Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#51551 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JohnnyS »

Čuo sam kako je lani sindikat liječnika HNK/Ž umjesto tradicionalnih novogodišnjih poklona za djecu svojih članova odlučio kupiti poklone i hranu djeci korisnicima javnih kuhinja grada Mostara. Dok je takve djece u božićno doba 2019.bilo oko 20, godinu nakon toga djece korisnika pučke kuhinje je bilo preko 200. Tako, nije baš da se umire od gladi, ali gladnih itekako ima i to sve više.
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#51552 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Milenkov buraz wrote: 25/09/2021 16:12
Trappist wrote: 25/09/2021 16:09

Naravno, svi oni koji su na drzavnoj sisi u svim drzavama ce se vrlo lako prilagoditi svemu, jer znaju da ce platu dobiti svaki mjesec, a nece biti otpustanja. A privatni sektor ce se buniti jer ce oni najebati da bi ovi spomenuti mogli i dalje zivjeti kao i do sada. :izet:
Ovo o čemu sam pisao nadilazi taj mahalski mentalitet državne sise. Od početka pandemije slušamo kako ćemo svi pomrijeti jer nećemo imati šta jesti i evo ne znam nikoga da je umro zbog toga što nema šta da jede ili je zakasnio da plati račun a one koji su umrli od korone znam nekoliko.
"Oktobar 2020- Sve više Mostaraca traži komad hljeba, promet u javnim kuhinjama uvećan za 10 posto"
"Već godinama polako pada broj gladnih u svijetu, ali sad je došla nova nevolja: pandemija korone. I zbog virusa i još više zbog mjera protiv pandemije je opet sve više gladi"
"Pandemija korona virusa povećala je broj gladnih u svijetu, a prema izvještaju pet organizacija Ujedinjenih naroda, situacija se jako pogoršala, što je poziv na uzbunu. U poređenju s posljednjim izvještajem, sada imamo 161 milion gladnih ljudi više, kaže direktor SVjetskog programa za hranu."
"Studija Univerziteta Columbia je pokazala da je od maja ove godine osam miliona stanovnika Sjedinjenih Američkih Država gurnuto u siromaštvo."
"Broj izraelskih domaćinstava koja žive ispod linije siromaštva povećao se za skoro 50 posto tokom pandemije koronavirusa, sudeći po izvještaju organizacije za borbu protiv siromaštva objavljenom u utorak."

Ma jebo ovo sve, uhljeb ce nama reci da niko nije izgubio posao zbog retardiranih mjera i da niko nije gurnut u siromastvo zbog mjera, zna uhljeb najbolje. Sad bih ti svasta nagovorio na ovo ali dzaba ban dobiti...kakvih sve ljudi ima oko nas, doslovno mi se povraca :-)
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#51553 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

Trappist wrote: 25/09/2021 16:29
Milenkov buraz wrote: 25/09/2021 16:12 Ovo o čemu sam pisao nadilazi taj mahalski mentalitet državne sise. Od početka pandemije slušamo kako ćemo svi pomrijeti jer nećemo imati šta jesti i evo ne znam nikoga da je umro zbog toga što nema šta da jede ili je zakasnio da plati račun a one koji su umrli od korone znam nekoliko.
"Oktobar 2020- Sve više Mostaraca traži komad hljeba, promet u javnim kuhinjama uvećan za 10 posto"
"Već godinama polako pada broj gladnih u svijetu, ali sad je došla nova nevolja: pandemija korone. I zbog virusa i još više zbog mjera protiv pandemije je opet sve više gladi"
"Pandemija korona virusa povećala je broj gladnih u svijetu, a prema izvještaju pet organizacija Ujedinjenih naroda, situacija se jako pogoršala, što je poziv na uzbunu. U poređenju s posljednjim izvještajem, sada imamo 161 milion gladnih ljudi više, kaže direktor SVjetskog programa za hranu."
"Studija Univerziteta Columbia je pokazala da je od maja ove godine osam miliona stanovnika Sjedinjenih Američkih Država gurnuto u siromaštvo."
"Broj izraelskih domaćinstava koja žive ispod linije siromaštva povećao se za skoro 50 posto tokom pandemije koronavirusa, sudeći po izvještaju organizacije za borbu protiv siromaštva objavljenom u utorak."

Ma jebo ovo sve, uhljeb ce nama reci da niko nije izgubio posao zbog retardiranih mjera i da niko nije gurnut u siromastvo zbog mjera, zna uhljeb najbolje. Sad bih ti svasta nagovorio na ovo ali dzaba ban dobiti...kakvih sve ljudi ima oko nas, doslovno mi se povraca :-)
JohnnyS wrote: 25/09/2021 16:17 Čuo sam kako je lani sindikat liječnika HNK/Ž umjesto tradicionalnih novogodišnjih poklona za djecu svojih članova odlučio kupiti poklone i hranu djeci korisnicima javnih kuhinja grada Mostara. Dok je takve djece u božićno doba 2019.bilo oko 20, godinu nakon toga djece korisnika pučke kuhinje je bilo preko 200. Tako, nije baš da se umire od gladi, ali gladnih itekako ima i to sve više.
Pa je li ko umro od neplaćenog računa ili gladi? Nije! Jesu li ljudi umirli od korone? Jesu!!! Hvala lijepo i doviđenja, pustite se te demagogije, toga štop ste kopirali je bilo i prije, prije 20, 15, 50, 150 godina, biće i uvijek recesije, ekonomske krize, nezaposlenosti...itd. Ovo je nešto sasvim drugo, vandredno i sa posebnim okolnostima.

@Trappist

kakv uhljeb, o čemu pričaš? Nisi ni svjestan svoje gluposti. Oguli bolan jabuku, smiri se.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#51554 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Tacno, niko nece umrijeti od gladi. Ali ce ga dokrajciti lockdown, zastrasivanje, restrikcije. Ukratko, stres je glavnih uzrok svih bolesti.
Korona je kurcina.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#51555 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

spinel_ wrote: 25/09/2021 18:31 Tacno, niko nece umrijeti od gladi. Ali ce ga dokrajciti lockdown, zastrasivanje, restrikcije. Ukratko, stres je glavnih uzrok svih bolesti.
Korona je kurcina.
Znaci hoces da kazes da ovo viska ljudi sto fali u BiH nije u stvari umrlo od Corone, vec od stresa?
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#51556 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by muhafuca »

jeza u ledja wrote: 25/09/2021 15:41
muhafuca wrote: 25/09/2021 09:41

Poenta je da ne utice na tebe, vakcinishi se, priskrbi sebi zastitu, ako nije dovoljna pojacavaj boosterima

ako hoces svakih sest mjeseci i cesce ako zelis i nemoj nikog drugog prisiljavati da to isto radi.

sto postotne zastite nema niucemu pa zivimo, ti sebi obezbjedi maximalnu zastitu koju mozes i to je to.

Ako te je bas toliko strah onda agituj za besplatne PCR testove, kao sto su i vakcine besplatne i to je to.
Naravno da utice na mene to sto neko drugi nije vakcinisan. Odakle ti to da ne utice?
kako utice ako se roknes boosterom svakih sest mjeseci

po mainstream medijima koje pratis zasticen si u jako dobrom procentu

a cak iako pokupis covid preboljecesh je kao blazu gripu, tj nema hospitalizacije.

Jedino ako nisi ravnozemljas pa ne vjerujes mainstreamu.

mozes cak i masku nositi ako ti treba dodatna zastita, nemam nista protiv.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#51557 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

jeza u ledja wrote: 25/09/2021 18:54
spinel_ wrote: 25/09/2021 18:31 Tacno, niko nece umrijeti od gladi. Ali ce ga dokrajciti lockdown, zastrasivanje, restrikcije. Ukratko, stres je glavnih uzrok svih bolesti.
Korona je kurcina.
Znaci hoces da kazes da ovo viska ljudi sto fali u BiH nije u stvari umrlo od Corone, vec od stresa?
Hronicne bolesti + stres + zatvaranje na mjesec = pogorsanje zdravstvenog stanja. Ovo govorim za osobe preko 65 godina. Prosle godine nije se vodilo racuna na to i nazalost dosta je ljudi jer sam i sam to iskusio ili izostala njega ili su umrli zbog ovog nabrojanog gore.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#51558 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Danas umrlo 19 ljudi od ovoga, neki dan 24, neznam juce koliko. Izvor BHT1.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#51559 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

spinel_ wrote: 25/09/2021 19:15
jeza u ledja wrote: 25/09/2021 18:54

Znaci hoces da kazes da ovo viska ljudi sto fali u BiH nije u stvari umrlo od Corone, vec od stresa?
Hronicne bolesti + stres + zatvaranje na mjesec = pogorsanje zdravstvenog stanja. Ovo govorim za osobe preko 65 godina. Prosle godine nije se vodilo racuna na to i nazalost dosta je ljudi jer sam i sam to iskusio ili izostala njega ili su umrli zbog ovog nabrojanog gore.
Ja odgadzam 2 godine skoro odlazak zubaru. Trebam vadit kutnjaka 2. Privatniku nemogu, kosta, a imam lose iskustvo kod njih. U polikliniku trebam, ali zbog mjera odgadzam.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#51560 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

muhafuca wrote: 25/09/2021 18:57
jeza u ledja wrote: 25/09/2021 15:41

Naravno da utice na mene to sto neko drugi nije vakcinisan. Odakle ti to da ne utice?
kako utice ako se roknes boosterom svakih sest mjeseci

po mainstream medijima koje pratis zasticen si u jako dobrom procentu

a cak iako pokupis covid preboljecesh je kao blazu gripu, tj nema hospitalizacije.

Jedino ako nisi ravnozemljas pa ne vjerujes mainstreamu.

mozes cak i masku nositi ako ti treba dodatna zastita, nemam nista protiv.
Govorim generalno o vakcinama i vakcinisanju, ne o boosterima. Ja ne mogu primiti booster, nisam penzioner.

U svakom slucaju vakcina ne pruza totalnu zastitu. Pod jedan, pod dva, ne brinem ja samo o sebi. I pod tri, sto se prije svi vakcinisu, tj. velika vecina, to cemo prije zavrsiti s ovim sranjem. To se tice ekonomije, zdravstva, putovanja, javnog zivota uopste. Tako da itekako vakcinisanje drugih utice na mene. Na mene, na tebe, na sviju.
Tako generalno vakcine funkcionisu, ne samo ove za Covid.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#51561 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

[youtube][/youtube]
spinel_ wrote: 25/09/2021 19:15
jeza u ledja wrote: 25/09/2021 18:54

Znaci hoces da kazes da ovo viska ljudi sto fali u BiH nije u stvari umrlo od Corone, vec od stresa?
Hronicne bolesti + stres + zatvaranje na mjesec = pogorsanje zdravstvenog stanja. Ovo govorim za osobe preko 65 godina. Prosle godine nije se vodilo racuna na to i nazalost dosta je ljudi jer sam i sam to iskusio ili izostala njega ili su umrli zbog ovog nabrojanog gore.
Ok, ako je tako, ako ljudi u stvari umiru zbog lockdowna, ne zbog Covida, de mi onda reci otkud onda visak umrlih u Svedskoj?
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#51562 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by use your illusion »

Evo momak iz Jablanice 34 godine umro od korone. Prije par dana sam čuo da je u bolnici na respiratoru ali ovo nisam očekivao.tuga
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#51563 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

jeza u ledja wrote: 25/09/2021 19:22 [youtube][/youtube]
spinel_ wrote: 25/09/2021 19:15

Hronicne bolesti + stres + zatvaranje na mjesec = pogorsanje zdravstvenog stanja. Ovo govorim za osobe preko 65 godina. Prosle godine nije se vodilo racuna na to i nazalost dosta je ljudi jer sam i sam to iskusio ili izostala njega ili su umrli zbog ovog nabrojanog gore.
Ok, ako je tako, ako ljudi u stvari umiru zbog lockdowna, ne zbog Covida, de mi onda reci otkud onda visak umrlih u Svedskoj?
Pisao sam za period prosle godine april-maj.
Nigdje nisam napisao da ne umiru izmedju ostalog i od virusa.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#51564 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

Argument ovih koji se protive vakcinama, maskama, mjerama ma svemu mogućem je da se urušava njihova sloboda, pravo, uništava ekonomija...itd. Ako se već toliko brinu za ekonomiju i da neko ne umre od gladi pitam se koja je logika onda ne vakcinisati se ako se zna da vakcinacija zasigurno u velikom procentu smanjuje mogućnost da završiš na raspiratoru i podlegneš, te omogućava da se za kraći vremenski period vraiš na posao?

Zar nije bolje biti bolestan 5 dana nego mjesec ili dva bolnica i post bolnički oporavak? Čisto sa aspekta ekonomije koju oni toliko štite i na koju se pozivaju i za koju toliko brinu? Fakat ne razumijem. Prostom logikom i zdravim rezonom možemo zaključiti da svaki poslodavac voli kada mu je radnik što manje na bolovanju, po mogućnosti nikako, a i radniku je valjda stalo da mu ne smanjuje platu zakonskim osnovom kada si na bolovanju? Ako sve to znamo ko istinite fakte i činjenice pa zar nije onda logika da se vakcinišeš i time doprineseš ekonomiji, ne budeš dugo na bolovanju, zaradiš više para i ne umreš od gladi a usput se spasiš teških komplikacija? Fakat ne kontam antivaksere šta hoće. Neće da se vakcinišu, neće da nose maske, hoće slobodu putovanja, hoće da ekonomija bude jaka i normalna bez restrikcija ali neće *urcem da doprinesu da to tako bude već rade sve da sjebu i uruše ekonomiju i zdravstvo. Haj se malo skockajte, stavite prst na čelo pa se odlučite bil piškili il' kakili, ne mogu se uživati prava a da se ne poštuju obaveze koje proizlaze iz tih prava.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#51565 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

spinel_ wrote: 25/09/2021 18:31 Tacno, niko nece umrijeti od gladi. Ali ce ga dokrajciti lockdown, zastrasivanje, restrikcije. Ukratko, stres je glavnih uzrok svih bolesti.
Korona je kurcina.
Tako je, evo jos zivih primjera iz Srbije. U stvari, nisu vise.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/muz-i ... -a/0rw0fxz
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#51566 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

spinel_ wrote: 25/09/2021 20:11
jeza u ledja wrote: 25/09/2021 19:22 [youtube][/youtube]

Ok, ako je tako, ako ljudi u stvari umiru zbog lockdowna, ne zbog Covida, de mi onda reci otkud onda visak umrlih u Svedskoj?
Pisao sam za period prosle godine april-maj.
Nigdje nisam napisao da ne umiru izmedju ostalog i od virusa.
Nisam ni ja nigdje napisao da izmedju ostalog ljudi ne umiru od viska stresa i raznih bolesti prouzrokovanih haosom nastalim zbog zatvaranja i svega ostalog povezanog sa pandemijom. No ja govorim o velikoj vecini ljudi, ne o izuzecima.

Sad objasni, je li ti tvrdis da je taj visak mrtvih (a on sigurno postoji) prouzrokovan uglavnom i u velikoj vecini drugim stvarima, zbog lockdowna, a ne zbog samog Covida?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#51567 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Dead Man Walking wrote: 25/09/2021 20:49
spinel_ wrote: 25/09/2021 18:31 Tacno, niko nece umrijeti od gladi. Ali ce ga dokrajciti lockdown, zastrasivanje, restrikcije. Ukratko, stres je glavnih uzrok svih bolesti.
Korona je kurcina.
Tako je, evo jos zivih primjera iz Srbije. U stvari, nisu vise.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/muz-i ... -a/0rw0fxz
Ja,i? Stariji ljudi koji su u bolnicu stigli kad je vec bilo kasno za bilo sta. To nista ne pokazuje.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#51568 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Milenkov buraz wrote: 25/09/2021 20:39 Argument ovih koji se protive vakcinama, maskama, mjerama ma svemu mogućem je da se urušava njihova sloboda, pravo, uništava ekonomija...itd. Ako se već toliko brinu za ekonomiju i da neko ne umre od gladi pitam se koja je logika onda ne vakcinisati se ako se zna da vakcinacija zasigurno u velikom procentu smanjuje mogućnost da završiš na raspiratoru i podlegneš, te omogućava da se za kraći vremenski period vraiš na posao?

Zar nije bolje biti bolestan 5 dana nego mjesec ili dva bolnica i post bolnički oporavak? Čisto sa aspekta ekonomije koju oni toliko štite i na koju se pozivaju i za koju toliko brinu? Fakat ne razumijem. Prostom logikom i zdravim rezonom možemo zaključiti da svaki poslodavac voli kada mu je radnik što manje na bolovanju, po mogućnosti nikako, a i radniku je valjda stalo da mu ne smanjuje platu zakonskim osnovom kada si na bolovanju? Ako sve to znamo ko istinite fakte i činjenice pa zar nije onda logika da se vakcinišeš i time doprineseš ekonomiji, ne budeš dugo na bolovanju, zaradiš više para i ne umreš od gladi a usput se spasiš teških komplikacija? Fakat ne kontam antivaksere šta hoće. Neće da se vakcinišu, neće da nose maske, hoće slobodu putovanja, hoće da ekonomija bude jaka i normalna bez restrikcija ali neće *urcem da doprinesu da to tako bude već rade sve da sjebu i uruše ekonomiju i zdravstvo. Haj se malo skockajte, stavite prst na čelo pa se odlučite bil piškili il' kakili, ne mogu se uživati prava a da se ne poštuju obaveze koje proizlaze iz tih prava.
Dobro si ti ukazao na pravu stvar ranije - a to je ova neka fejk borba za individualna prava. Svima je danas borba za prava gradjana, sloboda govora, sloboda putovanja, sloboda da radis i govoris sta hoces, da se ponasas kako hoces, da ovo da ono....glavna stvar u zivotu. Mislim nacelno, reklo bi se super, svi smo za to. Medjutim bojim se da su se pojavom interneta ljudi zazelili nekog novog nivoa indivudaliteta. Na internetu se mogu o svemu "informisati", o svemu slobodno govoriti, i nalaziti srodne duse i istomisljenike. Ne treba im drustvo, ne treba im zajednica, ne trebaju im drugi. Svako bi da radi sta hoce, a bilo kakva "drzava" ili "vlast" je tu samo smetnja.
Van porodice i prijatelja poveznice sa drustvenom cjelinom, drzavi, naciji, covjecanstvu, gotovo da vise i ne postoje, kod mnogih. Naravno razlicito je od zemlje do zemlje.

Drzava je tu da nas truje, pljacka, obmanjuje, ubija, huska jedne na druge, ogranicava, zabranjuje, zatvara. :-?

Problem je u tome sto u svemu tome donekle ima istine, no odredjeni ljudi to shvate kao sveopsti raspad sistema i cijeli im je svjetonazor oblikovan pretpostavljenim zlom drzave i njenih institucija.

Kazem opet, nije isto od zemlje do zemlje, ali se naziru zajednicke poveznice kroz cijeli svijet....barem ovaj, gdje se moze o stvarima slobodno raspravljati.

Diskusija za neku drugu temu i pdf.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#51569 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

spinel_ wrote: 25/09/2021 21:14
Dead Man Walking wrote: 25/09/2021 20:49

Tako je, evo jos zivih primjera iz Srbije. U stvari, nisu vise.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/muz-i ... -a/0rw0fxz
Ja,i? Stariji ljudi koji su u bolnicu stigli kad je vec bilo kasno za bilo sta. To nista ne pokazuje.
Naravno da pokazuje, izjava sina pokazuje mentalni sklop i pristup problemu. Moglo bi se reci da se sincina informise na istim izvorima kao i ti, sam svoj research majstor.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#51570 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

jeza u ledja wrote: 25/09/2021 21:04
spinel_ wrote: 25/09/2021 20:11

Pisao sam za period prosle godine april-maj.
Nigdje nisam napisao da ne umiru izmedju ostalog i od virusa.
Nisam ni ja nigdje napisao da izmedju ostalog ljudi ne umiru od viska stresa i raznih bolesti prouzrokovanih haosom nastalim zbog zatvaranja i svega ostalog povezanog sa pandemijom. No ja govorim o velikoj vecini ljudi, ne o izuzecima.

Sad objasni, je li ti tvrdis da je taj visak mrtvih (a on sigurno postoji) prouzrokovan uglavnom i u velikoj vecini drugim stvarima, zbog lockdowna, a ne zbog samog Covida?
Ili neadekvatnim i pogresnim lijecenjem?
Da, postoji visak i sta sad. Mnogi su imali milion udruzenih bolesti koje je na kraju samo covid dokrajcio pa se pika da je to bio glavni uzrok. Mislim hajmo reci i jeste ali isto tako nemojmo se lagati za potpuno zdrave i mlade bez bilo kakvih oboljenja ili viska kilograma ovaj virus je u preko 99% slucajeva nesmrtonosan.
Kad se vec vodis tim viskom treba pogledati i starosnu skupinu koje je virus nazalost dokrajcio.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#51571 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Dead Man Walking wrote: 25/09/2021 21:18
spinel_ wrote: 25/09/2021 21:14

Ja,i? Stariji ljudi koji su u bolnicu stigli kad je vec bilo kasno za bilo sta. To nista ne pokazuje.
Naravno da pokazuje, izjava sina pokazuje mentalni sklop i pristup problemu. Moglo bi se reci da se sincina informise na istim izvorima kao i ti, sam svoj research majstor.
Taj primjer je odlicno legao ovakvim medijima da ga predstave javnosti i generalizuju kako su svi takvi mentalni sklopovi i kako su svi antivax zavrsili u bolnici, na kisiku i sl. Nigdje neces procitati da je mozda neko i vakcinisan nazalost zaglavio bolnice. A mislis da zaista toga ama bas nikako i nigdje nema. Ne bih rekao.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#51572 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

spinel_ wrote: 25/09/2021 21:27
Dead Man Walking wrote: 25/09/2021 21:18

Naravno da pokazuje, izjava sina pokazuje mentalni sklop i pristup problemu. Moglo bi se reci da se sincina informise na istim izvorima kao i ti, sam svoj research majstor.
Taj primjer je odlicno legao ovakvim medijima da ga predstave javnosti i generalizuju kako su svi takvi mentalni sklopovi i kako su svi antivax zavrsili u bolnici, na kisiku i sl. Nigdje neces procitati da je mozda neko i vakcinisan nazalost zaglavio bolnice. A mislis da zaista toga ama bas nikako i nigdje nema. Ne bih rekao.
Mozda jeste i zaglavio, ali sigurno nije zbog ideje da je korona karina koja se moze lijeciti rostiljom.
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#51573 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by AkumAone »

Evo jedan dobar i opsiran esej na engleskom o problematici vakcinisanja protiv koronavirusa.
https://www.juliusruechel.com/2021/09/t ... -zero.html
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#51574 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Milenkov buraz wrote: 25/09/2021 17:49
Trappist wrote: 25/09/2021 16:29
"Oktobar 2020- Sve više Mostaraca traži komad hljeba, promet u javnim kuhinjama uvećan za 10 posto"
"Već godinama polako pada broj gladnih u svijetu, ali sad je došla nova nevolja: pandemija korone. I zbog virusa i još više zbog mjera protiv pandemije je opet sve više gladi"
"Pandemija korona virusa povećala je broj gladnih u svijetu, a prema izvještaju pet organizacija Ujedinjenih naroda, situacija se jako pogoršala, što je poziv na uzbunu. U poređenju s posljednjim izvještajem, sada imamo 161 milion gladnih ljudi više, kaže direktor SVjetskog programa za hranu."
"Studija Univerziteta Columbia je pokazala da je od maja ove godine osam miliona stanovnika Sjedinjenih Američkih Država gurnuto u siromaštvo."
"Broj izraelskih domaćinstava koja žive ispod linije siromaštva povećao se za skoro 50 posto tokom pandemije koronavirusa, sudeći po izvještaju organizacije za borbu protiv siromaštva objavljenom u utorak."

Ma jebo ovo sve, uhljeb ce nama reci da niko nije izgubio posao zbog retardiranih mjera i da niko nije gurnut u siromastvo zbog mjera, zna uhljeb najbolje. Sad bih ti svasta nagovorio na ovo ali dzaba ban dobiti...kakvih sve ljudi ima oko nas, doslovno mi se povraca :-)
JohnnyS wrote: 25/09/2021 16:17 Čuo sam kako je lani sindikat liječnika HNK/Ž umjesto tradicionalnih novogodišnjih poklona za djecu svojih članova odlučio kupiti poklone i hranu djeci korisnicima javnih kuhinja grada Mostara. Dok je takve djece u božićno doba 2019.bilo oko 20, godinu nakon toga djece korisnika pučke kuhinje je bilo preko 200. Tako, nije baš da se umire od gladi, ali gladnih itekako ima i to sve više.
Pa je li ko umro od neplaćenog računa ili gladi? Nije! Jesu li ljudi umirli od korone? Jesu!!! Hvala lijepo i doviđenja, pustite se te demagogije, toga štop ste kopirali je bilo i prije, prije 20, 15, 50, 150 godina, biće i uvijek recesije, ekonomske krize, nezaposlenosti...itd. Ovo je nešto sasvim drugo, vandredno i sa posebnim okolnostima.

@Trappist

kakv uhljeb, o čemu pričaš? Nisi ni svjestan svoje gluposti. Oguli bolan jabuku, smiri se.
Je li tebe stid pisati ove gluposti?
Mogu se isprositi uvijek dvije ili tri KM. :skoljka: :run:
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#51575 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

AkumAone wrote: 25/09/2021 22:20 Evo jedan dobar i opsiran esej na engleskom o problematici vakcinisanja protiv koronavirusa.
https://www.juliusruechel.com/2021/09/t ... -zero.html
Jesi li uplatio donaciju? Nece ovaj dzabalsku oci otvarati sirim narodnim masama. Ostavio je link za uplatu.
Locked