Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44801 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

GandalfSivi wrote: 02/08/2021 22:26
salik79 wrote: 02/08/2021 22:00

Ma ja Malone je "kreten" koji je "zaradio milione", ne kontam na cemu, ali cemo zdusno braniti pametni Pfizer koji nista ne zaradjuje, a sasvim slucajno je poznat po najjacem i najjagresivnijem lobiju uopce.

Lobij jaci od drzave, odavno i budalama poznato i cak od drzavnih ministara priznato.
Smijesno. Jebo jednu firmu, pricamo o nauci, koja se malo promijenila od vremena kada ti je dedo pricao da je malanom pickin dim. A sve borci za slobodu, sve Che Guevare, a svi kredit uzimaju. Cirkus...
Kao prvo, to nije jedna firma, nego je to ogromni koncern koji guta sve pred sobom i kroji kapu zdravstvenim sistemima drzava... Kao drugo, zasto lazes da mi je "dedo pricao da je melanom pickin dim"?! Mislim, cemu?! Ono, da potjrijepis svoje stavove? :roll:

Krediti veze nemaju s ovim, niko te ne tjera da uzmes kredit da bi imao normalan zivot, koji si imao do 2020. Mislim, mozda je to kod vas tako, ali u ostatku svijeta nije.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44802 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

GandalfSivi wrote:02/08/2021 22:35
salik79 wrote: 02/08/2021 22:30 Kadavse samo sjetim kako se od pojedinih ismijava Sinovac, nakon sto su Kinezi prvi priznali da njihova vakcina ne stiti od zaraze u tolikoj mjeri... Tada su se ovi tarzani busali u svojih 95%. Ko se zadnji smije najsladje se smije....

Podaci iz Izraela: Pfizer odlično štiti od teških bolesti, ali sve manje od zaraze
https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2294659



Napomena, Index je obicno placenicko glasilo, na fonu svih najradikalnijih mjera i gorljivi zagovornik vakcinacije.

I, da jos jednom ponovim, svo ovo vrijeme smo mi nevakcinisani i oni koji su prelezali koronu putpvali nesireci zarazu po svijetu, jer smo se morali testirati, dok su vakcinisani slobodno, bez ikakvih prepreka (osim, naravno, ako vakcine nisu bile od preferiranih proizvodjaca :oops:), putovali dunjalukom i sirili zarazu.

Ono, svaka cast na logici i "nametnutim" mjerama. (Najjace je sto u zeninoj familiji imam bracni par iz Njemacke, koji sa nama provodi ljetovanje, a koji je zimus prelezao koronu, koji dokazano imaju antitijela, oni se prije povratka u domovinu, Njemacku, moraju testirati, jer bez negativnog testa ne mogu uci u zemlju, dok likovi koji su vakcinisani bez problema spartaju, ulaze, izlaze i sire zarazu...)
Znaci u Izraelu smrtnost .1 %. Sveli su Covid na gripu, a ti se i dalje smij...
:lol: :lol: :roll:
Last edited by salik79 on 02/08/2021 22:37, edited 2 times in total.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18226
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#44803 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Medobrundo25 wrote: 02/08/2021 22:34
GandalfSivi wrote: 02/08/2021 22:26

Smijesno. Jebo jednu firmu, pricamo o nauci, koja se malo promijenila od vremena kada ti je dedo pricao da je malanom pickin dim. A sve borci za slobodu, sve Che Guevare, a svi kredit uzimaju. Cirkus...
Tebe je capljina pomeo naukom pa ne vidim da si promjenio pricu. O kakvoj ba ti nauci pricas kad cirkus vodi politika? Koja nauka? Epidemiologija? Nauka na marginama desetinama godina, bez ulozenih 50 dolara na godisnjem nivou je sve osim nauka. Nauka koja se ne moze usaglasiti o jednoj stvari? O cemu ba mi pricamo? Nisu nauka Fauci i ostali ublehasi u odjelima, nauka je iza vrata i tu istu nauku niko nista ne pita vec godinama, mislis da je nauka relevatna u coroni? Gdje ba vi zivite :run:
Pomeo me naukom? Lik koji tvrdi da je mutacija koja je nastala u oktobru zasnovana na vakcini koje se pocela primjenjivati cetiri mjeseca kasnije? Fakat jeste, svaka vam cast svima, ovo je ludilo...
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#44804 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

Naslovnica wrote: 02/08/2021 22:29
adsubzero wrote: 02/08/2021 22:24
S obzirom na sve okolnosti, jel to nije? Nismo nikako mogli da se u 2020. ponasamo identicno kao u 2019.
Naravno da nismo mogli da se ponašamo identično.
Ali govoriti da se lagodno i slobodno živjelo je, izvini, glupost.
Ako je lagodan život i sloboda - policijski sat, totalna zabrana izlaska za određene starosne grupe, zabrane putovanja izvan mjesta prebivališta, onda OK. :thumbup:
Ma jasno jebem mu, samo karikiram. Normalno da je bilo restrikcija. Ne mogu da se ne iznerviram kad procitam ovo za Svedsku i njihov "uspjeh", a kako su svi drugi fasisti...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44805 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

GandalfSivi wrote: 02/08/2021 22:37
Medobrundo25 wrote: 02/08/2021 22:34

Tebe je capljina pomeo naukom pa ne vidim da si promjenio pricu. O kakvoj ba ti nauci pricas kad cirkus vodi politika? Koja nauka? Epidemiologija? Nauka na marginama desetinama godina, bez ulozenih 50 dolara na godisnjem nivou je sve osim nauka. Nauka koja se ne moze usaglasiti o jednoj stvari? O cemu ba mi pricamo? Nisu nauka Fauci i ostali ublehasi u odjelima, nauka je iza vrata i tu istu nauku niko nista ne pita vec godinama, mislis da je nauka relevatna u coroni? Gdje ba vi zivite :run:
Pomeo me naukom? Lik koji tvrdi da je mutacija koja je nastala u oktobru zasnovana na vakcini koje se pocela primjenjivati cetiri mjeseca kasnije? Fakat jeste, svaka vam cast svima, ovo je ludilo...
Ne da te je pomeo, nego je i pobrisao i ulastio pod s tobom sa samo par "cijedjenja".
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#44806 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Medobrundo25 »

GandalfSivi wrote: 02/08/2021 22:37
Medobrundo25 wrote: 02/08/2021 22:34

Tebe je capljina pomeo naukom pa ne vidim da si promjenio pricu. O kakvoj ba ti nauci pricas kad cirkus vodi politika? Koja nauka? Epidemiologija? Nauka na marginama desetinama godina, bez ulozenih 50 dolara na godisnjem nivou je sve osim nauka. Nauka koja se ne moze usaglasiti o jednoj stvari? O cemu ba mi pricamo? Nisu nauka Fauci i ostali ublehasi u odjelima, nauka je iza vrata i tu istu nauku niko nista ne pita vec godinama, mislis da je nauka relevatna u coroni? Gdje ba vi zivite :run:
Pomeo me naukom? Lik koji tvrdi da je mutacija koja je nastala u oktobru zasnovana na vakcini koje se pocela primjenjivati cetiri mjeseca kasnije? Fakat jeste, svaka vam cast svima, ovo je ludilo...

Iz citave prepiske ti si izvukao samo dio koji on nije rekao i dio koji si razumio. Sta ti je toliki ego da neces ds priznas da nemas blage veze o cemu ti je covjek pisao? Nije sramota nesto ne znati, ali jeste sramota to ne priznati. Zauzeo si stav i to je to, imas puno pravo na isti kao i drugi, nisi kompetentan nikoga da gledas sa visoka i da drzis moralne pridike niti da tvrdis da je jedno ispravno a drugo ne. Ja smatram da si ti budala , ti smatras da sam ja budala i to je to. Vrijeme ce pokazati ko je bio veca budala.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18226
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#44807 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

salik79 wrote: 02/08/2021 22:40
GandalfSivi wrote: 02/08/2021 22:37

Pomeo me naukom? Lik koji tvrdi da je mutacija koja je nastala u oktobru zasnovana na vakcini koje se pocela primjenjivati cetiri mjeseca kasnije? Fakat jeste, svaka vam cast svima, ovo je ludilo...
Ne da te je pomeo, nego je i pobrisao i ulastio pod s tobom sa samo par "cijedjenja".
Totalno do kraja. Sto bi se kod nas rekli, sve me glavom u nogu ubio. Haj sad produzi, trazi gdje ces se zaraziti (mullahs approve this)..:
Naslovnica
Posts: 27884
Joined: 20/03/2013 15:38

#44808 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

adsubzero wrote: 02/08/2021 22:38
Naslovnica wrote: 02/08/2021 22:29
Naravno da nismo mogli da se ponašamo identično.
Ali govoriti da se lagodno i slobodno živjelo je, izvini, glupost.
Ako je lagodan život i sloboda - policijski sat, totalna zabrana izlaska za određene starosne grupe, zabrane putovanja izvan mjesta prebivališta, onda OK. :thumbup:
Ma jasno jebem mu, samo karikiram. Normalno da je bilo restrikcija. Ne mogu da se ne iznerviram kad procitam ovo za Svedsku i njihov "uspjeh", a kako su svi drugi fasisti...
Najbolje bi bilo pitati Šveđane šta misle o tome, a ne da mi palamudimo o njihovom (ne)uspjehu, obzirom na stepen smrtnosti kod njih i kod nas, i općenito kod njh u poređenju sa ostatkom Evrope.
Ako će se poređenja svoditi na to kako je Švedska prošla u odnosu na susjede, onda OK. Pri tome se ne smije zaboraviti da je mnogo starih umrlo jer vlasnici staračkih domova nisu na vrijeme zatvorili iste iako je bilo naređeno (to je činjenica). Da nisu učinili tu grešku bili bi kudikamo bolji.
Ljudi i danas umiru od covid-19 u UK, u desetinama, pa su ipak otvorili zemlju i ukinuli mjere. Da li je to uspjeh ili neuspjeh, fašizam, šta god?
Neću spominjati PTSP koji ćemo svi imati nakon ovoga, Šveđani sigurno neće. Sigurno da ih i u Švedskoj ima koji su protiv njihovog pristupa, ali njihov glavni epidemiolog niti je smjenjen, niti je pala vlada ili nešto slično. :thumbup:
User avatar
Login77777
Posts: 8645
Joined: 18/05/2021 09:11

#44809 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Login77777 »

Meni s ovom coronom sve isto kao i prije. Nikog ne poznajem da je fasovao coronu. Nije nikada bilo policijskog sata. Kebap i mc donalds (mc drive) sve normalno otvoreno bilo. Jedino sto vani konzumiram od jela. A i to samo ponekad.
Pozitiva autoput bio prazan mogao si fino voziti. U prodavnice svakako ne idem nego jednom godisnje odem u outlet u svabiju i kupim svu garderobu. Uz to je jos i dosta jeftinije.

Jedino maske na pocetku bilo tesko za naviknuti. Ali s vremenom nije ni lose ne moras svakakav smrad i znoj udisati. :mrgreen:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44810 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

GandalfSivi wrote: 02/08/2021 22:47
salik79 wrote: 02/08/2021 22:40

Ne da te je pomeo, nego je i pobrisao i ulastio pod s tobom sa samo par "cijedjenja".
Totalno do kraja. Sto bi se kod nas rekli, sve me glavom u nogu ubio. Haj sad produzi, trazi gdje ces se zaraziti (mullahs approve this)..:
Malo je reci.... Bilo bi ti nesto bez tog, nicim potkrijepljenog, ad hominema - je li tako? :roll:

I ono, onda, prijavljuje druge za "vrijedjanje" :-)
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18226
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#44811 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

salik79 wrote: 02/08/2021 22:54
GandalfSivi wrote: 02/08/2021 22:47

Totalno do kraja. Sto bi se kod nas rekli, sve me glavom u nogu ubio. Haj sad produzi, trazi gdje ces se zaraziti (mullahs approve this)..:
Malo je reci.... Bilo bi ti nesto bez tog, nicim potkrijepljenog, ad hominema - je li tako? :roll:

I ono, onda, prijavljuje druge za "vrijedjanje" :-)
Ne zovem te glupim, samo zaludjenim. S druge strane, ja nudim argumente, doktore, naucnike, izvore, reference, dok on nudi uvrede i misljenje, a ti dedu i lafo nanu. Kazem ti, smijesno...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44812 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

GandalfSivi wrote: 02/08/2021 23:05
salik79 wrote: 02/08/2021 22:54

Malo je reci.... Bilo bi ti nesto bez tog, nicim potkrijepljenog, ad hominema - je li tako? :roll:

I ono, onda, prijavljuje druge za "vrijedjanje" :-)
Ne zovem te glupim, samo zaludjenim. S druge strane, ja nudim argumente, doktore, naucnike, izvore, reference, dok on nudi uvrede i misljenje, a ti dedu i lafo nanu. Kazem ti, smijesno...
Ti nudis iskljucivo izvore, naucnike i reference svog, tzv. mainstreama, dok su svi ostali za tebe fakenews i idioti... Ja sam se osvrnuo na tvoj "mula" ad hominem, btw...

Sta ti znaci ovo "lafo nanu"?!
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#44813 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

iznenadjujuce, ali nemacki bild trazi halala za pogresne informacije i sijanje straha
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#44814 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Challenger_ »





:pisnuo:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18226
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#44815 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

salik79 wrote: 02/08/2021 23:11
GandalfSivi wrote: 02/08/2021 23:05

Ne zovem te glupim, samo zaludjenim. S druge strane, ja nudim argumente, doktore, naucnike, izvore, reference, dok on nudi uvrede i misljenje, a ti dedu i lafo nanu. Kazem ti, smijesno...
Ti nudis iskljucivo izvore, naucnike i reference svog, tzv. mainstreama, dok su svi ostali za tebe fakenews i idioti... Ja sam se osvrnuo na tvoj "mula" ad hominem, btw...

Sta ti znaci ovo "lafo nanu"?!
Znaci da je jako upitno je li nana bila “magistar medicine”. Nisam ni cuo za tu kvalifikaciju a pogotovo ne u ta vremena.

A ovo “mainstream” za neupucene znaci priznati doktori i naucnici iz te oblasti, ljudi koji samo rade svoj posao, a ne skupljaju pratioce na socijalnim medijima...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18226
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#44816 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

saint_mirad wrote: 02/08/2021 23:14 iznenadjujuce, ali nemacki bild trazi halala za pogresne informacije i sijanje straha
De nam i ti, vraca li se Trump na vlast za sest dana? Samo da vas sve stavim gdje pripadate...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44817 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

GandalfSivi wrote: 03/08/2021 01:58
salik79 wrote: 02/08/2021 23:11

Ti nudis iskljucivo izvore, naucnike i reference svog, tzv. mainstreama, dok su svi ostali za tebe fakenews i idioti... Ja sam se osvrnuo na tvoj "mula" ad hominem, btw...

Sta ti znaci ovo "lafo nanu"?!
Znaci da je jako upitno je li nana bila “magistar medicine”. Nisam ni cuo za tu kvalifikaciju a pogotovo ne u ta vremena.

A ovo “mainstream” za neupucene znaci priznati doktori i naucnici iz te oblasti, ljudi koji samo rade svoj posao, a ne skupljaju pratioce na socijalnim medijima...
A da ti nekada naucis citati ono sto pise i sam sebi, na svoj nacin, ne tumaciti napisano?! Nikada nisam napisao da mi je rahmetli nana bila "magistrar medicine" nego magistra farmacije. I, gle cuda, svi su to tada znali, te je u apoteci (u gradu je tada bila jedna apoteka, kasnije otvorena i druga) oslovljavali sa magistra.

Ma da, ovi ne samo da nisu priznati naucnici i doktori, nego nisu ni ljudi... Treba ih do kraja dehumanizirati, ha ja :thumbup: :roll:
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#44818 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Imate na temi "Vakcinacija u Zetri" da je zena od 36 godina 24 sata nakon primanja AZ nazalost preminula.
A vi i dalje palamudite.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#44819 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

spinel_ wrote: 03/08/2021 06:41 Imate na temi "Vakcinacija u Zetri" da je zena od 36 godina 24 sata nakon primanja AZ nazalost preminula.
A vi i dalje palamudite.
Ja citao jednog Hrvata. Primio vakcinu. Dobio tlak i jos nesto. Kaze nece drugu. Cuo sam i za jedan slucaj da je sin od jednog covjeka mlad umro nedavno. Kazu da svi pricaju da je od vakcine. Bio valjda tek malo prije smrti vakcinisan. Nije se odmah znalo da je predsmrt bio vakcinisan.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18226
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#44820 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

salik79 wrote: 03/08/2021 04:59
GandalfSivi wrote: 03/08/2021 01:58

Znaci da je jako upitno je li nana bila “magistar medicine”. Nisam ni cuo za tu kvalifikaciju a pogotovo ne u ta vremena.

A ovo “mainstream” za neupucene znaci priznati doktori i naucnici iz te oblasti, ljudi koji samo rade svoj posao, a ne skupljaju pratioce na socijalnim medijima...
A da ti nekada naucis citati ono sto pise i sam sebi, na svoj nacin, ne tumaciti napisano?! Nikada nisam napisao da mi je rahmetli nana bila "magistrar medicine" nego magistra farmacije. I, gle cuda, svi su to tada znali, te je u apoteci (u gradu je tada bila jedna apoteka, kasnije otvorena i druga) oslovljavali sa magistra.

Ma da, ovi ne samo da nisu priznati naucnici i doktori, nego nisu ni ljudi... Treba ih do kraja dehumanizirati, ha ja :thumbup: :roll:
Normalno da treba, i to do kraja. Direktno su odgovorni za hiljade izgubljenih ljudskih zivota, kako drugacije ih tretirati?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44821 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

GandalfSivi wrote: 03/08/2021 07:30
salik79 wrote: 03/08/2021 04:59

A da ti nekada naucis citati ono sto pise i sam sebi, na svoj nacin, ne tumaciti napisano?! Nikada nisam napisao da mi je rahmetli nana bila "magistrar medicine" nego magistra farmacije. I, gle cuda, svi su to tada znali, te je u apoteci (u gradu je tada bila jedna apoteka, kasnije otvorena i druga) oslovljavali sa magistra.

Ma da, ovi ne samo da nisu priznati naucnici i doktori, nego nisu ni ljudi... Treba ih do kraja dehumanizirati, ha ja :thumbup: :roll:
Normalno da treba, i to do kraja. Direktno su odgovorni za hiljade izgubljenih ljudskih zivota, kako drugacije ih tretirati?
Ma da, od silne brige za zdravlje ljudi su zabranili ivermectin za lijecenje oboljelih, likvidirase (samoubistvo iz zasjede) onog doktora sto je uveo lijecenje krvnom plazmom, drasticno poskupise doze vakcina, ne priznaju niti jedne druge osim vakcina "provjerenih" (a zna se i kojih) proizvodjaca i, na kraju krajeva, dozvoljavaju da narod vakcinisan tim vakcinama nesmetano putuju gdje hoce i sire virus, bez ikakvih testiranja, a nas koji se NEGATIVNO testiramo ce kasnije kriviti za to sirenje....Sve zato sto brinu za nase zdravlje. Kako da ne. Bas kao sto veliki proizvodjaci i dileri oruzja brinu za mir u svijetu.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#44822 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Gandalfe, zavrni rukav svako 6 mjeseci.
Uradi update da mozes putovati.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44823 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Na ovo sto se trenutno desava, a o cemu govorio i nas kolega veterinar, je blagovremeno upozoravao i dr. Bossche:

Image

A sve kvalitetno razradjeno u ovom prilogu:



Ali, ove ljude je bas briga za nase zivote, za razliku od Pfizera&co :roll:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#44824 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by madner »

Kakve su ovo gluposti, ovi teoreticari dozvoljavaju ovim idiotima da rade sto rade jer imaju ovako glupe teorije.
Dead Man Walking
Posts: 6364
Joined: 28/05/2004 21:49

#44825 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

Preimenujte cijeli ovaj podforum u teorije zavjere i opasnost od vakcine, svakako su sjeli na svaku temu. :thumbup:
Locked