoluj se ne idi roditeljima itd. Nekako me zaobislo. Cim su vakcine postale dostupne, odmah se bocno.

Pa ljudi dragi ne mozemo se dovjeka zatvoriti jbt.
Isti smo :thumbup:

Ja nisam sveukupno ni 2 sedmice od kuce radio. U martu i aprilu 2020. isao na posao kroz onaj Cernobil od grada :shock:

Zarazio se nisam (da znam), ali mi se promijenilo culo mirisa, tako da sam vjerovatno bio asimptomatski.

Vakcinisao se cim sam mogao i to je to, idemo dalje.q
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#51603 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

hah sećam se kako su neki na forumu ovde rekli da ne ide u prilog 'teorijama zavere' kako nisu preporučene booster doze u usa. gospodo, predstavljam vam farmakomafiju na delu.
C.D.C. Chief Overrules Agency Panel and Recommends Pfizer-BioNTech Boosters for Workers at Risk
In a highly unusual decision, the C.D.C. director, Rochelle Walensky, reversed a move by agency advisers and endorsed additional doses of the Pfizer-BioNTech vaccine for health care workers, teachers and other workers at risk.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#51604 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

MUNAFIK wrote: 26/09/2021 02:44

Rizik da ce mi zdravlju nastetit vakcina je veci od toga da ce mi zdravlju nastetiti korona sasvim dovoljan razloga da se ne vakcinis, ALI TO NIJE BITNO ZA OVO...
Ko to kaže, hodža u džamiji ili pop u crkvi? Pereš li ruke? Pereš! Da te pitam što? Jer i pranje ruku je jedna od mjera protiv prenosa COVID-a, ne samo njega. Ja da imam takav stav ja ne bih prao ruke, samo šupljiraju bezveze.

Ono za liječenje i COVID ti dajem za pravo.
biglebovski
Posts: 3160
Joined: 02/11/2005 16:43

#51605 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

saint_mirad wrote: 26/09/2021 10:03 hah sećam se kako su neki na forumu ovde rekli da ne ide u prilog 'teorijama zavere' kako nisu preporučene booster doze u usa. gospodo, predstavljam vam farmakomafiju na delu.
C.D.C. Chief Overrules Agency Panel and Recommends Pfizer-BioNTech Boosters for Workers at Risk
In a highly unusual decision, the C.D.C. director, Rochelle Walensky, reversed a move by agency advisers and endorsed additional doses of the Pfizer-BioNTech vaccine for health care workers, teachers and other workers at risk.
However, Walensky reversed a decision that was rejected by the panel Thursday evening. The panel voted 9-6 against giving booster shots to adults at a higher risk of exposure to the virus due to their workplace or institutional setting.

“I mean, we might as well just say just give it to everybody 18 and over,” committee member Dr. Pablo Sanchez said before voting against the proposal.

“This was a scientific close call,” Walensky said, noting the lengthy two-day meeting and robust debate. “In that situation, it was my call to make. If I had been in the room I would have voted yes ... after listening to all of their scientific deliberations.”

https://www.cnbc.com/2021/09/23/covid-b ... lions.html

Nauka i struka glasali sa 9:6 protiv i kaže direktorica džaba ste glasali, biće kako ja kažem. Nauka ti je to, struka :D :D :D
Trappist
Posts: 4267
Joined: 12/09/2020 08:52

#51606 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

biglebovski wrote: 26/09/2021 10:58
saint_mirad wrote: 26/09/2021 10:03 hah sećam se kako su neki na forumu ovde rekli da ne ide u prilog 'teorijama zavere' kako nisu preporučene booster doze u usa. gospodo, predstavljam vam farmakomafiju na delu.
However, Walensky reversed a decision that was rejected by the panel Thursday evening. The panel voted 9-6 against giving booster shots to adults at a higher risk of exposure to the virus due to their workplace or institutional setting.

“I mean, we might as well just say just give it to everybody 18 and over,” committee member Dr. Pablo Sanchez said before voting against the proposal.

“This was a scientific close call,” Walensky said, noting the lengthy two-day meeting and robust debate. “In that situation, it was my call to make. If I had been in the room I would have voted yes ... after listening to all of their scientific deliberations.”

https://www.cnbc.com/2021/09/23/covid-b ... lions.html

Nauka i struka glasali sa 9:6 protiv i kaže direktorica džaba ste glasali, biće kako ja kažem. Nauka ti je to, struka :D :D :D
:thumbup:

To ti je ta nauka i struka. Ista ona koja ne zna kad ce završiti pandemija ali direktor moderne zna (zavrsio Harvard busines school) i jebi me ako ne bude tako kako je taj levat rekao. Pfizerove studije su tvrdile da vakcine mogu godinama stiti, i sad sami sebi kontriraju ali niko ne odgovara za to :-)
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#51607 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

E cuj glasali.. Pa zar nije nauka egzaktna disciplina, a ne jedan glasa ovako, jedan onako? Na osnovu cega jedan glasa za, a drugi protiv? Sta, jedni se vode jednim istrazivanjima, a drugi drugim? Ili nemaju dovoljno dokaza, pa hajmo se plisati?
biglebovski
Posts: 3160
Joined: 02/11/2005 16:43

#51608 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Trappist wrote: 26/09/2021 11:00
biglebovski wrote: 26/09/2021 10:58

However, Walensky reversed a decision that was rejected by the panel Thursday evening. The panel voted 9-6 against giving booster shots to adults at a higher risk of exposure to the virus due to their workplace or institutional setting.

“I mean, we might as well just say just give it to everybody 18 and over,” committee member Dr. Pablo Sanchez said before voting against the proposal.

“This was a scientific close call,” Walensky said, noting the lengthy two-day meeting and robust debate. “In that situation, it was my call to make. If I had been in the room I would have voted yes ... after listening to all of their scientific deliberations.”

https://www.cnbc.com/2021/09/23/covid-b ... lions.html

Nauka i struka glasali sa 9:6 protiv i kaže direktorica džaba ste glasali, biće kako ja kažem. Nauka ti je to, struka :D :D :D
:thumbup:

To ti je ta nauka i struka. Ista ona koja ne zna kad ce završiti pandemija ali direktor moderne zna (zavrsio Harvard busines school) i jebi me ako ne bude tako kako je taj levat rekao. Pfizerove studije su tvrdile da vakcine mogu godinama stiti, i sad sami sebi kontriraju ali niko ne odgovara za to :-)
Tako bude kad se nauka i struka privatizuju i kad investitori upravljaju pandemijom.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#51609 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

laik1981 wrote: 26/09/2021 11:04 E cuj glasali.. Pa zar nije nauka egzaktna disciplina, a ne jedan glasa ovako, jedan onako? Na osnovu cega jedan glasa za, a drugi protiv? Sta, jedni se vode jednim istrazivanjima, a drugi drugim? Ili nemaju dovoljno dokaza, pa hajmo se plisati?
Laički gledano to izgleda tako.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#51610 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Milenkov buraz wrote: 26/09/2021 11:11
laik1981 wrote: 26/09/2021 11:04 E cuj glasali.. Pa zar nije nauka egzaktna disciplina, a ne jedan glasa ovako, jedan onako? Na osnovu cega jedan glasa za, a drugi protiv? Sta, jedni se vode jednim istrazivanjima, a drugi drugim? Ili nemaju dovoljno dokaza, pa hajmo se plisati?
Laički gledano to izgleda tako.
A kako izgleda sa tvog strucnog stanovista? Ja laicki mislio da se nauka bazira na dokazima :?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#51611 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

biglebovski wrote: 26/09/2021 11:10 Tako bude kad se nauka i struka privatizuju i kad investitori upravljaju pandemijom.
ovo je glavna stvar koja vernicima u nauku promice. nauka je danas vise proizvod i alat za korporacije nego sto je produkt iskrene ljudske zelje za otkricem neceg novog.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#51612 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by muhafuca »

jeza u ledja wrote: 26/09/2021 02:47
muhafuca wrote: 26/09/2021 00:39

primi koliko mozes i hoces i idemo dalje - to je sve sto mozes uciniti

ne mozes nikog tjerati da primi vakcinu ako nece iz bilo kojeg razloga nebitno je

stavi pritisak na vlasti da se ide dalje - nijedan nevakcinisani se nece protviti

ne brane ti nevakcinisani da se zivot vrati u normalu vec ti brane vlasti

nosi masku ako se ne osjecas sigurno nosi hazmat odjelo ako hoces i to je to

stavljaj pritisak na vlast a ne na sugradjane udruzeno sa tom istom vlasti koja te huska na sugradjane
Niko se ni ne tjera na primanje vakcine. Primit vakcinu nije sve sto mogu uciniti. Mogu urgirati da se ucini onoliko moze da se ljudi opamete i prime vakcinu. Meni ne smeta vlast koja radi previse, vec vlast koja radi premalo. Cuj vlast huska na gradjane. :lol:

Inace ne brane mi ni nevakcinisani ni drzava da se zivot vrati u normalu, vec prvenstveno virus koji je i dalje svuda oko nas.

ko se za godinu nije vakcinisao nece se ni vakcinisati.

vlast koja radi "previse" je trebala davno naci rjesenje da se ide dalje u takvoj situaciji

vlast koja radi "premalo" zna samo jedno te isto ponavljati "vakcini se, vakcinisi se, vakcinisi se ... "

a ako tebi licno ne brane ni nevakcinisani, ni drzava onda sam trazi vlastito rjesenje kako da svoj zivot vratis u normalu

nemoj teretit druge svojim strahovima i histerijama.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#51613 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

laik1981 wrote: 26/09/2021 11:17
Milenkov buraz wrote: 26/09/2021 11:11

Laički gledano to izgleda tako.
A kako izgleda sa tvog strucnog stanovista? Ja laicki mislio da se nauka bazira na dokazima :?
Valjda bi trebao znati da se zakljuci i teorije kod novih saznanja i dokaza revidiraju u nauci. Nije ni u nauci sve crno/bijelo. Recimo u fizici i kvantnoj mehanici je revidirano dosta toga, npr. od modela i shvatanja atoma do kretanja planeta u odosu recimo na period od prije 50-70 godina, primjera radi govorim.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#51614 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

muhafuca wrote: 26/09/2021 11:25
jeza u ledja wrote: 26/09/2021 02:47

Niko se ni ne tjera na primanje vakcine. Primit vakcinu nije sve sto mogu uciniti. Mogu urgirati da se ucini onoliko moze da se ljudi opamete i prime vakcinu. Meni ne smeta vlast koja radi previse, vec vlast koja radi premalo. Cuj vlast huska na gradjane. :lol:

Inace ne brane mi ni nevakcinisani ni drzava da se zivot vrati u normalu, vec prvenstveno virus koji je i dalje svuda oko nas.

ko se za godinu nije vakcinisao nece se ni vakcinisati.

vlast koja radi "previse" je trebala davno naci rjesenje da se ide dalje u takvoj situaciji

vlast koja radi "premalo" zna samo jedno te isto ponavljati "vakcini se, vakcinisi se, vakcinisi se ... "

a ako tebi licno ne brane ni nevakcinisani, ni drzava onda sam trazi vlastito rjesenje kako da svoj zivot vratis u normalu

nemoj teretit druge svojim strahovima i histerijama.
Nije ovo problem jednog naselja, jedne porodice ili osobe pa da se rješenja traže ponaosob svako za sebe. Ovdje je potrebna strategija na nivou čovječanstva da bi se stvari vratile na normalu. To što ti zagovaraš je haos i anarhija.
Last edited by Milenkov buraz on 26/09/2021 11:37, edited 1 time in total.
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#51615 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

biglebovski wrote: 25/09/2021 22:54

Uzmimo za primjer Bingo, rade ljudi cijelo vrijeme, i sekjuritiji sa njima, frontline radnici što bi moderno rekli. Kako je korona kao simptomatska bolest utjecala na radne procese u Bingu i u zaštitarskoj agenciji? Koliko je prodavnica i u kojem razdoblju moralo raditi skraćeno ili biti zatvoreno zbog bolovanja? Nula. Sve radilo punom parom. I sekjuriti sa njima. Evo ih sve na broju, hvala bogu, lete, bar ovdje kod mene.

O čemu mi pričamo onda? Da nije možda u pitanju bespotrebna intervencija države, izvršne vlasti prije svega, koja je ugrozila radne procese ili se radi o bolesti zbog koje radnici odsustvuju s posla? Radnici ne odsustvuju s posla niti se firme zatvaraju zbog toga što nema ko da radi zbog bolesti, iz jednostavnog razloga što radno-sposobno stanovništvo nije u opasnosti od ovog virusa, zato što ga ogromna večina prehoda i iskašlje, a više od pola ni ne zna da ima isti virus u sebi.
U kakvom ti fantazijskom svijetu zivis ? Pola ljudi sto znam a svi ispod 50 godina vecina ispod 40 neki i ispod 30 bili su bolesni po mjesec dana, upala pluca, problemi sa disanjem. Kakvo bolan prehodanje i iskasljavanje.
Last edited by gamer4ever on 26/09/2021 11:34, edited 1 time in total.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#51616 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

saint_mirad wrote: 26/09/2021 11:19
biglebovski wrote: 26/09/2021 11:10 Tako bude kad se nauka i struka privatizuju i kad investitori upravljaju pandemijom.
ovo je glavna stvar koja vernicima u nauku promice. nauka je danas vise proizvod i alat za korporacije nego sto je produkt iskrene ljudske zelje za otkricem neceg novog.
Ne postoje vjernici u nauaku, nauka je nauka, a vjera je vjera. Također kao što su ljudi izmislili vjeronauku, takvo šta ne postoji.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#51617 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

gamer4ever wrote: 26/09/2021 11:32
biglebovski wrote: 25/09/2021 22:54

Uzmimo za primjer Bingo, rade ljudi cijelo vrijeme, i sekjuritiji sa njima, frontline radnici što bi moderno rekli. Kako je korona kao simptomatska bolest utjecala na radne procese u Bingu i u zaštitarskoj agenciji? Koliko je prodavnica i u kojem razdoblju moralo raditi skraćeno ili biti zatvoreno zbog bolovanja? Nula. Sve radilo punom parom. I sekjuriti sa njima. Evo ih sve na broju, hvala bogu, lete, bar ovdje kod mene.

O čemu mi pričamo onda? Da nije možda u pitanju bespotrebna intervencija države, izvršne vlasti prije svega, koja je ugrozila radne procese ili se radi o bolesti zbog koje radnici odsustvuju s posla? Radnici ne odsustvuju s posla niti se firme zatvaraju zbog toga što nema ko da radi zbog bolesti, iz jednostavnog razloga što radno-sposobno stanovništvo nije u opasnosti od ovog virusa, zato što ga ogromna večina prehoda i iskašlje, a više od pola ni ne zna da ima isti virus u sebi.
U kakvom ti fantazijskom svijetu zivis ? Pola ljudi sto znam a svi ispod 50 godina vecina ispod 40 neki i ispod 30 bili su bolesni po mjesec dana, upala pluca, problemi sa disanjem. Kakvo bolan prehodanje i iskasljavanje.
Ma on konta kada uđe u Bingo ili Mercator vidi radnice na kasi ili zaštitare rade uredno i misli eto to je to, vidiš da nema pandemije, svi rade "normalno" a ne zna da je u pozadini u ta doba bilo vrlo nategnuto sa radnom snagom. Dao sam mu primjer iz svoje firme sa podacima, tj. pokušao objasniti ali bez nekog posebnog uspjeha. Ko ne želi da vidi neće ni vidjeti već će tjerati po svome.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#51618 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Milenkov buraz wrote: 26/09/2021 11:29
laik1981 wrote: 26/09/2021 11:17
A kako izgleda sa tvog strucnog stanovista? Ja laicki mislio da se nauka bazira na dokazima :?
Valjda bi trebao znati da se zakljuci i teorije kod novih saznanja i dokaza revidiraju u nauci. Nije ni u nauci sve crno/bijelo. Recimo u fizici i kvantnoj mehanici je revidirano dosta toga, npr. od modela i shvatanja atoma do kretanja planeta u odosu recimo na period od prije 50-70 godina, primjera radi govorim.
Pa valjda se to revidiranje usvajalo na osnovu novih saznanja i dokaza, a ne glasanjem?
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#51619 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

Milenkov buraz wrote: 26/09/2021 11:35
gamer4ever wrote: 26/09/2021 11:32

U kakvom ti fantazijskom svijetu zivis ? Pola ljudi sto znam a svi ispod 50 godina vecina ispod 40 neki i ispod 30 bili su bolesni po mjesec dana, upala pluca, problemi sa disanjem. Kakvo bolan prehodanje i iskasljavanje.
Ma on konta kada uđe u Bingo ili Mercator vidi radnice na kasi ili zaštitare rade uredno i misli eto to je to, vidiš da nema pandemije, svi rade "normalno" a ne zna da je u pozadini u ta doba bilo vrlo nategnuto sa radnom snagom. Dao sam mu primjer iz svoje firme sa podacima, tj. pokušao objasniti ali bez nekog posebnog uspjeha. Ko ne želi da vidi neće ni vidjeti već će tjerati po svome.
Nisu mi jasni likovi kao on. Ili ne poznaje puno ljudi pa ne zna kakva je situacija ili laze sam sebi. Ja bi volio da je bolest takva kaku je on opisao, ali nazalost to jednostavno nije istina.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#51620 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

laik1981 wrote: 26/09/2021 11:37
Milenkov buraz wrote: 26/09/2021 11:29

Valjda bi trebao znati da se zakljuci i teorije kod novih saznanja i dokaza revidiraju u nauci. Nije ni u nauci sve crno/bijelo. Recimo u fizici i kvantnoj mehanici je revidirano dosta toga, npr. od modela i shvatanja atoma do kretanja planeta u odosu recimo na period od prije 50-70 godina, primjera radi govorim.
Pa valjda se to revidiranje usvajalo na osnovu novih saznanja i dokaza, a ne glasanjem?
A glasali su o čemu?
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#51621 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Milenkov buraz wrote: 26/09/2021 11:39
laik1981 wrote: 26/09/2021 11:37
Pa valjda se to revidiranje usvajalo na osnovu novih saznanja i dokaza, a ne glasanjem?
A glasali su o čemu?
Da li treba treca doza ili ne..
biglebovski
Posts: 3160
Joined: 02/11/2005 16:43

#51622 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

gamer4ever wrote: 26/09/2021 11:32
biglebovski wrote: 25/09/2021 22:54

Uzmimo za primjer Bingo, rade ljudi cijelo vrijeme, i sekjuritiji sa njima, frontline radnici što bi moderno rekli. Kako je korona kao simptomatska bolest utjecala na radne procese u Bingu i u zaštitarskoj agenciji? Koliko je prodavnica i u kojem razdoblju moralo raditi skraćeno ili biti zatvoreno zbog bolovanja? Nula. Sve radilo punom parom. I sekjuriti sa njima. Evo ih sve na broju, hvala bogu, lete, bar ovdje kod mene.

O čemu mi pričamo onda? Da nije možda u pitanju bespotrebna intervencija države, izvršne vlasti prije svega, koja je ugrozila radne procese ili se radi o bolesti zbog koje radnici odsustvuju s posla? Radnici ne odsustvuju s posla niti se firme zatvaraju zbog toga što nema ko da radi zbog bolesti, iz jednostavnog razloga što radno-sposobno stanovništvo nije u opasnosti od ovog virusa, zato što ga ogromna večina prehoda i iskašlje, a više od pola ni ne zna da ima isti virus u sebi.
U kakvom ti fantazijskom svijetu zivis ? Pola ljudi sto znam a svi ispod 50 godina vecina ispod 40 neki i ispod 30 bili su bolesni po mjesec dana, upala pluca, problemi sa disanjem. Kakvo bolan prehodanje i iskasljavanje.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Očigledno ne živim u tvom svijetu. Znam i ja masu, uglavnom budžetlija i drugih kancelarijskih radnika koji su se od strašne bolesti oporavljali po vikendicama, u izolaciji znaš, na plaćenom bolovanju. Svi kažu, joj jesam najebao, a vamo fotke to roštilji, to šetnje, to bijesno što Cro zatvori granicu...
User avatar
JohnnyS
Posts: 13556
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#51623 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JohnnyS »

laik1981 wrote: 26/09/2021 11:37
Milenkov buraz wrote: 26/09/2021 11:29

Valjda bi trebao znati da se zakljuci i teorije kod novih saznanja i dokaza revidiraju u nauci. Nije ni u nauci sve crno/bijelo. Recimo u fizici i kvantnoj mehanici je revidirano dosta toga, npr. od modela i shvatanja atoma do kretanja planeta u odosu recimo na period od prije 50-70 godina, primjera radi govorim.
Pa valjda se to revidiranje usvajalo na osnovu novih saznanja i dokaza, a ne glasanjem?

Nije medicina toliko egzaktna znanost kao teorijska fizika
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#51624 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

laik1981 wrote: 26/09/2021 11:39
Milenkov buraz wrote: 26/09/2021 11:39

A glasali su o čemu?
Da li treba treca doza ili ne..
Dobro i šta je tu sporno? Nisu naučnici roboti ili borgovi sa kolektivnom svviješću, evo opet se vraćam na fiziku i kvantnu mehaniku kao primjer jer me to privatno interersuje u slobodno vrijeme. Kada je Ajnštajn "izbacio" u javnost svoju teoriju relativnosti neki iz tih naučnih krugova su je osporavali, kao što postoje i danas oni koji je smatraju nesavršenom i ne preciznom. Da su svi glasali ZA vjerovatno bi rekli da su bili ucjenjeni i prisiljeni da tako glasaju. Svako od njih ima svoj stav i mišljenje. Odeš kod dva doktora za neki problem i dobiješ dva različita mišljenja, nekad dijametrlalno različita. Šta misliš, je li to dokaz da je nauka i medicina bezveze i da je ne trerbamo poštovati kao autoritet?
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#51625 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

jeza u ledja wrote: 26/09/2021 05:47 E cuj da se zabrani ljudima lijecenje....pa dze to ima? :-)

Lijece se najgori narkomani a da se zabrani Covidasima. :-)
Glas razuma :thumbup:

A ima cjepljenih koji se raduju jer necjepljenim može biti zabranjeno liječenje. :shock: :-) :D
Locked