Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
Trappist
Posts: 4240
Joined: 12/09/2020 08:52

#57076 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

"DRAGAN PRIMORAC član Znanstvenog savjeta vlade RH rekao je proteklog tjedna kako bi prije booster doze bilo pametno provjeriti staničnu imunost. Tu uslugu u Hrvatskoj nudi jedino njegova klinika i trenutno košta 1080 kuna i to s popustom"

Ha logicno, hajmo svima preporuciti trecu, ali svima reci prije nego je odete dobiti navratite do moje klinike da vam prvo uzmem 1000 kuna :D
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#57077 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

jeza u ledja wrote: 08/12/2021 02:58 Jesi li ti prisiljen da primis vakcinu?
Po tvojoj logici niko nije prisiljen da primi. Sto je i tacno, nista nisi slagao. To govore i svi mediji i sva tzv struka.
Ali ako ne zelis da primis moras platiti kaznu, restrikcija i zabrana malih milion za one kojima je istekla potvrda. Namjerno pisem ovo "istekla" jer se zna da nisu dovoljne 2-3 doze vec je bitno da nije proslo 6 mjeseci od zadnjeg primitka. Dakle, za normalan i dostojan zivot covjeka covid papir ce biti jedina ulaznica za "slobodu". Tebi je to ocigledno normalan zivot.
I volio bih da me ne citiras jer ne zelim ulaziti u raspravu. Samo konstatujem sto ti vec znas.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#57078 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

Trappist wrote: 08/12/2021 10:02 "DRAGAN PRIMORAC član Znanstvenog savjeta vlade RH rekao je proteklog tjedna kako bi prije booster doze bilo pametno provjeriti staničnu imunost. Tu uslugu u Hrvatskoj nudi jedino njegova klinika i trenutno košta 1080 kuna i to s popustom"

Ha logicno, hajmo svima preporuciti trecu, ali svima reci prije nego je odete dobiti navratite do moje klinike da vam prvo uzmem 1000 kuna :D
Bila je 700 kuna prije generalno objave da je to moguće na jednoj jedinoj klinici. Dotićni nudi1080 kuna sa popustom. Mislim da laže da je to samo moguće provjeriti kod njega. :)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44892
Joined: 29/12/2005 01:20

#57079 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

spinel_ wrote: 08/12/2021 10:37
jeza u ledja wrote: 08/12/2021 02:58 Jesi li ti prisiljen da primis vakcinu?
Po tvojoj logici niko nije prisiljen da primi. Sto je i tacno, nista nisi slagao. To govore i svi mediji i sva tzv struka.
Ali ako ne zelis da primis moras platiti kaznu, restrikcija i zabrana malih milion za one kojima je istekla potvrda. Namjerno pisem ovo "istekla" jer se zna da nisu dovoljne 2-3 doze vec je bitno da nije proslo 6 mjeseci od zadnjeg primitka. Dakle, za normalan i dostojan zivot covjeka covid papir ce biti jedina ulaznica za "slobodu". Tebi je to ocigledno normalan zivot.
I volio bih da me ne citiras jer ne zelim ulaziti u raspravu. Samo konstatujem sto ti vec znas.
Ah sto si pametan, ti mene citiras ja tebe ne mogu. :oops:

I to citiras moje pitanje nekom drugom.

On govori o prisiljavanju. Sta je konkretno on licno trenutno prisiljen u vezi vakcine?

Meni je normalan zivot, koliko je to moguce tokom pandemije. Niko mi nije trazio da primim vakcinu ili dokazujem, osim prekomorskih letova. Imam srece I guess.

No ja sam svakako vakcinisan jer se ne plasim boce.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#57080 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

jeza u ledja wrote: 08/12/2021 10:49
spinel_ wrote: 08/12/2021 10:37

Po tvojoj logici niko nije prisiljen da primi. Sto je i tacno, nista nisi slagao. To govore i svi mediji i sva tzv struka.
Ali ako ne zelis da primis moras platiti kaznu, restrikcija i zabrana malih milion za one kojima je istekla potvrda. Namjerno pisem ovo "istekla" jer se zna da nisu dovoljne 2-3 doze vec je bitno da nije proslo 6 mjeseci od zadnjeg primitka. Dakle, za normalan i dostojan zivot covjeka covid papir ce biti jedina ulaznica za "slobodu". Tebi je to ocigledno normalan zivot.
I volio bih da me ne citiras jer ne zelim ulaziti u raspravu. Samo konstatujem sto ti vec znas.
Ah sto si pametan, ti mene citiras ja tebe ne mogu. :oops:

I to citiras moje pitanje nekom drugom.

On govori o prisiljavanju. Sta je konkretno on licno trenutno prisiljen u vezi vakcine?

Meni je normalan zivot, koliko je to moguce tokom pandemije. Niko mi nije trazio da primim vakcinu ili dokazujem, osim prekomorskih letova. Imam srece I guess.

No ja sam svakako vakcinisan jer se ne plasim boce.
Pa ti si u SAD, a ne u EU.

Nema fizičkih metoda prisiljavanja, ali imaš prisilno plačanje kazni za necijepljenje, nemogućnost korištenja javnog prijevoza...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44892
Joined: 29/12/2005 01:20

#57082 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Usput, gdje se prisilno placa kazna za necijepljenje? Nisam upratio.

I koja su tacno pravila oko javnog prijevoza i gdje? Svakakvih smo se nvih pravila naslusali pa je tesko upratiti.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#57083 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

jeza u ledja wrote: 08/12/2021 10:57 Zar je BiH u EU? :?
Tema o svim državama. :)

Netko je negdje ipak drugaćije tretiran, i ne bi se trebala svaka metoda zabrana primjnjenjivati.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#57084 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »




Briši, briši...

Što bi rekli krmeći divizioni, čist primjer slobode govora!

Last edited by Capljina74 on 08/12/2021 11:05, edited 1 time in total.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#57085 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

jeza u ledja wrote: 08/12/2021 11:03 Usput, gdje se prisilno placa kazna za necijepljenje? Nisam upratio.

I koja su tacno pravila oko javnog prijevoza i gdje? Svakakvih smo se nvih pravila naslusali pa je tesko upratiti.
1. Austrija, i za booster

2.Italija
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#57086 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

KraljicaIzJajca wrote: 08/12/2021 11:04
jeza u ledja wrote: 08/12/2021 11:03 Usput, gdje se prisilno placa kazna za necijepljenje? Nisam upratio.

I koja su tacno pravila oko javnog prijevoza i gdje? Svakakvih smo se nvih pravila naslusali pa je tesko upratiti.
1. Austrija, i za booster

2.Italija
Hvala lijepo.

Prava si.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#57087 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

A tek u Kini i Japanu ...
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57088 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

breba wrote: 08/12/2021 05:00
biglebovski wrote: 08/12/2021 01:21

Za starije ljude, posebno sa izraženim komorbiditetina, ovo može biti opasno, baš kao i gripa koja mi je dobrano oca namučila 2017 čini mi se, jedva je preživio. Ako čitaš redovno, trebao bi znati da zagovaram fokus zaštite da se stavi na tu populaciju. Vama izgleda najlakše nekoga proglasiti antivakserom i na taj način pokušati obezvrijediti bilo koje ideje. S druge strane, izraziti sam protivnik establišmenta te otvoreno pozivam da se preispita odgovornost ljudi koji već dvije godine upravljaju pandemijom i koji na duši nose sve umrle, kako zbog virusa tako i zbog ne pružanja zdravstvene zaštite. Izraziti sam protivnik šupačkog, nezakonitog prisiljavanja na vakcinaciju, pogotovo ne ugroženih grupa, bez ikakve odgovornosti za živote ljudi koji najebu zbog vakcine a koji ne spadaju u ugroženu grupu. Makar niko ne umro od vakcine, mora postojati zakonski okvir za takvu situaciju. Javno zagovaram poštovanje zakona države u kojoj živim.
Meni je i dalje nevjerovatno da neko, kao ti, ima toliko članova porodice koji su imali teže oblike covida i dalje ne shvataju da to nije isto kao sezonska gripa.
Nije sezonska gripa, nego kao jača gripa. Teže simptome je imao moj otac 2017 g. Nema pojma šta je bilo u pitanju, nije testiran bio, izborio se standardnim putem. Mogao je i umrijeti, sam kaže. Da se testira na isti način, dobili bi slične brojke mrtvih i zaraženih. Svake godine to doživi dio stanovništva, ogromni skokovi umrlih se dešavaju svako malo i jedina je razlika u ekstremnoj medijskoj pokrivenosti. Da je zajebana, jeste. Da se treba čuvati, treba, pogotovo stari i bolesni i pretili. Ne znam šta još hoćeš da ti napišem? Da vrištim svakodnevno o ogromnoj opasnosti i da vrtim ukupne brojeve zaraženih i umrlih u komentarima i prepadam ljude smrtovnicama, vjerovatno bih bio prihvatljiviji.
Last edited by biglebovski on 08/12/2021 11:15, edited 1 time in total.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#57089 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

Capljina74 wrote: 08/12/2021 11:06
KraljicaIzJajca wrote: 08/12/2021 11:04

1. Austrija, i za booster

2.Italija
Hvala lijepo.

Prava si.
Jučer forumašica piše ( tema nova cijepiva), primila dvije doze u Austriji, trebala bi po ovom novom rasporedu uzeti booster. Planira u BiH, vjerojtabo će uzeti booster, da joj ne bi pravili probleme. Znaći, sad su i cijepljeni postali problem. Tko je tu lud :-)
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57090 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

jeza u ledja wrote: 08/12/2021 02:58 Jesi li ti prisiljen da primis vakcinu?
Nisam još uvijek, ali kako kolega subzero ushićeno priziva, to nas očekuje, i to ne zakonski nego šupački, putem sanitarnih propusnica za normalan život.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#57091 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

KraljicaIzJajca wrote: 08/12/2021 11:15
Capljina74 wrote: 08/12/2021 11:06

Hvala lijepo.

Prava si.
Jučer forumašica piše ( tema nova cijepiva), primila dvije doze u Austriji, trebala bi po ovom novom rasporedu uzeti booster. Planira u BiH, vjerojtabo će uzeti booster, da joj ne bi pravili probleme. Znaći, sad su i cijepljeni postali problem. Tko je tu lud :-)
Svi kontakti zaraženih omikron varijantom koronavirusa idu u 14-dnevnu karantenu, neovisno o cjepnom statusu i preboljenju, priopćio je Hrvatski zavod za javno zdravstvo (HZJZ).

"Ako je izvor zaražen omikron varijantom ili postoji epidemiološka sumnja da se radi o omikron varijanti, svi kontakti, neovisno o cjepnom statusu i preboljenju, podložni su karanteni u trajanju od 14 dana, te se trebaju testirati PCR testom na početku karantene i zadnji dan karantene", stoji u revidiranim preporukama HZJZ-a.

Nazalost, nekima ni ovo nije dovoljno da otvore oci.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#57092 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

biglebovski wrote: 08/12/2021 11:14
breba wrote: 08/12/2021 05:00

Meni je i dalje nevjerovatno da neko, kao ti, ima toliko članova porodice koji su imali teže oblike covida i dalje ne shvataju da to nije isto kao sezonska gripa.
Nije sezonska gripa, nego kao jača gripa. Teže simptome je imao moj otac 2017 g. Nema pojma šta je bilo u pitanju, nije testiran bio, izborio se standardnim putem. Mogao je i umrijeti, sam kaže. Da se testira na isti način, dobili bi slične brojke mrtvih i zaraženih. Svake godine to doživi dio stanovništva, ogromni skokovi umrlih se dešavaju svako malo i jedina je razlika u ekstremnoj medijskoj pokrivenosti. Da je zajebana, jeste. Da se treba čuvati, treba, pogotovo stari i bolesni i pretili. Ne znam šta još hoćeš da ti napišem? Da vrištim svakodnevno o ogromnoj opasnosti i da vrtim ukupne brojeve zaraženih i umrlih u komentarima i prepadam ljude smrtovnicama, vjerovatno bih bio prihvatljiviji.
Pišeš gluposti



What Is the Difference Between Influenza and COVID-19?

Influenza and the coronavirus disease COVID-19 appear to be very similar. After all, both are respiratory diseases, and they are transmitted via contact with infectious respiratory droplets. Beyond that, however, they differ in important ways. What are some of these differences, and why do they matter?



Causative agent
A more obvious difference between influenza and COVID-19 is in their causative agents. Influenza viruses belong to a virus family known as Orthomyxoviridae. COVID-19 is caused by a coronavirus named SARS-CoV-2, which is classified in the family Coronaviridae. Both families consist of RNA viruses, but they differ particularly with regard to the protein layer that encapsulates the RNA.

More specifically, influenza viruses express two surface antigens (foreign proteins)—hemagglutinin (H) and neuraminidase (N)—which trigger an immune response. The exact form of these antigens changes every now and then, resulting in the periodic emergence of new, more virulent influenza viruses with the potential to cause a pandemic. The surface of SARS-CoV-2 does not have these antigens. Rather, similar to other types of coronaviruses, its outer surface is studded with glycoprotein spikes, which give such viruses a crownlike, or coronal, appearance. Spike glycoproteins are responsible for triggering the immune response, and they carry out the critical function of enabling the coronavirus particle to enter cells, where it then replicates.
Trappist
Posts: 4240
Joined: 12/09/2020 08:52

#57093 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

biglebovski wrote: 08/12/2021 11:14
breba wrote: 08/12/2021 05:00

Meni je i dalje nevjerovatno da neko, kao ti, ima toliko članova porodice koji su imali teže oblike covida i dalje ne shvataju da to nije isto kao sezonska gripa.
Nije sezonska gripa, nego kao jača gripa. Teže simptome je imao moj otac 2017 g. Nema pojma šta je bilo u pitanju, nije testiran bio, izborio se standardnim putem. Mogao je i umrijeti, sam kaže. Da se testira na isti način, dobili bi slične brojke mrtvih i zaraženih. Svake godine to doživi dio stanovništva, ogromni skokovi umrlih se dešavaju svako malo i jedina je razlika u ekstremnoj medijskoj pokrivenosti. Da je zajebana, jeste. Da se treba čuvati, treba, pogotovo stari i bolesni i pretili. Ne znam šta još hoćeš da ti napišem? Da vrištim svakodnevno o ogromnoj opasnosti i da vrtim ukupne brojeve zaraženih i umrlih u komentarima i prepadam ljude smrtovnicama, vjerovatno bih bio prihvatljiviji.
:thumbup:

To je to. Ja izgubio bliskog clana porodice prije koju godinu od raka pluca, od tada svakog poznatog cim vidim sa cigarom pocnem mu pametovati kako ce ga to ubiti, i svaki put dobijem isti odgovor: "haj ne seri pusti me na miru". Da su mediji svaki dan izvjestavali o stetnosti cigara koliko su izvjestavali o koroni, garantujem da bi sad imali jedno 50% manje pusaca u svijetu. Ali jok, kad to pricam okolo sam budala, a za koronu ako kazes da nece pobiti ljudi koliko mediji napumpavaju pricu, odmah si ravnozemljas, antivaxer, FB strucnjak itd.
Vakcine su tu godinu dana okruglo, ima i tih nekih lijekova, naucili su neke valjda stvari u 2 godine, i ti mene sad opet prepadas nekakvim statistikama i mogucim crnim scenarijama ako se ne budemo pazili? Ma daj vise, dosta je...
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57094 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

ja71 wrote: 08/12/2021 08:53
biglebovski wrote: 07/12/2021 23:13 Nisam ja ni rekao da vakcine ne štite niti pozivao da se ljudi ne vakcinišu. Nisam ni govorio poput nekih predsjednika da se vakcinisan ne možeš zaraziti. To što se vi furate na neke antivaxere, neprijatelje vaše stvarnosti, to nije moj problem. Jednostavno smo dobili gripu umjesto gripe sa sve sojevima, mutacijama, vakcinama protiv jednog pa vakcinama protiv drugog soja pa protiv više sojeva, sve isto, prepisano samo se zove korona te smo, pored rebrandinga sezonskog virusa, dobili i dodatne birokratske prepreke, skuplji i komplikovaniji život prepun stresa, smanjenje standarda obrazovanja i zdravstvene zaštite, i generalno više sirotinje i više milijardera. Uspješna priča, definitivno.
... i pune bolnice pacijenata na respiratorima
Jeste se svi izredali, momački. Argumentovano kao i obično, maestralno. Mora da su se potpisali produžeci ugovora za influencing. Je li produžetak na šest mjeseci ili je na godinu?
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#57095 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

spinel_ wrote: 08/12/2021 11:20
KraljicaIzJajca wrote: 08/12/2021 11:15

Jučer forumašica piše ( tema nova cijepiva), primila dvije doze u Austriji, trebala bi po ovom novom rasporedu uzeti booster. Planira u BiH, vjerojtabo će uzeti booster, da joj ne bi pravili probleme. Znaći, sad su i cijepljeni postali problem. Tko je tu lud :-)
Svi kontakti zaraženih omikron varijantom koronavirusa idu u 14-dnevnu karantenu, neovisno o cjepnom statusu i preboljenju, priopćio je Hrvatski zavod za javno zdravstvo (HZJZ).

"Ako je izvor zaražen omikron varijantom ili postoji epidemiološka sumnja da se radi o omikron varijanti, svi kontakti, neovisno o cjepnom statusu i preboljenju, podložni su karanteni u trajanju od 14 dana, te se trebaju testirati PCR testom na početku karantene i zadnji dan karantene", stoji u revidiranim preporukama HZJZ-a.

Nazalost, nekima ni ovo nije dovoljno da otvore oci.
Mjenjaju pravila svaki dan. :-)
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57096 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

KraljicaIzJajca wrote: 08/12/2021 11:21
biglebovski wrote: 08/12/2021 11:14

Nije sezonska gripa, nego kao jača gripa. Teže simptome je imao moj otac 2017 g. Nema pojma šta je bilo u pitanju, nije testiran bio, izborio se standardnim putem. Mogao je i umrijeti, sam kaže. Da se testira na isti način, dobili bi slične brojke mrtvih i zaraženih. Svake godine to doživi dio stanovništva, ogromni skokovi umrlih se dešavaju svako malo i jedina je razlika u ekstremnoj medijskoj pokrivenosti. Da je zajebana, jeste. Da se treba čuvati, treba, pogotovo stari i bolesni i pretili. Ne znam šta još hoćeš da ti napišem? Da vrištim svakodnevno o ogromnoj opasnosti i da vrtim ukupne brojeve zaraženih i umrlih u komentarima i prepadam ljude smrtovnicama, vjerovatno bih bio prihvatljiviji.
Pišeš gluposti



What Is the Difference Between Influenza and COVID-19?

Influenza and the coronavirus disease COVID-19 appear to be very similar. After all, both are respiratory diseases, and they are transmitted via contact with infectious respiratory droplets. Beyond that, however, they differ in important ways. What are some of these differences, and why do they matter?


Causative agent
A more obvious difference between influenza and COVID-19 is in their causative agents. Influenza viruses belong to a virus family known as Orthomyxoviridae. COVID-19 is caused by a coronavirus named SARS-CoV-2, which is classified in the family Coronaviridae. Both families consist of RNA viruses, but they differ particularly with regard to the protein layer that encapsulates the RNA.

More specifically, influenza viruses express two surface antigens (foreign proteins)—hemagglutinin (H) and neuraminidase (N)—which trigger an immune response. The exact form of these antigens changes every now and then, resulting in the periodic emergence of new, more virulent influenza viruses with the potential to cause a pandemic. The surface of SARS-CoV-2 does not have these antigens. Rather, similar to other types of coronaviruses, its outer surface is studded with glycoprotein spikes, which give such viruses a crownlike, or coronal, appearance. Spike glycoproteins are responsible for triggering the immune response, and they carry out the critical function of enabling the coronavirus particle to enter cells, where it then replicates.
Te naučne razlike me ne interesuju. Šta običnog čovjeka ima da interesuje dalje od toga kako se može zaraziti, kako može proći ako se zarazi, i kako se može liječiti. Priče o šimišima i nauci zaslužuju posebnu temu pa opletite sa naukom i spajkovima i razlikama u nekoj naučnoj raspravi, ja vam se neću miješati. Uostalom i u prvom pasusu kažu da izgledaju dosta slično, respiratorne su bolesti, isto se šire, dalje, ista grupa ljudi je ugrožena, imaju iste i vakcine protiv njih, i jedan i drugi mutiraju, svake godine nova vakcina. Vidjeli smo da ima preko 200 virusa koji izazivaju prehladu pa je još uvijek zovemo prehladom.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#57097 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

biglebovski wrote: 08/12/2021 11:18
jeza u ledja wrote: 08/12/2021 02:58 Jesi li ti prisiljen da primis vakcinu?
Nisam još uvijek, ali kako kolega subzero ushićeno priziva, to nas očekuje, i to ne zakonski nego šupački, putem sanitarnih propusnica za normalan život.
Moja sestra jeste. Da bi primila terapiju mora da se vakciniše.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#57098 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

biglebovski wrote: 08/12/2021 11:30
ja71 wrote: 08/12/2021 08:53

... i pune bolnice pacijenata na respiratorima
Jeste se svi izredali, momački. Argumentovano kao i obično, maestralno. Mora da su se potpisali produžeci ugovora za influencing. Je li produžetak na šest mjeseci ili je na godinu?
Krmeći divizioni.
User avatar
Ateista
Posts: 46356
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#57099 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

jeza u ledja wrote: 08/12/2021 00:58
biglebovski wrote: 07/12/2021 23:13

Nisam ja ni rekao da vakcine ne štite niti pozivao da se ljudi ne vakcinišu. Nisam ni govorio poput nekih predsjednika da se vakcinisan ne možeš zaraziti. To što se vi furate na neke antivaxere, neprijatelje vaše stvarnosti, to nije moj problem. Jednostavno smo dobili gripu umjesto gripe sa sve sojevima, mutacijama, vakcinama protiv jednog pa vakcinama protiv drugog soja pa protiv više sojeva, sve isto, prepisano samo se zove korona te smo, pored rebrandinga sezonskog virusa, dobili i dodatne birokratske prepreke, skuplji i komplikovaniji život prepun stresa, smanjenje standarda obrazovanja i zdravstvene zaštite, i generalno više sirotinje i više milijardera. Uspješna priča, definitivno.
Korona je tu, svidjelo se to nama ili ne. Mozemo zabijati glavu u pijesak dok ljudi umiru ili nesto poduzimati. Da je korona ko gripa, nije.

Nije zivot pun stresa zbog mjera vec zbog postojanja korone. Bio bi jos vise stresan bez mjera, bez maski i bez vakcina
.

Ja se slazem da je u tom svom haosu bilo pretjeranih reakcija, ima ih i sad. Negdje izmedju je odgovor, ali nije lako ubosti prava rjesenja.
Za boldirano, mozda kod manjeg broja ljudi, kod vecine stres izazivaju mjere i zabrane, ne postojanje samog virusa, bilo bi dobro uraditi istrazivanje da se to provjeri.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57100 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Capljina74 wrote: 08/12/2021 11:41
biglebovski wrote: 08/12/2021 11:18

Nisam još uvijek, ali kako kolega subzero ushićeno priziva, to nas očekuje, i to ne zakonski nego šupački, putem sanitarnih propusnica za normalan život.
Moja sestra jeste. Da bi primila terapiju mora da se vakciniše.
Ma ta tema se lagano ignoriše, instrukcije takve, šta li? Zakonska regulacija tema, isto tako smisao potvrda kada znamo da vakcinisani šire virus, tako nešto kad spomeneš na forumu eto ti ih odmah ponjave neke postaju, spajkovi, folovi, antivakseri, umrli, respiratori, da se što prije prebaci nova stranica.
Locked