Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#53376 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

jeza u ledja wrote: 20/10/2021 00:21 Svaka cast na trudu. :thumbup:

Mene iskreno ne zanima toliko porijeklo virusa, osim ako neko nije namjerno pustio u “promet”. Da li je dosao s pijace, ili je pobjegao iz laba, nisam siguran koliko je nama obicnim smrtnicima bitno.
a ako jeste bas ovo?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44871
Joined: 29/12/2005 01:20

#53377 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

saint_mirad wrote: 20/10/2021 00:26
jeza u ledja wrote: 20/10/2021 00:21 Svaka cast na trudu. :thumbup:

Mene iskreno ne zanima toliko porijeklo virusa, osim ako neko nije namjerno pustio u “promet”. Da li je dosao s pijace, ili je pobjegao iz laba, nisam siguran koliko je nama obicnim smrtnicima bitno.
a ako jeste bas ovo?
Onda smo najebali. :D
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#53378 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

saint_mirad wrote: 20/10/2021 00:26
jeza u ledja wrote: 20/10/2021 00:21 Svaka cast na trudu. :thumbup:

Mene iskreno ne zanima toliko porijeklo virusa, osim ako neko nije namjerno pustio u “promet”. Da li je dosao s pijace, ili je pobjegao iz laba, nisam siguran koliko je nama obicnim smrtnicima bitno.
a ako jeste bas ovo?
Ako? Ostavljas mogucnost da nije?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18043
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#53379 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 19/10/2021 23:36
GandalfSivi wrote: 19/10/2021 23:21 Za cvrleta i ostale koji ne mogu prouciti ako nije na YouTube-u:

Preletim, da vidim imal' efekta citati i naletim na ovo stash drugo zakljuciti.

Image

Yt pridjeve nekom drugom lijepi, meni ne mozes, to si valjda shvatio do sada :D
Ovo je najbolji moguci dokaz kako ljudi pausalno donose ocjene a da i ne procitaju o cemu se pise.

Da si procitao rad, shvatio bi da covjek hipotezira zasto je “vjerovatno” prirodni nastanak u pitanju, apsolutno ostavljajuci mogucnost (stavise, i prilagajuci par cinjenica na osnovu kojih se isti moze donijeti) da je virua izasao iz laba.

Ono dijete spinel isto tako, odmah na noz docekuje, pokusavajuci se ukopati u rovove tipa “kome ovo odgovara”.

Znaci, najlakse je popljuvati po nekome ko je proveo vjerovatno mjesece ozbiljno pisuci o ovome, da je spominjem vjerovatno godine dolazeci do znanja koje mu dozvoljava da napise ovakvu analizu, a sustini nemati kapaciteta ni da se sjedne i procita sta je covjek napisao.


Smijesni ste svega mi…
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44871
Joined: 29/12/2005 01:20

#53380 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Sta zna doktor, platio ga Fajzer.
Levat nasjeo na fazon. :oops:
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7251
Joined: 12/03/2012 18:04

#53381 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

GandalfSivi wrote: 20/10/2021 00:51
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 19/10/2021 23:36

Preletim, da vidim imal' efekta citati i naletim na ovo stash drugo zakljuciti.

Image

Yt pridjeve nekom drugom lijepi, meni ne mozes, to si valjda shvatio do sada :D
Ovo je najbolji moguci dokaz kako ljudi pausalno donose ocjene a da i ne procitaju o cemu se pise.

Da si procitao rad, shvatio bi da covjek hipotezira zasto je “vjerovatno” prirodni nastanak u pitanju, apsolutno ostavljajuci mogucnost (stavise, i prilagajuci par cinjenica na osnovu kojih se isti moze donijeti) da je virua izasao iz laba.

Ono dijete spinel isto tako, odmah na noz docekuje, pokusavajuci se ukopati u rovove tipa “kome ovo odgovara”.

Znaci, najlakse je popljuvati po nekome ko je proveo vjerovatno mjesece ozbiljno pisuci o ovome, da je spominjem vjerovatno godine dolazeci do znanja koje mu dozvoljava da napise ovakvu analizu, a sustini nemati kapaciteta ni da se sjedne i procita sta je covjek napisao.


Smijesni ste svega mi…
Cekaj malo, koliko si ti puta napisao da si pogrijesio ? Pratim temu, meni se cini da si bezgresan. Ljudi samo preskacu kada im nesto ne odgovara, naprave se budale i nastave dalje. Ako meni drzis lekcije isto cini i kada si ti u pitanju. Ja odmah napisao prema cemu sam se referisao i pogrijesio. Nemam problem da to priznam, sada ili bilo kada. Nije mi prvi, a ni zadnji put.

Kapacitet ne spava, al doslovno, na klix forumu, nit se tamo svadja, pa to naziva playground-om, :D sa nn-ovima iz dana u dan. Tako da, tu smo negdje s tim da si ti malo robotiziran pa nisi u stanju to da shvatis misleci da si bolji od nekoga :D

Igraj se fino, il nemoj, do tebe je 8-)
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18043
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#53382 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Svi grijese, svi uce, sve je to normalno. Postavio sam i ja ovdje sliku Rand Paula kako se vakcinise, jebiga, poletio na prvu.

Ali jedno je grijesiti, a drugo je ponizavati neciji rad prije nego sto si ga i procitao.

Btw, ja ne znam kako tebi ide pisanje na ovom forumu, ja napravim pauzu (pravim stol danas), zapalim cigaru, bacim pogled, odgovorim ili ne i nastavim. Ne treba mi sat vremena za to…
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#53383 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

Dead Man Walking wrote: 20/10/2021 00:33
saint_mirad wrote: 20/10/2021 00:26
a ako jeste bas ovo?
Ako? Ostavljas mogucnost da nije?
ako hoćemo imat iole smislenu diskusiju oko ovoga ili oko bilo čega i moj sagovornik i ja moramo ostaviti mogućnost (malu ili veliku) da nije kako mi mislimo da jeste. ako toga nema,svakom svoje i mirna bosna.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#53384 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

saint_mirad wrote: 20/10/2021 01:45
Dead Man Walking wrote: 20/10/2021 00:33

Ako? Ostavljas mogucnost da nije?
ako hoćemo imat iole smislenu diskusiju oko ovoga ili oko bilo čega i moj sagovornik i ja moramo ostaviti mogućnost (malu ili veliku) da nije kako mi mislimo da jeste. ako toga nema,svakom svoje i mirna bosna.
:thumbup:

Moras prvo puzati, da bi znao hodati. :D
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7251
Joined: 12/03/2012 18:04

#53385 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

GandalfSivi wrote: 20/10/2021 01:39 Svi grijese, svi uce, sve je to normalno. Postavio sam i ja ovdje sliku Rand Paula kako se vakcinise, jebiga, poletio na prvu.

Ali jedno je grijesiti, a drugo je ponizavati neciji rad prije nego sto si ga i procitao.

Btw, ja ne znam kako tebi ide pisanje na ovom forumu, ja napravim pauzu (pravim stol danas), zapalim cigaru, bacim pogled, odgovorim ili ne i nastavim. Ne treba mi sat vremena za to…
Ma hajde, rovovi su vazda bili, prva reakcija je, uvijek, eeee, vidi to, taj i taj nije u pravu. Pa nobelovci su se pljuvali i pljuju, pa nista. Nemoj duplih standrada, zivota ti, jer ono sto meni prigovaras ( u ovom slucaju opravdano ) apsolutno ne primjenjujes kada naletis na neke tvrdnje, radove sa kojima se ne slazes. I tada su u pitanju neciji radovi, vrijeme, trud, bla, bla al' onda ne pije vode i odbaceni su jer je taj neko "budaletina", antivaxxer ili nesto slicno. Znas i sam da je tako.

Dalje, nisam nista ponizavao, samo sam napisao zasto sam odustao od citanja i sta mi se nije svidjelo uz naznaku da necu da lajem, gledanje u zid je izraz neslaganja sa prirodnim putem stvaranja virusa - koji se, ocito, nije desio narocito kada gledamo sve sta se desavalo, desava i desavace oko cijele price.

Da zavrsimo pricu, da ne trolamo temu.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#53386 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

GandalfSivi wrote: 20/10/2021 00:51
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 19/10/2021 23:36

Preletim, da vidim imal' efekta citati i naletim na ovo stash drugo zakljuciti.

Image

Yt pridjeve nekom drugom lijepi, meni ne mozes, to si valjda shvatio do sada :D
Ovo je najbolji moguci dokaz kako ljudi pausalno donose ocjene a da i ne procitaju o cemu se pise.

Da si procitao rad, shvatio bi da covjek hipotezira zasto je “vjerovatno” prirodni nastanak u pitanju, apsolutno ostavljajuci mogucnost (stavise, i prilagajuci par cinjenica na osnovu kojih se isti moze donijeti) da je virua izasao iz laba.

Ono dijete spinel isto tako, odmah na noz docekuje, pokusavajuci se ukopati u rovove tipa “kome ovo odgovara”.

Znaci, najlakse je popljuvati po nekome ko je proveo vjerovatno mjesece ozbiljno pisuci o ovome, da je spominjem vjerovatno godine dolazeci do znanja koje mu dozvoljava da napise ovakvu analizu, a sustini nemati kapaciteta ni da se sjedne i procita sta je covjek napisao.


Smijesni ste svega mi…
Ko je pljuvao neciji rad i trud? Nemoj o tome da lagis. Samo sam napisao da ti se rad "svidja" zbog toga sto odgovara dosadasnjoj mantri. Ni sat vremena nije proslo nakon sto je postavio rad na forumu ti si se odmah javio da cestitas a ubjedjen sam da si ga samo povrsno preletio i otisao na kraj i uzeo sto ti odgovara. Jer nema sanse da si sve procitao ali si zato najpametnji. Dalje, a cvrcak ti je vec napisao, u svijetu smo imali i imamo desetine doktora i naucnika iz struke koji govore da je virus vjestacki i da je pobjegao iz laba. U startu te osobe odmah diskreditujes i ismijavas. Sto govori samo koliko si iskljuciv za bilo kakvu diskusiju jer mora biti samo po tvom.
Blitz1
Posts: 578
Joined: 14/07/2015 09:17

#53387 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Blitz1 »

E pa jebem ga, al mene se čini da vi ništa ni čitali.
Bolje sam ja ukapirao stvari poslije treće pive sinoc nego neki koji vise ovdje
laik1981
Posts: 12928
Joined: 05/12/2012 13:04

#53388 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Rad je zanimljiv i vrijedi ga procitati. Prvi put cujem o ovom solarnom minimumu i kosmickom zracenju. Ludilo :shock:
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2429
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#53389 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ZyzzSar »





ovi ameri su bolesni, nametati obavezu beskorisne vakcinacije
a valjalo im je dok su ljudi regularno radili u doba najvece panike od pandemije
to im je jedini nacin da se ljudi vakcinisu, da ih natjeraju
a na redditu progovoris rijec protiv vakcinacije dobijes 30 odgovora, vlada im je isprala mozgove totalno
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18043
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#53390 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

spinel_ wrote: 20/10/2021 08:48
GandalfSivi wrote: 20/10/2021 00:51

Ovo je najbolji moguci dokaz kako ljudi pausalno donose ocjene a da i ne procitaju o cemu se pise.

Da si procitao rad, shvatio bi da covjek hipotezira zasto je “vjerovatno” prirodni nastanak u pitanju, apsolutno ostavljajuci mogucnost (stavise, i prilagajuci par cinjenica na osnovu kojih se isti moze donijeti) da je virua izasao iz laba.

Ono dijete spinel isto tako, odmah na noz docekuje, pokusavajuci se ukopati u rovove tipa “kome ovo odgovara”.

Znaci, najlakse je popljuvati po nekome ko je proveo vjerovatno mjesece ozbiljno pisuci o ovome, da je spominjem vjerovatno godine dolazeci do znanja koje mu dozvoljava da napise ovakvu analizu, a sustini nemati kapaciteta ni da se sjedne i procita sta je covjek napisao.


Smijesni ste svega mi…
Ko je pljuvao neciji rad i trud? Nemoj o tome da lagis. Samo sam napisao da ti se rad "svidja" zbog toga sto odgovara dosadasnjoj mantri. Ni sat vremena nije proslo nakon sto je postavio rad na forumu ti si se odmah javio da cestitas a ubjedjen sam da si ga samo povrsno preletio i otisao na kraj i uzeo sto ti odgovara. Jer nema sanse da si sve procitao ali si zato najpametnji. Dalje, a cvrcak ti je vec napisao, u svijetu smo imali i imamo desetine doktora i naucnika iz struke koji govore da je virus vjestacki i da je pobjegao iz laba. U startu te osobe odmah diskreditujes i ismijavas. Sto govori samo koliko si iskljuciv za bilo kakvu diskusiju jer mora biti samo po tvom.
Hajde sto ne mozes rad da procitas, ali se ne potrudis ni moje komentare da razumijes.

Hajde da ti opet crtam od pocetka. Ja se na ovoj temi zalazem da se ljudi vakcinisu (jer spasava zivote) i ne smeta mi da se maske nose unutra. Vlade imaju pravo nametati vakcinaciju svojim zaposlenima, nemaju pravo privatnom sektoru. Apsolutno sam protiv bilo kakvog lock downa i restrikcija. Sto se porijekla tice, sve dok ga neko nije kao oruzje koristio, ne uzimam previse strane (neeto kao i jez), samo konstatujem da nauka tvrdi da ga je skoro nemoguce proizvesti. Normalno, na neki stvar mi ide milion i jedna teorija zavjere i gluposti koje se pisu ovdje, tipa da je Fauci glavni lik iza izuma virusa u Kini, koja sada ne da Amerima pristup.

Sada, za razliku od tih glupostu koje se pisu, lik je ovdje postavio malo ozbiljniji rad. Meni je interesantno bilo nauciti nesto novo, drago mi je vidjeti da ima barem jedna osoba iz te ili slicne na ovom forumu, a po samom sadrzaju niti potvrdjuje niti opovrgava moje stavove, koji u krajnjoj liniji i nisu toliko jaki po ovom pitanju.
Glavesina
Posts: 18
Joined: 15/10/2021 20:45

#53391 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Glavesina »

Singapur, 82% vankinisanih :?

Image
breba
Posts: 1696
Joined: 19/01/2005 04:37

#53392 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by breba »

Hajd za policiju i vatrogasce mogu da razumijem da moraju biti vakcinisani, ljudi ne mogu bas da biraju da li da imaju interakciju sa njima.

Ali protiv ove gluposti recimo i ja bih se pridružio protestima, ne sto sam protiv vakcinacije, već protiv manjka mozga:
"Ako neko želi da ima rođendan ili svadbu na otvorenom – može, ne mora propusnica. Ako neko želi da ima svadbu koja će trajati do 22 sata u zatvorenom prostoru, nisu potrebne kovid propusnice. Ukoliko želi posle 22 sata u zatvorenom prostoru, onda prisutni moraju imati negativan test ili potvrdu o vakcinaciji, to jest kovid propusnicu", pojasnila je Ana Brnabić.
Glavesina
Posts: 18
Joined: 15/10/2021 20:45

#53393 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Glavesina »

breba wrote: 20/10/2021 14:51 Hajd za policiju i vatrogasce mogu da razumijem da moraju biti vakcinisani, ljudi ne mogu bas da biraju da li da imaju interakciju sa njima.

Ali protiv ove gluposti recimo i ja bih se pridružio protestima, ne sto sam protiv vakcinacije, već protiv manjka mozga:
"Ako neko želi da ima rođendan ili svadbu na otvorenom – može, ne mora propusnica. Ako neko želi da ima svadbu koja će trajati do 22 sata u zatvorenom prostoru, nisu potrebne kovid propusnice. Ukoliko želi posle 22 sata u zatvorenom prostoru, onda prisutni moraju imati negativan test ili potvrdu o vakcinaciji, to jest kovid propusnicu", pojasnila je Ana Brnabić.
Ovo je nešto što ima zvanični termin i zove se Veliki Narativ. Još jedna "teorija" Klausa Švaba. Pojednostavljeno, ako struka kaže da treba jesti govna za doručak, ko god se usprotivi biće cenzurisan i sankcionisan.

https://nultatacka.rs/svetski-ekonomski ... og-reseta/
breba
Posts: 1696
Joined: 19/01/2005 04:37

#53394 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by breba »

Glavesina wrote: 20/10/2021 14:57
breba wrote: 20/10/2021 14:51 Hajd za policiju i vatrogasce mogu da razumijem da moraju biti vakcinisani, ljudi ne mogu bas da biraju da li da imaju interakciju sa njima.

Ali protiv ove gluposti recimo i ja bih se pridružio protestima, ne sto sam protiv vakcinacije, već protiv manjka mozga:

Ovo je nešto što ima zvanični termin i zove se Veliki Narativ. Još jedna "teorija" Klausa Švaba. Pojednostavljeno, ako struka kaže da treba jesti govna za doručak, ko god se usprotivi biće cenzurisan i sankcionisan.

https://nultatacka.rs/svetski-ekonomski ... og-reseta/

Prije bih rekao Hanlonova britva.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#53395 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Hitlercici 21 stoljeca. Ovakav ima kvakicu na tw i moze do mile volje da siri fasisticke izjave bez bilo kakvih sankcija.

User avatar
GandalfSivi
Posts: 18043
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#53396 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Glavesina wrote: 20/10/2021 14:51 Singapur, 82% vankinisanih :?

Image
Singapur, 63 mrtvih na 5.9 milions ljudi u zadnjih sedam dana, ili sveukupno 42 mrtvih na milion ljudi.
BiH, 219 mrtvih na 3.3 miliona ljudi u zadnjih sedam dana, ili sveukupno 3458 mrtvih na milion ljudi.
baglama
Posts: 985
Joined: 13/11/2010 16:09

#53397 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by baglama »

Danas procitah da je Izrael pao u 2 mjeseca sa +90 %vakcinisanih dvaput na manje od 65%.
Ne zelim komentare ni diskusiju, ali ovo je vjerovatno najbolja stranica za provrtiti se malo i angazirati mozak.

https://graphics.reuters.com/world-coro ... -and-maps/

:run:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18043
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#53398 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

baglama wrote: 20/10/2021 15:41 Danas procitah da je Izrael pao u 2 mjeseca sa +90 %vakcinisanih dvaput na manje od 65%.
Ne zelim komentare ni diskusiju, ali ovo je vjerovatno najbolja stranica za provrtiti se malo i angazirati mozak.

https://graphics.reuters.com/world-coro ... -and-maps/

:run:
Gdje je Izrael imao 90% vakcinisanih? Dugo vremena je bio na 64%.
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#53399 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

GandalfSivi wrote: 20/10/2021 15:40
Glavesina wrote: 20/10/2021 14:51 Singapur, 82% vankinisanih :?

Image
Singapur, 63 mrtvih na 5.9 milions ljudi u zadnjih sedam dana, ili sveukupno 42 mrtvih na milion ljudi.
BiH, 219 mrtvih na 3.3 miliona ljudi u zadnjih sedam dana, ili sveukupno 3458 mrtvih na milion ljudi.
Jelde jest lijepo odokativno uzimati podatke koji ti odgovaraju u datom momentu?
Sto onda ne napisa da je prosle godine za citav oktobar umrla jedna osoba i bez vakcina ?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44871
Joined: 29/12/2005 01:20

#53400 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Glavesina wrote: 20/10/2021 14:57
breba wrote: 20/10/2021 14:51 Hajd za policiju i vatrogasce mogu da razumijem da moraju biti vakcinisani, ljudi ne mogu bas da biraju da li da imaju interakciju sa njima.

Ali protiv ove gluposti recimo i ja bih se pridružio protestima, ne sto sam protiv vakcinacije, već protiv manjka mozga:

Ovo je nešto što ima zvanični termin i zove se Veliki Narativ. Još jedna "teorija" Klausa Švaba. Pojednostavljeno, ako struka kaže da treba jesti govna za doručak, ko god se usprotivi biće cenzurisan i sankcionisan.

https://nultatacka.rs/svetski-ekonomski ... og-reseta/
Hocel ta reklama?
Locked