Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#53101 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Taiwan death from COVID-19 vaccination exceeds death from COVID-19
https://medicaltrend.org/2021/10/10/tai ... Hz2_XZzz0o
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2429
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#53102 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ZyzzSar »

Edin H. wrote: 13/10/2021 20:32
Opasnost vreba od Covida i tu se prica zavrsava.
Znaci postuj mjere, vakcinisi se i bice bolje. :wink:
opasnost, kako kome?
jbt ja nigdje ne nosim masku i jos se zarazio nisam, a niti se brinem ako se eventualno zarazim
jedini razlog ako se nekad vakcinisem je da se moze lakse putovati bez testiranja na covid
sta se ljudi trebaju do kraja zivota sad svake godine vakcinisati da budu 'zasticeni', nema nista od toga, prekipit ce svima
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#53103 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

salik79 wrote: 13/10/2021 20:59
Taiwan death from COVID-19 vaccination exceeds death from COVID-19
https://medicaltrend.org/2021/10/10/tai ... Hz2_XZzz0o
Taiwan death from COVID-19 vaccination exceeds death from COVID-19

(source:internet, reference only)
Nema greske, jak izvor. :izet:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#53104 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Nevjerovatno, mislio sam da lik nikada nece moci sam sebe nadmasiti, ali ovo je epski :lol: :lol: :lol:

Trunke obraza, ni sekunde skrupula tu nema…

Nego da prevedemo opet:

Nadasve nepovezan i nebulozan clanak tvrdi da je do sada umrlo 852 ljudi koji su vakcinisani, dok je od Covida umrlo 844 osobe. Pa onda negdje pri kraju clanka se moze potvrditi da te smrti nisu vezane sa vakcinama, nego je to ukupan broj smrti ljudi, koji su, pretpostavljam, mogli umrijeti od automobilske nesrece do bilo cega drugog.

Kako se hinjski u naslovu stavi “from vaccination” pa se u tekstu to pretvori u “after vaccination”. Kao da su u salikovu skolu spina isli..

Veze s vezom nema…
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#53105 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

Nesto slicno kao "from COVID " ii "with COVID" :D
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#53106 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

GandalfSivi wrote: 14/10/2021 03:39 Nevjerovatno, mislio sam da lik nikada nece moci sam sebe nadmasiti, ali ovo je epski :lol: :lol: :lol:

Trunke obraza, ni sekunde skrupula tu nema…

Nego da prevedemo opet:

Nadasve nepovezan i nebulozan clanak tvrdi da je do sada umrlo 852 ljudi koji su vakcinisani, dok je od Covida umrlo 844 osobe. Pa onda negdje pri kraju clanka se moze potvrditi da te smrti nisu vezane sa vakcinama, nego je to ukupan broj smrti ljudi, koji su, pretpostavljam, mogli umrijeti od automobilske nesrece do bilo cega drugog.

Kako se hinjski u naslovu stavi “from vaccination” pa se u tekstu to pretvori u “after vaccination”. Kao da su u salikovu skolu spina isli..

Veze s vezom nema…
Nevjerovatno da odrasla osoba može ovako da se ponaša i da ovako izmišlja, laže, spina. Ko djete kakvo jbt, koje misli da je izmislio toplu vodu.
Hendrix
Posts: 4081
Joined: 27/02/2004 00:00

#53107 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hendrix »

1Dante1 wrote: 13/10/2021 14:22
armin071 wrote: 13/10/2021 14:06 Nakon KurCa iz Austrije pade još jedna žrtva post covida:

ŠOKANTNA tvrdnja: Australijsku Gladys Berejiklian ucijenila je Big Pharma da nametne mandat za cjepivo protiv Covid-19

https://theexpose.uk/2021/10/12/shockin ... e-mandate/
Sta su spremni uradit da spase narod. :D
Zena pod tajnom istragom za multimilionsku korupciju davno prije Covida, cak su joj i telefon prisluskivali godinama... i kada su objavili da krece oficijelno istraga to je to, dala otkaz da se ne blamira vise. Isto joj i zamjenik podhitno dao ostavku ali on je radi afere sa savjetnicom u kabinetu plus sto je i sam upleten u svaku mogucu korupciju... spanska sapunica :)

Ucjenila je Big Pharma... pa fakat. :roll:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#53108 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Dead Man Walking wrote: 13/10/2021 22:09
Taiwan death from COVID-19 vaccination exceeds death from COVID-19

(source:internet, reference only)
Nema greske, jak izvor. :izet:
Potpuno ista vijest:
Vaccination deaths outweigh infected deaths Wang Hongwei: There should be a reasonable explanation
As of October 7, the number of reported deaths from new crown vaccinations had reached 850, officially surpassing the number of infected deaths, according to the latest new crown vaccination notification from the Ministry of Health and Welfare.
https://money.udn.com/money/amp/story/5 ... ssion=true
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#53109 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

BiH na EU crvenoj listi, ne moze se putovati haman nigdje iako si vakcinisan (moze eto njemacka, francuska, hrvatska...).
Slovenci mogu putovati gdje hoce.

"U SLOVENIJI je u zadnja 24 sata potvrđena 1081 zaraza koronavirusom, a četvero covid-pacijenata je umrlo, objavilo je u četvrtak ministarstvo zdravstva.

Pozitivan na koronavirus bio je svaki peti testirani, što je manji udio nego dan ranije, kad je zabilježeno 1227 novih zaraza uz 21.6 posto pozitivnih testova.

Trenutno je u Sloveniji 11.581 slučaj zaraze, prosječni broj zaraženih u jednom danu za zadnjih sedam dana iznosi 816, a imunizirana su 1.055.042 stanovnika, odnosno polovica populacije.

U bolnicama je 406 covid-pacijenata, 117 od njih na intenzivnom je liječenju."

#slusajstruku :izet:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#53110 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

salik79 wrote: 14/10/2021 09:29
Dead Man Walking wrote: 13/10/2021 22:09



Nema greske, jak izvor. :izet:
Potpuno ista vijest:
Vaccination deaths outweigh infected deaths Wang Hongwei: There should be a reasonable explanation
As of October 7, the number of reported deaths from new crown vaccinations had reached 850, officially surpassing the number of infected deaths, according to the latest new crown vaccination notification from the Ministry of Health and Welfare.
https://money.udn.com/money/amp/story/5 ... ssion=true
O Salice, valja li lagati Salice?

As mentioned earlier, in the “Notice of Adverse Events after COVID-19 Vaccination” issued by the Taiwan authorities yesterday, the authorities have also been emphasizing that “(this document) itself cannot explain or be used to derive the existence or seriousness of vaccine-related problems. Conclusion of degree, frequency or incidence.”

Ovaj lik je nekada za sebe tvrdio da je vjernik…
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#53111 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

GandalfSivi wrote: 14/10/2021 13:37
salik79 wrote: 14/10/2021 09:29

Potpuno ista vijest:





https://money.udn.com/money/amp/story/5 ... ssion=true
O Salice, valja li lagati Salice?

As mentioned earlier, in the “Notice of Adverse Events after COVID-19 Vaccination” issued by the Taiwan authorities yesterday, the authorities have also been emphasizing that “(this document) itself cannot explain or be used to derive the existence or seriousness of vaccine-related problems. Conclusion of degree, frequency or incidence.”

Ovaj lik je nekada za sebe tvrdio da je vjernik…
A, sta sam ja to, konkretno slagao, molit cu lijepo?! Citiram doslovno vijest s linka, upravo onako kako je napisana!!!
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#53112 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

salik79 wrote: 14/10/2021 13:40
GandalfSivi wrote: 14/10/2021 13:37

O Salice, valja li lagati Salice?

As mentioned earlier, in the “Notice of Adverse Events after COVID-19 Vaccination” issued by the Taiwan authorities yesterday, the authorities have also been emphasizing that “(this document) itself cannot explain or be used to derive the existence or seriousness of vaccine-related problems. Conclusion of degree, frequency or incidence.”

Ovaj lik je nekada za sebe tvrdio da je vjernik…
A, sta sam ja to, konkretno slagao, molit cu lijepo?! Citiram doslovno vijest s linka, upravo onako kako je napisana!!!
Trolas kao i obicno i lud se pravis. Postavis naslov, sve u velikim slovima, iako naslov nikakve veze sa tekstom nema, a ni tekst sam sa sobom veze nema…
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#53113 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

GandalfSivi wrote: 14/10/2021 13:42
salik79 wrote: 14/10/2021 13:40

A, sta sam ja to, konkretno slagao, molit cu lijepo?! Citiram doslovno vijest s linka, upravo onako kako je napisana!!!
Trolas kao i obicno i lud se pravis. Postavis naslov, sve u velikim slovima, iako naslov nikakve veze sa tekstom nema, a ni tekst sam sa sobom veze nema…
Stani, jesam li ja pisao clanak, pisao naslov, upisivao podatke, ili je to tako na stranici koju sam postavio?! Ako imas nesto prigovoriti, prigovori njima, a ne meni. Ja sam postavio citat koji stoji u clanku, a u kojem je citiran podatak tajvanskog Ministarstva zdravlja. Jos jednom:
As of October 7, the number of reported deaths from new crown vaccinations had reached 850, officially surpassing the number of infected deaths, according to the latest new crown vaccination notification from the Ministry of Health and Welfare.
Koji je tvoj problem, sivi lice?!
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#53114 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

salik79 wrote: 14/10/2021 13:52
GandalfSivi wrote: 14/10/2021 13:42

Trolas kao i obicno i lud se pravis. Postavis naslov, sve u velikim slovima, iako naslov nikakve veze sa tekstom nema, a ni tekst sam sa sobom veze nema…
Stani, jesam li ja pisao clanak, pisao naslov, upisivao podatke, ili je to tako na stranici koju sam postavio?! Ako imas nesto prigovoriti, prigovori njima, a ne meni. Ja sam postavio citat koji stoji u clanku, a u kojem je citiran podatak tajvanskog Ministarstva zdravlja. Jos jednom:
As of October 7, the number of reported deaths from new crown vaccinations had reached 850, officially surpassing the number of infected deaths, according to the latest new crown vaccination notification from the Ministry of Health and Welfare.
Koji je tvoj problem, sivi lice?!
On October 7th, the death toll after vaccination in Taiwan reached 852, while the death toll after the COVID-19 was diagnosed was 844. The number of deaths after vaccination exceeded the number of confirmed deaths for the first time.

Sounds legit :lol: :lol: :lol:

Ne pises ti nikada clanke, samo prenosis one dijelove koji ti odgovaraju, apsolutno ignorisisuci ono sto ne podrzava tvoju pricu.

Vidjeno vec toliko puta…
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#53115 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

Salik je ko onaj skeč iz Nadrealista, ja samo čitam vijesti, ja samo prenosim vijesti.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#53117 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

saint_mirad wrote: 14/10/2021 20:14 imagine my shock :run:
Image
Despite the increase in cases, Dr McNamara said that, thanks to vaccination, the vast majority of infection were mild and it was only in “rare circumstances” that serious illness resulted.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#53118 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

Dzaba kreciti, u tom i jeste poenta vakcine - svi je prime, ukines sve mjere, virus ce biti tu ali ko se zarazi nece mu nista biti i vozi dalje.
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#53120 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

Sa 80% vakcinisanih dobiješ normalni život nazad, sa krivuljom koja ide dole. Ta će švedi, Salik i ekipa najbolje znaju.

Najveći haos sa teško bolesnim covid pacijentima je trenutno u istočnoj Evropi, pogotovo Bugarskoj gdje je oko 30% stanovništva vakcinisano. Što bi rekli ovi forumski prosvjetljitelji, uključim mozak, otvorim oči da nisam slijep, pogledam stvari iz više uglova i saberem. Vakcine doista pomažu da se stanje normalizuje

Što bi reko sveti i presveti Mirad, imagine my shock sa tom spoznajom.
Hendrix
Posts: 4081
Joined: 27/02/2004 00:00

#53121 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hendrix »

Ovi regioni sa visokom stopom vakcinacije vjerovatno imaju i vise slucajeva nego sto prikazuju jer dosta ljudi nakon vakcinisanja nema simptoma... nemaju pojma ni da su imali covid.

Sad koliko vidim Sydney se otvorio jer je vakcinisan 80%, jedva cekam ovde da krenu statistike kako imaju na hiljade slucajeva ovo ono...
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#53122 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by exliberal-ex »

Pitanje za @salik79 kakvo je stanje u Iranu. Meni dosli majstori kuhinju da instaliraju iz Irana su porijeklom...kazu da je tamo opsti haos sa zarazenim
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55469
Joined: 15/12/2008 16:53

#53123 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

Dead Man Walking wrote: 14/10/2021 21:57 Dzaba kreciti, u tom i jeste poenta vakcine - svi je prime, ukines sve mjere, virus ce biti tu ali ko se zarazi nece mu nista biti i vozi dalje.
Vise ljudi se zarazi zbog toga sto vakcinisani ljudi zaborave na oprez.
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#53124 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

GandalfSivi wrote: 14/10/2021 22:41 Slobodarska Svedska i dalje ukida restrikcije…

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... i_ostalo_m
Odlican clanak, pogotovo ovaj dio:
"Treba naglasiti i da cijepljenje nije obavezno čak ni za bolničko osoblje, ali se snažno promovira i preporučuje svima starijima od 12 godina. Isto tako, covid-potvrde se ne koriste unutar Švedske, odnosno potrebne su samo za putovanje u inozemstvo."
Tamo ni maske nikad nisu bile obavezne, a da ne pricamo o pravim fasistickim diktatorskim mjerama kao zatvaranje da se ne moze izaci iz kuce i otici na vikendicu. To ti je kad si normalna drzava i kad ti narod vjeruje, pa se vakcinise zato sto to drzava kaze a ne prijeti.
A onda imamo:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/uzi ... ajnovije_d
"Za 23 milijuna Talijana od danas obavezna covid-potvrda, izbili prosvjedi"
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#53125 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Trappist wrote: 15/10/2021 10:08
GandalfSivi wrote: 14/10/2021 22:41 Slobodarska Svedska i dalje ukida restrikcije…

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... i_ostalo_m
Odlican clanak, pogotovo ovaj dio:
"Treba naglasiti i da cijepljenje nije obavezno čak ni za bolničko osoblje, ali se snažno promovira i preporučuje svima starijima od 12 godina. Isto tako, covid-potvrde se ne koriste unutar Švedske, odnosno potrebne su samo za putovanje u inozemstvo."
Tamo ni maske nikad nisu bile obavezne, a da ne pricamo o pravim fasistickim diktatorskim mjerama kao zatvaranje da se ne moze izaci iz kuce i otici na vikendicu. To ti je kad si normalna drzava i kad ti narod vjeruje, pa se vakcinise zato sto to drzava kaze a ne prijeti.
A onda imamo:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/uzi ... ajnovije_d
"Za 23 milijuna Talijana od danas obavezna covid-potvrda, izbili prosvjedi"
Davno ja rekoh, divna skandinavijska socialdemokratija, gdje drzava stoji iza tebe pa tako i ti vjerujes drzavi.

Ili drugim rijecima, sjo jesu glupi Svedi, tol’ko ih se pelcovalo a nisu ni morali, koji glupani ocam’
Locked