Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#56651 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

MUNAFIK wrote: 01/12/2021 11:52 Jel nas taj OMICRON pobio?

Ima li bagera na vidiku?

Kakav je ovo cirkus po medijima i bijedni pokusaji dizanja panike u trenutku kad je vecina ljudi skontala prevaru i jednostavno ljudi preskavu info o koronu... Zato sad imamo ovaj bijedni pokusaj OMICORNA :-)

Strasan virus, po medijima citamo kako mladi obolnevaju i umiru vise nego ikadddd :-) a u izvjestajima sve 80+godina sa pridruzenim bolestima.
Kakvi bolan izvjestaji ljudi u BIH vec pocinju umirati sa 50+ godina. Pogledaj malo statistiku i izvuci glavu iz dupeta
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#56652 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Capljina74 wrote: 01/12/2021 23:10
jeza u ledja wrote: 01/12/2021 23:06

Ne, nego vlastitim uspjehom, da ne bi razmisljao u kategorijama misevi i slicno.

Obicno se oni koji nisu uspjeli u zivotu bave teorijama zavjere u kojima je uvijek neko drugi kriv za njihov vlastiti neuspjeh. Ako je sve igra, ako je sve namjesteno, ako si ti uvijek donji mis bez obzira sta uradio, onda je lakse sebi objasniti zasto si u kurcu, ha jel.

I tako prodje zivot, udjes u godine, pogledas gdje si sta si, pa prst na celo.
Ko je tebi kriv pa si u onom što si pomenuo?
Ko se tebi obraca?
Iz nekog razloga si se osjetio prozvanim, no nisam mislio na tebe. Ti si jos u opancima jbg, sto ne bi bio problem da ti glava nije u grckim epovima.

Fino smo se izbjegavali zadnjih dana, ali izgleda jace je od tebe. Zalosno te citati kako se koprcas sa memorijom casova iz uvoda u veterinu.

Nego, jos cekas informacije o tome kako vakcina popravlja “epizotiolosku” sliku? :lol:

Ucini si uslugu i prestani se pretvarati da si nesto sto nisi. :wink:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#56653 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

jeza u ledja wrote: 01/12/2021 23:48
Capljina74 wrote: 01/12/2021 23:10

Ko je tebi kriv pa si u onom što si pomenuo?
Ko se tebi obraca?
Iz nekog razloga si se osjetio prozvanim, no nisam mislio na tebe. Ti si jos u opancima jbg.

Fino smo se izbjegavali zadnjih dana, ali izgleda jace je od tebe. Zalosno te citati kako se koprcas sa memorijom casova iz uvoda u veterinu.

Nego, jos cekas informacije o tome kako vakcina popravlja “epizotiolosku” sliku? :lol:

Ucini si uslugu i prestani se pretvarati da si nesto sto nisi. :wink:
Sakačeš sa teme na temu i praviš se veći Amerikanac od onih red nekova oko tebe. "Najpametniji" na svakoj temi, dvije ljudske nisi progovorio, onda si ti u onoj stvari.


Zadao si sebi misiju osvješćivanja nas zadriglih nazadnjaka...

A onda ćeš ti puno pametnijem od sebe spominjati kur. stanja.

Kontaš li koliko ste nezadovoljni sobom vi iz bauštel brigade?

Jedan postavlja slike, ti svuda skačeš i soliš pamet...

Ubiste se dokazujući šta sam... Hahahaha...
Last edited by Capljina74 on 02/12/2021 00:06, edited 1 time in total.
breba
Posts: 1696
Joined: 19/01/2005 04:37

#56654 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by breba »

Capljina74 wrote: 02/12/2021 00:02
jeza u ledja wrote: 01/12/2021 23:48

Ko se tebi obraca?
Iz nekog razloga si se osjetio prozvanim, no nisam mislio na tebe. Ti si jos u opancima jbg.

Fino smo se izbjegavali zadnjih dana, ali izgleda jace je od tebe. Zalosno te citati kako se koprcas sa memorijom casova iz uvoda u veterinu.

Nego, jos cekas informacije o tome kako vakcina popravlja “epizotiolosku” sliku? :lol:

Ucini si uslugu i prestani se pretvarati da si nesto sto nisi. :wink:
Sakačeš sa teme na temu i praviš se veći Amerikanac od onih red nekova oko tebe. "Najpametniji" na svakoj temi, dvije ljudske nisi progovorio, onda si ti u onoj stvari.


Zadao si sebi misiju osvješćivanja nas zadriglih nazadnjaka...

A onda ćeš ti puno pametnijemnod sebe spominjati kur. stanja.
Kasno je jebiga, i popilo se malo. Riječi se same prelivaju, jedna u drugu.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#56655 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

Ja, bola', živim rokenrol...

Cirka 24h...
breba
Posts: 1696
Joined: 19/01/2005 04:37

#56656 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by breba »

Capljina74 wrote: 02/12/2021 00:07 Ja, bola', živim rokenrol...

Cirka 24h...
:thumbup: Doktor za rokenrol :wink:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#56657 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Capljina74 wrote: 02/12/2021 00:02
jeza u ledja wrote: 01/12/2021 23:48

Ko se tebi obraca?
Iz nekog razloga si se osjetio prozvanim, no nisam mislio na tebe. Ti si jos u opancima jbg.

Fino smo se izbjegavali zadnjih dana, ali izgleda jace je od tebe. Zalosno te citati kako se koprcas sa memorijom casova iz uvoda u veterinu.

Nego, jos cekas informacije o tome kako vakcina popravlja “epizotiolosku” sliku? :lol:

Ucini si uslugu i prestani se pretvarati da si nesto sto nisi. :wink:
Sakačeš sa teme na temu i praviš se veći Amerikanac od onih red nekova oko tebe. "Najpametniji" na svakoj temi, dvije ljudske nisi progovorio, onda si ti u onoj stvari.


Zadao si sebi misiju osvješćivanja nas zadriglih nazadnjaka...

A onda ćeš ti puno pametnijem od sebe spominjati kur. stanja.

Kontaš li koliko ste nezadovoljni sobom vi iz bauštel brigade?

Jedan postavlja slike, ti svuda skačeš i soliš pamet...

Ubiste se dokazujući šta sam... Hahahaha...


Sta god ti sebi hoces zamisliti o bausteli i slicno, ako se ti osjecas bolje zbog toga, ja nemam nista protiv, no to nece promjeniti stvarnost.

Ko ste to “vi”? Niste “vi”, vec samo ti.

Cuj dokazujuci?? Pa ti se sam dokazujes kao i svi mi ostali. Tvoj forumski opus dovoljno govori o tebi, ali ne govori ono sto bi ti volio da govori. Kontas? Ti se ovdje predstavljas kao znalac, a brkas osnovne pojmove koje laik moze skontati.

No nije problem ko si, sta si, vec kako se obracas.

“Glup si”.
“Hajd nazad na baustelu.”
“Moje selo opjevao Homer”.

To je TVOJ nivo. To je nivo sa kojim TI zapocinjes pricu sa onima s kojima se ne slazes. Prema tome prestani cmizdriti o “ljudskom” ophodjenju.

I jos jednom - ne postojite “vi”. Postojis samo ti. Razumijem da se lakse osjecas kao pripadnik nekog zamisljenog krda, ali opet kazem to nece promjeniti stvarnost.

I kao neko ko obara rekorde u frekvenciji postova nisam siguran da bi ti trebao drugima laprdati o skakanju po temama, smijesni covjece.

Kako se odskakuce u kalosama?
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2261
Joined: 14/02/2013 14:11

#56658 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hercegoviina »

vakcinacija ce u cijeloj evropi, prije ili poslije, biti obavezna.
tako ce i kod nas da bude nesto kasnije
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#56659 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zabac kermit »

Hercegoviina wrote: 02/12/2021 01:06 vakcinacija ce u cijeloj evropi, prije ili poslije, biti obavezna.
tako ce i kod nas da bude nesto kasnije
nece jer nismo u evropi,mi smo crna rupa

a to da ce me neko na bilo sta u bosni natjerat moze probat pa ko prezivi pricat ce...
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7251
Joined: 12/03/2012 18:04

#56660 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Hendrix wrote: 30/11/2021 22:38
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 29/11/2021 09:03

Zapravo si po obicaju sve zivo promasio i lose protumacio.

Fauciju se smijao nobelovac, Kary Mullis, koji je izmislio PCR test, prozivao ga da je neznalica, da ima agendu koju gura zbog licnih interesa i da izbjegava duel. Ali eto, New Normal nam je svasta nesto donio. Hvala mu :D

https://m.youtube.com/watch?v=W8FYWzkR1ek

Crkva je palila naucnike sa pozicije sile, jer su se ovi drznuli nesto propitkivati i provjeravati zvanicne verzije, zamisli tog bezobrazluka, zvuci poznato ? Super si primjer dao, al u kontra smijeru.

Toliko si indoktriniran tom podjelom da jednostavno ne vidis dalje od Trump/Biden i fini UN koji pomaze planeti i zlim naftasima koji hoce da je sjebu ne shvatajuci da je to zapravo ista prica sa dvije medalje gdje biras izmedju dva losa rjesenja tjeseci se kako je ovo tvoje rjesenje manje zlo.
Wow sad si me stvarno unistio... cinjenica i dalje ostaje da covjek ima 1300 naucnih radova a 99.9% ljudi na ovoj temi nijedan. Ah da... i to je sve jel dio zavjere te, svi naucnici koji rade peer review su neciji placenici... svi placenici osim ovih na YouTube sto otkrivaju istinu i naseg borca za slobodu Trumpa.

Trump je kriv za dosta stvari jer je donio glupost u mainstream i omogucio svakom kretenu na planeti da misli da se razumije u sve ako pogleda jedan Tik Tok video.

To sto imas kilometraze u citanju svih tih alternativnih verzija istorije i nauke ne znaci da si uvijek i u pravu. New normal..great reset.. blah blah... Bosna i dalje supak od drzave sa ljudima koji ne znaju nista osim kontrirati svemu normalnom.

Evo jedan primjer iz moje struke... sjedim u lokalnom kaficu i cujem dva eksperta kako se sprdaju na racun mosta sto se u to vrijeme gradio na autoputu. "E ba jarane, ja gledam betoniraju 50m visok stub a on supalj... jarane supalj stub iznutra neko uzeo pare, ovi nasi inzinjeri pojma nemaju ba levati... uze frajer sav beton iz stuba a ovi s fakultetima nemaju pojma..." Dakle, kako debilima objasniti da je stub supalj jer je tako projektovan i niko normalan ne bi stavio 90% vise betona nego sto treba i da je taj stub superioran staticki u odnosu na puni... ali s njima nema rasprave. I tako ko god naidje u kafanu ja cujem tu njihovu verziju betoniranja stuba. Kako ti njima da objasnis da nije isto betonirati plocu na kuci i na 300m dugom mostu... da ipak treba neka struka iza toga. I tako je danas sa virusima, eksperti na svakom cosku.
Nije u pitanju ko je koga "unistio" nego tumacenje i provjera (dez)informacija koje se, sa svih strana, plasiraju svakodnevno. Oko toga se valjda mozemo sloziti ? To sto ti neke stvari uzimas zdravo za gotovo, a sve ostalo je "alternativna realnost", jebiga, sta da ti kazem. Valjda si do sada primjetio da ne lupam o temi povodom koje pisem i da argumentujem misljenje. Mozemo se slagati ili neslagati oko tumacenja navedenog, ali takve stvari nazivati alternativom je bas naivno, da ne upotrijebim tezu rijec.

Peer review, cuveni zlatni standard :D vise puta spominjano i elaborirano na temi. Postavljao sam nekoliko puta izjave bivsih glavnih urednika Lanceta, BMJ ( British medical journal) i NEJM ( New England journal of medicine ), znaci top tri medicinska zurnala, koji govore da je masa studija namjestena i netacna i da su zurnali zavisni od industrije koju recenziraju, jer ih ona vecinski placa sto je naravno nonsens. Gdje se vrte milijarde ili trilioni ne postoji zlatni standard, postoji samo interes. ista je prica sa naukom, ne mozes da istrazujes sta ti hoces nego istrazujes ono za sta ces dobiti finansiranje, a pare su kod industrije i filantropa tako da dobijamo zacarani krug u sustini.

New normal vec zivimo, ako nisi primjetio, a the Great Reset najavise cike sa WEF-a, knjigu izbacili u Aprilu 2020 godine :D

"The pandemic represents a rare but narrow window of opportunity to reflect, reimagine, and reset our world" - Professor Klaus Schwab, Founder and Executive Chairman, World Economic Forum. :stidljiv:

https://www.weforum.org/focus/the-great-reset

I koliko vidim, ako nisam slijep, a nisam, bas to se i desava. Pored reseta ili kao dio reseta su javno najavljeni Cetvrta industrijska revolucija pracena sa Internet of Things i jos zanimljivije Internet of Bodies ( cinik bi rekao uvod i transhumanizam ), digitalna valuta, reset kapitalizma kao neodrzivog sistema gdje se kao alternativa spominje stakeholder kapitalizam ( u kojem se planira univerzalni dohodak ) i "borba" sa klimatskim promjenama ( o cemu smo vec pisali, prevara milenijuma ) gdje se fokus baca na zelenu energiju i obnovljive izvore uz epsku borbu protiv CO2. CO2 je zanimljiv izbor kada malo razmislis.

Neko ce reci sta ce WEF, pricaju u prazno, sto je, naravno, apsolutno netacno. Prvi su najavili covid pasose. I gle cuda oni dodjose.

Eh, tu polako dolazimo do biti cijele price. Covid pasosi su doslovno ulaznica za normalan zivot, a neko ce reci totalitarizam. Skup podataka, namjerno ne pisem medicinskih, bez kojih ne mozes nista da uradis. Kada na to dodamo, eventualnu, digitalnu valutu bude bas zanimljivo kontemplirati o buducnosti.

Dalje, ovaj sistem je, ocito, neodrziv jos od 1971 kada je Nikson napustio zlatni standard i omogucio beskrajno stampanje novca sto onda izaziva inflaciju pa se desava da je prosjecna cijena kuce u New Jersey bila 23.400 $ - 1970, 2020 je bila 403.000 $, a 2021 - 500.000 $; Cini se da je vrijeme za reset pod krinkom pandemije i brige za ljude.

Da se razumijemo, u igri su svi, od zapadnih "demokratija" do Kine i Rusije, to je bas ocito, ali s tim da sam vec referat napisao da ne peglam dalje.

Ps. Jos jednom da ponovim, Trump/Biden su dvije razlicite strane iste medalje. Prica za debile koji se pecaju na to. Zavadi pa vladaj, samo jedan od primjera, a ima ih bezbroj.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#56661 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

zabac kermit wrote: 02/12/2021 01:08
a to da ce me neko na bilo sta u bosni natjerat moze probat pa ko prezivi pricat ce...
Naravno, mi smo inace poznati kao buntovan narod koji nista ne trpi. :lol:
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#56662 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

Dead Man Walking wrote: 02/12/2021 02:18
zabac kermit wrote: 02/12/2021 01:08
a to da ce me neko na bilo sta u bosni natjerat moze probat pa ko prezivi pricat ce...
Naravno, mi smo inace poznati kao buntovan narod koji nista ne trpi. :lol:
Nacionalne stranke jebu u mozak 30 godina, prijete secesijom, plate neredovne i premale, ne živi se nego se preživljava, zrak otrovan i niko ni mukajat, al brale ako neko pametniji kaže da se moraš vakcinisati e onda se budi buntovnik u domaćinu. Onda radi utoka.
User avatar
shbc
Posts: 3325
Joined: 20/07/2012 12:13

#56663 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by shbc »

zabac kermit wrote: 01/12/2021 20:31
laik1981 wrote: 01/12/2021 20:21 A jel moguce da ovi nasi pcr testovi nisu u stanju uopste otkriti ovaj novi soj? Nesto je ludo protutnjalo kod nas u zadnja dva mjeseca, a narocito u skolama. Ja mislim da nema skolarca koji nije pauzirao bar par dana, a bilo je neke prehlade i medju roditeljima. Testovi bili masovno negativni..
Jel moguce da ti vjerujes u testove ako je sam proizvođac rekao da isti nisu nikakvo mjerilo?
Koji proizvodjac?
Hendrix
Posts: 4081
Joined: 27/02/2004 00:00

#56664 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hendrix »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 02/12/2021 02:14 Neko ce reci sta ce WEF, pricaju u prazno, sto je, naravno, apsolutno netacno. Prvi su najavili covid pasose. I gle cuda oni dodjose.

Eh, tu polako dolazimo do biti cijele price. Covid pasosi su doslovno ulaznica za normalan zivot, a neko ce reci totalitarizam. Skup podataka, namjerno ne pisem medicinskih, bez kojih ne mozes nista da uradis. Kada na to dodamo, eventualnu, digitalnu valutu bude bas zanimljivo kontemplirati o buducnosti.

Dalje, ovaj sistem je, ocito, neodrziv jos od 1971 kada je Nikson napustio zlatni standard i omogucio beskrajno stampanje novca sto onda izaziva inflaciju pa se desava da je prosjecna cijena kuce u New Jersey bila 23.400 $ - 1970, 2020 je bila 403.000 $, a 2021 - 500.000 $; Cini se da je vrijeme za reset pod krinkom pandemije i brige za ljude.

Da se razumijemo, u igri su svi, od zapadnih "demokratija" do Kine i Rusije, to je bas ocito, ali s tim da sam vec referat napisao da ne peglam dalje.

Ps. Jos jednom da ponovim, Trump/Biden su dvije razlicite strane iste medalje. Prica za debile koji se pecaju na to. Zavadi pa vladaj, samo jedan od primjera, a ima ih bezbroj.
Da ne kvotam kilometar mojih i tvojih rijeci... i to je to? Ti govoris o kontroli svega ustvari? Skoro svaki covjek na zapadu danas ima mobitel, najbolji tracking uredjaj ikada izmisljen i dobrovoljno pise s njega, objavljuje lokaciju... slika uredno kamerom sta mu se desilo danas. I ti sad pricas zla zavjera koristi pandemiju da ubaci reset i uvede totalitarizam?!?! Totalitarizam je oduvijek bio ovde na ovaj ili onaj nacin, ljudi funkcionisu tako otkako je covjecanstva. Demokratija je diktatura vecine ili danas prevedeno diktatura onoga ko moze vise socijalnih medija navuci na svoj mlin... isti klinac.

I sad dosla pandemija ljudi nose maske a ovamo milioni kamera postavljeni po gradu... kakav totalitarizam. I jos traze da nosis maske a hoce da te prate... da snimaju. Pa u jednom gradu se frka digla kada su uveli placanje metroa kreditnom karticom... nece ljudi kao da ih prate. E pazi to, nece da ga prati gdje on hoda kao preko kartice a nosi mobitel u dzepu. Koji svakih desetak sekundi uredno izvjestava svoj polozaj i status na mrezi i ko zna kojim aplikacijama koje su instalirane. A inace niko ne moze skontati kuda si isao kad platis karticom kafu u lokalnom granapu a onda kupis rucak u centru... i tome slicno. Ali kartu za metro... nece moci!

Zasto bi se iko zajebavao sa pandemijom i glupostima kada totalitarizam moze uvesti preko igracke zvane mobitel. Kesh na zapadu u urbanim sredinama skoro i da ne postoji, placa se mobitelom, smart watch... jos malo i ukopace sebi RFI chip u glavu. Covid apsolutno nema veze s tim. Unistio je ekonomije gradova i kapitalizam place za povratkom ljudi u centre da kupuju kafice i trose pare na gluposti.

Covid pasos je smijurija naspram socijalnih profila koje svi imaju... kakav ba covid pasos kad imas svakodnevno azuriran dnevnik osobe i plus sa lokacijom iste uvijek tacnom u par metara. Sta je dokaz o vakcinaciji djeceonda... ili hajmo jos nize, obicni ljekarski za vozacku dozvolu? Otisci prstiju koje smo svi dali? Jel i to dio totalitarizma? Ako ides tim rezonom... sve je totalitarizam pa i natpis ULAZ u lokalni granap. Sto oni meni govore kuda ja da udjem.. to je totalitarizam, ja cu uci gdje pise IZLAZ.

Izvini ali ocekivao sam neku jacu teoriju od tebe, makar malo da me zainteresira. A ono great reset... totalitarizam i tome slicno.
Hendrix
Posts: 4081
Joined: 27/02/2004 00:00

#56665 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hendrix »

Ateista wrote: 01/12/2021 13:30
Hendrix wrote: 30/11/2021 22:38

Wow sad si me stvarno unistio... cinjenica i dalje ostaje da covjek ima 1300 naucnih radova a 99.9% ljudi na ovoj temi nijedan. Ah da... i to je sve jel dio zavjere te, svi naucnici koji rade peer review su neciji placenici... svi placenici osim ovih na YouTube sto otkrivaju istinu i naseg borca za slobodu Trumpa.

Trump je kriv za dosta stvari jer je donio glupost u mainstream i omogucio svakom kretenu na planeti da misli da se razumije u sve ako pogleda jedan Tik Tok video.

To sto imas kilometraze u citanju svih tih alternativnih verzija istorije i nauke ne znaci da si uvijek i u pravu. New normal..great reset.. blah blah... Bosna i dalje supak od drzave sa ljudima koji ne znaju nista osim kontrirati svemu normalnom.

Evo jedan primjer iz moje struke... sjedim u lokalnom kaficu i cujem dva eksperta kako se sprdaju na racun mosta sto se u to vrijeme gradio na autoputu. "E ba jarane, ja gledam betoniraju 50m visok stub a on supalj... jarane supalj stub iznutra neko uzeo pare, ovi nasi inzinjeri pojma nemaju ba levati... uze frajer sav beton iz stuba a ovi s fakultetima nemaju pojma..." Dakle, kako debilima objasniti da je stub supalj jer je tako projektovan i niko normalan ne bi stavio 90% vise betona nego sto treba i da je taj stub superioran staticki u odnosu na puni... ali s njima nema rasprave. I tako ko god naidje u kafanu ja cujem tu njihovu verziju betoniranja stuba. Kako ti njima da objasnis da nije isto betonirati plocu na kuci i na 300m dugom mostu... da ipak treba neka struka iza toga. I tako je danas sa virusima, eksperti na svakom cosku.
Primjer iz tvoje struke je primjenjiv na mali broj onih koji tvrde da virus ne postoji i slicne nebuloze, a da pri tome vidjeli nisu nikakvu laboratoriju i memaju nikakvog znanja iz mikrobiolofije i epidemiologije.
Ja bih ova desavanja poredio sa tvojom strukom na jedan drugaciji nacin - prave most i staticari dodju do ideje kako je najbolje da se taj most napravi sa aspekta njihove struke i tu jesu u pravu, ali se obicni lljudi pocnu buniti zbog toga sto nisu sagledali druge aspekte problema koji nije njihova struka, odnosno nisu angazivali druge strucnjake, recimo da ce takav most napraviti ekolosku stetu ili da ce narusiti kulturno-istorijski spomenik (bio je taj primjer sa mostom kod pocitelja) ili neki treci problem koji nije direktno vezan za gradjevinsku struku. To je slucaj sa ovom pandemijom, niko normalan ne spori naucne cinjenice vezane za virus od strane onih koji su radili sekvenciranje istog, jasno je i da je sa aspekta epidemiologije lockdown ako bi se postovao mogao smanjiti prenosenje virusa, ali ne mogu se pitati samo epidemiolozi jer to utice na sve moguce aspekte zivota.
Naravno da je primjenjiv... i na ovom forumu i pogotovo Balkanu, u velikoj mjeri, ovde ljudi i dan danas pisu da je korona laz i da je obicna prehlada. To je isti nivo.
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#56666 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Hendrix wrote: 02/12/2021 07:13

Da ne kvotam kilometar mojih i tvojih rijeci... i to je to? Ti govoris o kontroli svega ustvari? Skoro svaki covjek na zapadu danas ima mobitel, najbolji tracking uredjaj ikada izmisljen i dobrovoljno pise s njega, objavljuje lokaciju... slika uredno kamerom sta mu se desilo danas. I ti sad pricas zla zavjera koristi pandemiju da ubaci reset i uvede totalitarizam?!?! Totalitarizam je oduvijek bio ovde na ovaj ili onaj nacin, ljudi funkcionisu tako otkako je covjecanstva. Demokratija je diktatura vecine ili danas prevedeno diktatura onoga ko moze vise socijalnih medija navuci na svoj mlin... isti klinac.

I sad dosla pandemija ljudi nose maske a ovamo milioni kamera postavljeni po gradu... kakav totalitarizam. I jos traze da nosis maske a hoce da te prate... da snimaju. Pa u jednom gradu se frka digla kada su uveli placanje metroa kreditnom karticom... nece ljudi kao da ih prate. E pazi to, nece da ga prati gdje on hoda kao preko kartice a nosi mobitel u dzepu. Koji svakih desetak sekundi uredno izvjestava svoj polozaj i status na mrezi i ko zna kojim aplikacijama koje su instalirane. A inace niko ne moze skontati kuda si isao kad platis karticom kafu u lokalnom granapu a onda kupis rucak u centru... i tome slicno. Ali kartu za metro... nece moci!

Zasto bi se iko zajebavao sa pandemijom i glupostima kada totalitarizam moze uvesti preko igracke zvane mobitel. Kesh na zapadu u urbanim sredinama skoro i da ne postoji, placa se mobitelom, smart watch... jos malo i ukopace sebi RFI chip u glavu. Covid apsolutno nema veze s tim. Unistio je ekonomije gradova i kapitalizam place za povratkom ljudi u centre da kupuju kafice i trose pare na gluposti.

Covid pasos je smijurija naspram socijalnih profila koje svi imaju... kakav ba covid pasos kad imas svakodnevno azuriran dnevnik osobe i plus sa lokacijom iste uvijek tacnom u par metara. Sta je dokaz o vakcinaciji djeceonda... ili hajmo jos nize, obicni ljekarski za vozacku dozvolu? Otisci prstiju koje smo svi dali? Jel i to dio totalitarizma? Ako ides tim rezonom... sve je totalitarizam pa i natpis ULAZ u lokalni granap. Sto oni meni govore kuda ja da udjem.. to je totalitarizam, ja cu uci gdje pise IZLAZ.

Izvini ali ocekivao sam neku jacu teoriju od tebe, makar malo da me zainteresira. A ono great reset... totalitarizam i tome slicno.
Nosenje mobitela, kao i koristenje drustvenih mreza nije zakonski obavezno nego je prepusteno izboru pojedinca.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#56667 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

@splinter jutrić :-D

Kineski znanstvenici tvrde da su izolirali antitijelo koje može učinkovito neutralizirati sve sojeve koronavirusa, pozivajući se na laboratorijske eksperimente, ali i one na živom organizmu.

Kako ovo rezonirati? :shock: :)

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... a-15127512

Znatno stručnije obrazožen članak na engleskom:

https://www.scmp.com/news/article/31572 ... ars-making

Image
splinter
Posts: 7349
Joined: 08/10/2011 12:28

#56668 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

KraljicaIzJajca wrote: 02/12/2021 08:17 @splinter jutrić :-D

Kineski znanstvenici tvrde da su izolirali antitijelo koje može učinkovito neutralizirati sve sojeve koronavirusa, pozivajući se na laboratorijske eksperimente, ali i one na živom organizmu.

Kako ovo rezonirati? :shock: :)

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... a-15127512

Znatno stručnije obrazožen članak na engleskom:

https://www.scmp.com/news/article/31572 ... ars-making

Image
Evo ovdje ima objašnjenje:
https://thenewsglory.com/virologist-com ... e-chinese/

Ali od ranije se zna za ovo antitjelo, izučavano je još u vrijeme Sars-a, a veže se za konformacijski epitop Conf II–VI.
Mislim važno ali ne i revolucionarno otriće.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#56670 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

@jeza u ledja , kaloša se ne stidim iako sam rođeni Mostarac, a život proveo u Čapljini.

Volim te usrane kaloše, dio su podneblja, nas, šta ti je tu problem?

Više mudrosti ima onaj đutirum kada otegne ono naše - ja, nego sve jedna što sipate iz brigade.
Last edited by Capljina74 on 02/12/2021 09:31, edited 1 time in total.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#56671 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ProgramskiJezik »

Blitz1 wrote: 02/12/2021 09:16 https://www.klix.ba/vijesti/svijet/nauc ... /211202001

Eto tko se cijepio sa AZ
Jesam ja, i primio sam 3cu Pfizer, sve regule :)
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#56672 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

Capljina74 wrote: 02/12/2021 09:24 @jeza u ledja , kaloša se ne stidim iako sam rođeni Mostarac, a život proveo u Čapljini.

Volim te usrane kaloše, dio su podneblja, nas, šta ti je tu problem?

Više mudrosti ima onaj đutirum kada otegne ono naše - ja, nego sve jedna što sipate iz brigade.

A nemoj da te brinu ovi americki tastatura ratnici. Jez je besposlicar jedan kojem je forum zivot. Onaj gandalf je konobar na kruzeru itd :D Wannabe strucnjaci.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#56673 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

splinter wrote: 02/12/2021 09:02
KraljicaIzJajca wrote: 02/12/2021 08:17 @splinter jutrić :-D

Kineski znanstvenici tvrde da su izolirali antitijelo koje može učinkovito neutralizirati sve sojeve koronavirusa, pozivajući se na laboratorijske eksperimente, ali i one na živom organizmu.

Kako ovo rezonirati? :shock: :)

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... a-15127512

Znatno stručnije obrazožen članak na engleskom:

https://www.scmp.com/news/article/31572 ... ars-making

Image
Evo ovdje ima objašnjenje:
https://thenewsglory.com/virologist-com ... e-chinese/

Ali od ranije se zna za ovo antitjelo, izučavano je još u vrijeme Sars-a, a veže se za konformacijski epitop Conf II–VI.
Mislim važno ali ne i revolucionarno otriće.
Hvala, a zašto tek sad rade ovo? Zbunjena sam.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#56674 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

cassius wrote: 02/12/2021 09:34
Capljina74 wrote: 02/12/2021 09:24 @jeza u ledja , kaloša se ne stidim iako sam rođeni Mostarac, a život proveo u Čapljini.

Volim te usrane kaloše, dio su podneblja, nas, šta ti je tu problem?

Više mudrosti ima onaj đutirum kada otegne ono naše - ja, nego sve jedna što sipate iz brigade.
A nemoj da te brinu ovi americki tastatura ratnici. Jez je besposlicar jedan kojem je forum zivot. Onaj gandalf je konobar na kruzeru itd :D Wannabe strucnjaci.
:thumbup:

Bolan,
Većina raje što je otišla uopšte nema potrebe da drži lekciju drugima, da dokazuju nešto slikama...

Razbijaju se od posla, traže malo predaha u nekim našim pričama, prošlosti, nekom BiH šmeku da predeveraju belaj.

Žive malo lagodnije od nas jer nemaju tog osnovnog egzistencijalnog straha, ali na kraju nikome nije lako.
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#56675 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Ja ne kontam kako ovakve nije stid javljati se povodom ovih pitanja nakon svega sto se izdesavalo u ovih godinu i po dana..

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kritike ... /211202024
Locked