Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#51201 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

GandalfSivi wrote: 20/09/2021 21:51
homer2go wrote: 20/09/2021 21:32

Ma ima čovjek fetiš na brade, vidiš da mu je svanulo kako je Korona i kako se maske moraju nositi. :D Sve zgodne ženske.

Da ova gospođa ne skinu masku, tko zna štabi sve bilo.
Vidis kad covjek sebi u usta skoci, ne volim te price “jesi li ga mocio”, ali s druge strane, kakva djevojka je hostesa u kafani gdje sjedimo, dusa mi se najezila, svega mi…
Kojeg GA?

Nju čovječe, nju!
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#51202 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Capljina74 wrote: 20/09/2021 21:53
GandalfSivi wrote: 20/09/2021 21:51

Vidis kad covjek sebi u usta skoci, ne volim te price “jesi li ga mocio”, ali s druge strane, kakva djevojka je hostesa u kafani gdje sjedimo, dusa mi se najezila, svega mi…
Kojeg GA?

Nju čovječe, nju!
Jebiga, skontaj sam, kod nas u Sarajevu se drugacije kaze…
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#51203 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

Opušteno.

Rekli bi CG, ne zamjeri na šalu.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#51204 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Capljina74 wrote: 20/09/2021 22:01 Opušteno.

Rekli bi CG, ne zamjeri na šalu.
Sve okay, ucim kako se jezik mijenja sve vise sto je mjesto sve manje. Zanimljiva tematika…
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#51205 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

Sada ozbiljno.
Četiri kolege pozitivne. Jedan vakcinisan.

Virus ne može držati tempo sto godina. Ovo je polako sve bliže nekom balansu.
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#51206 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

saint_mirad wrote: 20/09/2021 20:42 Image
Ma nemoj tako, kad se sjedi ne treba maska (ako si milioner). Jer ima istraživanje kad sjediš negdje (u odijelu od 10k$) ne mozes prenijeti virus, a kad imas 10 godina i sjediš u učionici, mozes ga prenijeti. I takodjer, maska ti ne treba unutra ako si vakcinisan (i ako si milioner) a ako si Meksikanac koji donosi pice tom milioneru maska je obavezna. Ljudi dragi kako vam ovo vise normalno moze biti :-)
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#51207 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Capljina74 wrote: 20/09/2021 22:06 Sada ozbiljno.
Četiri kolege pozitivne. Jedan vakcinisan.

Virus ne može držati tempo sto godina. Ovo je polako sve bliže nekom balansu.
Strahoba je koliko je govno zarazno… Ko prezivi pricat ce…
homer2go
Posts: 544
Joined: 19/06/2018 22:45

#51208 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by homer2go »

GandalfSivi wrote: 20/09/2021 22:05
Capljina74 wrote: 20/09/2021 22:01 Opušteno.

Rekli bi CG, ne zamjeri na šalu.
Sve okay, ucim kako se jezik mijenja sve vise sto je mjesto sve manje. Zanimljiva tematika…
Uvijek se govorilo "Jesi'l šta umočio" implicirajući mogućnost bilo kakve interakcije, bilo čega.

Ova varijanta sa "ga" je ono baš pre gruba i rijetko se koristi, baš ono kad je neki već dogovoren i planiran spoj.
:thumbup:

Meš čini da je ova Corona na izmaku :D :D
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#51209 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

JohnnyS wrote: 20/09/2021 19:50
Edin H. wrote: 20/09/2021 19:47

U pravu je baba, ali ovo odražava apsurdnost siuacije.

Ovaj levat je mlad i baš ga briga da li je zaražen i hoće li ubiti babu ili ne, zna da vjerovatno mu neće biti ništa ukoliko se zarazi.

Baba zna da je visoki rizik i pored vakcina zato se i prepala što je on skinuo masku. Ona nošenjem maske više štiti njega, nego samu sebe.

U isto vrijeme ovaj mladić nije prekršio pravila, jer ima pravo da skineš masku da nešto pojedeš ili zdrmaš pivo, s obzirom da aviokompanije hoće da zarade od prodaje hrane i pića.

Mene da je ovako strah ne bih iz kuće izlazio, a kamoli svijetom putovao
Lijepa America Airlines, kako nabiše nogom u guzicu boksera Amira Khana i “u njega mu njegovog” 😀 havera zbog neispravnog nošenja maski u avionu.
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#51210 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by geralt »

Edin H. wrote: 20/09/2021 22:22 Lijepa America Airlines, kako nabiše nogom u guzicu boksera Amira Khana i “u njega mu njegovog” 😀 havera zbog neispravnog nošenja maski u avionu.
Opet kazem, na prekookeanskim letovima gdje svi sjede ko sardine 10-14 sati i pojedu minimalno dva obroka bez maski, nosenje maski gubi smisao. Nece ti tu ni FFP3 puno pomoci ako putnik do tebe ima koronu. Plus sto ih mladja djeca svakako ne nose uopste.

Ako se bojis korone, putuj autom, ako ne mozes autom, ne putuj nikako.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#51211 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

homer2go wrote: 20/09/2021 22:18
GandalfSivi wrote: 20/09/2021 22:05

Sve okay, ucim kako se jezik mijenja sve vise sto je mjesto sve manje. Zanimljiva tematika…
Uvijek se govorilo "Jesi'l šta umočio" implicirajući mogućnost bilo kakve interakcije, bilo čega.

Ova varijanta sa "ga" je ono baš pre gruba i rijetko se koristi, baš ono kad je neki već dogovoren i planiran spoj.
:thumbup:

Meš čini da je ova Corona na izmaku :D :D
Ja, bolan.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#51212 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Uvesti obaveznu vakcinaciju da se leti i zajebati maske, slazem se…
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#51213 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

geralt wrote: 20/09/2021 22:33
Edin H. wrote: 20/09/2021 22:22 Lijepa America Airlines, kako nabiše nogom u guzicu boksera Amira Khana i “u njega mu njegovog” 😀 havera zbog neispravnog nošenja maski u avionu.
Opet kazem, na prekookeanskim letovima gdje svi sjede ko sardine 10-14 sati i pojedu minimalno dva obroka bez maski, nosenje maski gubi smisao. Nece ti tu ni FFP3 puno pomoci ako putnik do tebe ima koronu. Plus sto ih mladja djeca svakako ne nose uopste.

Ako se bojis korone, putuj autom, ako ne mozes autom, ne putuj nikako.
Lufthansa zahteva isključivo FFP2 maske, usput ne slažem se s tobom, stvarno dobro prianjaju, nema lufta, premda znam šta misliš kada kažeš 10 - 14 sati. Uglavnom let između zapadnih zemalja, svi nose odgovarajuće maske. Lufthansa let za Sarajevo, većina nosi neke bezveze, krpene. :-)
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#51214 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Gledaj maskera sto se dice udisanju svojih govana.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#51215 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

spinel_ wrote: 20/09/2021 22:53 Gledaj maskera sto se dice udisanju svojih govana.
To je taj nivo komunikacije…
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#51216 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Joj kraljeva, cuj maske u avionima imaju smisao. Turkishom do amerike budu 3 obroka, i to jedan onaj pravi, treba ti 10-15 minuta da ga pojedes, naravno sve bez maske. Pa skini da se vode napijes svako malo, pa raja do wca ode malo skine masku, pa kad ih stjuardesa ne cuje skinu masku da ih razumiju fino, a avion krcat naravno... Bez obzira sto vecina koja leti za ameriku su vakcinisani i sto se mora imati test, plus u avionu su male sanse da se zarazis zbog njihovih sistema filtriranja zraka. Ali jebo to sve, nekim ovdje bolesnicima se digne kad vide da izbacuju nekog jer je masku spustio.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#51217 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

‘ta je svi, ovako treba, ne moze slika pokazati sve, ali realno sjedi zena sa dvoje djece napolju, svi nose maske, ali ona uz to nowi i rukavice i maze iste dezifektivnim sredstvom svake dvije minute…

Image
homer2go
Posts: 544
Joined: 19/06/2018 22:45

#51218 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by homer2go »

GandalfSivi wrote: 20/09/2021 23:25 ‘ta je svi, ovako treba, ne moze slika pokazati sve, ali realno sjedi zena sa dvoje djece napolju, svi nose maske, ali ona uz to nowi i rukavice i maze iste dezifektivnim sredstvom svake dvije minute…

Image
Možda je netko od njih zaražen, možda netko ima problema sa imunitetom, a možda su samo covidioti.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#51219 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

homer2go wrote: 20/09/2021 23:34
GandalfSivi wrote: 20/09/2021 23:25 ‘ta je svi, ovako treba, ne moze slika pokazati sve, ali realno sjedi zena sa dvoje djece napolju, svi nose maske, ali ona uz to nowi i rukavice i maze iste dezifektivnim sredstvom svake dvije minute…

Image
Možda je netko od njih zaražen, možda netko ima problema sa imunitetom, a možda su samo covidioti.
Pa mamu im jebem, ako su zarazeni da li da bjezim sada? Drama!!!
Hendrix
Posts: 4081
Joined: 27/02/2004 00:00

#51220 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hendrix »

Jel vam vise dojadilo jedno te isto ponavljanje tih sranja o maskama... ne cudi me toliki otpor kod nas stvarno, ipak smo mi zemlja gdje se nosenje pojasa u autu tretira kao slabost i strah. Gdje je macho ponasanje i dalje standardna norma. Pedeset godina nakon sto je izmisljen i testiran milijardu puta i spasio ko zna koliko zivota, Bosanac i dalje nije uvjeren i nece da gubi svoju komociju. "Smeta mi jarane... ne mogu nekako me stisce... neugodno mi..." to su ti standardni izgovori homosapiensa na Balkanu danas i tako se fino poklapa sa nosenjem maske. On se jednostavno boji da ne ispadne p*** pred rajom, a to je gore od svih respiratora i virusa.

Kao sto rece moj jaran davno "Nek oni meni dokazu da ce meni pojas spasiti zivot..." i vjerujete Volvo se nije ni potrudio da dodje u Sarajevo i dokaze ovom mladom Bosancu zasto nam namecu pojas. A covjek im fino reko, dokazite mi, meni neobrazovanom keramicaru iz Bosne sto ce meni pojas kad citav zivot vozim i nista mi. Ocigledna zavjera auto industrije protiv osnovne ljudske slobode da poginemo kako mi zelimo!
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#51221 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

Hendrix wrote: 21/09/2021 00:51 Jel vam vise dojadilo jedno te isto ponavljanje tih sranja o maskama... ne cudi me toliki otpor kod nas stvarno, ipak smo mi zemlja gdje se nosenje pojasa u autu tretira kao slabost i strah. Gdje je macho ponasanje i dalje standardna norma. Pedeset godina nakon sto je izmisljen i testiran milijardu puta i spasio ko zna koliko zivota, Bosanac i dalje nije uvjeren i nece da gubi svoju komociju. "Smeta mi jarane... ne mogu nekako me stisce... neugodno mi..." to su ti standardni izgovori homosapiensa na Balkanu danas i tako se fino poklapa sa nosenjem maske. On se jednostavno boji da ne ispadne p*** pred rajom, a to je gore od svih respiratora i virusa.

Kao sto rece moj jaran davno "Nek oni meni dokazu da ce meni pojas spasiti zivot..." i vjerujete Volvo se nije ni potrudio da dodje u Sarajevo i dokaze ovom mladom Bosancu zasto nam namecu pojas. A covjek im fino reko, dokazite mi, meni neobrazovanom keramicaru iz Bosne sto ce meni pojas kad citav zivot vozim i nista mi. Ocigledna zavjera auto industrije protiv osnovne ljudske slobode da poginemo kako mi zelimo!
Poredit pojas u automobilu sa nosanjem maski gdje kod nekakvi covididioti misle da treba je besmisleno.

Vjerovatno ima nekih ljudi koji ne nose masku da ne budu p****, ali vecina koja ne ne nosi masku su oni koji znaju da je to u fakat besmisao i jednostavno ne zele ljudi da ucestvuju u toj gluposti.

Raja nosa nekakve platnene maske koje nemaju nikakvog efekta pa kroz nju sitnije baje prolaze a da ne spominjemo virus. Na velicini virusa ta maska kao i da ne postoji.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44870
Joined: 29/12/2005 01:20

#51222 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

MUNAFIK wrote: 21/09/2021 01:29
Hendrix wrote: 21/09/2021 00:51 Jel vam vise dojadilo jedno te isto ponavljanje tih sranja o maskama... ne cudi me toliki otpor kod nas stvarno, ipak smo mi zemlja gdje se nosenje pojasa u autu tretira kao slabost i strah. Gdje je macho ponasanje i dalje standardna norma. Pedeset godina nakon sto je izmisljen i testiran milijardu puta i spasio ko zna koliko zivota, Bosanac i dalje nije uvjeren i nece da gubi svoju komociju. "Smeta mi jarane... ne mogu nekako me stisce... neugodno mi..." to su ti standardni izgovori homosapiensa na Balkanu danas i tako se fino poklapa sa nosenjem maske. On se jednostavno boji da ne ispadne p*** pred rajom, a to je gore od svih respiratora i virusa.

Kao sto rece moj jaran davno "Nek oni meni dokazu da ce meni pojas spasiti zivot..." i vjerujete Volvo se nije ni potrudio da dodje u Sarajevo i dokaze ovom mladom Bosancu zasto nam namecu pojas. A covjek im fino reko, dokazite mi, meni neobrazovanom keramicaru iz Bosne sto ce meni pojas kad citav zivot vozim i nista mi. Ocigledna zavjera auto industrije protiv osnovne ljudske slobode da poginemo kako mi zelimo!
Poredit pojas u automobilu sa nosanjem maski gdje kod nekakvi covididioti misle da treba je besmisleno.

Vjerovatno ima nekih ljudi koji ne nose masku da ne budu p****, ali vecina koja ne ne nosi masku su oni koji znaju da je to u fakat besmisao i jednostavno ne zele ljudi da ucestvuju u toj gluposti.

Raja nosa nekakve platnene maske koje nemaju nikakvog efekta pa kroz nju sitnije baje prolaze a da ne spominjemo virus. Na velicini virusa ta maska kao i da ne postoji.
Tako je. Znaju ljudi. Sta im ima ko govorit!
firebird
Posts: 160
Joined: 11/04/2008 14:23

#51223 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by firebird »

Ko zna njemacki neka obavezno pogleda ovaj snimak koji je danas uzivo prenosen. Njemacki patolozi iznose sokantne cinjenice.

Pressekonferenz: Tod durch Impfung/Undeklarierte Bestandteile der COVID-19-Impfstoffe

https://www.youtube.com/watch?v=NIjcEoWjzT0
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#51224 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

MUNAFIK wrote: 21/09/2021 01:29
Hendrix wrote: 21/09/2021 00:51 Jel vam vise dojadilo jedno te isto ponavljanje tih sranja o maskama... ne cudi me toliki otpor kod nas stvarno, ipak smo mi zemlja gdje se nosenje pojasa u autu tretira kao slabost i strah. Gdje je macho ponasanje i dalje standardna norma. Pedeset godina nakon sto je izmisljen i testiran milijardu puta i spasio ko zna koliko zivota, Bosanac i dalje nije uvjeren i nece da gubi svoju komociju. "Smeta mi jarane... ne mogu nekako me stisce... neugodno mi..." to su ti standardni izgovori homosapiensa na Balkanu danas i tako se fino poklapa sa nosenjem maske. On se jednostavno boji da ne ispadne p*** pred rajom, a to je gore od svih respiratora i virusa.

Kao sto rece moj jaran davno "Nek oni meni dokazu da ce meni pojas spasiti zivot..." i vjerujete Volvo se nije ni potrudio da dodje u Sarajevo i dokaze ovom mladom Bosancu zasto nam namecu pojas. A covjek im fino reko, dokazite mi, meni neobrazovanom keramicaru iz Bosne sto ce meni pojas kad citav zivot vozim i nista mi. Ocigledna zavjera auto industrije protiv osnovne ljudske slobode da poginemo kako mi zelimo!
Poredit pojas u automobilu sa nosanjem maski gdje kod nekakvi covididioti misle da treba je besmisleno.

Vjerovatno ima nekih ljudi koji ne nose masku da ne budu p****, ali vecina koja ne ne nosi masku su oni koji znaju da je to u fakat besmisao i jednostavno ne zele ljudi da ucestvuju u toj gluposti.

Raja nosa nekakve platnene maske koje nemaju nikakvog efekta pa kroz nju sitnije baje prolaze a da ne spominjemo virus. Na velicini virusa ta maska kao i da ne postoji.
Ovo mi je jako simpaticno. Covididioti. Kako zovemo antivaksere? Antivakser kreteni? Mislim ono, nije im dovoljno sto su nedovoljno obrazovani da razumiju osnove nauke, sto radje slusaju frizerku iz komsiluka nego ljude koji su posvetili zivot nauci, nego jos i implicitno vrijedjaju…
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#51225 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JohnnyS »

Trappist wrote: 20/09/2021 23:21 Joj kraljeva, cuj maske u avionima imaju smisao. Turkishom do amerike budu 3 obroka, i to jedan onaj pravi, treba ti 10-15 minuta da ga pojedes, naravno sve bez maske. Pa skini da se vode napijes svako malo, pa raja do wca ode malo skine masku, pa kad ih stjuardesa ne cuje skinu masku da ih razumiju fino, a avion krcat naravno... Bez obzira sto vecina koja leti za ameriku su vakcinisani i sto se mora imati test, plus u avionu su male sanse da se zarazis zbog njihovih sistema filtriranja zraka. Ali jebo to sve, nekim ovdje bolesnicima se digne kad vide da izbacuju nekog jer je masku spustio.

Prije pandemije je izračunato da skoro 20% putnika na dugim avionskim putovanjima neposredno po putovanju razvije neki respiratorni infekt. Nijedna ventilacija nije dovoljno dobra da spriječi mogućnost zaraze u zatvorenom prostoru tijekom više sati. Koga je strah neka ne ide avionom.
Locked