Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
fukusima
Posts: 10
Joined: 12/06/2019 17:06

#63301 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by fukusima »

Svako ispitivanje lijeka se sastoji od nekoliko faza. Kod COVID-19 vakcina to nije ispostovano zbog ociglednih razloga . Prave rezultate ove vakcinacije znacemo tek za nekoliko godina ili decenija kada se postmarketinskim pracenjem utvrde vecine nuspojava. Doakazano je da iste uzrokuju povecanje broja miokarditisi( zapaljenje srcanog misica) kod mladjih muskaraca. Ja nisam nikad bio ni za ni protiv vakcina sto se tice COVID*a, ali nije sve tako crno i bijelo. Grijesilo se mnogo ,islo sa agresivnom tereapijom, losa postavka zdravstvenog sistema itd.
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#63302 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

fukusima wrote: 07/01/2023 23:39 Svako ispitivanje lijeka se sastoji od nekoliko faza. Kod COVID-19 vakcina to nije ispostovano zbog ociglednih razloga . Prave rezultate ove vakcinacije znacemo tek za nekoliko godina ili decenija kada se postmarketinskim pracenjem utvrde vecine nuspojava. Doakazano je da iste uzrokuju povecanje broja miokarditisi( zapaljenje srcanog misica) kod mladjih muskaraca. Ja nisam nikad bio ni za ni protiv vakcina sto se tice COVID*a, ali nije sve tako crno i bijelo. Grijesilo se mnogo ,islo sa agresivnom tereapijom, losa postavka zdravstvenog sistema itd.
Kad već pišeš reci da je rizik miokarditisa nije veći nego kod drugih vakcina i da je zabilježeno u prosjeku 29 slučajeva na milion vakcina, što je minorno.

https://www.bhf.org.uk/informationsuppo ... be-worried

Nagradno pitanje - koliki je rizik ukoliko dobiješ Covid, a nisi vakcinisan? :oops:
BiBi911
Posts: 2889
Joined: 09/12/2018 17:47

#63303 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BiBi911 »

fukusima wrote: 07/01/2023 23:39 Svako ispitivanje lijeka se sastoji od nekoliko faza. Kod COVID-19 vakcina to nije ispostovano zbog ociglednih razloga . Prave rezultate ove vakcinacije znacemo tek za nekoliko godina ili decenija kada se postmarketinskim pracenjem utvrde vecine nuspojava. Doakazano je da iste uzrokuju povecanje broja miokarditisi( zapaljenje srcanog misica) kod mladjih muskaraca. Ja nisam nikad bio ni za ni protiv vakcina sto se tice COVID*a, ali nije sve tako crno i bijelo. Grijesilo se mnogo ,islo sa agresivnom tereapijom, losa postavka zdravstvenog sistema itd.


Prosjek za novi lijek je 5 god. Jesmo li imali tih 5 godina na testiranje?
Koliko bi nas mandrknulo da nismo primili tu bocu?
Zamisli pokupio si ovu kinesku baju I doktor ti kaze " jbga moras izdrzati jos 4 godine jer lijek postoji I mnogi su ga dobili ali mi moramo cekati da svi prime pa da vidimo Resultat, da smo 100% sigurni da poslije neces kenjat 3x vise no prije a svaki udah ti je haos patnja"

Lahko je poslije bitke bit đeneral, niko od vas protinika vakcine nije zasukao rukave I napravio nesto da se zaustavi baja. Svi nesto ismijavate, neke teorije zavjere izmisljate al gdje ste kada je bilo za vidjet sta nas to haba, zbog cega teško disemo I sto nas toliko mandrknu.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#63304 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by HarTar »

Po vama, niko od nevakcinisanih ne ni bio živ, a velika većina živa i zdrava, hvala Bogu.
BiBi911
Posts: 2889
Joined: 09/12/2018 17:47

#63305 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BiBi911 »

HarTar wrote: 08/01/2023 13:27 Po vama, niko od nevakcinisanih ne ni bio živ, a velika većina živa i zdrava, hvala Bogu.
To niko nije rekao.
Daft Haruki
Posts: 257
Joined: 05/04/2019 14:18

#63306 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Daft Haruki »

Jbte kad se sjetim koja kampanja da nas privole da je primimo. Ja se i dan danas kajem ma. micu im doktorsku . Ali morao sam radi posla i putovanja. Uvezali se sa drzavnom aparaturom i samo daj. Kad mi sad neko pomene prava nasmijem se.
A vakseri bili gori nego iko. To brate hoce da te vjesa ako sta kazes protiv . A budala zna da nije ispitano i da treba vremena a i vidjelo se da vakcina uopste ne radi ,al dzaba marvi spinovanoj farmaceutskim lobijem objasnjavati.
Moras primiti i cao.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#63307 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

Nevakcinisane zemlje imaju u prosjeku oko 2.5x više mrtvih od korone od nevakcinisanih.

Pametnom dosta.
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#63308 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

Daft Haruki wrote: 08/01/2023 13:58 Jbte kad se sjetim koja kampanja da nas privole da je primimo. Ja se i dan danas kajem ma. micu im doktorsku . Ali morao sam radi posla i putovanja. Uvezali se sa drzavnom aparaturom i samo daj. Kad mi sad neko pomene prava nasmijem se.
A vakseri bili gori nego iko. To brate hoce da te vjesa ako sta kazes protiv . A budala zna da nije ispitano i da treba vremena a i vidjelo se da vakcina uopste ne radi ,al dzaba marvi spinovanoj farmaceutskim lobijem objasnjavati.
Moras primiti i cao.
Upravo si sebe eliminisao iz bilo kakve ozbiljne diskusije, čuj vakcina koja je spriječila milione mrtvih i ozbiljno oboljelih ne radi. :lol:
Daft Haruki
Posts: 257
Joined: 05/04/2019 14:18

#63309 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Daft Haruki »

Edin H. wrote: 08/01/2023 16:06
Daft Haruki wrote: 08/01/2023 13:58 Jbte kad se sjetim koja kampanja da nas privole da je primimo. Ja se i dan danas kajem ma. micu im doktorsku . Ali morao sam radi posla i putovanja. Uvezali se sa drzavnom aparaturom i samo daj. Kad mi sad neko pomene prava nasmijem se.
A vakseri bili gori nego iko. To brate hoce da te vjesa ako sta kazes protiv . A budala zna da nije ispitano i da treba vremena a i vidjelo se da vakcina uopste ne radi ,al dzaba marvi spinovanoj farmaceutskim lobijem objasnjavati.
Moras primiti i cao.
Upravo si sebe eliminisao iz bilo kakve ozbiljne diskusije, čuj vakcina koja je spriječila milione mrtvih i ozbiljno oboljelih ne radi. :lol:
Ti jaro si izgleda u paralelnom univerzumu zivis.
Ajd reci mi kako covjek koji se tri puta vakcinisao umre od posljedica korone. Evo moj Amidza umro primio tri pfajzera Ajd ti sad meni objasni da ta vakcina djeluje.
Daft Haruki
Posts: 257
Joined: 05/04/2019 14:18

#63310 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Daft Haruki »

ja71 wrote: 08/01/2023 15:37 Nevakcinisane zemlje imaju u prosjeku oko 2.5x više mrtvih od korone od nevakcinisanih.

Pametnom dosta.
Last edited by Daft Haruki on 08/01/2023 17:00, edited 1 time in total.
Daft Haruki
Posts: 257
Joined: 05/04/2019 14:18

#63311 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Daft Haruki »

Daft Haruki wrote: 08/01/2023 16:51
ja71 wrote: 08/01/2023 15:37 Nevakcinisane zemlje imaju u prosjeku oko 2.5x više mrtvih od korone od nevakcinisanih.

Pametnom dosta.
Pametan bi posumnjao u njihova istrazivanja barem bi bio skeptican. A evo i ako je tacno odakle im pravo da te prisiljavaju da je primis kad onaj koji je primio takode moze da se zarazi i prenosi bolest.
A pogotovo ako ne znas posljedice u buducnosti jer kako smo utvrdili nije bilo vremena da se ispita do kraja.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#63312 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

Daft Haruki wrote: 08/01/2023 17:00 Pametan bi posumnjao u njihova istrazivanja barem bi bio skeptican. A evo i ako je tacno odakle im pravo da te prisiljavaju da je primis kad onaj koji je primio takode moze da se zarazi i prenosi bolest.
A pogotovo ako ne znas posljedice u buducnosti jer kako smo utvrdili nije bilo vremena da se ispita do kraja.
Jesi li i jednog trenutka posumnjao da ti lažu o opasnosti od vakcine?
Daft Haruki
Posts: 257
Joined: 05/04/2019 14:18

#63313 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Daft Haruki »

ja71 wrote: 08/01/2023 17:53
Daft Haruki wrote: 08/01/2023 17:00 Pametan bi posumnjao u njihova istrazivanja barem bi bio skeptican. A evo i ako je tacno odakle im pravo da te prisiljavaju da je primis kad onaj koji je primio takode moze da se zarazi i prenosi bolest.
A pogotovo ako ne znas posljedice u buducnosti jer kako smo utvrdili nije bilo vremena da se ispita do kraja.
Jesi li i jednog trenutka posumnjao da ti lažu o opasnosti od vakcine?
Ja sam vakcinisan. Ali vakcina koju sam primio nije prosla potrebnu provjeru i nuspojave su ne istrazene.
Vakcina koju sam primio nije djelovala jer sam nakon vakcinisanja se opet zarazio.
Vakcinisan sam prisilno jer bih izgubio posao i nebih mogao putovati iako sam prelezao prije toga koronu ali nije mi se dalo ganjati jer sam trebao da idem na sljedecu baustelu.
Sad pitanje za tebe. Zasto vjerujes medijima?
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#63314 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

Nije bitno da li ja vjerujem medijima nego da li vjerujem nauci.

U stvari si ti taj koji vjeruje nekakvim medijima.
fukusima
Posts: 10
Joined: 12/06/2019 17:06

#63315 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by fukusima »

Edin H. wrote: 08/01/2023 11:56
fukusima wrote: 07/01/2023 23:39 Svako ispitivanje lijeka se sastoji od nekoliko faza. Kod COVID-19 vakcina to nije ispostovano zbog ociglednih razloga . Prave rezultate ove vakcinacije znacemo tek za nekoliko godina ili decenija kada se postmarketinskim pracenjem utvrde vecine nuspojava. Doakazano je da iste uzrokuju povecanje broja miokarditisi( zapaljenje srcanog misica) kod mladjih muskaraca. Ja nisam nikad bio ni za ni protiv vakcina sto se tice COVID*a, ali nije sve tako crno i bijelo. Grijesilo se mnogo ,islo sa agresivnom tereapijom, losa postavka zdravstvenog sistema itd.
Kad već pišeš reci da je rizik miokarditisa nije veći nego kod drugih vakcina i da je zabilježeno u prosjeku 29 slučajeva na milion vakcina, što je minorno.

https://www.bhf.org.uk/informationsuppo ... be-worried

Nagradno pitanje - koliki je rizik ukoliko dobiješ Covid, a nisi vakcinisan? :oops:
Pogledajte Vi novije istrazivanje sa Hajdelberg Univerziteta o posljedicama miokarditisa. Kod COVID vakcine nuspojava je 1 na 800 i nije povicena,dok neke koje su imale ucestalost nuspojava 1 na 100000 su momentalno eliminisane. Nagradna pitanja , koji imunitet je bolji ? Od kad poznajemo Corona viruse ? Ja stvarno nisam teoreticar zavjere,nego neko ko je svakodnevno izlagao svoj zivot opasnosti , bolovao isti 3x , vidjao poslije prinljenih vakcina obostrane pneumonije , troboze, embolije pluca,pogorsanja autoimunih oboljena. kad sam pitao jedog poznatog naucnika , sta sa svim ovim? bio sam napadnut i njegov odgovor je bio ja sam profesor i to znaci da sam ja u pravu. Nek se vakcinise ko god da zeli, ali nemoj to da namecete drugima . jel mozemo da kazemo na osnovu cega vakcine funkcionisu ? i dan danas kad mi neko kaze zelim da se vakcinisem, ja istu preporucujem prema njegovim dijagnozama jer ne zelim da idem protiv nauke koja ne da je podbacila,vec uopste ne daje nikakve odgovore na sve ovo. I da je nspojava 0,001%, kad e desi tebi onda je 100%.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13609
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#63316 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JohnnyS »

HarTar wrote: 08/01/2023 13:27 Po vama, niko od nevakcinisanih ne ni bio živ, a velika većina živa i zdrava, hvala Bogu.
Po tebi nitko od cijepljenih ne bi bio živ, a još veća većina živa i zdrava
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#63317 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by HarTar »

JohnnyS wrote: 08/01/2023 21:39
HarTar wrote: 08/01/2023 13:27 Po vama, niko od nevakcinisanih ne ni bio živ, a velika većina živa i zdrava, hvala Bogu.
Po tebi nitko od cijepljenih ne bi bio živ, a još veća većina živa i zdrava
Sano polako prijatelju, nadam se da griješim/o....
User avatar
JohnnyS
Posts: 13609
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#63318 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JohnnyS »

Ne bih baš bio pesimističan. Ja sam vidio što korona može uraditi nekim ljudima, vidio sam što cjepivo može uraditi nekim ljudima, zasad korona uvjerljivo vodi. Svejedno sam protivnik obveznog cjepiva jer je obveza cijepljenja svugdje u svijetu kontraproduktivna, danas ne možeš natjerati ljude na nešto, bar nije lako na zapadu. A vidimo da se ni totalitarne zemlje poput Kine nisu proslavile u nagovaranju ljudi na cijepljenje
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#63319 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

interesantno da se o toboznjim opasnostima od vakcine cita samo po kojekakvim forumima i fesjbucima ...
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#63320 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MehmedPasaMoric »

O ovoj gripi se generalno moze jos samo cuti nesto po forumima i mozda eventualno na 4chan-u i slicnom crnim rupama, normalan svijet je to odavno zaboravio i nastavio sa zivotom
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#63321 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

"Igrači na ovogodišnjem Australian Openu neće se morati testirati na Covid-19, što znači da mogu igrati i ako imaju virus. To je potvrdio direktor turnira Craig Tiley.

"Samo smo željeli pratiti trenutno stanje u našoj zajednici. Otišli smo korak dalje dajući preporuku da se držite podalje ukoliko ste bolesni", rekao je Tiley.

Prošle godine igrači su bili svakodnevno testirani i izolirani tokom dvije sedmice na Australian Openu. Također, morali su biti vakcinisani."

Sav besmisao i glupost oko covida u jednom clanku. ALi hej, pravit cemo se da ovo nije bilo ovako, i da trenutna inflacija nema nikakve veze sa kineskim represivnim mjerama :thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#63322 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dječak sa šibicama »

https://www.novilist.hr/novosti/njemack ... arde-eura/

Njemački novinari razotkrili mrežu korporacija, koje su jako zaradile na pandemiji: Na PCR testovima “nestale” milijarde eura
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#63323 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by red evil »

Trappist wrote: 09/01/2023 11:46 "Igrači na ovogodišnjem Australian Openu neće se morati testirati na Covid-19, što znači da mogu igrati i ako imaju virus. To je potvrdio direktor turnira Craig Tiley.

"Samo smo željeli pratiti trenutno stanje u našoj zajednici. Otišli smo korak dalje dajući preporuku da se držite podalje ukoliko ste bolesni", rekao je Tiley.

Prošle godine igrači su bili svakodnevno testirani i izolirani tokom dvije sedmice na Australian Openu. Također, morali su biti vakcinisani."

Sav besmisao i glupost oko covida u jednom clanku. ALi hej, pravit cemo se da ovo nije bilo ovako, i da trenutna inflacija nema nikakve veze sa kineskim represivnim mjerama :thumbup:
Kako sav besmisao? Drugačiji uslovi bili, korona tad još bila tu a sad skroz drugačiji uslovi. Pa logično je da se mjere popuštaju i da nema potrebe da se testira ko tad, znači za 50 godina ako ne bude korone i ako se ne bude pričalo o njoj govorit ćemo to je sav besmisao bio ono što smo radili prije 50 godina. Ako opet se pojavi soj koji je opasan i koji se širi lagano opet će se testirati kao i prošle godine, uvodit će se nove mjere.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#63324 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

red evil wrote: 10/01/2023 16:57
Trappist wrote: 09/01/2023 11:46 "Igrači na ovogodišnjem Australian Openu neće se morati testirati na Covid-19, što znači da mogu igrati i ako imaju virus. To je potvrdio direktor turnira Craig Tiley.

"Samo smo željeli pratiti trenutno stanje u našoj zajednici. Otišli smo korak dalje dajući preporuku da se držite podalje ukoliko ste bolesni", rekao je Tiley.

Prošle godine igrači su bili svakodnevno testirani i izolirani tokom dvije sedmice na Australian Openu. Također, morali su biti vakcinisani."

Sav besmisao i glupost oko covida u jednom clanku. ALi hej, pravit cemo se da ovo nije bilo ovako, i da trenutna inflacija nema nikakve veze sa kineskim represivnim mjerama :thumbup:
Kako sav besmisao? Drugačiji uslovi bili, korona tad još bila tu a sad skroz drugačiji uslovi. Pa logično je da se mjere popuštaju i da nema potrebe da se testira ko tad, znači za 50 godina ako ne bude korone i ako se ne bude pričalo o njoj govorit ćemo to je sav besmisao bio ono što smo radili prije 50 godina. Ako opet se pojavi soj koji je opasan i koji se širi lagano opet će se testirati kao i prošle godine, uvodit će se nove mjere.
Pa to te i pitam, sto su drugaciji uslovi bili? Jedina je promjena da se sad vise ne testira, a isto ljudi je bolesno kao i kad je covid "harao". Kod mene na poslu vise bolesnih nego zdravih, pa nikakvih mjera nema :?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63325 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Haraju ovdje prehlade. Vrijeme takvo. Cas toplo, cas hladno, pa se raja isprehladziva i dobi gripe itd.
Locked