Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#63276 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Altsa »

zposao wrote: 15/12/2022 09:59
Point. wrote: 13/12/2022 18:02
RS virus.
Manji entitet?

Šalu na stranu, stvarno kažu da su dispanzeri puni djece. Puno upala pluca.
Ma ne obolijevaju samo djeca. Meni med. sestra u opštoj kaze nije vise problem Covid vec virusne upale pluca. Puno imaju pacijenata.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#63277 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Maxxtro wrote: 13/12/2022 10:51
biglebovski wrote: 07/12/2022 15:46

Nemoj se ljutiti, ali ako za dvije i po godine nisi uspio razumjeti moju poziciju, možda je najbolje da odgovore za tvoje nerazumijevanje potražiš na nekoj drugoj adresi.
Pa imam generalnu ideju, medjutim problem je u odredjenim detaljima. Koliko sam uspio upratiti, jedina konzistentnost u tvojim upisima je sto skoro uvijek pises najvece moguce gluposti u datom trenutku i po datom pitanju, cak i kada su gluposti koje propagiras u kontradikciji sa prethodnim glupostima, kao ovdje npr.
A ja ti argumenta :lol:
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#63278 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by DEMONIKA »

biglebovski wrote: 07/12/2022 11:11
ultima_palabra wrote: 06/12/2022 03:14

Kamo te bolan na Americi da nam prevedes koji clanak? Jebo koronu vise, stara vijest.
Ma katastrofa u šta nam Ameriku pretvoriše, tuga me neka obuzme pa odustanem u po prevođenja. Šta da ti kažem, mogu misliti kako je čim naturalizovani Amerikanci vise na bosanskim portalima i forumima, bolje ne sjedati na muku, nisam ja takav tip.
:lol: :lol: :thumbup:
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#63279 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by melb26sa »

Sanjarko wrote: 13/12/2022 15:36 A nemozes se ni sacuvati. Mozes pripaziti ali sacuvati ne bas. Ja pazim. Pijem stajacu vodu tj sobne temperature vodu koju naspem u flasu svaki dan. Jedem C vitamin tj kisalinu od salata do krastavica, kisalih naravno. Cim osjetim da ce nesto primjerice se upaliti grlo popijem nesto za upalu Analgin ili Paracetamol preventivno.

Ali kazem nemoze se covjek ni sacuvati, pripaziti da, ovo prvo ne.
Drzi se ti dalje od paracetamola (acetaminophen) - unistava glutathione koji je veoma vazan za borbu i oporavak protiv infekcije. Prica iz druge ruke: od kolegice poznanicina beba bila u bolnici za RSV prije dvije-tri sedmice (ne u BiH, juzna Amerika). Konstantno joj davali paracetamol za "groznicu" i nisu mogli skontati sto se ne popravlja stanje. Kolegica joj rekla da skine dijete s paracetamola i dva dana kasnije beba sasvim ok.

Dodaj si vitamin d3 - osobe sa visokim nivoom D3 vitamina manje hvataju respiratorne infekcije (ILI - influenza like illness - ukljucuje grip, prehladu (common human coronavirus), bronhitis, upalu pluca (viralna ili bakterijska)). Svi su hronicno smanjenim nivoom d3 vitamina ukljucujuci i ljude koji se redovno suncaju ili zive u suncanim predjelima.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63280 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

melb26sa wrote: 16/12/2022 12:31
Sanjarko wrote: 13/12/2022 15:36 A nemozes se ni sacuvati. Mozes pripaziti ali sacuvati ne bas. Ja pazim. Pijem stajacu vodu tj sobne temperature vodu koju naspem u flasu svaki dan. Jedem C vitamin tj kisalinu od salata do krastavica, kisalih naravno. Cim osjetim da ce nesto primjerice se upaliti grlo popijem nesto za upalu Analgin ili Paracetamol preventivno.

Ali kazem nemoze se covjek ni sacuvati, pripaziti da, ovo prvo ne.
Drzi se ti dalje od paracetamola (acetaminophen) - unistava glutathione koji je veoma vazan za borbu i oporavak protiv infekcije. Prica iz druge ruke: od kolegice poznanicina beba bila u bolnici za RSV prije dvije-tri sedmice (ne u BiH, juzna Amerika). Konstantno joj davali paracetamol za "groznicu" i nisu mogli skontati sto se ne popravlja stanje. Kolegica joj rekla da skine dijete s paracetamola i dva dana kasnije beba sasvim ok.

Dodaj si vitamin d3 - osobe sa visokim nivoom D3 vitamina manje hvataju respiratorne infekcije (ILI - influenza like illness - ukljucuje grip, prehladu (common human coronavirus), bronhitis, upalu pluca (viralna ili bakterijska)). Svi su hronicno smanjenim nivoom d3 vitamina ukljucujuci i ljude koji se redovno suncaju ili zive u suncanim predjelima.
Nisam ovo znao za paracetamol. Ovdje ga daju prilicno. Moj ga je rahmetli stari za kostobolju pio pravo. Imao onu bolest kostiju i misica. Osteroporozu i jos mozda nesto. Nepijem ga ja puno. Samo ponekad kad me hoce uhvatit. A znam nekad paracetamol popit razmucen u caju, ili analgin citav nerazmucen naravno.

D3 vitamin to je omega masti? A evo vidim nije, ono je omega-3 ali slicnosti imaju. Malo izgleda. Nisam ja sklon vise prehladama, gripama itd. Neurekao se. Odkako sam shvatio da voda mi cesmovaca skodi. Pijem stajacu sa sobne temperature. Naspem flasu od kiseljaka i popijem tu flasu za dan, mozda i manje.

Svaki dan, vodu sebi naspem. Uglavnom ima neka ovdje opet viroza ili slicno nesto. Nije korona ono sr*nje ali ima nesto.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63281 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Opet danas javljaju da hara nesto ovdje. Cak ljude intervjuisala televizija. Nesto, nekakva streptokokna infekcija respiratornog sistema, tako nekako. Neznam, nisam zapamtio sta.

respiratorni-virus-hara-bosnom-i-hercegovinom-djeca-najugro%C5%BEenija
http://www.bhrt.ba/respiratorni-virus-h ... C5%BEenija
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#63282 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

Perete li ruke narode ? Imal kuroneee ?
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#63284 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tranquil »

Ako "irska svjetlost" to kaže, odoh namah da iz mene ispumpaju sve tri doze :sad:

Prestravljen sam. Big if true.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#63285 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

Irska Svjetlost je uvijek bila svijetlost na kraju tunela. Izađite šejtani iz mene, iz sve tri doze.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#63286 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by HarTar »

Samo se vi tješite :mrgreen: :lol:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#63287 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tranquil »

Evo tješim se.

Da je tačno čak i 10% stvari koje ste ti i tebi slični objavljivali, ja i pola ljudi koje znam bi do sada nekih 5-6 puta umrli.

Ali eto, ja sam taj koji se tješi. A ti si taj koji mi se ruga zbog "tješenja", jer znaš da ću prije ili poslije umrijeti, i kad umrem, ti ćeš odmah da znaš šta je razlog.

Čuj, "samo se vi tješite", sa dva smajlija. Čovjek bi volio da umru milioni, samo da on bude u pravu.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#63288 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by SmokingMan »

zilotrilionatokvadrilionasextilionita sh1thole varianta.


https://www.euronews.com/next/2023/01/0 ... 1672945362
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#63289 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by HarTar »

tranquil wrote: 05/01/2023 07:56 Evo tješim se.

Da je tačno čak i 10% stvari koje ste ti i tebi slični objavljivali, ja i pola ljudi koje znam bi do sada nekih 5-6 puta umrli.

Ali eto, ja sam taj koji se tješi. A ti si taj koji mi se ruga zbog "tješenja", jer znaš da ću prije ili poslije umrijeti, i kad umrem, ti ćeš odmah da znaš šta je razlog.

Čuj, "samo se vi tješite", sa dva smajlija. Čovjek bi volio da umru milioni, samo da on bude u pravu.
Nemam ja šta željeti ili ne željeti, ali činjenice su tu. I sami doktori u Sarajevu priznaju da je povećan broj pacijenata sa srčanim problemima. Moja sestra od 30-etak godina, bila zdrava kao dren, redovno išla na sistematske preglede (radi posla), sve bilo ok, primila tri doze, i sada ima srčanih problema, nažalost....
User avatar
billy organ
Posts: 1439
Joined: 04/07/2021 19:19

#63290 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by billy organ »

HarTar wrote: 06/01/2023 09:56
tranquil wrote: 05/01/2023 07:56 Evo tješim se.

Da je tačno čak i 10% stvari koje ste ti i tebi slični objavljivali, ja i pola ljudi koje znam bi do sada nekih 5-6 puta umrli.

Ali eto, ja sam taj koji se tješi. A ti si taj koji mi se ruga zbog "tješenja", jer znaš da ću prije ili poslije umrijeti, i kad umrem, ti ćeš odmah da znaš šta je razlog.

Čuj, "samo se vi tješite", sa dva smajlija. Čovjek bi volio da umru milioni, samo da on bude u pravu.
Nemam ja šta željeti ili ne željeti, ali činjenice su tu. I sami doktori u Sarajevu priznaju da je povećan broj pacijenata sa srčanim problemima. Moja sestra od 30-etak godina, bila zdrava kao dren, redovno išla na sistematske preglede (radi posla), sve bilo ok, primila tri doze, i sada ima srčanih problema, nažalost....
Realno tu sestru si izmislio.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#63291 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by SmokingMan »

Nije nikakva teorija zavjera da neki ljudi jako loše reaguju na vakcinu, i to ode na kardio vaskularni sistem, kao kod moje sestre. Jbt 3 mjeseca je imala problema sa pritiskom nakon J & J vakcine.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#63292 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

Ne znam nikoga da je imao probleme nakon vakcine, ali znam dosta koji su imali srcanih i respiratornih problema tokom i nakon korone (narocito delte).

A realno je do sada 95% ljudi imalo neki oblik korone, a vakcinisanih je 30-40% (barem u BiH).

https://www.klix.ba/sport/nogomet/nogom ... /230106085
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#63293 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by HarTar »

billy organ wrote: 06/01/2023 13:03
HarTar wrote: 06/01/2023 09:56

Nemam ja šta željeti ili ne željeti, ali činjenice su tu. I sami doktori u Sarajevu priznaju da je povećan broj pacijenata sa srčanim problemima. Moja sestra od 30-etak godina, bila zdrava kao dren, redovno išla na sistematske preglede (radi posla), sve bilo ok, primila tri doze, i sada ima srčanih problema, nažalost....
Realno tu sestru si izmislio.
Realno, imaš pravo vjerovati u šta hoćeš. Nisam ja ovdje da bilo šta ikome dokazujem, samo sam iznio slučaj koji je meni bitan.
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#63295 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

Ne čudi me da ga je Vaha bio izbacio iz tima.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#63296 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tranquil »

Vidim nisi ni pročitao ovo što si postavio :roll:
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#63297 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by HarTar »

tranquil wrote: 07/01/2023 19:22
Vidim nisi ni pročitao ovo što si postavio :roll:
Pročitao sam, kako sada korona, a uredno vakcinisan?
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#63299 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by HarTar »

baglama wrote: 07/01/2023 20:19 I am Zabezeknut :-)
Za ovo je sluzio Twitter. :D

https://sfstandard.com/technology/these ... ont-exist/
Ja ni najmanje, uvijek sam znao da su tzv. ljevičari i ove LGBTQ moralne nakaze iza svega. Naravno uz farmako mafiju.
Locked