Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#45051 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Cekamo Modji da kaze Danskoj kako su zglajzali i idu u krivom smjeru.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#45052 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

laik1981 wrote: 05/08/2021 09:47
hladan.preminger wrote: 05/08/2021 09:43 Kojih mjera. Maske nema ni na vidiku, niti u zatvorenom niti na otvorenom gdje je gužva.
I opet nigdje pozitivnih, a vec mjeseca dana nema covid pacijenata u kantonalnoj bolnici u Bihaću.
Pa kad smo vec kod cirkusa i vrijedjanja inteligencije..
Moj grad nije bio ovako pun domaćih i stranih turista ima sigurno 15 godina, i nigdje bolesnih (namjerno ne pišem zaraženih) ni na vidiku.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#45053 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

armin071 wrote: 05/08/2021 11:03 Danska konačno zauzela normalan kurs po pitanju korone. Nadam se da će i fašistoidni jebač baba konačno skontati da ovako ne ide dalje. Njemci zglajzali skroz ko da ih Fadil Novalić savjetuje.. Sad me samo zanima pritisak medija na Dansku da li će ih sahranjivati ko Švedsku ili će konačno od odjebu u dvokoracima…
Mislim da je svima pun qrac ovih naučnika iz kancelarija koji bi da budu gospodari života i smrti.
armin071
Posts: 5265
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#45054 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

spinel_ wrote: 05/08/2021 11:10 Cekamo Modji da kaze Danskoj kako su zglajzali i idu u krivom smjeru.
lahko ti je sad pisati dok američka brigada spava. sačekaj dok se probude naši orlovi :D
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#45055 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

Možda bi trebali pokrenuti serijal "Kucamo na vrata zaboravljenih sojeva".

:D
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7253
Joined: 12/03/2012 18:04

#45056 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

wrote: 05/08/2021 12:10

Drugi po veličini australijski grad Melbourne danas je ušao u šesti lockdown, a čelnik vlade okrivio je za tu odluku spori proces vakcinacije protiv koronavirusa.

Melbourne se pridružuje Sydneyju i Brisbaneu, najmnogoljudnijim australijskim gradovima, odnosno trećem po broju stanovnika, u zaključavanju zbog širenja vrlo zarazne varijante delta.

Melbourne i okolna država Victoria bit će zatvoreni na sedam sedmica nakon što je u gradu otkriveno osam novih infekcija, rekao je premijer Victorije Daniel Andrews, prenosi Anadolija.

Andrews je obavijestio da će država biti zaključana od 20 sati po lokalnom vrijemenu. Rekao je da njegova vlada nema drugog izbora jer je do srijede samo 20 posto odraslih Australijanaca bilo potpuno vakcinisano.
:ljulja:


https://www.klix.ba/vijesti/svijet/u-au ... /210805057

Bas se brinu ljudi....
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#45057 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 05/08/2021 13:04
wrote: 05/08/2021 12:10

Drugi po veličini australijski grad Melbourne danas je ušao u šesti lockdown, a čelnik vlade okrivio je za tu odluku spori proces vakcinacije protiv koronavirusa.

Melbourne se pridružuje Sydneyju i Brisbaneu, najmnogoljudnijim australijskim gradovima, odnosno trećem po broju stanovnika, u zaključavanju zbog širenja vrlo zarazne varijante delta.

Melbourne i okolna država Victoria bit će zatvoreni na sedam sedmica nakon što je u gradu otkriveno osam novih infekcija, rekao je premijer Victorije Daniel Andrews, prenosi Anadolija.

Andrews je obavijestio da će država biti zaključana od 20 sati po lokalnom vrijemenu. Rekao je da njegova vlada nema drugog izbora jer je do srijede samo 20 posto odraslih Australijanaca bilo potpuno vakcinisano.
:ljulja:


https://www.klix.ba/vijesti/svijet/u-au ... /210805057

Bas se brinu ljudi....
haman pa po jedna sedmica zaključavanja po jednom slučaju. neverovatno šta se tamo radi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65600
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45058 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by _BataZiv_0809 »

Australija nije normalna.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#45059 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

Ovim Australcima kao da ne neko mozak oteo, nešto kao u space jam-u.

Sta je njihov krajnji cilj?
armin071
Posts: 5265
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#45060 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

Džaba ako pogledaš istoriju oni i nisu ništa drugo ni navikli. Prava kažnjenička bojna. “Under the Dome”na velikom platnu…
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18054
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#45061 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Dobro jutro :)

Vidim da nas @Trappist dobro zastupao dok se spavalo postavljajuci koliko je vakcina efikasna u spasavanju zivota u Izraelu :izet:

Btw, ja sam apsolutno protiv novih zatvaranja i ogranicenja (barem za vakcinisane). Stops smrtnosti medju vakcinisanim je toliko mala da nema nikakvih opravdanja za te korake.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18054
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#45062 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Niemand wrote: 05/08/2021 10:05 Ovi u usa su fakat pobudalili ko drustvo. Citav svijet ima isti problem a oni broje kolko je zarazenih i vakcinisanih trampovih i bajdenovih.

A u nas se vjerovatno nikad nece ni saznati % vakcinisanih, to bi se shvatilo ko novi popis. :mrgreen:
Znam ba, ludilo skroz. Bolest nikada ne bi trebala biti politicko pitanje, nazalost ovdje jeste...
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7253
Joined: 12/03/2012 18:04

#45063 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

GandalfSivi wrote: 05/08/2021 13:17 Dobro jutro :)

Vidim da nas @Trappist dobro zastupao dok se spavalo postavljajuci koliko je vakcina efikasna u spasavanju zivota u Izraelu :izet:

Btw, ja sam apsolutno protiv novih zatvaranja i ogranicenja (barem za vakcinisane). Stops smrtnosti medju vakcinisanim je toliko mala da nema nikakvih opravdanja za te korake.
Zanimljivo, takvo razmisljanje, a zivi u zemlji slobodnih. Imas li jos neku ideju, vidim krenulo te cetvtrkom :D

Najbolje trake oko ruke ili kakav sabirni centar 8-)
udri me jace
Posts: 275
Joined: 24/06/2021 11:31

#45064 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by udri me jace »

iz ovog grafa se vidi da na globalnom nivou broj umrlih i dalje uredno prati broj novozaraženih. Ako je do sada preko 25% svjetske populacije vakcinisano, broj umrlih bi trebao biti znatno u padu.

Image
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18054
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#45065 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 05/08/2021 13:22
GandalfSivi wrote: 05/08/2021 13:17 Dobro jutro :)

Vidim da nas @Trappist dobro zastupao dok se spavalo postavljajuci koliko je vakcina efikasna u spasavanju zivota u Izraelu :izet:

Btw, ja sam apsolutno protiv novih zatvaranja i ogranicenja (barem za vakcinisane). Stops smrtnosti medju vakcinisanim je toliko mala da nema nikakvih opravdanja za te korake.
Zanimljivo, takvo razmisljanje, a zivi u zemlji slobodnih. Imas li jos neku ideju, vidim krenulo te cetvtrkom :D

Najbolje trake oko ruke ili kakav sabirni centar 8-)
Meni nije jasno kako ljudi ne shvataju da sloboda prestaje tamo gdje se ugrozava zdravlje drugih. Nemas slobodu ugroziti zdravlje druge osobe.
Trappist
Posts: 4240
Joined: 12/09/2020 08:52

#45066 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

"U Izraelu raste broj zaraženih koronavirusom, razmatra se novo zatvaranje.
Prema izvještajima lokalnih medija, u srijedu na sjednici vlade o COVID-19 došlo je do razilaženja u mišljenjima o novom zatvaranju.

Dok su neki stručnjaci sugerirali zatvaranje sljedećeg mjeseca, drugi su se protivili prijedlogu, tvrdeći da je vakcina najefikasnija metoda borbe protiv virusa, a ne zatvaranje."

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAAH :izet:
udri me jace
Posts: 275
Joined: 24/06/2021 11:31

#45067 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by udri me jace »

GandalfSivi wrote: 05/08/2021 13:51
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 05/08/2021 13:22

Zanimljivo, takvo razmisljanje, a zivi u zemlji slobodnih. Imas li jos neku ideju, vidim krenulo te cetvtrkom :D

Najbolje trake oko ruke ili kakav sabirni centar 8-)
Meni nije jasno kako ljudi ne shvataju da sloboda prestaje tamo gdje se ugrozava zdravlje drugih. Nemas slobodu ugroziti zdravlje druge osobe.
šta predlažeš? hoćemo li trajni LD zbog 1-2% ljudi koji iz medicinskih razloga ne smiju biti vakcinisani? vakcinisani kao i nevakcinisani ugrožavaju njihovo zdravlje jer i jedni i drugi šire virus.
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#45068 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Maxxtro »

udri me jace wrote: 05/08/2021 13:27 iz ovog grafa se vidi da na globalnom nivou broj umrlih i dalje uredno prati broj novozaraženih. Ako je do sada preko 25% svjetske populacije vakcinisano, broj umrlih bi trebao biti znatno u padu.

Image
To je zato sto poredis kruske sa jabukama i previse je nepoznatih iz ova dva grafikona da bi mogao izvuci neki dobar zakljucak. Veca smrtnost delta varijante u kombinaciji sa nedovoljnom stopom vakcinacije u odredjenim zemljama u odnosu na globalni nivo je mozda sasvim dovoljna da otkloni manje smrtnih ishoda u podrucjima koja su dobro vakcinisana. Ako ces malo ozbiljnije tome pristupiti, bolje ti je gledaj za pojedinacne zemlje stopu vakcinacije naspram stope smrtnosti. Ili recimo procenat smrtnih slucajeva u odnosu na broj zarazenih, kao ova naredna slika.

Image

Evo npr za neke od zemalja. Mozes sam birati koju zemlju zelis prikazati pa bujrum postavi ovdje sliku zako ti nema smisla, podaci su odavde (potrazi 'The case fatality rate' tabelu): https://ourworldindata.org/mortality-risk-covid
Last edited by Maxxtro on 05/08/2021 14:05, edited 1 time in total.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18054
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#45069 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

udri me jace wrote: 05/08/2021 13:59
GandalfSivi wrote: 05/08/2021 13:51

Meni nije jasno kako ljudi ne shvataju da sloboda prestaje tamo gdje se ugrozava zdravlje drugih. Nemas slobodu ugroziti zdravlje druge osobe.
šta predlažeš? hoćemo li trajni LD zbog 1-2% ljudi koji iz medicinskih razloga ne smiju biti vakcinisani? vakcinisani kao i nevakcinisani ugrožavaju njihovo zdravlje jer i jedni i drugi šire virus.
Ja bih suzu pustio kada cujem price o “ljudima koji iz medicinskih razloga ne smiju biti vakcinisani”...
udri me jace
Posts: 275
Joined: 24/06/2021 11:31

#45070 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by udri me jace »

GandalfSivi wrote: 05/08/2021 14:04
udri me jace wrote: 05/08/2021 13:59

šta predlažeš? hoćemo li trajni LD zbog 1-2% ljudi koji iz medicinskih razloga ne smiju biti vakcinisani? vakcinisani kao i nevakcinisani ugrožavaju njihovo zdravlje jer i jedni i drugi šire virus.
Ja bih suzu pustio kada cujem price o “ljudima koji iz medicinskih razloga ne smiju biti vakcinisani”...
Ok, kad voziš auto i zagađenjem ugrožavaš zdravlje svojih sugrađana ... je li tu prestaje tvoja sloboda i neko treba da ti zabrani da palis auto?

mislim ... necu reć da ti je priča glupa ....
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18054
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#45071 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

udri me jace wrote: 05/08/2021 14:25
GandalfSivi wrote: 05/08/2021 14:04

Ja bih suzu pustio kada cujem price o “ljudima koji iz medicinskih razloga ne smiju biti vakcinisani”...
Ok, kad voziš auto i zagađenjem ugrožavaš zdravlje svojih sugrađana ... je li tu prestaje tvoja sloboda i neko treba da ti zabrani da palis auto?

mislim ... necu reć da ti je priča glupa ....
Mozda nisi primjetio, ali drzave se masovno obavezuju da ce preci na elektricna auta do 20xx godine...
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#45072 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

dječak sa šibicama wrote: 05/08/2021 00:11
Trappist wrote: 04/08/2021 22:24 Da ne ulazimo u neku daljnju raspravu, ali kao da se sjecam na početku ovog svega da si ti naginjao malo vise na stranu ovih zagovornika lockdowna i ostalih diktatorskih mjera? Mogu li upitati sta ti je promijenilo misljenje?
Ja i danas mislim da se ljudi trebaju cuvati i ne blesiti kako je "virus izmisljen i ne postoji", virus postoji i opasnost postoji, nisam rekao da se necu vakcinisati i da je "vakcinisanje cipovanje" samo nisam ni slijep da ne vidim koliko je ovo sve bolesno ali ne od virusa.

Cijela ova prica je tragikomicna, pojavila se vakcina koja zapravo ne pomaze u sprjecavanju sirenja virusa, a moras je primiti, sad je vec treca doza u opticaju a vec se najavljuje i cetvrta, peta pa cak i vakcinisanje svake godine dva puta ako bude trebalo. I sve to zbog virusa kojeg u sustini preko 99% zarazenih prezivi.
Ili ja nemam logike u glavi, ne znam evo.
Podržavao si policijski sat kao najdebilniju moguću mjeru sve vrijeme, ali ti smetaju vakcine iz nekog razloga. Nema logike al nikako.
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#45073 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

udri me jace wrote: 05/08/2021 14:25
GandalfSivi wrote: 05/08/2021 14:04

Ja bih suzu pustio kada cujem price o “ljudima koji iz medicinskih razloga ne smiju biti vakcinisani”...
Ok, kad voziš auto i zagađenjem ugrožavaš zdravlje svojih sugrađana ... je li tu prestaje tvoja sloboda i neko treba da ti zabrani da palis auto?

mislim ... necu reć da ti je priča glupa ....
Jesi li ikada čuo za standarde emisija?
User avatar
JohnnyS
Posts: 13411
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#45074 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JohnnyS »

GandalfSivi wrote: 05/08/2021 13:51
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 05/08/2021 13:22

Zanimljivo, takvo razmisljanje, a zivi u zemlji slobodnih. Imas li jos neku ideju, vidim krenulo te cetvtrkom :D

Najbolje trake oko ruke ili kakav sabirni centar 8-)
Meni nije jasno kako ljudi ne shvataju da sloboda prestaje tamo gdje se ugrozava zdravlje drugih. Nemas slobodu ugroziti zdravlje druge osobe.

Pa tko hoće nek se cijepi i nek se zaštiti, što treba druge ograničavati zbog toga
armin071
Posts: 5265
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#45075 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

GandalfSivi wrote: 05/08/2021 14:04
udri me jace wrote: 05/08/2021 13:59

šta predlažeš? hoćemo li trajni LD zbog 1-2% ljudi koji iz medicinskih razloga ne smiju biti vakcinisani? vakcinisani kao i nevakcinisani ugrožavaju njihovo zdravlje jer i jedni i drugi šire virus.
Ja bih suzu pustio kada cujem price o “ljudima koji iz medicinskih razloga ne smiju biti vakcinisani”...
Ma pobiti to. To se kod vaših zove kolateralna šteta, nije vam strano…. U biti sve što nije po narativu zombija Faučija i neprevaziđenog filantropa te njihovih podružnica poput WHO-a, CDC-a i sl. treba sasjeći u korjenu jer opasno vam prijeti agendi.
Locked