Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#41851 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

splinter wrote: 04/05/2021 11:59
laik1981 wrote: 04/05/2021 11:16 Dobre mjere u Svedskoj. Na stadion moze 8 navijaca, a u trzni centar 1000 :lol:
Image

AIK, kad se sjetim, najbolje gostovanje. Ali mi nije jasna ova mjera, Friends Arena je zaista ogroman stadion i prostran, po kojem kriteriju samo 8 ljudi da prisustvuje??
Jesi bio sa ekipom koja se marisala sa navijačima AIK na terasi paba? Letjele su šake i flaše na sve strane :-D

Ma glupiraju se sa ovim mjerama. Glavni argumenti su im da više raje odjednom ide u wc i u isto vrijeme izlaze/ulaze. Uglavnom ublehaška priča
splinter
Posts: 7434
Joined: 08/10/2011 12:28

#41852 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

@Point.
Misliš u Solni pred stadionom il' dan ranije u Stockholmu?
Tu na stadionu nisam bio, zakasnili smo al u gradu su bilo dan ranije predobro :-D

Da mjere su fakat glupe, slažem se. Samo će kontra efekat postići, pogotovu kod Šveđana.
Mislim da su na stadion od 50.000 komotno mogli pustiti za početak 5 -10.000 ljudi.
Uostalom svakako je planirano da se na Euro pušta publika u određenom broju.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#41853 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

splinter wrote: 04/05/2021 19:49 @Point.
Misliš u Solni pred stadionom il' dan ranije u Stockholmu?
Tu na stadionu nisam bio, zakasnili smo al u gradu su bilo dan ranije predobro :-D

Da mjere su fakat glupe, slažem se. Samo će kontra efekat postići, pogotovu kod Šveđana.
Mislim da su na stadion od 50.000 komotno mogli pustiti za početak 5 -10.000 ljudi.
Uostalom svakako je planirano da se na Euro pušta publika u određenom broju.
Pred stadionom. Bio je dobar fajt. :)

Ma seru švedi, to odlučuju ljudi koji nisu dva puta potrčali u životu.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#41854 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

https://www.nytimes.com/2021/05/03/heal ... ccine.html

Reaching ‘Herd Immunity’ Is Unlikely in the U.S., Experts Now Believe
Widely circulating coronavirus variants and persistent hesitancy about vaccines will keep the goal out of reach. The virus is here to stay, but vaccinating the most vulnerable may be enough to restore normalcy.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#41855 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Cjepivo bi Moderni trebalo donijeti preko 19 milijardi dolara prihoda

AMERIČKA farmaceutska kompanija Moderna izvijestila je da u ovoj godini očekuje 19.2 milijarde dolara prihoda od cjepiva protiv covida-19, a prvo je tromjesečje zaključila s dobiti prvi put otkada je osnovana.

U veljači je kompanija najavila da će prihod od prodaje cjepiva ove godine iznositi 18.4 milijarde dolara.

U prvom tromjesečju cjepivo je Moderni donijelo 1.7 milijardi dolara prihoda.

Ukupni je prihod iznosio 1.9 milijardi dolara, u usporedbi s osam milijuna dolara u istom prošlogodišnjem razdoblju.

Kompanija je prvo tromjesečje zaključila s neto dobiti, prvi put otkada je osnovana, od 1.2 milijarde dolara. Prva tri prošlogodišnja mjeseca završila je sa 124 milijuna dolara neto gubitka.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/cje ... 74161.aspx

Image
armin071
Posts: 5284
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#41856 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

armin071
Posts: 5284
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#41857 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

U Izraelu je oko pet miliona ljudi već cijepljeno preparatom Biontech / Pfizer, što odgovara oko 60 posto ukupne populacije. Nijedna druga zemlja do sada nije mogla pratiti ovu stopu vakcinacije. Iako je studija objavljena u časopisu "The Lancet" potvrdila visoku efikasnost vakcine nakon druge doze, panel vodećih izraelskih zdravstvenih stručnjaka došao je do šokantnog nalaza:

"Rezultati su katastrofalni na svim nivoima, nikada nije postojalo cjepivo koje je naštetilo toliko mnogo ljudi", zaključak je Izraelskog narodnog odbora (IPC), koji je objavio svoje izvješće o nuspojavama cjepiva na kraju April. Bivši jazz glazbenik i sadašnji autor Gilad Atzmon sažeo je izvještaj IPC-a od 25 stranica, koji je objavljen na hebrejskom, i preveo ga na engleski. Najvažniji nalazi IPC-a uznemiruju:

„Primili smo 288 prijava smrti u vrijeme vakcinacije (90 posto do deset dana nakon vakcinacije), od kojih su 64 posto bili muškarci. Izraelsko Ministarstvo zdravlja, međutim, govorilo je o samo 45 smrtnih slučajeva povezanih s vakcinom.

Ako su gornje brojke vjerodostojne, tada Izrael, koji je tvrdio da provodi svjetski eksperiment, nije iskreno izvijestio o rezultatima svog eksperimenta. Često čujemo o krvnim ugrušcima izazvanim vakcinom AstraZeneca. Na primjer, čuli smo za 300 slučajeva krvnih ugrušaka u Evropi. Međutim, ako su rezultati IPC-a autentični, tada će Pfizerova vakcina možda biti povezana s više smrtnih slučajeva u Izraelu nego AstraZeneca širom Evrope. "

Najveća stopa smrtnosti od svih uzroka u posljednjih deset godina
„Prema Državnom zavodu za statistiku, u januaru i februaru 2021. godine, u jeku izraelske kampanje masovnog cijepljenja, ukupni mortalitet u Izraelu porastao je za 22 posto u odnosu na godinu. U stvari, januar i februar 2021. bili su najsmrtonosniji mjeseci u posljednjoj deceniji, sa najvećom ukupnom stopom smrtnosti u odnosu na odgovarajuće mjesece u protekloj deceniji. "

Prema IPC-u, porast ukupnog mortaliteta bio je najizraženiji u starosnoj grupi od 20 do 29 godina, pri čemu je ukupni mortalitet porastao za 32 posto u odnosu na prethodnu godinu.

"Statistička analiza podataka Državnog zavoda za statistiku, u kombinaciji sa informacijama Ministarstva zdravlja, dovodi do rezultata da se stopa smrtnosti među cijepljenima procjenjuje na oko 1: 5000 (1: 13000 između 20. i 49, 1: 6000 u dobi od 50 do 69 godina, 1: 1600 u dobi od 70 i više godina). Na osnovu toga, čini se realnim procijeniti broj smrtnih slučajeva u Izraelu povezanih s ovom vakcinom na oko 1.000 do 1.100 ljudi do danas.

Postoji velika korelacija između broja dnevno cijepljenih osoba i broja umrlih dnevno, u rasponu do deset dana, u svim dobnim skupinama. U dobi od 20 do 49 godina - raspon od devet dana od trenutka vakcinacije do smrti, u dobi od 50 do 69 godina - pet dana od trenutka vakcinacije do smrti, u dobi od 70 i više godina - tri dana od vrijeme cijepljenja do smrti. "

Izraelsko Ministarstvo zdravlja to odmjerava
Prema zdravstvenim stručnjacima, planirano cijepljenje djece moglo bi imati katastrofalne posljedice.

„S obzirom na veličinu i ozbiljnost nuspojava, željeli bismo ponoviti stav Odbora da cijepljenje djece može izazvati neželjene efekte slične onima kod odraslih, uključujući smrt potpuno zdrave djece. Kako koronavirus ni na koji način ne ugrožava djecu, Komitet vjeruje da namjera izraelske vlade da cijepi djecu ugrožava njihov život, zdravlje i budući razvoj. "

Izraelsko Ministarstvo zdravlja vjerojatno neće biti impresionirano izvještajem IPC i nastavit će ubrzati kampanju cijepljenja. Ministarstvo čak ne smatra dokazanim neobično povećanje upale miokarda nakon cijepljenja preparatom Biontech / Pfizer, što je na kraju vidljivo. Ne vidi se jasan porast smrtnosti zbog vakcinacije - a takođe nije sigurno da će doći do povećanja broja miokarditisa u odnosu na isti period prethodne godine.

To odgovara: Radu IPC-a malo je pažnje posvećeno u izraelskoj štampi, prema Giladu Atzmonu. Lako je zamisliti da nalaz Izraelskog narodnog odbora u ovoj zemlji većina opisuje kao rad teoretičara zavjere.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45218
Joined: 29/12/2005 01:20

#41858 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Sve redom epidemiolozi, ljekari i strucnjaci za vakcine:

:lol: :lol:

https://www.the-people-committee.com/english
Dr. Pinki Feinstein

Dr. Pinky Feinstein, psychiatrist, author of books and courses for personal empowerment, developer of the intuitive drawing method: “I initiated the establishment of this committee in recognition of a dangerous process taking place in the country that no official system addresses or even identifies. I have concluded that it is necessary to establish a significant civilian task force to examine the occurrences and deal with them by any legitimate means.”



Irit Yankovich, Attorney

Irit Yankovich, attorney, holds a bachelor's degree in biology from Bar-Ilan University and a bachelor's degree in law from Tel Aviv University, lawyer and office owner: “The evil power of the elected and incumbent bureaucracy is the source of all our distress. We will fight this evil power as best as we can”.



Rotem Brown, Attorney

Graduated three degrees with honors: Economics (Extended program) from Tel Aviv University (1997), Law (LLB) and an additional degree in Business Management (specialized in finance). Member of the Israeli Bar Association. Owns a private law office specializing in Real Estate, Commerce and Courts in Tel Aviv.

Ever since I can remember I have been delving into questions of decency, rights and justice. We are witnessing historic times, where achieving a balanced and just result is the order of the day and correcting distortions in government systems is a matter of life and death.



Itai Yaffa, Attorney

Itai Yaffa, lawyer and mediator, father of 6, Major in reserve duty [Active reserve service], founder and litigator in the law firm A. Yaffa & Co. for trade law and family law; public activist in the city of Haifa; active on social networks in raising public awareness against the corona crisis management and vaccine enforcement; represents employees who have been persecuted in their workplace, on the basis of forced vaccinations. Joined The People Committee in order to uncover the motives behind the silencing and national intimidation involved in the treatment of the virus, including legislative processes and medical trends.



Dr. Etty Elisha, Ph.D

“I am a criminologist by training and until recently I was mainly involved in teaching and research in this field with an emphasis on rehabilitating offenders. In the last year and a half, I have started researching, together with colleagues, various aspects of oppression, silencing and censorship of researchers and research on vaccines. The research has made me realize how profoundly interests, politicization and conflicts of interest govern vaccines, , which have nothing to do with public health. The corona crisis over the past year has made me realize that there is a process of disease plilization going on here, involving a continuing and growing violation of our potential individual rights and our health, ostensibly in the name of protecting public health. That is why I am here - to stop the violation of our individual rights and to expose the interests behind these cynical processes, which endanger the health of us all and our social resilience.



Dr. Galit Tzefler Naor, physician

Galit Tzefler Naor, a family physician and district medical director of the home care unit in the HMO [health maintenance organization]: “My opinions do not represent the opinion of the medical institution where I work. Over the past year, I have been repeatedly impressed by irrationality, lack of transparency and irresponsibility in decisions made at the leadership level in general and in the health care system in particular. The conduct of the leadership at the various levels and in the various fields causes serious harm to the health and well-being of residents of all ages. Events need to be flooded, researched, and conclusions drawn in a way that will allow for a quick correction of the short-term and long-term mistakes and damages that have been emerging these days.



Ella Naveh, MPH

Ella Naveh, biological and epidemiological, MPH [Masters in Public Health] , mother of 3, senior public health activist in protecting Haifa Bay residents from new pollutant programs and existing pollutant factories, founder of “ Mothers and Fathers Save Haifa and the Krayot” organization, graduate of the Mandel Executive Leadership Program, active on social media to raise public awareness to government failures that have the potential to have an impact on public health, raises public awareness of the risks from the new vaccine for the corona: “When there is a health failure that prevents me from sleeping at night, I know that a new adventure begins by way of protecting public health, as well as the instinct to explore and discover the truth.”



Professor Nati Ron’el

Nati Ron’el, professor, clinical criminologist, who recognizes current suspected criminal proceedings, of intimidating the population and exploiting the fear for hidden purposes, which are not in the best interests of the population; processes of harming medical science and practice, he is interested in helping stop these processes and restore camaraderie to society, civil security and the trust in health services and health knowledge. To direct the authorities to carry out what they are intended for– providing services for the civilian.



Professor Etty Einhorn

Professor Etty Einhorn , Head of the Accounting Department, Tel Aviv University: “I joined the committee because my conscience no longer allows me to remain silent in the face of the dangerous processes of human rights violations and erosion of the values of morality and democracy, that are taking place in our country.”



Eithan Marshand

Eithan Marshand, 4th year medical student: “I came to medical school with many dreams of taking part in improving health systems for the benefit of the public. To my comprehension, over the last year the usual problems of the health systems have errupted from the bounds we have known and suddenly rule all areas of life. Medical permission, which until now was (more or less) reserved for people who need / seek medical treatment, has suddenly reached the general public. I sense that there is a Psychological consciousness war against the public. I am working to stop the tremendous and unnecessary harm to the public, to stop the underhanded opportunism of consciousness, and to give back to the public such basic rights - rights that no one had the right to deprive them of.
Inace sedmodnevni prosjek umrlih od Covida u Izraelu je trenutno 2 (dva).
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#41859 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

https://www.technologyreview.com/2021/0 ... gin-wuhan/

No one can find the animal that gave people covid-19

A wild-animal trader who caught a strange new virus from a frozen pangolin. A lab worker studying bat viruses who slipped up and sniffed the air under her biosafety hood. A man who suddenly fell ill after collecting bat guano from a cave to use for fertilizer.
Were any of these scenarios what touched off the covid-19 pandemic?
User avatar
escobar__
Posts: 8876
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#41860 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

Možda je od jedne druge životinje, one najveće zemaljske štetočine. 🤔
User avatar
escobar__
Posts: 8876
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#41862 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

Ma to je teorija zavjere. 😁
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#41863 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

U LA vakcinisu djecu od 12 godina. :?
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#41864 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Sanjarko wrote: 16/05/2021 05:22 U LA vakcinisu djecu od 12 godina. :?
Pa da, odobren je Rajfajzen za 12+.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#41865 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Naslovnica wrote: 16/05/2021 06:22
Sanjarko wrote: 16/05/2021 05:22 U LA vakcinisu djecu od 12 godina. :?
Pa da, odobren je Rajfajzen za 12+.
A umrlo djece od 12-16 godina od Korone?
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#41866 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Sanjarko wrote: 16/05/2021 06:31
Naslovnica wrote: 16/05/2021 06:22
Sanjarko wrote: 16/05/2021 05:22 U LA vakcinisu djecu od 12 godina. :?
Pa da, odobren je Rajfajzen za 12+.
A umrlo djece od 12-16 godina od Korone?
Ne znam.
Mislim da je svrha vakcinisanja mlađe populacije, pored toga da bi se direktno zaštitili od eventualne zaraze i težih posljedica, i to što se smanjuje stepen prenosa zaraze na ostatak populacije.
E sada ćeš ti meni postaviti pitanje - zašto, kada je većina starije populacije vakcinisana...
Ne želim da razmišljam o tome, znam da se moji tinejdžeri neće vakcinisati, mislim da nema potrebe za tim.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#41867 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Naslovnica wrote: 16/05/2021 06:50
Sanjarko wrote: 16/05/2021 06:31
Naslovnica wrote: 16/05/2021 06:22

Pa da, odobren je Rajfajzen za 12+.
A umrlo djece od 12-16 godina od Korone?
Ne znam.
Mislim da je svrha vakcinisanja mlađe populacije, pored toga da bi se direktno zaštitili od eventualne zaraze i težih posljedica, i to što se smanjuje stepen prenosa zaraze na ostatak populacije.
E sada ćeš ti meni postaviti pitanje - zašto, kada je većina starije populacije vakcinisana...
Ne želim da razmišljam o tome, znam da se moji tinejdžeri neće vakcinisati, mislim da nema potrebe za tim.
Fazon je sto to uopste nisu na Dnevniku rekli. Nego rekli iz razloga da mogu ponovo ic u skolu. Da nemoraju onlajn pohadzat skolu.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#41868 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Ne znam koji je to dnevnik, ali govore gluposti.
Djeca u USA uglavnom idu u škole.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#41869 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Naslovnica wrote: 16/05/2021 07:31 Ne znam koji je to dnevnik, ali govore gluposti.
Djeca u USA uglavnom idu u škole.
Nova BH dnevnik, juce, LA, vakcinisu djecu da mogu ic u skolu. Barem sam ja tako razumio. Ovo za skolu. Uglavnom vakcinisu i djecu od 12 godina.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#41870 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Sanjarko wrote: 16/05/2021 08:17
Naslovnica wrote: 16/05/2021 07:31 Ne znam koji je to dnevnik, ali govore gluposti.
Djeca u USA uglavnom idu u škole.
Nova BH dnevnik, juce, LA, vakcinisu djecu da mogu ic u skolu. Barem sam ja tako razumio. Ovo za skolu. Uglavnom vakcinisu i djecu od 12 godina.
Ma gluposti.
Djeca idu u škole i bez vakcinacije.
Manje gledati dnevnike i slična sranja, informacije su danas dostupne na 2 klika i lako je provjeriti koliko je informacija o vakcinaciji djece i otvaranja škola (ne)tačna.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#41871 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

https://www.wired.com/story/the-teeny-t ... ovid-kill/

The 60-Year-Old Scientific Screwup That Helped Covid Kill
All pandemic long, scientists brawled over how the virus spreads. Droplets! No, aerosols! At the heart of the fight was a teensy error with huge consequences.


An indoor-air researcher at the University of Hong Kong, Li had made a name for himself during the first SARS outbreak, in 2003. His investigation of an outbreak at the Amoy Gardens apartment complex provided the strongest evidence that a coronavirus could be airborne. But in the intervening decades, he’d also struggled to convince the public health community that their risk calculus was off. Eventually, he decided to work out the math. Li’s elegant simulations showed that when a person coughed or sneezed, the heavy droplets were too few and the targets—an open mouth, nostrils, eyes—too small to account for much infection. Li’s team had concluded, therefore, that the public health establishment had it backward and that most colds, flu, and other respiratory illnesses must spread through aerosols instead.


..


ON FRIDAY, APRIL 30, the WHO quietly updated a page on its website. In a section on how the coronavirus gets transmitted, the text now states that the virus can spread via aerosols as well as larger droplets. As Zeynep Tufekci noted in The New York Times, perhaps the biggest news of the pandemic passed with no news conference, no big declaration. If you weren’t paying attention, it was easy to miss.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#41872 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Izgleda da je i Tajvan došao na red.
:(
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#41873 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/otkr ... /210522102

Otkriva se sve više informacija o povezanosti Billa Gatesa i pedofila Epsteina
Gates pedofilcina.
enrique83
Posts: 190
Joined: 25/02/2012 14:24

#41874 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by enrique83 »



Hahahah, šta reći...Prevara stoljeća u režiji korumpiranih naučnika i doktora 🤔
User avatar
JohnnyS
Posts: 13609
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#41875 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JohnnyS »

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... n-15075506

Đe je ona američka leftardija koja je napadala gospodina Trumpa kad je krivio Kineze za pandemiju? Ah da, oni su provodili akciju "Hug the Chinese"
Locked