Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#56926 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

cassius wrote: 06/12/2021 21:25
jeza u ledja wrote: 06/12/2021 20:47

Tako je, nemam toliko posla. Sta ces, moze mi se.
Dok pisem ovo, ide satnica.

Ti?
Ma kakav ti i satnica :D clockovao si se na forum u 10 i odjavit ces se u 10 , eh to je tvoja satnica. Al ajde neka vas, konobari i besposlicari iz amerike dosli da sole pamet malo balkanskim balvanima :lol:
Kao sto rekoh - dok pisem ovo, ide satnica. A tebi?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#56927 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Ja se slazem s Cassiusom. Cijeli dan gledam westerne iz 50ih i preseravam se s vama po forumu nego sta nego besposlicar!!!
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#56928 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

gamer4ever wrote: 06/12/2021 21:27
Trappist wrote: 06/12/2021 16:11 "U 33. godini preminuo Stevan Jelovac, košarkaški reprezentativac Srbije"

moze li ovdje neki faktček, ili je ovo i dalje sasvim normalna pojava? Da je imao trag covida na carapama udarna bi vijest bila da je zdrav sportista umro od korone.
Pa objasni nam ti od cega je umro ?
"Vakcinalni status Stevana Jelovca nije poznat."
Hocemo li odmah zakljuciti da je od vakcine cak i kada ne znamo da je vakcinisan ? Isto witch hunt jebote. Mozemo onda isto tako reci da je i od covida. Sportom se ne bi trebao baviti 6 mjeseci poslije covida jer ostavlja posljedice na organizam posebno srce. A sportisti se naravno odmah vracaju sportu. Da to nije razlog svih tih iznenadnih smrti ? Moja teorije nista nije manje vjerovatna nego tvoja da je od vakcine
Pa u tome druže i jeste problem, što svaki anonimus može da kaže da je od vakcine i što svaki anonimus može da kaže da nije od vakcine ili da je od kovida ili nije od kovida. U državama sa jakom vladavinom prava se sve takve špekulacije prekidaju naučnim dokazima. Poput Japana, pa se istražilo i našlo šta se našlo i tako. Virus izumro. Prava država sa pravom naukom bi uradila sve da otkloni bilo kakve sumnje oko jednog takvog pitanja.
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#56929 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

gamer4ever wrote: 06/12/2021 21:27
Trappist wrote: 06/12/2021 16:11 "U 33. godini preminuo Stevan Jelovac, košarkaški reprezentativac Srbije"

moze li ovdje neki faktček, ili je ovo i dalje sasvim normalna pojava? Da je imao trag covida na carapama udarna bi vijest bila da je zdrav sportista umro od korone.
Pa objasni nam ti od cega je umro ?
"Vakcinalni status Stevana Jelovca nije poznat."
Hocemo li odmah zakljuciti da je od vakcine cak i kada ne znamo da je vakcinisan ? Isto witch hunt jebote. Mozemo onda isto tako reci da je i od covida. Sportom se ne bi trebao baviti 6 mjeseci poslije covida jer ostavlja posljedice na organizam posebno srce. A sportisti se naravno odmah vracaju sportu. Da to nije razlog svih tih iznenadnih smrti ? Moja teorije nista nije manje vjerovatna nego tvoja da je od vakcine
Umro je od moždanog. Kako je došlo do toga treba se ispitati. Želim reci da nisu isti "kriteriji" za smrt od covida i mogucih komplikacija od vakcina. Ali tebe boli kurac za ikakve argumente, samo uletiš ko padobranac i pravis se najpametniji nekim pokušajem od gledanja sa visoka. I vec "smo", tj mediji su i struka stavljali mnoge smrti pod korona smrt iako nikakve veze korona nije imala sa fatalnim ishodom. Ali jebo to, pravimo se da se to nije nikad desilo, isto kao sto se i dalje pravimo da korona ubija mladje ljude :thumbup:
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#56930 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

biglebovski wrote: 06/12/2021 21:44 Pa u tome druže i jeste problem, što svaki anonimus može da kaže da je od vakcine i što svaki anonimus može da kaže da nije od vakcine ili da je od kovida ili nije od kovida. U državama sa jakom vladavinom prava se sve takve špekulacije prekidaju naučnim dokazima. Poput Japana, pa se istražilo i našlo šta se našlo i tako. Virus izumro. Prava država sa pravom naukom bi uradila sve da otkloni bilo kakve sumnje oko jednog takvog pitanja.
Nazalost ne znam da je ijedan drzava se pozabavila ovim pitanjem ( povecana smrtnost sportista ) tako da mozemo samo nagadjati zasada. Ne znam da li uopste i postoji povecana smrtnost sportista ili je to sve izmisljotina antivaksera.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#56931 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

gamer4ever wrote: 06/12/2021 21:39
Capljina74 wrote: 06/12/2021 19:04 Jedan razlog zašto bi taj uzrast nosio maske?
Da ne prenosi virus dalje. Da ne dobije ozbiljnu bolest taman da je 0.001% sansa. Trebas jos razloga ?
Trogodišnjaci?

Da li si pri sebi kada ovo pišeš?

Zašto se mjeri temperatura na ulazu u dispanzer i radi trijaža onih sa povišenom temperaturom?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#56932 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Capljina74 wrote: 06/12/2021 20:44 ubijaju svoju nerođenu djecu,
Capljina74 wrote: 06/12/2021 21:34 Ja kod kuće, a ti prestani da sereš kako je veliko dostignuće da moreš ubiti rođeno dijete.
:lol:

De se dogovori sam sa sobom.

Tebe je stvarno sramota citati. Mene je radi tebe sramota.

O cemu pises jebote? Kakva ubistva, kakva dostignuca, jel ti citas uopste sta pise? Sta prolazi kroz tvoju glavu dok sastavljas ove postove? Kako povezujes ono sto je napisano sa ovim sto ti pises?

Niko ovdje ne glorificira abortus. Sta je tebi bolan, jesi dobar? Tema nije abortus. Moj post nije poziv za polemiku o abortusu, ili o bilo cemu drugom sto sam spomenuo u tom postu. Post je samo konstatacija zasto se ljudi ne razumiju.

Sta se vrti u tvojoj glavi pa te nagnaje na ovakve izljeve frustracija. Iz posta u post podebljavas svoju kolekciju kompleksa, ovo je zalosno citati.

A za tvoj rjecnik ce se nadam se pobrinuti administracija.
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#56934 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

Trappist wrote: 06/12/2021 21:50 Umro je od moždanog. Kako je došlo do toga treba se ispitati. Želim reci da nisu isti "kriteriji" za smrt od covida i mogucih komplikacija od vakcina. Ali tebe boli kurac za ikakve argumente, samo uletiš ko padobranac i pravis se najpametniji nekim pokušajem od gledanja sa visoka. I vec "smo", tj mediji su i struka stavljali mnoge smrti pod korona smrt iako nikakve veze korona nije imala sa fatalnim ishodom. Ali jebo to, pravimo se da se to nije nikad desilo, isto kao sto se i dalje pravimo da korona ubija mladje ljude :thumbup:
Ne pravim se pametan samo kazem da ne mozemo znati sta je izazvalo mozdani udar. Mozda je vakcina, mozda je posljedica covida ako ga je imao, mozda uopste nema nikakve veze ni sa covidom ni sa vakcinama. Ali antivakseri koriste ovakve clanke da uvjere ljude da sportisti masovno umiru od vakcina, a nema nikakvig dokaza za to, ne znaju jesu li uopste i vakcinisani ti ljudi za koje tvrde da su umrli od vakcina.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55470
Joined: 15/12/2008 16:53

#56935 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

Sta ocekujes od nekoga kome je uzor u zivotu Amfilohije. Ono sto je porazno je da ima dosta istomisljenika.
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#56936 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

Capljina74 wrote: 06/12/2021 21:50 Trogodišnjaci?

Da li si pri sebi kada ovo pišeš?

Zašto se mjeri temperatura na ulazu u dispanzer i radi trijaža onih sa povišenom temperaturom?
Covid ne prenose samo ljudi sa povisenom temperaturom. Takodjer cilj je da dijete ne dobije koronu kada ode kod pedijatra, pa da je siri dalje svojim ukucanima. Ili kao sto rekoh da i samo dijete ne dobije ozbiljnu bolest, samo zato sto su manje sanse ne znaci da se ne moze desiti.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#56937 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

jeza u ledja wrote: 06/12/2021 21:51
Capljina74 wrote: 06/12/2021 20:44 ubijaju svoju nerođenu djecu,
Capljina74 wrote: 06/12/2021 21:34 Ja kod kuće, a ti prestani da sereš kako je veliko dostignuće da moreš ubiti rođeno dijete.
:lol:

De se dogovori sam sa sobom.

Tebe je stvarno sramota citati. Mene je radi tebe sramota.

O cemu pises jebote? Kakva ubistva, kakva dostignuca, jel ti citas uopste sta pise? Sta prolazi kroz tvoju glavu dok sastavljas ove postove? Kako povezujes ono sto je napisano sa ovim sto ti pises?

Niko ovdje ne glorificira abortus. Sta je tebi bolan, jesi dobar? Tema nije abortus. Moj post nije poziv za polemiku o abortusu, ili o bilo cemu drugom sto sam spomenuo u tom postu. Post je samo konstatacija zasto se ljudi ne razumiju.

Sta se vrti u tvojoj glavi pa te nagnaje na ovakve izljeve frustracija. Iz posta u post podebljavas svoju kolekciju kompleksa, ovo je zalosno citati.

A za tvoj rjecnik ce se nadam se pobrinuti administracija.
Obicno se konzerve osipaju cim je bilo sta u vezi djece. Nemojte na djecu, seksualna indoktrinacija, globalni pedofilski lanac...abortus da ne spominjem. Valjda bazirano na religijskoj dogmi...zato mi je i neshvatljivo
Tvoje riječi.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#56938 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

GandalfSivi wrote: 06/12/2021 21:42 Ja se slazem s Cassiusom. Cijeli dan gledam westerne iz 50ih i preseravam se s vama po forumu nego sta nego besposlicar!!!
To se desi kad se javi neko ko nikad u zivotu nije imao kancelarijski posao pa pozeli da nam objasni kako on zamislja zivot odraslih ljudi. :D


I meni je TV upaljen iznad, evo komentarisem s kolegama kako je Benitez kukavicje jaje. Cuj westerni. :-)
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#56939 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

gamer4ever wrote: 06/12/2021 21:59
Capljina74 wrote: 06/12/2021 21:50 Trogodišnjaci?

Da li si pri sebi kada ovo pišeš?

Zašto se mjeri temperatura na ulazu u dispanzer i radi trijaža onih sa povišenom temperaturom?
Covid ne prenose samo ljudi sa povisenom temperaturom. Takodjer cilj je da dijete ne dobije koronu kada ode kod pedijatra, pa da je siri dalje svojim ukucanima. Ili kao sto rekoh da i samo dijete ne dobije ozbiljnu bolest, samo zato sto su manje sanse ne znaci da se ne moze desiti.
Alo trogodišnjaci!
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7247
Joined: 12/03/2012 18:04

#56940 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Tesko insan mozes da budes kada vjerujes da si nastao od majmuna. Hajvan je bolji opis :D

Ili Kerber
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#56941 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

Capljina74 wrote: 06/12/2021 22:01 Alo trogodišnjaci!
Kakve veze ima koliko godina imaju sa bilo cime sto sam napisao ?
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#56942 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

gamer4ever wrote: 06/12/2021 21:54
Trappist wrote: 06/12/2021 21:50 Umro je od moždanog. Kako je došlo do toga treba se ispitati. Želim reci da nisu isti "kriteriji" za smrt od covida i mogucih komplikacija od vakcina. Ali tebe boli kurac za ikakve argumente, samo uletiš ko padobranac i pravis se najpametniji nekim pokušajem od gledanja sa visoka. I vec "smo", tj mediji su i struka stavljali mnoge smrti pod korona smrt iako nikakve veze korona nije imala sa fatalnim ishodom. Ali jebo to, pravimo se da se to nije nikad desilo, isto kao sto se i dalje pravimo da korona ubija mladje ljude :thumbup:
Ne pravim se pametan samo kazem da ne mozemo znati sta je izazvalo mozdani udar. Mozda je vakcina, mozda je posljedica covida ako ga je imao, mozda uopste nema nikakve veze ni sa covidom ni sa vakcinama. Ali antivakseri koriste ovakve clanke da uvjere ljude da sportisti masovno umiru od vakcina, a nema nikakvig dokaza za to, ne znaju jesu li uopste i vakcinisani ti ljudi za koje tvrde da su umrli od vakcina.
Onda po tvojoj logici ne znamo je li kod nas ijedan covjek umro od korone jer nije detaljno ispitana smrt, tj. nije uradjena obdukcija. Ponavljam, tako ispada po ovome sto si napisao.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#56943 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

jeza u ledja wrote: 06/12/2021 22:00
GandalfSivi wrote: 06/12/2021 21:42 Ja se slazem s Cassiusom. Cijeli dan gledam westerne iz 50ih i preseravam se s vama po forumu nego sta nego besposlicar!!!
To se desi kad se javi neko ko nikad u zivotu nije imao kancelarijski posao pa pozeli da nam objasni kako on zamislja zivot odraslih ljudi. :D


I meni je TV upaljen iznad, evo komentarisem s kolegama kako je Benitez kukavicje jaje. Cuj westerni. :-)
Crno bijeli svega mi :)

Image
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#56944 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

gamer4ever wrote: 06/12/2021 22:09
Capljina74 wrote: 06/12/2021 22:01 Alo trogodišnjaci!
Kakve veze ima koliko godina imaju sa bilo cime sto sam napisao ?
Ako ne kontaš nemam šta da ti kažem.

Da li je država propisala da trogodišnjaci nose maske?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#56945 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Capljina74 wrote: 06/12/2021 22:00
jeza u ledja wrote: 06/12/2021 21:51



:lol:

De se dogovori sam sa sobom.

Tebe je stvarno sramota citati. Mene je radi tebe sramota.

O cemu pises jebote? Kakva ubistva, kakva dostignuca, jel ti citas uopste sta pise? Sta prolazi kroz tvoju glavu dok sastavljas ove postove? Kako povezujes ono sto je napisano sa ovim sto ti pises?

Niko ovdje ne glorificira abortus. Sta je tebi bolan, jesi dobar? Tema nije abortus. Moj post nije poziv za polemiku o abortusu, ili o bilo cemu drugom sto sam spomenuo u tom postu. Post je samo konstatacija zasto se ljudi ne razumiju.

Sta se vrti u tvojoj glavi pa te nagnaje na ovakve izljeve frustracija. Iz posta u post podebljavas svoju kolekciju kompleksa, ovo je zalosno citati.

A za tvoj rjecnik ce se nadam se pobrinuti administracija.
Obicno se konzerve osipaju cim je bilo sta u vezi djece. Nemojte na djecu, seksualna indoktrinacija, globalni pedofilski lanac...abortus da ne spominjem. Valjda bazirano na religijskoj dogmi...zato mi je i neshvatljivo
Tvoje riječi.
Da, napisao sam da konzerve svoj svjetonazor vjerovatno baziraju na svojim vjerskim osnovama, za razliku od mene. Sta je tu netacno? Sta je tu tebi bio poziv da ti mene nazivas budalom i da kazes da serem? Kako si uopste iz ovoga zakljucio da ja glorifikujem "ubijanje nerodjene(?) djece"? Kako si zakljucio da ja nekoga "ubijam"? Kako si uopste cijeli post shvatio kao poziv za diskusiju o bilo cemu?

Tvoja reakcija je u stvari najbolja potvrda onog sto sam napisao - da je diskusija nemoguca. Moguce je samo moralisanje, poput ovih tvojih izljeva bijesa.

Postovi su ti ko otvorena knjiga vlastitih kompleksa i frustracija. Zasto sam sebe ponizavas ovoliko?
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#56946 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Raigor Stonehoof »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 06/12/2021 22:04 Tesko insan mozes da budes kada vjerujes da si nastao od majmuna. Hajvan je bolji opis :D

Ili Kerber
Evo ove neobrazovane ublehe opet, antivaxer, ne "vjeruje" u evoluciju :lol: :lol: ravnozemljas?
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#56947 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

GandalfSivi wrote: 06/12/2021 22:12
jeza u ledja wrote: 06/12/2021 22:00

To se desi kad se javi neko ko nikad u zivotu nije imao kancelarijski posao pa pozeli da nam objasni kako on zamislja zivot odraslih ljudi. :D


I meni je TV upaljen iznad, evo komentarisem s kolegama kako je Benitez kukavicje jaje. Cuj westerni. :-)
Crno bijeli svega mi :)

Image
Ima televizor, hej ima televizor! Ima se, more se! :D

Jebaji ga, kod nas još Ambasador!

Image
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#56948 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

Trappist wrote: 06/12/2021 22:11 Onda po tvojoj logici ne znamo je li kod nas ijedan covjek umro od korone jer nije detaljno ispitana smrt, tj. nije uradjena obdukcija. Ponavljam, tako ispada po ovome sto si napisao.
Ako dobije mozdani ili srcani dok ima koronu slazem se za pravi uzrok smrti u tom slucaju se treba uraditi obdukcija. Medjutim ako umre zasto sto ne moze disati zbog infekcije u plucima izazvanog korona virusom, onda nema razloga raditi obdukciju kada je uzrok smrti ocigledan. Obdukcija se samo radi kada se ne zna uzrok smrti, ljekari imaju i mnoge druge testove da utvrde uzrok smrti. Klinicka slika kod ljudi koji umiru od korone je ocigledna i slicna medju vecinom ljudi, da nikakog razloga za obdukciju ne postoji. Ako je nesto neobicno, i nije standardna klinicka slika korone, onda treba raditi obdukciju.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#56949 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

jeza u ledja wrote: 06/12/2021 22:13
Capljina74 wrote: 06/12/2021 22:00



Tvoje riječi.
Da, napisao sam da konzerve svoj svjetonazor vjerovatno baziraju na svojim vjerskim osnovama, za razliku od mene. Sta je tu netacno? Sta je tu tebi bio poziv da ti mene nazivas budalom i da kazes da serem? Kako si uopste iz ovoga zakljucio da ja glorifikujem "ubijanje nerodjene(?) djece"? Kako si zakljucio da ja nekoga "ubijam"? Kako si uopste cijeli post shvatio kao poziv za diskusiju o bilo cemu?

Tvoja reakcija je u stvari najbolja potvrda onog sto sam napisao - da je diskusija nemoguca. Moguce je samo moralisanje, poput ovih tvojih izljeva bijesa.

Postovi su ti ko otvorena knjiga vlastitih kompleksa i frustracija. Zasto sam sebe ponizavas ovoliko?
Da li si svjestan šta si sve strpao u jednu vreću i natovario na ljude koji nisu liberali?

Nema potrebe da se stavljamo na liste, ali malo protabiri onaj svoj pasus i vidi koliko vrijeđaš ljude koji drugačije razmišljaju.

Ono ne moramo da repliciramo više jedan drugom, ali mi se sada čini da nisi svjestan koliku predrasudu imaš i koliko si izvređao ljude.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7247
Joined: 12/03/2012 18:04

#56950 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Raigor Stonehoof wrote: 06/12/2021 22:13
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 06/12/2021 22:04 Tesko insan mozes da budes kada vjerujes da si nastao od majmuna. Hajvan je bolji opis :D

Ili Kerber
Evo ove neobrazovane ublehe opet, antivaxer, ne "vjeruje" u evoluciju :lol: :lol: ravnozemljas?
Opet gejmerski magarac :D

Zamisli zivota, pije vino i igra igrice. Ja bih se objesio, ne znam za tebe, dobro, ti ne moras svakako si sprzio zivot u nista :D

Idi igraj igrica i mani se ozbiljnih tema, ne posjedujes mentalni kapacitet da promislis i zakljucis da postoji drugo objasnjenje za nastanak zivota osim majmunologije koja je i progurana nebil se debili pecali na to.

Razguli sada, vec mi je opao IQ dok ovo pisem. Zamisli da si kengur :D
Locked