Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#60751 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

BadBoy wrote: 28/01/2022 14:20
cassius wrote: 28/01/2022 14:08 Prirodni imunitet je supljak, sto bi izjavio jedan od znalaca sa ovog foruma. Vaxxer sto bi rekli ovi sto vole da kategorisu ljude :D
Top
Tako je. Samo primjenjujem vašu logiku. Kod nas 20% vakcinisanih, nikakvih mjera posebnih nije bilo, svi prebolovali i evo nas opet ubija talas. Dakle, prirodni imunitet je šupljak. Jest dobra ova antivaxx logika.

:lol:

ma 5% vakcinisanih :D
User avatar
Ateista
Posts: 46515
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#60752 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

gamer4ever wrote: 28/01/2022 13:54
Ateista wrote: 28/01/2022 13:49 Nije pitanje komocije nego prava na rad i zaradjivanje hljeba, a osim jako rijetkih slucajeva da neko namjerno pokusa nekog zaraziti kasljuci u njega, svako je odgovoran za svoje zdravlje i ako zeli moze sjediti u kuci, ali nema razloga da to trazi od drugih. Slicno je i za vakcine - ko zeli neka primi i zastiti se, ali ne tjeraj druge ako nece.
Ja mislim da pravo na rad nikome nije bilo uskraceno, uvijek je bila opcija za rad od kuce. Jedino ljudi koji rade u ugostiteljskim objektima, ali i to je bilo mjesec dva najvise. Nije samo stvar u kasljanju u nekoga. Ovaj virus se jako brzo prenosi, tako da uopste ne moras kasljati da bi nekoga zarazio. Ljudi koji su pozitivni nisu postovali izolaciju, hodali svuda, po bingu, konzumu i slicno, i sigurno zarazili druge ljude. Ne nose se maske u malim, zatvorenim prostorima iako je dokazano da u takvoj situaciji maske pridonose manjem sirenju zaraze. Nagovaraju se ljudi da se ne vakcinisu, i onda neko umre zbog toga. Neko se zali sto mora 7km platit za test da bi isao na planinu, i slicne gluposti. Znaci totalni debilizam odredjenih ljudi radi njihove komocije.
Puno toga je bilo zatvoreno jedno vrijeme, samo osnovno radilo, bar ovdje. Jeste trajalo par mjeseci ali dovoljno da nekima unisti posao, neki su i poslije morali zatvoriti jer nisu imali posla zbog ogranicenja kretanja i slicno.
Podrzavam da se ispostuje izolacija, maska u nekim situacijama isto nije toliki problem, ali nositi masku 8 sati dnevno, napolju, policijski sat, zabrana izlaska djeci, ogranicenje radnog vremena raznim objektima i slicno nikakvog efekta nema, pogotovo to stalno ispiranje mozga kako smo odgovorni za druge, da treba ostati kuci i slicno. Ko hoce da se cuva neka ostane kuci, ostale pustiti da zive normalno.
Nagovaranje ne bih komentarisao, svako moze sam odluciti i nw moze ti niko zabraniti da se vakcinises, dok se suprotno radi, tjeraju te da se vakcinises, ja sam ogromzn rizik preuzeo sa drugom dozom.
Test da bi isao na planinu je debilizam, nije problem to jednom uraditi ali ako ti treba za planinu treba ti za bilo kakav ugostiteljski objekat, ja na poslu nemam kuhinju i svaki dan doruckujem u lokalnom restorani, morao bih svaki dan test raditi.
Generalno je idiotizam zdrave ljude tretirati kao bolesne i prenosioce zaraze dok testom ne dokazu suprotno, ok ako imas simptome testirati se i izolovati ako si pozitivan, ostalo je idiotizam.
User avatar
Ateista
Posts: 46515
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#60753 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

canvra888 wrote: 28/01/2022 14:29
Ateista wrote: 28/01/2022 13:39

Po meni bilo ok napraviti izuzetke za takve slucajeve i sve koji zele tu opciju. Generalno sam za to da se ostavi sloboda u odlucivanju da li se neko zeli cuvati ili ne, vakcinisati ili ne i slicno, te za sve one koji zele da se cuvaju treba im to omoguciti u vidu online nastave, rada od kuce ako je moguce i slicno, ali da se i onima koji zele normalan zivot bez ogranicenja to omoguci.
Ovo je najbolja opcija što se tiče škole koju si predložio, ali ima i druga strana priče. Otkud nastavnicima/učiteljima vremena da izvode dvije iste nastave u duplom terminu, i to po istoj plaći? Ni škole nemaju nekih uslova da zaposle privremeno nove radnike da budu zaduženi za predavanje djeci koja su se odlučila za online režim. Nije ovdje baš tako lahko rješenje.
Za sve ima nacin, moze online i uzivo u isto vrijeme, ili napraviti preraspodjelu u razredima da se neko oslobodi da radi samo online, nije jednostavno ali je izvodivo.
User avatar
canvra888
Posts: 4263
Joined: 09/07/2021 15:03

#60755 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by canvra888 »

Ateista wrote: 28/01/2022 15:28
canvra888 wrote: 28/01/2022 14:29

Ovo je najbolja opcija što se tiče škole koju si predložio, ali ima i druga strana priče. Otkud nastavnicima/učiteljima vremena da izvode dvije iste nastave u duplom terminu, i to po istoj plaći? Ni škole nemaju nekih uslova da zaposle privremeno nove radnike da budu zaduženi za predavanje djeci koja su se odlučila za online režim. Nije ovdje baš tako lahko rješenje.
Za sve ima nacin, moze online i uzivo u isto vrijeme, ili napraviti preraspodjelu u razredima da se neko oslobodi da radi samo online, nije jednostavno ali je izvodivo.
Teško je bilo šta izvesti bez prekovremenog rada, a nijedna škola naravno neće isplatiti prekovremeni rad.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#60756 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

cassius wrote: 28/01/2022 15:28 Image
0.1% tesko bolesnih trenutno :thumbup:
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#60757 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Trappist wrote: 28/01/2022 15:16
BadBoy wrote: 28/01/2022 14:20

Tako je. Samo primjenjujem vašu logiku. Kod nas 20% vakcinisanih, nikakvih mjera posebnih nije bilo, svi prebolovali i evo nas opet ubija talas. Dakle, prirodni imunitet je šupljak. Jest dobra ova antivaxx logika.
Isto tako onda mozes reci i vakcina je supljak, u drzavama gdje se vakcinisano 80% stanovnistva ima rekordan broj zarazenih.
Pa upravo to antivaxeri tvrde sve vrijeme, istom tom logikom. Samo sad i ja malo trolam jer je ovo izgubilo svaki smisao :lol:
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#60758 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Capljina74 wrote: 28/01/2022 15:14
BadBoy wrote: 28/01/2022 14:20

Tako je. Samo primjenjujem vašu logiku. Kod nas 20% vakcinisanih, nikakvih mjera posebnih nije bilo, svi prebolovali i evo nas opet ubija talas. Dakle, prirodni imunitet je šupljak. Jest dobra ova antivaxx logika.
Brmmm, brm, brmmm...

Meklaren bolid ... Hungaro ring.
Jesi dobar ti u glavu onako inače? Neke neartikulisane zvukove si počeo ispuštat :lol: :lol:

Kakvi likovi svega mi.
User avatar
Ateista
Posts: 46515
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#60759 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

canvra888 wrote: 28/01/2022 15:34
Ateista wrote: 28/01/2022 15:28
Za sve ima nacin, moze online i uzivo u isto vrijeme, ili napraviti preraspodjelu u razredima da se neko oslobodi da radi samo online, nije jednostavno ali je izvodivo.
Teško je bilo šta izvesti bez prekovremenog rada, a nijedna škola naravno neće isplatiti prekovremeni rad.
Pa ako treba i to, ili zaposliti jos nastavnika, koliko para je dato za pomoc privredi i razne stvari vezano za pandemiju, moze drzava ili kanton, ko vec finansira, dati jos para za obrazovanje tokom pandemije.
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#60760 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

Ateista wrote: 28/01/2022 15:23 Puno toga je bilo zatvoreno jedno vrijeme, samo osnovno radilo, bar ovdje. Jeste trajalo par mjeseci ali dovoljno da nekima unisti posao, neki su i poslije morali zatvoriti jer nisu imali posla zbog ogranicenja kretanja i slicno.
Podrzavam da se ispostuje izolacija, maska u nekim situacijama isto nije toliki problem, ali nositi masku 8 sati dnevno, napolju, policijski sat, zabrana izlaska djeci, ogranicenje radnog vremena raznim objektima i slicno nikakvog efekta nema, pogotovo to stalno ispiranje mozga kako smo odgovorni za druge, da treba ostati kuci i slicno. Ko hoce da se cuva neka ostane kuci, ostale pustiti da zive normalno.
Nagovaranje ne bih komentarisao, svako moze sam odluciti i nw moze ti niko zabraniti da se vakcinises, dok se suprotno radi, tjeraju te da se vakcinises, ja sam ogromzn rizik preuzeo sa drugom dozom.
Test da bi isao na planinu je debilizam, nije problem to jednom uraditi ali ako ti treba za planinu treba ti za bilo kakav ugostiteljski objekat, ja na poslu nemam kuhinju i svaki dan doruckujem u lokalnom restorani, morao bih svaki dan test raditi.
Generalno je idiotizam zdrave ljude tretirati kao bolesne i prenosioce zaraze dok testom ne dokazu suprotno, ok ako imas simptome testirati se i izolovati ako si pozitivan, ostalo je idiotizam.
Slazem se da su neke mjere bile idiotizam tipa zabrana izlaska starijim i djeci, policijski sat i sl. Medjutim tih mjera nema odavno pa opet mnogo kukaju. Zasto kukaju ? U cemu je problem ? Niko ne trazi da se maska nosi 8 sati dnevno, ali mozes 5-10 minuta kad udjes u prodavnicu, apoteku, postu, banku i slicno da ne nabrajam sve. Planina je turisticka destinacija zimi, tu dolazi puno vise ljudi nego u tvoj lokalni restoran, mnogi od njih i nisu odavde, dolaze iz drugih zemalja gdje mozda jos ima i vise zaraze nego ovdje. Problem je u tome sto se virus moze prenositi i bez simptoma. Drugo, vracam se na problem debila o kojima sam pricao. Ono ce otici na planinu ako i ima simptome, nece se testirati, reci se "ma prehlada"
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#60761 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

Trappist wrote: 28/01/2022 15:35
cassius wrote: 28/01/2022 15:28 Image
0.1% tesko bolesnih trenutno :thumbup:
Vakcine i cinjenica da omikron izaziva manje opasnu bolest cine svoje
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#60762 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

BadBoy wrote: 28/01/2022 15:42
Capljina74 wrote: 28/01/2022 15:14

Brmmm, brm, brmmm...

Meklaren bolid ... Hungaro ring.
Jesi dobar ti u glavu onako inače? Neke neartikulisane zvukove si počeo ispuštat :lol: :lol:

Kakvi likovi svega mi.
Vozi Miško.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#60763 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Upravo ono o cemu mi pricamo od samog pocetka ovog cirkusa:



Teorije zavjere 8-)
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#60764 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by megaribi1 »

gamer4ever wrote: 28/01/2022 17:03 Slazem se da su neke mjere bile idiotizam tipa zabrana izlaska starijim i djeci, policijski sat i sl. Medjutim tih mjera nema odavno pa opet mnogo kukaju. Zasto kukaju ? U cemu je problem ? Niko ne trazi da se maska nosi 8 sati dnevno, ali mozes 5-10 minuta kad udjes u prodavnicu, apoteku, postu, banku i slicno da ne nabrajam sve. Planina je turisticka destinacija zimi, tu dolazi puno vise ljudi nego u tvoj lokalni restoran, mnogi od njih i nisu odavde, dolaze iz drugih zemalja gdje mozda jos ima i vise zaraze nego ovdje.
Ali, zato svaki prodavač, apotekar, službenik pošte, službenik banke, fabrički radnik, mora da je nosi 8 sati, a đaci 6 sati. Sjećam se kada su na ovom forumu ismijavali ljude koji u svom autu nose masku kao nepotrebne paničare, ne razmišljajući da on možda planira putovati pet minuta a provesti negdje gdje mu treba maska dva sata, pa mu je praktičnije odmah je staviti u kući dok je još ugodna i suha, nego da mu se vuče po džepovima.
User avatar
canvra888
Posts: 4263
Joined: 09/07/2021 15:03

#60765 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by canvra888 »

Ateista wrote: 28/01/2022 15:58
canvra888 wrote: 28/01/2022 15:34

Teško je bilo šta izvesti bez prekovremenog rada, a nijedna škola naravno neće isplatiti prekovremeni rad.
Pa ako treba i to, ili zaposliti jos nastavnika, koliko para je dato za pomoc privredi i razne stvari vezano za pandemiju, moze drzava ili kanton, ko vec finansira, dati jos para za obrazovanje tokom pandemije.
Iz prve ruke iskustvo - dodatno ljudstvo se zapošljavalo samo u situacijama kada je previše nastavnika bilo u izolaciji/bolovanju i to samo onda kada je bilo u tolikoj mjeri da ih njihove kolege koji predaju iste predmete nisu mogli zamijeniti. Mimo toga, nikada nije bilo ni priče o privremenom zaposlenju novih koji bi bili zaduženi samo za jedan dio nastave.
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#60766 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by megaribi1 »

canvra888 wrote: 28/01/2022 18:16
Ateista wrote: 28/01/2022 15:58
Pa ako treba i to, ili zaposliti jos nastavnika, koliko para je dato za pomoc privredi i razne stvari vezano za pandemiju, moze drzava ili kanton, ko vec finansira, dati jos para za obrazovanje tokom pandemije.
Iz prve ruke iskustvo - dodatno ljudstvo se zapošljavalo samo u situacijama kada je previše nastavnika bilo u izolaciji/bolovanju i to samo onda kada je bilo u tolikoj mjeri da ih njihove kolege koji predaju iste predmete nisu mogli zamijeniti. Mimo toga, nikada nije bilo ni priče o privremenom zaposlenju novih koji bi bili zaduženi samo za jedan dio nastave.
Osim toga, iskustvo je pokazalo da je ta kombinovana nastava (pola đaka online, pola klasično primijenjivana u jednom periodu jeseni 2020) najgori od sva tri modela: klasična, online ili kombinovano . Paradoksalno, ali đaci na online polovini razreda su bili hendikepirani. Nastavnici su imali manje vremena za njih, više su morali samostalno učiti, a ispitivani su isključivo kada dođu na red da budu u razredu.
User avatar
Point.
Posts: 27729
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#60767 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

BadBoy wrote: 28/01/2022 15:42
Capljina74 wrote: 28/01/2022 15:14

Brmmm, brm, brmmm...

Meklaren bolid ... Hungaro ring.
Jesi dobar ti u glavu onako inače? Neke neartikulisane zvukove si počeo ispuštat :lol: :lol:

Kakvi likovi svega mi.
Da ga samo vidiš na temi o Ukrajini. Tamo ga isto prenosi.
User avatar
Edin H.
Posts: 46983
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#60768 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

Capljina74 wrote: 28/01/2022 15:14 Brmmm, brm, brmmm...

Meklaren bolid ... Hungaro ring.
Ima logike :oops:

:lol: :lol: :lol:
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#60769 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Point. wrote: 28/01/2022 19:13
BadBoy wrote: 28/01/2022 15:42

Jesi dobar ti u glavu onako inače? Neke neartikulisane zvukove si počeo ispuštat :lol: :lol:

Kakvi likovi svega mi.
Da ga samo vidiš na temi o Ukrajini. Tamo ga isto prenosi.
Sjeb života mi. Na koga mi trošimo vrijeme. Samo ih i treba trolat i šprdat se
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#60770 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

Prirodni imunitet je supljak.
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#60771 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

cassius wrote: 28/01/2022 19:52 Prirodni imunitet je supljak.
Tako je, nadošao si konačno.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#60772 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

Point. wrote: 28/01/2022 19:13
BadBoy wrote: 28/01/2022 15:42

Jesi dobar ti u glavu onako inače? Neke neartikulisane zvukove si počeo ispuštat :lol: :lol:

Kakvi likovi svega mi.
Da ga samo vidiš na temi o Ukrajini. Tamo ga isto prenosi.
Pokrij se ušima.
Napao si tamo čovjeka, a tvoj onaj alpinizam kod hamerikanaca jači nego Vulinov u Vučića.

Bjeri, bola', pusti priču nismo djeca.

Nego,
Daj mi knjigu koja kaže da je prirodni imunitet đubre što tvrdi dotični.

Do tada Meklaren.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#60773 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

BadBoy wrote: 28/01/2022 19:40
Point. wrote: 28/01/2022 19:13
Da ga samo vidiš na temi o Ukrajini. Tamo ga isto prenosi.
Sjeb života mi. Na koga mi trošimo vrijeme. Samo ih i treba trolat i šprdat se
46 lap!

Ono argumenti kada ne znaš o čemu pričaš.

Pa ti nisi znao podjelu imuniteta po porjeklu, a najglasniji si poslije hamerikanaca u kopi/pejstu.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#60774 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

Evo teoretičari zavjere okupirali i British medical journal.
https://www.bmj.com/content/376/bmj.o102
In the pages of The BMJ a decade ago, in the middle of a different pandemic, it came to light that governments around the world had spent billions stockpiling antivirals for influenza that had not been shown to reduce the risk of complications, hospital admissions, or death. The majority of trials that underpinned regulatory approval and government stockpiling of oseltamivir (Tamiflu) were sponsored by the manufacturer; most were unpublished, those that were published were ghostwritten by writers paid by the manufacturer, the people listed as principal authors lacked access to the raw data, and academics who requested access to the data for independent analysis were denied
Among regulators, the US Food and Drug Administration is believed to receive the most raw data but does not proactively release them. After a freedom of information request to the agency for Pfizer’s vaccine data, the FDA offered to release 500 pages a month, a process that would take decades to complete, arguing in court that publicly releasing data was slow owing to the need to first redact sensitive information.23 This month, however, a judge rejected the FDA’s offer and ordered the data be released at a rate of 55 000 pages a month
Big pharma is the least trusted industry.30 At least three of the many companies making covid-19 vaccines have past criminal and civil settlements costing them billions of dollars.31 One pleaded guilty to fraud.31 Other companies have no pre-covid track record. Now the covid pandemic has minted many new pharma billionaires, and vaccine manufacturers have reported tens of billions in revenue.32
Sve iz bmj.
Last edited by hladan.preminger on 28/01/2022 22:26, edited 1 time in total.
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#60775 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Capljina74 wrote: 28/01/2022 20:47
BadBoy wrote: 28/01/2022 19:40

Sjeb života mi. Na koga mi trošimo vrijeme. Samo ih i treba trolat i šprdat se
46 lap!

Ono argumenti kada ne znaš o čemu pričaš.

Pa ti nisi znao podjelu imuniteta po porjeklu, a najglasniji si poslije hamerikanaca u kopi/pejstu.
Idi proizvodi zvukove autića. To je tvoj level.
Locked