Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#51426 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

banjaluka078 wrote: 23/09/2021 12:57
saint_mirad wrote: 23/09/2021 12:51
jel vakcinisan?
Ček' da ga zvrcnem i pitam.
poprilično sam siguran da jest, jer da nije pisalo bi velikim slovima NEVAKCINISAN EVO ŠTA SE DEŠAVA SMRT JE BLIZU.

ovako ako je primio bocu, samo napišu zarazio se, a ovo drugo prećute. to su te medijske taktike.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#51427 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by banjaluka078 »

saint_mirad wrote: 23/09/2021 13:04
poprilično sam siguran da jest, jer da nije pisalo bi velikim slovima NEVAKCINISAN EVO ŠTA SE DEŠAVA SMRT JE BLIZU.

ovako ako je primio bocu, samo napišu zarazio se, a ovo drugo prećute. to su te medijske taktike.
Jesi to ti teoretičar, da dalje ne diskutujem s tobom?

Btw. znajući odnos vjerske zajednice i mlađe populacije prema vakcini - ne, ne vjerujem da je vakcinisan.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#51428 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

Dozer wrote: 23/09/2021 12:03
KraljicaIzJajca wrote: 23/09/2021 08:41

Gdje i kad su to rekli?

BiH je trenutno na crvenoj listi, zato je osobama zabranjen ulazak u par EU država.
I vakcinisanima? Cak i svemocnim Pfizerom? :D
Pa, cekaj...zar vakcine ne stite od svega, ukljucujuci i meteore...?

Sin trebao u Italiju, i receno mu da niko iz BiH i Srbije ne moze u Italiju, bez obzira na vakcinu :lol: :lol: :lol:

Da sve bude tragicnije, QR kodovi koji se dobiju u BiH i Srbiji izbacuju skroz drugaciji rezultat prilikom skeniranja od onoga za ljude vakcinisane u EU. Sto ce reci - nismo mi uvezani ni u sta :lol:

Ali, sabur. Naredne dvije godine su kljucne :D

Sad cekamo vakcine za fetuse, a nakon toga slijede za jajne celije i spermice :pisnuo:
Ozbiljno :shock: :-)
last mohicans
Posts: 11705
Joined: 09/08/2012 23:19

#51429 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by last mohicans »

skafiskafsnjak wrote: 23/09/2021 13:01
Dozer wrote: 23/09/2021 12:16 E jbg... Eto, izmislio sam sta mi se djetetu desava. Sta se sve ovdje nece procitati, jbt... :roll:

Kad su usli tamo, u zadnjih 5 dana? Ili ranije?
Jebes Italiju, Dojcland je bitna :mrgreen:
Uglavnom, to nije neka generalna odluka EU nego pojedinacnih drzava. U ovom slucaju Italije.

A ne cudim se tome jer ja znam par ljudi koji imaju potvrde o vakcinisanju, a nisu se vakcinisali uopste.....
Znaci , vakcina je ista kao u EU, samo.sto nasim papirima i procedurama.ne vjeruju i to se onda desava...

Ne cudim se...
Je li salik jedan od njih :lol:
Naslovnica
Posts: 27649
Joined: 20/03/2013 15:38

#51430 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

skafiskafsnjak wrote: 23/09/2021 13:04
Dozer wrote: 23/09/2021 13:02 Ma ja...valjda napravljena u Bosnalijeku, sta li :lol:

Komedija, majke mi...
Ispravio sam post..vakcina je ista, ali ocigledno sumnjaju u nas i nase procedure...

Rekao sam ti, znam da neki ne prime vakcinu, a imaju potvrdu.
Pametnom dosta
Sva sreća pa je u EU sve pod konac. :lol:

Pojedinci u Sloveniji primaju vakcine u ime drugih za novac, zavisnik od heroina vakcinisan 23 puta

https://www.danas.rs/svet/delosi-pojedi ... n-23-puta/

Image
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#51431 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

last mohicans wrote: 23/09/2021 13:31
skafiskafsnjak wrote: 23/09/2021 13:01

Jebes Italiju, Dojcland je bitna :mrgreen:
Uglavnom, to nije neka generalna odluka EU nego pojedinacnih drzava. U ovom slucaju Italije.

A ne cudim se tome jer ja znam par ljudi koji imaju potvrde o vakcinisanju, a nisu se vakcinisali uopste.....
Znaci , vakcina je ista kao u EU, samo.sto nasim papirima i procedurama.ne vjeruju i to se onda desava...

Ne cudim se...
Je li salik jedan od njih :lol:
Ne vjerujes mi...? Hahahah.
Ja lijepo skeniram kod, ave uredno pise..Fajzer tad fajzer tad...a kaze osoba da niie primila nijednun :mrgreen:
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#51432 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Naslovnica wrote: 23/09/2021 13:34
skafiskafsnjak wrote: 23/09/2021 13:04

Ispravio sam post..vakcina je ista, ali ocigledno sumnjaju u nas i nase procedure...

Rekao sam ti, znam da neki ne prime vakcinu, a imaju potvrdu.
Pametnom dosta
Sva sreća pa je u EU sve pod konac. :lol:

Pojedinci u Sloveniji primaju vakcine u ime drugih za novac, zavisnik od heroina vakcinisan 23 puta

https://www.danas.rs/svet/delosi-pojedi ... n-23-puta/

Image
Ma svugdje ovoga ima, samo je moderno da samo po sebi pljujemo i prezentujemo se kao neki izrodi..
Last edited by laik1981 on 23/09/2021 13:45, edited 1 time in total.
last mohicans
Posts: 11705
Joined: 09/08/2012 23:19

#51433 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by last mohicans »

skafiskafsnjak wrote: 23/09/2021 13:39
last mohicans wrote: 23/09/2021 13:31
Je li salik jedan od njih :lol:
Ne vjerujes mi...? Hahahah.
Ja lijepo skeniram kod, ave uredno pise..Fajzer tad fajzer tad...a kaze osoba da niie primila nijednun :mrgreen:
Ma vjerujem nego se zezam, on se falio time, da ce zavrsiti, al bez Asima :lol:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#51434 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Bluemore »

skafiskafsnjak wrote: 23/09/2021 11:06 Slusaj struku, izdrzi jos godinu :D
Slijedeca godina je kljucna :run:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#51435 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

last mohicans wrote: 23/09/2021 13:44
skafiskafsnjak wrote: 23/09/2021 13:39

Ne vjerujes mi...? Hahahah.
Ja lijepo skeniram kod, ave uredno pise..Fajzer tad fajzer tad...a kaze osoba da niie primila nijednun :mrgreen:
Ma vjerujem nego se zezam, on se falio time, da ce zavrsiti, al bez Asima :lol:
I iz tog razloga kazem, ne bih se cudio da nam nista ne priznaju.

Ali eto, u Njemacku normalno ide sad za sada...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#51436 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Bluemore wrote: 23/09/2021 13:57
skafiskafsnjak wrote: 23/09/2021 11:06 Slusaj struku, izdrzi jos godinu :D
Slijedeca godina je kljucna :run:
Ja ev jos u karantinu.... Dobicu potvrdu koja vazi do 10.04.2022. Do tad valjda govno prodje hahaha
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#51437 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Bluemore »

skafiskafsnjak wrote: 23/09/2021 14:10
Bluemore wrote: 23/09/2021 13:57

Slijedeca godina je kljucna :run:
Ja ev jos u karantinu.... Dobicu potvrdu koja vazi do 10.04.2022. Do tad valjda govno prodje hahaha
Pozitivan u karantenu, koliko dugo?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#51438 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

@splinter, može stučno mišljenje na članak:
Iako očekuje još neki genetski pomak, rekla je da će Sars-CoV-2 na kraju postati poput ostalih sezonskih koronavirusa koji uzrokuju prehladu i respiratorne infekcije

Covid vjerojatno više neće mutirati u puno smrtonosnije varijante jer naprosto više 'nema kamo otići', kaže ugledna naučnica koja je sudjelovala u kreiranju oxforsku vakcinu koje proizvodi AstraZeneca, piše Telegraph.


Sarah Gilbert rekla je da virus s vremenom postaje sve manje virulentan kako se širi populacijom koja je sve više imuna, prenosi Jutarnji list.



Iako očekuje još neki genetski pomak, rekla je da će Sars-CoV-2 na kraju postati poput ostalih sezonskih koronavirusa koji uzrokuju prehladu i respiratorne infekcije.



Govoreći u srijedu na webinaru Kraljevskog medicinskog društva o varijantama virusa, Gilbert je rekla: “Virus ne može potpuno mutirati jer njegov šiljasti protein mora stupiti u interakciju s ACE2 receptorom na površini ljudske stanice kako bi ušao u tu stanicu. Kad bi promijenio svoj protein šiljka toliko da ne može stupiti u interakciju s tim receptorom, onda ne bi mogao ući u stanicu. Dakle, nema mnogo mjesta na koja bi virus mogao otići da izbjegne imunitet, a da i dalje bude zaista zarazan virus.”.



“Obično vidimo da virusi postaju manje virulentni kad lakše cirkuliraju i nema razloga misliti da ćemo imati virulentniju verziju Sars-CoV-2”, pojašnjava Gilbert.



“Vidimo spor genetski pomak virusa, a u populaciji će se postupno razvijati imunitet, kao i na sve ostale sezonske koronaviruse. Ima ih četiri i kruže već desetljećima, a mi ih nismo ni svjesni. Dakle, već živimo s četiri različita ljudska koronavirusa o kojima zapravo i ne razmišljamo previše i na kraju će Sars-CoV-2 postati jedan od njih. Pitanje je koliko će vremena trebati da se to ostvari i koje ćemo mjere u međuvremenu morati poduzeti kako bismo to uspjeli napraviti. Do sada je sve dosadašnje varijante virusa, koje su izgledale kao da su virulentnije i da izbjegavaju imunitet, nadvladala delta varijanta koja je zaraznija”, kaže znanstvenica.



Brojne varijante virusa


Stručnjaci su i dalje zabrinuti zbog beta i lambda varijanti, ali niti jedna od njih nije se uspjela dovoljno snažno proširiti u Britaniji.



Profesorica Sharon Peacock, direktorica britanskog “genomičkog konzorcija” koji za Vladu prati varijante virusa, također je rekla: “To znači ‘promatrati i čekati’, no delta je na vrhu popisa i druge varijante u ovom trenutku nisu posebno zabrinjavajuće. Od pojave delte, bilo je prilično tiho i bilo bi lijepo pomisliti da neće biti novih zabrinjavajućih varijanti. No, ako moram dati prognozu, mislim da će se s vremenom pojaviti nove varijante i mislim da nas čeka još dugo putovanje s ovim virusom.”



Profesorica Peacock je rekla da je važno pratiti ljude koji su se razboljeli nakon putovanja kako bi se provjerilo ne unose li se time nove varijante u zemlju. Međutim, dodaje da je cijepljenje što većeg broja ljudi širom svijeta najbolji način da se spriječi pojava zabrinjavajućih novih mutacija.



“Ako ne cijepimo ljude i dođe do nekontroliranog prijenosa i infekcije, onda je takva situacija za virus pravi poligon za treniranje. To je nešto o čemu bismo trebali brinuti”, dodala je.



“Ako nemamo mnogo infekcija, onda virus nema velike šanse za mutaciju. Dakle, cijepljenje nije samo moralno ispravna odluka, već i strateški ispravna stvar ako se želimo zaštititi. Sekvencioniranje putnika koji dolaze u zemlju je ključno jer će se kod njih pojavljivati ​​nove varijante”, govori.



Porijeklo virusa


Profesorica Peacock kaže da zasad nema dokaza da je virus “konstruiran” ili da je pobjegao iz laboratorija.



“Postoje razlozi da mislimo da je virus došao od životinjskog domaćina. Nisam vidjela nikakve definitivne dokaze da je riječ o konstruiranom virusu ili da je pobjegao. Ali jedna stvar koju me ovaj virus naučio je da budem skromna kad griješim, a pogriješila sam više puta i morala sam se priviknuti na promjenu mišljenja. Dakle, ako se pojave dodatni dokazi koji pokazuju da je virus konstruiran, bila bih spremna to uzeti u obzir. No u ovom trenutku, moje je mišljenje da je virus je na čovjeka prešao sa životinje”, zaključuje.

Jutarni list
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#51439 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

Dozer wrote: 23/09/2021 12:03
KraljicaIzJajca wrote: 23/09/2021 08:41

Gdje i kad su to rekli?

BiH je trenutno na crvenoj listi, zato je osobama zabranjen ulazak u par EU država.
I vakcinisanima? Cak i svemocnim Pfizerom? :D
Pa, cekaj...zar vakcine ne stite od svega, ukljucujuci i meteore...?

Sin trebao u Italiju, i receno mu da niko iz BiH i Srbije ne moze u Italiju, bez obzira na vakcinu :lol: :lol: :lol:

Da sve bude tragicnije, QR kodovi koji se dobiju u BiH i Srbiji izbacuju skroz drugaciji rezultat prilikom skeniranja od onoga za ljude vakcinisane u EU. Sto ce reci - nismo mi uvezani ni u sta :lol:

Ali, sabur. Naredne dvije godine su kljucne :D

Sad cekamo vakcine za fetuse, a nakon toga slijede za jajne celije i spermice :pisnuo:
Pa jel to do vakcine ili do birokratije?
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#51440 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

ultima_palabra wrote: 23/09/2021 14:40
Dozer wrote: 23/09/2021 12:03
I vakcinisanima? Cak i svemocnim Pfizerom? :D
Pa, cekaj...zar vakcine ne stite od svega, ukljucujuci i meteore...?

Sin trebao u Italiju, i receno mu da niko iz BiH i Srbije ne moze u Italiju, bez obzira na vakcinu :lol: :lol: :lol:

Da sve bude tragicnije, QR kodovi koji se dobiju u BiH i Srbiji izbacuju skroz drugaciji rezultat prilikom skeniranja od onoga za ljude vakcinisane u EU. Sto ce reci - nismo mi uvezani ni u sta :lol:

Ali, sabur. Naredne dvije godine su kljucne :D

Sad cekamo vakcine za fetuse, a nakon toga slijede za jajne celije i spermice :pisnuo:
Pa jel to do vakcine ili do birokratije?
Birokratije nonEU država, ali EU ne priznaje Ruske i Kineske, to je jednako birokratski razlog Zapadnjaka.

U EU, točnije u, Njemačku se može i delje uči iz druge države kao necjepljena osoba, ako država nije na crvenoj listi.

Svijet je poludio!
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#51441 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Bluemore wrote: 23/09/2021 14:29
skafiskafsnjak wrote: 23/09/2021 14:10

Ja ev jos u karantinu.... Dobicu potvrdu koja vazi do 10.04.2022. Do tad valjda govno prodje hahaha
Pozitivan u karantenu, koliko dugo?
27.09 se testiram i slobodan sam ako neg bude
splinter
Posts: 7349
Joined: 08/10/2011 12:28

#51442 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

Tesla Edison wrote: 23/09/2021 14:30 @splinter, može stučno mišljenje na članak:
Iako očekuje još neki genetski pomak, rekla je da će Sars-CoV-2 na kraju postati poput ostalih sezonskih koronavirusa koji uzrokuju prehladu i respiratorne infekcije

Covid vjerojatno više neće mutirati u puno smrtonosnije varijante jer naprosto više 'nema kamo otići', kaže ugledna naučnica koja je sudjelovala u kreiranju oxforsku vakcinu koje proizvodi AstraZeneca, piše Telegraph.


Sarah Gilbert rekla je da virus s vremenom postaje sve manje virulentan kako se širi populacijom koja je sve više imuna, prenosi Jutarnji list.



Iako očekuje još neki genetski pomak, rekla je da će Sars-CoV-2 na kraju postati poput ostalih sezonskih koronavirusa koji uzrokuju prehladu i respiratorne infekcije.



Govoreći u srijedu na webinaru Kraljevskog medicinskog društva o varijantama virusa, Gilbert je rekla: “Virus ne može potpuno mutirati jer njegov šiljasti protein mora stupiti u interakciju s ACE2 receptorom na površini ljudske stanice kako bi ušao u tu stanicu. Kad bi promijenio svoj protein šiljka toliko da ne može stupiti u interakciju s tim receptorom, onda ne bi mogao ući u stanicu. Dakle, nema mnogo mjesta na koja bi virus mogao otići da izbjegne imunitet, a da i dalje bude zaista zarazan virus.”.



“Obično vidimo da virusi postaju manje virulentni kad lakše cirkuliraju i nema razloga misliti da ćemo imati virulentniju verziju Sars-CoV-2”, pojašnjava Gilbert.



“Vidimo spor genetski pomak virusa, a u populaciji će se postupno razvijati imunitet, kao i na sve ostale sezonske koronaviruse. Ima ih četiri i kruže već desetljećima, a mi ih nismo ni svjesni. Dakle, već živimo s četiri različita ljudska koronavirusa o kojima zapravo i ne razmišljamo previše i na kraju će Sars-CoV-2 postati jedan od njih. Pitanje je koliko će vremena trebati da se to ostvari i koje ćemo mjere u međuvremenu morati poduzeti kako bismo to uspjeli napraviti. Do sada je sve dosadašnje varijante virusa, koje su izgledale kao da su virulentnije i da izbjegavaju imunitet, nadvladala delta varijanta koja je zaraznija”, kaže znanstvenica.



Brojne varijante virusa


Stručnjaci su i dalje zabrinuti zbog beta i lambda varijanti, ali niti jedna od njih nije se uspjela dovoljno snažno proširiti u Britaniji.



Profesorica Sharon Peacock, direktorica britanskog “genomičkog konzorcija” koji za Vladu prati varijante virusa, također je rekla: “To znači ‘promatrati i čekati’, no delta je na vrhu popisa i druge varijante u ovom trenutku nisu posebno zabrinjavajuće. Od pojave delte, bilo je prilično tiho i bilo bi lijepo pomisliti da neće biti novih zabrinjavajućih varijanti. No, ako moram dati prognozu, mislim da će se s vremenom pojaviti nove varijante i mislim da nas čeka još dugo putovanje s ovim virusom.”



Profesorica Peacock je rekla da je važno pratiti ljude koji su se razboljeli nakon putovanja kako bi se provjerilo ne unose li se time nove varijante u zemlju. Međutim, dodaje da je cijepljenje što većeg broja ljudi širom svijeta najbolji način da se spriječi pojava zabrinjavajućih novih mutacija.



“Ako ne cijepimo ljude i dođe do nekontroliranog prijenosa i infekcije, onda je takva situacija za virus pravi poligon za treniranje. To je nešto o čemu bismo trebali brinuti”, dodala je.



“Ako nemamo mnogo infekcija, onda virus nema velike šanse za mutaciju. Dakle, cijepljenje nije samo moralno ispravna odluka, već i strateški ispravna stvar ako se želimo zaštititi. Sekvencioniranje putnika koji dolaze u zemlju je ključno jer će se kod njih pojavljivati ​​nove varijante”, govori.



Porijeklo virusa


Profesorica Peacock kaže da zasad nema dokaza da je virus “konstruiran” ili da je pobjegao iz laboratorija.



“Postoje razlozi da mislimo da je virus došao od životinjskog domaćina. Nisam vidjela nikakve definitivne dokaze da je riječ o konstruiranom virusu ili da je pobjegao. Ali jedna stvar koju me ovaj virus naučio je da budem skromna kad griješim, a pogriješila sam više puta i morala sam se priviknuti na promjenu mišljenja. Dakle, ako se pojave dodatni dokazi koji pokazuju da je virus konstruiran, bila bih spremna to uzeti u obzir. No u ovom trenutku, moje je mišljenje da je virus je na čovjeka prešao sa životinje”, zaključuje.

Jutarni list
Koji tačno dio? Članak ima nekoliko tema.
Moguće je da ovo bude konačan scenarij i nije to ništa novo, mada sene slažem sa dijelom da virus "nema mnogo mjesta na koja bi virus mogao otići da izbjegne imunitet, a da i dalje bude zaista zarazan virus" već naprotiv, ima mali milion opcija da se mijenja na nivou nukleotida ili aminokiselina i da bude zarazan, međutim može izazivati sve blažu kliničku sliku.
No ostat će stvari na nekom trenutnom nivou (mislim globalno) do proljeća uz neke manje varijacije, a poslije ćemo dati novu prognozu. :-D
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#51443 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by RtrnOfSalisbury »

mudro zbori picok :thumbup: a i sara . znaci lahka prehlada ce postat jos lagahnija :D

jel danas vec napisat najgluplji tekst jal se jos ceka :?: ako nije da to sredimo nabrzinu: korona ne postoji, virus nije izolovat, spavajte mirno i ne vakcinirajte se, vakcine ne djeluju.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#51444 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

i ovakve stvari su do pre nekoliko meseci bile teorija zavere. :-D
Već dvije privatne firme u bh. entitetu RS obavijestile su svoje zaposlene da se moraju vakcinisati protiv koronavirusa, jer im u suprotnom neće biti dozvoljeno da rade.

Slučaj preduzeća iz Bosansku Dubice i Milića, koji su zaposlenima postavili ultimatum o vakcinaciji, pokrenuo je pravu raspravu mogu li firme to zahtijevati od svojih radnika, s obzirom da je vakcinacija dobrovoljna.

Da li preduzeća imaju zakonsko uporište za iste zahtjeve prema radnicima - na ovo pitanje su iz Ministarstva rada RS odgovorili da ovo pitanje nije definisano odredbama Zakona o radu.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#51445 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by no_sekirli »

skafiskafsnjak wrote: 23/09/2021 13:04
Dozer wrote: 23/09/2021 13:02 Ma ja...valjda napravljena u Bosnalijeku, sta li :lol:

Komedija, majke mi...
Ispravio sam post..vakcina je ista, ali ocigledno sumnjaju u nas i nase procedure...

Rekao sam ti, znam da neki ne prime vakcinu, a imaju potvrdu.
Pametnom dosta
U Imotskom, 200 ojera regularna potvrda bez cijepljenja u roku 7 dana, 500 ojerica isti dan. QR EU kod, sve regularno.

Ljudi se naravno sluze svakakvim spletkama.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#51446 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

saint_mirad wrote: 24/09/2021 00:02 i ovakve stvari su do pre nekoliko meseci bile teorija zavere. :-D
Već dvije privatne firme u bh. entitetu RS obavijestile su svoje zaposlene da se moraju vakcinisati protiv koronavirusa, jer im u suprotnom neće biti dozvoljeno da rade.

Slučaj preduzeća iz Bosansku Dubice i Milića, koji su zaposlenima postavili ultimatum o vakcinaciji, pokrenuo je pravu raspravu mogu li firme to zahtijevati od svojih radnika, s obzirom da je vakcinacija dobrovoljna.

Da li preduzeća imaju zakonsko uporište za iste zahtjeve prema radnicima - na ovo pitanje su iz Ministarstva rada RS odgovorili da ovo pitanje nije definisano odredbama Zakona o radu.
Teorije zavjere su 5G, chipovanje, centralni kompjuter koji ce upravljati ljudima zombijima, grafen, magneti, masovno odumiranje vakcinisanih i depopulacija, itd.

Ovo sto ti postavljas nije nikakva teorija zavjere nego sasvim logican razvoj dogadjaja; bas kao i neka treca doza ako bude trebala onome ko je primio dvije nece biti problem (uz neke izuzetke vjerovatno), tako da ne otkrivas ovdje nikakvu toplu vodu. Kad se pojave chipovani zombiji javi se, do tad se testiraj svako par dana tamo gdje to prolazi ako neces vakcinu, i nemoj raditi za privatnike koji ce ti traziti dokaz o vakcinaciji.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#51447 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Izmislis da je nesto bila teorija zavjere i eto razloga da se malo potapses po ledjima i onda dalje teoretises.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#51448 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Dead Man Walking wrote: 24/09/2021 05:46
saint_mirad wrote: 24/09/2021 00:02 i ovakve stvari su do pre nekoliko meseci bile teorija zavere. :-D
Teorije zavjere su 5G, chipovanje, centralni kompjuter koji ce upravljati ljudima zombijima, grafen, magneti, masovno odumiranje vakcinisanih i depopulacija, itd.

Ovo sto ti postavljas nije nikakva teorija zavjere nego sasvim logican razvoj dogadjaja; bas kao i neka treca doza ako bude trebala onome ko je primio dvije nece biti problem (uz neke izuzetke vjerovatno), tako da ne otkrivas ovdje nikakvu toplu vodu. Kad se pojave chipovani zombiji javi se, do tad se testiraj svako par dana tamo gdje to prolazi ako neces vakcinu, i nemoj raditi za privatnike koji ce ti traziti dokaz o vakcinaciji.
Dozivotno cijepljenje ili do smrti kao i covid pasosi su vam bile th zavjere. A s tim i ovo gore ste ismijavali.
Ne postoji nikakvi izuzeci, vec pripremaj rame na svako 6 mjeseci eventualno 9.
Naslovnica
Posts: 27649
Joined: 20/03/2013 15:38

#51449 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Negdje sam pročitao da UK uskoro ukida "covid pasoše" unutar države.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#51450 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

spinel_ wrote: 24/09/2021 07:01
Dead Man Walking wrote: 24/09/2021 05:46

Teorije zavjere su 5G, chipovanje, centralni kompjuter koji ce upravljati ljudima zombijima, grafen, magneti, masovno odumiranje vakcinisanih i depopulacija, itd.

Ovo sto ti postavljas nije nikakva teorija zavjere nego sasvim logican razvoj dogadjaja; bas kao i neka treca doza ako bude trebala onome ko je primio dvije nece biti problem (uz neke izuzetke vjerovatno), tako da ne otkrivas ovdje nikakvu toplu vodu. Kad se pojave chipovani zombiji javi se, do tad se testiraj svako par dana tamo gdje to prolazi ako neces vakcinu, i nemoj raditi za privatnike koji ce ti traziti dokaz o vakcinaciji.
Dozivotno cijepljenje ili do smrti kao i covid pasosi su vam bile th zavjere. A s tim i ovo gore ste ismijavali.
Ne postoji nikakvi izuzeci, vec pripremaj rame na svako 6 mjeseci eventualno 9.
“Dozivotno cjepljenje”….uu kako to da si odabrao bas ovako specificnu, nedokazivu teoriju? :D

Ovi nisu uspjeli odobriti ni trecu dozu za nas obicne, a ti tvrdis da je vec dokazano “dozivotno cjepljenje”. :-)
Locked