Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#62951 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Maxxtro »

biglebovski wrote: 27/07/2022 13:51 Dakle, da sažmem ova tvoja dubokoumna promišljanja: maske ne sprječavaju širenje zaraze i vakcinacija protiv korone nije garancija da se neko neće zaraziti, biti hospitalizovan ili umrijeti od korone. Pomoći mogu, ali ne moraju. Pomaže i prirodni imunitet, pranje ruku te kašljanje i kihanje u dlan. Pomažu i lockdown-i, usporavaju širenje, ali se virus vrati kao što se vraća milionima godina, mutira malo, i idemo dalje, jedne godine slabiji, sljedeće jači, i tako.
Nema nista u potpunosti pogresno u ovom tvom sazetku, ali posto se dosta toga da citati izmedju redova, a ja volim biti precizan u izrazavanju, dozvolices da malo dopunim/izmijenim ovaj sazetak.


̶M̶a̶s̶k̶e̶ ̶n̶e̶ ̶s̶p̶r̶j̶e̶č̶a̶v̶a̶j̶u̶ ̶š̶i̶r̶e̶n̶j̶e̶ ̶z̶a̶r̶a̶z̶e̶ ̶i̶ ̶v̶a̶k̶c̶i̶n̶a̶c̶i̶j̶a̶ ̶p̶r̶o̶t̶i̶v̶ ̶k̶o̶r̶o̶n̶e̶ zakoni nije garancija da ̶s̶e̶ ̶n̶e̶k̶o̶ ̶n̶e̶ć̶e̶ ̶z̶a̶r̶a̶z̶i̶t̶i̶ ̶b̶i̶t̶i̶ ̶h̶o̶s̶p̶i̶t̶a̶l̶i̶z̶o̶v̶a̶n̶ ̶i̶l̶i̶ ̶u̶m̶r̶i̶j̶e̶t̶i̶ ̶o̶d̶ ̶k̶o̶r̶o̶n̶e̶ nece biti pocinjen zlocin Pomoći mogu, ali ne moraju. Pomaže i ̶p̶r̶i̶r̶o̶d̶n̶i̶ ̶i̶m̶u̶n̶i̶t̶e̶t̶,̶ ̶p̶r̶a̶n̶j̶e̶ ̶r̶u̶k̶u̶ ̶t̶e̶ ̶k̶a̶š̶l̶j̶a̶n̶j̶e̶ ̶i̶ ̶k̶i̶h̶a̶n̶j̶e̶ ̶u̶ ̶d̶l̶a̶n̶.̶ ̶P̶o̶m̶a̶ž̶u̶ ̶i̶ ̶l̶o̶c̶k̶d̶o̶w̶n̶-̶i̶,̶ ̶u̶s̶p̶o̶r̶a̶v̶a̶j̶u̶ ̶š̶i̶r̶e̶n̶j̶e̶ edukacija, te socioekonomska politika. Pomažu i ̶i̶ ̶l̶o̶c̶k̶d̶o̶w̶n̶-̶i̶ zatvorske i novcane kazne, ̶u̶s̶p̶o̶r̶a̶v̶a̶j̶u̶ ̶š̶i̶r̶e̶n̶j̶e̶ smanjuju stopu zlocina ̶a̶l̶i̶ ̶s̶e̶ ̶v̶i̶r̶u̶s̶ ̶v̶r̶a̶t̶i̶ ̶k̶a̶o̶ ̶š̶t̶o̶ ̶s̶e̶ ̶v̶r̶a̶ć̶a̶ ̶m̶i̶l̶i̶o̶n̶i̶m̶a̶ ̶g̶o̶d̶i̶n̶a̶,̶ ̶m̶u̶t̶i̶r̶a̶ ̶m̶a̶l̶o̶,̶ ̶i̶ ̶i̶d̶e̶m̶o̶ ̶d̶a̶l̶j̶e̶,̶ ̶j̶e̶d̶n̶e̶ ̶g̶o̶d̶i̶n̶e̶ ̶s̶l̶a̶b̶i̶j̶i̶,̶ ̶s̶l̶j̶e̶d̶e̶ć̶e̶ ̶j̶a̶č̶i̶,̶ ̶i̶ ̶t̶a̶k̶o̶ ali ljudi cine zlocine, kao sto su cinili hiljadama godina, jedne godine malo vise, druge manje, i tako.

Evo, zamijenio sam analogiju pojasa. Jel sad bolje? Ova izjava je tacna. Ali ako zelis iz nje izvuci pouku da ne treba vakcinisat, objasni mi koja je korist od zakona?
biglebovski wrote: 27/07/2022 13:51 Pomoći mogu, ali ne moraju.
Tacno, ali malo elaboracije nije na odmet. Isto tako je tacno da kondomi mogu pomoci u sprecavanju trudnoce, ali ne moraju (ili bi radije ipak analogiju pojasa?). Jel znaci da je svejedno jel koristio kondom ili ne? Ne impliciram da si ovo zakljucio, to samo idiot moze zakljuciti. Ali vrijedi naglasiti. Ako imas opcije A i B, i empirijski dokazano da opcija B smanjuje vjerovatnocu negativnog ishoda za X posto u odnosu na opciju A, onda ne mozes tvrditi da je tvoja odluka da izaberes opciju A bazirana ka logici ili dostupnim cinjenicama.
biglebovski wrote: 27/07/2022 13:51 Lijepi slobodno studije i linkove i analize umjesto što palamudiš. Ima ih svakakvih, novijih, i o maskama, i o vakcinama, i o mjerama.
Vec sam na jednom u prethodnih postova zalijepio studiju iz Stanforda vezanu za maske. Hajde ti malo, pa mogu opet ja. Mene zivo interesuje koja istrazivanja to ti mislis da upucuju na suprotne zakljucke.
User avatar
TojoOptics
Posts: 648
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#62952 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TojoOptics »

Njihova istraživanja se svode na deep fake YouTube videa, eventualno visak i gatanje iz papuče. Nivo obrazovanja: dodavač šampona u frizerskom salonu.
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#62953 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

aldinjo wrote: 26/07/2022 22:54
BadBoy wrote: 26/07/2022 19:06

" :lol: :lol: :lol: "
Idi ublehaš forumski na Bjelašnicu pa se slikaj gore pa nam postavi ovdje fotku, da nam pokažeš kako ti možeš vikendom ići gore dok su drugi bili bez posla. Kao i svaki "uhljeb".
"?"
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#62954 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Maxxtro wrote: 27/07/2022 16:59 Vec sam na jednom u prethodnih postova zalijepio studiju iz Stanforda vezanu za maske. Hajde ti malo, pa mogu opet ja. Mene zivo interesuje koja istrazivanja to ti mislis da upucuju na suprotne zakljucke.
Kakve zaključke?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#62955 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

sta kazu, pretjerana upotreba antibiotika izazvala ovo Korona itd sranje :-) nemogu se deceniju i vise mozda dobit bez recepta, izazvali da bakterije rezistentne budu, halo ba, c-19 virus, a ne bakterija, i valjda antiviralni lijekovi, a ne antibiotici, a ni antiviralni lijekovi se nemogu dobit bez recepta

najavljuju vec na jesen ovo sranje opet, jovo nanovo
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#62956 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Maxxtro »

biglebovski wrote: 27/07/2022 18:50
Maxxtro wrote: 27/07/2022 16:59 Vec sam na jednom u prethodnih postova zalijepio studiju iz Stanforda vezanu za maske. Hajde ti malo, pa mogu opet ja. Mene zivo interesuje koja istrazivanja to ti mislis da upucuju na suprotne zakljucke.
Kakve zaključke?
Moja greska, stekao sam dojam da zelis reci da neka istrazivanja upucuju da maske ili vakcine ne pruzaju zastitu.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#62957 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by DEMONIKA »

Point. wrote: 06/07/2022 12:51
cassius wrote: 06/07/2022 06:25

De troleru jedan , popusti vise ovu temu svojim upisima. Nemas kapacitete da napises konstruktivno nesto. Do jucer ste trubili o 30% vakcinisanih, sad odjednom svih vakcinisani i to je spasilo svijet. :lol: I popusti nas tih svojih pederskih fazona, lafo poljupci ovo ono. Zadrzi to sto jesi u svoja 4 zida.
Nije ovo tvoja privatna tema gdje možeš samo ti prosipati svoje piljarske šuplje priče. Naravno da su vakcine primarni razlog suzbijanja pandemije. To je svima jasno osim vama par otvarača očiju koji i dalje ganjate vjetrenjače dok je svijet nastavio dalje. Uletim jednom u po godine, isti likovi istu priču prodaju.

Ko vam je ovih dana public enemy nr 1? Gejc, kvantni kompjuter Beast, Pfizerova čistačica, 5G mreža, matuzalem Fauči još uvijek? Ko vuče konopce mračnih sila porobljavanja svjetske populacije, jeste se skontali?

:nargila:
ahahhahahahahhahahahhahha
dok pandemija hara naokolo
čak mu i idol fauči reče da su ove vakcine mit
Fauci: Covid Will Keep Infecting People, Even the Vaccinated
lmfao
ovaj se još kune u njih
titami žalosno

biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#62958 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Maxxtro wrote: 27/07/2022 22:53
biglebovski wrote: 27/07/2022 18:50

Kakve zaključke?
Moja greska, stekao sam dojam da zelis reci da neka istrazivanja upucuju da maske ili vakcine ne pruzaju zastitu.
Nema frke. Poslušaj me, peri ruke, nosi masku bez obzira kako te ljudi gledaju pogotovo ako se osjećaš ugroženo ili osjećaš da možeš druge ugroziti, pogotovo naše starije, ne gužvaj, budi odmjeren i smanji rizik od zaraze. A da bi smanjio rizik od težih simptoma jedi puno voća i uzimaj dosta tečnosti, supe, na kašiku što se kaže, budi fizički aktivan, uradi osnovne pretrage povremeno, vakciniši se ako misliš da će pomoći i biće sve ok.
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#62959 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

biglebovski wrote: 28/07/2022 11:25 Nema frke. Poslušaj me, peri ruke, nosi masku bez obzira kako te ljudi gledaju pogotovo ako se osjećaš ugroženo ili osjećaš da možeš druge ugroziti, pogotovo naše starije, ne gužvaj, budi odmjeren i smanji rizik od zaraze. A da bi smanjio rizik od težih simptoma jedi puno voća i uzimaj dosta tečnosti, supe, na kašiku što se kaže, budi fizički aktivan, uradi osnovne pretrage povremeno, vakciniši se ako misliš da će pomoći i biće sve ok.
Zaboravio si d vitamin
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#62960 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

gamer4ever wrote: 28/07/2022 13:11
biglebovski wrote: 28/07/2022 11:25 Nema frke. Poslušaj me, peri ruke, nosi masku bez obzira kako te ljudi gledaju pogotovo ako se osjećaš ugroženo ili osjećaš da možeš druge ugroziti, pogotovo naše starije, ne gužvaj, budi odmjeren i smanji rizik od zaraze. A da bi smanjio rizik od težih simptoma jedi puno voća i uzimaj dosta tečnosti, supe, na kašiku što se kaže, budi fizički aktivan, uradi osnovne pretrage povremeno, vakciniši se ako misliš da će pomoći i biće sve ok.
Zaboravio si d vitamin
Sunčanje i puno mrkve, svježe, ili ako su slabiji zubi, rendane sa šećerom ili kuhane u supi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#62961 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

biglebovski wrote: 28/07/2022 13:57
gamer4ever wrote: 28/07/2022 13:11
Zaboravio si d vitamin
Sunčanje i puno mrkve, svježe, ili ako su slabiji zubi, rendane sa šećerom ili kuhane u supi.
kisale krastavice i ljeti ja ponekad jedem za veceru, C vitamin
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#62962 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Sanjarko wrote: 28/07/2022 14:32
biglebovski wrote: 28/07/2022 13:57

Sunčanje i puno mrkve, svježe, ili ako su slabiji zubi, rendane sa šećerom ili kuhane u supi.
kisale krastavice i ljeti ja ponekad jedem za veceru, C vitamin
Tako i treba, lagana večera za buđenje sa osmjehom!
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#62963 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Maxxtro »

biglebovski wrote: 28/07/2022 11:25 Nema frke. Poslušaj me, peri ruke, nosi masku bez obzira kako te ljudi gledaju pogotovo ako se osjećaš ugroženo ili osjećaš da možeš druge ugroziti, pogotovo naše starije, ne gužvaj, budi odmjeren i smanji rizik od zaraze. A da bi smanjio rizik od težih simptoma jedi puno voća i uzimaj dosta tečnosti, supe, na kašiku što se kaže, budi fizički aktivan, uradi osnovne pretrage povremeno, vakciniši se ako misliš da će pomoći i biće sve ok.
Dobri savjeti. Samo da dodam za ovo podebljano, nemam sta ja misliti kad imamo empirijsku potvrdu toga. Naravno, kada su u pitanju medicinske statistike, nema nikakve garancije za tvoj ili moj pojedinacni slucaj hoce li pomoci ili ne, ali ako pokazuju na vecim populacijama da cost-benefit analiza nedvosmisleno ide u korist vakcina, onda se nemam sta premisljati.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#62964 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Maxxtro wrote: 28/07/2022 16:27
biglebovski wrote: 28/07/2022 11:25 Nema frke. Poslušaj me, peri ruke, nosi masku bez obzira kako te ljudi gledaju pogotovo ako se osjećaš ugroženo ili osjećaš da možeš druge ugroziti, pogotovo naše starije, ne gužvaj, budi odmjeren i smanji rizik od zaraze. A da bi smanjio rizik od težih simptoma jedi puno voća i uzimaj dosta tečnosti, supe, na kašiku što se kaže, budi fizički aktivan, uradi osnovne pretrage povremeno, vakciniši se ako misliš da će pomoći i biće sve ok.
Dobri savjeti. Samo da dodam za ovo podebljano, nemam sta ja misliti kad imamo empirijsku potvrdu toga. Naravno, kada su u pitanju medicinske statistike, nema nikakve garancije za tvoj ili moj pojedinacni slucaj hoce li pomoci ili ne, ali ako pokazuju na vecim populacijama da cost-benefit analiza nedvosmisleno ide u korist vakcina, onda se nemam sta premisljati.
Ne znam druže, vakcinisani se zaražaju, umiru, bolnice zaglavljuju, vjerujem da mogu pomoći, na žalost nisu 100% i brzo gube zaštitu, jednostavno jer virus konstantno mutira, ne stigne se napraviti vakcina protiv novih sojeva i šta ćeš sad. Tako je, kako je. Uzdaj se u se i u svoje kljuse, nemoj druge kriviti za vlastite promašaje i idemo dalje.
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#62965 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Maxxtro »

biglebovski wrote: 28/07/2022 16:40 Ne znam druže, vakcinisani se zaražaju, umiru, bolnice zaglavljuju, vjerujem da mogu pomoći, na žalost nisu 100% i brzo gube zaštitu, jednostavno jer virus konstantno mutira, ne stigne se napraviti vakcina protiv novih sojeva i šta ćeš sad. Tako je, kako je. Uzdaj se u se i u svoje kljuse, nemoj druge kriviti za vlastite promašaje i idemo dalje.
Da, ali vidis ponekad covjek moze reci istinu, kao upravo ti sad, a da je ta istina nepotpuna ili navodi na pogresan zakljucak. Da, istina je to sto kazes, ali nije potpuna bez da kazes kako je omjer hospitalizovanih ubjedljivo na strani nevakcinisanih. Navodi na pogresan zakljucak ako ne kazes da se vjerovatnoca smrti znacajno smanjuje sa vakcinom. Mislim, stvarno mi nije jasno, zbog cega se uvijek vracam kojekakve analogije. Da li ista logika sprijecava ljude da odbiju ljekarsku pomoc ako nemaju 100% garanciju da ce uspjeti (sto nikad nemaju)? Ali ok, mislim da svako za sebe treba donijeti tu odluku, nemam ja nista protiv toga. Ja se samo zgrazavam nad raznim dezinformacijama koje ljudi sire na ovoj i slicnim temama.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#62966 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Maxxtro wrote: 28/07/2022 16:51
biglebovski wrote: 28/07/2022 16:40 Ne znam druže, vakcinisani se zaražaju, umiru, bolnice zaglavljuju, vjerujem da mogu pomoći, na žalost nisu 100% i brzo gube zaštitu, jednostavno jer virus konstantno mutira, ne stigne se napraviti vakcina protiv novih sojeva i šta ćeš sad. Tako je, kako je. Uzdaj se u se i u svoje kljuse, nemoj druge kriviti za vlastite promašaje i idemo dalje.
Da, ali vidis ponekad covjek moze reci istinu, kao upravo ti sad, a da je ta istina nepotpuna ili navodi na pogresan zakljucak. Da, istina je to sto kazes, ali nije potpuna bez da kazes kako je omjer hospitalizovanih ubjedljivo na strani nevakcinisanih. Navodi na pogresan zakljucak ako ne kazes da se vjerovatnoca smrti znacajno smanjuje sa vakcinom. Mislim, stvarno mi nije jasno, zbog cega se uvijek vracam kojekakve analogije. Da li ista logika sprijecava ljude da odbiju ljekarsku pomoc ako nemaju 100% garanciju da ce uspjeti (sto nikad nemaju)? Ali ok, mislim da svako za sebe treba donijeti tu odluku, nemam ja nista protiv toga. Ja se samo zgrazavam nad raznim dezinformacijama koje ljudi sire na ovoj i slicnim temama.
Lijepi, rekoše ovi tvoji u koje se kuneš jedared da vakcinisani ne da ne mogu umrijeti nego se čak ne mogu ni zaraziti. Jedna od većih laži i obmana 21. vijeka. Jesu li oni navodili na pogrešan zaključak? Uglavnom, to što nosiš masku nije garant da se nećeš zaraziti, to što si vakcinisan pa i četiri puta nije garant da nećeš zaglaviti bolnice pa i umrijeti. Zato kažem, uzdaj se u se i u svoje kljuse, radi na kondiciji, smanjenju težine, zdravoj prehrani jer ako to ne radiš, možeš šezdeset maski i tridesetpet vakcina primiti, veće su ti šanse da ćeš najebati i od gripe i od korona virusa nego neko ko je nevakcinisan a pazi šta jede i u kakvoj je kondiciji. A kad bog dođe po svoje, nema tog preparata i postupka koji će te spasiti.

cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#62967 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

Meanwhile in Australia

Image


Image
User avatar
TojoOptics
Posts: 648
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#62968 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TojoOptics »

Antivaxx imaju grešku u software-u, nisu u stanju kritički da razmišljaju, stoga je svaka diskusija uzaludna. Mentalni daltonisti.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#62970 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

biglebovski wrote: 28/07/2022 18:52
Nisi u stanju kriticki da razmisljas, to sto pise nije bas tako kako ti citas.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#62971 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

cassius wrote: 28/07/2022 19:04
Nisi u stanju kriticki da razmisljas, to sto pise nije bas tako kako ti citas.
Rugala se sova sjenici da ima veliku glavu :lol: :lol: :lol:

Tojohama, stari provokator :lol:
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#62972 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Maxxtro »

cassius wrote: 28/07/2022 19:04
biglebovski wrote: 28/07/2022 18:52
Nisi u stanju kriticki da razmisljas, to sto pise nije bas tako kako ti citas.
Uh, pa konacno da imamo sta konkretno. A posto smo svi ovdje ljubitelji kritickog razmisljanja, zar ne, siguran sam da ste obojica voljni da ispitamo tacnost ovih brojeva. Svima nam je u interesu da dodjemo do objektivne istine, zar ne? Nadam se da nemate averziju prema cinjenicama i statistikama, ipak ste vi naceli ovo.

Ja licno nemam obicaj bez provjeravanja share-ovat tweetove ili youtube kanale random idiota ili lazova, to je vas fah, pa sam odlucio da provjerim ove linkove koje nam je ovaj gospodin share-ovao. Jeste da je njegov tweet star sedmicu dana, ali opet bi procenti trebali biti priblizno tacni, zar ne.

1. Broj smrtnih slucajeva mozemo naci na ovom linku: https://www.health.govt.nz/covid-19-nov ... se-details

Trenutno stanje iznosi 2056 smrti, od cega je 329 not fully vaccinated a 1342 + 385 = 1727 fully vaccinated / booster kategorija (zato sto su statistike za boosted i fully vacc odvojene), dakle udio ove druge u ukupnim smrtima je 1727/2056 = 0.84 ili 84% (zaokruzeno). Dakle, za ovo mozemo reci da se poklapa sa tweetom. Sve super.

2. Procenat vakcinisanog stanovnistva mozemo naci na ovom linku: https://www.health.govt.nz/covid-19-nov ... ccine-data Eh, tu nailazimo na problem. Pa mozda da i vi pogledate pa da zajedno dodjemo do odgovora. Ipak, svi smo ovdje za prevagu kritickog razmisljanja i istine. Gledajuci bilo ovu tabelu (Vaccinations and Booster uptake by District 12+) ili ovu zelenu liniju, dolazim do podatka da je totally vaccinated 95% stanovnistva. Boosted je 73.4% ali ovdje nisu statistike odvojene, pa ovi iz boosted kategorije spadaju i u fully vaccinated (Booster % are the number of people who have received boosters/people eligible for boosters - a ne mozes biti eligible ako nisi svakako fully vacc) Prema tome, mozemo uzeti ovo 95%.

Znaci, prvo da ustanovimo odakle mu ovo 80%? Ja vidim 95%. Kada to ustanovimo, mozemo nizom laksih matematickih operacija ustanoviti da uz ovaj procenat od 95%, ovi brojevi itekako idu u korist vakcina. Pa da vidimo je li li ovaj gospodin sa 5 retweetova samo kolosalni idiot ili bezocni lazov.
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#62973 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BlackRiver »

Stvarno fascinantno na sta ljudi trose vrijeme i u sta ih zivot prolazi.

Eto neko ce nekome na javnom online forumu nametnuti svoje misljenje. Tacno ko djeca na igralistu.

Zivot je prekratak za gluposti, ali de...Sta ces :D
RtrnOfSalisbury
Posts: 3601
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#62974 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by RtrnOfSalisbury »

forumski mislijoci u naletu i preletu. nezadrziv prodor i kontraofanziva. kad bi neko izracuno kolo mislijoca ima od ukupnije broja clanova ... lakse bi rijesili koronu, tek da znamo tezinu rijeci jednog forumskog mislijoca
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#62975 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by HPLaserJet »

Epidioti opet počeli sa kuknjavom, a Omikron tek malo slabiji od obične prehlade.

A ja budala 4 doze primio. E jesam bekan, nema ga na planeti ovakvog :(
Locked