Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#63376 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Bluemore »

freelancerBIH wrote: 24/01/2023 13:09
Sanjarko wrote: 23/01/2023 22:52

Nisam ja zbog toga uzimao sirup za kasalj i ublazavanje upale tj iritacije grla. Nego upravo zbog toga da ublazi iritaciju grla/upalu grla. Srecom nisam puno kasljao, ni ostalo. Mene popustilo skoro skroz, malo jos skroz zeza, staru i dalje drzi ali manje. Stara se krece pravo, ulazi/izlazi, iz hladnog, u toplo i obrnuto.

Vidim dosta raje uhvatila neka prehlada, iako mi govore moji isto u vezi toga, posto se ja slabo krecem.
Ja sam prestao uzimat sirup za kasalj jer me otpustilo ali ima jos malo. Jos je meni udarilo na maksilarne sinuse koje sam operisao prije nekih 7 sedmica. Kad mi je uslo ovo gdje sam operisan, umor me sahvatao, kad god sam kasljao imao sam osjecaj da se hocu onesvijestit...

Ne znam sta je ovo ali je nesto bas bas gadno, mozda cak ta streptokokna infekcija sto si spominjao, a mozda i gripa :shock:
A mozda ti je I imuni sistem srokan od cjepiva, doduse I to je samo ta neka terorija zavjere bila
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#63377 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Bloo »

HarTar
2 sedmice
Vrijedanje
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63378 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Mene proslo skroz, nije me dugo drzalo. Staru mi jos muci, ali nije cudno jer se zena krece pravo itd, ali i njoj je bolje. Ali sad se zali sestra kao da ce je opet uhvatit. Ali kaze mozda da je lazna uzbuna. Smrzla se napolju neki dan pa mozda zato.
ja71
Posts: 5390
Joined: 31/03/2006 14:45

#63379 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

Bluemore wrote: 25/01/2023 14:49 A mozda ti je I imuni sistem srokan od cjepiva, doduse I to je samo ta neka terorija zavjere bila
Od kako je došla korona, a vakcinisan sam 3x, ja nisam bio prehlađen. Izuzev što sam u međuvremenu imao koronu. Doduše, svake godine se i protiv gripe vakcinišem.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#63380 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mishelinke »

ja71 wrote: 26/01/2023 08:00
Bluemore wrote: 25/01/2023 14:49 A mozda ti je I imuni sistem srokan od cjepiva, doduse I to je samo ta neka terorija zavjere bila
Od kako je došla korona, a vakcinisan sam 3x, ja nisam bio prehlađen. Izuzev što sam u međuvremenu imao koronu. Doduše, svake godine se i protiv gripe vakcinišem.
Bravo! :thumbup:
User avatar
Point.
Posts: 27561
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#63382 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

The Dude, uvijek na barikadama youtube i twitter selfresearchera.

Check yourself, before you wreck yourself, što bi my man Ice Cube reko.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#63383 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Gazde su vam masno zaradile, svaka vam čast, job well done! Ovim putem pozivam sve ljude dobre volje na jedan Zajednički Veliki Pljesak sa Balkona za gazde i njihove vjerne minionse, te vrijedne gurače narativa, večeras u 20:00h. Ne obaraju se rekordi tako lako!

Šefovi kompanije rekli su kako procjenjuju da će 2023. biti prijelazna godina jer se kompanija okreće komercijalnom tržištu umjesto vladinom tržištu. U 2022. godini kompanija je zaradila 100,3 milijarde dolara, ali očekuje veliki pad zarade u 2023. godini.Farmaceutski div Pfizer očekuje milijarde manje prihoda ove godine budući da američka vlada prestaje kupovati njegovo vakcine i lijekove protiv Covid-19, a sve manje ljudi traži vakcine za borbu protiv te bolesti.

Očekivani pad prihoda naglašava kako su savezne subvencije ojačale industriju lijekova tijekom pandemije.

Više od polovine rekordnih 100,3 milijarde dolara prihoda kompanije u 2022. došlo je od vakcine protiv Covid-19 i Paxlovida, oralnog antivirusnog lijeka. No 2023. kompanija očekuje prihod od samo 13,5 milijardi dolara za vakcine Comirnaty i osam milijardi dolara za Paxlovid.

U svom izvještaju o zaradi za četvrto tromjesečje 2022. godine, čelnici kompanije rekli su da očekuju pad prodaje vakcina protiv Covid-19, djelomično zato što još uvijek imaju doze koje je vlada kupila prošle godine za distribuciju.

Pad prihoda djelomično dolazi i zbog toga što će se procijeniti da će 24 posto stanovništva ove godine primiti vakcinu protiv Covid-19, što je pad u odnosu na 31 posto 2022. jer se manje ljudi pridržava saveznih preporuka.

"Očekuje se da će manje ljudi primiti svoje primarne doze", rekao je izvršni direktor Pfizera Albert Bourla. "Uglavnom se očekuje da će samo oni koji su stariji ili pod većim rizikom nastaviti primati više od jedne dovakcinacije godišnje."

Kompanija je također primijetila da je američka vlada prethodno kupila određeni broj vakcina protiv Covid-19; ali ako krenemo naprijed, potražnja će biti manja nakon što se vakcina bude prodavalo na komercijalnom tržištu.

Šefovi kompanije nisu spomenuli koliko planiraju naplaćivati za svoje Covid proizvode na komercijalnom tržištu, ali su ranije izjavili da bi to bilo negdje između 110 i 130 dolara po dozi. Moderna, koja također proizvodi mRNA vakcina protiv Covid-19, postavila je cijenu od 110 do 130 dolara po dozi.
User avatar
Point.
Posts: 27561
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#63384 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

Kako se on brine za Fajzee duša draga.

Gdje onaj Faucci, gdje Gates ili je trenutno hejt samo na Fajzeru?






Pitam za rođaka.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#63385 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Point. wrote: 07/02/2023 09:58 Kako se on brine za Fajzee duša draga.

Gdje onaj Faucci, gdje Gates ili je trenutno hejt samo na Fajzeru?






Pitam za rođaka.
Kojeg rođaka?

A Mister Nauka, eno ga prodaje maglu za 50 - 100k po govoru, a Bili, ugostitelj u njemu ne miruje. Čitam, skupa sa AI razvija novi recept, neki miks, karbon neutralna i virus-free slastica za 22. vijek, pola tulumba pola baklava. Zapeli na šerbe! :D

Ja se ne brinem za fajze, ja sam istinski za vas zabrinut, mnogo negativno, slabo šta pozitivno. Jbg.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63386 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Nas proslo sta god da je bilo ono. Kazem ja zbog klime|vremena nas uhvatilo. Proslo sestru i sestricnu prvo, sestricna malo samo bila bolesna, sestra vise, mene malo drzalo jer sam odmah kazem popio sirup protiv kaslja da ne krenem kasljati i za upalu analgin, stara je vise bila bolesna ali se krece puno, ali nije je predugo drzalo.

Proslo prije ima vec ne znam koliko. :)
User avatar
Point.
Posts: 27561
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#63387 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

biglebovski wrote: 07/02/2023 10:19
Point. wrote: 07/02/2023 09:58 Kako se on brine za Fajzee duša draga.

Gdje onaj Faucci, gdje Gates ili je trenutno hejt samo na Fajzeru?






Pitam za rođaka.
Kojeg rođaka?

A Mister Nauka, eno ga prodaje maglu za 50 - 100k po govoru, a Bili, ugostitelj u njemu ne miruje. Čitam, skupa sa AI razvija novi recept, neki miks, karbon neutralna i virus-free slastica za 22. vijek, pola tulumba pola baklava. Zapeli na šerbe! :D

Ja se ne brinem za fajze, ja sam istinski za vas zabrinut, mnogo negativno, slabo šta pozitivno. Jbg.
U tebi čuči nadrealna duša Dudara. Što se brineš za naske, nije valjda da nam slutiš sudbinu ko onih zombija iz ove megapopularne serije The Last of Us.
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#63388 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by qlface »

Samo budale vjeruju WEF medijima

User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#63389 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mishelinke »

biglebovski wrote: 06/02/2023 12:41 Gazde su vam masno zaradile, svaka vam čast, job well done! Ovim putem pozivam sve ljude dobre volje na jedan Zajednički Veliki Pljesak sa Balkona za gazde i njihove vjerne minionse, te vrijedne gurače narativa, večeras u 20:00h. Ne obaraju se rekordi tako lako!

Šefovi kompanije rekli su kako procjenjuju da će 2023. biti prijelazna godina jer se kompanija okreće komercijalnom tržištu umjesto vladinom tržištu. U 2022. godini kompanija je zaradila 100,3 milijarde dolara, ali očekuje veliki pad zarade u 2023. godini.Farmaceutski div Pfizer očekuje milijarde manje prihoda ove godine budući da američka vlada prestaje kupovati njegovo vakcine i lijekove protiv Covid-19, a sve manje ljudi traži vakcine za borbu protiv te bolesti.

Očekivani pad prihoda naglašava kako su savezne subvencije ojačale industriju lijekova tijekom pandemije.

Više od polovine rekordnih 100,3 milijarde dolara prihoda kompanije u 2022. došlo je od vakcine protiv Covid-19 i Paxlovida, oralnog antivirusnog lijeka. No 2023. kompanija očekuje prihod od samo 13,5 milijardi dolara za vakcine Comirnaty i osam milijardi dolara za Paxlovid.

U svom izvještaju o zaradi za četvrto tromjesečje 2022. godine, čelnici kompanije rekli su da očekuju pad prodaje vakcina protiv Covid-19, djelomično zato što još uvijek imaju doze koje je vlada kupila prošle godine za distribuciju.

Pad prihoda djelomično dolazi i zbog toga što će se procijeniti da će 24 posto stanovništva ove godine primiti vakcinu protiv Covid-19, što je pad u odnosu na 31 posto 2022. jer se manje ljudi pridržava saveznih preporuka.

"Očekuje se da će manje ljudi primiti svoje primarne doze", rekao je izvršni direktor Pfizera Albert Bourla. "Uglavnom se očekuje da će samo oni koji su stariji ili pod većim rizikom nastaviti primati više od jedne dovakcinacije godišnje."

Kompanija je također primijetila da je američka vlada prethodno kupila određeni broj vakcina protiv Covid-19; ali ako krenemo naprijed, potražnja će biti manja nakon što se vakcina bude prodavalo na komercijalnom tržištu.

Šefovi kompanije nisu spomenuli koliko planiraju naplaćivati za svoje Covid proizvode na komercijalnom tržištu, ali su ranije izjavili da bi to bilo negdje između 110 i 130 dolara po dozi. Moderna, koja također proizvodi mRNA vakcina protiv Covid-19, postavila je cijenu od 110 do 130 dolara po dozi.
Nek sad žive od viagre.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#63390 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

qlface wrote: 01/03/2023 15:25 Samo budale vjeruju WEF medijima

Vec dvije godine govorim da je ovaj virus sigurno proizveden vjestacki zbog svih svojstava koje posjeduje i niko me nije prozvao teoreticarem. Ali imas pravo da vjerujes da si poseban.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#63391 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by RtrnOfSalisbury »

steta sto sve prolazi pa i virus, kakvije je mislijoca prodefilovalo forumom ... nek ostane zapisato. bejundha je medzu najprvijem zemljama koje su desifrovale koronu, samo malo iza srbiju dze ipak zive veci genijalci. prico sam sa sefikom tylor ciji muz radi ko kuhar u tom nekom centru i ona kae da se prica da je vjestacki.
medzutim, moja progmoza je bila da ce naic neka bakterija i ev ga (je). pojavilo se neko sranje, nemeres mu nis, jedino da zaburis glooovu u alkohol.
al postoji nada da je vijest lazna :bih:
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#63392 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dzeno123 »

Ja 4 puta bolovao... :-)
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#63394 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by °u° »

dzeno123 wrote: 04/03/2023 21:49 Ja 4 puta bolovao... :-)
Radi nešto ozbiljno na podizanju imuniteta. Npr ovo dole. NIH zvanična stranica njihove vlade. Iako je stranica US nacionalnog instituta za karcinome radi se o stvarki koja drastično podiže imunitet, naučno dokazano.
Koristimo ove kapi od jeseni nas nekoliko, niko ni prehlade. A žena mi radi u školi i jedina je prošla bez ikakve "viroze" od kolegica, a vala i od đaka. Znalo se desiti da fali i po 19 đaka odjednom u nekim razredima. Čitaj o turkey tail. Ima sekcija za profesionalce i za pacijente

https://www.cancer.gov/about-cancer/tre ... hrooms-pdq
Last edited by °u° on 05/03/2023 07:52, edited 1 time in total.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#63395 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by °u° »

dzeno123 wrote: 04/03/2023 21:49 Ja 4 puta bolovao... :-)
Istražuju je kao potencijalni lijek protiv HIV-1
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9194694/
Last edited by °u° on 05/03/2023 08:10, edited 2 times in total.
Fauja Singh
Posts: 2467
Joined: 07/12/2011 12:40

#63397 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Fauja Singh »

Ne znam ima li veze sa Koronom ili vakcinama, ali mislim da nikad nije bilo ovoliko iznenadnih smrtnih slucajeva mladje populacije.
Jbt na FB vise ne smijem uci, svaki dan neka osmrtnica i posljednji pozdravi.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#63398 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by °u° »

Fauja Singh wrote: 05/03/2023 07:56 Ne znam ima li veze sa Koronom ili vakcinama, ali mislim da nikad nije bilo ovoliko iznenadnih smrtnih slucajeva mladje populacije.
Jbt na FB vise ne smijem uci, svaki dan neka osmrtnica i posljednji pozdravi.
Zvanični podatak je da se broj srčanih udara povećao za više od 30% u zadnjih par godina
User avatar
Arminovski
Posts: 1209
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#63399 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Arminovski »

°u° wrote: 05/03/2023 08:11
Fauja Singh wrote: 05/03/2023 07:56 Ne znam ima li veze sa Koronom ili vakcinama, ali mislim da nikad nije bilo ovoliko iznenadnih smrtnih slucajeva mladje populacije.
Jbt na FB vise ne smijem uci, svaki dan neka osmrtnica i posljednji pozdravi.
Zvanični podatak je da se broj srčanih udara povećao za više od 30% u zadnjih par godina
Gdje?
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#63400 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by °u° »

Arminovski wrote: 05/03/2023 08:22
°u° wrote: 05/03/2023 08:11

Zvanični podatak je da se broj srčanih udara povećao za više od 30% u zadnjih par godina
Gdje?
Jbg više ne arhiviram te stranice. Toliko toga sad izlazi na vidjelo da mi je postalo i mrsko
Locked