Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
Trappist
Posts: 4264
Joined: 12/09/2020 08:52

#51476 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

" Na pitanje imaju li cijepljeni manje virusa u sebi ako se zaraze, Capak je kazao:

- Ne mogu vam odgovoriti, vjerojatno je količina virusa ista, ali to nije bitno ni važno."

Kako su ono govorili neki strucnjaci ovdje... :-)
splinter
Posts: 7413
Joined: 08/10/2011 12:28

#51477 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

Trappist wrote: 24/09/2021 12:47 " Na pitanje imaju li cijepljeni manje virusa u sebi ako se zaraze, Capak je kazao:

- Ne mogu vam odgovoriti, vjerojatno je količina virusa ista, ali to nije bitno ni važno."

Kako su ono govorili neki strucnjaci ovdje... :-)
Capak je obični mutavac koji bi u normalnoj zemlji radio noćnu smjenu u drive in punktu za testiranje.
Trappist
Posts: 4264
Joined: 12/09/2020 08:52

#51478 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

splinter wrote: 24/09/2021 12:50
Trappist wrote: 24/09/2021 12:47 " Na pitanje imaju li cijepljeni manje virusa u sebi ako se zaraze, Capak je kazao:

- Ne mogu vam odgovoriti, vjerojatno je količina virusa ista, ali to nije bitno ni važno."

Kako su ono govorili neki strucnjaci ovdje... :-)
Capak je obični mutavac koji bi u normalnoj zemlji radio noćnu smjenu u drive in punktu za testiranje.
Najbolji izraz za njega i za sve ove sto se 0-24 vrte po medijima od pocetka pandemije: attention whores
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1598
Joined: 11/06/2011 07:36

#51479 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Kiki_Musampa »

Milenkov buraz wrote: 24/09/2021 09:32 To je odraz komplikovane strukture države, mirovnog sporazuma...itd. Opet je do čovjeka jer se taj isti čovjek ne buni, znači dobro mu je, ne samo po pitanju potvrda o vakcinaciji već i po svemu drugom. Moja opaska se odnosila na ove koji mlate praznu slamu i napamet naučene fraze da država nije KS.
Ti si tipični primjer gradjanina glavnog grada. "Mi ostali smo krivi što smo tu gdje jesmo...bla bla bla itd :izet: "
Daj Bože pravde da se i ti za gluposti koje se podrazumijevaju ,i koje ima sugradjanin,koji živi 15 minuta od tebe,moraš buniti i boriti.
Dead Man Walking
Posts: 6360
Joined: 28/05/2004 21:49

#51480 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

spinel_ wrote: 24/09/2021 09:06
Dead Man Walking wrote: 24/09/2021 07:23 @spinel_

Hajd recimo da je tacno to dozivotno, evo da te ja pitam, ja i? Svako sest mjeseci, ja i? Je li to sve ili ima jos nesto?
Covid potvrde su uvedene zbog toga.
Licna, vozacka, obicni pasos sve ima svoj rok trajanja. A to je 5-10 godina.
I Covid potvrda ce imati svoj rok trajanja a za produzenje iste je potrebna (nova doza) vakcine.
Logicki samo razmisljam.
Ostalo vjerovatno se nista nece desiti ali sada je glavno da se u djelo i praksu svih drzava to uvede.
Aha, i? Pet minuta svako 6 mjeseci cijena normalnog zivota? I mene nemas potrebe prepadati covid potvrdom, vakcina mi nije problem kao ni stotinama miliona drugih ljudi, pa time ni covid potvrda.
Hakiz
Posts: 40289
Joined: 30/07/2015 20:01

#51481 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hakiz »

Dead Man Walking wrote: 24/09/2021 20:18
spinel_ wrote: 24/09/2021 09:06

Covid potvrde su uvedene zbog toga.
Licna, vozacka, obicni pasos sve ima svoj rok trajanja. A to je 5-10 godina.
I Covid potvrda ce imati svoj rok trajanja a za produzenje iste je potrebna (nova doza) vakcine.
Logicki samo razmisljam.
Ostalo vjerovatno se nista nece desiti ali sada je glavno da se u djelo i praksu svih drzava to uvede.
Aha, i? Pet minuta svako 6 mjeseci cijena normalnog zivota? I mene nemas potrebe prepadati covid potvrdom, vakcina mi nije problem kao ni stotinama miliona drugih ljudi, pa time ni covid potvrda.
Nema nornalnog života ako moraš svakih 6 mjeseci po novu dozu. Ima novi način života, ali ne normalan.

I da spriječim, vakcinisan sam.
breba
Posts: 1705
Joined: 19/01/2005 04:37

#51482 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by breba »

Dead Man Walking wrote: 24/09/2021 20:18
spinel_ wrote: 24/09/2021 09:06

Covid potvrde su uvedene zbog toga.
Licna, vozacka, obicni pasos sve ima svoj rok trajanja. A to je 5-10 godina.
I Covid potvrda ce imati svoj rok trajanja a za produzenje iste je potrebna (nova doza) vakcine.
Logicki samo razmisljam.
Ostalo vjerovatno se nista nece desiti ali sada je glavno da se u djelo i praksu svih drzava to uvede.
Aha, i? Pet minuta svako 6 mjeseci cijena normalnog zivota? I mene nemas potrebe prepadati covid potvrdom, vakcina mi nije problem kao ni stotinama miliona drugih ljudi, pa time ni covid potvrda.
Pa dobro ima ljudi koji se boje vakcina. Jaran mi nije vakcinisan, ne što je "antiprotivan" , već pada unesvijest kad vidi bocu :-D
Dead Man Walking
Posts: 6360
Joined: 28/05/2004 21:49

#51483 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

Hakiz wrote: 24/09/2021 20:26
Nema nornalnog života ako moraš svakih 6 mjeseci po novu dozu. Ima novi način života, ali ne normalan.

I da spriječim, vakcinisan sam.
Ovo je karikiranje zestoko, naravno da nije svako 6 mjeseci niti ce ikad biti. ALI SVE I DA JESTE, ako je to najgore od svega, o cemu pricamo jbte? Cime se to prepadamo? Ides i zubaru svako 3-4-5 mjeseci, pa sta?

Za ove sto se boje vakcine, pa ok, znam da ima izuzetaka koji je ne mogu primiti, ali niko ne prica o takvim ljudima koji imaju opravdan razlog.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45148
Joined: 29/12/2005 01:20

#51484 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Okrenes glavu. :-)

Ma ljudi se plase boca ba, pa kontaju dzesh sad jos svakih 6 mjeseci ej!? Ono, unosis svakakva sranja u organizam svaki dan, al boca? Jok to.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#51485 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

jeza u ledja wrote: 24/09/2021 20:37 Okrenes glavu. :-)

Ma ljudi se plase boca ba, pa kontaju dzesh sad jos svakih 6 mjeseci ej!? Ono, unosis svakakva sranja u organizam svaki dan, al boca? Jok to.
Ta sranja o kojima pricas izasres odmah.
I ne moze biti normalno nikako i ima za cilj nesto drugo.
Covjek objasnio.
https://youtu.be/hw6a7kHPCl8
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#51486 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Trappist wrote: 24/09/2021 12:47 " Na pitanje imaju li cijepljeni manje virusa u sebi ako se zaraze, Capak je kazao:

- Ne mogu vam odgovoriti, vjerojatno je količina virusa ista, ali to nije bitno ni važno."

Kako su ono govorili neki strucnjaci ovdje... :-)
No, Vaccinated People Are Not ‘Just as Likely’ to Spread the Coronavirus as Unvaccinated People
Dead Man Walking
Posts: 6360
Joined: 28/05/2004 21:49

#51487 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

spinel_ wrote: 24/09/2021 20:42
I ne moze biti normalno nikako i ima za cilj nesto drugo.
Sta drugo?
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#51488 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by muhafuca »

jeza u ledja wrote: 24/09/2021 20:37 Okrenes glavu. :-)

Ma ljudi se plase boca ba, pa kontaju dzesh sad jos svakih 6 mjeseci ej!? Ono, unosis svakakva sranja u organizam svaki dan, al boca? Jok to.
poenta je da unosis sam ono sto zelis

a ne da unosis u sebe nesto sto ne zelis

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Ljudi se drogiraju, oblokavaju alkoholom, prezderavaju .... nije moj problem

isto tako nije moj problem ni ako neko zeli da se vakcinise.
Dead Man Walking
Posts: 6360
Joined: 28/05/2004 21:49

#51489 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

Nije ni moj problem sto neki poslodavci (a ubrzo vjerovatno i vecina) ne zele nevakcinisanog radnika, bas kao sto ne zele ni nadrogiranog. Svako izabere za sebe i nosi sa sobom posljedice tog izbora.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#51490 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Dead Man Walking wrote: 24/09/2021 20:45
spinel_ wrote: 24/09/2021 20:42
I ne moze biti normalno nikako i ima za cilj nesto drugo.
Sta drugo?
Zar ti ne vidis u najmanju ruku apsurd u svemu ovome od samog pocetka?
Pogledaj samo sta djeci rade i kako ih maltretiraju s debilnim mjerama. Ne moras dalje.
Apsolutno nista ovo sto se sada desava nema veze sa zdravljem niti ih je briga za zdravlje.
Ovo s covid potvrdama ne smije zaziviti jer je nesto najdebilnije ikada.
Dead Man Walking
Posts: 6360
Joined: 28/05/2004 21:49

#51491 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

spinel_ wrote: 24/09/2021 21:01
Dead Man Walking wrote: 24/09/2021 20:45

Sta drugo?
Zar ti ne vidis u najmanju ruku apsurd u svemu ovome od samog pocetka?
Pogledaj samo sta djeci rade i kako ih maltretiraju s debilnim mjerama. Ne moras dalje.
Apsolutno nista ovo sto se sada desava nema veze sa zdravljem niti ih je briga za zdravlje.
Ovo s covid potvrdama ne smije zaziviti jer je nesto najdebilnije ikada.
Koje drugo? Veoma jednostavno pitanje, sta je problem sa odgovorom? Sta se krije iza svega?
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#51492 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by muhafuca »

Dead Man Walking wrote: 24/09/2021 20:53 Nije ni moj problem sto neki poslodavci (a ubrzo vjerovatno i vecina) ne zele nevakcinisanog radnika, bas kao sto ne zele ni nadrogiranog. Svako izabere za sebe i nosi sa sobom posljedice tog izbora.
privatni poslodavac nek sebi svojevoljno bira radnika kakvog hoce, i po pravilima koje postoje, samo nek ga posteno plati.

svakako biraju i do sada kakvog hoce.

za sad nije dozvoljeno da pitaju za stanje vakcinacije pri zaposljavanju.

ne pitaju te ni da li se drogiras ili pijes

ali ako dodjesh pijan ili nadrogiran na posao i napravis prekrsaj na radu

prijava ti je ili otkaz - po postojecim pravilima


a ti se u
Last edited by muhafuca on 24/09/2021 21:12, edited 1 time in total.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#51493 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Dead Man Walking wrote: 24/09/2021 21:03
spinel_ wrote: 24/09/2021 21:01

Zar ti ne vidis u najmanju ruku apsurd u svemu ovome od samog pocetka?
Pogledaj samo sta djeci rade i kako ih maltretiraju s debilnim mjerama. Ne moras dalje.
Apsolutno nista ovo sto se sada desava nema veze sa zdravljem niti ih je briga za zdravlje.
Ovo s covid potvrdama ne smije zaziviti jer je nesto najdebilnije ikada.
Koje drugo? Veoma jednostavno pitanje, sta je problem sa odgovorom? Sta se krije iza svega?
Pa i sam vidis. Novo "normalno" koje to nije niti moze ikako biti normalno.
Svijet bojim se vise nikad nece biti isti niti kao sto je to bio prije 2020. I to govorim samo u smislu osnovnih ljudskih prava koji su s ovim duboko pogazena. Dokaz su i vakcine koje ne stite a vecina ih se cijepi da bi mogli putovati. I to nije niti moze biti normalno da za svaku sitnicu moras vaditi dokaz da si cijepljen.
Ako trazis odgovor rekao bih da se nista i ne krije sve otvoreno vam govore i golove pomalo pomjeraju.
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#51494 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by drag_gost »

Dead Man Walking wrote: 24/09/2021 20:45
spinel_ wrote: 24/09/2021 20:42
I ne moze biti normalno nikako i ima za cilj nesto drugo.
Sta drugo?
"Ono" drugo.
Jebo ga ti, to se ne pita.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#51495 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Dead Man Walking wrote: 24/09/2021 20:53 Nije ni moj problem sto neki poslodavci (a ubrzo vjerovatno i vecina) ne zele nevakcinisanog radnika, bas kao sto ne zele ni nadrogiranog. Svako izabere za sebe i nosi sa sobom posljedice tog izbora.
Drogirane i alkoholicare imas medju nasim politicarima. Jel im ko trazi da se testiraju na droge i alkohol?
A i da si samo obican radnik poslodavca nije briga sta radis u slobodno vrijeme i da li se drogiras.
Dead Man Walking
Posts: 6360
Joined: 28/05/2004 21:49

#51496 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

spinel_ wrote: 24/09/2021 21:12

Pa i sam vidis. Novo "normalno" koje to nije niti moze ikako biti normalno.
Sta je novo normalno? Jel to se opet vratismo da je "ono drugo" ipak samo vakcina svakih sest mjeseci (iako ni to naravno nece biti)?

p.s. drug test je vec odavno uveden u proces zaposljavanja na zapadu za mnoge poslove, pa se nesto narkici nisu organizovali da traze svoja prava. :-)
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#51497 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

Hakiz wrote: 24/09/2021 20:26
Dead Man Walking wrote: 24/09/2021 20:18

Aha, i? Pet minuta svako 6 mjeseci cijena normalnog zivota? I mene nemas potrebe prepadati covid potvrdom, vakcina mi nije problem kao ni stotinama miliona drugih ljudi, pa time ni covid potvrda.
Nema nornalnog života ako moraš svakih 6 mjeseci po novu dozu. Ima novi način života, ali ne normalan.

I da spriječim, vakcinisan sam.
Šta fali?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45148
Joined: 29/12/2005 01:20

#51498 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

muhafuca wrote: 24/09/2021 20:47
jeza u ledja wrote: 24/09/2021 20:37 Okrenes glavu. :-)

Ma ljudi se plase boca ba, pa kontaju dzesh sad jos svakih 6 mjeseci ej!? Ono, unosis svakakva sranja u organizam svaki dan, al boca? Jok to.
poenta je da unosis sam ono sto zelis

a ne da unosis u sebe nesto sto ne zelis

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Ljudi se drogiraju, oblokavaju alkoholom, prezderavaju .... nije moj problem

isto tako nije moj problem ni ako neko zeli da se vakcinise.
Poenta je u tome sto ne zelis, ako ne zelis.

Isto vazi za alkohol i razne druge otrove. Poenta je u tome sto to radis, a ne bi trebao da radis.

I definitivno jeste moj problem sto neko ne zeli jer to utice na mene. Da ne utice na ostale ne bi bio problem.

I na kraju, ako ne zelis vakcinu, nemoj mi onda jos supljirat i trazit suplja opravdanja. Uostalom isto ljudi rade kad se prica o cigarama.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23200
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#51499 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Ko je vakcinisan je zasticen ili ne? Pa sta vakcinisane boli briga za nevakcinisane. To cemo vam prenjet Koronu, a vi nama nemozete prenjet. Nisam protiv vakcina, ni ovih, ali smo odlucili da necemo primit ove vakcine ako nebudemo nekako natjerani na to, a sudeci po svemu na perfidne nacine hocemo izgleda.
breba
Posts: 1705
Joined: 19/01/2005 04:37

#51500 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by breba »

Sanjarko wrote: 25/09/2021 03:53 Ko je vakcinisan je zasticen ili ne? Pa sta vakcinisane boli briga za nevakcinisane. To cemo vam prenjet Koronu, a vi nama nemozete prenjet. Nisam protiv vakcina, ni ovih, ali smo odlucili da necemo primit ove vakcine ako nebudemo nekako natjerani na to, a sudeci po svemu na perfidne nacine hocemo izgleda.
Koliko sam upratio ti i mama oboje imate zdravstvenih problema. Pa jos i finansijskih. Možete li si priuštiti najbolji ljekarski savjet i terapiju ako zatreba?
Locked