Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
Trappist
Posts: 4268
Joined: 12/09/2020 08:52

#44276 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Pa kaze naslov na nezavisnom CNN-u:"Pfizer data suggest third dose of Covid-19 vaccine 'strongly' boosts protection against Delta variant"
Pa kaze koji pasus ispod: "The data, which involved tests of 23 people, have not yet been peer-reviewed or published.
It's not clear if boosted antibody levels actually correlate to better protection, or if that extra protection is even needed. The US Centers for Disease Control and Prevention says the current vaccines protect people well against all the common variants."

ozbiljnije istrazivanje fadil odradio kad su se respiratori kupovali :D
Trappist
Posts: 4268
Joined: 12/09/2020 08:52

#44277 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

https://www.foxnews.com/opinion/tucker- ... eres-proof
"JOE BIDEN: I think it’s a great milestone. A great day. It’s been made possible by the extraordinary success we’ve had in vaccinating so many Americans so quickly. … When your country asked you to get vaccinated, you did. The American people stepped up. You did what I consider to be your patriotic duty. That’s how we’ve gotten to this day. … If you’ve been fully vaccinated, you no longer need to wear a mask. Let me repeat: If you are fully vaccinated, you no longer need to wear a mask. "
"You’re required to wear a mask, even if you’ve been vaccinated, depending on where you live. Well, how do you know if you live in one of those places? According to Dr. Fauci, just check the "red and orange sections on the CDC chart." Oh, right! The chart you keep in your wallet next to your AAA card. Look carefully and you’ll see the "red and orange" account for more than 60% of the entire country.

Union County, Oregon, for example, is on that map. It’s got a population of 25,000 people. It’s small, it’s pretty, people who live there think it’s nice. The CDC calls it dangerous. That’s strange, Union County hasn’t had a single COVID death in nearly two months. But be sure to wear your mask if you wind up there if you dare.

:izet:
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#44278 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Biden i Fauci nevidjene ublehe.
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#44279 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Ko ste vi da dovodite u pitanje nauku?!
Šta imate od škole ubleho forumska?!
Sram vas bilo, stoko zavjeraška ravnozemljaška antivakserska!
Sve vas treba banovati!
:gunjastajl:
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#44280 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Maxxtro »

Trappist wrote: 29/07/2021 09:44 https://www.foxnews.com/opinion/tucker- ... eres-proof
"JOE BIDEN: I think it’s a great milestone. A great day. It’s been made possible by the extraordinary success we’ve had in vaccinating so many Americans so quickly. … When your country asked you to get vaccinated, you did. The American people stepped up. You did what I consider to be your patriotic duty. That’s how we’ve gotten to this day. … If you’ve been fully vaccinated, you no longer need to wear a mask. Let me repeat: If you are fully vaccinated, you no longer need to wear a mask. "
"You’re required to wear a mask, even if you’ve been vaccinated, depending on where you live. Well, how do you know if you live in one of those places? According to Dr. Fauci, just check the "red and orange sections on the CDC chart." Oh, right! The chart you keep in your wallet next to your AAA card. Look carefully and you’ll see the "red and orange" account for more than 60% of the entire country.

Union County, Oregon, for example, is on that map. It’s got a population of 25,000 people. It’s small, it’s pretty, people who live there think it’s nice. The CDC calls it dangerous. That’s strange, Union County hasn’t had a single COVID death in nearly two months. But be sure to wear your mask if you wind up there if you dare.

:izet:
Tucker Carlson? Ovaj Tucker Carlson: https://www.npr.org/2020/09/29/91774712 ... ox-s-lawye

"Fox persuasively argues, that given Mr. Carlson's reputation, any reasonable viewer 'arrive[s] with an appropriate amount of skepticism' about the statement he makes."
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#44281 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Demantuj covjeka argumentima a ne ad hominemom.
Isto na prosloj stranici - debil nabildani. Da jeste i izgleda ko debil. Samo ko bi rekao da takav s 2 daske u glavi sve pogodi sta ce se desavati a vama ni stvarnost nije dovoljna da uvidjate neke stvari.
Slusate samo senilnog idiota Bidena.
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#44282 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Maxxtro »

jeza u ledja wrote: 28/07/2021 20:02
Maxxtro wrote: 28/07/2021 19:37

Sta pise? Ove brojke ne znace ono sto ti mislis da znace, ako su uopste i tacne, u sto takodjer izrazavam sumnju. Ako jesu, ako pretpostavimo da su svi hospitalizirani preko 50 (a mislim da to nije toliko nerazumna pretpostavka), ako uzmemo u obzir njegovu cifru da je 88% preko 50 vakcinisano, onda je ocito iz ovih brojki da je ova grupa nevakcinisani+djelimicno vakcinisani ima disproporcionalno vecu zastupljenost hospitaliziranih od grupe vakcinisanih. Da vakcine nemaju nikakvog uticaja, ocekivali bi da je onda ovaj broj hospitaliziranih medju vakcinisanim oko tri puta veci (u toj dobnoj grupi +50). Ovo su neke grube procjene sa nekim mozda ne potpuno osnovanim pretpostavkama, jer fali jos podataka kao sto kazes, ali cak i iz ovogo ovdje je jasno da vakcine funkcionisu. Mozda sa manjom efikasnoscu nego ocekivano, pretpostavljam da je do delta soja, ali opet itekako funkcionisu. Zato mi nije jasno kakve si ti nakaradne zakljucke izvlacio iz ovih brojeva, a narocito kako si zakljucio o pozitivnoj korelaciji vakcinisanih sa rastom slucajeva.
Ovo upravo i ja govorim. Jedina bitna brojka je proporcionalna zastupljenost vakcinisanih/nevakcinisanih u odnosu na ukupan broj vakcinisanih/nevakcinisanih. Sam odnos vakcinisanih/nevakcinisanih u bolnicama ne govori mnogo.
Upravo, zato i napisah nije mi jasno, mozda ja nisam skontao poentu. Poslije svega, fakat vise nisam sokiran spoznajom da ljudi ne kontaju neke osnovne stvari, ali mi i dalje ne ide u glavu taj nivo arogancije i samouvjerenosti do te mjere da govore za naucnike i doktore da su idioti i lazovi, a ne znaju bukvalno neke osnovne stvari. Mislim da se na to nikad necu naviknuti.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#44283 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

daddy-kool wrote: 29/07/2021 08:51 CDC opet preporučuje maske u zatvorenim prostorima.
“C.D.C. officials were persuaded by new scientific evidence showing that even vaccinated people may become infected and may carry the virus in great amounts, perhaps even similar to those in unvaccinated people, Dr. Walensky acknowledged at the news briefing.”
očito nema značajne prednosti u sprečavanju zaraze čak iako si vakcinisan. možda nakon 39494 boostera bude bolje. :mrgreen:
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#44284 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Maxxtro »

spinel_ wrote: 29/07/2021 10:17 Demantuj covjeka argumentima a ne ad hominemom.
Isto na prosloj stranici - debil nabildani. Da jeste i izgleda ko debil. Samo ko bi rekao da takav s 2 daske u glavi sve pogodi sta ce se desavati a vama ni stvarnost nije dovoljna da uvidjate neke stvari.
Slusate samo senilnog idiota Bidena.
Postavio sam ti bukvalno argument koji je iznijet na sudu od strane Foxovih advokata. Nema dovoljno vremena na ovom svijetu da se krene demantovati svaka laz i nebuloza tog klauna, niti ima dovoljno pameti medju njegovim obozavateljima da razumiju sta im se prica.

No evo cisto onako sto samo mogao za minut provjerit, Union County u Oregonu ima 39.4 Daily new cases per 100k people (7d moving avg.) i to je kriterij zasto je ofarban tako kako jeste. Dakle cista, hladna statistika, bez uljepsavanja.

Da vidimo sta kaze Tucker:
It’s got a population of 25,000 people. It’s small, it’s pretty, people who live there think it’s nice. The CDC calls it dangerous. That’s strange, Union County hasn’t had a single COVID death in nearly two months. But be sure to wear your mask if you wind up there if you dare.
TO je lijepi mali gradic, a zlocesti CDC ga naziva opasnim. Ako ti ne vidis da je ovo spinovanje i propaganda namijenjena idiotima, ja ti tu ne mogu pomoci.
last mohicans
Posts: 11951
Joined: 09/08/2012 23:19

#44285 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by last mohicans »

Sydney bilježi najveći dnevni porast novozaraženih od početka pandemije
http://www.klix.ba/clanak/210729002
Sta se događa sa ovom Australijom, nevjerovatno. Fašizam nas građanima.. Kaze najveci porast 239 u Sidneyu.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#44286 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

Maxxtro wrote: 29/07/2021 10:34
spinel_ wrote: 29/07/2021 10:17 Demantuj covjeka argumentima a ne ad hominemom.
Isto na prosloj stranici - debil nabildani. Da jeste i izgleda ko debil. Samo ko bi rekao da takav s 2 daske u glavi sve pogodi sta ce se desavati a vama ni stvarnost nije dovoljna da uvidjate neke stvari.
Slusate samo senilnog idiota Bidena.
Postavio sam ti bukvalno argument koji je iznijet na sudu od strane Foxovih advokata. Nema dovoljno vremena na ovom svijetu da se krene demantovati svaka laz i nebuloza tog klauna, niti ima dovoljno pameti medju njegovim obozavateljima da razumiju sta im se prica.

No evo cisto onako sto samo mogao za minut provjerit, Union County u Oregonu ima 39.4 Daily new cases per 100k people (7d moving avg.) i to je kriterij zasto je ofarban tako kako jeste. Dakle cista, hladna statistika, bez uljepsavanja.

Da vidimo sta kaze Tucker:
It’s got a population of 25,000 people. It’s small, it’s pretty, people who live there think it’s nice. The CDC calls it dangerous. That’s strange, Union County hasn’t had a single COVID death in nearly two months. But be sure to wear your mask if you wind up there if you dare.
TO je lijepi mali gradic, a zlocesti CDC ga naziva opasnim. Ako ti ne vidis da je ovo spinovanje i propaganda namijenjena idiotima, ja ti tu ne mogu pomoci.
I ti, i tucker lažete, odnosno izvrćete činjenice. On je rekao da nema umrlih, a tvrdis da ima zaraženih.

Lazovi ste obojica.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#44287 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by nosara »

Daj pet doza! Ili pet ili nijednu! :D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5614
Joined: 04/08/2020 19:22

#44288 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by -Chesterfield- »

Hendrix wrote: 29/07/2021 02:58
biglebovski wrote: 29/07/2021 01:44

Ne trebaš me persirati, nema tu nekih teorija, jebu gdje stignu, rade šta hoće i kako hoće, i ti ih tu još nešto braniš. Upali se vas nekolicina ko kutnjak čim se jebeni tulumba bil spomene. Ko da ti u božanstvo diram. Sjebaše mi dvije godine života i trebam im još i tepat i volit ih. E pa ne mogu.

"Ovoliku zaradu nisu očekivali ni na Wall Streetu", a ti razvodnjavaj i radi šta ti korporativna Amerika kaže.
Skonto si sve definitivno...

Ja ne branim Gejca... to je smijesno, najomrazeniji lik IT industrije decenijama i sad odjednom svaka nana iz Bosne zna za njega. Kada je Microsoft unistavao ljude koji instaliraju Open Office i dobijao sudske tuzbe za pretrese firmi... niko se nije bunio. Ja samo kazem da ljudi nalaze izgovor za sve pa je tako Gates izgovor za pandemiju... sve samo da se ima razlog odbijati nositi jebene maske koje su problem broj jedan svima u zivotu danas izgleda. Nacija koja je provela 4 godine u sklonistima i podrumima ne moze ostati par dana u kuci da ne popizdi... daj ba.

Svaki debil protestuje protiv maski i "sloboda" a ne zna osnovne faktore zivota u zemlji u kojoj zivi. Ko zna kolika mu je bruto plata u BiH? Koliko daje na doprinose... pricamo o ljudskim pravima a moja rodica u firmi ima jedan dan slobodan u dvije sedmice. Halo ba... dva slobodna dana mjesecno?!?! I ona isto puna usta joj price kako Gejts hoce da nam unisti slobode i nece masku da nosi. Uzima kredit da ode u Neum na more... pricamo o slobodama? Ja jednostavno vise nemam volje da objasnjavam ljudima da ne vide sumu od drveta.
Ma nije problem nositi masku u zatvorenom prostoru gdje je puno ljudi.
Problem su glupe naredbe obaveznog nošenja maske na otvorenom.
Tako da si i za vrijeme policijskog sata obavezan nositi masku na otvorenom.

Znao sam pješačiti dva kilometra od posla do stana hodajući gradom za vrijeme policijskog sata - za to vrijeme ne sretnem ni jednu osobu, ali masku moram nositi, jer ne znam iza kojeg ugla će iskočiti policajac da mi napiše kaznu jer ne nosim masku.
Odobrenje kretanja za vrijeme policijskog sata sam imao od firme.

Ne vidim razlog zašto opravdavate sve odluke kriznog štaba, vlade..?
Od vremena početka pandemije bilo je više glupih mjera...
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#44289 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Ljudi su na Bjelasnici kaznjavani zbog maski, u setnji, van sezone.
Ako to nije glupo i ako to nije razlog da covjek bude, u najmanju ruku, ljut, onda ne znam sta je.
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#44290 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by parappa »

Naslovnica wrote: 29/07/2021 11:34 Ljudi su na Bjelasnici kaznjavani zbog maski, u setnji, van sezone.
Ako to nije glupo i ako to nije razlog da covjek bude, u najmanju ruku, ljut, onda ne znam sta je.
Glupo da ne moze biti gluplje
Ali mora drzava malo zaraditi...
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#44291 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Maxxtro »

hladan.preminger wrote: 29/07/2021 10:42
Maxxtro wrote: 29/07/2021 10:34

Postavio sam ti bukvalno argument koji je iznijet na sudu od strane Foxovih advokata. Nema dovoljno vremena na ovom svijetu da se krene demantovati svaka laz i nebuloza tog klauna, niti ima dovoljno pameti medju njegovim obozavateljima da razumiju sta im se prica.

No evo cisto onako sto samo mogao za minut provjerit, Union County u Oregonu ima 39.4 Daily new cases per 100k people (7d moving avg.) i to je kriterij zasto je ofarban tako kako jeste. Dakle cista, hladna statistika, bez uljepsavanja.

Da vidimo sta kaze Tucker:

TO je lijepi mali gradic, a zlocesti CDC ga naziva opasnim. Ako ti ne vidis da je ovo spinovanje i propaganda namijenjena idiotima, ja ti tu ne mogu pomoci.
I ti, i tucker lažete, odnosno izvrćete činjenice. On je rekao da nema umrlih, a tvrdis da ima zaraženih.

Lazovi ste obojica.
Jesi ti dobar? Kao sto rekoh, ne da mi se vise od minute provesti demantujuci idiote poput Tuckera, a podatak sam nasao na iducoj stranici:
https://globalepidemics.org/key-metrics ... ppression/

Izgleda da to ipak nije CDC chart na koji se ovaj referira, al nije bitno postavicu i to. Na ovoj od Oregon Healt Authority (OHA) sam takodje nasao da je Union County pri vrhu, mada mislim da ovi podaci obuhvataju duzi vremenski period: https://public.tableau.com/app/profile/ ... esbyCounty

Ovdje takodje pokazuje da je risk level medju vecim u usporedbi sa ostalim counties: https://covidactnow.org/us/oregon-or/co ... s=21111035

Konacno, evo CDC chart, sa podacima za Union County: https://covid.cdc.gov/covid-data-tracker/#county-view

Tesko je porediti brojeve izmedju ovih razlicitih charts, jer npr. onaj prvi navodi Daily new cases per 100k, a recimo ovaj CDC navodi cases per 100k. Medjutim kako god, svi se manje vise slazu da je Union County pri vrhu po opasnosti od Covid-a. Ti tvrdis da nema zarazenih? Daj izvor neki.
Last edited by Maxxtro on 29/07/2021 11:57, edited 1 time in total.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#44292 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by studiorum_tuzlaensis »

mislim da sam jedina osoba u gradu koja se nije još nijednom nikakav test uradila. :D


Bocajte se, treba nam taj nedostižni imunitet krda, ajde stoko što prijeeee na bockanjeee.
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#44293 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

studiorum_tuzlaensis wrote: 29/07/2021 11:57 mislim da sam jedina osoba u gradu koja se nije još nijednom nikakav test uradila. :D


Bocajte se, treba nam taj nedostižni imunitet krda, ajde stoko što prijeeee na bockanjeee.
Ni sam ni ja. Niti PCR niti antigen niti vadio antitijela.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65934
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#44294 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by _BataZiv_0809 »

studiorum_tuzlaensis wrote: 29/07/2021 11:57 mislim da sam jedina osoba u gradu koja se nije još nijednom nikakav test uradila. :D
Nisi
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#44295 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by studiorum_tuzlaensis »

_BataZiv_0809 wrote: 29/07/2021 12:31
studiorum_tuzlaensis wrote: 29/07/2021 11:57 mislim da sam jedina osoba u gradu koja se nije još nijednom nikakav test uradila. :D
Nisi
:thumbup:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#44296 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

last mohicans wrote: 29/07/2021 10:34 Sydney bilježi najveći dnevni porast novozaraženih od početka pandemije
http://www.klix.ba/clanak/210729002
Sta se događa sa ovom Australijom, nevjerovatno. Fašizam nas građanima.. Kaze najveci porast 239 u Sidneyu.
"Australija je odgovorna država. Odgovorna prema svojim građanima.
Samo strogim Lockdown-om možemo ovome stati u kraj.

Sa druge strane, mi smo nedgovorna stoka. Umjesto da se samo zaključamo u kuće, samoizolujemo se, nosimo maske na licu, a i na guzici (jer je najnovija studija pokazala da se virus širi i prdenjem), da radimo od kuće, mi hodamo po ulici, trujemo narod, ubijamo ga. Zato treba izvesti vojsku na ulicu, sa bojevom municijom i ubijati sve što se kreće. Bez stroge doscipline, nema ni kraja pandemiji.

Zato, glas naroda kaže da želimo stroki lockdown. Ne želimo da masovno umiremo zbog nedgovorne stoke koja bi da ispija kafe i širi virus."



------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Godinu i pet mjeseci čitamo, gledamo, slušamo ovo napisano. Prošle godine jedna od ovih epidiotskih ubleha reče da je ovdje prisutno preko 6000 raznih sojeva, drugi epidioti predviđaju puna groblja, umiranje ljudi po ulici, ramazanske, bajramske, božićne, blajburške, ine...... klastere i od toga, hvala Bogu, nema ništa. Čak su angažovali i botove da šire antivaksersku kampanju, kako bi se što manje ljudi imuniziralo, a ovo što duže potrajalo, jer uhljebima je lockdown ustvari kašika u medu.

Ja se samo nadam da se narod dohavizao i da neće više nasjesti na lažne valove, brojke i sl.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#44297 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

Naslovnica wrote: 29/07/2021 09:54 Ko ste vi da dovodite u pitanje nauku?!
Šta imate od škole ubleho forumska?!
Sram vas bilo, stoko zavjeraška ravnozemljaška antivakserska!
Sve vas treba banovati!
:gunjastajl:
Idi UMI se, što meni reče jedan... Još je dod'o i to da sam ravnozemljaš, a strankinje... da je u Zaostrogu kampu...
Trappist
Posts: 4268
Joined: 12/09/2020 08:52

#44298 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Maxxtro wrote: 29/07/2021 10:15
Trappist wrote: 29/07/2021 09:44 https://www.foxnews.com/opinion/tucker- ... eres-proof
"JOE BIDEN: I think it’s a great milestone. A great day. It’s been made possible by the extraordinary success we’ve had in vaccinating so many Americans so quickly. … When your country asked you to get vaccinated, you did. The American people stepped up. You did what I consider to be your patriotic duty. That’s how we’ve gotten to this day. … If you’ve been fully vaccinated, you no longer need to wear a mask. Let me repeat: If you are fully vaccinated, you no longer need to wear a mask. "
"You’re required to wear a mask, even if you’ve been vaccinated, depending on where you live. Well, how do you know if you live in one of those places? According to Dr. Fauci, just check the "red and orange sections on the CDC chart." Oh, right! The chart you keep in your wallet next to your AAA card. Look carefully and you’ll see the "red and orange" account for more than 60% of the entire country.

Union County, Oregon, for example, is on that map. It’s got a population of 25,000 people. It’s small, it’s pretty, people who live there think it’s nice. The CDC calls it dangerous. That’s strange, Union County hasn’t had a single COVID death in nearly two months. But be sure to wear your mask if you wind up there if you dare.

:izet:
Tucker Carlson? Ovaj Tucker Carlson: https://www.npr.org/2020/09/29/91774712 ... ox-s-lawye

"Fox persuasively argues, that given Mr. Carlson's reputation, any reasonable viewer 'arrive[s] with an appropriate amount of skepticism' about the statement he makes."
Kakve veze ima ko je pisao? Ima li sta pogresno u ovome? Je li to nije BIden rekao prije 2 mjeseca da ce se moci hodati bez maske ?
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#44299 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

Maxxtro wrote: 29/07/2021 11:54
hladan.preminger wrote: 29/07/2021 10:42

I ti, i tucker lažete, odnosno izvrćete činjenice. On je rekao da nema umrlih, a tvrdis da ima zaraženih.

Lazovi ste obojica.
Jesi ti dobar? Kao sto rekoh, ne da mi se vise od minute provesti demantujuci idiote poput Tuckera, a podatak sam nasao na iducoj stranici:
https://globalepidemics.org/key-metrics ... ppression/

Izgleda da to ipak nije CDC chart na koji se ovaj referira, al nije bitno postavicu i to. Na ovoj od Oregon Healt Authority (OHA) sam takodje nasao da je Union County pri vrhu, mada mislim da ovi podaci obuhvataju duzi vremenski period: https://public.tableau.com/app/profile/ ... esbyCounty

Ovdje takodje pokazuje da je risk level medju vecim u usporedbi sa ostalim counties: https://covidactnow.org/us/oregon-or/co ... s=21111035

Konacno, evo CDC chart, sa podacima za Union County: https://covid.cdc.gov/covid-data-tracker/#county-view

Tesko je porediti brojeve izmedju ovih razlicitih charts, jer npr. onaj prvi navodi Daily new cases per 100k, a recimo ovaj CDC navodi cases per 100k. Medjutim kako god, svi se manje vise slazu da je Union County pri vrhu po opasnosti od Covid-a. Ti tvrdis da nema zarazenih? Daj izvor neki.
Drug, balkon je svemir za tebe.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#44300 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

saint_mirad wrote: 29/07/2021 10:26
daddy-kool wrote: 29/07/2021 08:51 CDC opet preporučuje maske u zatvorenim prostorima.

očito nema značajne prednosti u sprečavanju zaraze čak iako si vakcinisan. možda nakon 39494 boostera bude bolje. :mrgreen:
Delta varijanta i kod vakcinisanih ima značajnu transmisiju.
A vakcinisati bi se trebali svi koji mogu, prije svega zbog sebe.
Locked