Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#60576 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

GandalfSivi wrote: 25/01/2022 16:55
jeza u ledja wrote: 25/01/2022 16:53

Takoe, nisi ti kriv sto se pronadjem prozvanim u postu u kojem me spominjes.

Prestani me spominjati i prestani me kvotati i sve ce biti u redu.

I prestani projicirati i lagati ljude da si zaposlen.
Fakat kako si se pronasao prozvanim? Oplakah jebote, sve ode u pm :lol:
Nema gluplje i hinjavije fraze na forumu od "nisam ti ja kriv sto si se pronasao u mom postu". Papanska fora bila i ostala.
Samo sto se balonja malo zajebao. Jbg brzi jezik od pameti.
armin071
Posts: 5265
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#60577 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

dnevna doza #slušajstruku. :thumbup:
Prošlog tjedna status oporavljenih u Njemačkoj smanjen je sa šest mjeseci na tri mjeseca. Ali čekajte malo - postoji iznimka. Kako prenosi Die Zeit, ovo skraćivanje se ne odnosi na plenarnu dvoranu njemačkog Bundestaga gdje se vraćeni status nastavlja primjenjivati ​​šest mjeseci. Glasnogovornik je svijetu objasnio da se opći dekret, koji postavlja pravila Corona u Bundestagu, odnosi na uredbu o iznimkama o zaštitnim mjerama COVID-19.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#60578 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

jeza u ledja wrote: 25/01/2022 16:53
cassius wrote: 25/01/2022 16:37 :lol:

Nisam ti kriv sto se pronades prozvanim. Ja evo ne vidim nista u ovom tvom postu da ima poveznica sa mnom. Tragikomican pokusaj starog prdonje koji je ostavio zivot na forumu.
Takoe, nisi ti kriv sto se pronadjem prozvanim u postu u kojem me spominjes.

Prestani me spominjati i prestani me kvotati i sve ce biti u redu.

I prestani projicirati i lagati ljude da si zaposlen.
Naveden si cisto kao primjer besposlicara i forumske buhe. Nije te niko quoteao ni tagovo.

Tako da starac smiri dozivljaj , nisi bitan ni u svojoj kuci a kamoli tek na forumu. Dzaba si naskrabao hiljade i hiljade postova , kvantitet nije kvalitet.

Jel zaigra srce kad vidis novi post na forumu ?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#60579 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

cassius wrote: 25/01/2022 17:27
jeza u ledja wrote: 25/01/2022 16:53

Takoe, nisi ti kriv sto se pronadjem prozvanim u postu u kojem me spominjes.

Prestani me spominjati i prestani me kvotati i sve ce biti u redu.

I prestani projicirati i lagati ljude da si zaposlen.
Naveden si cisto kao primjer besposlicara i forumske buhe. Nije te niko quoteao ni tagovo.

Tako da starac smiri dozivljaj , nisi bitan ni u svojoj kuci a kamoli tek na forumu. Dzaba si naskrabao hiljade i hiljade postova , kvantitet nije kvalitet.

Jel zaigra srce kad vidis novi post na forumu ?
Opet projiciras. Zasto to radis? Nadji si posao.

Kaze nije me kvotao ni tagovo. :lol: Samo me spomenuo ali to se ne pika jel. Kakve jos mozes smislit djecije fore, a?

Ja imam svoju kucu. Ti se okreni malo po svojoj djecijoj sobici pa zamisli sta radis u zivotu, prije nego sto sljedeci put kliknes na kakav glupavi youtube video i poletis ovdje da nam postavis.

Balavac prica o kvantitetu a svaki ubogi dan ovdje mjesecima postavlja youtube videa od istih likova, bez ikakvog komentara, ista. Cim izleti novi uradak, on brze bolje dodje da nam ovdje postavi. Pita jos jel nekom srce zaigra. :lol:

Pomozi sebi i drugima i ugasi si taj internet.

I nadji si posao.
ja71
Posts: 5390
Joined: 31/03/2006 14:45

#60580 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

Naslovnica wrote: 25/01/2022 13:05
Fakat je antivakserima uspjelo oboriti nivo diskusije na ovaj nivo.

U nedostatku argumenata su uvijek potezali na 'argumente' na ličnoj osnovi.

Moj dio krivice je da sam nasjeo na tu foru.
Samo pogledajte šta par postova iznad piše cassius u vezi ježa i biće vam jasno.
Last edited by ja71 on 25/01/2022 18:29, edited 1 time in total.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#60581 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by RtrnOfSalisbury »

ko kae da se ne priznaju kineske i ruske vakcine :shock: pa u bratskoj srbiji iste se haman pa toce, tj. flasiraju :-? (i sire dalje)

bajdivej, kineski supkovi su morali nesto bolje smuckat :skoljka:
Naslovnica
Posts: 27662
Joined: 20/03/2013 15:38

#60582 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

ja71 wrote: 25/01/2022 18:14
Naslovnica wrote: 25/01/2022 13:05
Fakat je antivakserima uspjelo oboriti nivo diskusije na ovaj nivo.

U nedostatku argumenata su uvijek potezali na 'argumente' na ličnoj osnovi.

Moj dio krivice je da sam nasjeo na tu foru.
Samo pogledajte šta par postova iznad piše cassius u vezi ježa i biće vam jasno.
:thumbup:
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#60583 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

jeza u ledja wrote: 25/01/2022 17:49

Opet projiciras. Zasto to radis? Nadji si posao.

Kaze nije me kvotao ni tagovo. :lol: Samo me spomenuo ali to se ne pika jel. Kakve jos mozes smislit djecije fore, a?

Ja imam svoju kucu. Ti se okreni malo po svojoj djecijoj sobici pa zamisli sta radis u zivotu, prije nego sto sljedeci put kliknes na kakav glupavi youtube video i poletis ovdje da nam postavis.

Balavac prica o kvantitetu a svaki ubogi dan ovdje mjesecima postavlja youtube videa od istih likova, bez ikakvog komentara, ista. Cim izleti novi uradak, on brze bolje dodje da nam ovdje postavi. Pita jos jel nekom srce zaigra. :lol:

Pomozi sebi i drugima i ugasi si taj internet.

I nadji si posao.
Stari prdonja , sta si se upalio ? Pomalo, strefit ce te hercika. Trebas svojim ukucanima. Vec ti je argumentacija u rangu antivaksera :D
Tragikomicno je da nakon 50 godina zivota, online forum je jedini vid komunikacije gdje mozes doci do izrazaja. I to ovaj bosanski .
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#60584 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

cassius wrote: 25/01/2022 18:38
jeza u ledja wrote: 25/01/2022 17:49

Opet projiciras. Zasto to radis? Nadji si posao.

Kaze nije me kvotao ni tagovo. :lol: Samo me spomenuo ali to se ne pika jel. Kakve jos mozes smislit djecije fore, a?

Ja imam svoju kucu. Ti se okreni malo po svojoj djecijoj sobici pa zamisli sta radis u zivotu, prije nego sto sljedeci put kliknes na kakav glupavi youtube video i poletis ovdje da nam postavis.

Balavac prica o kvantitetu a svaki ubogi dan ovdje mjesecima postavlja youtube videa od istih likova, bez ikakvog komentara, ista. Cim izleti novi uradak, on brze bolje dodje da nam ovdje postavi. Pita jos jel nekom srce zaigra. :lol:

Pomozi sebi i drugima i ugasi si taj internet.

I nadji si posao.
Stari prdonja , sta si se upalio ? Pomalo, strefit ce te hercika. Trebas svojim ukucanima. Vec ti je argumentacija u rangu antivaksera :D
Tragikomicno je da nakon 50 godina zivota, online forum je jedini vid komunikacije gdje mozes doci do izrazaja. I to ovaj bosanski .
Zato sto trebas znati gdje ti je mjesto kad me spominjes.

Opet projiciras, jer sudeci po ushicenosti prilikom skrabanja ovdje ne bi se reklo da imas ikakav drustveni zivot.
Znaci nemas posla. Nemas drustva. Drkas na MMA i Youtube. I onda dodjes u kurcis se ovdje jer nemas gdje drugo. Slika i prilika incela kakvi kruze po onakvim youtube kanalima.

Kazem ti kad ugasis forum fino se okreni oko svoje sobe i stavi prst na celo. I svaki put kad me spomenes, svaki put kad ti padne na pamet da mi odgovaras - prvo stavi prst na celo. Zapitaj se barem jedan sekund. Poslusaj savjet, bice ti bolje. :wink:

PS: Daleko sam ja jos od 50-e. :oops:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#60585 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

jeza u ledja wrote: 25/01/2022 18:58
PS: Daleko sam ja jos od 50-e. :oops:
Tjesi se :D
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#60587 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by red evil »

GandalfSivi wrote: 25/01/2022 19:00
jeza u ledja wrote: 25/01/2022 18:58
PS: Daleko sam ja jos od 50-e. :oops:
Tjesi se :D
Daleko od 50-e, davno premašio taj broj. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#60588 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

GandalfSivi wrote: 25/01/2022 19:00
jeza u ledja wrote: 25/01/2022 18:58
PS: Daleko sam ja jos od 50-e. :oops:
Tjesi se :D
Daleko, al od pozadi. Bliži je 60tim :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#60589 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

:lol:

Namjerno sam napisao dvosmislenu recenicu. :D

Mada me ono "jos" odaje. :skoljka:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#60590 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Prije ce ovaj decko punoljetan postati nego sto ce Jez 50 napuniti…
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#60591 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

Nije ni nargila u Šeheru kao što je nekad bila. A nema ni novih hitEva Jala i Bube, pa djeci dosadno.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#60592 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

Sjoo sta vam rece gospodo researcheri.

armin071
Posts: 5265
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#60593 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/bost ... /220126009
Bostonska bolnica odbila pacijenta za transplantaciju srca jer nije vakcinisan
Na zapadu ništa novo…..
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#60594 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

armin071 wrote: 26/01/2022 08:20 https://www.klix.ba/vijesti/svijet/bost ... /220126009
Bostonska bolnica odbila pacijenta za transplantaciju srca jer nije vakcinisan
Na zapadu ništa novo…..
Kakva glupost nevjerovatno...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#60595 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Moze li jasnije biti sto se "Great reseta" tice?


Plastican primjer, posto upravo njega imenom i prezimenom spominje:


Image

Ali ovce ispranog mozga ce i dalje da bleje...
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#60596 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

cassius wrote: 25/01/2022 09:46 Pa sta je taj sto je negirao, donio virus ? Licno odgovoran za njega ? Virus je tu i to svi znaju, da je opasan ko sto ga predstavljaju, nije.
Ovo primoravanje na vakcinu je cirkus obicni. Jer sama vakcina da je dobra, ne bi je morao uzimat svaka 3-4 mjeseca i to je to. Nit zaustavlja prenos sto je najbitnije.

Umanjio se ucinak prirodnog imuniteta , kao da pricamo o raku, a ne o necemu sto je zapravo vecina i prebolila bar kod nas na prirodni imunitet. Koliko ljudi znam da se uopste nije prijavilo kod doktora a pozitivno je.
Ja sam sam bio vise puta u kontaktu sa zarazenim osobama, sjedio sa takvim osobama, u stanu, autu, na poslu, napolju i nista. Ali imamo ovdje panik botove , besposlicare koji ce da trube o postotcima ,izrazavaju zabrinutost , suosjecaju preko tastatura, pristaju na sve sto im se servira.
Jer hej Biden je rekao tako, i onda je to apsolutna istina.

Sve je palo u vodu kada se ovaj virus pretvorio u neki administrativni problem nego zdravstveni.
Ajd ne seri. Ti ocigledno nisi sposoban da suosjecas sa bilo kim. Bolje je biti i panikbot nego takav kao ti. Cuj sta je kriv taj sto je negirao. Pa kriv je jer je nagovorio majku i sestru da se ne vakcinisu. Vakcine kakve god da su, vrlo vjerovatno bi mu spasile zivot majke, a ni on ne bi toliko najebao, kao ni sestra.

Ostavi se interneta, idi se igraj sa ninja kornjacama
User avatar
Ateista
Posts: 46343
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#60597 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

Dead Man Walking wrote: 26/01/2022 03:40 Sjoo sta vam rece gospodo researcheri.

Image
User avatar
Ateista
Posts: 46343
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#60598 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

gamer4ever wrote: 26/01/2022 10:28
cassius wrote: 25/01/2022 09:46 Pa sta je taj sto je negirao, donio virus ? Licno odgovoran za njega ? Virus je tu i to svi znaju, da je opasan ko sto ga predstavljaju, nije.
Ovo primoravanje na vakcinu je cirkus obicni. Jer sama vakcina da je dobra, ne bi je morao uzimat svaka 3-4 mjeseca i to je to. Nit zaustavlja prenos sto je najbitnije.

Umanjio se ucinak prirodnog imuniteta , kao da pricamo o raku, a ne o necemu sto je zapravo vecina i prebolila bar kod nas na prirodni imunitet. Koliko ljudi znam da se uopste nije prijavilo kod doktora a pozitivno je.
Ja sam sam bio vise puta u kontaktu sa zarazenim osobama, sjedio sa takvim osobama, u stanu, autu, na poslu, napolju i nista. Ali imamo ovdje panik botove , besposlicare koji ce da trube o postotcima ,izrazavaju zabrinutost , suosjecaju preko tastatura, pristaju na sve sto im se servira.
Jer hej Biden je rekao tako, i onda je to apsolutna istina.

Sve je palo u vodu kada se ovaj virus pretvorio u neki administrativni problem nego zdravstveni.
Ajd ne seri. Ti ocigledno nisi sposoban da suosjecas sa bilo kim. Bolje je biti i panikbot nego takav kao ti. Cuj sta je kriv taj sto je negirao. Pa kriv je jer je nagovorio majku i sestru da se ne vakcinisu. Vakcine kakve god da su, vrlo vjerovatno bi mu spasile zivot majke, a ni on ne bi toliko najebao, kao ni sestra.

Ostavi se interneta, idi se igraj sa ninja kornjacama
Ja stvarno ne kontam to neko stalno prebacivanje odgovornosti, ako nije u pitanju dijete nego odrasla osoba onda je odgovorna za sebe, ne moze biti odgovoran neko ko te nagovara na nesto.
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#60599 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

Ateista wrote: 26/01/2022 10:48
Ja stvarno ne kontam to neko stalno prebacivanje odgovornosti, ako nije u pitanju dijete nego odrasla osoba onda je odgovorna za sebe, ne moze biti odgovoran neko ko te nagovara na nesto.
Mozda u nekom savrsenom svijetu gdje su svi ljudi pametni, samopouzdani i sl. U stvarnom svijetu itekako je moguce da je sin nagovorio i majku i sestru da ne prime vakcinu
Trappist
Posts: 4239
Joined: 12/09/2020 08:52

#60600 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

"PRVI službeni slučaj koronavirusa u Europi otkriven je 24. siječnja 2020. u Francuskoj. U Norveškoj je virus prvi put službeno potvrđen u Tromsøu 24. veljače.

Međutim, tražeći antitijela u pohranjenim uzorcima krvi, istraživači iz Sveučilišne bolnice Akershus (Ahus) pronašli su prvi pozitivan rezultat već u prosincu 2019. - istog mjeseca kada je virus prvi put otkriven u Kini.

"Ovo je bilo jako iznenađujuće. Pregledali smo uzorke krvi do prosinca kako bismo bili potpuno sigurni da idemo dovoljno daleko u prošlost, ali nismo očekivali da ćemo tako rano pronaći pozitivan rezultat", kaže voditeljica projekta Anne Eskild.

Kako su došli do ovih nalaza?
Sveučilišna bolnica Akershus uzela je uzorke krvi svih trudnica u prvom tromjesečju u razdoblju od prosinca 2019. do prosinca 2020. U sklopu skrbi o trudnoći u Norveškoj uzimaju se uzorci krvi svih trudnica radi provjere na sifilis. Svi uzorci se pohranjuju u svrhu praćenja potencijalnih zaraznih bolesti.

"Vjerojatno je malo drugih zemalja koje imaju pristup pohranjenim uzorcima krvi na populacijskoj razini pa stoga postoji malo ili nimalo drugih retrospektivnih studija", kaže Anne Eskild.

Istraživačkoj skupini omogućen je pristup anonimnom testiranju uzoraka na temelju Zakona o kontroli infekcija. Mjesečno je oko 500 uzoraka testirano na antitijela na covid, a jedan pozitivan rezultat pronađen je u prosincu 2019., dva u siječnju 2020. i jedan u veljači i ožujku, objavili su stručnjaci.

Od ukupno 6020 pregledanih žena u cijelom razdoblju, kod 98 žena otkrivena su antitijela. "Mora se uzeti u obzir da se može dogoditi određeni udio lažno pozitivnih rezultata, no znanstvenici zaključuju da nalazi ukazuju da je virus u Norveškoj cirkulirao već 2019. godine", navodi se u izvještaju.

Vjerojatno zaražena u inozemstvu
Nema sustavnih podataka o tome tko su žene koje su imale infekciju i jesu li imale simptome, ali se može vidjeti da su žene koje su imale protutijela prije ožujka 2020. rođene u Norveškoj, istočnoj Europi, Africi ili na Bliskom istoku.

"Mnogo je indicija da su zaražene ili u drugim dijelovima svijeta ili preko rođaka koji su bili izvan Norveške, kaže Eskild, koja smatra da nalazi ukazuju na to da se zaraza možda proširila svijetom mnogo ranije nego što smo mislili.

Prvi potvrđeni slučajevi u svijetu datiraju iz prosinca 2019., a otkriveni su u Wuhanu.

"Naše otkriće mijenja povijest epidemije korone, kako u Norveškoj tako i u svijetu", kaže Eskild."

Toliko o tome da su lockdowni u martu-aprilu 2020 sprijecili ogromnu katastrofu, a virus slobodno kruzio pola godine po svijetu :thumbup:
Locked