Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2429
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#57026 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ZyzzSar »

biglebovski wrote: 07/12/2021 15:42
adsubzero wrote: 07/12/2021 15:29

Cuj sad bacanje graha, astrologija, ne lupaj ziv bio. Niko ne kaze da je moje zdravlje tvoja briga, ali isto tako tvoja sloboda da radis sta hoces nije moja briga, ako si prijetnja za nekog drugog.
Pa što bi ja bio prijetnja tebi ili drugom? Ja sam zdrav i odgovoran građanin koji izmiruje porezne obaveze i nema krivični dosije. Ako nešto uradim, postoji krivični zakon po kojem me društvo može optužiti i osuditi, ako utvrdi moju odgovornost, ipak je ovo 21 vijek.
pisu kao da cijepljeni ne mogu biti zarazeni, ili prenositi virus
rokajte se svaka tri mjeseca po jednom dozom ako mislite da ste ugrozeni, niko vam ne brani
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#57027 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

ZyzzSar wrote: 07/12/2021 16:17
biglebovski wrote: 07/12/2021 15:42

Pa što bi ja bio prijetnja tebi ili drugom? Ja sam zdrav i odgovoran građanin koji izmiruje porezne obaveze i nema krivični dosije. Ako nešto uradim, postoji krivični zakon po kojem me društvo može optužiti i osuditi, ako utvrdi moju odgovornost, ipak je ovo 21 vijek.
pisu kao da cijepljeni ne mogu biti zarazeni, ili prenositi virus
rokajte se svaka tri mjeseca po jednom dozom ako mislite da ste ugrozeni, niko vam ne brani
Jos jedan sto razmislja binarno. Niko ne kaze da ne mozes biti zarazen ili prenositi virus, vec da je manja sansa za to ako si vakcinisan.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#57028 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

adsubzero wrote: 07/12/2021 16:16
KraljicaIzJajca wrote: 07/12/2021 16:06

Halooo, cijepljeni nisu ugroženi, već necijepljeni, ne može virus nestati ni prekonoći, čak i da je cijela planeta cijepljena.

Prisilno cijepljene cijepivima koja nisu nikad primjenjena na ljudima je jednako protivzakonito.

Sad izlaze nova cijepiva klasićne tehnologije, a koju će rado primiti mnogi poput mene. :sad:
Jebes me ako to nije najveci oksimoron koji sam cuo. Pa na kome je onda primijenjeno? Na kome je testirano? :lol:
Jedini oksimoron si ti, jer ni mRNA ni adeno tehnologije cijepiva nisu nikad ni eksperimentalno isprobana prije pandemije, osim na životinjama.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#57029 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

KraljicaIzJajca wrote: 07/12/2021 16:23
adsubzero wrote: 07/12/2021 16:16

Jebes me ako to nije najveci oksimoron koji sam cuo. Pa na kome je onda primijenjeno? Na kome je testirano? :lol:
Jedini oksimoron si ti, jer ni mRNA ni adeno tehnologije cijepiva nisu nikad ni eksperimentalno isprobana prije pandemije, osim na životinjama.
Haj dobro :-)
Nije radjena trece faze testiranja koja je trajal pola godine. To su ljudi samo izmislili... Kakve veze ima sto nije prije pandemije??
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#57030 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

adsubzero wrote: 07/12/2021 16:26
KraljicaIzJajca wrote: 07/12/2021 16:23

Jedini oksimoron si ti, jer ni mRNA ni adeno tehnologije cijepiva nisu nikad ni eksperimentalno isprobana prije pandemije, osim na životinjama.
Haj dobro :-)
Nije radjena trece faze testiranja koja je trajal pola godine. To su ljudi samo izmislili... Kakve veze ima sto nije prije pandemije??
Image
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57031 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

adsubzero wrote: 07/12/2021 16:14
biglebovski wrote: 07/12/2021 16:05 Nemam ja druže nikakva ograničenja. Nasmijan, pristojan i vedar sam svugdje dobrodošao. A vi se nastavite boriti sa ovim, nadam se scenariju iz Uttar Pradesha, jer, kako vam ide ove dvije godine, slaba vam je ta vaša borba.
Slaba zbog onih koji se svim silama opiru, jer hoce da su specijalni, jer im je neugodno staviti masku i ne mogu da disu, jer nema njima ko reci kako ce oni da zive i gdje da se krecu, jer "nisam ludjak da perem ruke 20 puta dnevno", jer "vakcine su smuckane, hoce da nas pobiju" i tako dalje.
Ako nemas super, tako i treba da razmislja zdrava osoba. Ali nemoj misliti da nece krenuti i kod nas ogranicenja kao u ostatku Europe i svijeta.
Nemamo svi kmetovski gen, šta ćeš, nismo svi isti. Ima ljudi, nećeš vjerovati, koji se radije pouzdaju u vlastite oči i iskustvo negoli u nekog novinara sa ogromnom ratom kredita sa N1 ili prevodioca sa Klixa, ili u naučnike/proroke ili u proizvod privatne kompanije sa kriminalnom prošlosti.
Nego ti nemoj čekati da kod nas krenu ograničenja, od sutra u prodavnicu kad kreneš, obavezno potvrdu o vakcinaciji pokaži na ulazu, nekome. I javi svim prijateljima i rodbini da ti nisu prijatelji niti rodbina ukoliko nisu vakcinisani barem drugom dozom a u goste samo primaj triple-jabbed individuals. Sa srećom.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57032 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

ZyzzSar wrote: 07/12/2021 16:17
biglebovski wrote: 07/12/2021 15:42

Pa što bi ja bio prijetnja tebi ili drugom? Ja sam zdrav i odgovoran građanin koji izmiruje porezne obaveze i nema krivični dosije. Ako nešto uradim, postoji krivični zakon po kojem me društvo može optužiti i osuditi, ako utvrdi moju odgovornost, ipak je ovo 21 vijek.
pisu kao da cijepljeni ne mogu biti zarazeni, ili prenositi virus
rokajte se svaka tri mjeseca po jednom dozom ako mislite da ste ugrozeni, niko vam ne brani
Ljudi jednostavno vjeruju medijima, valjda ostalo iz komunizma, šta ćeš, nema pomoći, moramo ih prihvatiti i takve kakvi su.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#57033 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

biglebovski wrote: 07/12/2021 16:59
ZyzzSar wrote: 07/12/2021 16:17

pisu kao da cijepljeni ne mogu biti zarazeni, ili prenositi virus
rokajte se svaka tri mjeseca po jednom dozom ako mislite da ste ugrozeni, niko vam ne brani
Ljudi jednostavno vjeruju medijima, valjda ostalo iz komunizma, šta ćeš, nema pomoći, moramo ih prihvatiti i takve kakvi su.
Sta ces, nismo svi dovoljno nadareni da radimo napredna YT i Google istrazivanja. Nego dnevnik u pola 8 i sta oni kazu, tako je.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#57034 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

biglebovski wrote: 07/12/2021 16:47
adsubzero wrote: 07/12/2021 16:14

Slaba zbog onih koji se svim silama opiru, jer hoce da su specijalni, jer im je neugodno staviti masku i ne mogu da disu, jer nema njima ko reci kako ce oni da zive i gdje da se krecu, jer "nisam ludjak da perem ruke 20 puta dnevno", jer "vakcine su smuckane, hoce da nas pobiju" i tako dalje.
Ako nemas super, tako i treba da razmislja zdrava osoba. Ali nemoj misliti da nece krenuti i kod nas ogranicenja kao u ostatku Europe i svijeta.
Nemamo svi kmetovski gen, šta ćeš, nismo svi isti. Ima ljudi, nećeš vjerovati, koji se radije pouzdaju u vlastite oči i iskustvo negoli u nekog novinara sa ogromnom ratom kredita sa N1 ili prevodioca sa Klixa, ili u naučnike/proroke ili u proizvod privatne kompanije sa kriminalnom prošlosti.
Nego ti nemoj čekati da kod nas krenu ograničenja, od sutra u prodavnicu kad kreneš, obavezno potvrdu o vakcinaciji pokaži na ulazu, nekome. I javi svim prijateljima i rodbini da ti nisu prijatelji niti rodbina ukoliko nisu vakcinisani barem drugom dozom a u goste samo primaj triple-jabbed individuals. Sa srećom.
Nisam vise gluposti u jednom komentaru odavno procitao :-)

Sve specijalci, to cim cujes vjeruje svojim ocima i svom razumu znas da nema dalje diskusije...
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57035 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

ultima_palabra wrote: 07/12/2021 17:06
biglebovski wrote: 07/12/2021 16:59

Ljudi jednostavno vjeruju medijima, valjda ostalo iz komunizma, šta ćeš, nema pomoći, moramo ih prihvatiti i takve kakvi su.
Sta ces, nismo svi dovoljno nadareni da radimo napredna YT i Google istrazivanja. Nego dnevnik u pola 8 i sta oni kazu, tako je.
Punac, cijepljen dva puta Pfizerom, preminuo od kovida tri mjeseca od druge doze. Punica, cijepljena isto kad i punac, zaražena, preživjela, blagi simptomi. Supruga, cijepljena sa dvije doze kineza u 9-om mjesecu, zaražena u 11-om mjesecu, tri dana simptoma. Ja, nevakcinisan, s njima konstantno, vozaj po doktorima, testiran dva puta, ne zaražen, nalazi uredni. Pozitivno mi bilo i dijete, izolacija 15 dana, doktoru ga vodili radi kašlja, pregledao ga dan prije testiranja i rekao da je u pitanju upala grla, prepisao antibiotike. Dijete dva dana kašljalo, nije imao temperaturu. Dvije tetke i dva tetka u 70-80im, pozitivni, svi u bolnici završili, kiseonik, najduže u bolnici proveo jedini cijepljeni među njima.

A ti vjeruj u šta hoćeš i kome god hoćeš.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#57036 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

To i jest problem sa vama koji vjerujete svojim ocima. Sto se rade istrazivanja i testiranja na desetinama hiljada ljudi kad je dovoljan taj tvoj uzorak od 5 ljudi. Dzaba ovi samo trose pare. :roll:
Zao mi za gubitak, ali to tvoje nije nista nego anegdota bez znacaja za kompletnu pricu.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#57037 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by apsidejzi »

adsubzero wrote: 07/12/2021 17:40 To i jest problem sa vama koji vjerujete svojim ocima. Sto se rade istrazivanja i testiranja na desetinama hiljada ljudi kad je dovoljan taj tvoj uzorak od 5 ljudi. Dzaba ovi samo trose pare. :roll:
Zao mi za gubitak, ali to tvoje nije nista nego anegdota bez znacaja za kompletnu pricu.
Mah, lokalizam pomjesan sa Dunning krugerom i dobijes izjave poput ovih iznad...
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57038 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

adsubzero wrote: 07/12/2021 17:40 To i jest problem sa vama koji vjerujete svojim ocima. Sto se rade istrazivanja i testiranja na desetinama hiljada ljudi kad je dovoljan taj tvoj uzorak od 5 ljudi. Dzaba ovi samo trose pare. :roll:
Zao mi za gubitak, ali to tvoje nije nista nego anegdota bez znacaja za kompletnu pricu.
Na žalost, ovo moje se događa u jako velikom broju širom Bosne i svijeta, samo što te tvoji mediji ne obavještavaju o tome. Kad se tebi desi, iako to iskreno ne želim, shvatit ćeš, nadam se, koliko te ovaj tvoj komentar predstavlja kao izuzetno ograničenu osobu.
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#57039 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zabac kermit »

Kaze sada u najavi vijesti na hrt u hrvatskoj prvi slucaj smrti uzrokovan cjepivom protiv korone
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#57040 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

biglebovski wrote: 07/12/2021 18:08
adsubzero wrote: 07/12/2021 17:40 To i jest problem sa vama koji vjerujete svojim ocima. Sto se rade istrazivanja i testiranja na desetinama hiljada ljudi kad je dovoljan taj tvoj uzorak od 5 ljudi. Dzaba ovi samo trose pare. :roll:
Zao mi za gubitak, ali to tvoje nije nista nego anegdota bez znacaja za kompletnu pricu.
Na žalost, ovo moje se događa u jako velikom broju širom Bosne i svijeta, samo što te tvoji mediji ne obavještavaju o tome. Kad se tebi desi, iako to iskreno ne želim, shvatit ćeš, nadam se, koliko te ovaj tvoj komentar predstavlja kao izuzetno ograničenu osobu.
"Jako velikom broju"... Sta je to veliki broj? Ja koliko vidim iz svih podataka zdravstva sirom svijeta da je poprilicno nizak broj vakcinisanih koji su hospitalizovani u odnosu na nevakcinisane. Ti vjerujes alternativnim medijima? Oni kao ne lazu? Problem je u tome sto vidis jednolicnu pricu. Supruga mi radi u zdravstvu i znam da ima svega, ali ti tvoji slucajevi su u manjini.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#57041 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

apsidejzi wrote: 07/12/2021 18:05
adsubzero wrote: 07/12/2021 17:40 To i jest problem sa vama koji vjerujete svojim ocima. Sto se rade istrazivanja i testiranja na desetinama hiljada ljudi kad je dovoljan taj tvoj uzorak od 5 ljudi. Dzaba ovi samo trose pare. :roll:
Zao mi za gubitak, ali to tvoje nije nista nego anegdota bez znacaja za kompletnu pricu.
Mah, lokalizam pomjesan sa Dunning krugerom i dobijes izjave poput ovih iznad...
Nisam se odavno zadubio u ovaj pdf, ali koliko vidim sve se isti likovi vrte sa istim pricama, samo se nesto ne sjecam da je lebovski imao ovako radikalan pristup
armin071
Posts: 5264
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#57042 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

Muškarac ubio ženu i troje djece zbog kovid sertifikata
Nemačka policija u gradu Kotbus u subotu je pronašla beživotna tela petočlane porodice sa prostrelnim ranama po telu, a neverovatan motiv na koji sada sumnjaju potresao je celu zemlju.

SVIJET 07.12.2021 | 17:32
Muškarac ubio ženu i troje djece zbog kovid sertifikata
Vlasti veruju da je otac ubio svoju ženu (40), troje dece (od 4,8 i 10 godina) i sebe (40) jer se plašio da će mu socijalna služba oduzeti decu, budući da je uhvaćen kako falsifikuje potvrdu o vakcinaciji protiv korona virusa za svoju suprugu, piše "Dojče vele".

Mogući motiv smrti petočlane porodice šokirao je kako policajce, tako i ceo grad, a okružni tužioci veruju da je 40-godišnji otac ubio svoju porodicu, a potom počinio samoubistvo.

Prilikom pretresa stana, policajci su pronašli belešku za koju se veruje da ju je napisao otac i u pismu je objasnio da je falsifikovao potvrdu o vakcinaciji koju je njegova supruga odnela svom poslodavcu.

Poslodavac je, kako je napisao, otkrio prevaru i zapretio tužbom, a par je ostao u strahu od hapšenja i oduzimanja dece.

Svih pet članova porodice pronađeno je sa prostrelnim ranama, saopštile su vlasti, a u kući je pronađeno vatreno oružje za koje ni majka ni otac nisu imali dozvolu.
Bravo za poslodavca :roll: Njemačka laganim koracima ide prema trećem rajhu…..
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#57043 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

armin071 wrote: 07/12/2021 18:39
Muškarac ubio ženu i troje djece zbog kovid sertifikata
Nemačka policija u gradu Kotbus u subotu je pronašla beživotna tela petočlane porodice sa prostrelnim ranama po telu, a neverovatan motiv na koji sada sumnjaju potresao je celu zemlju.

SVIJET 07.12.2021 | 17:32
Muškarac ubio ženu i troje djece zbog kovid sertifikata
Vlasti veruju da je otac ubio svoju ženu (40), troje dece (od 4,8 i 10 godina) i sebe (40) jer se plašio da će mu socijalna služba oduzeti decu, budući da je uhvaćen kako falsifikuje potvrdu o vakcinaciji protiv korona virusa za svoju suprugu, piše "Dojče vele".

Mogući motiv smrti petočlane porodice šokirao je kako policajce, tako i ceo grad, a okružni tužioci veruju da je 40-godišnji otac ubio svoju porodicu, a potom počinio samoubistvo.

Prilikom pretresa stana, policajci su pronašli belešku za koju se veruje da ju je napisao otac i u pismu je objasnio da je falsifikovao potvrdu o vakcinaciji koju je njegova supruga odnela svom poslodavcu.

Poslodavac je, kako je napisao, otkrio prevaru i zapretio tužbom, a par je ostao u strahu od hapšenja i oduzimanja dece.

Svih pet članova porodice pronađeno je sa prostrelnim ranama, saopštile su vlasti, a u kući je pronađeno vatreno oružje za koje ni majka ni otac nisu imali dozvolu.
Bravo za poslodavca :roll: Njemačka laganim koracima ide prema trećem rajhu…..
Cekaj, znaci antivaxer pobio svoju porodicu i drzava kriva?
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57044 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

adsubzero wrote: 07/12/2021 18:28
biglebovski wrote: 07/12/2021 18:08

Na žalost, ovo moje se događa u jako velikom broju širom Bosne i svijeta, samo što te tvoji mediji ne obavještavaju o tome. Kad se tebi desi, iako to iskreno ne želim, shvatit ćeš, nadam se, koliko te ovaj tvoj komentar predstavlja kao izuzetno ograničenu osobu.
"Jako velikom broju"... Sta je to veliki broj? Ja koliko vidim iz svih podataka zdravstva sirom svijeta da je poprilicno nizak broj vakcinisanih koji su hospitalizovani u odnosu na nevakcinisane. Ti vjerujes alternativnim medijima? Oni kao ne lazu? Problem je u tome sto vidis jednolicnu pricu. Supruga mi radi u zdravstvu i znam da ima svega, ali ti tvoji slucajevi su u manjini.
Ne gledaš ti ništa ljepoto, dubiš ko noj sa glavom u pijesku i praviš se pametan.

Evo ti jedan "radikalan" dokument iz izuzetno procijepljene S. Irske pa pogledaj tabelu 1. ko im je hospitalizovan i tabelu 2. ko im umire. Ako treba pomoć oko prevoda, javi.

https://www.health-ni.gov.uk/sites/defa ... -43-46.pdf
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#57045 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by apsidejzi »

GandalfSivi wrote: 07/12/2021 18:49
armin071 wrote: 07/12/2021 18:39

Bravo za poslodavca :roll: Njemačka laganim koracima ide prema trećem rajhu…..
Cekaj, znaci antivaxer pobio svoju porodicu i drzava kriva?
Ja ba... Lik se bojao da ne umre od vakcine i na kraju poubija svoju porodicu. Vece su sanse imali sa vakcinom :D Ovako ispadose iz genetskog bazena. Dodjeljuje mu se Darwinova nagrada za 2021!
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#57046 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

biglebovski wrote: 07/12/2021 19:15
adsubzero wrote: 07/12/2021 18:28

"Jako velikom broju"... Sta je to veliki broj? Ja koliko vidim iz svih podataka zdravstva sirom svijeta da je poprilicno nizak broj vakcinisanih koji su hospitalizovani u odnosu na nevakcinisane. Ti vjerujes alternativnim medijima? Oni kao ne lazu? Problem je u tome sto vidis jednolicnu pricu. Supruga mi radi u zdravstvu i znam da ima svega, ali ti tvoji slucajevi su u manjini.
Ne gledaš ti ništa ljepoto, dubiš ko noj sa glavom u pijesku i praviš se pametan.

Evo ti jedan "radikalan" dokument iz izuzetno procijepljene S. Irske pa pogledaj tabelu 1. ko im je hospitalizovan i tabelu 2. ko im umire. Ako treba pomoć oko prevoda, javi.

https://www.health-ni.gov.uk/sites/defa ... -43-46.pdf
Jesi li pogledao desnu stranu tabele i uzeo u obzir procenat vakcinisanih? Nisi pogledao "Hospital admissions per 100,000"? Ako ti treba pomoc oko prevoda, javi. Jedino za 80+ mi je nejasna raspodjela. Ali sto volim kad se pravite pametni :roll:
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#57047 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

adsubzero wrote: 07/12/2021 19:42
biglebovski wrote: 07/12/2021 19:15

Ne gledaš ti ništa ljepoto, dubiš ko noj sa glavom u pijesku i praviš se pametan.

Evo ti jedan "radikalan" dokument iz izuzetno procijepljene S. Irske pa pogledaj tabelu 1. ko im je hospitalizovan i tabelu 2. ko im umire. Ako treba pomoć oko prevoda, javi.

https://www.health-ni.gov.uk/sites/defa ... -43-46.pdf
Jesi li pogledao desnu stranu tabele i uzeo u obzir procenat vakcinisanih? Nisi pogledao "Hospital admissions per 100,000"? Ako ti treba pomoc oko prevoda, javi. Jedino za 80+ mi je nejasna raspodjela. Ali sto volim kad se pravite pametni :roll:
Pa i po tim podatcima pada u vodu bajka o vakcini koja sprječava hospitalizaciju i smrt u 95% slučajeva, o zarazi da ne govorim. Sad još samo napiši da niko nikad tako što nije tvrdio i da završimo ovu diskusiju.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44870
Joined: 29/12/2005 01:20

#57048 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

biglebovski wrote: 07/12/2021 19:15
adsubzero wrote: 07/12/2021 18:28

"Jako velikom broju"... Sta je to veliki broj? Ja koliko vidim iz svih podataka zdravstva sirom svijeta da je poprilicno nizak broj vakcinisanih koji su hospitalizovani u odnosu na nevakcinisane. Ti vjerujes alternativnim medijima? Oni kao ne lazu? Problem je u tome sto vidis jednolicnu pricu. Supruga mi radi u zdravstvu i znam da ima svega, ali ti tvoji slucajevi su u manjini.
Ne gledaš ti ništa ljepoto, dubiš ko noj sa glavom u pijesku i praviš se pametan.

Evo ti jedan "radikalan" dokument iz izuzetno procijepljene S. Irske pa pogledaj tabelu 1. ko im je hospitalizovan i tabelu 2. ko im umire. Ako treba pomoć oko prevoda, javi.

https://www.health-ni.gov.uk/sites/defa ... -43-46.pdf
Hvala sto si postavio tabele. One pokazuju da odrastao covjek ima 3 puta vise sansi da zavrsi u bolnici ako nije vakcinisan i skoro duplo vise sansi da odapne. Za kategorije ispod 80g ta se razlika jos drasticno povecava, pa tako za ljude ispod 50g vise od 8 puta je veca sansa da zavrse u bolnici ako su nevakcinisani i skoro 5 puta veca da odapnu.

Inace, normalno je da ti na svom iskustvu pravis zakljucke, i imam osjecaj da dosta ljudi na ovoj temi to isto rade. Ili su prebolili virus bez vecih problema, ili su imali losu reakciju na vakcinu, ili nisu vakcinisani i nisu imali nikakvih problema. Jasno da je u tom slucaju teze vjerovati medijima i zvanicnim institucijama cije statistike pokazuju nesto drugo.
Meni su u mom poslu cesto desavalo da dobijam pitanja zasnovana na anegdotama ljudi, pa me ne iznenadjuje. Ljudima fakat tesko shvatiti da je stvarnost mozda drukcija od njihovog licnog iskustva.

Jedno je kad mediji pocnu vristat evo ga omicron umrjecemo svi pa nabijaju klikove, no kad svaki put nanovo vidis nove podatke iz raznih zemalja koji uvijek nanovo pokazuju istvu stvar.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#57049 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

biglebovski wrote: 07/12/2021 20:03
adsubzero wrote: 07/12/2021 19:42
Jesi li pogledao desnu stranu tabele i uzeo u obzir procenat vakcinisanih? Nisi pogledao "Hospital admissions per 100,000"? Ako ti treba pomoc oko prevoda, javi. Jedino za 80+ mi je nejasna raspodjela. Ali sto volim kad se pravite pametni :roll:
Pa i po tim podatcima pada u vodu bajka o vakcini koja sprječava hospitalizaciju i smrt u 95% slučajeva, o zarazi da ne govorim. Sad još samo napiši da niko nikad tako što nije tvrdio i da završimo ovu diskusiju.
Znaci jebeno ne vjerujem. Koja bajka covjece?? Razumijem da ti inace vjerujes svojim ocima, ali da nije malo pretenciozno kad si ocito slijep? Pogledaj malo bolje tabele koje si TI postavio. Efikasnost vakcine je opala sa tih famoznih 95% konstantnim mutacijama tj pojavama novih sojeva, ali su rezultati i trenutno poprilicno konzistentni svugdje u svijetu. Jednostavno mnogo manje sanse da budes hospitalizovan i umres ako si vakcinisan i to nisu zanemarive brojke. VAKCINE RADE. :izet:
Vidim sad preduhitrio me covjek sa objasnjenjem... Odnosno vec sam govorio o tom anegdotalnom donosenju zakljucaka.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44870
Joined: 29/12/2005 01:20

#57050 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

biglebovski wrote: 07/12/2021 20:03
adsubzero wrote: 07/12/2021 19:42
Jesi li pogledao desnu stranu tabele i uzeo u obzir procenat vakcinisanih? Nisi pogledao "Hospital admissions per 100,000"? Ako ti treba pomoc oko prevoda, javi. Jedino za 80+ mi je nejasna raspodjela. Ali sto volim kad se pravite pametni :roll:
Pa i po tim podatcima pada u vodu bajka o vakcini koja sprječava hospitalizaciju i smrt u 95% slučajeva, o zarazi da ne govorim. Sad još samo napiši da niko nikad tako što nije tvrdio i da završimo ovu diskusiju.
Mozes objasniti na koji nacin brojke u ovom dokumentu to pokazuju?
Locked