Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#53351 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by RtrnOfSalisbury »

braca rumuni oce da angazuju grofa drakulu u borbi protiv lahke prelade, navodno im ovaj bezopasni virus napravio dar-mar :mrgreen:
splinter
Posts: 7348
Joined: 08/10/2011 12:28

#53352 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

GandalfSivi wrote: 19/10/2021 16:10
splinter wrote: 19/10/2021 16:08 Konačno sam završio jedan rad o dešavanjima u predpandemijskom periodu u i oko Wuhana, doduše sa jedno desetak danas zakašnjenja al bolje ikad no nikad
De nam brzi preview. Je li Fauci? :D
https://drive.google.com/file/d/1HGdVBC ... sp=sharing

Eto ga
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18041
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#53354 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

splinter wrote: 19/10/2021 21:32
GandalfSivi wrote: 19/10/2021 16:10

De nam brzi preview. Je li Fauci? :D
https://drive.google.com/file/d/1HGdVBC ... sp=sharing

Eto ga
Pih, nema Faucija :)

A sada ozbiljno. Poprilicno sveobuhvatan rad, koji u sustini pokazuje jednu pozitivnu sliku, jer se bas morala desito savrsena oluja za ovakvu pandemiju, a nadam se da smo nesto naucili i da se nece ponoviti. Svidja mi se da postavljas fakte, ali bjezis od konacnog donosenja zakljucaka, jer mnoge stvari u vezi sa ovim ostaju neobjasnjive (da ne spominjem ocito sakrivanje dokumentacije)…
splinter
Posts: 7348
Joined: 08/10/2011 12:28

#53355 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

GandalfSivi wrote: 19/10/2021 22:17
Pih, nema Faucija :)

A sada ozbiljno. Poprilicno sveobuhvatan rad, koji u sustini pokazuje jednu pozitivnu sliku, jer se bas morala desito savrsena oluja za ovakvu pandemiju, a nadam se da smo nesto naucili i da se nece ponoviti. Svidja mi se da postavljas fakte, ali bjezis od konacnog donosenja zakljucaka, jer mnoge stvari u vezi sa ovim ostaju neobjasnjive (da ne spominjem ocito sakrivanje dokumentacije)…
Več pročitao? :-D
Moram još dosta doraditi, ubaciti slike, prevesti neke dokumente s kineskog, ubaciti neke printscreenove.
I ja sam naučio dosta stvari koje nisam znao, ljudi su mi dijelili informacije a i ja njima.
U početku sam bio u grču, mislio sam da ljudi na ovim prostorima nemaju baš previše znanja ali kasnije sam se oslobodio, pa sam skontao da imam i ja šta ponuditi njima. Ima zaista dobrih likova na svim stranama, koji su pobornici raznih teorija. DRASTIC je u početku bio skeptičan ali su kasnije i i oni popustili i dijelili neke info.
Tek sad čovjek vidi koliko smo bili svi naivni u nekim stvarima, al jbg
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#53356 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

I gdje nestade Rox_Anne?
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7251
Joined: 12/03/2012 18:04

#53357 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

splinter wrote: 19/10/2021 21:32
GandalfSivi wrote: 19/10/2021 16:10

De nam brzi preview. Je li Fauci? :D
https://drive.google.com/file/d/1HGdVBC ... sp=sharing

Eto ga
Vjerovatni prirodni nastanak, jes' vidio moj ti sto nas jebase supe od sismisa pa onda sve lancano krenu po zlu, ccccccc.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18041
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#53358 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 19/10/2021 23:11
Vjerovatni prirodni nastanak, jes' vidio moj ti sto nas jebase supe od sismisa pa onda sve lancano krenu po zlu, ccccccc.
Pa procitaj bolan, nema ti veze s vezom komentar…
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7251
Joined: 12/03/2012 18:04

#53359 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

GandalfSivi wrote: 19/10/2021 23:12
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 19/10/2021 23:11

Vjerovatni prirodni nastanak, jes' vidio moj ti sto nas jebase supe od sismisa pa onda sve lancano krenu po zlu, ccccccc.
Pa procitaj bolan, nema ti veze s vezom komentar…
Supa je karikiranje, vjerovatni prirodni nastanak ( 23 stranica ) me odvraca da tako nesto citam, imam pametnijeg posla tipa da gledam u zid ili kroz prozor :D

Svaka cast na trudu, al....da ne lajem bezveze. Ovom sta god da se servira, progutace. Sretno.
Blitz1
Posts: 578
Joined: 14/07/2015 09:17

#53360 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Blitz1 »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 19/10/2021 23:16
GandalfSivi wrote: 19/10/2021 23:12

Pa procitaj bolan, nema ti veze s vezom komentar…
Supa je karikiranje, vjerovatni prirodni nastanak ( 23 stranica ) me odvraca da tako nesto citam, imam pametnijeg posla tipa da gledam u zid ili kroz prozor :D

Svaka cast na trudu, al....da ne lajem bezveze. Ovom sta god da se servira, progutace. Sretno.
Pa.bola pročitaj do kraja. Čovjek fino sve objasnio.
Uopšte nije samo to zaključak.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#53361 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Koga briga sad kako je nastao kad cete se bocati do kraja zivota?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18041
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#53362 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Za cvrleta i ostale koji ne mogu prouciti ako nije na YouTube-u:
Na osnovu obrađenih podataka, dobijenih rezultata i geografske analize može se zaključiti da je virus mogao dospijeti u Wuhan na jedan od slijedeća tri načina:

1. Pomjerajući se iz pravca juga najprije u ruralna i prigradska naselja, a potom u urbani dio grada, moguće sa neke farme ili tržišta životinja. Ovakva geografska orijentacija ne podrazumjeva nužno pozicioniranost indeksne lokacije udaljene južno od šireg kruga grada, već se virus mogao širiti i iz ostalih geografskih pravaca, udaljenijih dijelova provincije Hubei ili šireg okruženja grada.

2. Šireći se preko putnika iz ostatka provincije (vjerovatnije) ili ostalih dijelova Kine koji u Wuhan dolaze koristeći željezničku mrežu i kretanjem velikog broja ljudi na početnoj stanci u Wuchang-u.

3. Prilikom nestručnog rukovanja sa uzorcima ili “incidentom” u nekoj od mikrobioloških laboratorija, obzirom da su većina bile na desnoj strani grada i na relativno malom prostoru.
Pa ti jos postavi lik koliko se ljudu zarazi Covidom godisnje (400000) u tom regionu, pa ti da i prave brojeve na osnovu antitjela koliko je ljudi u regiji bilo zarazeno do marta, pa ti da i tri razlicite metodologije mjerenja pocetka pandemije (plus cetvrta matematicka, ne do kraja objasnjena), pa svasta nesta se zanimljivo moze procitati…
Last edited by GandalfSivi on 19/10/2021 23:26, edited 1 time in total.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#53363 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sara03 »

Bitno je šta kaže Youtube akademska zajednica na petominutnom klipu, ko će čitati. :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18041
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#53364 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Anyhow, koja god da je istina, svede se na istu stvar kao i kod patuljaka u Gospodaru prstenova, koji su bili pohlepni i preduboko kopali…
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7251
Joined: 12/03/2012 18:04

#53365 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

GandalfSivi wrote: 19/10/2021 23:21 Za cvrleta i ostale koji ne mogu prouciti ako nije na YouTube-u:
Na osnovu obrađenih podataka, dobijenih rezultata i geografske analize može se zaključiti da je virus mogao dospijeti u Wuhan na jedan od slijedeća tri načina:

1. Pomjerajući se iz pravca juga najprije u ruralna i prigradska naselja, a potom u urbani dio grada, moguće sa neke farme ili tržišta životinja. Ovakva geografska orijentacija ne podrazumjeva nužno pozicioniranost indeksne lokacije udaljene južno od šireg kruga grada, već se virus mogao širiti i iz ostalih geografskih pravaca, udaljenijih dijelova provincije Hubei ili šireg okruženja grada.

2. Šireći se preko putnika iz ostatka provincije (vjerovatnije) ili ostalih dijelova Kine koji u Wuhan dolaze koristeći željezničku mrežu i kretanjem velikog broja ljudi na početnoj stanci u Wuchang-u.

3. Prilikom nestručnog rukovanja sa uzorcima ili “incidentom” u nekoj od mikrobioloških laboratorija, obzirom da su većina bile na desnoj strani grada i na relativno malom prostoru.
Preletim, da vidim imal' efekta citati i naletim na ovo stash drugo zakljuciti.

Image

Yt pridjeve nekom drugom lijepi, meni ne mozes, to si valjda shvatio do sada :D
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7251
Joined: 12/03/2012 18:04

#53366 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Sara03 wrote: 19/10/2021 23:24 Bitno je šta kaže Youtube akademska zajednica na petominutnom klipu, ko će čitati. :D
Ne leti pred rudu sa zakljuccima gdje uopste ne znas sta se desava i sta se desavalo na temi u zadnje vrijeme.

Ne mozes nikoga procijeniti na osnovu dva komentara isto kao sto ja tebe ne mogu procijeniti na osnovu nekoliko postova bez obzira na pisanje sa teme parada ponosa. Mozes biti empaticna i sirokoumna ili mozes biti frustrirana i ogranicena, a imati iste stavove, u to ne ulazim, niti je moje da to radim. Isto ocekujem od tebe. Fino se igraj :kiss:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#53367 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

ma virus je bioweapon iz fort detricka, usa. to sto je neko sklepao nekakav dokument ne znaci nista. i za one sto su isli u wuhan da istrazuju poreklo virusa se pokazalo da 26/27 ima konekcije sa istim tim wuhanom od ranije.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#53368 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Svaka cast covjeku za trud, no da je neko iz iste sfere napisao rad na 30ak stranica samo uz drugaciji zakljucak, na kraju bi od klix forumasa i narocito americke brigade proglasen budalom ravnozemljasem. Dokaz za to su i stotine drugih doktora koji su nazalost cenzurisani jer ne odgovaraju globalnoj agendi.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#53369 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

vakserima svasta pada na pamet
Image
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#53370 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Vakseri su u svakom slucaju mnogo mnogo nasilniji ljudi. Fasisticki nastrojeni svakako.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#53371 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by preselio na ahiret »

kolko ovo traje pLandemija?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#53372 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

preselio na ahiret wrote: 20/10/2021 00:02 kolko ovo traje pLandemija?
Traje dok god ina vakcina... Sad trenutno "ispituju" da li davati djeci od 5 godine.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#53373 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

preselio na ahiret wrote: 20/10/2021 00:02 kolko ovo traje pLandemija?
trajace sve dok ne great resetuju drustvo kako su zamislili.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#53374 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by preselio na ahiret »

zajebano,samo da i njih ne pocnu uslovljavat ko nije vakcinisan ne moze u skolu,cisti teror
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44871
Joined: 29/12/2005 01:20

#53375 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Svaka cast na trudu. :thumbup:

Mene iskreno ne zanima toliko porijeklo virusa, osim ako neko nije namjerno pustio u “promet”. Da li je dosao s pijace, ili je pobjegao iz laba, nisam siguran koliko je nama obicnim smrtnicima bitno.
Locked