Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#50451 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

jeza u ledja wrote: 15/09/2021 21:46

Skonto sam, ti tvrdis da je Danska uradila bolju stvar od Svedske.
Image

:mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#50452 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Naslovnica wrote: 15/09/2021 22:03
jeza u ledja wrote: 15/09/2021 21:59

Prijatelju brukas se. Forumas postavio tekst o Svedskoj u kojem je izmedju ostalog porede sa Danskom. Na to sam se nadovezao.
Ne brukam se ja nego se ti prosipaš.
Čovjek je postavio link na tekst u kojem se priča o Švedskoj, a spominje se i Slovačka, Danska i još neke druge zemlje.
Ti si iz tog teksta izvukao Dansku i opleo.
Niko nije spomenuo Dansku prije tebe.
Znaci neko je ipak drugi prvi spomenuo Dansku, prije nego sam je ja prvi spomenuo, jel? :lol:

Napises fino izvini, nisam vidio i hajmo dalje.

Al zaboravio sam da si ti tvrdoglav lik. :thumbup:
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#50453 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

jeza u ledja wrote: 15/09/2021 22:06
Naslovnica wrote: 15/09/2021 22:03

Ne brukam se ja nego se ti prosipaš.
Čovjek je postavio link na tekst u kojem se priča o Švedskoj, a spominje se i Slovačka, Danska i još neke druge zemlje.
Ti si iz tog teksta izvukao Dansku i opleo.
Niko nije spomenuo Dansku prije tebe.
Znaci neko je ipak drugi prvi spomenuo Dansku, prije nego sam je ja prvi spomenuo, jel? :lol:

Napises fino izvini, nisam vidio i hajmo dalje.

Al zaboravio sam da si ti tvrdoglav lik. :thumbup:
Ne, nije niko spomenuo Dansku.
Ti si je izvadio iz članka i prvi spomenuo.
Da ti nisi napisao Danska, niko je poslije tebe ne bi ni spomenuo.
Ja jesam izrazito tvrdoglav lik kada ne dozvoljavam da me prave budalom i lažu. ;-)
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#50454 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

daddy-kool wrote: 15/09/2021 22:04
jeza u ledja wrote: 15/09/2021 21:46

Skonto sam, ti tvrdis da je Danska uradila bolju stvar od Svedske.
Image

:mrgreen:
Neka si mu vala rekao.
:thumbup:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#50455 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Naslovnica wrote: 15/09/2021 22:18
jeza u ledja wrote: 15/09/2021 22:06

Znaci neko je ipak drugi prvi spomenuo Dansku, prije nego sam je ja prvi spomenuo, jel? :lol:

Napises fino izvini, nisam vidio i hajmo dalje.

Al zaboravio sam da si ti tvrdoglav lik. :thumbup:
Ne, nije niko spomenuo Dansku.
Ti si je izvadio iz članka i prvi spomenuo.
Da ti nisi napisao Danska, niko je poslije tebe ne bi ni spomenuo.
Ja jesam izrazito tvrdoglav lik kada ne dozvoljavam da me prave budalom i lažu. ;-)
Znaci kad neko postavi clanak u kojem se spominje nesto, pa se neko na to nadoveze, taj neko je u stvari taj koji je prvi spomenuo tu stvar.

:lol:

Vratolomija samo zato sto neces da priznas da si nesto propustio.

Hajd cao.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#50456 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

jeza u ledja wrote: 15/09/2021 22:24
Naslovnica wrote: 15/09/2021 22:18
Ne, nije niko spomenuo Dansku.
Ti si je izvadio iz članka i prvi spomenuo.
Da ti nisi napisao Danska, niko je poslije tebe ne bi ni spomenuo.
Ja jesam izrazito tvrdoglav lik kada ne dozvoljavam da me prave budalom i lažu. ;-)
Znaci kad neko postavi clanak u kojem se spominje nesto, pa se neko na to nadoveze, taj neko je u stvari taj koji je prvi spomenuo tu stvar.

:lol:

Vratolomija samo zato sto neces da priznas da si nesto propustio.

Hajd cao.
Da, naravno.
Ako od cijelog članka ti izvučeš riječ Danska i opleteš po tome, naravno da si ti prvi koji ju je napisao i spomenuo.
Ništa ja nisam propustio.
Jedine vratolomije ovdje izvodiš ti, ko zna iz kojeg razloga, ali slabo ti polazi od ruke.
:sad:
Ćao i tebi.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#50457 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Ovo sa zabranom točenja goriva je izgleda ljudima kap koja je prelila čašu.
Image
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#50458 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by i agree »

Eto sta uradise sa mjerama izazvase skoro pa rat,dobro pa ovi nasi nisu ovakvu glupost napravili,na vrijeme su zasutavili onog vranica izazvao bi opsti haos da je onu mjeru sto je prijetio sproveo u djelo
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18245
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#50459 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

SaraFina wrote: 15/09/2021 21:58
GandalfSivi wrote: 15/09/2021 21:32

Od kuda ova sada ispade? :D Morao sam provjeriti datum na postu…
Vezana sam neraskidivim vezama za taj kontinent. I pratim sitVaciju :) što?

Evo link.

https://www.google.at/amp/s/www.b92.net ... ersion=amp
Protabirili smo sve to prosle sedmice u dubinu, i zakljucili vaccine good, covid bad, Australia bad…
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#50461 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tindbe »

Čuj zabranili točenje goriva bez testa/vakcine. :run:

Ja razumijem opasnost ovog virusa, od smrtnih slučajeva u porodici i među poznanicima, prijatelja na respiratoru, i svih mogućih zajebancija.
Al' zabrane tog tipa su najveća glupost i sigurno neće popraviti epidemiološku sliku, niti će se neko zbog toga sutra vakcinisati. Samo mogu probuditi gnjev pojedinca i na koncu, cijelog naroda.
Supermarketi, restorani, točenje goriva... pa koji retard ubogi smišlja takve gluposti. Monthy python i nadrealisti zajedno nisu toliko maštoviti.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#50462 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hercegoviina »

kakva je efikasnost sinofarma , ima li o tome šta?
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#50463 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

jeza u ledja wrote: 15/09/2021 21:19
Naslovnica wrote: 15/09/2021 21:15

Da, Danska na vrijeme zakljucala domove, Svedska nije (nisu domovi reagovali na vrijeme).
Znaci u stvari Danska je uradila stvari kako treba, ne Svedska. Hvala.
Danska je ocito dobro uradila sto se tice starackih domova i to je istina, na vrijeme su zastitili sve te stare ljude ali nemoj se pravit lud i pravit od Svedske katastrofu kad to nije.

Evo starosne strukture umrlih u Svedskoj... Ovo puno govori pa preko 13 000 umrlih je starije od 70 godina, a od toga 10 000 starije od 80 godina...


10-19 years 4
20-29 years 22
30-39 years 47
40-49 years 119
50-59 years 377
60-69 years 1,041
70-79 years 3,290
80-90 years 5,982
90 + years 3,811

Sasvim je jasno da je istina sto kazu da im je virus usao u staracke domove i to najvise radi sistema rada i uposlenih i volontera u tim domovima koji su unijeli virus medju stare i bolesne ljude.

Kad se samo sjetim panikbotova i medija kako su pisali o Swedskoj kao da tamo niko živ nece ostati... Svajo drugi dan ide naslov u kojem dominira rijec KATASTROFA...

A ta 'katastrofa' izgleda tako da im od 1 do 50 godina starosti umrlo CAK 192 osobe!!!

STRASNO!!! Kakva katastrofa u Svedskoj na vise id 10 miliona stanovnika... Dajte uozbiljite se.

Svedaka, a i druge zemlje koje nisu donosile GLUPE mjere zatvaranja i maltretiranja ljudi su jasan dokaz da su svi ostali pravili veliku gresku sa mjerama kojima su patili i mucili stanivnistvo.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#50464 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Takoe Munafik jebo starkelje. :thumbup:

Svi znamo da njihov zivot manje vrijedi. :)
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#50465 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

i agree wrote: 15/09/2021 22:53 Eto sta uradise sa mjerama izazvase skoro pa rat,dobro pa ovi nasi nisu ovakvu glupost napravili,na vrijeme su zasutavili onog vranica izazvao bi opsti haos da je onu mjeru sto je prijetio sproveo u djelo
Nevjerovatni su mi svi ovi ljudi što donose ove mjere, ko su ti ljudi?
Gdje oni žive?
Sa kim se druže?
Mislim fakat koliko moraš biti glup da donosiš ovako nenormalne mjere?

Ovo je nevjerovatno da nakon toliko vremena i dalje nekakvi pojedinci koji se kriju iza naziva STRUKA i krizni štab prave ovsko glupe stvari.

Ovo je toliko retardirano da ne mogu vjerovati da je ovo fakat neko uradio jer misli da će pomoci u vezi virusa... Jednostavno nema nema smisla.

Bog zna šta se ovdje dešava, a narod koji ovo prohvati jednostavno ne zaslužuje ništa bolje od režima kao u Sjevernoj Koreji.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#50466 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

jeza u ledja wrote: 16/09/2021 01:17 Takoe Munafik jebo starkelje. :thumbup:

Svi znamo da njihov zivot manje vrijedi. :)
Da da tipicna patetika koja nema nikakve veze sa temom jer niko ne prica koji zivot je vrijedniji nego šta se desilo.

Razlog zasto je u Svedskoj umrlo 14 000 ljudi je taj što im je korona ušla u staracke domove.

Ljudi fino objasnili sta se desilo i radi cega im je taj broj umrlih, ali eto ti se i dalje pravis lud i ignorises tu cinjenicu i vamo podvaljujes pricu da je nekome neciji zivot bitan ili nebitan radi starosti.

Ali ovo su ti konkretni brojevi, u Švedskoj je od korone umrlo UKUONO 192 osobe u starosnij skupini od 1 do 50 godina.

192 osobe koje su slobodno hodale u zemlji bez mjera i nekakvih zazvaranja, u zemlji koju su panikbotovi i mediji opisivsli kao zonom smrti i katastrofe. 192 osobe od 1 do 50 godina. Grozna Svedska jao jaooo...

Jos jednom da ti ponovim u Svedskoj je umrlo 10 000 ljudi starijih od 80 godina, od ukupno 14 000 umrlih, a skoro 4 000 u starosnoj dobi od 70 do 80 godina, ako to nisu ljudi iz starackih domova onda ja stvarni ne znam ko je tamo...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#50467 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

MUNAFIK wrote: 16/09/2021 01:36
jeza u ledja wrote: 16/09/2021 01:17 Takoe Munafik jebo starkelje. :thumbup:

Svi znamo da njihov zivot manje vrijedi. :)
Da da tipicna patetika koja nema nikakve veze sa temom jer niko ne prica koji zivot je vrijedniji nego šta se desilo.

Razlog zasto je u Svedskoj umrlo 14 000 ljudi je taj što im je korona ušla u staracke domove.

Ljudi fino objasnili sta se desilo i radi cega im je taj broj umrlih, ali eto ti se i dalje pravis lud i ignorises tu cinjenicu i vamo podvaljujes pricu da je nekome neciji zivot bitan ili nebitan radi starosti.

Ali ovo su ti konkretni brojevi, u Švedskoj je od korone umrlo UKUONO 192 osobe u starosnij skupini od 1 do 50 godina.

192 osobe koje su slobodno hodale u zemlji bez mjera i nekakvih zazvaranja, u zemlji koju su panikbotovi i mediji opisivsli kao zonom smrti i katastrofe. 192 osobe od 1 do 50 godina. Grozna Svedska jao jaooo...

Jos jednom da ti ponovim u Svedskoj je umrlo 10 000 ljudi starijih od 80 godina, od ukupno 14 000 umrlih, a skoro 4 000 u starosnoj dobi od 70 do 80 godina, ako to nisu ljudi iz starackih domova onda ja stvarni ne znam ko je tamo...
Pa u svakoj zemlji mahom od korone umiru stariji. O njima se uglavnom i govori kad se govori o umrlim.

Ja ne govorim da je u "Svedskoj katastrofa", vec je vi uzimate za primjer zemlje koja je lafo koristila uspjesan model. Model se prije svega mjeri po smrtnosti, zar ne? Ili cemo mjeriti prvo po BDP, deficitu i slicno? (a i u tome su iza susjeda Danske, po clanku iznad)

Isti su procenti umrlih po starosnim skupinama i u Danskoj. Gotovo identicni. Recimo od svih umrlih u DK samo 3.7% su ljudi ispod 60 godina. U SWE taj procenat je 3.9%.

VJerovatno da otvorim i neke druge zemlje u okruzenju ti procenti su slicni.

S obzirom da je u SWE umrlo 14k, a u DK samo 2k, a SWE je samo duplo veca od DK, to govori da imamo visak smrti u svakoj starosnoj skupini u Svedskoj u odnosu na Dansku. Osim naravno, ako u SWE nije drasticna razlika u starosnoj piramidi, a nije.

U stvari evo sam si stavio, od 0-60 u SWE je umrlo ukupno 569 ljudi. Znas koji je taj broj u DK? 97. Znaci skoro 6 puta vise. Svedska ima oko 7.5mio ljudi ispod 60, a DK oko 4.5mio.

Evo izvori:
https://www.statista.com/statistics/110 ... ge-groups/
https://dc-covid.site.ined.fr/en/data/denmark/ (prvi .xlsx file)
https://www.statista.com/statistics/570 ... rk-by-age/
https://www.statista.com/statistics/521 ... on-by-age/

U Svedskoj je ocigledno umrlo vise ljudi u svim starosnim skupinama nego sto je moralo. I nema te suplje koja ce to promjeniti.

Al ono....postalo je degutantno brojati mrtve ovako, sto kazu. Davno je proso voz za sve koji nisu zasljepljeni ideologijom da razumiju ili da im je stalo.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#50468 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

jeza u ledja wrote: 16/09/2021 02:21
MUNAFIK wrote: 16/09/2021 01:36

Da da tipicna patetika koja nema nikakve veze sa temom jer niko ne prica koji zivot je vrijedniji nego šta se desilo.

Razlog zasto je u Svedskoj umrlo 14 000 ljudi je taj što im je korona ušla u staracke domove.

Ljudi fino objasnili sta se desilo i radi cega im je taj broj umrlih, ali eto ti se i dalje pravis lud i ignorises tu cinjenicu i vamo podvaljujes pricu da je nekome neciji zivot bitan ili nebitan radi starosti.

Ali ovo su ti konkretni brojevi, u Švedskoj je od korone umrlo UKUONO 192 osobe u starosnij skupini od 1 do 50 godina.

192 osobe koje su slobodno hodale u zemlji bez mjera i nekakvih zazvaranja, u zemlji koju su panikbotovi i mediji opisivsli kao zonom smrti i katastrofe. 192 osobe od 1 do 50 godina. Grozna Svedska jao jaooo...

Jos jednom da ti ponovim u Svedskoj je umrlo 10 000 ljudi starijih od 80 godina, od ukupno 14 000 umrlih, a skoro 4 000 u starosnoj dobi od 70 do 80 godina, ako to nisu ljudi iz starackih domova onda ja stvarni ne znam ko je tamo...
Pa u svakoj zemlji mahom od korone umiru stariji. O njima se uglavnom i govori kad se govori o umrlim.

Ja ne govorim da je u "Svedskoj katastrofa", vec je vi uzimate za primjer zemlje koja je lafo koristila uspjesan model. Model se prije svega mjeri po smrtnosti, zar ne? Ili cemo mjeriti prvo po BDP, deficitu i slicno? (a i u tome su iza susjeda Danske, po clanku iznad)

Isti su procenti umrlih po starosnim skupinama i u Danskoj. Gotovo identicni. Recimo od svih umrlih u DK samo 3.7% su ljudi ispod 60 godina. U SWE taj procenat je 3.9%.

VJerovatno da otvorim i neke druge zemlje u okruzenju ti procenti su slicni.

S obzirom da je u SWE umrlo 14k, a u DK samo 2k, a SWE je samo duplo veca od DK, to govori da imamo visak smrti u svakoj starosnoj skupini u Svedskoj u odnosu na Dansku. Osim naravno, ako u SWE nije drasticna razlika u starosnoj piramidi, a nije.

U stvari evo sam si stavio, od 0-60 u SWE je umrlo ukupno 569 ljudi. Znas koji je taj broj u DK? 97. Znaci skoro 6 puta vise. Svedska ima oko 7.5mio ljudi ispod 60, a DK oko 4.5mio.

Evo izvori:
https://www.statista.com/statistics/110 ... ge-groups/
https://dc-covid.site.ined.fr/en/data/denmark/ (prvi .xlsx file)
https://www.statista.com/statistics/570 ... rk-by-age/
https://www.statista.com/statistics/521 ... on-by-age/

U Svedskoj je ocigledno umrlo vise ljudi u svim starosnim skupinama nego sto je moralo. I nema te suplje koja ce to promjeniti.

Al ono....postalo je degutantno brojati mrtve ovako, sto kazu. Davno je proso voz za sve koji nisu zasljepljeni ideologijom da razumiju ili da im je stalo.
Jebo ga danska, sta si se uhvatio danske. Uporedi svedski model sa njemackim modelom, spanskim, italijanskim, slovenskim, bosanskim, americkim pa da uporedimo ko je bolje prošao . Najlakše se uhvatiti za državu koja je "najbolje prosla" i oko toga ti se sva prica vrti. Svedska bez skoro ikakvih mjera bolje prosla od svih ovih gore zemalja koje su koristile fašističke kineske diktatorske metode da zaustave virus.
I u kojoj ste vas dvojica američkoj drzavi, palamudite i po istocnom i po zapadnom vremenu :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#50470 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

Model za koji su svedski premijer i kralj rekli da je promasaj i promijenili ga? Ali sta znaju oni.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#50471 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Kako je onda glavni epidemiolog izavran za čovjeka godine od strane naroda?
I sto se krijete, mozda vas zovnem na pivu, mozemo i unutra vakcinisan sam :D
Dead Man Walking
Posts: 6366
Joined: 28/05/2004 21:49

#50472 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

Haha joj najjace mi je kad se na Svedsku pozivaju antivaxeri. Pa da takvi ko vi zive tamo qurac bi je otvorili. Mjere i nisu za Svedjane i slicne njima glupane, nego za prosvijetljene i prepametne Balkance.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#50473 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Trappist wrote: 16/09/2021 02:51
Jebo ga danska, sta si se uhvatio danske. Uporedi svedski model sa njemackim modelom, spanskim, italijanskim, slovenskim, bosanskim, americkim pa da uporedimo ko je bolje prošao . Najlakše se uhvatiti za državu koja je "najbolje prosla" i oko toga ti se sva prica vrti. Svedska bez skoro ikakvih mjera bolje prosla od svih ovih gore zemalja koje su koristile fašističke kineske diktatorske metode da zaustave virus.
I u kojoj ste vas dvojica američkoj drzavi, palamudite i po istocnom i po zapadnom vremenu :lol:
Clanak kojeg si postavio poredi Svedsku sa nekoliko drugih evropskih zemalja u raznim aspektima. Jel tako? Zasto je onda cudno da se ja nadovezem na to? Ja samo govorim da fakti u vezi zrtava korone pokazuju da Svedska i nije bas tako dobro prosla. Ti ekonomski uspjesi koje clanak kojeg si postavio spominju su dosli preko ledja tih viska umrlih ljudi. To je fakat. Ja ne govorim da je "Svedska katastrofa", vec da nije nikakav svjetli primjer.

Inace generalno, te raznorazne metode lockdowna su se pokazale dubioznim, i to sam vise puta ponovio. I u samoj Svedskoj nije to bilo bas tako da nema nikakvih mjera. Tako da je sva ova prica poprilicno labava.
Ja sam govorim u tim prvim mjesecima, kad je u gotovo svim zapadnim zemljama umrlo 80% ljudi (od zrtava korone), Svedska je ocigledno napravila ogroman propust, kojeg druge zemlje u susjedstvu nisu. No generalno ovo oko mjera, kako se prica, rekao bi covjek ljudi zatvarani po kucama mjesecima, nisu mogli mrdnut, tipa evo sad Australija....kad ono, ljudi se kvarcaju na plazi. Mislim hej. Fasizam. :oops:
U Americi i kad su najgore mjere bile, kao, u stvari nista. Cak i tamo gdje se morala nosati maska mnogi ljudi nisu nosili. Al...fasizam. :oops:

Onaj jedan utusi o tik tok generaciji....ovo iznad, ovakva reakcija na najobicnije mjere civilne odgovornosti i poredjenje sa Orwellom - upravo to je tik tok generacija, to je snowflake generacija. Jao kako cemo stavit masku na lice, kme. Jebote ljudi su more krvi prolili za mnogo vece gluposti, a mi danas kmecimo jer zaboga hej, masku treba nosit! :zid:

Inace, posto si drugi koji spominje Njemacku da ponovim - smrtnost po glavi stanovnika u Svedskoj je veca i nego u Njemackoj.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#50474 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Trappist wrote: 16/09/2021 03:02 Kako je onda glavni epidemiolog izavran za čovjeka godine od strane naroda?
I sto se krijete, mozda vas zovnem na pivu, mozemo i unutra vakcinisan sam :D
Ko ga je izabrao? Bas me zanima i ta "nagrada".

U Americi je Fauci izabran za najseksi covjeka u godini, ovako neka glupost. True story. I sad zamisli to kao argument. :D
swanfilter
Posts: 7846
Joined: 06/06/2008 18:52

#50475 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by swanfilter »

ultima_palabra wrote: 16/09/2021 02:55 Model za koji su svedski premijer i kralj rekli da je promasaj i promijenili ga? Ali sta znaju oni.
Da, stvarno. Nobelovci sami. Tako je i u Slo politika vodila epidemuju i rezultat je jedan od gorih u svijetu ...
Locked