Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#60526 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

Hendrix wrote: 24/01/2022 06:31 Sve vase zajebancije i piskaranja na stranu... jaranu mi umrla majka prije dan dva, bila je na respiratoru... on zavrsio u bolnici s tezom upalom pluca a sestra najbolje prosla "samo" sa upalom pluca. Svi nevakcinisani a ja ga unfollow na Fejsu prije vise od pola godine jer je non stop sherovo antivax sranja i zadnje sto sam vidio je da je prirodni imunitet 27x jaci od vakcine. Raja je isto govorila da je nabavio Ivermectin bio da piju kao... standardna prica zamajavanja preko interneta.

I sta sad tom covjeku da kazem osim sucuti, koja glupost u pm... neki inat i povodjenje internet ekspertima i ode majka. Nije to ba zajebancija, troje ih je realno tesko obolilo od ovog virusa a i on se zestoko usro kad mu je saturacija pala znatno. Jebote nemas ni 40 godina i umres od gripe, halo ba... pa ko se ne bi usro. Lako je srati preko tastature i sherovati YT... realnost je mnogo drugacija.

Znam da ce ovde odma neki poceti laz ovo ono... to je samo jedna od prica koju svi svjesno ignorisu dok se ne desi njima u familiji. Kasno je kajati se kada nekome ode zivot. I da, njemu je svejedno je li to 1% ili vise od stanovnistva.
Sad ce tebi neki sa ove teme ( da ih ne imenujem sada ) objasniti kako 99% ljudi prodje kao sa prehladom. Tvoj jaran i njegova majka valjda nisu bitni, sta li
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#60527 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

Naslovnica wrote: 24/01/2022 11:47
A evo doktor sada govori nesto drugo...

I kome covjek vise da vjeruje!??!?!
Ako je tako to su super vijesti !
Ja sam samo prenosio sto sam citao u zadnjih mjesec dana, i bolje da nije istina.
Evo zbog tebe sam nasao linkove

https://edition.cnn.com/2022/01/07/heal ... index.html
https://edition.cnn.com/2021/12/27/heal ... index.html
https://www.thedenverchannel.com/news/n ... roup-finds
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#60528 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

gamer4ever wrote: 24/01/2022 11:52
Naslovnica wrote: 24/01/2022 11:47
A evo doktor sada govori nesto drugo...

I kome covjek vise da vjeruje!??!?!
Ako je tako to su super vijesti !
Ja sam samo prenosio sto sam citao u zadnjih mjesec dana, i bolje da nije istina.
Evo zbog tebe sam nasao linkove

https://edition.cnn.com/2022/01/07/heal ... index.html
https://edition.cnn.com/2021/12/27/heal ... index.html
https://www.thedenverchannel.com/news/n ... roup-finds
pa de bar pročitaj članke koje stavljaš.
i vidjećeš da omikorn nije prijetnja djeci niti omladini.
pored toga, kao djecu i bolnici vode i onu koja dođu sa slomljenom nogom a bude im pozitivan test pri prijemu
laik1981
Posts: 12926
Joined: 05/12/2012 13:04

#60529 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

gamer4ever wrote: 24/01/2022 11:52
Naslovnica wrote: 24/01/2022 11:47
A evo doktor sada govori nesto drugo...

I kome covjek vise da vjeruje!??!?!
Ako je tako to su super vijesti !
Ja sam samo prenosio sto sam citao u zadnjih mjesec dana, i bolje da nije istina.
Evo zbog tebe sam nasao linkove

https://edition.cnn.com/2022/01/07/heal ... index.html
https://edition.cnn.com/2021/12/27/heal ... index.html
https://www.thedenverchannel.com/news/n ... roup-finds
To su kumulativni pokazatelji.. Procentualno omicron prouzrokuje puno manje hospitalizacija.. CNN se izgradio na sirenju panike..
Naslovnica
Posts: 27642
Joined: 20/03/2013 15:38

#60530 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

gamer4ever wrote: 24/01/2022 11:52
Naslovnica wrote: 24/01/2022 11:47
A evo doktor sada govori nesto drugo...

I kome covjek vise da vjeruje!??!?!
Ako je tako to su super vijesti !
Ja sam samo prenosio sto sam citao u zadnjih mjesec dana, i bolje da nije istina.
Evo zbog tebe sam nasao linkove

https://edition.cnn.com/2022/01/07/heal ... index.html
https://edition.cnn.com/2021/12/27/heal ... index.html
https://www.thedenverchannel.com/news/n ... roup-finds
CNN&Fauchi, to je ta dobitna kombinacija, nema dalje.
CNN je postao toliko relevantan da ga niko vise i ne gleda u USA, osim na aerodromima, gdje su ljudi prisiljeni. :lol:
Zao i je, ali su fakat pukli skroz. :(
Vjerovatno postoji razlog zasto u USA ima vise hospitalizovane djece nego kod nas i u susjedstvu.
Mozda su USA kids prosjecno deblja od ovih nasih? Ne znam.
U svakom slucaju, jedno je sigurno, a to je da je u USA vakcinisano vise djece nego kod nas i u susjedstvu.
Sto tek onda stavlja upitnik iznad glave.
laik1981
Posts: 12926
Joined: 05/12/2012 13:04

#60531 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Naslovnica wrote: 24/01/2022 12:04 CNN&Fauchi, to je ta dobitna kombinacija, nema dalje.
CNN je postao toliko relevantan da ga niko vise i ne gleda u USA, osim na aerodromima, gdje su ljudi prisiljeni. :lol:
Zao i je, ali su fakat pukli skroz. :(
Vjerovatno postoji razlog zasto u USA ima vise hospitalizovane djece nego kod nas i u susjedstvu.
Mozda su USA kids prosjecno deblja od ovih nasih? Ne znam.
U svakom slucaju, jedno je sigurno, a to je da je u USA vakcinisano vise djece nego kod nas i u susjedstvu.
Sto tek onda stavlja upitnik iznad glave.
Evo primjer. Imas, recimo, 10000 zarazene djece i od njih 50 zavrsi u bolnici.. Onda dodje zarazniji soj i imas milion zarazene djece od kojih 100 bude hospitalizovano.. Kumulativno se potreba za hospitalizacijom povecala, dok s druge strane isti podatak pokazuje da je omicron pusi smok za deltu..
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#60532 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

namiami wrote: 24/01/2022 10:34
Trappist wrote: 24/01/2022 09:34 Pa to je opšte poznata stvar, virus udara najjace na one koji pricaju protiv vakcine na fb-u, vidjeli smo to vise puta u zadnjoj godini.
Ne udara, već takvi počnu koristiti mozak kada se njima direktno nešto desi. Mora izgleda tako, jer je sve ostalo urota.

"Don't look up".
Ponasate se kao da je to tako jedino sa covidom i vakcinama. Koliko miliona ljudi koji su do sada dobili rak pluca su tek tad skontali da nisu trebali pusiti ? Rak jetre pa skontali da nisu trebali piti alkohol? Itd. itd. Ali eto izgleda jedino se ovima antivaxerima treba posvetiti, oni su najveci problem drustva.
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#60533 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Naslovnica wrote: 24/01/2022 12:04
gamer4ever wrote: 24/01/2022 11:52

Ako je tako to su super vijesti !
Ja sam samo prenosio sto sam citao u zadnjih mjesec dana, i bolje da nije istina.
Evo zbog tebe sam nasao linkove

https://edition.cnn.com/2022/01/07/heal ... index.html
https://edition.cnn.com/2021/12/27/heal ... index.html
https://www.thedenverchannel.com/news/n ... roup-finds
CNN&Fauchi, to je ta dobitna kombinacija, nema dalje.
CNN je postao toliko relevantan da ga niko vise i ne gleda u USA, osim na aerodromima, gdje su ljudi prisiljeni. :lol:
Zao i je, ali su fakat pukli skroz. :(
Vjerovatno postoji razlog zasto u USA ima vise hospitalizovane djece nego kod nas i u susjedstvu.
Mozda su USA kids prosjecno deblja od ovih nasih? Ne znam.
U svakom slucaju, jedno je sigurno, a to je da je u USA vakcinisano vise djece nego kod nas i u susjedstvu.
Sto tek onda stavlja upitnik iznad glave.
Ma postavljao je ovdje neko clanak, djeca dodju u bolnicu zbog neke druge bolesti i na testiranju otkriju da su pozitivni i vode se pod hospitalizacijom od covida.
https://www.wsj.com/articles/omicron-dr ... 1642242603
"Those numbers appear alarming, but doctors say there are no clear signs, so far, that Omicron is afflicting children worse than earlier variants. What is likely contributing to the pattern is that the unprecedented number of infections across the country means that more children have it when entering hospitals, often for respiratory diseases they commonly get in winter. In other words, the proportion of children going into hospitals with Covid-19 rather than because of the disease is likely significantly higher than in adults."

"But the figures don’t say much about how much Covid-19 is responsible for sending children to the hospital. They encompass those there primarily for another reason—such as a broken leg—who have tested positive for the virus before or after they were admitted. They also include those in the hospital for other infections or illnesses where Covid-19 might have played a part."

https://www.nytimes.com/2022/01/07/heal ... itals.html
"The increase was observed in children who were 4 and younger, who are not eligible for vaccination, and the data included children who were admitted to hospitals for reasons other than Covid."
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#60534 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

Naslovnica wrote: 24/01/2022 11:11
adsubzero wrote: 24/01/2022 10:28

Cemu prosjek godina? 92% NEVAKCINISANIH.
Da li postoji neka matematika ili studija koja bi pokazala koliko je vakcina zaista efikasna kod ljudi starije zivotne dobi, konkretno 80-90 godina?
Ono, imas grupu vakcinisanih metuzalema na jednoj strani (sa svim pripadajucim tegobama), a na drugoj istu takvu grupu, samo nevakcinisanih?
Koliko je bitan podatak da su nevakcinisani, toliko je bitan i podatak u vezi njihovih godina. Nije isto ako od bolesti umiru nevakcinisani osamnaestogodisnjaci, i nevakcinisani stogodisnjaci. Nije isto i ne moze biti isto.
Sto se tice prosjeka godina, meni prvo pada na pamet da (zamislimo) - 92% ljudi koji dozivi srcani ili mozdani udar, nije pilo aspirin koji bi u vecini slucajeva to prevenirao.
Onih 8% su pili, jbga, opet najebali, sta da se radi.
Pretpostavljam da bi, tom analogijom, najbolja prevencija srcanog/mozdanog udara bila da svi pijemo Aspirin, bez obzira na godine, komorbiditete i slicno?
Naravno da nema potrebe da neko, zdrav i prav, od 18 godina, preventivno pije Aspirin kao prevenciju protiv kardiovaskularnih oboljenja.
Mislim, banalizujem stvari do apsurnosti, ali tako nekako ispada.
Vakcinacija kakva nam se trenutno servira, sa vakcinama koje su u upotrebi, odavno nema veze sa funkcijom koju bi trebala da obavlja, a to je zastita ugrozene populacije. Mislim, obavlja to sto obavlja, ali su se stvari skroz otele kontroli i zdravom razumu.
Nemojte mi govoriti da je funkcija vakcine da ne dodje do kolapsa zdravstva zbog nedovoljnih kapaciteta.
Jer, bicu malo ironican, da li zbog toga vakcinisemo i one koji imaju vecu sansu da ih udari grom nego da zavrse u bolnici.
Na stranu insistiranje na kojekakvim boosterima vakcina koje su napravljene za prvobitni soj i ciji se update tek ocekuje. Kakve su to vakcine kojima se potrebno vakcinisati 3-4 puta godisnje da bi bile, koliko-toliko, efikasne?
Ja sam prebolovao COVID-19 u 11/2020, primio drugog Pfizera nekada u 07/2021, trenutacnom analogijom, vrijeme mi je da primim i treceg jer ono sto sam se vakcinisao i prebolio vise ne igra nikakvu ulogu? Da li sam ja, u medjuvremenu, bio asimptomatski slucaj, da li sam mozda pun antitijela, to nije bitno...bitno je opet se vakcinisati, jer sve drugo vodi u to da budem zigosan i oznacen kao antivakser.
Drugari, na stranu antivakseri, oni nisu normalni, ali ovo sto se desava sa kojekakvim uslovljavanjima, zabranama, razlicitim i kontradiktorne informacije koje se plasiraju od strane struke, razlicite informacije kojima nas mediji bombarduju, nestajanje imuniteta, kojekakvi boosteri kojima se uskoro vise i nece znati broj, priznavanje i nepriznavanje razlicitih vakcina, ovo je odavno postalo jedno opste ludilo.
Bilo je istrazivanje iz Hrvatske podijeljeno i ovdje, slomih se da nadjem ali nisam uspio. Cak je najmanja ta razlika izmedju nevakcinisanih i vakcinisanih kod ovih 80+ godina. Za ove mladje od 65 je procentualno bila najveca ucinkovitost vakcine. Ne sumnjam da je ista situacija i kod nas.
Naslovnica
Posts: 27642
Joined: 20/03/2013 15:38

#60535 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

adsubzero wrote: 24/01/2022 12:36
Naslovnica wrote: 24/01/2022 11:11
Da li postoji neka matematika ili studija koja bi pokazala koliko je vakcina zaista efikasna kod ljudi starije zivotne dobi, konkretno 80-90 godina?
Ono, imas grupu vakcinisanih metuzalema na jednoj strani (sa svim pripadajucim tegobama), a na drugoj istu takvu grupu, samo nevakcinisanih?
Koliko je bitan podatak da su nevakcinisani, toliko je bitan i podatak u vezi njihovih godina. Nije isto ako od bolesti umiru nevakcinisani osamnaestogodisnjaci, i nevakcinisani stogodisnjaci. Nije isto i ne moze biti isto.
Sto se tice prosjeka godina, meni prvo pada na pamet da (zamislimo) - 92% ljudi koji dozivi srcani ili mozdani udar, nije pilo aspirin koji bi u vecini slucajeva to prevenirao.
Onih 8% su pili, jbga, opet najebali, sta da se radi.
Pretpostavljam da bi, tom analogijom, najbolja prevencija srcanog/mozdanog udara bila da svi pijemo Aspirin, bez obzira na godine, komorbiditete i slicno?
Naravno da nema potrebe da neko, zdrav i prav, od 18 godina, preventivno pije Aspirin kao prevenciju protiv kardiovaskularnih oboljenja.
Mislim, banalizujem stvari do apsurnosti, ali tako nekako ispada.
Vakcinacija kakva nam se trenutno servira, sa vakcinama koje su u upotrebi, odavno nema veze sa funkcijom koju bi trebala da obavlja, a to je zastita ugrozene populacije. Mislim, obavlja to sto obavlja, ali su se stvari skroz otele kontroli i zdravom razumu.
Nemojte mi govoriti da je funkcija vakcine da ne dodje do kolapsa zdravstva zbog nedovoljnih kapaciteta.
Jer, bicu malo ironican, da li zbog toga vakcinisemo i one koji imaju vecu sansu da ih udari grom nego da zavrse u bolnici.
Na stranu insistiranje na kojekakvim boosterima vakcina koje su napravljene za prvobitni soj i ciji se update tek ocekuje. Kakve su to vakcine kojima se potrebno vakcinisati 3-4 puta godisnje da bi bile, koliko-toliko, efikasne?
Ja sam prebolovao COVID-19 u 11/2020, primio drugog Pfizera nekada u 07/2021, trenutacnom analogijom, vrijeme mi je da primim i treceg jer ono sto sam se vakcinisao i prebolio vise ne igra nikakvu ulogu? Da li sam ja, u medjuvremenu, bio asimptomatski slucaj, da li sam mozda pun antitijela, to nije bitno...bitno je opet se vakcinisati, jer sve drugo vodi u to da budem zigosan i oznacen kao antivakser.
Drugari, na stranu antivakseri, oni nisu normalni, ali ovo sto se desava sa kojekakvim uslovljavanjima, zabranama, razlicitim i kontradiktorne informacije koje se plasiraju od strane struke, razlicite informacije kojima nas mediji bombarduju, nestajanje imuniteta, kojekakvi boosteri kojima se uskoro vise i nece znati broj, priznavanje i nepriznavanje razlicitih vakcina, ovo je odavno postalo jedno opste ludilo.
Bilo je istrazivanje iz Hrvatske podijeljeno i ovdje, slomih se da nadjem ali nisam uspio. Cak je najmanja ta razlika izmedju nevakcinisanih i vakcinisanih kod ovih 80+ godina. Za ove mladje od 65 je procentualno bila najveca ucinkovitost vakcine. Ne sumnjam da je ista situacija i kod nas.
Sklon sam prihvatiti da je upravo to i tačno. :thumbup:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#60536 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

KraljicaIzJajca wrote: 24/01/2022 08:28
KraljicaIzJajca wrote: 23/01/2022 19:46 @GandalfSivi

11. What percentage of the population should be vaccinated to achieve herd immunity?
The percentage of people that need to be vaccinated to achieve herd immunity varies per disease. For measles, for example, 95% of the population needs to be vaccinated; for other infectious diseases, it is lower.

The proportion of the population that should be vaccinated against COVID-19 to achieve herd immunity, and whether this can be achieved, is not known and will depend largely on how well the new vaccines work in reducing SARS-CoV-2 transmission.

https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/ ... s-vaccines

;-)
Haloo :mrgreen:
Evo ti je napisao lik gore. Nema imuniteta hrda, ali kada jednom svi ili se vakcinisemo ili prebolujemo, onda ce tijela lakse da se bore protiv virusa…
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#60537 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

“U razdoblju od početka pandemije do 13.10.2021. bilo je ukupno 1.892 osobe u kojih je utvrđena reinfekcija prema kriterijima PCR pozitivitet nakon najmanje 90 dana poslije inicijalnog PCR pozitiviteta što čini 0.54 % oboljelih. To je metodologija koja je korištena i u UK i podaci su nešto viši ali usporedivi”, kažu iz HZJZ-a.

Dodaju i kako se radi o toliko malom broju reinfekcija da prethodno oboljele osobe jednostavno nisu prikazivali u izvješćima jer bi se radilo o pojedinačnim slučajevima.
ja71
Posts: 5390
Joined: 31/03/2006 14:45

#60538 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

Naslovnica wrote: 24/01/2022 11:11 Da li postoji neka matematika ili studija koja bi pokazala koliko je vakcina zaista efikasna kod ljudi starije zivotne dobi, konkretno 80-90 godina?
Ono, imas grupu vakcinisanih metuzalema na jednoj strani (sa svim pripadajucim tegobama), a na drugoj istu takvu grupu, samo nevakcinisanih?
Koliko je bitan podatak da su nevakcinisani, toliko je bitan i podatak u vezi njihovih godina. Nije isto ako od bolesti umiru nevakcinisani osamnaestogodisnjaci, i nevakcinisani stogodisnjaci. Nije isto i ne moze biti isto.
Ja sam vec prosle sedmice postavljao slike na ovoj temi (nazalost samo za Njemacku populaciju).
A posto mi je mrsko ponovo praviti slike evo ti link:
https://www.spiegel.de/wissenschaft/med ... 920e8821f1
pa pogledaj slijedeca 2 dijagrama (klikni prvo na 60+ da bi dobio tvoju trazenu populaciju )
- "Ungeimpfte deutlich gefährdeter" : to je broj zarazenih po statusu vakcinacije. Iz ovog dijagrama se vidi da vakcinasani rjedje razviju bolest iako antivakseri stalno trube da i zarazeni se mogu razboliti .
- "Hospitalisierungsrate nach Impfstatus" to je broj onih koji zavrsavaju u bolnicama po statusu vakcinacije.

Sve brojek se odnose na 100.000 insana iz doticne grupe tako da ne moras nista dalje preracunavati koliko imas u drzavi vakcinisanih/nevakcinisanih/boosterovanih.

Takodjer se moze jasno i vidjeti kako u zadnje vrijeme uticaj vakcine se smanjuje vjerovatno zbog omicrona ali je izvjesna zastita ipak tu.

A i jez je postavljao slican link za Americku populaciju samo sto kod njega se moralo platiti da se vide dijagrami
armin071
Posts: 5264
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#60539 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

Karabatić zaražen koronom igrao Euro, stiglo opravdanje iz EHF-a
Iz rubrike #slušajstruku :thumbup:

https://www.klix.ba/sport/rukomet/karab ... /220124081
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#60540 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

GandalfSivi wrote: 24/01/2022 13:07
KraljicaIzJajca wrote: 24/01/2022 08:28

Haloo :mrgreen:
Evo ti je napisao lik gore. Nema imuniteta hrda, ali kada jednom svi ili se vakcinisemo ili prebolujemo, onda ce tijela lakse da se bore protiv virusa…
Da, cijepivo nas ne štiti potpuno od zaraze, odnosno, ne spriječava potpuno prenošenje i daljnje mutiranje virusa.

Na istoj stranici su podvukli, bez primjene distance i mjera, cijepivo nije dovoljno učinkovito. Realno, ova izjava je vezana za održavanje kontrole zaraženih i oboljelih. Virus je nemoguće potpuno kontrolirati.
laik1981
Posts: 12926
Joined: 05/12/2012 13:04

#60541 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

:mrgreen:
Karabatić zaražen koronom igrao Euro, stiglo opravdanje iz EHF-a

Karabatić je u porazu Francuske protiv Islanda (29:21) postigao jedan gol te je četiri namjestio, dok su iz EHF-a Makedoncima objasnili da su mu dozvolili nastup jer je prebolovao koronu u decembru.
Na osnovu toga su zaključili da ne predstavlja opasnost po okolinu, jer ima visok nivo antitijela.

"Istina je da je Karabatić imao pozitivan test nakon meča protiv Nizozemske. Naši liječnički stručnjaci pregledali su njegovu historiju bolesti, jer je ranije bio zaražen koronom. Na temelju nivoa antitijela procijenili smo da smije igrati", odgovorili su.
User avatar
Ateista
Posts: 46326
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#60542 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

Naslovnica wrote: 24/01/2022 11:11
adsubzero wrote: 24/01/2022 10:28

Cemu prosjek godina? 92% NEVAKCINISANIH.
Da li postoji neka matematika ili studija koja bi pokazala koliko je vakcina zaista efikasna kod ljudi starije zivotne dobi, konkretno 80-90 godina?
Ono, imas grupu vakcinisanih metuzalema na jednoj strani (sa svim pripadajucim tegobama), a na drugoj istu takvu grupu, samo nevakcinisanih?
Koliko je bitan podatak da su nevakcinisani, toliko je bitan i podatak u vezi njihovih godina. Nije isto ako od bolesti umiru nevakcinisani osamnaestogodisnjaci, i nevakcinisani stogodisnjaci. Nije isto i ne moze biti isto.
Sto se tice prosjeka godina, meni prvo pada na pamet da (zamislimo) - 92% ljudi koji dozivi srcani ili mozdani udar, nije pilo aspirin koji bi u vecini slucajeva to prevenirao.
Onih 8% su pili, jbga, opet najebali, sta da se radi.
Pretpostavljam da bi, tom analogijom, najbolja prevencija srcanog/mozdanog udara bila da svi pijemo Aspirin, bez obzira na godine, komorbiditete i slicno?
Naravno da nema potrebe da neko, zdrav i prav, od 18 godina, preventivno pije Aspirin kao prevenciju protiv kardiovaskularnih oboljenja.
Mislim, banalizujem stvari do apsurnosti, ali tako nekako ispada.
Vakcinacija kakva nam se trenutno servira, sa vakcinama koje su u upotrebi, odavno nema veze sa funkcijom koju bi trebala da obavlja, a to je zastita ugrozene populacije. Mislim, obavlja to sto obavlja, ali su se stvari skroz otele kontroli i zdravom razumu.
Nemojte mi govoriti da je funkcija vakcine da ne dodje do kolapsa zdravstva zbog nedovoljnih kapaciteta.
Jer, bicu malo ironican, da li zbog toga vakcinisemo i one koji imaju vecu sansu da ih udari grom nego da zavrse u bolnici.
Na stranu insistiranje na kojekakvim boosterima vakcina koje su napravljene za prvobitni soj i ciji se update tek ocekuje. Kakve su to vakcine kojima se potrebno vakcinisati 3-4 puta godisnje da bi bile, koliko-toliko, efikasne?
Ja sam prebolovao COVID-19 u 11/2020, primio drugog Pfizera nekada u 07/2021, trenutacnom analogijom, vrijeme mi je da primim i treceg jer ono sto sam se vakcinisao i prebolio vise ne igra nikakvu ulogu? Da li sam ja, u medjuvremenu, bio asimptomatski slucaj, da li sam mozda pun antitijela, to nije bitno...bitno je opet se vakcinisati, jer sve drugo vodi u to da budem zigosan i oznacen kao antivakser.
Drugari, na stranu antivakseri, oni nisu normalni, ali ovo sto se desava sa kojekakvim uslovljavanjima, zabranama, razlicitim i kontradiktorne informacije koje se plasiraju od strane struke, razlicite informacije kojima nas mediji bombarduju, nestajanje imuniteta, kojekakvi boosteri kojima se uskoro vise i nece znati broj, priznavanje i nepriznavanje razlicitih vakcina, ovo je odavno postalo jedno opste ludilo.
:thumbup:
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#60545 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by melb26sa »

Sen. Ron Johnson moderates a panel discussion with world-renowned doctors and medical experts, providing different perspectives on the global pandemic response, the current state of knowledge of early and hospital treatment, vaccine efficacy and safety, what went right, what went wrong, what should be done now, and what needs to be addressed long term.

Danasnja panel diskusija.

https://thehighwire.com/watch/
HW special report
Hendrix
Posts: 4081
Joined: 27/02/2004 00:00

#60546 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hendrix »

Matzan wrote: 24/01/2022 10:34
Hendrix wrote: 24/01/2022 06:31 Sve vase zajebancije i piskaranja na stranu... jaranu mi umrla majka prije dan dva, bila je na respiratoru... on zavrsio u bolnici s tezom upalom pluca a sestra najbolje prosla "samo" sa upalom pluca. Svi nevakcinisani a ja ga unfollow na Fejsu prije vise od pola godine jer je non stop sherovo antivax sranja i zadnje sto sam vidio je da je prirodni imunitet 27x jaci od vakcine. Raja je isto govorila da je nabavio Ivermectin bio da piju kao... standardna prica zamajavanja preko interneta.

I sta sad tom covjeku da kazem osim sucuti, koja glupost u pm... neki inat i povodjenje internet ekspertima i ode majka. Nije to ba zajebancija, troje ih je realno tesko obolilo od ovog virusa a i on se zestoko usro kad mu je saturacija pala znatno. Jebote nemas ni 40 godina i umres od gripe, halo ba... pa ko se ne bi usro. Lako je srati preko tastature i sherovati YT... realnost je mnogo drugacija.

Znam da ce ovde odma neki poceti laz ovo ono... to je samo jedna od prica koju svi svjesno ignorisu dok se ne desi njima u familiji. Kasno je kajati se kada nekome ode zivot. I da, njemu je svejedno je li to 1% ili vise od stanovnistva.

Image
Svaka cast, genijalac si. Nadam se da je bio sarkazam a ne sprdanje.
Hendrix
Posts: 4081
Joined: 27/02/2004 00:00

#60547 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hendrix »

namiami wrote: 24/01/2022 10:34
Trappist wrote: 24/01/2022 09:34 Pa to je opšte poznata stvar, virus udara najjace na one koji pricaju protiv vakcine na fb-u, vidjeli smo to vise puta u zadnjoj godini.
Ne udara, već takvi počnu koristiti mozak kada se njima direktno nešto desi. Mora izgleda tako, jer je sve ostalo urota.

"Don't look up".
Nije poenta u tome Trapist, nego cinjenica da su 3 clana familije najebali jer je jedan bio izuzetno aktivan u negiranju opasnosti ovog virusa. I opet se vracamo na isto, ignorisanje ociglednog.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#60548 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

melb26sa wrote: 24/01/2022 21:24 Sen. Ron Johnson moderates
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#60549 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

namiami wrote: 24/01/2022 11:05
MUNAFIK wrote: 24/01/2022 11:03 Naravno da ne nosim nikakvu masku, besmisleno je jer 99% nosi krpe preko usta
1000x rečeno da nije besmisleno i da su istraživanja pokazala da umanjuju raspršavanje poganosti iz usta,ali dzabe to ponavljati.
Koja su to istraživanja? Već sam nekoliko puta pitao na ovom pdf-u u vezi toga, ali niko nije jasno predočio dokaz.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#60550 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

aldinjo wrote: 25/01/2022 00:53
namiami wrote: 24/01/2022 11:05

1000x rečeno da nije besmisleno i da su istraživanja pokazala da umanjuju raspršavanje poganosti iz usta,ali dzabe to ponavljati.
Koja su to istraživanja? Već sam nekoliko puta pitao na ovom pdf-u u vezi toga, ali niko nije jasno predočio dokaz.
Mozda da nisi trol i da citas sta ti sagovornici pisu, umjesto sto spamas retardirane smajlije, ne bi bilo potrebe da opet pitas. Jos 2020. su postavljani linkovi, ali kompletnu pricu ignorises.
Locked