Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#51526 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

@splinter

https://www.nature.com/articles/s41586-021-03792-w

Image

Towards the end of January 2020, there was an alarming increase in the reported number of SARS-CoV-2 infections (red) that contrasted not only with the growth of historical cases of SARS-CoV in 2003 (purple; counts starting from 19 March 2003), but also with growth curves for the 2009 swine H1N1 infection (blue; counts starting from 24 April 2009). However, each pandemic was probably broader than currently estimated.

Tekst je jako dug, ali vrlo informativan. :)
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#51527 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Login7777 »

Hakiz wrote: 25/09/2021 10:12
Login7777 wrote: 25/09/2021 08:43
Revakcinisan.
Ako misle rokat vakcine svake godine, jebo to. Nek mater svoju vakcinišu, uslovljavaju i handre.
To i kažem. Svaki dan nova informacija, a to znači da ni sami ne znaju sigurno, ali donose batžredbe, siluju ljude itd.

De ba, skontajte kako jeste i da radimo šta treba, a ne da čitamo danas da je prirodni imunitet najbolji, sutra da nije, prekosutra da treba jedna doza, zakosutra tri, onda svake godine itd.
Dva lika iz FDA su rekla da 3 doza Pfizera nije potrebna, jer su potencijalne nus pojave gore od koristi. Dakle prema njima bolje fasovat Coronu. Ni oni se nisu izmedju sebe usaglasili.
Vakcinisan sa 2 doze Pfizer i nemah nikakvih problema, ali ako oni misle svake godine rokat, a i sami izmedju sebe se prepiru, plus politika bi da uslovljava slobodu kretanja vakcinom...ma jebo to.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#51528 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

un1ted wrote: 25/09/2021 09:50 Pa naravno da nije isto, pandemija. Znaš li šta to znači?
Jedina pandemija u istoriji u kojoj se broj svjetske populacije povećao.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#51529 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 25/09/2021 10:59
Hakiz wrote: 25/09/2021 10:12

To i kažem. Svaki dan nova informacija, a to znači da ni sami ne znaju sigurno, ali donose batžredbe, siluju ljude itd.

De ba, skontajte kako jeste i da radimo šta treba, a ne da čitamo danas da je prirodni imunitet najbolji, sutra da nije, prekosutra da treba jedna doza, zakosutra tri, onda svake godine itd.
:D :lol:

Prvo se virolozi moraju pitati, ali mediji i političari serviraju gluposti, a narod je gluplji jer upija njihove gluposti.

Meni je pasivnost virologa nerazumljiva!
O virolozima i govorim.
ja71
Posts: 5390
Joined: 31/03/2006 14:45

#51530 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

Da su vakcine loše ne bi imalo potrebe sprovoditi anrivaksersku propagandu
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#51531 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

Kiki_Musampa wrote: 24/09/2021 18:19
Milenkov buraz wrote: 24/09/2021 09:32 To je odraz komplikovane strukture države, mirovnog sporazuma...itd. Opet je do čovjeka jer se taj isti čovjek ne buni, znači dobro mu je, ne samo po pitanju potvrda o vakcinaciji već i po svemu drugom. Moja opaska se odnosila na ove koji mlate praznu slamu i napamet naučene fraze da država nije KS.
Ti si tipični primjer gradjanina glavnog grada. "Mi ostali smo krivi što smo tu gdje jesmo...bla bla bla itd :izet: "
Daj Bože pravde da se i ti za gluposti koje se podrazumijevaju ,i koje ima sugradjanin,koji živi 15 minuta od tebe,moraš buniti i boriti.
Ti si tipičan primjer onih o kojima pričam, zato jesmo tu gdje jesmo. Kriv sam ja u Sarajevu za sve što se dešava u pripizdinama gdje ljudi žive kao prije 150 godina i neće da se mijenjaju, da traže bolje, više i brže.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#51532 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by moonca »

_id=17599568 wrote:25/09/2021 09:46 Većina mlađe populacije nit zna da postoje te vakcine protiv gripe, a sa ovim i mlade hoće da uslovljavaju.
One su uglavnom preporuchene, za 'starije' osobe kao i mladje, s narusenim zdravljem... i nisu bile besplatne..kost.su $25.... i da. imale su nuspojave .... :-)
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#51533 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

ja71 wrote: 25/09/2021 11:43 Da su vakcine loše ne bi imalo potrebe sprovoditi anrivaksersku propagandu
ne, nego da vakcine valjaju ne bi trebalo sprovoditi vaksersku propagandu iza koje stoji država sa represivnim merama, mediji, političari, farmaceutska industrija i desetine uloženih milijardi u ispiranje uma narodu.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#51534 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 25/09/2021 11:41
KraljicaIzJajca wrote: 25/09/2021 10:59

:D :lol:

Prvo se virolozi moraju pitati, ali mediji i političari serviraju gluposti, a narod je gluplji jer upija njihove gluposti.

Meni je pasivnost virologa nerazumljiva!
O virolozima i govorim.
:thumbup:

Situacija je neizvjesna, a virolozi, razumijem ih, ne mogu imati sve odgovore, ali ih jednostavno nema u javnosti.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#51535 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

KraljicaIzJajca wrote: 25/09/2021 09:40 @splinter @JohnnyS

https://www.webmd.com/lung/covid-viral-load

Još ne postoje jasni rezultati o viral load cjepljenih i necjepljenih.
Čitao sam totalno suprostavljene analize.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#51536 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

Capljina74 wrote: 25/09/2021 13:19
KraljicaIzJajca wrote: 25/09/2021 09:40 @splinter @JohnnyS

https://www.webmd.com/lung/covid-viral-load

Još ne postoje jasni rezultati o viral load cjepljenih i necjepljenih.
Čitao sam totalno suprostavljene analize.
Pratim datume, a da li imaš link svojih izvora?
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#51537 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 25/09/2021 13:17
Hakiz wrote: 25/09/2021 11:41

O virolozima i govorim.
:thumbup:

Situacija je neizvjesna, a virolozi, razumijem ih, ne mogu imati sve odgovore, ali ih jednostavno nema u javnosti.
Možda je bolje da šute, nego da danas kažu jedno a sutra drugo. Kada budu sigurni, onda neka govore.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#51538 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 25/09/2021 13:23
KraljicaIzJajca wrote: 25/09/2021 13:17

:thumbup:

Situacija je neizvjesna, a virolozi, razumijem ih, ne mogu imati sve odgovore, ali ih jednostavno nema u javnosti.
Možda je bolje da šute, nego da danas kažu jedno a sutra drugo. Kada budu sigurni, onda neka govore.
Oni ne mogu biti u potpunosti sigurni, jer tokom pandemije se radi niz istraživanja sa različitim hipotezama. Mediji i političari su njihova istraživanja sa senzacionalnim govorima i naslovima izmjenili poruku i sadržaj naučnika. Birokratija država je najveći uzročnik sukoba stavova cjepljenjih i necjepljenih. Agresivnost cjepljenih je zabrinjavajuća.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#51539 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 25/09/2021 13:30
Hakiz wrote: 25/09/2021 13:23

Možda je bolje da šute, nego da danas kažu jedno a sutra drugo. Kada budu sigurni, onda neka govore.
Oni ne mogu biti u potpunosti sigurni, jer tokom pandemije se radi niz istraživanja sa različitim hipotezama. Mediji i političari su njihova istraživanja sa senzacionalnim govorima i naslovima izmjenili poruku i sadržaj naučnika. Birokratija država je najveći uzročnik sukoba stavova cjepljenjih i necjepljenih. Agresivnost cjepljenih je zabrinjavajuća.
Nisu ni necijepljeni nevini.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#51540 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 25/09/2021 13:39
KraljicaIzJajca wrote: 25/09/2021 13:30

Oni ne mogu biti u potpunosti sigurni, jer tokom pandemije se radi niz istraživanja sa različitim hipotezama. Mediji i političari su njihova istraživanja sa senzacionalnim govorima i naslovima izmjenili poruku i sadržaj naučnika. Birokratija država je najveći uzročnik sukoba stavova cjepljenjih i necjepljenih. Agresivnost cjepljenih je zabrinjavajuća.
Nisu ni necijepljeni nevini.
Ne branim necjepljene, ali pogledaj diskriminaciju necjepljenih od strane državnog pravosuđa koje prakticira diskriminaciju.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#51541 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 25/09/2021 13:42
Hakiz wrote: 25/09/2021 13:39

Nisu ni necijepljeni nevini.
Ne branim necjepljene, ali pogledaj diskriminaciju necjepljenih od strane državnog pravosuđa koje prakticira diskriminaciju.
To je krivica pravosuđa, ne ljudi koji su vakcinisani.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#51542 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

To je to vakcina smanjuje zarazene i mrtve, pogledat primjer Izrael :D Al zna bosnjo, primio sadaka vakcinu, jbe mi se kae za slobode vase.. ja sam odgovoran. Levat ko ne primi vakcinu. I to samo rajfajzen. Ove ostale kae nisu dobre, ne lijece ko ova. Sutra na rostilju kad bude nosio masku, bit ce kuku lele, fOdil je ovo sve kriv.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1584
Joined: 11/06/2011 07:36

#51543 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Kiki_Musampa »

Milenkov buraz wrote: 25/09/2021 12:38
Kiki_Musampa wrote: 24/09/2021 18:19

Ti si tipični primjer gradjanina glavnog grada. "Mi ostali smo krivi što smo tu gdje jesmo...bla bla bla itd :izet: "
Daj Bože pravde da se i ti za gluposti koje se podrazumijevaju ,i koje ima sugradjanin,koji živi 15 minuta od tebe,moraš buniti i boriti.
Ti si tipičan primjer onih o kojima pričam, zato jesmo tu gdje jesmo. Kriv sam ja u Sarajevu za sve što se dešava u pripizdinama gdje ljudi žive kao prije 150 godina i neće da se mijenjaju, da traže bolje, više i brže.
Jedno pitanje za koje ocekujem iskren odgovor. Da li mislis da ce stanovnik Berlina za gradjanina Drezdena reci da zivi u pripizdini?

Nije rjesenje da svi presele u Sarajevo,niti da svi odsele iz BiH, jer ces ti i jedno i drugo osjetiti :kiss:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#51544 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

Kiki_Musampa wrote: 25/09/2021 14:36
Milenkov buraz wrote: 25/09/2021 12:38

Ti si tipičan primjer onih o kojima pričam, zato jesmo tu gdje jesmo. Kriv sam ja u Sarajevu za sve što se dešava u pripizdinama gdje ljudi žive kao prije 150 godina i neće da se mijenjaju, da traže bolje, više i brže.
Jedno pitanje za koje ocekujem iskren odgovor. Da li mislis da ce stanovnik Berlina za gradjanina Drezdena reci da zivi u pripizdini?

Nije rjesenje da svi presele u Sarajevo,niti da svi odsele iz BiH, jer ces ti i jedno i drugo osjetiti :kiss:
Ma ne kontaš ti ni koliko je mali nokat o čemu ja pričam. Kakvo bolan preseljenje, de se malo prisaberi. Smiješno je proediti Berlin, Dresden sa BiH, ono izvan konteksta skroz.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#51545 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 25/09/2021 13:46
KraljicaIzJajca wrote: 25/09/2021 13:42

Ne branim necjepljene, ali pogledaj diskriminaciju necjepljenih od strane državnog pravosuđa koje prakticira diskriminaciju.
To je krivica pravosuđa, ne ljudi koji su vakcinisani.
Jedan dio cjepljenih podržava javno odluke pravosuđa.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44877
Joined: 29/12/2005 01:20

#51546 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

cassius wrote: 25/09/2021 08:32
jeza u ledja wrote: 24/09/2021 20:37 Okrenes glavu. :-)

Ma ljudi se plase boca ba, pa kontaju dzesh sad jos svakih 6 mjeseci ej!? Ono, unosis svakakva sranja u organizam svaki dan, al boca? Jok to.
Bravo, sjedi 5. Inace nema razlike izmedu vakcine i Mcdonaldsa. Vidi se da si americka skola.
Dead Man Walking wrote: 24/09/2021 21:18

Sta je novo normalno? Jel to se opet vratismo da je "ono drugo" ipak samo vakcina svakih sest mjeseci (iako ni to naravno nece biti)?

p.s. drug test je vec odavno uveden u proces zaposljavanja na zapadu za mnoge poslove, pa se nesto narkici nisu organizovali da traze svoja prava. :-)
Pa evo, samo klasifikacija ljudi na ove i one. Jel tebi to normalno ? Jel ti normalno da vakcinisu djecu svakih 6 mjeseci, na jedan te isti virus ? Jel ti normalno da su ti uskracena prava , radi nekog virusa koji evo vec jos malo pa ce 2 godine da napuni kako kola naokolo , da ti je ograniceno putovanje ? Da ako ne uradis po onom kako ti je receno, da su ti uskracene slobode ? Aha, jest. To sto si ti jedan obicni miš , koji je navikao na sistem, rečeno urađeno,koji ne zna za ljudske slobode i kojem je svejedno za ljudske slobode, ne znaci da su svi takvi.
Pazi ove nindza kornjace :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44877
Joined: 29/12/2005 01:20

#51547 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

muhafuca wrote: 25/09/2021 09:41
jeza u ledja wrote: 25/09/2021 03:32

Poenta je u tome sto ne zelis, ako ne zelis.

Isto vazi za alkohol i razne druge otrove. Poenta je u tome sto to radis, a ne bi trebao da radis.

I definitivno jeste moj problem sto neko ne zeli jer to utice na mene. Da ne utice na ostale ne bi bio problem.

I na kraju, ako ne zelis vakcinu, nemoj mi onda jos supljirat i trazit suplja opravdanja. Uostalom isto ljudi rade kad se prica o cigarama.
Poenta je da ne utice na tebe, vakcinishi se, priskrbi sebi zastitu, ako nije dovoljna pojacavaj boosterima

ako hoces svakih sest mjeseci i cesce ako zelis i nemoj nikog drugog prisiljavati da to isto radi.

sto postotne zastite nema niucemu pa zivimo, ti sebi obezbjedi maximalnu zastitu koju mozes i to je to.

Ako te je bas toliko strah onda agituj za besplatne PCR testove, kao sto su i vakcine besplatne i to je to.
Naravno da utice na mene to sto neko drugi nije vakcinisan. Odakle ti to da ne utice?
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#51548 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

Svijet je ušao u fazu kada će se morati prilagoditi i transformisati u nešto drugo, prihvatiti neke činjenice i fakte. Ne samo po pitanju corona virusa već i po pitanju globalnog zatopljavanja, fosilnih goriva, pandemija općenito, buduće proizvoidnje energije, novih tehnologija koje će naglavačke okrenuti ustaljene manire, vjerovanja i tradicije. Već vidimo to danas, polako, oni koji pod krinkom ličnih sloboda ne žele prihvatiti nove realnosti. Takvi će vremenom ostati izolovani, možda se istomišljenici krenu grupisti po nekakvim enklavama u gradovima ili izvan i odbijati da se prilagode pokušavajući da žive svoje "slobodne" živote jer ko će njima šta zabraniti, ukazati sugerirati. Takvi će na kraju izumrijeti kao Rimljani, tj. utopiti se u neminovne promjene koje siguran sam neće biti ugodne ali neophodne za opstanak čovjeka kao vrste. Eto nastavite da palamudite jesu li potrebne ili ne vakcine.
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#51549 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Milenkov buraz wrote: 25/09/2021 15:54 Svijet je ušao u fazu kada će se morati prilagoditi i transformisati u nešto drugo, prihvatiti neke činjenice i fakte. Ne samo po pitanju corona virusa već i po pitanju globalnog zatopljavanja, fosilnih goriva, pandemija općenito, buduće proizvoidnje energije, novih tehnologija koje će naglavačke okrenuti ustaljene manire, vjerovanja i tradicije. Već vidimo to danas, polako, oni koji pod krinkom ličnih sloboda ne žele prihvatiti nove realnosti. Takvi će vremenom ostati izolovani, možda se istomišljenici krenu grupisti po nekakvim enklavama u gradovima ili izvan i odbijati da se prilagode pokušavajući da žive svoje "slobodne" živote jer ko će njima šta zabraniti, ukazati sugerirati. Takvi će na kraju izumrijeti kao Rimljani, tj. utopiti se u neminovne promjene koje siguran sam neće biti ugodne ali neophodne za opstanak čovjeka kao vrste. Eto nastavite da palamudite jesu li potrebne ili ne vakcine.
Naravno, svi oni koji su na drzavnoj sisi u svim drzavama ce se vrlo lako prilagoditi svemu, jer znaju da ce platu dobiti svaki mjesec, a nece biti otpustanja. A privatni sektor ce se buniti jer ce oni najebati da bi ovi spomenuti mogli i dalje zivjeti kao i do sada. :izet:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#51550 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

Trappist wrote: 25/09/2021 16:09
Milenkov buraz wrote: 25/09/2021 15:54 Svijet je ušao u fazu kada će se morati prilagoditi i transformisati u nešto drugo, prihvatiti neke činjenice i fakte. Ne samo po pitanju corona virusa već i po pitanju globalnog zatopljavanja, fosilnih goriva, pandemija općenito, buduće proizvoidnje energije, novih tehnologija koje će naglavačke okrenuti ustaljene manire, vjerovanja i tradicije. Već vidimo to danas, polako, oni koji pod krinkom ličnih sloboda ne žele prihvatiti nove realnosti. Takvi će vremenom ostati izolovani, možda se istomišljenici krenu grupisti po nekakvim enklavama u gradovima ili izvan i odbijati da se prilagode pokušavajući da žive svoje "slobodne" živote jer ko će njima šta zabraniti, ukazati sugerirati. Takvi će na kraju izumrijeti kao Rimljani, tj. utopiti se u neminovne promjene koje siguran sam neće biti ugodne ali neophodne za opstanak čovjeka kao vrste. Eto nastavite da palamudite jesu li potrebne ili ne vakcine.
Naravno, svi oni koji su na drzavnoj sisi u svim drzavama ce se vrlo lako prilagoditi svemu, jer znaju da ce platu dobiti svaki mjesec, a nece biti otpustanja. A privatni sektor ce se buniti jer ce oni najebati da bi ovi spomenuti mogli i dalje zivjeti kao i do sada. :izet:
Ovo o čemu sam pisao nadilazi taj mahalski mentalitet državne sise. Od početka pandemije slušamo kako ćemo svi pomrijeti jer nećemo imati šta jesti i evo ne znam nikoga da je umro zbog toga što nema šta da jede ili je zakasnio da plati račun a one koji su umrli od korone znam nekoliko.
Locked