Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#63326 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by red evil »

Trappist wrote: 10/01/2023 18:24
red evil wrote: 10/01/2023 16:57

Kako sav besmisao? Drugačiji uslovi bili, korona tad još bila tu a sad skroz drugačiji uslovi. Pa logično je da se mjere popuštaju i da nema potrebe da se testira ko tad, znači za 50 godina ako ne bude korone i ako se ne bude pričalo o njoj govorit ćemo to je sav besmisao bio ono što smo radili prije 50 godina. Ako opet se pojavi soj koji je opasan i koji se širi lagano opet će se testirati kao i prošle godine, uvodit će se nove mjere.
Pa to te i pitam, sto su drugaciji uslovi bili? Jedina je promjena da se sad vise ne testira, a isto ljudi je bolesno kao i kad je covid "harao". Kod mene na poslu vise bolesnih nego zdravih, pa nikakvih mjera nema :?
Nismo znali tad kako će biti, i tad je već bilo počelo oko popuštanja mjera ali moralo se držati još doza opreza. Sad vidimo gdje smo i vidimo da se može izdržati, spasila nas je i vakcina ali i sam virus koji je mutirao u "slabiju" verziju. Ima jako puno bolesnih ali nije korona i nema velikog pritiska na zdravstveni sistem.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10404
Joined: 10/03/2022 22:16

#63327 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ZoomZoomKiwi »

Znači ludilo kakva gripa hara po Zenici.

Evo supruga, bebač (8mj) i ja svo troje bolesni, pet dana povišena temperatura (srećom ispod 39°), sveopća slabost, strašan kašalj, takav da boli kad hoćeš da iskašlješ. Svaka te dlaka na tijelu boli. I stvarno dugo traje, ne sjećam se ovakve gripe prije.

Svo troje negativni na COVID, dvaput se testirali.



Supruga pričala sa kolegicama, bukvalno sve i jedna bolesna i bebe im bolesne, kod većine danima 40° temperatura…
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63328 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

EFD22 wrote: 10/01/2023 18:40 Znači ludilo kakva gripa hara po Zenici.

Evo supruga, bebač (8mj) i ja svo troje bolesni, pet dana povišena temperatura (srećom ispod 39°), sveopća slabost, strašan kašalj, takav da boli kad hoćeš da iskašlješ. Svaka te dlaka na tijelu boli. I stvarno dugo traje, ne sjećam se ovakve gripe prije.

Svo troje negativni na COVID, dvaput se testirali.



Supruga pričala sa kolegicama, bukvalno sve i jedna bolesna i bebe im bolesne, kod većine danima 40° temperatura…
Ja zdrav mjesecima/godinama, neurekao se, a moje muce prehlade. :? Istina neizlazim bas puno napolje, ali opet. Nesto gadno hara, sta neznam. Nije Korona sr*nje. Neka prehlada, nesto.
liyf
Posts: 1216
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#63329 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by liyf »

Sanjarko wrote: 10/01/2023 19:19
EFD22 wrote: 10/01/2023 18:40 Znači ludilo kakva gripa hara po Zenici.

Evo supruga, bebač (8mj) i ja svo troje bolesni, pet dana povišena temperatura (srećom ispod 39°), sveopća slabost, strašan kašalj, takav da boli kad hoćeš da iskašlješ. Svaka te dlaka na tijelu boli. I stvarno dugo traje, ne sjećam se ovakve gripe prije.

Svo troje negativni na COVID, dvaput se testirali.



Supruga pričala sa kolegicama, bukvalno sve i jedna bolesna i bebe im bolesne, kod većine danima 40° temperatura…
Ja zdrav mjesecima/godinama, neurekao se, a moje muce prehlade. :? Istina neizlazim bas puno napolje, ali opet. Nesto gadno hara, sta neznam. Nije Korona sr*nje. Neka prehlada, nesto.
di juropijan flu. Ovog savda ima suda po Evropi, možda i jest virus ali je ljudima žao da nam kažu :lol: :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63330 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

lavi wrote: 10/01/2023 20:30
Sanjarko wrote: 10/01/2023 19:19

Ja zdrav mjesecima/godinama, neurekao se, a moje muce prehlade. :? Istina neizlazim bas puno napolje, ali opet. Nesto gadno hara, sta neznam. Nije Korona sr*nje. Neka prehlada, nesto.
di juropijan flu. Ovog savda ima suda po Evropi, možda i jest virus ali je ljudima žao da nam kažu :lol: :lol:
ko si ti?
liyf
Posts: 1216
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#63331 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by liyf »

Sanjarko wrote: 11/01/2023 05:24
lavi wrote: 10/01/2023 20:30
di juropijan flu. Ovog savda ima suda po Evropi, možda i jest virus ali je ljudima žao da nam kažu :lol: :lol:
ko si ti?
ko si ti?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63332 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Hoce i mene uhvatit, urekao sam se, sestru proslo, staru uhvatilo. :sad:
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#63333 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

"Bernard Kaić, šef epidemiološke službe HZJZ-a, ovaj je tjedan rekao: ‘Danas je sasvim jasno da je lockdown bio besmislen!‘. I što sad? Nikome ništa.

Isti koji su jučer krvarili u međugrađanskoj makljaži kako bi dokazali da su temelji lockdowna građeni na principima ultimativnog humanizma, koji su zagovarali upumpavanje milijuna fantomskog novca u zapečaćene barove, restorane, šoping centre, trgovine, svi ti čuvari javne higijene danas se snebivaju nad razornim nasljeđem vlastite retorike. Od krize u javnim financijama, dvoznamenkaste inflacije, rastućih kamata, rastuće nestabilnosti i stabilne disolucije svijeta kakvog smo poznavali."

:thumbup:
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#63334 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Zoooka »

Jel ko imao iskustva sa ovim novim sojem ? Prvo me mozda prije mjesec dana bolilo grlo nekih 10 ak dana, ali sam uzimao lijekove i proslo je. Evo sada vec 3 dana me boli glava i osjecam se malo umorno. Nakon sto popijem dexomen bude mi bolje par sati, ali onda me opet safata. Kontam ili je COVID ili je samo iscrpljenost, umor i nenaspavanost
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#63336 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tranquil »

Zoooka wrote: 13/01/2023 07:51 Jel ko imao iskustva sa ovim novim sojem ? Prvo me mozda prije mjesec dana bolilo grlo nekih 10 ak dana, ali sam uzimao lijekove i proslo je. Evo sada vec 3 dana me boli glava i osjecam se malo umorno. Nakon sto popijem dexomen bude mi bolje par sati, ali onda me opet safata. Kontam ili je COVID ili je samo iscrpljenost, umor i nenaspavanost
Jesi li se testirao? Nova varijanta je još slabija, sumnjam da bi je većina i primjetila. Imao sam slične simptome (i istina pored toga još jak kašalj i temperaturu), testirao se i bio negativan. Otišao doktoru, ispostavila se gripa.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#63337 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Zoooka »

tranquil wrote: 13/01/2023 09:17
Zoooka wrote: 13/01/2023 07:51 Jel ko imao iskustva sa ovim novim sojem ? Prvo me mozda prije mjesec dana bolilo grlo nekih 10 ak dana, ali sam uzimao lijekove i proslo je. Evo sada vec 3 dana me boli glava i osjecam se malo umorno. Nakon sto popijem dexomen bude mi bolje par sati, ali onda me opet safata. Kontam ili je COVID ili je samo iscrpljenost, umor i nenaspavanost
Jesi li se testirao? Nova varijanta je još slabija, sumnjam da bi je većina i primjetila. Imao sam slične simptome (i istina pored toga još jak kašalj i temperaturu), testirao se i bio negativan. Otišao doktoru, ispostavila se gripa.
Nisam se testirao jos uvijek. Pored ovog sto sam naveo me bole i desni, osjetim kako su upaljene ,ali nemam temperaturu i ne kasljem. Pa samo da vidim jel imao ko slicno iskustvo, kontam da nije COVID, ali veca mogucnost je izgleda da je neka viroza
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63338 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Ja uzimam sirup za kasalj iako ne kasljem, odmah njega poceo uzimati, jer malo fali da pocnem da kasljem, grlo skaklji i iritirano je, a od toga mi se hoce kasljati, istrpim pa ne dam da pocnem kasljati, istrpim to skakljanje i iritaciju. Sreca izgleda brzo prolazi sta god da je. Kod sestre proslo, kod stare prolazi, a mene hoce uhvatit.

Analgin isto popio juce jedan preventivno. Da smiri upalu posto je antipiretik i ima protuupalna svojstva osim sto sprecava bol.

Sad sta je, neznam. Nije stara imala temperaturu, sestra jest, manju. Ja neznam, valjda nisam.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63339 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Uhvatilo i mene. Prvo sestru i sestricnu, pa staru, sad mene. Nesto, sta neznamo. Jbte nisam bio prehladzen/gripozan ima 2-3 godine.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#63340 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Zoooka »

Mene glava vec 4-5 dana ozbiljno boli. Najgore mi je kad lezim pa ustanem imam osjecaj da cu se onesvjestiti
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#63341 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BlackRiver »

Sanjarko wrote: 13/01/2023 10:48 Ja uzimam sirup za kasalj iako ne kasljem, odmah njega poceo uzimati, jer malo fali da pocnem da kasljem, grlo skaklji i iritirano je, a od toga mi se hoce kasljati, istrpim pa ne dam da pocnem kasljati, istrpim to skakljanje i iritaciju. Sreca izgleda brzo prolazi sta god da je. Kod sestre proslo, kod stare prolazi, a mene hoce uhvatit.

Analgin isto popio juce jedan preventivno. Da smiri upalu posto je antipiretik i ima protuupalna svojstva osim sto sprecava bol.

Sad sta je, neznam. Nije stara imala temperaturu, sestra jest, manju. Ja neznam, valjda nisam.
Uzmi preventivno i antibiotika i mozda i kemoterapiju :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63342 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

BlackRiver wrote: 17/01/2023 08:42
Sanjarko wrote: 13/01/2023 10:48 Ja uzimam sirup za kasalj iako ne kasljem, odmah njega poceo uzimati, jer malo fali da pocnem da kasljem, grlo skaklji i iritirano je, a od toga mi se hoce kasljati, istrpim pa ne dam da pocnem kasljati, istrpim to skakljanje i iritaciju. Sreca izgleda brzo prolazi sta god da je. Kod sestre proslo, kod stare prolazi, a mene hoce uhvatit.

Analgin isto popio juce jedan preventivno. Da smiri upalu posto je antipiretik i ima protuupalna svojstva osim sto sprecava bol.

Sad sta je, neznam. Nije stara imala temperaturu, sestra jest, manju. Ja neznam, valjda nisam.
Uzmi preventivno i antibiotika i mozda i kemoterapiju :D
Nisam pogrijesio. Uhvatilo me je. Staru jos drzi dobro. Mene nije toliko uhvatilo. Nisi skontao. Vec me je bilo pocelo hvatati. Kasalj pomalo, grlo upaljeno, sad ostalo. Mozda sam i temperaturu manju neki dan imao.

Sestru je proslo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63343 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Sad me drzi onako. Brinemo se za staru. Nju je prilicno uhvatilo, a zena je u godinama. Jos aktivna pravo. Igra i ovo vrijeme/klima u ovome. Cas toplije, cas hladnije, pa opet iznova. Onda ulazi raja iz hladnijeg u toplije i obrnuto izlazi iz toplijeg u hladnije. Da kazem malo komotnije obucena.

Cevru bude, pa sloj neki odjece skinu. Ali mahom nekakva prehlada ovdje hara. Kazu na TV-u opet neki dan neka streptokokna infekcija, tako nekako.
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#63344 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BlackRiver »

Sanjarko wrote: 17/01/2023 08:45
BlackRiver wrote: 17/01/2023 08:42

Uzmi preventivno i antibiotika i mozda i kemoterapiju :D
Nisam pogrijesio. Uhvatilo me je. Staru jos drzi dobro. Mene nije toliko uhvatilo. Nisi skontao. Vec me je bilo pocelo hvatati. Kasalj pomalo, grlo upaljeno, sad ostalo. Mozda sam i temperaturu manju neki dan imao.

Sestru je proslo.
Ma hej, nista lose nisam mislio. Malo sale.
Virusi nekakvi haraju, a kako kazes ovo toplo vrijeme im pogoduje. Moja cerka malo-malo iz vrtica donese nesto, pa obori i mene i zenu. Tako vec nekoliko mjeseci.
Ali, ne testiram se. Ako imam temp, pustim da tijelo radi svoje ako je ispod 38.5. I neko subjektivno misljenje je da se brze oporavim na taj nacin, nego kad uzimam lijekove za regulisanje visoke temperature.

Uz to, mislim da je bitna fizicka aktivnost. Barem neko hodanje nekoliko puta sedmicno, ako nisi vec u formi za trcanje.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63345 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

BlackRiver wrote: 17/01/2023 10:12
Sanjarko wrote: 17/01/2023 08:45

Nisam pogrijesio. Uhvatilo me je. Staru jos drzi dobro. Mene nije toliko uhvatilo. Nisi skontao. Vec me je bilo pocelo hvatati. Kasalj pomalo, grlo upaljeno, sad ostalo. Mozda sam i temperaturu manju neki dan imao.

Sestru je proslo.
Ma hej, nista lose nisam mislio. Malo sale.
Virusi nekakvi haraju, a kako kazes ovo toplo vrijeme im pogoduje. Moja cerka malo-malo iz vrtica donese nesto, pa obori i mene i zenu. Tako vec nekoliko mjeseci.
Ali, ne testiram se. Ako imam temp, pustim da tijelo radi svoje ako je ispod 38.5. I neko subjektivno misljenje je da se brze oporavim na taj nacin, nego kad uzimam lijekove za regulisanje visoke temperature.

Uz to, mislim da je bitna fizicka aktivnost. Barem neko hodanje nekoliko puta sedmicno, ako nisi vec u formi za trcanje.
Djeca u vrticima znaju dobit ove prehlade. Letaju, oznoje se, pa na hladno/toplo i eto prehlade. Nisam ni ja sklon, odmah za lijek ali kad se mora, mora se. Jbno sto mi je staru uhvatilo. U godinama je, a jos aktivna pravo.

Nisam bio godinama prehladzen/gripozan. 2-3 godine, mozda i 4.
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#63346 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH »

EFD22 wrote: 10/01/2023 18:40 Znači ludilo kakva gripa hara po Zenici.

Evo supruga, bebač (8mj) i ja svo troje bolesni, pet dana povišena temperatura (srećom ispod 39°), sveopća slabost, strašan kašalj, takav da boli kad hoćeš da iskašlješ. Svaka te dlaka na tijelu boli. I stvarno dugo traje, ne sjećam se ovakve gripe prije.

Svo troje negativni na COVID, dvaput se testirali.



Supruga pričala sa kolegicama, bukvalno sve i jedna bolesna i bebe im bolesne, kod većine danima 40° temperatura…
E kroz ovo ja trenutno prolazim, prva dva dana temp 37.8, sad je spala na 37.2 i drzi se... Oborim je diklofenikom ili paracetamolom... Ali majko mila kakvi su ovo bolovi u tijelu.. Sto kazes svaka dlaka, svaki dio misica na tijelu bole....😱

Na svu srecu ja ne kasljem toliko hvala Bogu dragom, ali uzas je sta slajma iskasljem ujutro... Kakva je ovo gripa jbt :shock:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63347 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Ma zbog vremena/klime. Cas toplo, cas hladno, onda oznojimo se, pa iz toplog, na hladno, iz hladnog, u toplo itd. Sreca mene nije puno uhvatilo. Proslo grlo vec skoro skroz, ali nije ostalo. Staru nazalost jos drzi. Mahom ljudi prehladzeni. Barem ovdje. U Zenici.
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#63348 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH »

Sanjarko wrote: 18/01/2023 17:04 Ma zbog vremena/klime. Cas toplo, cas hladno, onda oznojimo se, pa iz toplog, na hladno, iz hladnog, u toplo itd. Sreca mene nije puno uhvatilo. Proslo grlo vec skoro skroz, ali nije ostalo. Staru nazalost jos drzi. Mahom ljudi prehladzeni. Barem ovdje. U Zenici.
Koliko ima da ti je staru uhvatilo? Meni je 4. dan... Ja ovaj osjecaj mrzim toliko, od same pomisli da mi je povisena temp gusim se od muke :|
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63349 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

freelancerBIH wrote: 18/01/2023 18:03
Sanjarko wrote: 18/01/2023 17:04 Ma zbog vremena/klime. Cas toplo, cas hladno, onda oznojimo se, pa iz toplog, na hladno, iz hladnog, u toplo itd. Sreca mene nije puno uhvatilo. Proslo grlo vec skoro skroz, ali nije ostalo. Staru nazalost jos drzi. Mahom ljudi prehladzeni. Barem ovdje. U Zenici.
Koliko ima da ti je staru uhvatilo? Meni je 4. dan... Ja ovaj osjecaj mrzim toliko, od same pomisli da mi je povisena temp gusim se od muke :|
Ima mozda oko 7 dana, srecom nije je uhvatilo previse. Nema temperaturu, nije ni imala. Mene drzalo par dana, vec polako prolazi. Ali ja odmah kako sam kazao preventivno uzeo da ne uhvati jace nesto za upalu, i sirup da smiri upalu grla.

Ona teza na lijekovima, onda u godinama je, i jos aktivna napolju pravo, tako da nije ni cudo sto nju jos drzi, a kod mene prolazi.

Neka je ovo prehlada, nije ovo, ovo sr*nje s teme. Nesto je drugo. Uglavnom masovno ovdje raja prehladzena.
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#63350 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH »

Sanjarko wrote: 18/01/2023 19:33
freelancerBIH wrote: 18/01/2023 18:03

Koliko ima da ti je staru uhvatilo? Meni je 4. dan... Ja ovaj osjecaj mrzim toliko, od same pomisli da mi je povisena temp gusim se od muke :|
Ima mozda oko 7 dana, srecom nije je uhvatilo previse. Nema temperaturu, nije ni imala. Mene drzalo par dana, vec polako prolazi. Ali ja odmah kako sam kazao preventivno uzeo da ne uhvati jace nesto za upalu, i sirup da smiri upalu grla.

Ona teza na lijekovima, onda u godinama je, i jos aktivna napolju pravo, tako da nije ni cudo sto nju jos drzi, a kod mene prolazi.

Neka je ovo prehlada, nije ovo, ovo sr*nje s teme. Nesto je drugo. Uglavnom masovno ovdje raja prehladzena.
Slazem se nije ovo korona, simptomi skroz drugaciji. I mene evo lagano otpusta, ali vrati se svaki dan oko poslijepodne, razvali me od 2-6 i samo odjednom nestane i onda se cijelu noc preznojavam :skoljka: :shock:
Locked