Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18280
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#45076 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

armin071 wrote: 05/08/2021 15:33
GandalfSivi wrote: 05/08/2021 14:04

Ja bih suzu pustio kada cujem price o “ljudima koji iz medicinskih razloga ne smiju biti vakcinisani”...
Ma pobiti to. To se kod vaših zove kolateralna šteta, nije vam strano…. U biti sve što nije po narativu zombija Faučija i neprevaziđenog filantropa te njihovih podružnica poput WHO-a, CDC-a i sl. treba sasjeći u korjenu jer opasno vam prijeti agendi.
O cemu ti ba? 50% ljudi nije vakcinisano (u razvijenim zemljama), a mi pricamo o 0.01% koji se ne mogu vakcinisati iz zdrastvenih razloga...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45241
Joined: 29/12/2005 01:20

#45077 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

hladan.preminger wrote: 05/08/2021 11:12
laik1981 wrote: 05/08/2021 09:47
Pa kad smo vec kod cirkusa i vrijedjanja inteligencije..
Moj grad nije bio ovako pun domaćih i stranih turista ima sigurno 15 godina, i nigdje bolesnih (namjerno ne pišem zaraženih) ni na vidiku.
Meni nije jasno, al ono fakat. VIdis da kroz jednu po jednu zemlju opet prolazi baja, znas da je tako i prije do BiH dolazilo, tacno mozes sat navit maltene na ovo, i vi ponavljate nema kod nas nista stoga sve je u redu. :-)
Trappist
Posts: 4286
Joined: 12/09/2020 08:52

#45078 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

jeza u ledja wrote: 05/08/2021 16:25
hladan.preminger wrote: 05/08/2021 11:12

Moj grad nije bio ovako pun domaćih i stranih turista ima sigurno 15 godina, i nigdje bolesnih (namjerno ne pišem zaraženih) ni na vidiku.
Meni nije jasno, al ono fakat. VIdis da kroz jednu po jednu zemlju opet prolazi baja, znas da je tako i prije do BiH dolazilo, tacno mozes sat navit maltene na ovo, i vi ponavljate nema kod nas nista stoga sve je u redu. :-)
Pa evo kod nas kasni 2 mjeseca koliko ja mogu skontati, zapela na granici delta :izet:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40791
Joined: 29/06/2011 23:39

#45079 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dječak sa šibicama »

Jos je rano, najavili su ga tek oko septembra, a oni valjda znaju koliko virusu treba da dodje do BiH.

Ko po voznom redu.

Ali fascinantne stvari se dogadjaju, na sve strane masovni skupovi ljudi, niko maske ne nosi, pa gdje je taj virus i kako to da on mora doci u septembru. Kako nije dosao sada, ako kako kazu, moze iz hotelske sobe u drugu sobu uci i zaraziti sve u obje sobe odnosno puno je zarazniji, dramaticno zarazniji novi delta soj.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45241
Joined: 29/12/2005 01:20

#45080 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Pa mogao si pratiti, prvo Indija, pa UK, Izrael, pa Nizozemska, pa evo u SAD, Spanija, Francuska, evo dize se i u Italiji.....slicno je bilo i do sada sa "kasnjenjem". Znamo da ce to biti tako. Svima je jasno da ce to biti tako. I sad se radi jefitne rasprave treba raspravljati kao dze virus nigdje ga.

Mene cijelo ovo vrijeme najvise fascinira nesposobnost ljudi da gledaju bar malo unaprijed. Ne samo ovdje na forumu nego generalno, od vlasti, preko medija, institucija. Sve sto se radi je samo kao reakcija na vec tekuce stanje, sa zakasnjenjem.

Nevezano za ovo toliko, mi realno ne bi pricali o ovoj pandemiji na ovaj nacin da je situacija danas kakva je, bar ne u razvijenim zemljama. Imamo vakcinu, ljudi se pelcuju, smrtnost je mnogo manja nego u prvih godinu dana pandemije. Sad se kako bi rekli vec dosta "puse u jogurt". Epidemiolozi ko epidemiolozi, njihovo je da razmisljaju o epidemiji. No nisu samo oni relevantni.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#45081 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Challenger_ »

armin071 wrote: 05/08/2021 11:03Njemci zglajzali skroz ko da ih Fadil Novalić savjetuje..

Image
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#45082 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Challenger_ »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 05/08/2021 13:04
wrote: 05/08/2021 12:10

Drugi po veličini australijski grad Melbourne danas je ušao u šesti lockdown, a čelnik vlade okrivio je za tu odluku spori proces vakcinacije protiv koronavirusa.

Melbourne se pridružuje Sydneyju i Brisbaneu, najmnogoljudnijim australijskim gradovima, odnosno trećem po broju stanovnika, u zaključavanju zbog širenja vrlo zarazne varijante delta.

Melbourne i okolna država Victoria bit će zatvoreni na sedam sedmica nakon što je u gradu otkriveno osam novih infekcija, rekao je premijer Victorije Daniel Andrews, prenosi Anadolija.

Andrews je obavijestio da će država biti zaključana od 20 sati po lokalnom vrijemenu. Rekao je da njegova vlada nema drugog izbora jer je do srijede samo 20 posto odraslih Australijanaca bilo potpuno vakcinisano.
:ljulja:


https://www.klix.ba/vijesti/svijet/u-au ... /210805057

Bas se brinu ljudi....
Samo jako. Force be with you, Ou'strelija.


8-)
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#45083 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

jeza u ledja wrote: 05/08/2021 16:25
hladan.preminger wrote: 05/08/2021 11:12

Moj grad nije bio ovako pun domaćih i stranih turista ima sigurno 15 godina, i nigdje bolesnih (namjerno ne pišem zaraženih) ni na vidiku.
Meni nije jasno, al ono fakat. VIdis da kroz jednu po jednu zemlju opet prolazi baja, znas da je tako i prije do BiH dolazilo, tacno mozes sat navit maltene na ovo, i vi ponavljate nema kod nas nista stoga sve je u redu. :-)
Ne ulazim u polemiku sa ljudima koji ne kontaju ni qrca.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#45084 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Challenger_ »

Elementarni razum nalaže da ekonomija nije i ne može biti cilj, ona može i treba biti samo puko sredstvo u korist pojedinca i društva u cjelini. Kada ljudi i društvo postanu puko sredstvo u rukama ekonomije, onda se dobije, između ostalog i ovaj urnebesni Corona-cirkus.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45241
Joined: 29/12/2005 01:20

#45085 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

hladan.preminger wrote: 05/08/2021 07:20
dječak sa šibicama wrote: 04/08/2021 09:53

Inace nema prisile i sve su to teorije zavjere
Ovo pada na sudu ko s kruške. Plus, republikanci kontroliraju ustavni sud.
Da bi djeca isla u skolu (a skolovanje je obavezno) u Americi, moraju imati cijeli niz vakcinacija. Isto kao pretpostavljam u mnogim drugim zemljama. Tako da takve stvare apsolutno nisu bez presedana.

I prije nego sto se sjetite, FDA ce uskoro odobriti vakcine u potpunosti (znaci ne samo kao "emergency use").

Nisam siguran sta da mislim o tim pasosima, nisam siguran koliko je to korisno za restorane i slicno, ali eto.

Za ostale stvari gdje nije pitanje klope i slicno, ne vidim nikakav problem da se zahtjeva nosenje maske u specificnim periodima kad je rata prenosivosti, sta li vec, jako visoka.
Trappist
Posts: 4286
Joined: 12/09/2020 08:52

#45086 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

jeza u ledja wrote: 05/08/2021 17:14 Pa mogao si pratiti, prvo Indija, pa UK, Izrael, pa Nizozemska, pa evo u SAD, Spanija, Francuska, evo dize se i u Italiji.....slicno je bilo i do sada sa "kasnjenjem". Znamo da ce to biti tako. Svima je jasno da ce to biti tako. I sad se radi jefitne rasprave treba raspravljati kao dze virus nigdje ga.

Mene cijelo ovo vrijeme najvise fascinira nesposobnost ljudi da gledaju bar malo unaprijed. Ne samo ovdje na forumu nego generalno, od vlasti, preko medija, institucija. Sve sto se radi je samo kao reakcija na vec tekuce stanje, sa zakasnjenjem.

Nevezano za ovo toliko, mi realno ne bi pricali o ovoj pandemiji na ovaj nacin da je situacija danas kakva je, bar ne u razvijenim zemljama. Imamo vakcinu, ljudi se pelcuju, smrtnost je mnogo manja nego u prvih godinu dana pandemije. Sad se kako bi rekli vec dosta "puse u jogurt". Epidemiolozi ko epidemiolozi, njihovo je da razmisljaju o epidemiji. No nisu samo oni relevantni.
Sve ti je to divno i krasno, ali eno u Izraelu raspravljaju o uvodjenju lockdowna :izet:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45241
Joined: 29/12/2005 01:20

#45087 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

hladan.preminger wrote: 05/08/2021 17:20
jeza u ledja wrote: 05/08/2021 16:25

Meni nije jasno, al ono fakat. VIdis da kroz jednu po jednu zemlju opet prolazi baja, znas da je tako i prije do BiH dolazilo, tacno mozes sat navit maltene na ovo, i vi ponavljate nema kod nas nista stoga sve je u redu. :-)
Ne ulazim u polemiku sa ljudima koji ne kontaju ni qrca.
Zaboli me kurac s kim ti ne ulazis u polemiku.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45241
Joined: 29/12/2005 01:20

#45088 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Trappist wrote: 05/08/2021 17:29
jeza u ledja wrote: 05/08/2021 17:14 Pa mogao si pratiti, prvo Indija, pa UK, Izrael, pa Nizozemska, pa evo u SAD, Spanija, Francuska, evo dize se i u Italiji.....slicno je bilo i do sada sa "kasnjenjem". Znamo da ce to biti tako. Svima je jasno da ce to biti tako. I sad se radi jefitne rasprave treba raspravljati kao dze virus nigdje ga.

Mene cijelo ovo vrijeme najvise fascinira nesposobnost ljudi da gledaju bar malo unaprijed. Ne samo ovdje na forumu nego generalno, od vlasti, preko medija, institucija. Sve sto se radi je samo kao reakcija na vec tekuce stanje, sa zakasnjenjem.

Nevezano za ovo toliko, mi realno ne bi pricali o ovoj pandemiji na ovaj nacin da je situacija danas kakva je, bar ne u razvijenim zemljama. Imamo vakcinu, ljudi se pelcuju, smrtnost je mnogo manja nego u prvih godinu dana pandemije. Sad se kako bi rekli vec dosta "puse u jogurt". Epidemiolozi ko epidemiolozi, njihovo je da razmisljaju o epidemiji. No nisu samo oni relevantni.
Sve ti je to divno i krasno, ali eno u Izraelu raspravljaju o uvodjenju lockdowna :izet:
Nisam siguran sta bi imali od toga.
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#45089 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Maxxtro »

Trappist wrote: 05/08/2021 10:55 Izrael, august 02. 2020: 597 novih slucajeva, 10 mrtvih, 0% vakcinisanih
Izrael, august 02, 2021: 3849 novih slucajeva, 10 mrtvih, 59% vakcinisanih.

:roll:
Mogu'l i ja ovo da probam?

Izrael, juli 17. 2020: 2745 novih slucajeva, 12 mrtvih, 0% vakcinisanih
Izrael, juli 17., 2021: 450 novih slucajeva, 1 mrtvih, 59% vakcinisanih.

ili recimo,

Izrael, juli 08. 2020: 1443 novih slucajeva, 5 mrtvih, 0% vakcinisanih
Izrael, juli 08, 2021: 611 novih slucajeva, 3 mrtvih, 59% vakcinisanih.

Ovako se ne zakljucuju trendovi, s razlogom.
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#45090 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Medobrundo25 »

Suma sumarum je da vakcinisani mogu prenositi dalje virus, mogu se inficirati, mogu se razboljeti a takodje mogu i umrijeti, sto dalje logicno implicira da su vakcine shrot i da su najveca podvala placeba od postanka faramacutske industrije. :izet: :izet: :-D :-D :D :D :D uglavnom nada se polaze u Novavax, ipak imaju renome i ime , a ne pfizer, biontech, moderna i ostali sarlatani koji apsolutno godinama nisu nista izbacili na trziste :lol: :lol: , ali su momacki digli lovu na prepad , skidam im kapu :thumbup: :run: ljudi oprase pola svijeta na ruke hladbo :lol: :lol: :izet:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18280
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#45091 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Medobrundo25 wrote: 05/08/2021 18:23 Suma sumarum je da vakcinisani mogu prenositi dalje virus, mogu se inficirati, mogu se razboljeti a takodje mogu i umrijeti, sto dalje logicno implicira da su vakcine shrot i da su najveca podvala placeba od postanka faramacutske industrije. :izet: :izet: :-D :-D :D :D :D uglavnom nada se polaze u Novavax, ipak imaju renome i ime , a ne pfizer, biontech, moderna i ostali sarlatani koji apsolutno godinama nisu nista izbacili na trziste :lol: :lol: , ali su momacki digli lovu na prepad , skidam im kapu :thumbup: :run: ljudi oprase pola svijeta na ruke hladbo :lol: :lol: :izet:
Vakcinisani umiru u nekom odnosu 1:500 u odnosu na nevakcinisane (0.2%), ali hajde neka si nesta napisao...
Trappist
Posts: 4286
Joined: 12/09/2020 08:52

#45092 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Maxxtro wrote: 05/08/2021 17:44
Trappist wrote: 05/08/2021 10:55 Izrael, august 02. 2020: 597 novih slucajeva, 10 mrtvih, 0% vakcinisanih
Izrael, august 02, 2021: 3849 novih slucajeva, 10 mrtvih, 59% vakcinisanih.

:roll:
Mogu'l i ja ovo da probam?

Izrael, juli 17. 2020: 2745 novih slucajeva, 12 mrtvih, 0% vakcinisanih
Izrael, juli 17., 2021: 450 novih slucajeva, 1 mrtvih, 59% vakcinisanih.

ili recimo,

Izrael, juli 08. 2020: 1443 novih slucajeva, 5 mrtvih, 0% vakcinisanih
Izrael, juli 08, 2021: 611 novih slucajeva, 3 mrtvih, 59% vakcinisanih.

Ovako se ne zakljucuju trendovi, s razlogom.
Nema, spasila ih je vakcina pomora, bagere morali rastaviti i u djelove prodat kad su vidjeli ogromne efekte vakcinacije.
Dead Man Walking
Posts: 6369
Joined: 28/05/2004 21:49

#45093 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

Maxxtro wrote: 05/08/2021 17:44
Trappist wrote: 05/08/2021 10:55 Izrael, august 02. 2020: 597 novih slucajeva, 10 mrtvih, 0% vakcinisanih
Izrael, august 02, 2021: 3849 novih slucajeva, 10 mrtvih, 59% vakcinisanih.

:roll:
Mogu'l i ja ovo da probam?

Izrael, juli 17. 2020: 2745 novih slucajeva, 12 mrtvih, 0% vakcinisanih
Izrael, juli 17., 2021: 450 novih slucajeva, 1 mrtvih, 59% vakcinisanih.

ili recimo,

Izrael, juli 08. 2020: 1443 novih slucajeva, 5 mrtvih, 0% vakcinisanih
Izrael, juli 08, 2021: 611 novih slucajeva, 3 mrtvih, 59% vakcinisanih.

Ovako se ne zakljucuju trendovi, s razlogom.
Da, ali kad ovako napises ekipica sa foruma se ne moze kreveljiti i ismijavati.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#45094 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MorningStar »

Jesmo'l pomrli jos , padaju li ljudi mrtvi po ulicama sta se desava :D
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#45095 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

Medobrundo25 wrote: 05/08/2021 18:23 Suma sumarum je da vakcinisani mogu prenositi dalje virus, mogu se inficirati, mogu se razboljeti a takodje mogu i umrijeti, sto dalje logicno implicira da su vakcine shrot i da su najveca podvala placeba od postanka faramacutske industrije. :izet: :izet: :-D :-D :D :D :D uglavnom nada se polaze u Novavax, ipak imaju renome i ime , a ne pfizer, biontech, moderna i ostali sarlatani koji apsolutno godinama nisu nista izbacili na trziste :lol: :lol: , ali su momacki digli lovu na prepad , skidam im kapu :thumbup: :run: ljudi oprase pola svijeta na ruke hladbo :lol: :lol: :izet:
Ma logicno :lol: :lol: :lol:
Trappist wrote: 05/08/2021 18:32 Nema, spasila ih je vakcina pomora, bagere morali rastaviti i u djelove prodat kad su vidjeli ogromne efekte vakcinacije.
Image
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45241
Joined: 29/12/2005 01:20

#45096 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

hladan.preminger wrote: 05/08/2021 18:09
jeza u ledja wrote: 05/08/2021 17:32

Zaboli me kurac s kim ti ne ulazis u polemiku.
Gilles De Bilde prestani me kvotat na svakom postu.
To neki biscanski internet fazon? De jos koji, krenulo te.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18280
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#45097 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Medobrundo25 wrote: 05/08/2021 18:23 Suma sumarum je da vakcinisani mogu prenositi dalje virus, mogu se inficirati, mogu se razboljeti a takodje mogu i umrijeti, sto dalje logicno implicira da su vakcine shrot i da su najveca podvala placeba od postanka faramacutske industrije. :izet: :izet: :-D :-D :D :D :D uglavnom nada se polaze u Novavax, ipak imaju renome i ime , a ne pfizer, biontech, moderna i ostali sarlatani koji apsolutno godinama nisu nista izbacili na trziste :lol: :lol: , ali su momacki digli lovu na prepad , skidam im kapu :thumbup: :run: ljudi oprase pola svijeta na ruke hladbo :lol: :lol: :izet:
Btw, Novavax je toliko uspjesan da su se rasformirali, pa kad im je vlada dala dvije milijarde opet formirase odjel za vakcine i kao nesta se trude. Ja im zelim svu srecu, dabogda napravili univerzalnu vakcinu za Covid, ali ovo samo pokazuje koliko pojma nemas...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45241
Joined: 29/12/2005 01:20

#45098 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

GandalfSivi wrote: 05/08/2021 18:41
Medobrundo25 wrote: 05/08/2021 18:23 Suma sumarum je da vakcinisani mogu prenositi dalje virus, mogu se inficirati, mogu se razboljeti a takodje mogu i umrijeti, sto dalje logicno implicira da su vakcine shrot i da su najveca podvala placeba od postanka faramacutske industrije. :izet: :izet: :-D :-D :D :D :D uglavnom nada se polaze u Novavax, ipak imaju renome i ime , a ne pfizer, biontech, moderna i ostali sarlatani koji apsolutno godinama nisu nista izbacili na trziste :lol: :lol: , ali su momacki digli lovu na prepad , skidam im kapu :thumbup: :run: ljudi oprase pola svijeta na ruke hladbo :lol: :lol: :izet:
Btw, Novavax je toliko uspjesan da su se rasformirali, pa kad im je vlada dala dvije milijarde opet formirase odjel za vakcine i kao nesta se trude. Ja im zelim svu srecu, dabogda napravili univerzalnu vakcinu za Covid, ali ovo samo pokazuje koliko pojma nemas...
Sto manje gigant protiv Pfizera kontrolise trziste, to bolje. Ja bih bio oprezan vjerujuci bilo cemu negativnom sto procitam o drugima.

Ne kazem da to sto si napisao nije tacno, veze nemam. Eno splinter hvali Novavax na drugoj temi.
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#45099 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Medobrundo25 »

GandalfSivi wrote: 05/08/2021 18:41
Medobrundo25 wrote: 05/08/2021 18:23 Suma sumarum je da vakcinisani mogu prenositi dalje virus, mogu se inficirati, mogu se razboljeti a takodje mogu i umrijeti, sto dalje logicno implicira da su vakcine shrot i da su najveca podvala placeba od postanka faramacutske industrije. :izet: :izet: :-D :-D :D :D :D uglavnom nada se polaze u Novavax, ipak imaju renome i ime , a ne pfizer, biontech, moderna i ostali sarlatani koji apsolutno godinama nisu nista izbacili na trziste :lol: :lol: , ali su momacki digli lovu na prepad , skidam im kapu :thumbup: :run: ljudi oprase pola svijeta na ruke hladbo :lol: :lol: :izet:
Btw, Novavax je toliko uspjesan da su se rasformirali, pa kad im je vlada dala dvije milijarde opet formirase odjel za vakcine i kao nesta se trude. Ja im zelim svu srecu, dabogda napravili univerzalnu vakcinu za Covid, ali ovo samo pokazuje koliko pojma nemas...
Sto licno primas k srcu sto si poletio ko ovcica da se bocnes levatskim pfizerom? Sto, mozda nakon 8 doze i bude pruzao neku zastitu :izet: :lol: :lol: :lol: ako nista novavax je bar godinu duze razvijala vakcinu, to je automatski plus, ali dobro si rekao nemam ja pojma :kiss: tacno i dokazujes da si neko ko potrci da kupi novi sampon sa extraktom bisera :lol:
Last edited by Medobrundo25 on 05/08/2021 19:15, edited 1 time in total.
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#45100 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Maxxtro »

Trappist wrote: 05/08/2021 18:32
Maxxtro wrote: 05/08/2021 17:44

Mogu'l i ja ovo da probam?

Izrael, juli 17. 2020: 2745 novih slucajeva, 12 mrtvih, 0% vakcinisanih
Izrael, juli 17., 2021: 450 novih slucajeva, 1 mrtvih, 59% vakcinisanih.

ili recimo,

Izrael, juli 08. 2020: 1443 novih slucajeva, 5 mrtvih, 0% vakcinisanih
Izrael, juli 08, 2021: 611 novih slucajeva, 3 mrtvih, 59% vakcinisanih.

Ovako se ne zakljucuju trendovi, s razlogom.
Nema, spasila ih je vakcina pomora, bagere morali rastaviti i u djelove prodat kad su vidjeli ogromne efekte vakcinacije.
Nisi skontao poentu. Mogao sam recimo uzeti 5.februar 2021 kada je bilo 50tak smrtnih slucajeva, i 5.februar 2020 kada je bilo nula.
Pricamo o statiatikama, birajuci pojedinacne dane mozes mozes naci podrsku za svakakve tvrdnje, ovako se ne izvlace ozbiljni zakljucci. Osim ako ti cilj nije da trolujes.
Jesi li probao recimo da analiziras malo duzi period, recimo zadnji mjesec ili dva, pa da vidis kolika je smrtnost medju vakcinisanim, a kolika medju nevakcinisanim?
Locked