Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#62326 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by melb26sa »

U Americi ne mozes naci ni jednu odobrenu vakcinu - ni Spikevax (Moderna) ni Comirnaty (Pfizer) - razlog je jednostavan - cim izadju na trziste prestaje EUA zastita pod PREP Act i svi koji najebu od nuspojava mogu tuziti proizvodjaca. Zato sve reklame koje guraju na tv nemaju ni jedno slovo o nuspojavama kao sto regularni lijekovi imaju (nuspojeve su dijareja, mozdani udari i smrt npr za one bioloske injekcije sto daju za psorijazu) - i sve ih plasira HHS a ne proizvodjac.

Zato im je veoma vazno da Pfizer dobije puno odobrenje za djecu - ukljucujuci ispod 5 godina - kako bi vakcine pale pod NVICP pa da onda predje na drzavu da pokriva odstete. Februarski sastanak FDA i ACIP je otkazan dva dana prije jer NISU imali dokaze da djeluje (oslanjali se na immunobridging ali ni to nije pokazalao efikasnost a posebice ne trajnost zastite) i to na veoma malom broju djece 3000 (pola placebo pola aktivni sastojak) pa onda dodavali 5-12 godina kohortu kao da dignu brojeve. Onda je bilo e da dodaju trecu dozu pa ce za aprilski sastanak to odloziti - aprilski sastanak je bio - sta cemo sa novim sojevima virusa, da idemo kao sto radimo za gripu gdje potrefimo soj u trecini puta pocesto efikasnost bude ispor 20%. Naravno aprilski sastanak je organizovan nakon sto je CDC rekao e moze treca doza za >65 imunokompromitovane osobe - pa ih je gost sa jednog univerziteta u Dzordziji (koji inace radi na RCT Moderne za djecu pa konflikt interesa pa mu dali waiver) - pitao jesmo mi ovdje samo da potvrdimo ono sto CDC kaze ili kako? Kazu mi smo tu za nove sojeve. Nakon 8 sati polemike - samo je jedan sat bio bez tehnickih problema i to onaj gdje je javnost imala mogucnost da iskaze svoje misljenje - culi smo od osoba koji su zaplatili nakon vakcine i jos nisu dosli sebi - ili od porodica osoba koji su nekom slucajnoscu zdravi pravi podlegli par dana nakon vakcine - doslo se do toga da trenutna kompozicija komiteta je prevelika i treba se razbiti na vise njih, vise puta se sastajati a ne kad to prahne na pamet CDC za pokrivanje odluka.

Dosada nijedan zahtjev za odstetu nije procesuiran i niko nije obestecen (rok za poslati zahtjev je godina od primitka vakcine). Za NVICP osoba koje dobije bells palsy od vakcine za tetanus ili gripu moze dobiti maksimalno $250,000.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#62327 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

Lajavikrelac wrote: 25/04/2022 13:54 Što reče jedan mudar čovjek: spasonosnu vakcinu je napravila kompanija koja je zbog nuspojava svojih proizvoda više na sudu nego ja u klozetu :D
Na kojeg proizvođača konkretno misliš pošto je više vakcina u prometu?
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#62328 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Izraelska studija sugerira da zaštita od infekcija Covidom-19 koju pruža četvrta doza vakcine brzo opada

Četvrta doza vakcine protiv koronavirusa Pfizer-BioNTech nudi kratkoročno pojačanje zaštite od infekcije koja počinje da jenjava nakon samo četiri sedmice, prema novom istraživanju iz Izraela.

Istraživači su zaključili da “ovi nalazi ukazuju na to da zaštita od potvrđene infekcije brzo nestaje”.
Zaštita od teške bolesti, međutim, nije jenjavala tokom šest sedmica nakon četvrte injekcije, prema studiji. Ali istraživači su izvijestili da je "potrebno više praćenja kako bi se procijenila zaštita četvrte doze od teške bolesti u dužim periodima."

Studija se fokusirala na odrasle od 60 i više godina i ispitala je 1,25 miliona vakcinisanih ljudi u Izraelu od 10. januara do 2. marta, kada je omikron varijanta bila dominantna vrsta.

Istraživanje dolazi samo otprilike tjedan dana nakon što je Uprava za hranu i lijekove odobrila dodatnu dopunsku vakcinu protiv korona virusa za Amerikance u dobi od 50 i više godina najmanje četiri mjeseca nakon njihove treće doze, navodeći slabljenje zaštite od prethodnih cjepiva.

Agencija je za svoju odluku citirala podatke iz Izraela koji pokazuju "povećanje nivoa neutralizirajućih antitijela protiv virusa SARS-CoV-2, uključujući delta i omikron varijante, dvije sedmice nakon druge doze u poređenju sa 5 mjeseci nakon prve doze". koji je došao bez sastanka ili odobrenja njegovog savjetodavnog odbora za vakcine.

Vodeći stručnjak za zarazne bolesti Anthony Fauci rekao je tokom brifinga za novinare u utorak da "dopunske injekcije štite od ozbiljne bolesti, hospitalizacije, pa čak i smrti" - posebno ne spominjući infekciju.

https://www.usnews.com/news/health-news ... es-quickly
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#62330 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Lajavikrelac »

ja71 wrote: 25/04/2022 15:47
Lajavikrelac wrote: 25/04/2022 13:54 Što reče jedan mudar čovjek: spasonosnu vakcinu je napravila kompanija koja je zbog nuspojava svojih proizvoda više na sudu nego ja u klozetu :D
Na kojeg proizvođača konkretno misliš pošto je više vakcina u prometu?
Pa Pfizer naravno :) Sve je od samog početka naduvano medijski, a taj isti Pfizer Bio N Tech je tvrdio kako štiti doživotno jer stvaraju trajni imunitet.... :oops:

Šećerna vodica...
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#62331 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

biglebovski wrote: 25/04/2022 16:18
:lol:

Kakva ubleha majko mila.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#62332 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

Lajavikrelac wrote: 25/04/2022 17:08

Pa Pfizer naravno :) Sve je od samog početka naduvano medijski, a taj isti Pfizer Bio N Tech je tvrdio kako štiti doživotno jer stvaraju trajni imunitet.... :oops:
Pfizer i BioNTech nisu isto ali to si vjerovatno tek nakon pitanja pročitao :-)

Ili želiš reći da i BioNTech kuburi sa tužbama?
Ili možda da je Pfizer razvio vakcinu ?
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#62333 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

Au još uvijek su otvarači očiju natakareni na Faučija. Da malo Gates odahne.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#62334 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

Ateista wrote: 22/04/2022 08:17
Point. wrote: 22/04/2022 06:33
Uopšte nije bilo veliki broj slučajeva, nego su pojedini paničari to pokušavali uveličati pa su sve stavljali pod "vakcina je kriva" naravno bez zrno dokaza. Upravo mjere i vakcinacija stamovništva su doveli do toga da se covid suzbije.
Bilo je neuobicajeno vise slucajeva, mozda su i mediji vise fokus na to stavili, tesko je reci bez ozbiljnog istrazivanja, problem je sto ga nije bilo, bar ne ozbiljnog i nezavisnog od mainatream narativa.
Opet kazem, bez dokaza ni ja ne tvrdim nista, samo da se trebalo istraziti, a ta mogucnost se u startu odbacuje jer nije dobra reklama za phizer.

Stvarno mislis da su mjere i vakcina suzbile pandemiju? :-)
Dvije godine raznih primjera, od drzava sa skoro nikakvim mherama i one tipa kina i australija, primjera niske stope vakcinacije kao kod nas i jako visoke u drugim drzavama, i niko nije uspio pobijediti vitus dok nije dosao ovaj blazi soj kad su odjednom svi pobijedili, ukljucujuci i zemlje sa manjom stopom vakcinacije i minimalnim mjerama?

Hajmo biti realni i priznati da su vakcine i mjere mozda spasile odredheni broj zivota (mjere sigurno i uzele ali to je druga prica), ali da ni jedno ni drugo nije suzbilo virus nego je sam prirodno mutirao kao sto se davno govorilo da ce vjerovatno biti, tako da mjere i vakcine nemaju nikakvu zaslugu za suzbijanje pandemije i ovu sad normalizaciju.
Naravno, ne treba zaboraviti ni putina, on je isto dao ogroman doprinos suzbijanju pandemije.
Apsolutno se slažem sa dosta toga izrečenog ali hajmo sada lijepo priznati sami sebi da i oni koji su vrištali da ćemo svi pomrijeti od gladi zbog mjera i vakcina su debelo fulali jer niko još da ga poznajem ili poznanik nije preminuo od gladi, maski ili vakcine ali znam par onih koji su usljed komplikacija zbog infekcije otišli. Zaključak se sam nameće.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#62335 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

Milenkov buraz wrote: 26/04/2022 08:32
Ateista wrote: 22/04/2022 08:17
Bilo je neuobicajeno vise slucajeva, mozda su i mediji vise fokus na to stavili, tesko je reci bez ozbiljnog istrazivanja, problem je sto ga nije bilo, bar ne ozbiljnog i nezavisnog od mainatream narativa.
Opet kazem, bez dokaza ni ja ne tvrdim nista, samo da se trebalo istraziti, a ta mogucnost se u startu odbacuje jer nije dobra reklama za phizer.

Stvarno mislis da su mjere i vakcina suzbile pandemiju? :-)
Dvije godine raznih primjera, od drzava sa skoro nikakvim mherama i one tipa kina i australija, primjera niske stope vakcinacije kao kod nas i jako visoke u drugim drzavama, i niko nije uspio pobijediti vitus dok nije dosao ovaj blazi soj kad su odjednom svi pobijedili, ukljucujuci i zemlje sa manjom stopom vakcinacije i minimalnim mjerama?

Hajmo biti realni i priznati da su vakcine i mjere mozda spasile odredheni broj zivota (mjere sigurno i uzele ali to je druga prica), ali da ni jedno ni drugo nije suzbilo virus nego je sam prirodno mutirao kao sto se davno govorilo da ce vjerovatno biti, tako da mjere i vakcine nemaju nikakvu zaslugu za suzbijanje pandemije i ovu sad normalizaciju.
Naravno, ne treba zaboraviti ni putina, on je isto dao ogroman doprinos suzbijanju pandemije.
Apsolutno se slažem sa dosta toga izrečenog ali hajmo sada lijepo priznati sami sebi da i oni koji su vrištali da ćemo svi pomrijeti od gladi zbog mjera i vakcina su debelo fulali jer niko još da ga poznajem ili poznanik nije preminuo od gladi, maski ili vakcine ali znam par onih koji su usljed komplikacija zbog infekcije otišli. Zaključak se sam nameće.
Kod nas vjerovatno niko nije umro od gladi, to se slazem. Za maske niko nije ni govorio da ce neko umrijeti, za vakcine ima ih za koje postoji osnovana sumnja da su umrli od iste, ali sigurno neuporedivo manje nego od covida. U svalom slucaju se slazem sa poentom da je bilo panicara i sa druge strane.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#62336 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

Ateista wrote: 26/04/2022 08:44
Milenkov buraz wrote: 26/04/2022 08:32

Apsolutno se slažem sa dosta toga izrečenog ali hajmo sada lijepo priznati sami sebi da i oni koji su vrištali da ćemo svi pomrijeti od gladi zbog mjera i vakcina su debelo fulali jer niko još da ga poznajem ili poznanik nije preminuo od gladi, maski ili vakcine ali znam par onih koji su usljed komplikacija zbog infekcije otišli. Zaključak se sam nameće.
Kod nas vjerovatno niko nije umro od gladi, to se slazem. Za maske niko nije ni govorio da ce neko umrijeti, za vakcine ima ih za koje postoji osnovana sumnja da su umrli od iste, ali sigurno neuporedivo manje nego od covida. U svalom slucaju se slazem sa poentom da je bilo panicara i sa druge strane.
Tako je i hvala Bogu da je prošlo, barem za sada...
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#62337 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

Milenkov buraz wrote: 26/04/2022 08:54
Ateista wrote: 26/04/2022 08:44

Kod nas vjerovatno niko nije umro od gladi, to se slazem. Za maske niko nije ni govorio da ce neko umrijeti, za vakcine ima ih za koje postoji osnovana sumnja da su umrli od iste, ali sigurno neuporedivo manje nego od covida. U svalom slucaju se slazem sa poentom da je bilo panicara i sa druge strane.
Tako je i hvala Bogu da je prošlo, barem za sada...
:thumbup:
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#62338 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Point. wrote: 26/04/2022 07:17 Au još uvijek su otvarači očiju natakareni na Faučija. Da malo Gates odahne.
Jesi pročitao, šta kaže čuveni farmer, ugostitelj i autor? Države iz budžeta moraju uložiti više para za borbu?

Image
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#62339 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

biglebovski wrote: 26/04/2022 10:45
Point. wrote: 26/04/2022 07:17 Au još uvijek su otvarači očiju natakareni na Faučija. Da malo Gates odahne.
Jesi pročitao, šta kaže čuveni farmer, ugostitelj i autor? Države iz budžeta moraju uložiti više para za borbu?

Image
Očekujem da će uskoro domaćilni veterinari, piljari, nargilaši i ostali twitter sveznalci da napišu protutezu.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#62340 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Point. wrote: 26/04/2022 11:37
Očekujem da će uskoro domaćilni veterinari, piljari, nargilaši i ostali twitter sveznalci da napišu protutezu.
Moje istraživanje za studiju o pandemiji, koje sam započeo 2020 g., Bili, na žalost, neće da financira. Nema para za to trenutno, kažu ovi iz njegove fondacije. Za sve ima, za njive, hotele, kolače, farmaceute, medije, univerzitete, birokrate, ali eto kao nema 115.300 dolara što mi fali za ove neke labaratorijske nalaze iz Japana, samo tamo imaju te testove za visoko-proteinske receptore T15. Teško je ovih dana biti nezavisni istraživač/stručnjak.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#62341 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

Po meni jeste u pravu da treba investirati novac u istrazivanje virusa i mogucnost zastite, svako bolje nego uvoditi zastarile metode drustvostaja.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#62342 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Ateista wrote: 26/04/2022 14:23 Po meni jeste u pravu da treba investirati novac u istrazivanje virusa i mogucnost zastite, svako bolje nego uvoditi zastarile metode drustvostaja.
Istraživati postojeće viruse svakako, ali kad se pomahnitali birokrate poput Faucija, u devetoj deceniji života, dograbe stvaranja novih virusa kako bi kao bili spremniji da odgovore, to bi već trebalo zabraniti. Društvostaj je dobar za crne kuge, vjerujem, za respiratorni virus iz porodice koronavirusa je ogroman fijasko. Koliko samo isprepadanih ljudi smo imali prilike ćuti na ovom forumu, ko zna kakve dugotrajne posljedice će ovaj socijalni eksperiment imati na te jadne ljude, a posljedično i na cijelo čovječanstvo.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#62343 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

biglebovski wrote: 26/04/2022 15:14
Ateista wrote: 26/04/2022 14:23 Po meni jeste u pravu da treba investirati novac u istrazivanje virusa i mogucnost zastite, svako bolje nego uvoditi zastarile metode drustvostaja.
Istraživati postojeće viruse svakako, ali kad se pomahnitali birokrate poput Faucija, u devetoj deceniji života, dograbe stvaranja novih virusa kako bi kao bili spremniji da odgovore, to bi već trebalo zabraniti. Društvostaj je dobar za crne kuge, vjerujem, za respiratorni virus iz porodice koronavirusa je ogroman fijasko. Koliko samo isprepadanih ljudi smo imali prilike ćuti na ovom forumu, ko zna kakve dugotrajne posljedice će ovaj socijalni eksperiment imati na te jadne ljude, a posljedično i na cijelo čovječanstvo.
Sumnjam da he Gejc mislio na stvaranje novih virusa, ali da, treba istrazivati postojece, razvijati tehnologije vakcina koje se mogu brze i bolhe prilagoditi novim virusima i slicno, to mi je ok.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#62344 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

biglebovski wrote: 26/04/2022 12:24
Point. wrote: 26/04/2022 11:37
Očekujem da će uskoro domaćilni veterinari, piljari, nargilaši i ostali twitter sveznalci da napišu protutezu.
Moje istraživanje za studiju o pandemiji, koje sam započeo 2020 g., Bili, na žalost, neće da financira. Nema para za to trenutno, kažu ovi iz njegove fondacije. Za sve ima, za njive, hotele, kolače, farmaceute, medije, univerzitete, birokrate, ali eto kao nema 115.300 dolara što mi fali za ove neke labaratorijske nalaze iz Japana, samo tamo imaju te testove za visoko-proteinske receptore T15. Teško je ovih dana biti nezavisni istraživač/stručnjak.
Dude, nemoj samo ti istraživati.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#62345 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Point. wrote: 26/04/2022 17:25
biglebovski wrote: 26/04/2022 12:24

Moje istraživanje za studiju o pandemiji, koje sam započeo 2020 g., Bili, na žalost, neće da financira. Nema para za to trenutno, kažu ovi iz njegove fondacije. Za sve ima, za njive, hotele, kolače, farmaceute, medije, univerzitete, birokrate, ali eto kao nema 115.300 dolara što mi fali za ove neke labaratorijske nalaze iz Japana, samo tamo imaju te testove za visoko-proteinske receptore T15. Teško je ovih dana biti nezavisni istraživač/stručnjak.
Dude, nemoj samo ti istraživati.
Nemaš ti pojma, iskreno. Da se Bili fondacija isprsi i podrži ovo moje istraživanje sa 178.400 dolara, moja studija bi mogla postati gamechanger u cijeloj industriji, bar na nekom mikro nivou.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#62346 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

Na postala bi standard, ISO 2022.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#62347 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by melb26sa »

biglebovski wrote: 27/04/2022 09:57
Point. wrote: 26/04/2022 17:25
Dude, nemoj samo ti istraživati.
Nemaš ti pojma, iskreno. Da se Bili fondacija isprsi i podrži ovo moje istraživanje sa 178.400 dolara, moja studija bi mogla postati gamechanger u cijeloj industriji, bar na nekom mikro nivou.
Jesi razmisljao o crowdfunding? Ala gofundme i slicno?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#62348 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

biglebovski wrote: 27/04/2022 09:57
Point. wrote: 26/04/2022 17:25
Dude, nemoj samo ti istraživati.
Nemaš ti pojma, iskreno. Da se Bili fondacija isprsi i podrži ovo moje istraživanje sa 178.400 dolara, moja studija bi mogla postati gamechanger u cijeloj industriji, bar na nekom mikro nivou.
Daj prvo zavrsi ono istrazivanje o tome kako Demokratska stranka Amerike unistava Zenicu, ne mogu da cekam vise.
Trappist
Posts: 4286
Joined: 12/09/2020 08:52

#62349 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

"IZMEĐU 60 i 80 posto stanovnika EU zaraženo je do sada covidom-19, procjena je Europske komisije koju je danas iznijela povjerenica za zdravstvo Stella Kyriakides.
Prema podacima Europskog centra za kontrolu i prevenciju bolesti, do sada je zabilježeno registriranih slučajeva covida-19 u oko 30 posto populacije, ali ako se dodaju neprijavljeni slučajevi, taj se broj penje na oko 350 milijuna, što je oko 77 posto stanovništva EU."

A kad se ovdje govorilo da su stvarni brojevi zaraženih više puta veci od onih prijavljenih, bilo je teorije zavjere bil gejc i ostale sale u rangu petogodišnje djece.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#62350 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

ultima_palabra wrote: 27/04/2022 16:33
biglebovski wrote: 27/04/2022 09:57

Nemaš ti pojma, iskreno. Da se Bili fondacija isprsi i podrži ovo moje istraživanje sa 178.400 dolara, moja studija bi mogla postati gamechanger u cijeloj industriji, bar na nekom mikro nivou.
Daj prvo zavrsi ono istrazivanje o tome kako Demokratska stranka Amerike unistava Zenicu, ne mogu da cekam vise.
Da je samo Zenica, lako bi se mi izborili. Dok čekaš, pogledaj ovo, catastrophic :roll: Democratic Philly...

Locked